Tien vingers Consumentenbond heeft forse kritiek op plan NOS Piratenzenders stoppen 31 augustus Radio- en televisieprogramma's \m Paul Brand Chirurg in India Even puzzelen Bejaarde zeiler en badgast verdronken Opsporingsonderzoek tegen 2 röntgenologen Bromfietser tegen boom In zwembad verdronken in Dagrecept fe I TROUW KWARTET DINSDAG 27 AUGUSTUS 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV T4, 3.W. 'Stem van de luisteraar onbreekt' DEN HAAG Het plan van de NOS, dat de grondslag vormt voor de voorgenomen uitbreiding van het aantal radioprogramma's, heeft heel wat bedenkelijke kanten, aldus de Consumenten bond in een commentaar. De uitbreiding houdt in, dat de radioluisteraar in de toekomst zal kunnen kiezen uit acht verschil lende Nederlandse radioprogram ma's: vier op fd FM drie op de middengolf en één op de lange- golf. De bezwaren, die de Consumen tenbond ziet, hebben betrekking op de mogelijkheden tot ont vangst, de kwaliteit van de uit zendingen en de kosten. Om alle voorgestelde programma's te kun nen ontvangen, moet men be schikken over een radio met FM, middengolf en langegolf. De be zwaren zijn: Vijftien procent van de Neder landse gezinnen heeft geen radio toestel met FM. Missen ze daar door nu alleen Hilversum II in de avonduren: wanneer het NOS- plan werkelijkheid wordt, zullen ze alle programma's van de om roeporganisaties, die uitsluitend via de FM worden uitgezonden, moeten missen, tenzij ze een nieuw toestel met FM aanschaffen. Veel automobilisten hebben een autoradio zonder FM. Aanschaf van een toestel met FM loont nauwelijks, want de ontvangst van FM is in een auto doorgaans slecht. De automobilisten zullen de FM-programma's dus moeten missen. Nogal wat mensen hebben de laatste jaren tuners en tunerver sterkers aangeschaft met alleen FM, omdat ze daarop alle Neder landse zenders kunnen ontvan gen. Zij zullen een nieuwe tuner moeten aanschaffen om de mu ziekprogramma's op de midden golf en het serviceprogramma op de langegolf te kunnen beluisteren. Op veel radiotoestellen ontbreekt de langegolf. Weinig mensen zul len dus profiteren van het voor gestelde langegolf-programma. Behalve van het apparaat, hangen de mogelijkheden tot ontvangst van de middengolf af van de an tenne-inrichting en de liggi/ig. Hierbij komt dat gemeenschappe lijke antenne-inrichtingen door gaans niet geschikt zijn voor ont vangst van midden- en langegolf. Wanneer dat wel het geval is. is het resultaat doorgaans weinig overtuigend. Beter De geluidskwaliteit van de FM is door een andere wijze van zenden en ontvangen veel beter dan de middengolf. Bovendien is via FM stereo-ontvangst mogelijk. Mede doordat FM weinig gevoelig is voor storing, heeft het geluid via FM een kwaliteit die te vergelij ken is met die van een grammo foonplaat. FM is daardoor bijzon der geschikt voor muziekuitzen- dingen. Hilversum 3 dankt zijn populariteit met name aan kwali teitsuitzending van populaire mu ziek via de FM. Het is dan ook onbegrijpelijk, (dat de NOS voor het klassieke en populaire mu ziekprogramma de voorkeur geeft aan de middengolf-zenders en de FM-zenders toewijst aan de om roeporganisaties voor hun 'totaal programma.', aldus de Cpnsumen- tenbond. Inspraak SIP! Het zendschip van radio Veronica, waarvan de laatste dagen ge teld zijn. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Zaterdagmid dag 31 augustus om zes uur sluit radio Veronica voorgoed. Dat is nog zes uur voor het of ficiële tijdstip dat de zogehe ten piratenwetjes ingaan. In middels hebben ook alle overi ge zendschepen laten weten voor 1 september te stoppen. De Vlaams-talige radio Atlan tis is zondag al uit de ether verdwenen. Veronica neemt thans afscheid met een documentaire van liefst 153 uur over de geschiedenis van de omroep, die zondag al is be gonnen en waarin oud-medewer kers als Harmen Siezen (thans NOS-journaal). Joost de Draayer (free-lance platendraaier bij de NOS). Gerard de Vries (lichte muziek TROS) en Cees van Zijt- veld (lichte muziek AVRO) een woordje meespreken. Radio Noordzee gaat zaterdaga vond door tot acht uur. Alle disc- jockeys zijn dan aan boord van de Mebo 2. evenals directeur John de Mol, die een afscheidswoord spreekt. Het contract voor het schip is al opgezegd aan de eige naars Meister en Bollier. De En gelstalige zender van Noordzee heeft er dan vrijdagnacht twaalf uur al het zwijgen toe gedaan. Is in tegenstelling tot andere ge ruchten de radio Atlantis van de Belg Adriaan van Landschoot zondagmiddag al gestopt, de En gelstalige zender gaat door tot zondagavond zeven uur. Zend schip Janine vaart dan Vlissingen binnen. Ook radiopredikant ds. G. Toorn vliet hoort, evenals de platen maatschappijen en disc-jockeys, tot de gedupeerden nu radio Ca roline ermee ophoudt op 31 au gustus. Ds. Toornvliet was niet voor commentaar bereikbaar. Tenslotte is er nog de Vlaamstali- ge radiozender Mi Amigo, die evenals radio Caroline van het schip de Mi Amigo zendt, die op 31 augustus de microfoon voor goed afsluit. De plaatsvervangend vertegen woordiger van Nederland bij de raad van Europa, Th. Kasteel, heeft gisteren bij het secretariaat- generaal van de Raad van Europa in Straatsburg de ratificatie-oor konde gedeponeerd met betrek king tot de Europese overeen komst ter voorkoming van uitzen dingen vanuit stations buiten het nationale territorium (piratenzen ders). Wat ontbreekt in de plannen van de NOS is de stem van de luiste- raaar-consument. De NOS gaat er zondermeer van uit. dat de luiste raar meer radioprogramma's wil en bereid is daarvoor meer luis tergeld te betalen en er desnoods een nieuw apparaat voor aan te schaffen. De Consumentenbond is van mening dat de NOS daar verkeerd aan doet en vóór alles moet informeren naar de wensen van de luisteraar. 'Nog steeds waart echter in Hilversum een paternalistische geest rond. De omroeporganisaties menen te we ten, wat de luisteraar wil. Er is nauwelijks bereidheid eens de mening van die luisteraar te pei len', aldus de Consumentenbond. NCRV houdt groot kwisfeest HILVERSUM Onder de naam 'Kwis 50' start de NCRV met een grote jubileumkwis via NCRV- gids, radio en televisie. Iedereen kan via de NCRV-gids aan deze kwis deelnemen. 'Kwis 50' start 31 augustus, loopt vier weken door in de gids en schakelt in oktober dan over naar de radio. Het hoog tepunt ligt tenslotte in een tv- uitzending op 12 november. Kick Stokhuyzen is presentator. Een kleuren-tv-toestel is de weke lijkse gids-hoofdprijs. Maar er zijn honderden andere prijzen ook te .winnen. Uit de winnaars van de* NCRV-gids-kwis worden kan didaten voor de radiokwis geselec teerd. De vier winnaars van "de radiokwis zijn de kandidaten voor de slotkwis op 12 november voor televisie. De vragen slaan op gebeurtenis sen uit de afgelopen-vijftig jaar waarin de NCRV is gegroeid tot de huidige protestants-christelijke omroep. De organisatoren nbemen het een echte familiekwis, waar oud en jong aan mee kan doen. Ierse kinderen hier op televisie HILVERSUM Drie weken heb ben Wibo van de Linde en came raman Fred Romeyn vier kinde ren gevolgd uit een groep van veertig Noordierse kinderen uit Belfast, die van 1 .tot 22 augustus in Bunnik te gast waren. Resultaat is de film 'Weg uit de haat-traditie', die wordt uitgezon den in het TROS-programma van morgenavond om vijf voor elf, Nederland 1. Doel is Nederlandse kijkers aan te moedigen geld te storten op giro 9992 van aktie Hulp Noord-Ierland, zodat deze en andere kinderen volgend jaar weer een paar weken op verhaal kunnen komen in ons land. Aktie Hulp Noord-Ierland werkt met kerkelijke en charitatieve in stellingen samen. In de drie weken vroegen de sa menstellers zich af hoe een Noord-iers protestants meisje rea geert als ze in Nederland gedwon gen wordt met een Noord-iers roomskatholiek meisje in een ka mer te slapen. Doel van het ver blijf in Nederland is deze kinde ren met elkaar in contact te brengen. Blaaspijpje is ontmaskerend Automobilisten die een glaasje op hebben, maar toch zelf gaan rijden, omdat zij menen een foefje te hebben gevonden om het blaaspijpje op een dwaalspoor te brengen, dienen heel voorzichtig te zijn. Verhalen over de onbetrouwbaarheid van die alcoholproef lijken afdoende te zijn ontzenuwd. Marcel de Groot van AVRO's Televizier Magazine mocht in het gerechtelijk laboratorium alle trucjes om buiten schot te blijven, proberen, maar het blaaspijpje bleef een flink percentage alcohol aangeven. Met het snoepen van pepermunt val je zelfs door de mand. Wat in de ons omringende landen allang geen zeldzaamheid meer is. is bij ons voor het eerst voorgekomen: een aannemer van koopwoningen is failliet gegaan, voordat die huizen compleest zijn opgeleverd. Dat is gebeurd in Vaassen. waar dromen van aanstaande huizenbezitters lelijk zijn verstoord. Maar met bewonderenswaardige moed en realiteitszin zijn de slachtoffers gezamenlijk aan de slag gegaan om de schade zoveel mogelijk te beperken. Alsof deze mensen nog niet genoeg kopzorgen hebben, moeten zij zich ook nog keren tegen vandalen, die de onvoltooide woningen besluipen en de ruiten stukgooien om te kunnen roven wat los en vast zit. Je moet toch wel een volslagen a- sociaal misbaksel zijn als. je gedupeerde mensen nog meer in de puree jaagt. Die moeten nu 's nachts ook nog bewakingsdiensten verrichten om hun schamel bezit te beschermen. Wanneer ze een 'jakhals' grijpen en tot moes slaan, kunnen ze een proces aan hun broek krijgen. Wie is er dan toch op het idee gekomen, om de naam Woestijnweg te bedenken voor die onheilsplek in VaasserL? Televizier Magazine had nog een ander onderwe'rp dat door menigeen met stomme verbazing zal zijn bekeken. De Vlaming Leon Theunis beweert regelmatig van de Maagd Maria boodschappen te ontvangen die een bedreigeng inhouden voor Nijmegen. En vanuij, de Keizer Karelstad vliegen nu in/ mirakelen gelovende lieden naar het Italiaanse bedevaartsoord San Damiano. waar zij op hun bidden bijzondere genade verwachten van de Moeder Gods. Zodat Nijmegen misschien toch nog gevrijwaard zal blijven van de dreigementen die hun oorsprong v'/nden bij een vrouw in San Dajniano, aan wie Maria zou zijn verschenen. Tot de door de AVRO gefilmde bedevaartsgangers behoorde pater Krekelberg, die geen moment twijfelt aan de boodschappen, ook al blijken zijn superieuren er argwanend tegenover te staan. Waarschijnlijk heeft verslaggeefster Ria Bremer -niet. zo'n degelijke scholing in, bijbelse geschiedenis gehad. Ancïers had zij aan de Belg Theunis geivraagd, of hij misschien gevoelig is. voor alliteraties en daarom Nfjmegen tot zijn Ninevé heeft verkozen. Met dat al heb ik volgens huisgenoten een aardige aflevering van Doc 'Elliot gemist, maar ik kreeg mifin portie drama volop te genieten in het slot van Jane Eyre. Voortreffelijk werden de emoties opgeroepen in Janes ontmoeting met de jonge predikant en met Rochester, haar vroegere meester, die van meet af aan haar grote liefde was. De poëtische tekst kreeg bij dit gaaf acteren een bijzondere sfeerwerking. TON HYDRA (ADVERTENTIE) SMIDJE VERHOLEN FTTT 109. Smidje Verholen kon wel hui len van woede, toen hij zag hoe die kleine Schavuit van een Asmar de celdeur opende en de beide oude dametjes met ruwe hand naar bin nen duwde. De dametjes slaakten zenuwachtige gilletjes en vielen van pure nerveusiteit bijna van hun stokje. Gelukkig was daar de welopgevoede, oude hertog von Zwiebelbedss zu Heissewursten. Hij zat op een kist naar dat afstotelijke toneeltje te kijken. Met grimmige blikken bekeek hij het wangedrag van de dwerg Asmar en hij riep verbolgen uit: 'Mijnheer Asmar, u bent geen héér!' Slechts een ho nend gelach was hierop het ant woord. Toen richtte de oude edel man zich fier van zijn kistje op en hij mompelde het beroemde devies FERDINAND van de hertogen von Zwlebelbeiss zu Heissewursten: 'Non talis quamquam, sed qualis nunquam!' En ofschoon wij niet zulke goede Latinisten zijn, hebben wij er toch wel achter kunnen komen, dat dit zoiets betekent als 'de edelman trekt zich terug als vuil water door zijn straatje stroomt'. De oude baas trok toen zijn vestje uit en ver zocht de beide dametjes dit warme kledingstukje als kussentje te aan vaarden. nadat hij het eerst voor hen op het kistje had gespreid. Met een hoofs gebaar nodigde hij de dametjes uit te gaan zitten en dezen dankten met een elegant knikje, want ze waren zéér ver baasd over zoveel onverwachte wel gemanierdheid van de oude stem pel. En toen gingen de twee oude vrouwtjes op het kistje zitten i zen met een gezicht als de zaak hun geen snars aangingJw 'Amuseer je met snip en snap!' ^cel de valse Asmar nog uit voordat de zware traliedeur weer in het ig gooide. In machteloze woede stAn? de smid aan de tralies te ruklbcl maar dat hielp niet veel. 'Al n^y moeite is tevergeefs geweest', kif setandde hij. 'Kijk, daar gaamg met het goud. Ik heb de polieel nota bene op de hoogte gebrjjsloc van deze overval, maar ze wiL^ me niet geloven. En wat is f resultaat van de zaak? Daar gf ze!' En dat was ook zo, w d< kijk, daar loopt Platvink-Jai|on met een goudkoffer op zijn t M terwijl Franse Sjarl er ook een M de bus sleept.del: 60 Pauls mond bleef van verbazing openstaan. Het Hunter-professo- raat. jaarlijks toegekerid door het Royal College of Surgeons ter na- gedachetenis van John Hunter, de vader van de Britse chirurgie', was een van de groote eerbewijzen op dat terrein. En de eer was nog maar één ding. Wat een kans om de hele kwestie van de revalidatie van leprozen onder de aandacht van de medische wereld te bren gen! Paul haastte zich terug naar Londen, hejschreef zijn lezing nog eens. en zond die in. Tot zijn ver wondering werd ze aangenomen. De kleurrijke plechtigheid vond plaats in oktober 1952. Tevoren ontmoette Paul de president van het Royal College, Sir James Pater- son Ross. Daarna werd hij. als alle leden van hzt genootschap, gekleed in de traditionele scharlakenrode toga. Verheugd merkte hij op dat enkelen van zijn vroegere leraren aanwezig waren. De gang van za ken werd geheel beheerst door de oude en geheiligde traditie. Tijdens de hele plechtigheid zei niemand iets dan de man die de lezing hield. Hij werd niet ingejeid en niet be dankt. Ook hijzelf sprak geen enkel begroetlngs- of dankwoord, hij sprak alleen zijn voordracht uit. Voorafgegaan door een bode. die op een kussen een gouden staf voor zich uitdroeg, schreden de voorzit ter van het genootschap en de le den de grote hall binnen en zetten zich op de voorste rijen. Paul vormde de achterhoede. Toen hij naar voren stapte maakte de voor zitter een lichte neiging en zwij gend boog ook Paul. Daarna begon hij zonder nadere Inleiding zijn re de. een zeer technische verhande ling over het herstel van de hand bij leepralijders. Het einde duidde hij aan door andermaal een buiging Dorothy Clarke Wilson Vertalfnc: A. Schreuder naar de voorzitter te maken, die zich daarop verhief en op zijn beurt neeg. Achter de bode vormde zich weer de processie, met dit verschil dat nu Paul voorop liep met de voorzitter, en de leden daarachter. In een korte plechtigheid werd Paul begiftigd met de titel Hunteri- an Professor voor het jaar 1952. Vele jaren later viel hem de eer een tweede maal te beurt, toen voor een voordracht die tot titel droeg: "Het herstel van de voet'. Paul was dankbaar voor de eer. en het was ook heel nuttig dat het lepra-probleem publiciteit kreeg, maar hij was voornamelijk naar Engeland gekomen om meer te we ten te komen niet om wat hij al wist door te geven. Hij zette dus zijn speurtocht voort, met teleur stellende resultaten. Hij bezocht pathologen en neuropathologen. de bekwaamsten op hun gebied, en vroeg hun aandacht voor de zenuw verdikkingen. Zij toonden beleefde belangstelling, zeiden dat het in derdaad merkwaardig was. ja hoogst interessant en zonder enige twijfel uiterst belangrijk, maar geen van hen wist iets naders te vertellen over de aard van de af wijkingen en de oorzaak ervan. En als Paul hun de voorlopige conclu sies van zijn team voorlegde, knik ten zij en zeiden dat het vermoede lijk wel zo zou zijn. Hij bezocht ook chirurgen die zich hadden gespecialiseerd op het ge bied van de hand, leerde van hen van allerlei en verheugde zich in hun stimulerende belangstelling. Maar van groter betekenis wellicht dan het aanvullen van zijn kennis was de kans meesters in de kunst gade te slaan bij hun werkzaamhe den. te zien hoe zij hun instrumen ten hanteerden en wat voor schit terende technieken zij toepasten. Paul had echter gehoopt dat hij er, onder andere, achter zou komen hoe hij stijve vingers weer kon activeren. En er was niemand die hem daarop van antwoord dienen kon: zelfs trof hij weinig doköoren aan die zijn eigen ervaring kanden evenaren. Na enkele maanden in Engeland te hebben vertoefd, gingen zij uiteen: Paul vertrok natw de Vereroigde Staten om daar vier maanden rond te reizen onder auspiciën vïiti de Rockefeller Foundation, Margaret ging naar Zuid-Afrika. waarheen haar ouders na haar vaders pensio nering waren teruggekeerd. Paul bracht enige tijd door in Bos ton, en een maand in Chicago in het befaamde Pasavant Hand Hos pital. Vervolgens retse hij naar San Fransisco voor besprekingen met Bunnell, wel de meest vooraan staande autoriteit op het gebied van de hand ter wereld. Ook be zocht hij nog Los Angeles en New Orleans. In "New Orleans was Riordan in feite de enige mand op zijn hele reis die hij ontmoette. 3ie aich bezighield met de genezing van handen van lepcalijders. Eén dag in de week werkte hij in de enige leprozerie van de Verenigde Staten, in Carville, Louisiana. Als resultaat van Pauls bezoek, nam Riordan een paar methodieken van Vellore over, en Paul leerde van hem. Het was een nuttige uitwisseling van erva ringen voor hen beiden. Maar er was slchts één man inAmerika die voor Paul enig nieuw licht wierp op zijn basis-problemen. 'Kijkt u eens', zei hij tot dr. Derek Denny-Brown, de uiterst kundige hoogleraar in de neurologie aan de Harvard Universiteit in Boston, 'hier ziet u enkele opnamen van lepra-patienten uit India. Ik zou graag van u weten wat er met die zenuwen is gebeurd, waarom ze zo zijn opgezwollen. Ik kan niemand vinden die mij op die vraag een antwoord kan geven'. En hij noem de enkele experts op. die hij had geraadpleegd. De professor glimlachte, zij het wat wrang. 'Wel, als zij u niet kunnen helpen is er weinig kans dat ik het wel kan. Maar laat ik er eens een blik op slaan'. Als een man die van zijn vak hield bekeek hij de foto's zorgvuldig. TV-vandaag Speciaal NEDERLAND I NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.05 Natuurfilms maken? - Beestenwerk! NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Zomaar een zomeravond 21.25 Colditz 22.15 Achter het Nieuws NOS 22.45 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 19.05 Speedy Gonzales 19.10 PeppienKokki 19.30 Melchiors NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Vergelding 22.00 Man van tachtig jaar NOS 22.45 Den Haag vandaag 23.00 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Akt. en muz. 10.25 Wetensch. magazine. 11.00 Parabel. 11.20 Ustinov's Notenwechsel. 12.05 Akt. rep. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20- Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Prau Elisabeth Mar- quardt. 17.05 Kinderserie: Uberraschende Tage. 17.25 Kinderprogr. 17.55-18.00 Jour naal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Iselkinder. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Nord- schau-magazin. 19.26 Gene Bradlev In gehelmer Mission. 19 59 Progr.o'verz. WDR: 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.05 Kinderprogr. 18.15 Arnie. 18.40 Akt. 19.20! Gene Bradley. 19.45 Jjjrgen von Manger als Zeuge der Geschlchte.) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Amusem.magazine. 21.00 Bouvard und Pecuchet. 22.45 Jour naal met komm, en weeroverz. DUITSLAND II 16.30 Progr. voor oudere kijkers. 17.00 Journaal. 17.10 Konny und seine drei Freunde. 17.35 Akt. en muz. 18.25 Arpad. 19.00 Journaal. 19.30 Ehen vor Gericht. 2100 Journaal. 21.15 Inf. Horizontaal: 1. zinspreuk, schortje; 2. nobel, wandversiering, of derge lijke (afk.); 3. moment, godin van de toorn, baan voor balspel: 4. tel woord (Eng.), berg, keurig,; 5. bars, voorzetsel, boom; 6. jongens naam, oorlogsgod, pers. voor- naamw.; 7. hoogste punt, stutpaal, bedrog (barg.); 8. krijtgebergte op Kreta, een zekere, vaarwel; 9. broeiraam met een grote ruit. Verticaal: 1. ontploffing; 2. lusthof, rivier in Rusland, lied; 3. huid, eer, herdersgod: 4. heldendicht van Ho merus, water in N.Br.; 5. alvorens, .soort aap. heden: 6. pas, pers. voor- naamw., steen; 7. Europeaan, holte in een muur, vochtig; 8. ploegsne- de, Noors christenprediker; 9. ge woonterecht, specerij. De volgende krijgsgevangene die naar Sonderlager Colditz zal wor den. verwezen, is luitenant Richard Player. Zijn avontuur is te volgen na Vara's Zomaar een zomeravönd. Ned. 1/21.25 In de Brando-cyclus brengt de KRO de door de eigenzinnige ac teur zelf geregisseerde film Vergel ding. Ned. 2/20.20 Achter het Nieuws is vrijwel ge heel gewijd aan een vandaag gepu bliceerd onderzoek naar de mate waarin de Nederlandse vrouw is geëmancipeerd. Ned. 1/22.15 Trelïpunkte geeft bijzonderhe den over de Amerikaanse film The Exorcist (De duiveluitdrijver). Duitsl. 1/20.15 De KRO zendt het tweede pro gramma uit over het restant van Nederlandse cultuur in de Noord- hoek van Frankrijk. Hilv. 2/22.45 Ter gelegenheid van het 550- jarig bestaan van Hilversum speelt het Hongaarse trio Lajos Horvath in de ook bij veel niet-Hilversum- mers bekende 'Herbergh De Jonghe Graef van Buuren'. Hilv. 1/23.05 fin progr. 22.00 Voordracht. 23.00 Jour naal. DUITSLAND in WDR 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Griekse werkn. 19.15 Weekalmanak. 19.45 Nws uit Noordr.- Westf. 19.55 Komm. 20.00 Journaal en weeroverz.' 20.15 Elne nicht unwlssen- schaftliche Liebeserklarund and den Baum 21.00 Dok. film. 21.45-22.15 Frans kuit.magazlne. BELGIE NEDERLANDS 18.55 Fabeltjeskr. 19.00 Tlenerprogr. 19.25 Korte tekenfilm. 19.40 Med. 19.45 Journaal. 20.15 Hertogin van Avlla. 22.20 Uitz. v.h. Human.sverb. 22.50 Jour- Radio-vandaag HILVERSUM 1 AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtenclgf 1 7.20 (S) Dag met een gaatje, 8.00 Nw ti 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijd.' (S) Romant. Ork.conc. (XVI) met pre 9.40 Waterst. 10.00 (S) V.d. kleu;„c 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.00 Nw?iss 11.03 Radiojournaal. 11.30 (S) Ro4rr< Twaalf, met 11.55 Beursber. 12.29 heldsvoorlUitz. v.d. landb. 12.39eiE Kinderkoor. 13.00 Nws. 13.11 Radio naai. 13.21 (S) Gitaarrecital met PPp muz. EO: 14.00 Woord der Ween 7a 14.15 (S) Over en Weer. 14.55 (S) 1 ensemble. 15.15 (S) Licht en Uitfan 1600 Nws. 16.03 Klankbord. 16.10' V.d. kleuters. 16.30 (S) V.d. jg AVRO: 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med. n AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojour 18.21 Finland, meer dan meren. 18.4tva Ballroomork. met solist. 19.05 (Sl 19.30 Vanavond: muz.. vrolijk" 1 Avondje uit... 23.30 (S) Lichte gra tv muz. 23.55-24.00 Nws. di HILVERSUM II tdc KRO: 7.00 Nws. 7.02 Levende WL 7.07 (S) Badinerie. (7.30 Nws; 7.4jhe Echo.) 8.24 Overweg. 8.30 Nws. - Gijmn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders m vet. 9.40 Schoolradio. 10.00 Werelden ons heen. 10.20 (S) Aubade. (10.30 r 11.00 Gebakjes en een Beter leven, iiel Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S)L0 twaalf tot twee. met 12.30 Nws en fad Echo. 14.00 (S) Lichte gramm.muz. hse Schoolradio. 14.45 (S) Interlokaaf dinsdag, met 14.55-15.15 (NOS) Lat le astronomische Nederl. sateUet ANi 15.30 Nws. 17.00 Overheidsvoorl.: Nwj Ned. Ant. 17.10 V.d. kleuters. 17.30 k/- 17.32 Echo. lfc KRO: 18.00 (S) KRO-muz. uit prod. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50hs Lichte gramm.muz. 19.00 (S) After f. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. lPta 20.00 Nws. 20.05 Overweg. 20.15 (S)Li gels Kamerork. met solist: mod. I 21.00 Ja. weet je22.00 (S) El Kamerork. met soliste: klass. muz. Frankr. Noordhoek is tweetalig. 23.2dnd Pianorecital: kla6s. en mod. muz. Ld 24.00 Nws. F' HILVERSUM m VARA: 7.02 Drie op Je boterham.) (Sj Pep op drie. 11.03 Alfred Lagaried uw radio. 12.03 (S) Drie tussen del dag. 14.03 Pop-Kontakt I. 15.03 1 J kontakt 2: Driedraai. 16.03 (S) Mix.L„, NOS- 18 02 Joost mag niet eten. VPS' 19.02 Drie loopt achter - Poprekdre 20.02(S) Nashville. 21.02 (S) JazT Blues. 22.02 (S) (P)opdonder. 22.55>ri 23.02 (S) Wachten op middernacht], (S) In de kleine uren. 2.02 (S) Keel1 Maasdam. 3.02 Willem van Beusqm 4.02 Alfred Lagarde. 5.02-7.00 Hans I burger en Wim Bloemendaal. lm 1 2 3 i b 6 7 8 9 2 3 4 S 6 7 8 9 Oplossing van gisteren Resp. hor. en vert.: 1-1 immobiel; 2-2 moedig; 3-3 melis: 4-4 Odin: 5- 5 bis; 6-6. I.G.: 7-7 linament; 8-12 Sn.: 9-11 sta: 10-10 stom; 11-9 (Wordt vervolgdstere: 12-8 storen. Van een verslaggever ALKMAAR De 71-jarige heer C. Leijnse uit Anna Paulowna is tij dens het zeilen in de Zijperboezem vermoedelijk overboord geslagen in verdronken. Zowel de boot als het lichaam van de man zijn later ge vonden. Tijdens het baden in zee in Cal- lantsoog is de 62-jarige J. H. J. Dickhoff uit Amsterdam verdronken, ■ken. DEN HAAG Er zal een commis sie van deskundigen worden be noemd in het opsporingsonderzoek tegen twee röntgenologen uit Eind hoven die zich schuldig gemaakt zouden hebben aan strafbare ge dragingen. waarmee een bedrag van tenminste 600.000 gulden zou zijh gemoeid. Minister Van Agt (justitie) heeft dit aan de tweede kamer meege deeld. Van een verslaggever KOLLUMERLAND De 17-jarige Rinze van Wierum kwam gister middag om het leven, toen hij op de weg Veenklooster-Kollumer- zwaag (gemeente Kollumerland, Friesland) met zijn bromfiets tegen een boom reed. Hij was op slag dood. Van een verslaggever f 1 EDE De tienjarige - Gerjuer Scholten uit Angeren (Betuwe d. het zwembad van een kampeei, rein in Otterlo verdronken. u jongetje kon met zwemmen. Hla niet bekend hoe het te waterjn raakt is. fes Bloemkool F® met tomatensaus 'tl 1 bloemkool ïr zout voor de saus: 3 dl. melk O' en/of bloemkoolwater hd 30 gr. bloem K. 30 gr. boter 2 ectl. tomatenpuree r peper, zout |g( citroensap ee Van de bloemkool de bladeren'v snijden en de stronk gedeelt I verwijderen. De bloemkool wa i en met de stronk naar ben(,_ gekeerd opzetten met kokend w." en wat zout en in ongeveer twP minuten gaarkoken. De kool lftd uitlekken, in een schaal overig en met een tomatensaus bedela Hiertoe de boter smelten, r bloem tegelijk toevoegen en gladroeren. Onder steeds roAi langzaamaan de melk of de rsl met bloemkoolwater bijscheii De saus goed laten doorkoken.^ smaak brengen met eetlepels to|e' tenpuree, wat zout, peper en h< citroensap. L Menutip: Saucijsjes, gekookte al appelen, bloemkool met tomal saus. aardbeien. 1)1

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6