ïalve eeuw v.d. Berghstichting Agenda voor Leiden UDO Oegstgeest ontstemd over gemeentelijk plan gin september twee weken feest in Noordwijk andstad Sport in uw clubgebouw Kijken naar vliegtuigen gevaarlijk Fgmj y-Hrhten Sieraden gestolen Auto's beschadigd Inbraak in sexshop Nieuwe studenten in Leiden ingehaald DANSLES? Vioseriiberieht Veemarkt Leiden 'Hoog en laag water )RDWIJK De grootste inrichting in ons land voor de ver- ring, verzorging en opvoeding van geestelijk gehandicapten, tfljbrotestants-christelijke Dr. mr. Willem van den Bergh-stich- in Noordwijk bestaat een halve eeuw. De ongeveer 1250 pu- itein en zevenhonderd personeelsleden, van wie ongeveer 550 liegend personeel, zal de eerste twee weken van september an feestprogramma worden geboden. Ook honderden, die niet in nrichting wonen of werken worden bij de viering betrokken. n een verslaggever jieel bestaat de stichting op 18 ,„t.Èmber vijftig jaar, maar in de- ier 1923 werden er de eerste 25 ^ens vanuit de inrichting in Er- gehuisvest, van wie er drie jaar hun gouden jubileum len. De inrichting in Noordwijk en van de vijf, die van de liging 's Heeren Loo' uitgaat. LbJ mdere staan in Ermelo, Apel- jn, Monster en St. Hypolitus- Jan den Bergh-Stichting, tussen dwijk en Katwijk gelegen, telt aCJtig paviljoens. De eerste direc- was een pedagoog, die van het n af heeft getracht de gezinssi te benaderen voor verple- verzorging en opvoeding, rbij ging hij ervan uit, dat on tijs een deel van de opvoeding In sommige paviljoens zijn de irwijskrachten ook tevens d van het paviljoen. lit. He laa 20 )te aanvraag merkend voor de afgelopen lig jaar in de inrichting is, dat i?iE itijd een grotere aanvraag is - 8eest dan ruimte om pupillen op emen. Voorts waren de eenhe er nimmer groot, maar zijn de loop der jaren toch nog ïer geworden: het jongste ge- pencomplex telt twaalf eenhe- voor elk twaalf pupillen. Dit :hijnsel hangt ook samen met Dpzet van het bestuur en de :tie van de Van den Bergh- iting om het totaal aantal pu il .te verlagen. Tien jaar gele- werd dit streven ingezet, toen *'tle inrichting veertien honderd 'telijk gehandicapten verbleven, heeft tot gevolg, dat de bevol- van de Van den Bergh-stich- thans vergrijst. Toch zijn er een paar baby's. De ouderen ;en de overhand. De oudsten tachtig jaar geweest, kenmerk van de na-oorlogse is voorts, dat er in verhouding mlr pupillen in de Van den jh-stichting komen, die ernsti- ïehandicapt zijn. Dit verschijn- doet zich in alle soortgelijke Rebel, die vrijdag zijn intrede l in de clir. geref. kerk te Sas- eieim. Gisteren plaatsten wij al 1 kort verslag van de intrede. In zin was het woordje 'geen' gevallen. Die zin moest luiden: ;zeirvoor zijn geen bevindings- ema's of dieptepsychologie no- inrichtingen voor. Het wordt ver klaard door de toenemende voorzie ningen om geestelijk gehandicap ten in gezinsverband te kunnen opvangen: dagverblijven, sociale werkplaatsen en meer en betere hulp bij de opvoeding thuis. Nagenoeg alle inwoners van de inrichting komen uit de randstad en voor het overgrote deel uit Zuid-Holland. De laatste jaren zijn maar enkele nieuwe pupillen aan genomen. Twintig jaar geleden werd nog gedacht, dat een maxi mum van vijftienhonderd pupillen in een inrichting goed te verplegen, verzorgen en op te voeden zou zijn, maar dit idee heeft de directie la ten varen. Zij streeft thans naar vermindering van het aantal tot ten hoogste duizend geestelijk ge handicapten. Kerkdienst Op 1 september begint de feestvie ring met een gezamenlijke kerk dienst met de hervormde en gere formeerde kerk van Noordwijk in een feesttent op het voetbalterrein van de Van den Bergh-stichting. Op 10 september is er een officiële middag met receptie. De volgende dag kunnen familiele den, ex-personeelsleden, inwoners van Noordwijk en Katwijk en an dere geïnteresseerden kennis nemen van de inrichting: bezoek aan een expositie met beelden van heden en verleden uit het stichtingsleven, een markt, een afdeling voor ar- beidstherapie, de wasserij, keuken en restaurant. Die dag is tevens reünistendag. De volgende dagen wordt het per soneel getracteerd op een feest maal, een revue van collega's en naar verkiezing het optreden van de popgroep 'Supersister' of de Hobo-String Band, een voorstelling met orkest en conferencier of een old-timers en een imitator. Voor de pupillen zijn er voetbal toernooien, het optreden van mu ziekkorpsen en drumbands, film voorstellingen, kindercircus en voorstellingen van cabaretgroep 'Focus'. Zesde Groenoordhalrit LEIDEN Op vrijdagavond 30 au gustus om 19.31 uur start de eerste equipe van het terrein van de Groenoordhal te Leiden, voor de 6e 'Groenoordhalrit'. De organisator van deze grote avondrit is de Auto mobielsportclub R.A.C. Den Haag en Omgeving. Er zal worden gere den in 5 klassen, t.w. A Klasse, voor geroutineerde equipes, B Klas se, voor gevorderde equides, C Klasse, voor beginnenden, D Klasse, voor geroutineerde equipes in rou- tebeschrijvingsritten. Voor hen, die voor het eerst willen proeven aan een rit is een speciale organisatie opgezet, en is de L Klasse de aan gewezen plaats. Voor reglement en inschrijfformulier: Groenoordhal, Willem de Zwijgerlaan, Leiden, tel 01710-20045, Wedstrijdsecretariaat: Mevr A C Kieboom-Boelman, Van Diepenburchstraat 166, Den Haag, tel 070-242395 (na 18.00 uur). WARMOND De gemeenteraad van Warmond komt vrijdag half 8 bijeen. Agenda (o.m.)verkoop bouwterrein in Endepoel 2 aan Ei gen Woningbezit en de woning stichting Warmunda, mededelingen inzake plan Zwanburg, afscheid niet-terugkerende raadsleden. De grond in Endepoel 2 is nodig voor 12 premiekoopwoningen en 36 be jaardenwoningen in de woningwet sector. DINSDAG 20 AUGUSTUS Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 uur; spreekuur soc raadsvrouw. WOENSDAG 21 AUGUSTUS Dijkstraat 2a, 10 tot 11 uur; spreekuur soc. raadsvrouw. Gerecht 1U, 4.30 tot 6 uur; spreekuur soc. raadsvrouw. DONDERDAG 22 AUGUSTUS Stadhuis. 6 tot 8 uur; spreekuur soc. raads vrouw, DIENST APOTHEKEN. De nacht-, avond- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Lelden wordt waarge nomen van vrijdag 16 aug. tot 23 aug. door de apotheek Reyst, Steenstraat Leiden, en de apotheek Voorschoten, evens- op zaterdag tot 1 uur door de Oegstgeester apotheek, Wilhet- minapark 8. Oegstgeest. FILMS IN LEIDEN VAN 15 AUG. TOT 22 AUG: LIDO; The Sting, dag. 2.30. 7, 9,15 uur, zondag 2.30, 4.45, 7. 9.15 met o.a. Paul Newman, toegang 14 Jaar. STUDIO: Samen uit, Samen thuis, met Bour- vil en Louis de Funes. alle leeftijden dag. 2.30. 7, 9.15 zondag 2.30, 4.45. 7, 9.15 uur. TRIANON: Op de Franse Toer. 18 Jaar, dag. 2.30, 7, 9.15. zondag 2.15, 4.30, 7, 9.15 uur met Willeke van Ammelrooy. LUXOR: My name is nobody van Sergio Leone met Terence Hill en Henry Fonda, 14 jaar, dag. 2.30, 7. 9.30 uur. zondag 2.15. 4.30. 7, 9.30 uur REX: Rijp voor het bed. 18 Jaar, dag. 2.30. 7. 9.15 uur. zondag 2.15, 4.30, 7. 9.15 uur. Alleen zaterdag en woensdag om 2.30 De avonturen van Allee in Wonderland alle leeftijden. Nachtvoorstelling vrijdag in zater dag 'Blue Movie' aanvang 11.30. CAMERA: Als adelaars vielen ze aan met Richard Burton en Clint Eastwood, Elke avond 8.00 uur Donderdag, vrijdag, maan dag en dinsdagmiddag 2.00 uur 14 Jaar. W netou in de Dodenvallei zaterdag en woensdagmiddag 2.30 en zondagmiddag 2.00 en 4.15 uur. Nachtvoorstellingen: You can't winn'em all met Charles Bronson en Tony Curtis, avondthriller van Peter Collinson. vrijdag- en zaterdagnacht 23.30 uur. HAARLEMMERMEER Zon dag gebeurde wat de politie van Haarlemmermeer eigen lijk al lang verwachtte: een 7 jarige jongen stond met z'n ouders naar de vliegtuigen te kijken, toen hij plotseling achter geparkeerde auto's om de weg overstak en door een juist passerende auto werd overreden. 'Het is een wonder dat zoiets niet eerder gebeurde. Vooral op zondag staan er rijen au to's in de berm van dé wegen rond Schiphol geparkeerd. Sommigen blijven in de auto zitten, anderen gaan er uit om de vliegtuigen die stijgen en dalen nóg beter te kunnen zien. Als ze weer wegrijden kijken ze vaak niet uit. Soms lopen ze ook zo de weg maar over. Toch is dit het eerste ernstige ongeval met tragi sche afloop', aldus een woord voerder van de gemeentepoli tie. Tijdens de zomermaanden geldt voor de wegen rond Schiphol een stopverbod. Juist vanwege de verkeersvei ligheid. Niemand, vooral bui tenlanders, stoort zich daar aan, wanneer men vliegtuigen wil zien. Tal van wegen bie den een fraai uitzicht op het luchthaventerrein, maar men is zich niet bewust van de gevaren die het oplevert. 'Het is mogelijk dat er méér ongelukken gebeuren dan wij weten. Als er slechts sprake is van een schrammetje, waar schuwt men de politie niet. Het betreft hier overigens niet uitsluitend auto's,, maar ook (brom)fietsers'. De politie zou een intensieve re surveillance willen, maar op zondag is daar geen kijk op. OEGSTGEEST Naar aanleiding van uitlatingen in de Oegst- geesterraad. met betrekking tot het bestemmingsplan Centrum, is er bij de voetbalvereniging UDO grote ontstemming ontstaan. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat er 1n de toekomst op het huidi ge ASC-terrein een beiaardencen trum zal verrijzen en dat men de t-oftzeggine heelt gedaan dat. ASC in het sportveldencomplex 'De Vos- cuyl' naar alle waarschijnlijkheid <j-n drietal sportvelden zal krijgen. Dit wat betreft het noordelijke ge deelte van het complex. Volgens het bestemmingsplan Haeswijk zou ASC echter vervan gende terreinen krijgen over het Oegstgeester Kanaal. De uitspraak Van het college klonk velen nieuw in de oren. Een woord voerder van UDO: 'Ik ben zelf lid van de sportraad en wist nergens van'. De toezegging is in strijd met de sportnota van maart 1972. Daarin staat het hoofdstuk 'Voorzieningen ten behoeve van de sport': 'Het ruimtegebrek van 'Oegstgeest' en 'UDO' zal geheel zijn opgelost in- ZOETERWOUDE Pater B. Berk heeft het feit herdacht dat hij zes tig jaar priester is. In de Sint Jan te Zoeterwoude. zijn geboorteplaats, droeg de 87-jarige jubilaris een mis op. Voor zijn feestpreek had pater Paff, die assisteerde, het motto 'wat, een geluk' gekozen. Na afloop van de dienst was er een receptie in 't Centrum. Drumband VIOS en do Sint Jans Fanfare brachten een muzikale hulde. OVERLEDEN Bram van der Pul ten, 49 jaar. Herenstraat 147. Rouwdienst 20 augustus op Rhijnhol om 11 uur waarna begrafenis aldaar. Alida Jacoba van Duijvenboden, 64 jaar. Katwijk aan Zee. Seinpoststraat 8. Begra fenis '2.30 op 'Duinrust' Parklaan 22 au gustus. Rouwdienst 1.45 uur in Ichthus- kerk Nachtegaallaan. Hendrik van der Lucht 79 jaar Corclli- straat 33 Leiden. Crematie woensdag 21 augustus om 1.30 uur op 'Ockenburgh' Den Haag. Anna Ttzodora Louisa Bausch 85 jaar. Voorschoten Bachlaan 12. uitvaart woensdag 21 augustus om 10.30 uur in parochiekerk. II. Laurentius, Lcidseweg te Voorschoten, waarna begragenis op 'Ro- senburgli' aldaar. Joris Smit, 4 jaar. Jan Steenlaan 14 Oegstgeest uitvaart in parochiekerk van de II. Willibrordus. Oegstgeest. dinsdag morgen 10 uur waarna begrafenis. Albertus Cornells Kricst, 67 jaar. Leiden Tesselschadestraat 12-a. Crematie woens dag 21 aug. 3.45 uur op 'Ockenburgh' Den Haag. Martinus van Hage 93 jaar Lisse, Haven 4. Uitvaart dinsdag 20 augustus om 9.30 v.m. in parochikerk Herenweg, waarna begrafenis op parochiekerkhof aldaar. Cornelia Johanna van Steyn-IIoogen- boom, 69 jaar, Aarlanderveen, Noordeinde 23, uitvaart woensdag 21 augustus 10.30 uur in Petrus- en Pauluskcrk, waarna begrafenis aldaar. Arie Straathof, 10 jaar uitvaart dinsda gavond 20 augustus om half acht in kerk O.L.V. Geboorte te Rijpwetering. V orfc-n out.-r.-n i t-3o-:ro/;Io k ori-ïii ouv.'S-T» kor i-nï i t-flo-Tn/rio kor t-D ion wr.-u i o kort-nioD t/.'-.-ii I t-d o-ro/ri o i bRSCHOTEN Door het ont- L| sn van een plaquette met de I en van de leden die de bouw- Bl missie vormden opende zater- ivond burgemeester J. van der het nieuwe clubhuis van de balvereniging Randstad Sport fle wijk Voorschoten Adegeest. ik zij het positieve beleid van gemeente ten aanzien van de t in Voorschoten', zei voorzitter Üfchellevis. 'en de vrijwillige me- erking van vele leden is het de niging mogelijk gemaakt een I b|»huis te bouwen. De subsidie de gemeente, de verhoging van da contributie, de opbrengst van de tine gedurende de laatste drie de bouwsteenaktie, en de twee tlapjen hebben met elkaar ge ld voor het bedrag. De vereni- heeft 150.000,- bespaard door ontwerp en de bouw over te rei|n aan de eigen leden. Geduren- vier maanden is een legertje 50 tot 60 man in de vrije tijd kzaam geweest onder leiding de bouwcommissie bestaande de leden J. Verschoor, de ont- per van het clubhuis, Van Din- en Van der Meide'. Épfgemeester Van der Haar noem de ontwikkeling van Randstad jrt de evolutie van kantine naar F/ Jhuis. r; idstad Sport heeft als eerste ylrtvereniging zgn. sauna-douches irm-koud). Deze zijn een expe- ent. Het resultaat van deze wis- louches zal nauwlettend gevolgd "den. dien ten Noorden van de korfbal- velden aan De Voscuyl in de toe komst 3 voetbalvelden en een oe- fenhoek worden aangelegd. Na de realisering daarvan'zouden de vere nigingen 'Oegstgeest' en 'UDO' ie der over een eigen voetbalcomplex kunnen beschikken, bestaande uit drie velden en een oefenhoek. Ge zien de bijzonder sterke groei van heide verenigingen is de behoefte daaraan bijzonder groot'. Men voelt zich nu bij UDO 'geno men'. 'Wat er in de nota van' 1972 staat geldt nog steeds. Samen met Oegstgeest beschikken wij met 60 elftallen over 3/4 veld en nu zou ASC dus plotseling de beschikking kunnen krijgen over velden die ons zijn toegezegd, kortom over een volledig complex. En dat terwijl UDO nu deelt met Oegstgeest en zodoende nooit over een voetbalza terdag kan beschikken. Kortom, wij laten het er niet bij zitten'. TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3 Leiden: aquarellen van Judith Vermeeren. schilderij en van Karei Wiggers en wandkleden van Irene la Court. Tot 1 september. Dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 5 uur. Donder dag tot 9 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Steenstraa 1 ma. t.e.m za. 9-18 uur. Tentoonstelling 'Zuidzee uit de doeken', het leven en werken up het Zuidzee-eilandje Moce. LEIDEN In de nacht van zondag op maandag zijn twee jeugdige ma rineambtenaren, één van 17 en één van 18 jaar, belden uit Leiden, en een 18-jarige jongeman uit Amster dam aangehouden. Zij hadden zich schuldig gemaakt aan het vernielen van auto-antennes en autospiegel tjes van auto's, die aan de Rijn- en Schiekade stonden geparkeerd. In de St. Aagtenstraat werd zater dagavond een autoruit vernield door twee mannen uit Leiden van 34 en 36 jaar. LEIDEN Uit de sexshop aan de Lammermarkt zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag boekjes, films, filmprojectors en lingerie-artikelen ontvreemd. Verder werden er geld kistjes geleegd. Men verschafte zich toegang tot de zaak door de ruit van de toegansdeur te vernie len. De eigenaar werd door de dief stallen en vernielingen gedupeerd voor een bedrag van 10.000. Diezelfde nacht zijn ook nog de ruiten van de toegangsdeuren van een verfhandel aan de Lammer markt en een pakhuis in de omge ving vernield. Rijksmuseum der 1 Natuurwetenschappen: Steenstraat la. ma. t.e.m. za. 10-7 uur zon en feestdagen 13-17 uur tot september Van 't Huff tentoonstelling. Drukkerij de Bink: Rooseveltstraat 2, tel. 22841 ma. t.e.m vr. 8-17 uur tot 31-8 tentoonstelling 'Ik zie, ik zie. wat u ook ziet' van de heer Haver. Atelier 'De Scherf' Nassaulaan 41. Oegst geest. lel 50220. ma t.e.m zat 9-18 uur zondags gesloten. Ans v d. Heide-Kort, ten toonstelling van eigen werk nl. glasbuigen. Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie: Raamsteeg 2, ma tem. zat, 10-16 uur 1 Juli t e m 1 oktober tentoonstelling Dieren op postzegels. Galerie v.d. Vlist; Botermarkt, 3, tel. 228U6 di t.e.m. zat. 10-18 uur. Zomertentoonstelling van 10 kunstenaars In de maanden juli en augustus met schilderijen, grafiek en kermai- ck BLOEMENCORSO: 3 aug. Bloemen corso van Rijnsburg naar Leiden. Routebeschrijving vanaf 21-7 verkrijgbaar bij VVV-lauden. CORSOWANDELTOCHT: 3 aug. St irt vanaf het VVV-Lelden circa 9.30 uur 10. 15. 16 en 20 km. RONDVAARTEN: Dagelijks mogelijkheid tot stadsrondritten en molenrondvaarten. Verde re inlichtingen VVV-Leiden. EXCURSIES K &0: Oude Vest 45, tel. 41210. 13 aug. vertrek Garenmarkt 7.15 uur, tagexcursie naar Zwitserse borduurfabrlek in J.melo en de watermolen te Vasse. GROENOORDHAL: 9. 10 en U aug. NEVO- Volksdansfestival met ongevee mjO dei-lnt- mers. Aanvangstijden 9-8 20 uur. 10-8 20 uur en 11-8 15 uur. Kaarten verkrijgbaar bij VVV-Leiden. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis Voor alle patiënten ibehalve kinderen) zijn rip bezoekuren als volgt: Elke dag 15 00 tot 16 06 uur. 18 30 tot 26 06 uur, voor de nrcmatiirenafdeltng gelden de volgende be zoekuren (alleen voor ouders)- Maandag t e.m. vrijdag 18.30 tot 18 45 uur, zaterdag en zondag 15 30 tot 15 45 uur. Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Diaconessenhuls, Middagbezoekuur, 13 45- 14 36 uur. Avnndbeznekuur. 18.30-19.30 uur, Kinderafdeling dagelijks van 14 00-19.00 uur. alleen voor ouders, zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden de 16 jaar hebben geen toegang tot de kinderafdeling. St Elisaheth-ziekenhuis klasseafdellngen Vol wassenen dag. v. 11 15 tot 12 uur en van 14 tot 14 45 uur en van 18 45 tot 19.45 uur. kraamafdeling dag van II 15 tot 12 uur ialleen voor echtgem v. 15 tot 16 uur en van 18 45 tot 19.45 uur. kinderafdeling dag. van 15 tot 18 30 uur. 3e klasse, dag van 14 00 tot 14 45 uur en van 18 45 tot 19.45 uur Kraamafdeling dag van 15 tot 16 uur en van 18 45 lot 19 45 uur. kinderafdeling dag. van 15 tot 18 30 uur Endegeest, dinsdag en vrijdag 13-14 30 uur, 's zondags 11-12 uur en 1415 uur. eerste klasse de gehele dag. Annakliniek. Klasse afdeling van 11 00 lot 12 00 uur. van 13.30 tot 15.30 uur van 18.30 tot 19.30 uur, Avondbezoek voor de kinder zaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18 30 tot 19 30 uur. LEIDEN Zaterdagavond is uit een woning aan de Boshuizerlaan voor een bedrag van 10.000 aan sieraden gestolen. Verder werd er nog een bedrag van 2000 ont vreemd. De bewoners waren .afwe zig. Het is nog niet duidelijk hoe de dieven binnenkwamen. Zaterdagochtend is uit het kan toortje van de winkel van Van Wezel (baby-artikelen) aan de Haarlemmerstraat een geldkistje gestolen. Het kistje bevatte 2500 gulden. toegangsweg naar het nieuwe idstadsportterrein is nu nog via fietspad met ontheffing voor o's naar de sportterreinen van idstad en Forescate. Met de lieg van de Admiraal de Ruy- eingel is vorige maand een begin naakt. Zodra deze weg gereed is. -ft het sportveldencomplex een lere toegang. LEIDEN In een voor die gelegenheid schoongemaakte en opgeknapte Pieterskerk is gisterochtend de intro ductieweek voor aankomende studenten 'EI Cid' feestelijk geopend. Elfhonderd eerstejaars en enige genodigden luisterden achtereenvolgens naar de rector magnificus prof. dr. A. E. Cohen, burgemeester Vis en de voorzitter van 'El Cid'. Frank Froeling. Prof. Cohen wenste de studenten een hartelijk welkom, maar ook 'een ti.jd om te studeren en niet om' te protesteren'. Hij constateerde 'dat we aan het eind zijn gekomen van de tweede golf van studentenprotest'. Met de opmerking dat er een steeds zwaarder accent komt te liggen op de relatie student- stad Leiden, gaf hij het woord over aan burgemeester Vis. In een nogal traditioneel betoog stelde deze dat hij hoopte dat de studenten zich 'net zo zouden gedragen als de afgelopen vier eeuwen, een leven, waar ik soms sentimenteel en jaloers op terugkijk'. Na deze officiële opening verspreidden de studenten zich in groepjes van tien om onder leiding van een mentor de komende week het Leidse leven in al zijn facetten te gaan verken nen. ALPHEN De heer G. J. Kooiman nam na een dienstverband van 54 jaar ten kantorie van de Ned. As- faltfabriek, aan de Pr. Hendrik straat van commissarissen, directie en personeel afscheid. President commissaris W. te Zwager sprak de scheidende procuratiehouder toe en vond, na 54 jaar op de meest eer volle wijze met pensioen te gaan, een prestatie Tevens bood hij een enveloppe met inhoud aan. Direc teur T. J. Bulman, sprak ook van een aangename samenwerking, die er altijd is geweest. Hij bood een barometer aan. De heer Wingelaar sprak namens het personeel en schonk een tuinmeubel. KATWIJK Het parkeerverbod bij het winkelcentrum Hoornesplein, aan de Hoorneslaan, is opgeheven. Dit terrein is tot blauwe zone verklaard en mag dus gebruikt wor den van maandag tot vrijdag. Maximum toegestane parkeertijd een uur. KATWIJK De gemeenteraad komt op donderdag 29 augustus 's avonds om half acht bijeen. KATWIJK Donderdag zal op de Katwijkse toeristenmarkt aandacht worden besteed aan oude ambach ten. Dat zou al een keer eerder het geval zijn geweest, maar toen heb ban de klompenmaker, de Delfts- blauwschilder en de nettenboetser het, moeten laten afweten door het slechte weer. Men hoopt donderdag op beter weer. LEIDERDORP De gemeenteraad van Leiderdorp komt maandag 26 augustus bijeen. Er wordt o.m. een voorstel behandeld met betrekking tot de inrichting van de kinder boerderij in De Houtkamp. Verder een voorstel tot aanleg van drie korfbal- en twee hockeyvelden in De Bloemerd en tot verkoop van grond in het plan Voorhof-Zuid aan de zelfbouwgroep 'De 7 Dwer gen'. WARMOND De uitvoering van de eerste fase van Endepoel 2' ver keert nu in een stadium dat bin nenkort tot aanbrengen van de groenvoorzieningen kan worden overgegaan. Ten westen van de tweede fase zal een struikbeplan ting worden aangebracht. Plein-Publiek in Katwijk aan Zee KATWIJK De NCRV-radio was maandagochtend present in Katwijk voor een rechtstreekse uitzending in de serie 'Plein-Publiek'. De centrale post was ingericht bij de politie op het strand tegenover het bureau van de VW. De verslaggevers beperkten zich echter niet tot de politiepost, maar zwermden uit over het strand. Bij de strandtent van Fok de Best had Dick Lispet onder meer een gesprekje met het echtpaar Despomare uit Rhenen, dat al 22 jaar de vakantie doorbrengt in hotel 'Noordzee'. 'Wij kwamen er al toen er nog geen tafel of stoel stond, aldus de heer Des pomare, 'maar onze kinderen willen hier niet meer naar toe. Die gaan naar Spanje.' De verschillende interviews, waaronder met de burgemees ter en de directeur van de VVV en schipper Cees Kruyt, werden afgewis seld met muziek Op de foto v.l.n.r. Fok de Best, mevr. Despomare, Dick Lispet en de heer Despomare. (ADVERTENTIE) Jongelui - Ouderen Gehuwden Evert Castelein Zie adv. rubriek lessen LEIDEN. 19 aug. - Aanvoer: totaal 3661, slachtrunderen 1201, graskalveren 1. var kens 276. schapen of lammeren 2183. Prijzen (ln guldens per kg): stieren 5,70- 6,25 (le kwal.) 5.45-5,60 (2e kwal.): vaar zen 5,30-5,75 (le kwal.) 4.90-525 (2e kwal.); koelen 5,10-5,50 (le kwal.) 4,75- 5,00 (2e kwal.) 4,40-4,70 (3e kwal.); worstkoelen 4.30-4,55; slachtvarkens bo ven notering (extra kwal.) 2,20-2,24 (le kwal.) 2,15-2,20 (2e kwal.) 2,13-2,15 (3e kwal.); slachtzeugen 1,55-1,65; zware var kens 1,95-2,05; schapen per stuk 100-155: lammeren per stuk 150-190. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen) slach trunderen Iets minder - vlot - stabiel, varkens ruim - matig - Iets flauwer, schapen en lammeren groot - flauw - stabiel. KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 20 augustus: hoog water 4.34 en 17.04, laag water 0.41 en 12.58. KATWIJK AAN ZEE Maandag ver schenen aan de haringafslag: KW 43. 984 k.. KW 42 en KW 135. 1489 k. en 372 kisten. Verse haring KW 153, 310 k.. KW 149. 601 k. KW 74, 16R8 emmers KW 123. 305 kisten verse haring, KW 167 en WR 32. 511 k.. PT 67 en TX 52. 156, KW 33 en KW 180, 150 k. Prijs: Maatjesharing 139-219; volle 130- 141; steurharJng 97-110; emmers 10-12.10 per 5 kg verse haring 20-25 per 25 kg. IJMUIDEN 19 augustus 5,500 kg tong. 23 kisten tarbot en griet, 218 kisten kabeljauw, 194 kisten koolvls, 165 kisten schelvis, 1.665 kisten wijting, 1.058 kisten schol, 135 kisten schar, 11.873 kisten haring. 387 kisten makreel, 123 kisten varia. Prijzen per kilogram: gr. tong 10.26-8.31. gr. m. tong 11.24-10 51, kl m. tong 9.82- 9 30; tong I 9.02-8.19, II 5.30-5.00; tarbot 9.31-7.77. poontjes 28, steenbolk 25-11, krab 24-23. tarbot 268-120, griet 164-76; kabeljauw i 98-87, II 132-87, III 132-102. IV 124-104. V 124-80; schelvis I en II 86-74, III 7.7-70. IV 72-58; koolvls I 90-76, IV 47-38; schol I 72-57, II 71-57. III 78-57. IV 73-49- wljtlng III 40-24.80. IV 32-19.20; haring I 27.80-1960; makreel I 59-54, II 50-36. II- 117.60 (opvangprljs)schar 38-28. BESOMMINGEN VAN MAANDAG 28 enkelingen en twee spannen. SCH 171 52.300. SCH 256 13.100, VL 153 1.530. VD 6 9.960, UK 272 2.400, WR 1 7.600. WR 45 7.710. WR 68 3.500, IJM 44 17.600: ZEVENTIEN KATWIJKERS: KW 43 7.650 49 28.200 51 13.900 87 8.380 121 10.700 123 30.900 144 14.100 145 17^200 150 8.150 152 13.200 174 7.530 175 17.600 178 9.600 187 11.000 189 23.000 214 14.500 226 14.100. Spanvlssers: IJM 29 en 30 31.300, KW 33 en 180 10.300. KATWIJK Het grove vuil word deze week opgehaald in de dinsdag en vrijdagwijk op woensdag 22 au gustus. T UW/KWARTET DINSDAG 20 AUGUSTUS 1974 STAD EN REGIO L3

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3