BTB-bestuur krijgt het ertrouwen van de leden Prijsbewust spelen in de Staatsloterij ezig bedrijf Minister Van Agt contra socialistische wensen voor wijziging ondernemingsrecht Aandeelhouders Batava boos tijdens vergadering •dgasstroom in toekomst miljard m3 per jaar Vierde Duitse bank in staat faillissement FME: hogere prijzen wellicht niet te ontlopen Koeweit steekt geld in Britse obligaties Termrinmarkt voor eieren in oorichting Directeur Holtrust afwezig de Staatsloterij Char ter ver voer (kalt meer dan dertig procent New York uiterst flauw I "KWARTET WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1974 FINANCIËN EN ECONOMIE TPNOUS11, K13 onzer verslaggevers EER Na een ochtend van bewogen discussies heeft de igadering van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond fedkeuring gegeven aan het beleid van het bestuur. De ver- g stuurde een telegram naar de Tweede Kamer, waarin een nd beroep werd gedaan de minimumeisen van de drie' jworganisaties in hun geheel in te willigen. frtendvergadering werd drs. ra en met hem het hele stuur, laksheid verweten, én wilden eigenlijk niet de j, maar ze gingen toch om- ?oormannen niet tijdig op tig waren gesprongen', zei 'leden. 'We praten al tien maar er kwam nooit iets ip een ander de bestuurders I voeten. Nu is er met de i regering aangekondigde len wel iets uitgekomen, it is niet aan het bestuur, ;n de actiegroepen te dan- lt komt er vandaag de dag redelijk overleg tot sta^id' n principiële tegenstander jle acties. n echter ook anderen, die anders over dachten, zoals t Hogendam van de CBTB- piermeer. Wie voorzitter I schuldig verklaart bevuilt ji nest, zo vond hij en hij fe het optreden van de ac- heid |r drs. Zijlstra zei, dat hij bestuur alle kritiek accepte- goedgemeend en al deze erieus nemen. Men zal zich de bitterheid van die aten wegsturen, want dat in het belang van de leden Wel vestigde de heer Zijlstra er de aandacht op, dat hij volgend jaar zal moeten worden gekozen voor een nieuwe periode van drie jaar. Hij wil dan niet graag weg. maar raadde de leden die hem niet zouden willen hadhaven aan. dan een ac tiecomité te vormen. De heer Zijl stra zei niet van plan te zijn die volgende voorzittersperiode als een normale zaak te beschouwen. Er zal heel duidelijk een oordeel worden gevraagd over bestuur en voorzitter. De heer Zijlstra merkte ook op. dat er veel dingen gebeuren buiten de invloed van een ,bestuur. Als bij voorbeeld dit jaar de graanoogst in Amerika veel kleiner wordt dan men aanvankelijk dacht en de voergranen en het veevoeder zou den veel duurder worden, dan wordt de rekening daarvoor niet neergelegd bij de Amerikaanse landbouwpolitiek, maar op de be stuurstafel van de organisaties. Men krijgt dan de verwijtende vraag, waarom men zulke dingen niet eerder heeft gezien. Maar deze dingen zijn niet eerder te zien, aldus de heer Zijlstra. In zijn jaarrede zei de heer Zijlstra het geen verwerpelijke zaal te vin den om compromissen te sluiten. Hij zag daarin geen teken van halfslachtigheid, maar een voor waarde voor vreedzaam samenle ven. 'Mijn maatschappijbeeld wordt niet bepaald door de uitkomst van geologische Dienst vernacht: IAAG De gasleveranties van de Noordwinnig groep en it de Noordzee, die in het vierde kwartaal van het volgend I gang gaan komen en die in een omvang van iets meer dan Jjard kubieke meter per jaar zullen beginnen, maken deel 1 een totale stroom van 25 miljard kubieke meter aardgas Ir, die de Rijksgeologische Dienst uit de kleine gasveldjes in and zelf en van het Nederlands deel van het continentaal jrwacht. t gas uit de Noordzee betreft nog drie oliemaatschappijen evelijk groepen van olie- tappijen, die hebben aange- in de komende jaren met ;ies uit de Noordzee te zul- jinnen. De Placid Oil gaat kelijk vijf miljard en later jard kubieke meter aardgas Noordzee winnen en verder |t de gasvoorkomens van de faarschijnlijk een produktie k 11 miljard kubieke meter r jaar te verwachten. Deze heid komt uit twee win- ningsgebieden in de Noordzee. De NAM denkt in 1976 zover te zijn, dat de levering van gas uit de Noordzee zal kunnen beginnen. De totale aardgasreserves in de ruim honderd gasreservoirs in Ne derland en op het continentaal plat (ruim, 30) bevatten volgens de Rijksgeologische Dienst ruim 2,4 biljoenkubleke meter, waarvan een half miljoen niet is bewezen. Onder de gasreservoirs, die op het conti nentaal plat zijn gevonden, zijn er evenwel een aantal, die niet econo misch ontginbaar worden geacht. IC naar de beurs kDAM Op 4 september de Amsterdamse beurs voor it worden gehandeld in aan- European Property Invest- |ompany (EUPIC). De nomi- aarde van de aandelen is )e eerste koers van de aan- al worden vastgesteld op ba- i de notering der aandelen effectenbeurs te Luxemburg teptember. Op basis van de p 21 augustus komt de note- Amsterdam op circa 95.. is in mei 1973 in Nederland it met het doel te beleggen gebied van onroerend goed •pa. De beleggingen richten hoofdzaak op de landen van ■r. Het geplaatste kapitaal t thans 120 min. Tot zijn alle gebouwen aange- net de middelen verkregen aandelenemissie in 1973. Het overweegt nu de mogelijk- t onroerend goed in de toe- ook gedeeltelijk te financie- t hypothecaire leningen. In nd is het Rembrandtgebouw stelveen eigendom van EU- •t heden zijn twee van de elf ,ingen verhuurd. Len de onroerend goed prij- de meeste Europese landen aar waren, heeft EUPIC in :ste jaar van haar bestaan beleggingen gedaan. sch-Groningsche ite bevredigend ÈRDAM De Friesch- agsche Hypotheekbank acht ng van zaken in het eerste ar 1974 bevredigend. De (ten voor aftrek van belastin- pn ten opzichte van de eerste aanden van vorig jaar ge- van 9.45 min tot 10.9 Dp de open en onderhandse almarkt konden voldoende len worden aangetrokken om grote vraag naar hypothe- pediet te voldoen. Deze vraag laafde zich niettegenstaande rk gestegen kapitaalrente. De lypothecaire leningen en kre- bedraagt op de balans per 30 1748,7 min tegen 1688,1 min december 1973. i de economische situatie ge- verkoopresultaten in de |ed-sector aanleiding tot te- heid. Deze resultten stegen 2,5 min tot ƒ3 min. Claimhandel Stad Rotterdam op 29 augustus AMSTERDAM De claimhandel voor de uitgifte van 232.850 certifi caten van aandelen van nominaal 10 Assurantieconcern Stad Rotter dam anno 1720 zal beginnen op 29 augustus. De inschrijvingsdatum is bepaald op 5 september en de stor ting vindt plaats op 17 september. Doel van de emissie is de omvang van het eigen vermogen aan te passen aan de forse groei van het concern. Daarnaast ziet de directie mogelijkheden de hypotheekbank 'De Rohyp' te reactiveren. Hiertoe dienen de eigen middelen van de Rohyp te worden uitgebreid. Verwacht wordt, dat de winst over geheel 1974 naar verwachting ruim ƒ21 min zijn vóór belasting maar exclusief bijzondere baten. Een stijging van circa 37 pet. Op grond van deze winstverwachting zal het contante dividend ten minste gelijk kunnen zijn aan dat over 1973 (22.5 pet). De agioreserve zal na de emissie circa 28 min bedragen. Ten laste van deze agioreserve zal waarschijnlijk opnieuw een uitke ring worden gedaan. Britten stoten belang in Immofund af ROTTERDAM Birminghem Immofund Investerngsmaatschappij is volledig eigenares geworden van de beleggingsmaatschappij Immo- trade, die op haar beurt weer de vastgoed beleggingsfondsen Immo fund 1962, 1963 en 1964 bezit. Het laatste jaar was 60 pet. van de aandelen Immotrade in handen van de Engelse groep Cornwall Property Holdings, de andere 40 pet. was eigendom van de Immo fund Investerings-groep. Laatstge noemde groep krijgt voortaan het beheer over de fondsen 1962, 1963 en 1964. Billiton koopt Zeeuws schrootbedrijf DEN HAAG Billiton (onderdeel van de Kon. Shell-groep) heeft het schrootbedrijf Polak en Zoon in Middelburg overgenomen. Polak is een van de grootste handels- en bewerkingsbedrijven in West- Europa op het gebied van schroot. De onderneming heeft een neven- bedrijf in Dieren en dochters in Essen en Vilvoorde (België). Er zijn 140 werknemers en de omzet is ƒ250 miljoen. Drs. R. Zylstra: compromissen niet verwerpelijk. een machtsstrijd en met honore ring van het recht van de sterkste. Ik zie meer in het recht van de zwakken en de plicht van de ster ken'. Maar ook bij de CBTB is de over tuiging gegroeid dat onderhandelen tegenwoordig verbonden dient t'e worden met acties, maar van het risico van harde acties meende drs. Zijlstra zich als voorzitter van de CBTB bewust te moeten blijven, omdat hardheid in zichzelf geen grens heeft. FRANKFORT Een klein bankbe drijf in Frankfort, de Frankfurter Handelsbank, heeft zijn activiteiten stopgezet. Het Duitse regeringsbu reau voor toezicht op het krediet wezen heeft de bankinstelling haar .vergunning, ontnomen. De bank kon niet aan haar betalingsver plichtingen voldoen doordat naar aanleiding van slechte bedrijfsre sultaten op grote schaal tegoeden werden opgenomen. Het balansto taal van de Frankfurter Handels bank bedraagt ongeveer 14 miljoen mark bij een aansprakelijk eigen kapitaal van 1,4 miljoen mark. Dit is de vierde keer in ruim twee maanden dat een Duitse bank fail liet gaat. Op 26 juni moest de Keulse bank Herstatt de deuren sluiten. Op 12 augustus ging de in Frankfort gevestigde bankinstelling Bass und Herz in liquidatie en vori ge week vrijdag werd bekend dat een klein particulier bankbedrijf in Hamburg, Bankhaus Wolff, in moeilijkheden verkeerde, waarop eveneens de bankvergunning werd ingetrokken. De CBTB-voorzitter kondigde voor de nabije toekomst een onderzoek aan naar het functioneren van de organisaties en de verbetering van de communicatie tussen leden en bestuur. Uit de gebeurtenissen van de afgelopen tijd is volgens de CBTB-voorzitter duidelijk de groei ende onvrede met de huidige land bouwpolitiek naar voren gekomen. Hij verhulde echter niet dat de CBTB, ondanks de onbegrijpelijk heid van de Europese landbouwpo litiek, voor de Europese Gemeen schap als geheel is. Een ontbinding van de EG. die zich overigens al begint af te tekenen in de vorm van nationale landbouwmaatrege- len, zou én 'politiek én economisch een slechte zaak zijn en dat niet in de laatste plaats voor de Neder landse land- en tuinbouw. Ontevredenheid Ook met betrekking tot de nationa le politiek is er sprake van een groeiende ontevredenheid, die zich volgens de heer Zijlstra het beste laat uitdrukken met het woord 'dis criminatie'. Boeren en tuinders hebben niet zoals vele anderen een waarde- of welvaartsvast inkomen. Zij dragen volledig alle risico's en worden onvoldoende door markt- verordeningen beschermd. Voor boer en tuinder zijn bovendien het sociale verzekeringsstelsel, de 40- urige werkweek en vakantieregelin gen onbekenden. De heer Zijlstra verliet na het uit spreken van zijn rede de middag vergadering om in Den Haag een deel van het Kamerdebat over de landbouw bij te wonen. Na hem sprak prof. P. Steenkamp over 'E- vangelie en maatschappelijke ver antwoordelijkheid'. DEN HAAG Als de sterke stij ging van de staalprijzen aanhoudt, de loonkostenstijgingen niet wor den teruggedrongen, de frequente valutaschommelingen per saldo meestal een opwaardering van de gulden blijven betekenen en als net structurele groeitempo van het af- zetvolume niet dan met moeite kan worden gehandhaafd, dan zal men zich erop moeten instellen dat in de toekomst niet kan worden ont komen aan een stijging van de prijzen van eindprodukten van de metaalindustrie, die aanzienlijk ho ger is dan de traditionele 2 tot 4 procent. Dit zegt de Vereniging voor de Me taal en Elektrotechnische Industrie FME in haar jaarverslag 1973. Zij verwacht, dat de produktiegroei /oor de gehele metalektro-industrie in 1974 ongeveer de helft zal bedra gen van die in 1973: 3,6 procent. In de prijzensfeer zal de oliecrisis en meer in het algemeen de grondstof fenschaarste duidelijke sporen achterlaten. In 1974 zal weliswaar een matiging optreden In de toeneming van de sociale lasten en ook in de initiële loonstijging, maar de prijscompen satie zal hoog zijn. De loonsomstij ging in 1974 wordt dientengevolge op ongeveer 15,5 procent geschat. Daarnaast is er in 1974 een aan zienlijke verkorting van de werk tijd. KOEWEIT Koeweit is van plan 750 miljoen pond sterling (bijna 5 miljard gulden) te steken in Engel se staatsobligaties. Dat hebben zegslieden voor het ministerie van financiën te Koeweit onthuld. Verwacht wordt, dat deze op han den zijnde transactie zal bijdragen tot de stabilisatie van het pond sterling op de wisselmarkten van de wereld en dat de Britse vrees voor een grootscheepse uittocht van Arabische oliedollars uit Europa naar de Verenigde Staten daardoor de kop zal kunnen worden inge drukt. De zegslieden weigerden na dere bijzonderheden te verstrekken. Zij verklaarden alleen, dat de be sprekingen over de transactie zich in een laatste stadium bevinden. Verder verklaarden zij, dat Aboe Dhabi, een andere rijk e oliestaat aan de Perzische Golf, eveneens voornemens is een groot bedrag in Engelse goudgerande obligaties te steken. Volgens berichten in de Arabische pers zou Koeweit tevens overwegen Amerikaanse schatkistbiljetten tot een totaal bedrag van 1 miljard dollar te kopen. Saoedi-Arabië on derhandelt over een belegging van 12 miljard dollar in Amerikaanse schatkistbiljetten. Dit land wil ech ter een waarborg tegen inflatoire koopkrachtverliezen. Shell is met de regering van Koe weit overeengekomen gedurende twee jaar 100.000 vaten ruwe olie per dag af te nemen, die geraffi neerd zullen worden in de raffina derij van Singapore. De grootste hoeveelheid zou worden verkocht tegen 10.95 dollar per vat (van 159 liter). Volgens goed ingelichte bronnen zal Shell een niet gespeci ficeerde hoeveelheid olie voor eigen rekening op de markt brengen en de rest voor de regering van Koe weit. DEN HAAG Minister van Agt van justitie heeft zich verzet te gen verlangens van de PvdA-fractie in de Tweede Kamer om op korte termijn het wettelijk vastgelegde ondernemingsrecht te wij zigen. Deze verlangens betreffen de publi- katie van het bedrag van de bezol diging van dlrekteuren en commis sarissen van -naamloze vennoot schappen, het beperken van de macht van de topleiding van inter nationale concerns, het geven van minder invloed aan de voorzitter van een ondernemingsraad en het beperken van het aantal commissa riaten van een commissaris. Minister Van Agt waarschuwde o.a. voor het prikkelen van de interna tionale concerns. 'Als het in Neder land de internationale concerns moeilijk wordt gemaakt, wat het besturen van hun dochteronderne mingen betreft, dan ontstaat de kans dat er geen nieuwe vestigin gen komen of dat reeds gevestigde dochterondernemingen naar het buitenland verplaatst worden. Ne derland mag wat betreft het ont wikkelen van de medezeggenschap in de onderneming niet te ver uit de pas lopen met andere landen.' De bewindsman meende, dat Ne derland zich uit de markt zou prij zen en daarmee de werkgelegenheid ongunstig beïnvloeden. Hij vond het voorts niet redelijk om thans voor bepaalde groepen in de bevol king de openbaarheid van inko- mens voor te schrijven, terwijl een', algemene regeling op komst is. Het PvdA-kamerlid Wierenga heeft in een openbare vergadering van de Tweede-Kamercommissie voor justitie, weinig instemming gekre gen voor zijn voorstel om onderne mingen te verplichten in hun jaar rekening een inzicht te geven in de mate waarin de diverse afdelingen en de aparte vestigingen hebben bijgedragen in het bedrijfsresultaat. Minister Van Agt wees er op, dat in de Sociaal-Economische Raad be sprekingen lopende zijn over deze materie, in het kader van een des betreffende EEG-rlchtlijn. Hij meende dan ook, dat er thans geen beslissing zou moeten vallen over het voorstel-Wierenga. AMSTERDAM Plannen voor de oprichting van een eiertermijn- markt in ons land verkeren in een vergevorderd stadium. Besprekingen tussen de Algemene Stichting Ter- mijnhandel te Rotterdam en de Ne derlandse Liquidatiekas in Amster dam met de organisaties van be langhebbenden zijn thans zover, dat een 'blauwdruk' van een in Nederland te vestigen eiertermijn- markt, die een internationaal ka rakter zal krijgen, zijn voltooiing nadert. Amsterdam en Rotterdam maken de meeste kans als plaats van vestiging. Op een termijnmarkt sluit het be drijfsleven contracten af met het doel zich tegen prijsrisico's te dek ken. In het geval van eieren bijv. bestaat er over de toekomstige eier- prijs geen zekerheid. De prijzen schommelen nl. De pluimveehou ders weten echter dat ze in de toekomst over eieren zullen be schikken, die hun dan al geld heb ben gekost. De opbrengst van die eieren is evenwel niet bekend. Aan de andere kant zijn er bedrij ven. die weten dat ze in de toe komst eieren nodig zullen hebben, als grondstof voor hun produkten die ze al op langlopende contracten hebben moeten verkopen. De prijs van de grondstof (de eieren) ken nen ze echter nog niet. De eerste groep (de pluimveehouders) is ge baat met de mogelijkheid om zijn inkomen te fixeren, de tweede met de mogelijkheid om zich tegen een stijging van de grondstoffenprijs te verzekeren. De termijnmarkt kan in deze een belangrijke rol spelen. NIJMEGEN Op de wettelijk te laat gehouden aandeelhouders vergadering van Batava Margarine Fabrieken hebben dinsdag en kele aandeelhouders duchtig kritiek geleverd op het beleid van di recteur J. M. Holtrust. De kritiek gold met name de transactie die de heer Holtrust in oktober 1973 afsloot met een groep particulie re beleggers, vertegenwoordigd door de Banque Keyser Ullmann in Zwitserland. (ADVERTENTIE) Elke maand zo'n 800.000 prijzen - totaal ruim 30 miljoen gulden.. Gemiddeld 4 prijzen op 10 loten. 70% van de inleg aan prijzen. Elke loterij een hoofdprijs van 500.000,„schoon". Lotenverkoop van 2 september af De lotenverkoop begint steeds op de eerste maandag van de maand, dus voor de september-Ioterij op 2 september. Bij de plaatselijke kantoren Staatsloten zijn te koop bij de plaatse lijke kantoren. Voor adressen: zie de telefoongids onder Staatsloterij of bel 070 -653955. Prijs per lot 25,„vijfje" 5, Er zijn voldoende loten verkrijgbaar, maar wacht niet tot de laatste dag. Trekkingen op 11,16 en 18 september Elke loterij heeft drie trekkingen; deze zijn openbaar en worden gehouden in de Rolzaal, Binnenhof 8, Den Haag, om 18.00 uur. Uitslagen op de televisie De trekkingsuitslagen ziet u dezelfde avond nog op de televisie en de volgende dag in de dagbladen. Uitbetaling prijzen na 3e trekking De prijzen worden uitbetaald na de 3e trekking, dus ook die welke bij de leen de 2e trekking zijn gevallen. De heer Holtrust droeg zijn meer derheidspakket aandelen Batava aan deze groep over. De aandeel houders verklaarden te weten dat de aandelen tegen een koers van 1500 waren verkocht. Men wilde opheldering over de vraag waarom de minderheidsaandeelhouders niet in de transactie waren gekend. E/enmin had men waardering voor de nieuwe opgerichte maatschappij HBM (Holtrust BeheerMaatschap pij) die concurrerend zou werken tegen Batava-dochter Holmij (huis houdelijke artikelen en speelgoe deren). Na woorden als 'kwade trouw', 'misbruik van voorwetenschap' en wanbeleid' gevolgd door de aan kondiging van een klacht bij de Vereniging voor de Effektenhandel wanneer de belangen van de kleine aandeelhouders niet juist zouden worden behartigd, antwoordde pre sident-commissaris mr. J. R. Voute, dat de transactie van de heer Holt rust buiten de vennootschap om is geschied en een privé-zaak is. H'J verklaarde het niét juist te achten de schuld voor het 'rampjaar 1973' te schuiven op één man. Het is een samenloop van catastrofale om standigheden geweest, aldus mr. Voute. dow JOi'Ts Intuint. Sporen I "II «">1 M»"* 23 aug. 686.80 143 07 64.16 65.72 853.5 26 aug. 688.13 142.95 63.59 65.56 852.9 27 aug. 671.54 140.13 62.95 65.48 84.10 23 aug. 13.590 15.620 1.737 349 1.010 26 aug. 14.630 15.130 1.798 590 823 27 aug. 12.970 15.360 1.769 309 1.073 Koersen in Montreal 23/8 26/8 27/8 Bovis 1 35 1.33 1.25 Huskv 14 4 14% 13% Mass Ferguson 13 4 14 Nal. Resources 4.13L 4.10L Shell Canada 13% 134 De jaarstukken werden met drie stemmen tegen goedgekeurd. De1 Vereniging Effectenbescherming onthield zich van stemming. Alom werd betreurd dat de omstreden di recteur niet op de jaarvergadering was verschenen. Ook 1974 zal voor Batava een moei lijk jaar zijn. In 1973 werd een verlies van ruim 2 min geleden, en ging het eigen vermogen geheel verloren. Volgens mr. Voute heeft de onderneming nog wel een toe komst. De ontwikkelingen in de eerste acht maanden van dit jaar doen verwachten dat dit jaar nog verlies zal worden geleden. Als de positevere lijn zich doorzet is er in 1975 misschien weer winst. Van een verslaggever DEN HAAG Het chartervervoer op de Noordatlantische route, blijkt over de eerste vijf maanden van 1974 aanzienlijk minder te zijn ge weest dan in de overeenkomstige, maanden van 1973. Minister Wes terterp heeft de Tweede Kamer de cijfers laten weten. De daling is meer dan dertig procent. In de, eerste vijf maanden van 1972 wer den naar de VS en Canada 36.134 passagiers in charter vervoerd. In dezelfde periode van 1973 waren het er 40.168, maar in de eerste vijf maanden van 1974 28.335. EFFECTENKOERSEN" AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avond- verkeer kwamen dinsdagavond de volgen de koersen tot stand (tussen haakjes de' officiële slotkoers van dezelfde dag). AKZO 54.00 (54.20)Hoogovens 67.30); Kon. Olie 74.8-75.50 (75.60); Phi lips 25.30-25.60 (25.60); Unilever 83.30-. 84.00 (84.50); KLM 55.00 (56.00). NEW YORK ACF Industries Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am. American Brands American Can. Am Cvanamid Am Elect) Huiver Am Melal Climax Am Motors 26/8 27/8 31% 314 12 11% 34 4 33% 42 4 41% 304 30 25 25 4 Am t Rel a Tel Tel Ampex Anaconda Arm co SI eel Atlant. Richfield Burlington lnd. 5% 5 4 18 4 17 4 424 42% 3% 3% 204 18% 21 4 21% 78% 77% 22 S 29% 19% Celanese 30% 30 4 Chase Manhattan 27 27% Chessle Systeem 41% 414 Chrysler 12% 124 Cities Service 39% 39% Colgate Palmollve 20% 20% Colt Industries 28% 26% Cummoriw Edison 21 20% Coos Edison 7% 74 Cont Can 23 22% Cont. Oil 32% 32"% Curtlss Wright 84 84 Curtiss Wright A 184 Dart Ind 154 14 4 Deere and Co. 30 4 30 Dow Chemical 60% 58% Du Hont i El) 120% 1124 Eastman Kodak 77 75exd First Nat City 26% 25% Admiral Corp Allengheny How S 13% 13% Aktuna 15 4 154 Am Standard 11 10% isilc al lnd 23% 19% 20% 17% 144 13* Busin Mach 193 4 192 Intern Harvester 204 204 Int Nick of Can 2G% 26 Int Haper 42 40% Int Tel Tel 184 184 Johns Mai nlle Ling Leinco Vuu Litton, lnd Lockhead Alrcri Marcor Martin Marletla Muj Dep Slore» McDonnell Dougl Mobil 011 Corp Nabisco Nat Cash Reglst Nat Distillers Nat Cvpsum 26 4 10%exd 204 194 1.' 10% 36 4 364 n.o. 104 n.o.%exd n.o. 13 Hac Cas and El Henn Central Hepslco Hhelps Dodge Hhllip Morris Hhllips l'elr. Procter Oarnl 19% 194. 1% 1* 41 414, 32% 32% 42 40%, 41% 414 82 79% 13 4 13' KCA Republic Steel 21% 21%, Revnulds lnd. 444 43% Roal Dutch l'elr. 27% 27%, Sears Roebuck 24% 54% 39%' hern Pacific 26% hern Railway 39% rv Hand 294 J Oil Calif. 24 Unilever li'iion Carbide Urn Rnval United Aircraft dulled Brands IIS Steel 39% 28 4 23 724 68% 20% 34% 414 414 7 4 6% 27% 274 Amsierd Ind. Can Breweries Cetlo Chadbuurn Com Chase Select Kd Columbia Gas Cool Telephone Fluor Corp Iul FIjv Krag r KeC I9%b)9%b 16-70 16.70 94 9 West Union Tel. 9% 10 Westinghouse El. 11 10% Wuolworlh 11% 114 Nal. Can. 7% 7% NY Ceiilr. A 44 4 4 North West R 51% 51 N Am Philips CO 154 14% Occidental pelr. 8% 154 8% 15% Reliance Group* Standard Brands Union tlectr. United Culpa Untied Gas

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13