hervormden in Katwijk na jeugddienst Pieterskerk wordt permanent verlicht Kerkelijke en sociaal-culturele opbouw van de Merenwijk loopt ernstig gevaar Accommodatie kost Katwijk een miljoen iïi DANSLES? Extra krediet Leidens ontzet Wlog en laag water marktberichten cheq"markt Leiden boekhouden duits engels Leid;e ambtenaren gaan voetballen r: EEN BEZORGER <u INLEIDEN Herstel ruitjes van Pieterskerk /KWARTET DINSDAG 27 AUGUSTUS 1974 YKoelman'Je wilt toch iets doen voor de jeugd' Willem Chr. Nijeboer aantj De Katwijkse predikant D.'W. Koelman heeft zich zondagavond de woede van een aan- In zijn Hervormde kerkleden op de hals gehaald. Reden daarvan is dat de predikant, tegen de zijn kerkeraad, twee leden van de jeugdbeweging Youth Fort Christ had uitgenodigd getui- de'van hun gel00f af te legê"en tijdens.de jeugddienst. kok)atwijkse recherche vatte de P°gl!usche bedreigingen tegen de ü^pïant zo ernstig op dat drie Q ne'cheurs de kerkdienst hebben orriajoond en één het huis van de p0|ant bewaakte. Driemaal was 2 k°]ee Koelman opgebeld met de 'Wieling: 'als de kerkdienst .Wa\at rij ik je maandag dood! m|j nacht van maandag op dins- e- njn de ruiten van de pastorie zal!e Parklaan met eieren be- gem^ van ouderling, geen diaken, geen er - - - - uit heeft zich tijdens de wlenst laten zien. Ook de kos- de organist van de Witte hebben zondagavond verstek oca™gaan. Het orgel was afgeslo- iwerlL preek, dus wel tijdens de :n °jenst, 'vertelde dominee Koel- g ,w^ 'hebben een jongen en een ark ieder ongeveer vijf minuten ™erj>ken aan de voet van de kan- ius niet op de kansel. Het was hi kort woord, afgewisseld met Ik ben helemaal niet zo JJssief, anders kom je als pre- gat niet in Katwijk, maar je joch iets doen voor de jeugd, jnst een klein beetje aantrek- maken. Vorig jaar heeft Diny nneq^h, gezongen. Daar is ook zo- rrukte over gemaakt. In de ogen van sommigen zijn de leden van Youth for Christ heidenen'. Alleen predikant Negentig procent van de wijkkerke- raadsleden was tegen de getuigenis aflegging van de leden van Jouth for Christ. Op de centrale kerke raad waren op één na alle collega predikanten van dominee Koelman tegen zijn voornemen. Het argu ment was dat op zondag tijdens de dienst alleen de predikant het Woord mag verkondigen. 'De dienst zelf is rustig verlopen. Maar die pesterijen, dat is ontzet tend erg'. Een collega van dominee Koelman, hij wil niet kwijt welke, heeft de predikant vooraf gedreigd de commissie van toezicht en tucht van de classis in te schakelen. 'Ik heb niks tegen de Katwijkers', meldt dominee Koelman, 'het zijn beste mensen. Maar de mensen die de kerk in handen houden die zijn verkeerd. Ik heb helemaal geen be zwaren tegen de gereformeerde bond, waarom zou ik. Maar hun mentaliteit is fout, onchristelijk zou ik willen zeggen'. Dominee Koelman heeft ook posi tieve reacties op het gebeurde van gisteravond gehad. 'Tientallen tele foontjes en enkele brieven in de Gezin bedreigd De predikant verwacht dat de pes terijen nog wel een tijd zullen doorgaan. Maar dat de telefonische bedreigingen tegen hem en zijn ge zin in daden zullen worden omge zet, gelooft de preikant niet. 'Ook mijn gezin is bedreigd,' zegt domi nee Koelman. 'De oudste is vijftien, die kennen ze in het dorp wel'. De kerk was zondag overigens tot de laatste plaats bezet. Tijdens de dienst is er iemand opgestaan, die heeft voorgesteld toch een collecte te houden bij de uitgang en die te bestemmen voor Youth for Christ en voor de getroffenen in Bangla Desh. 'Dat heeft een kleine duizend gulden opgeleverd'. Te verwachten Vrijdagavond is de jeugddienst van dominee Koelman in de centrale kerkeraad van Katwijk aan Zee aan de orde geweest. Dominee Koelman die voorzitter is van de centrale kerkeraad, heeft toen dat punt aan de orde kwam de vergadering ver laten. Dominee Vink, gevraagd om een reactie: 'Het is jammer dat collega Ds. Koelman: 'Niets tegen de Kat wijkers'. Koelman het zo ver heeft laten komen. Dat er oppositie tegen zou komen was te verwachten.' Dominee Vink wist nog niets van de bedreigingen en van het gooien van eieren naar de pastorie en dominee Koelman:. 'Die reacties kan geen zinnig mens goedkeuren', meent dominee Vink., zelf geen lid van de gereformeerde bond, maar net als dominee Koel man een confessioneel. Ook domi nee Vink was het niet eens met het voornemen van dominee Koelman. 'Het had beter in een samenkomst kunnen gebeuren dan in een kerk dienst. 'Een predikant moet rekening hou den met de plaats waar hij staat', meent dominee Vink. Wat in de ene gemeente wel kan, kan in de andere gemeente helemaal niet, of maar ten dele. Het gaat in dit geval niet om principiële zaken'. Wanneer dominee Koelman op deze weg doorgaat verwacht dominee Vink meer moelijkheden. ,e rADVERTENTIE) leilijj e gal eschi in Evert Castelein Het oj Zie adv. rubriek lessen Jongelui - Ouderen Gehuwden WIJK AAN ZEE, Woensdag 28 "K- Hoog water 12.30, Laag water Stri20.27. AAN DEN RIJN. 26 augustus penteveillng. er70|er 18.000 bloemkolen, 7700 ton was- 6000 bospenen. Prijzen waspeen AI de II 1 6-36, BI 1 8-45, Cl 210 -430.. ardflkool 6 I 33-83, II 22-56, 8 I 36-66. •zïaIl12 1 30-58, andijvie 31-37, bos peen AH 76-106, breekpeen 240-820. groene kru Ipeterselle 27-30, peterse lie blauwschokkers 280. prlnsessebo- 10-350, rode kool 24. savoye kool 25- j v gderij 25-33, sla 8-13, snijbonen 40- IN, 26 augustus Veemarkt, j p markt van maandag werden totaal fclie ren aangevoerd, slachtrund e ren 0dd6 graskalveren 3, varkens 210, scha- 'if lammeren 1895. 'vee: slachtrunderen stieren le 5.70-6.25 per kg geslacht gewicht, hl. 5.45-560, vaarzen le kwal 530- kwal. 490-525. koeien le kwal. 510- kwal. 475-500, 3e kwal. 440-470, loeien 43 0-455, s 1 achtvarkens le 2.22-2.25 p kg levend gewicht, 2e 220-222, 3e kwal. 218-220, slachtzeu- ■55-170, zware varkens 195-205. schapen 1 00-155, lammeren I - Itrunderen aanvoe r g root, hande 1 .«^prijzen stabiel, varkens aanvoer Iets Mfp. handel redelijk, prijzen Iets stij- schapen en lammeren aanvoer Iets er, handel vlug, prijzen Iets lager, gat I iserij berichten -WIJK AAN ZEE Maandag ver- -iien a an de afslag KW 141-753 k„ .A3-1005 k en 75 kisten verse haring. 42 en KW 135-1444 k„ KW 167 en '152-651 k.. IJM 207 en IJM 209-200 k„ >4-80 0 k. KW 101-98 k.. KW 33 en 180-188 k., Prijs groen 134-175, volle ig 120-130, steur haring 85-91. verse jg 2390 per 25 kg. bf OER pilDEN, 26 augusus - 12.000 kg tong, ,klsten tarbot en griet, 125 kisten 'tys, 628 kisten kabeljauw, 630 kisten Nis, 3.690 kisten wijting, 2.895 kisten A 131 kisten schar, 3.726 kisten ha 1375 kisten makreel, 163 kisten vari- ïten per kilogram: gr. tong 8.10-7.30. .1. tong 8.97-8.52 kl. m. tong 8.77-8.19; r1I 8.36-7.68, II 4.81-4.43; tarbot 8.88- A0 kilogram: krab 17-13, wolf 136-98: I 160-150, II 148-130, III 108-1UU; '1220-140, tongschar 139-69; makreel l -q, II 52-50; haai 88-72, schar 40-19, li 110, tarbot 296-118, griet 216-96; Ijauw I 95-60, II 120-59, III 108-78. 6-76, V 84-56; koolvis I 63-60, II 61- 32-74, IV 56-52: schol I 77-63, II III 77-63, IV 68-56; schelvis 94-68. •56. II 74-54, V 65-42; wijting III IV 40pl9,20; haring I 32-19,6U. ies 15-10. V1MINGEN VAN MAANDAG - 37 llngen en twee spanvissers. "twintig Katwijkers: KW 13 i0. 22 18.000, 24 9.800, 25 ƒ21.00, 18.000, 51 ƒ15.000, 87 12.000, 88 113 10.000, !!7 ƒ4.200. 121 145 14.000, 150 ƒ8.500, 152 De rechtszekerheid is volgens de heer Driessen nu verhoogd, omdat de strafbaarstelling voortaan geheel objectief zal plaatsvinden, dus vrij van subjectieve beoordeling. Er be stond over de nieuwe vèrordériing één belangrijk geschilpunt. Dat ging over de vraag of er in alle gevallen van onbehagen over be slissingen van hogerhand een mo gelijkheid moet zijn er tegen in beroep te gaan. Het PvdA raadslid Van der Horst meende van wel en hij vond daarvoor mevrouw Kap- peyne van de Copello aan zijn kant. De heer Driessen (KVP) meende echter dat een algehele be roepsmogelijkheid querulanten te veel kans zou bieden. Bovendien zou het te veel administratieve rompslomp geven. De burgemeester merkte hierover op, dat de gemeen te nu eenmaal niet over onbeperkte tijd en over een onbeperkt aantal ambtenaren beschikt en dat het recht van beroep in alle gevallen dus niet haalbaar is. Van der Horst vond het splitsen in belangrijke en onbelangrijke gevallen te subjec tief. Hij geloofde niet in werkver- meerdering bij een volledige be roepsmogelijkheid. Driessen meende dat de bezwaarschriftenprocedure bevredigender werkt dan een volle dige beroepsmogelijkheid. De visie van de heer Van der Horst won het met 18 tegen 13 stemmen. De nieu we verordening is een stuk liberaler dan de oude. Er zijn maar liefst 163 verboden afgeschaft en er zijn er nog 96 over (ter vergelijking: de Amsterdamse verordening telt 153 verboden).' Veel discussie ontstond er over de vraag of op dit moment grond in de Leeuwenhoek moet worden ver kocht aan de universiteit ten be hoeve van o.a. nieuwbouw van het academisch ziekenhuis. De heer Amptmeijer wilde uitstel van de verkoop, omdat deze volstrekt on voldoende is voorbereid in de com missievergadering. Waal van de PvdA sloot zich hierbij aan en vond dat deze grootste transactie uit de geschiedenis van Leiden niet over haast mag gebeuren. Op de vraag van de heer Cornelissen of bij aan neming de prijs vastligt bij de on derhandelingen, antwoordde de burgemeester dat de minimumprijs vaststaat. De gemeente kan er hoogstens beter van worden, vond hij. En het gaat hier slechts om een intentieverklaring. Met 1 stem verschil besloot de raad het voor stel tot verkoop vast nu te behan delen. Waal vond ervan, dat een besluit nu al de onderhandeling spositie van de gemeente te veel verzwakt. De heer Leeuwenburg merkte op dat de zaak al drie jaar lang voortsleept. Mede met het oog op de werkgelegenheid moest de grond nu maar eens verkocht wor den. De burgemeester merkte in tweede instantie nog op, dat de mening dat de gemeente zich zou binden, uiterst eenzijdig is. Met 9 stemmen tegen werd tenslotte tot verkoop besloten. BEJAARDEN Mejuffrouw Van Buel- (KVP) ontdekte in de nota bejaar- Van een onzer verslaggevers KATWIJK Het gemeentebestuur van Katwijk verwacht dat nog dit jaar rijkssubsidie zal worden verleend voor de bouw van een Centrale Accom modatie in Katwijk. Deze subsidie zal 1 miljoen bedragen. De stichting van deze Accommodatie zal ook de gemeente een miljoen gaan kosten. Aanstaande donderdag zal de raad beslissen, of men inderdaad, zoals b. en W. voorstellen, een miljoen zal voteren. Het voorstel van het college houdt een belangrijke verhoging van de bijdrage van Katwijk in, in vergelijking met vorig jaar. Toen zag het er nog naar uit, dat het Rijk van de twee miljoen die de Centrale Accommodatie zou gaan kosten, er ruim 1,7 miljoen gulden voor zijn rekening zou nemen. De situatie is echter veranderd. Het Rijk heeft zijn bijdrage verminderd, hetgeen Katwijk voor de keus plaatst: öf een kleinere Accommodatie bouwen, öf meer geld beschikbaar stellen. Het gemeentebestuur is van mening dat dit laatste moet gebeuren, omdat volgens haar oorspronkelijke planning de Accommodatie de vereiste om vang heeft. Zou men kleiner gaan bouwen, dan moeten er toch aanvullende voorzieningen getroffen worden en omdat die niet gesubsidieerd zouden worden, zou een dergelijke gang van zaken de gemeente nog meer geld gaan kosten dan nu het geval is. De kans dat Katwijk inderdaad een Cen trale Accommodatie zou krijgen, wordt door de gemeente hoog aangesla gen, omdat Katwijk nummer één staat op de lijst van plaatsen in Zuid- Holland, die zo een accommodatie willen en omdat het Rijk van plan is in 1974 aan acht gemeenten subsidie te verlenen. (ADVERTENTIE) PRABO-LEIDEN opleiding voor praktijk diploma conversatie conversatie inl. m. de greef - leiderdorp teleloon 32532. LEIDEN Over de nieuwe algemene plaatselijke verordening bestond gisteravond in de raadsver gadering in het algemeen wel tevredenheid. Wel werd betreurd dat de totstandkoming ervan zo is vertraagd dat de verordening nu eigenlijk alweer verouderd is, zoals mevrouw Kappeyne van de Copello het uitsprak. Leiden had in den lande voorop kunnen lopen met deze moderne verorde ning. LEIDEN Van 31 augustus tot en met 7 september zal in de exposi tieruimte van Ars Aemula Naturae. Pieterskerkgracht '9, een tentoon stelling worden gehouden van schilderijen, tekeningen, aquarel len, grafiek en boetsierwerk, ge maakt door cursisten van deze aca demie. De officiële opening is zaterdag 31 augustus 's middags om 3 uur. De toegangstijden zijn op werkdagen van 19.30 tot 21.30 uur, zaterdag en zondag van 14 tot 16 uur. LEIDEN Hiertoe uitgedaagd door een aantal gemeenteraadsleden heeft het ambtenarenkorps met algemene stemmen besloten aan i de uitnodi ging van de Leidse gemeeteraad om op 29 augustus om 20 uur op hpt. LFC-terreineen lichtvöetbalwed- strijd te spelen, gevolg te geven. De VTVDADS (Voetbal Team Van De Ambtenaren Der Secretarie, onder het motto: PAK jij mij, dan PAK ik jou), zien het duel met veel vertrouwen tegemoet, rtiet het minst doordat een select gezelschap de begeleiding op zich heeft geno men. De burgemeester en de secre taris de heren Vis en Van de Poel hebben de 'medische begeleiding' op zich genomen, terwijl de ad junct-gemeentesecretaris mej Vink als oefenmeester is aangesteld. Als super-manager-organisator is de heer Philipsen, de directeur van de Sport stichting, aangetrokken. Het Ambtenarenteam speelt onder aus piciën van de personeelsvereniging 'Stadhuis' en wordt volledig door die vereniging 'gesponsord'. denbeleid nauwelijks een bepaalde beleidslijn. Ze miste een visie op de plaats van de bejaarde in de sa menleving. De nota benadrukt een verder tot ontwikkeling brengen van de extramurale voorzieningen (b.v. het werk van de dienstencen tra). De heer Lamers had wel waar dering voor de nota. Evenals de nota vond ook hij dat de bejaarde zo lang mogelijk zelfstandig moet blijven en dat de dienstverlening verder moet worden verbeterd. De heer Zunderman hoopte d at het werk van de dienstencentra nu veel meer ondersteund zou worden. We thouder Den Haan noemde in haar reactie de nota nog maar een basis. Zij onderschreef het grote belang van de dienstencentra. Voor een aanvullend krediet in verband met de viering van Leidens ontzet stel de de raad 117.500 gulden beschik baar. Daar werd nog een bedrag van 5.000 gulden aan toegevoegd voor internationale uitwisselingen (Oxford en Krefeld). De ontzan- dingsovereenkomst die B en W reeds in 1970 sloten met de heer J. H. Menten en de exploitatiemaat- schappej Voorhof te Warmond werd alsnog door de raad goedgekeurd. Het kontrakt werd destijds niet aan de raad voorgelegd, omdat er geen vaste financiële middelen voor be schikbaar waren. Om de woning bouw hiervan niet h et slachtoffer te laten worden werd toch vast met de ontzanding begonnen. De raad verleende hiertoe alsnog een kre diet van bijna 11 miljoen gulden. Laatste daden van Van Vegten KOUDEKERK AAN DEN RIJN Enkele officiële handelingen markeerden gistermiddag het afscheid van wethouder Van Vegten. Aan het eind van de Pr. Bernhardstraat verplaatste hij met een bulldozer een hoop zand. waar mee hij het bouwterrein in het gebied Dorp-Oost 4 ontsloot, en aan de Lagewaard sloeg hij, op uitnodiging van het bouwbedrijf te Vlaardingen, de laatste paal voor een complex koopwoningen. Na afloop genoot het ge zelschap van een drankje in de Ridderhof. Onenigheid over het me degebruik van de aula aan het Valkenpad 175 175 194 19.0U0, 195 21 ƒ8,20, 214 ƒ20,000, 217 221 ƒ21.00. IJmuldenaren: IJM 20 ƒ10.000, 23 ,00, 44 16.000P 115 ƒ27,000, 154 !00; WR 45 ƒ8.800, 57 14.500, 189 VL 11 ƒ11, 121 1.420, 131 LEIDEN De Algemene eKrkelijke Merenwijkraad, de buurtver- eniigng De Horsten en de werkgroep Sociale Planning hebben zich opnieuw tot het college van burgemeester en wethouders van Leiden gewend in verband met het medegebruik van de aula van de scholen aan het Valkenpad, Merenwijk, voor sociaal-culturele wijkactiviteiten. De ondertekenaars zeggen, dat door het breken van de afspraken inzake het medegebruik van de aula de wijkac tiviteiten in het weekeinde ernstig worden belemmerd, zo niet on mogelijk gemaakt. Genoemd worden de activiteiten voor kinde ren. Zij tekenen daartegen met klem protest aan. r 9e Christelijke Pers vraagt voor dee bezorging van de ochtendbla d-én Nieuwe Leidse Courant - 'j^euke bijverdienste voor scho- t Jer. Nadere inlichtingen afd. ar, ispectie, Steenstraat 37, tel. ea 1441. - Op 27 juni 1974 heeft de gemeente raad het besluit genomen dat deze aula altijd beschikbaar moest zijn voor kerkelijke en sociaal-culturele wijkactiviteiten. Ter uitvoering van dit besluit hebben B. en W. op 6 augustus besloten, dat de aula ge durende het weekend beschikbaar zou zijn voor wijkactiviteiten. Ijlen regeling over het medegebruik van de aula is uitgewerkt in een verga dering onder leiding van de ge meentelijk inspecteur onderwijs met de gebruikers van de aula en vertegenwoordigers van de afdeling onderwijs van de gemeentesecreta ris. Uit het verslag van deze verga dering: 'Tijdens de bespreking van deze punten worden de volgende conclu sies getrokken. Het is het meest eenvoudige voor alle weekenden, ook wanneer er alleen kerkdiensten zijn, één soort maatregelen te treffen. Gezien de kwetsbaarheid van het materiaal dient er naar gestreefd te worden de gemeenschapsruimte volledig te ontruimen. Voor opslag komt in aanmerking het vak van de ge meenschapsruimte dat als kinder kantine wordt gebruikt. De deelnemers aan het gesprek vinden het de meest praktische op lossing dat de gemeente zorgt voor ontruiming, vanaf vrijdagmiddag 4 uur, en voor het weer inruimen van de kleuterlokalen, vóór maandag ochtend 8 uur. De verantwoording blijft dan bij de gemeente en er is minder aanleiding voor wrijfpunten tussen onderwijs en medegebrui kers. Geschonden Tijdens het eerste weekend is alles gegaan zoals is omschrevende toegang tot de aula geschiedde, zo als was afgesproken, via het voor portaal van de openbare g.l.o.- school. Het bestuur van de Alge meen Kerkelijke Merenwijkraad heeft op 23 augustus echter een brief van B. en W. ontvangen waarin wordt gezegd, dat de toe gang tot de aula weer via de hoofd deur plaats kan vinden. Dit betekent dat genoemde afspra ken zijn geschonden. De hoofddeur geeft namelijk toegang tot de ruimte die als kinderkantine wordt gebruikt, terwijl deze ruimte juist als opslagruimte zou worden ge bruikt. Het materiaal van de kleu terklassen is nu opgeslagen in de ruimte bij de keuken, waardoor een ernstige belemmering voor de wijk activiteiten is ontstaan, aangezien noch deze ruimte noch de keuken op een behoorlijke wijze kan wor den gebruikt. Bovendien staat het materiaal van de kleuterklassen nu open en bloot in een niet af te sluiten ruimte, waardoor de mede gebruikers geen garantie kunnen geven dat er geen schade aan bet materiaal wordt toegebracht. D^ ruimte die als kinderkantine wordt gebruikt, is daartegen wel af l.e sluiten. Door de week Op een andere wijze worden de wijkactiviteiten door de week on mogelijk gemaakt. In de aangedui de vergadering was afgesproken, dat nagegaan zou worden of een g.l.o.-lokaal Ier beschikking kon worden gesteld voor avond-activi teiten door 4e week. In de brief van B. en W. wordt deze oplossing van de hand gewezen: 'Helaas blijkt het na overleg met schoolbe sturen en schoolhoofden niet mo gelijk een schoollokaal door de week voor inèidenteel medegebruik beschikbaar te stellen en wel om dezelfde redenen die ten aanzien van de kleuterklassen gelden'. Als reden wordt genoemd, dat het onderwijs te ernstig belemmerd zou worden. Tegen deze maatregelen tekenen de ondergetekenden met klem protest aan. Door het breken van de af spraken inzake het medegebruik van de aula worden de wijkactivi teiten in het weekend ernstig be lemmerd, zo niet onmogelijk ge maakt (zoals activiteiten voor kin deren). Door het besluit van B. en W. om door de week geen schoollo kaal beschikbaar te stellen voor wijkactiviteiten, worden deze door de week volkonien lam gelegd, aan gezien er in de hele Merenwijk geen ruimte is die 50 a 60 personen kan bevatten. De Algemeen Kerkelijke Merenwijk raad heeft in september alleen al 3 avonden gepland en de buurtver eniging eveneens enkele. Dit zijn hetzij vergaderingen, hetzij infor matie-avonden voor nieuwe bewo ners, die naar de mening van de ondertekenaars zeer goed plaats kunnen vinden in een g.l.o.-lokaal zonder dat het onderwijs er te ern stig door wordt belemmerd. Im mers, ouderavonden kunnen wél in een g.l.o.-lokaal worden gehouden. De ondergetekenden doen een ern stig beroep op B. en W. om aan deze ongewenste situatie zo spoedig -mogelijk een eind te maken. De kerkelijke en sociaal-culturele op bouw van de Merenwijk loopt door deze maatregelen zeer ernstig ge vaar. k orfc-n cu t.c-n 5 t-üo-reftlo V orl-ïii cuvs-u it-9 n-YC'fio kor t-D iou n-Ytt£Ïo kor t-Y i sp ws-iiit-ao-Ytttfio kor t-ni om/i.-iii t-do-Tofrioj ALPHEN Donderdag om half 8 komt de raad van Alphen bijeen. Uit de agenda: beroep P. Verboom tegen weigering bouwvergunning voor 5 sheds bij nertsenfokkerij Achtermiddenweg, aankoop grond voor uitbreiding Zonnebloemschool, verkoop grond tegenover Salvatori- kerk aan Geoprojekt te Nieuw Ven nep voor de bouw van een kantoor gebouw. sloopkrediet, uitbreiding chr. kleuterschool Lupinesingel, on derwijsvoorzieningen. ALPHEN Er is bij de gemeente Alphen een bezwaarschrift binnen- gekomenvan Grimbergen B.V. te gen het bouwplan van Wilma Den Haag B.V. voor 315 woningen aan de Emmalaan. ALPHEN Het kantoorgebouw te genover de Salvatorikerk te Alphen wordt niet. acht lagen hoog maar vier. Onder het gebouw wordt een parkeerkuil voor 176 plaatsen inge richt. ALPHEN De fa. Daniël te Ha- zerswoude is van plan, in de omge ving van de Koperweg en de Kalk- ovenweg e enjachtwerf. een jacht haven en een constructiewerk plaats te bouwen voor de handel in en de reparatie van casco's, jach ten, machinerieën en stoomketels. ZOETERWOUDE Donderdag 8 uur vergadert de gemeenteraad. Agenda: geld voor plan uitbreiding gemeentehuis, vestiging van Verhey B.V. te Wassenaar in De Grote Pol der, voorstel beroepschrift van J. Vreeken tegen weigering bouwver gunning ongegrond te verklaren, vestiging van vleesgroothandel gebr. Zandbergen te Leiden in De Grote Polder. ZOETERWOUDE In het ge meentehuis had de aanbesteding plaats van de aanleg van drie sportvelden, twee voor S.J..Z. en 1 voor Meerburg. Laagste inschijver was B.V. gebr. van Kessel te Buren (Geld) met een bedrag van 227.500. De gunning is aangehou den. NOORDWIJK —Een bekend, oud- Noordwijks bedrijf gaat verhuizen. Het is het aannemersbedrijf van C. den Hollander, wiens woonhuis en bedrijfsgebouwen zijn gelegen aan de Parallel Boulevard. Deze zijn be trokken bij de onderhandelingen ter realisering van liet bouwplan aan de Koningin Wilhelmina Bou levard en de Parallel Boulevard. Ongeacht de afloop van de onder handelingen moet er op worden gerekend dat daar een bebouwings plan tot uitvoering zal komen.. Ook verder is het bedrijf van de heer Den Hollander ter plaatse niet pas send menen B. en W. Zij stellen voor te voldoen aan het verzoek van Den Hollander om hem te ver kopen de aan de Schoolstraat gele gen grond (1062 m2), waarop in het verleden de boerderij van Mar- bus heeft gestaan. LEIDEN De door de Geref. Kerk Vrijgemaakt beroepen predikant kandidaat H. de Vries te Enschede heeft voor dit beroep bedankt. ALPHEN Het aannemersbedrijf R. A. van Leeuwen B.V. alhier gaat aan het Zeewinde (Korenbloem- weg) 26 patiowiningen bouwen. Ds. Blenk: hart niet op 'n kier WOUBRUGGE Ongeveer vijf maanden na het vertrek van ds. Franken mocht de hervormde ge meente weer een eigen predikant verwelkomen. Na in de morgen dienst in het ambt bevestigd te zijn door ds. W. L. Tukker uit Groot- Ammers deed ds. Blenk in de mid- dagdienst zijn intrede. Als tekst had hij gekozen Philippenzen 1 vers 6: Hij die een goed werk in u begonnen is zal dit ook tot het einde voortzetten. We hebben hier te maken met een zwanenzang van Paulus, aldus de predikant, waarin de oudsten van de gemeente Philippi worden opge wekt om de fakkel van hem over te nemen. God is zelf in deze gemeen te begonnen te werken bij de cipier en Lydia. Nu moeten we ook verder vertrouwen op Gods trouw. Hij is het Die lijnen trekt tot de jongste dag en al die tijd zorgt Hij voor ons. Ook met ons wil Hij iets be ginnen en voleinden, maar dan laat Hij ons ook niet meer los. Daarom moeten wij ons hart niet op een kier zetten doch wijd openen voor zijn genade en het evangelie. De Heilige Geest werkt het goede in onze harten: we zijn onheilig uit onszelf maar heilig in Christus Je zus. Door Hem zullen wij verlost worden naar lichaam en ziel. Juist met deze belofte uit de tekst durf ik mijn taak in deze gemeente te beginnen, omdat ik het vertrouwen heb dat God ook hier in vele har ten werkt. Laat dan ook deze tekst geen slaapmiddel worden waardoor het ongeloof zou opbloeien, maar mogen alle kerkdiensten hier fees ten zijn die voor de gemeente rijke vruchten dragen. Na de dienst sprak ouderling C. van der Eijk de predikant toe namens kerkeraad en gemeente en zong de gemeente psalm 143 vers 10. Voorts werd nog gesproken door ds. Ho- gendijk namens de classis en ring Alphen a.d. Rijn, ds. Rood voerde het woord namens de overige ker ken in het dorp, waarna burge meester D. Brouwer de Koning de predikant welkom heette namens de burgerlijke gemeente. Vanochtend om 8 uur wordt begon nen met het herstel van 550 ruitjes in de Pieterskerk. Van 70 ruitjes wordt bovendien het lood hersteld. De werkzaamheden worden door twee man verricht aan de binnen kant van de kerk met behulp van een rijdende stellage. Bij het her stel van het lood zal het tweetal uitgebreid worden. De kosten be dragen 12.000 gulden en zijn subsi diabel. Mede doordat de firma Jirba die de werkzaamheden op zich neemt bereid is zaterdag door te v/erken, kan het werk voor 3 okto ber klaar zijn. Te hopen valt nu maar dat de nieuwe ruitjes niet opnieuw het doelwit zullen worden van vernielzucht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3