Ilrike Tauber opnieuw nwaarschijnlijk snel Amsterdam rekent op clubtrouw Cees Stam weer onbedreigd naar goud bij stayers erklaarbaarheden van DDR-origine weer één groter herland it winst Spanje Jupp Elting niet naar FC Twente Nederland mist juist medaille in tijdrit eredivisie (/KWARTET DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1974 SPORT T9/K11 !N (ANP) Temidden van de wereldrecords heeft Neder- .ch gisteren op de vierde dag van de Europese zwemkam- jhappen in Wenen tevreden moeten stellen met één presta- enig formaat: Yolanda Aggenbach van Zeemacht Den Hel- ralificeerde zich voor de vandaag te zwemmen finale van de [eter vlinderslag met een persoonlijke toptijd van 1.05.23. een miniem kruimeltje van het copieuze diner, waaraan tduitse ploeg zich wederom vol at. Het gezelschap van ploeg- tste hoort helemaal thuis in e onwaarschijnlijke presta- i in Wenen geleverd zijn: de c. van Kornelia Ender op de :er vrije slag, de 2.34.99 van Linke op de 200 meter lag en de 2.18.97 van Ulrike zelf op de 209 meter wis- De pupil van Eberhard Mo- ig niet minder dan vijf se- 1 sneller dan landgenote Gu- (egner (die nu tweede werd) lar in Belgrado. Bij de all in van de Nederlandse kampi- ippen was niemand van on- n tot een dergelijke tijd in )e 1.05.89 op de vlinderslag, ze de aanval op het re iende, zou goed zijn geweest n finaleplaats op het per- e nummer. antal onverklaarbaarheden stduitse origine is weer één geworden. Tauber is met 73 meter lengte en gewicht kilo, één van de lichtge- tegenwoordlgd in de verschlllen- [commlssies van de Europese ad (L.E.N.), zoals deze voor de 1974-75 zijn samengesteld. Bonds- Wim den Boer is bevorderd tot r van de zwemcommissle, Henny r, chef d'equipe in Wenen, blij rt zitter van de waterpolo-commis- e Amsterdammer Geesink is be- ot voorzitter van de kunstzwem- le. Alleen in de schoonsprlng- le van de LEN is Nederland niet woordigd. in de Oostduitse ploeg, in. vergelijking met wereld- ene Gudrun Wegner, die elgrado twaalf kilo is aange- en nu over een schouder- Deschikt, die een vrije stijl nar niet zou misstaan. Zelf erop gerekend twee sec. van reldrecord te kunnen afha- ,ar het ging zo gemakkelijk er vijf werden. Of zij nog r tegenstandsters had gelet, aar gevraagd. Ulrike: 'Dat ik iveus laat maken, wil ik -niet i maar ik ben wel benieuwd tijden van mijn tegen - Nerveus word ik alleen sconferenties.' de week bij het prestige-duel Verenigde Staten hoopt wul- auber nog sneller te gaan. |1 moeilijk worden, maar ik 11J (ANP) Ivo Trumbic ont- lch steeds meer als de dr. ek Fadrhonc van het water- irjVriendelijke van bastaard voorziene toespraakjes, moet blijken dat 'zijn' jon- eel beter zijn dan de tegen- s en alleen door domme gebrek aan ervaring (geen 'eeën kan men ze kwalijk niet het optimale rende- an hun inspanningen pluk aar woensdag na het ge- van 4-4 tegen Spanje, dat ind op de bodem van de A- ïield maakte Trumbic het etje al te bont. Hij stelde it Oranje met minstens drie doelpunten verschil had winnen. Die overtuiging op een (alweer) niet benut- !worp van Hans van Zeeland frije kansen die Stroboer en ar om zeep hielpen. Aan de kant schoten de Spanjaar- nstens zes keer op de paal, leide ploegen elkaar wat ge- ongeluk betreft, niets toega at Nederland zichzelf kon en was, dat de initiatiefrijke aties en het snelle inzwem- m de vorige dag tegen Rus- eer glad vergeten waren. Al- ico Landeweerd onderscheid- naast doelman Kroon, die in ieke laatste fase het gelijk- or zijn ploeg redde. Een 'an betekenis was dat Mart Hij de stand 2-1 voor Neder- 'n klap op zijn oor kreeg, trommelvlies scheurde. Be id arts Elzerman sloot de ingang waterdicht af. Bras weer mee, maar had kenne- oeite zijn man te houden. alle voorgaande ontmoe- inam Nederland in de laatste een voorsprong. Hermsen een strafworp, toen er nog een halve minuut te spelen daarop volgende aanval Landeweerd vrij voor het e doel, wipte de bal over ieetelaar, die inplaats van te n een boogbal gaf. De e doelman Franch greep in, zijn aanval aan het werk en 'k wees nog 52 seconden d aan, toen Esteller op zijn een boogballetje probeerde elig langzaam over de doel- ïef (4-4). nd staat nu samen met uitsland en Roemenië on- Na de vrije dag van don- speelt Nederland vrijdag te- ist-Duit-sland, zaterdag tegen lië en zondag tegen Honga- Ulrike Tauber vijf seconden sneller zal het proberen. Per slot van reke ning hebben we de vorige maal verloren. Nu willen we revanche nemen.' Bij alle vragen die rijzen over de Oostduitse trainingsmethodiek staat één ding vast: men hoeft daar maar op een knop te drukken om een topprestatie te programmeren. Dit geheim is zeker niet bekend aan de Nederlandse ploegleiders. Bert Sitters, die met José Damen en Wij da Mazereeuw twee geduchte tegenvallers incasseerde op de 400 meter wisselslag: ze weten kenne- leider Barthelmes schroefde door eerste en tweede plaatsen bij de honderd meter vlinderslag en de vierhonderd meter wisselslag da mes het aantal dubbele overwinningen op tot zeven en voegde twee wereldrecords aan de indrukwekkende verzameling toe: de 1.02.09 die de 18-jarige Rosemarie Kother en passant in de series van de 100 meter vlinderslag zwom en de 4.52.42 van de twee jaar jongere Ulrike Tauber in de finale van de 400 meter wisselslag. die de dag tevoren nog beslag had gelegd op de vierde plaats van de 400 meter vrije slag faalde woens dagmorgen op de 300 meter wis selslag. Met een tijd van 5.14.60 ruim zeven seconden boven haar record van de Nederlandse kampi oenschappen miste ze net de finale van dit nummer. Wijda Ma zereeuw bleef er met 5.16.50 nog verder vandaan. 'Zoiets mag eigen lijk niet voorkomen,' gaf Sitters grif toe. 'Ze stond derde op de Europese ranglijst en had de finale moeten halen. Maar het is op on verklaarbare wijze mis gegaan. Mis schien zijn het de inspanningen van een dag tevoren geweest, mis schien ook zat er teveel tijd tussen het inzwemmen en de wedstrijd. Het blijft gissen.' José Damen zelf vond dat ze de laatste weken teveel aandacht aan de vrije slag had besteed om te kunnen schitteren op de wisselslag. De wijze waarop Yolanda Aggen bach zich als vijfde kwalificeerde voor de finale van de 100 meter vlinderslag, kan gevolgen hebben voor de bezetting van de wisselslag estafette. Tot dusver stond José Damen kandidate voor de vlinder- slagbanen omdat zij de .beste sei zoentij d achter haar naam had: 1.05.40. Yolanda ging, precies zoals zij gepland had, sneller: 1.05.23. De 18-jarige zwemster die vorige maand het atheneum afmaakte en nu gaat werken bij de belastingen in Den Helder, is een buitenbeentje in de ploeg. Ze houdt zich meer op bij clubtrainer Bas Weemhoff, die met de zwembondcharter naar We nen reisde, dan met de ploeg. Tot verdriet van herenleider Wim Möller, die het in de Oostenrijkse hoofdstad waar de organisatie op vele punten faalt, toch al moeilijk heeft zijn pupillen bij elkaar te houden. 'Een solitaire fanate zon der talent', zo kenschetst Weemhoff haar. 'Ze moet er meer voor doen dan anderen. Vijftien kilometer per dag op zijn minst. Maar ze komt er. Let op mijn woorden. Vorig jaar had ze nog als beste tijd 1.09.1. Daar willen we vier seconden vanaf hebben. Op de 200 meter moet ze 2.18.0 draaien. Dat weet ze en 'flat doet ze.' DAMES 400 meter wisselslag persoonlijk: Ulrike Tauber (ODL) 4.52.42 (wereldrecord). 2. Gudrun Wegner (OD1) 4.58.78, 3. Susan- Jane Richardson (Eng) 5.06.71, 4. Novelle Calllgaris (Ita) 5.08.20, 5 Anita Zarno- wleckl (Zwe) 5.08.96. 6. Natasha Popova (Rus) 5.10.59. 7. Debbie Simpson (Eng) 5.13,25. 8. Paloa Morozzl (Ita) 5.15,14. ENSCHEDE Jupp Elting, Met wie FC Twente vorige week een voorlopige overeen komst aanging, komt toch niet naar Enschede. De 29- jarige Duitse doelman heeft het bestuur van de FC Twen te telefonisch laten weten dat hij de voorkeur geeft aan het in de Spaanse eerste divisie uitkomende Murcia. Een ho ger inkomen en minder be lasting gaf Elting op als rede nen om niet voor Twente te tekenen. FC Twente heeft in zijn eer ste vriendschappelijke thuis wedstrijd het eigen legioen niet in vervoering kunnen brengen. Niet alleen door een negatieve eindscore, maar vooral omdat er organisato risch nog teveel fouten ble ken te kleven aan het spel van de Enschedese brigade. Met nieuwelingen Bos en Overweg in de basisopstelling, maar zonder Van Ierssel, Not- ten en Pahlplatz laatstge noemde twee mochten na de pauze optreden kon de equipe van Spitz Kohn zich maar brokkelig weren tegen het Hongaarse Vasas, dat technisch en conditioneel een sterke indruk maakte. In de 14e minuut benutte Kick van der Vall een strafschop. In de tweede helft scoorden Müller (62ste minuut) en Kovacs (74ste minuut) voor Vasas. Ajax verloor in Barcelona voor het 'internationale 'Juan Gamper' voetbaltoernooi met 03 van CF Barcelona. Het was het tweede duel voor dit toernooi. In de eerste wed strijd won Glasgow Rangers met 10 van Atletico Bilbao. Jardine scoorde in de 42e mi nuut. Glasgow Rangers en CF Barcelona zullen elkaar in de finale ontmoeten, Ajax en Atletico Bilbao spelen om de derde plaats. lijk van uur tot uur hoe het met de vorm van de meisjes is gesteld. Op de vlinderslag bijvoorbeeld houden ze wereldkampioene Kornelia Ender van het startblok weg en vervangen Roswitha Beier door Anne-Katrin Leucht. Over het waarom kun je alleen maar gissen. Bij ons mogen ze zien hoe alles in zijn werk gaat, maar al bied je hun honderddui zend gulden dan kom je nog niets aan de weet. Een dergelijke wetenschap zou voor de Nederlandse zwembond inder daad geld waard zijn. José Damen, HEREN 100 meter (OD1) 55.9( vlinderslag: Roger Pyttel ivjuii üü.au, 2. Roland Matthes (OD1) 56.68, 3. Folkert Meeuw (WD1) 57,60, 4. Viktor Sjarlgln (Rus) 57.62 5. Brian Brinkley (Eng) 58.06. 6. Michael Kruas (WDL) 58,10, 7. AndreJ Plotke (Rus) 58,31, 8. Serge Buttet (Fra) 58,41. 4 x 200 meter vrije slag: 1. West-Dults- land (Stelnbach. Lampe, Meeuw en Noc- ke) 7.39,90 (Europees record), 2. Sovjet Unie 7.42,06, 3. Zweden 7.43,10, 4. Oost- Duitsland 7.43.43. 5. Frankrijk 7.49,08, 6. Italië 7.49.91, 7. Spanje 8.00,41, 8. Enge land 8.99,86. MONTREAL De Zweedse ploeg heeft gisteren in Montreal de tij drit op de weg over 100 kilometer voor amateurs gewonnen. De zilve ren medaille was voor de Sowjet Unie, op twee seconden. Oost Duitsland legde beslag op het brons. Nederland werd vierde. Het Nederlandse viertal bestond uit Aad van den Hoek, Andre Gevers, Jan Allng en Frlts Schür. De uitslag (met de tussentijden) zijn: 1. Zweden (Fagerlund, Flllpsson, Johans son en Nilsson) 2 uur 12 minuten en 22 seconden. Na 25 kilometer 31.52 (2), na 50 kilometer 1.04.03 (2), na 75 kilometer 1.38.36 (2). 2. Sowjet-Unie (Komnatov, sjarafoelin. Kaminskl, Tsjaplltsjln) 2.12.24 - 31.29 (1), 1.03.59 (2), 1.38.44 (2). 3. Oost-Duitsland (Diers, Tischoff Lauke, Hartnick) 2.15.10 - 32.24 (4). 1.05.28 (3), 1.40.15 (3). 4. Nederland 2.17.59 - 32.37 (6), 1.06.30 (6), 1.42.54 (5). 5. Noorwegen (Gstavsen, Andersen, Orre, Willmann) 2.18.08 - 33.16 (8), 1.07.19 (7), 1.43.30 (10). 6. Oostenrijk 2.18.33, 7. Polen 2.18.48. 8. Groot-Brlttannlë 2.18.57, 9. Verenigde Staten 2.19.15, 10. Hongarije 1.19.41. Cees Stam achter gangmaker Stakenburg op weg naar zijn tweede wereldtitel. Van Leeuwen mist brons door pech MONTREAL (ANP) Cees Stam kon zijn tweede stayerstitel niet missen. Hij was ook in Montreal oppermachtig. Alleen Theo Ver- schueren, de enige die zijn afstand telde in meters en niet in ron den, slaagde erin het tempo van Stam en Stakenburg te benade ren. Harry van Leeuwen, die in het laatste kwartier geen meter meer verspeelde op het rondtollende duo Stam-Verschueren ver loor zijn verdiende bronzen medaille door motorpech van gang maker Walraven. Vóór de reserve-motor in de baan was ging zoveel tijd verloren dat Van Leeuwen twee ronden aan zijn broek kreeg, omdat hij pas na ze ven 'toeren' weer op tempo was. De derde plaats kreeg de Italiaan Atti- lio Benfatto daardoor min of meer in de schoot geworpen. Stam heeft het, ook al was het verschil na één uur maar 35 meter, geen moment moeilijk gehad. Als molenwieken draaiden Stam en Verschueren hun ronden. Het ver schil veranderde nauwelijks. De an dere stayers telden niet mee. Van het startschot heeft Cees Stam in eerste positie gereden, want in de eerste ronde al nam hij de kopposi tie over van de Duitser Dieter Kemper, die als eerste was vertrok ken. Van Leeuwen en Been hadden snel de derde en vierde plek opge zocht waar zij het verzet van De Loof, die na twintig minuten af stapte en Kemper, die het tien minuten langer volhield, braken. Na een goede tien minuten kreeg Van Leeuwen even een inzinking. Het was alleen maar van belang voor het gevecht om de bronzen medaille. Nico Been werd het eerst Voor het eerst sinds zeven jaar geen verkoop van spelers noodzakelijk door Jan van der Kroon AMSTERDAM Elk jaar opnieuw organiseert de Amsterdamse amateurclub Blauw Wit het door voetbalkenners zeer hoog ge taxeerde Pinkstertoernooi, dat in de loop der tijden is uitgegroeid tot een soort broedplaats van talentvolle voetballers. Heel wat vedetten-van-nu speelden zich ooit bij 'Blauw- Wit' voor het eerst in de kijker. En eigenlijk gaat die wet-van-het-talent de laatste twee jaar vooral op voor FC Amsterdam, de club die steeds meer zin krijgt om het concurrentie-gevecht aan te gaan met Ajax, de rijke grote broer uit De Meer. vanuit een ogenschijnlijke kansloze beginsituatie als vijfde te eindigen, pal achter de topploegen Feyen- oord, Ajax, FC Twente, en PSV. Daags vóór de competitie van start ging was nog niet eens zeker of de club kon blijven bestaan. Maar toen die zekerheid er eenmaal was, raakte FC Amsterdam, in vergelij king met Ajax (zeker financieel) een dwerg, in een roes waaraan tot veler verbazing geen eind kwam. FC Amsterdam heeft het bestaan om zich met semi-profs het recht te verwerven om aan het toernooi om de UEFA-Cup deel te nemen. Dat gaat over luttele weken gebeu ren, tegen Hibernians uit Malta. Alles wijst erop, dat FC Amsterdam nog hoger denkt te kunnen reiken dan in het afgelopen jaar mogelijk bleek te zijn. Daar is Stoop, de strijdlustige voorzitter die alsmaar in zijn ooghoeken naar Ajax kijkt, daar is Pim van der Meent, de van zijn club bezeten trainer, die voor drie jaar heeft bijgetekend en daar is bovendien dan het positieve ge geven, dat FC Amsterdam voor het eerst sinds zeven jaar géén spelers heeft hoeven te verkopen om fi nanciële middelen te verkrijgen. Amsterdam is op dit moment zo ver, dat het tegen Chris Dekker, de middenvelder met full-prof-verlan- Zo'n anderhalf jaar geleden, tijdens het Pinkstertoernooi van 1973, wist de jeugdploeg van FC Amsterdam, toen nog getraind door 'voetbal pedagoog' Jannie van der Veen, de harten van de enthousiaste toe schouwers te stelen. FC Amsterdam won, tot intens plezier van voorzit ter Dé Stoop, van Ajax, werd uit eindelijk tweede en imponeerde het hele toernooi door het elan waarmee de toenmalige voorhoede de tegenstanders van het veld speelde. De bedoelde vuurlinie be stond uit Geert Meijer, Nico Jansen en Gerard van der Lem, op dat moment nog betrekkelijk onbeken de verschijningen. Het mag typerend heten voor de snelle ontwikkeling van Stoops FC Amsterdam, dat het drietal onbe vangen jonkies al in het afgelopen seizoen in de topformatie werd in gepast. Want in feite heeft FC Am sterdam in het afgelopen jaar iets ongelofelijks gepresteerd, niet al leen via Van der Lem, Jansen en Meijer, maar ook via een ander jong talent. Jaap Visser, en via de oudere kern (Jongbloed, Jan Fransz, Frits Flinkt vleugel). FC Amsterdam speelde het klaar om Een van Amsterdams vorig seizoen doorgebroken 'lieverdjes', Vis ser, schiet raak. Het was één van de vijf Amsterdamse treffers tegen NEC. gens, glashard 'nee' kan zeggen, Amsterdam heeft, daarbij, schoon maak gehouden in de 'voorraad jeugdig talent' en is zowaar tot een soort selectie gekomen. Dé Stoop deelde deze week mee 'dat Amster dam aan zijn jeugdspelers hogere eisen stelt. Eisen van lengte, sterk te, karakter en ploeggeest.' Onder leiding van diezelfde Dé Stoop en trainer Pim van der Meent heeft FC Amsterdam de af gelopen maanden heel nadrukkelijk geanticipeerd. Niet alleen op het komende seizoen, dat nagenoeg ze ker nog zwaarder zal worden dan het vorige, maar vooral op de peri ode die daarn& komt. Stoop liet deze week tijdens de persconferen tie de spelers opdraven, omdat hij vond, 'dat ze best eens mochten hofen hoe onze club zich naar bui ten toe manifesteert.' In het bijzijn van alle aanwezigen praatte FC Amsterdam's voorzitter over 'diep te-investeringen die in de toekomst zullen worden toegepast op spelers die bij andere clubs veel meer geld zouden kunnen verdienen dan bij FC Amsterdam.' FC Amsterdam wenst de spelers, voorzover dat uiteraard mogelijk is, mee te laten denken in de financië le huishouding van de club. Dat is op zich een prijzenswaardig stre ven. Maar toch zal het voor FC Amsterdam niet meevallen om het jeugdig talent, dat bovendien meer dan ooit tevoren geselecteerd is, voor de club te behouden. FC Am sterdam speculeert voor een deel op de clubgebondenheid van zijn werknemers. Maar véél van die werknemers verliezen die binding als er scheppen geld op tafel ko men. Dat blijkt voor FC Amsterdam een moeilijke situatie, vooral als men bedenkt dat vorig jaar in to taal slechts ƒ400.000 aan salarissen werd uitbetaald. Enerzijds is er het gegeven dat FC Amsterdam door het subsidiebeleid van de gemeente niet méér kan betalen, maar aan de andere kant is er de constante dreiging van clubs die in hun ge meente wél subsidie krijgen en die bovendien geïnteresseerd zijn in de talentvolle spelers die bij FC Am sterdam rondlopen. definitief voor die strijd uitgescha keld, doordat de macht ontbrak. Op ruime afstand van Stam en Verschueren bleven in deze vlakke wedstrijd alleen Van Leeuwen en Benfatto over als kandidaten voor de derde medaille. Door pech van Walrave verspeelde Van Leeuwen zijn kans. De vergoeding voor mo torpech is vijf ronden, doordat de resevemotor niet wilde starten wer den het er zeven voor Van Leeuwen weer volop in de 'competitie' zat. Zelden zal door de Franse mon teurs, die zorg hadden over de mo toren, zo nonchalant zijn omge sprongen met de medaillekansen van een renner. De Duitse gangma ker Durst, die reserve was, wilde de vierde motor aantrappen. Het mocht niet. De motor die het dichtst bij stond deed het niet. De tweede ook niet. Durst probeerde in arren moede toch maar de vierde. Die sloeg prompt aan, maar toen waren er veel en onnodige secon den verloren. Halverwege de strijd probeerde Verschueren een keer Stam in moeilijkheden te brengen. Staken burg, die voortdurend het tempo hoog had gehouden, draaide de kraan een streepje verder open. Stam had geen moeite om de iets meer gas gevende motor te volgen. Verschueren wel. Het kampioen schap was beslist. Theo Verschue ren kwam geen meter dichterbij. Zelfs niet in de laatste paar kilo meter. 'Ik heb het niet moeilijk gehad', vertelde Stam. 'Af en toe keek ik eens op het bord en toen ik zag dat wij 73 aan het uur reden, wist ik dat er een hele goede moest komen om mij te passeren. Dat kon Verschueren niet, hoewel hij mij alles is meegevallen. Hij is hier een massa van zijn extra-gewicht kwijt-geraakt. Daar heb ik natuur lijk wel op gelet. Je ziet toch hoe zijn trui om zijn lichaam zit.' Harrie van Leeuwen keek met spijt naar de langzaam in de derde mast stijgende Italiaanse vlag. 'Ik dacht dat ik derde was. Zo veel ronden heb ik toch niet verloren. Ik reed goed. In het laatste kwartier ver loor ik niets meer op Stam en Verschueren. De bronzen medaille is eigenlijk van mij afgepikt. Ik heb er toch wat voor gedaan. Het kost heel wat kracht om twee keer achter de motor te gaan. Jammer. Er is niet beloond naar prestatie.' Veel kwader was gangmaker Bruno Walraven. 'Die stumperds konden de motor niet aankrijgen. Dat is toch een schande. Wij zijn Benfat to, nadat ik terug was, regulier voorbij gegaan. Van Leeuwen had die derde plek verdiend.' Nederland protesteerde. Tevergeefs. De com missarissen hielden vast aan het reglement. Dat de reservemotoren niet startten, was niet hun zaak. Profstayers: 1. Stam (Ned) ;Walrave, af gelegd In 1 uur 73,478 kilometer, 2. op 35 meter: Verschueren (Bel)-Meuleman, 3. op 7 ronden en 270 meter: Benfatto (Ita)-Dagnonl, 4. op 9 ronden en 200 meter: Van Leeuwen (Ned)-Walrave, 5. op 15 ronden en 180 meter: Been (Ned)- Koch, 6 op 17 ronden en 250 meter: Dupontreue (Fra)-Marechal. Kemper (WDld)-Schmidt en De Loof (Bel)-De Bakker staakten de strijd. Sprint professionals: halVe finales: eerste serie: Nicholson (Aus) wint ln twee rit ten van Van Lancker (Bel) tweede serie: Pedersen (Den) wint ln twee ritten van Turrlnl (Ita) Om de vijfde plaats: 1. Loevesljn (Ned) 11.68 sec 2. Card! (Ita) 3. Cutting (Vst) 4. Clarke (Aus). Om de derde plaats: Van Lancker wint ln twee ritten van Turlnl (11.57 en 11.72 sec. Finale: Pedersen wint ln drie ritten "van Nicholson, (12.18 voor Nicholson, 11.81 voor Pedersen en 11.61 voor Pedersen). Ploegachtervolging: halve finales, eerste rit: 1. Oost Duitsland (Krunke, Huschke, Unterwalder en Richer), 4000 meter ln 4 min. 24.94 sec. 2. Tsjecho Slowakije (Do- lezal, Kocek, Klasa en Dohnal) 4.25.48. Tweede rit: 1. West-Duitsland (Lutz. Vonhof, Schumacher en Thurau (4.22.01, 2. Sowjet Unie 4.30,10. Finale: West Duitsland 4.22.20, 2. Oost- Duitsland 4.30.10.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11