W air ave en Koch bereid ot schikking met UCI Willy Brokamp ligt eruit bij MVV Tennis jeugd breekt opnieuw niet door Coördinator bij Vitesse /af! HIJ ■Jftbalsters Voetbalbond wil CRM-man in Raad voor betaald voetbal Feyenoord in actie om Schoenmaker te behouden Volleyballers: weer verlies tegen VS ;erk half ur van eyenoord5-3 Leo Canjels eist discipline in het belang van de te leveren prestatie eredivisie '74-'75 Rob Huisman leidt bij FJ's OUW/KWARTET WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1974 SPORT T9/ïï>RjL9/H11 fins op voortbestaan stayerij vergroot $NTREAL (ANP) Bruna Walrave en Nop Koch in mindere mate bereid in te gaan op een schikkingsvoorstel van de internationale lerfederatie. De suggestie, enkele weken geleden in Rotterdam aan door de UCI advocaat mr. Silence, zou kunnen bijdragen het 'eren voor de wereldkampioenschappen te behouden en tegelijker- het handvol beroepsgangmakers in staat stellen te rijden met ters naar keuze. ïeer Silence vroeg, na ruggespraak UCI-secretaris Michael Jekiel in ve, of de Nederlandse gangma- bereid waren hun proces in te iciëlécen en af te zien van het iiworde- giste sloeCj en.*s van de per 23 augustus 1973 d instelde dwangsom van 1000 gulden dag voor de periode dat de UCI reglementsartikel handhaafde dat dig was met de wetgeving in de ■landen. De gangmakers, ter zijde door de advocaat van de VU, mr. Pruim, gingen akkoord dat voorstel omdat de UCI bereid zijn de vijf beroepsgangmakers Irave, Koch, Stakenburg, De Graaf leuleman) voorlopig voor een pe- i van vijf jaar het recht te geven wereldkampioenschappen aan de te komen met de renner van keuze, ongeacht diens nationali- ïce ziegde toe dat de twee Neder- gangmakers binnenkort een re- van de internationale wielerfe- tie zouden kunnen verwachten, r Koch noch Walrave heeft tot nu iets vernomen uit Genève. Het es tussen de UCI en de Neder- takers staat overigens wel 15 fie agenda van de vergadering die dagelijks bestuur van de UCI in treal houdt. ïo Walrave is in de zaak tussen JCI en de gangmakers van hun gebaseerd op het recht van vrij :nemersverkeer binnen de landen de Europese Gemeenschap, wat •hietelijker dan Koch. De Utrecht- angmaker stedt zich voor alles op standpunt dat hij door het UCI- lit veel geld heeft verloren en lij daar eigenlijk wel compensatie wil. Walrave gaat er van uit dat dtayerij een wereldkampioenschap g heeft omdat anders de hele tak sport devalueert. Hij is duidelijk id wat water in de wijn te doen iet schikkingsvoorstel te aanvaar- Koch is niet' zo koppig dat hij met Walrave wil meegaan, maar wil wel dat binnen de mogelijke king een regeling wordt getrof- waardoor de UCI zal opdraaien de kosten die de gangmakers jen gemaakt ten tijde van hun k les. het allemaal niet lukt', vertelde 75 h, 'gaan wij voor ons zelf verder. 5 I maken wij een officieus wereld- ?5 knoenschap, waarbij de grote mo- e-n ook weer in de baan komen, i fi blijft het materiaal dat ik thuis slaan, tenminste niet werkeloos dan kan het publiek tenminste recht stayeren zien. "Iet rijden op lelsmotoren blijft toch maar een surrogaat'. Martin Wierstra, de Neder landse stayer-coach, gelooft in de mo gelijkheid van een schikking. 'Wan neer de UCI besluit van het stayeren af te zien; dan tast het bestuur zijn eigen bestaan aan. De eisen van de gangmakers zijn bovendien niet onre delijk Vier van de vijf wereldkampi oenen uit de moderne tijd van het stayeren, hebben de titel veroverd achter een gangmaker van een andere nationaliteit. Het is dus een duidelijk geval van gewoonterecht, dat niet zo maar overboord kan worden gezet. Wij wachten af en ik reken er op dat MONTREAL Tot de avond voor de ope ningsdag van de wereldkampioenschappen zijn de bouwers van de wielerbaan in Montreal met hun piste bezig geweest. Tijdens de training van de stayers bleek dat de baan onder het geweld van de motoren een tamelijk grote uitslag had. Het nog niet bestorven hout gat enigszins mee en volgens Koch leek het er net op of men op zee aan het rijden was. 'Wanneer je aan de buiten kant staat, maar zelfs van het middenter rein, kun je de baan zien golven.' Maandagnacht Is er doorgewerkt aan de stutten van de baan. Dinsdag is men op nieuw bezig geweest. Overwogen wordt aan de buitenkant van de baan op bepaalde plaatsen een stalgn ring ter verankering te maken, hetgeen de uitslag zou doen verklei nen. Het probleem dat zich op meer houten banen heeft voorgedaan, betekent niet dat de piste voor de renners gevaarlijk is. Hij is alleen moeilijker voor de stayers, die op hun lichte fiets achter de zware motoren op enigszins bewegend hout moeten rijden, waardoor zij op de plekken tussen de stutten geregeld het idee hebben in een 'kuil' te zitten. hier in Montreal nog eens duidelijk wordt gemaakt dat een wereldkampi oenschap stayers nodig heeft. Je kunt nu wel zeggen dat stayeren een Euro pese zaak is, maar Japan hebben wij al gewonnen. Zij kennen dit onder deel daar nauwelijks twee jaar, maar in Montreal doen zij mee. Canada kan nu volgen. Over drie jaar zijn wij in Venezuela, wie weet hoe enthousiast men daar wordt. Als het onderdeel al ziek zou zijn, maar daar geloof ik niet in, want hoeveel sprinters en achter volgers van enige klasse zijn er, dan is het de taak van de UCI om de zieke te genezen, niet om hem ter dood te brengen'. DEN HAAG (ANP) De KNVB (Koninklijke Nederland se Voetbal Bond) heeft zich gisteren tot de minister van CRM (Cultuur, recreatie en Maatschappelijk Werk) Van Doom gewend met het verzoek een vertegenwoordiger van CRM zitting te laten nemen in een op korte termijn in het leven te roepen raad voor het betaalde voetbal. Daarin zullen deskundigen op het gebdecl van management, arbeids- en belas tingrecht, vertegenwoordigers van belangenorganisaties, clubs, spelers, trainers, scheidsrechters en gemeenten waar betaald voetbal wordt gespeeld, partici peren. Het is de bedoeling dat deze raad als een advie9liichaam gaat fungeren voor de minister van CRM, het bestuur van de stich ting de nationale sporttotalisa- tor, de KNVB en gemeentelijke overheden. De raad komt in de tweede helft van september voor de eerste keer in vergade ring bijeen ter bespreking van het concept-beleidsplan betaald voetbaL onder voonvaarden Van onze sportredactie ROTTERDAM Wim van Hanegem heeft er vannacht namens de spelers en het bestuur van Feyenoord op aan gedrongen alles in het werk te stellen om Lex Schoenmaker in Rotterdam te houden. Schoenmaker heeft een aanbieding van de Spaanse club Espanol die hem een lucratief driejarig contract heeft aan geboden. VLEUTEN Het Nederlandse heren volleybalteam heeft ook de derde wed strijd tegen de Verenigde Staten met 3-0 verloren. In Vleuten waren de Amerikanen superieur met 15-10, 15- 13, 15-6. Alleen in de tweede set had Nederland, dat in dezelfde samenstel ling speelde als bij de voorgaande wedstrijden, een kans op setwinst. Nederland leidde met 10-6 en 13-10, maar was niet opgewassen tegen de grotere druk, die de Amerikanen toen gingen uitoefenen. Vitesses leiding bijeen. Van links naarr echts hulptrainer Voskamp, (hulp)trainer Bulatovic, vooratter Van Amerongen en -coördinator' De Bouter. ARNHEM Door de aanstelling als coördinator van de in het bezit van een A-diploma zijnde oefenmeester Jan de Bouter van zaterdag-eersteklasser DOVO lijkt Vitesse het trainersprobleem te hebben opgelost. De Arnhemse eerste- divisieclub heeft door deze procedure de mogelijkheid geschapen om de reeds gecontracteerde Joegoslaaf Ned Bulatovic, met wiens aanstelling de KNVB niet akkoord ging, alsnog als hulptrainer in dienst te nemen. Vitesse heeft bij de KNVB een verzoek ingediend om Bulatovic dispensatie te verlenen voor de in zijn huidige funktie benodigde B-licentie. Van het inwilligen van dit verzoek hangt tevens af of de Joegoslaaf een werkvergunning van de rijksoverheid krijgt. De spelersraad van Vitesse heeft zijn instemming betuigd met de thans gevolgde procedure die voor de Arnhemse club uiteraard ook financiële konse- kwenties heeft. Nationale titelstrijd om 2 gewonnen sets SCHEVENINGEN (ANP) In een sfeer van uiterste gejaagdheid zijn gisteren op de Mets-banen in Scheveningen de Nederlandse ten niskampioenschappen van start gegaan. Een betrekkelijk statusloos evenement, dat elk jaar door een serie onverwachte, soms bijna on geloofwaardige gebeurtenissen toch weer de aandacht trekt. Voor beeld uit de nieuwe aflevering van de nationale: de spelers kregen pas op de baan te horen dat er om twee in plaats van om drie gewon nen sets zou worden gespeeld zonder 'tiebreak' uiteraard, want met zulke algemeen aanvaarde nieuwigheden laat de KNLTB zich niet in. Zo is er altijd wel wat op de METS, het traditionele onderkomen van de tenniselite in de derde week van augustus. Zorgen de spelers niet voor vertier- op of buiten de baan- dan zijn er altijd nog de officials en het publiek, de immer betrouwbare smaakmakers van Scheveningen. Wat de eerste categorie betreft, dinsdag was het al dadelijk raak. Van be- stuurswege werd enkele bondsem- ploye's een spreekverbod opgelegd, dat de vraag doet rijzen: wat is er ditmaal weer te verbergen? Wellicht wordt het de komende dagen duide lijk. De kampioenschappen duren tenslotte tot en met zondag. Wat op de eerste dag in elk geval niet te 1TERDAM Feyenoord, dat gis- ivond tegen FC Brugge in het eer- half uur een glanzende show op- n!lrde en in die periode door doel- ten van Schoenmaker (strafschop), Jong en opnieuw Schoenmaker een voorsprong verwierf, viel daarna 1 terug. Via Cools werd het vervol- ickdfe 3-1. In de tweede helft toen ytel, Vos, Jansen en Schoenmaker its maakten voor Reitsma, Everse, :n en Kreuz kwamen de matig spe- le Belgen door Aalbech zelfs op De Jong zette de Rotterdammers 4-2, maar uit een strafschop, ver- aakt door Schneider (de defensie Feyenoord speelde zeer zwak) kon FC Brugge naar 4-3 tillen. Schnei- bepaalde tenslotte de eindstand r-3. r het lot van Lex Schoenmaker ligt altijd een waas von onzekerheid, hoon er zich gisteravond wel ver- nwoorcligers van de Spaanse club Espagnol onder de 22.000 toeschou- 3 bevonden. 'Als de Spanjaarden zes ton over de brug komen, is de rond', aldus manager Guus Brox Feyenoord. Ahead heeft in Hillgersberg (Rot- am) de amateurclub met die naam lagen met 4—1. Het was voor Hil- rsberg de eerste dredstrijd van hun ïriaagtoemooi. Voor de Deventer- in maakten Amtz (2), Van Marwijk )e Winkel de doelpunten, eerste divisieclub SC Cambuur ft in en tegen Bergum gewonnen 31. Bij de rust hadden de be ien reeds een voorsprong van 30. reffers kwamen op naam van De iuw, Haan en Kuzmanovic. door Jan van der Kroon MAASTRICHT Om en nabij een jaar geleden was het Willy Bro kamp die bij zijn club MVV de eerste aanzet gaf tot wat later zou uitmonden in het ontslag van MW's toenmalige trainer Maarten Vink. Het lastige heeTschap Brokamp voelde zich in de eerste weken van de competitie maar matig in conditie, constateerde eenzelfde manco bij een aantal van zijn collega's en vond aldus een schitterende manier om Vink voor joker te zetten tegenover iedereen die het maar horen wilde. De speler Brokamp, in Limburg gevierd als een absolute vedette, maar op topniveau al menigmaal door de mand gevallen, won het destijds van de trainer Vink, een capabele man toch, die al na vijf wedstrijden buiten de deur werd gegooid zonder dat hij een eerlijke kans had gehad om zich te manifesteren. ATFORD (ANP) Voor het Ne- ands sofbal-negental ligt de weg 45 r de finaleploeg open na de moei- e 9-6 overwinning tegen het voor laatste kans vechtend Bermuda, in dit duel reikte het Nederland- ^jpel niet tot die hoogte, die na de 340 iltaten in Springfield verwacht 3200 ht worden. Hoe hard de 12-0 ne- laag in 5 innings tegen de regeren- kampioen Japan daarvoor was aan- ^men, bleek al in de eerste inning, weinig overtuigende werpen van :e Mulder en te traag veldspel van Nederlandse infield deed al snel ergste vrezen. In de vierde inning ^rjderland leidde toen wel met 8-3) 'öoplng coach Houtkamp Ineke Mui door Marian van Ginhoven. Met drie honkslag werd zij door korte 1325Horten warm onthaald en was de f 19 jrsprong tot 8-6 geslonken. Neder- 1, dat via de aan slag uitblinkende Nijhuis in de zesde inning weer iep naar 9-6, gaf in de slotfase muda geen kans meer. Nu, één seizoen later en ruim twee weken van een nieuwe competitiestart verwijderd, is Willy Brokamp op nieuw in opspraak. Vorige week stuurde Leo Canjels, MW's, trainer van dit moment, hem naar huis. Bro kamp stond tijdens de training tegen een hek te hangen en had bovendien op- en aanmerkingen gemaakt die Canjels niet bevielen. MW's trainer gaf de opstandige werknemer vrijaf, verzocht hem om een dag later weer op de training terug te komen, maar Brokamp bleef tot ieders verbazing gewoon weg. Eergisteren, twee oefen wedstrijden en een aantal trainingen verder, probeerde Canjels Brokamp op te bellen, omdat hij nog steeds niet was teruggekomen. En gisteren tenslotte stuurde hij zelfs een brief die door Brokamp als een laatste oproep moest worden beschouwd. Gevecht Het lijkt erop dat Brokamp opnieuw het gevecht is aangegaan met zijn trainer, omdat hij nog steeds in de veronderstelling verkeert, dat MW's Commissie van Toezicht en vooral de supporters hem nimmer zullen laten vallen. Maar anders dan voorheen is dit keer het standpunt van de trainer, Leo Canjels, die Brokamp lang heeft getolereerd maar die nu zonder meer onthult 'dat MW verder gaat, als het nodig is, zonder Willy Brokamp'. Can jels zegt: 'Vorig jaar, toen ik in oktober bij MW binnenkwam, heb ik de kat wat uit de boom gekeken. Ten aanzien van de discipline heb ik toen vaak mijn handen voor de ogen ge houden. Omdat ik primair rust wilde krijgen in de totale groep. Misschien ben ik inderdaad te gemakkelijk geweest. Maar over die dingen valt nauwelijks te discussiëren. Elke trainer heeft zijn eigen werkwijze'. Terwille van MW en de prestatie accepteerde Canjete vorig seizoen Bro- kamp's grillen, die nu eenmaal inhae- rent zijn aan voetballers van gemiddel de klasse. Canjels wilde bij MW slechts 'redden wat er te redden viel', en mede om die reden liet hij Bro kamp in zijn waarde. Zelfs al was er op het laatst bijna niets meer dat duidde op de aanwezigheid van een potentiële vedette. Brokamp raakte door het 'incasseringsvermogen' van Canjels positief geprikkeld en behoor de een moment 'zelfs weer tot de selectie voor het Nederlands elftal. Toen hij samen met Jan Mulder af viel was het Canjels, wie anders, die hem loyaal opving en hem alvast psychologisch oppepte voor het ko mende seizoen bij MW. Stijfkop Brokamp, zo geeft ook Canjels toe, heeft de eerste weken van de aanloop naar de competitiestart hartstochtelijk getraind. Maar opééns is hij vorige week weer teruggevallen naar het ni veau van de opstandige stijfkop, die gewoon doet wat-ie doet, zonder zich daarbij te bekommeren om het belang van de totale spelersgroep van MW. Brokamp mist de bereidheid, mis schien ook het niveau, om zijn excu- ses aan te bieden en bovendien het karakter om sportief revanche te ne men voor zijn eigen wangedrag. Bro kamp zinspeelt ten onrechte op een vermeende onmisbaarheid en lijkt op weg om aldus een soort provinciale equivalent van George Best te wor den. Zo kordaat als Manchester Uni ted zich destijds plots van Best af keerde, zo eenzijdig en begrijpelijk is nu ook bij MW de houding ten opzichte van Brokamp, de man die vorig seizoen doorlopend voorop liep, als de sfeer in de ploeg verpest raak te. Leo Canjels heeft al zijn capaciteiten en tijd nodig om MW naar een hoger plan te sturen. De animo ont breekt hem dan ook om nog langer stil te staan bij dat ene onwillige Willy Brokamp in betere tijden. Hij passeert de op de grond liggende André Broecks van Roda JC. radartje dat kapot lijkt te gaan aan zelfoverschatting. 'Aan het begin van de oefenperiode', weet Canjels, 'heb ik met alle spelers gepraat. Ik heb gezegd wat ik verlangde en dat er verder helemaal niet over te praten viel. Ik eiste vanaf dat moment disci pline, in het belang van de prestatie, voordl van Brokamp. Daarom ben ik eigenlijk ook blij, dat het juist Willy is overkomen, en vooral dat het nü gebeurd is en niet tijdens de competi tie. Als Willy geen zelfbeheersing kan opbrengen, dan moet ik hem niet meer hebben. Ik wil de échte Bro kamp, en niets anders'. Canjels heeft er de laatste dagen alles aan gedaan om zo weinig moge lijk ophef te maken over de nieuwe verwikkelingen rondom Brokamp. Hij maakt in eerste instantie opnieuw de indruk bereid te zijn om begrip op te brengen voor het moeilijke karakter van Brokamp. Maar concessies zoals in het vorige seizoen zullen van zijn kant niet meer gedaan worden. Canjels zegt: 'Ik verwacht Willy terug, abso luut. Als-ie komt, dan zal hij straf krijgen. Voor elke training die hij gemist heeft, moet hij de gebruikelij ke boete betalen. En hij krijgt uiter aard geen premies voor de twee oe fenwedstrijden die hij gemist heeft. Verder hoeft Willy eigenlijk niets te vrezen. Ik wil alleen maar dat Bro kamp inziet, dat hij net zoveel plich ten heeft als de anderen. Als hij laat blijken, dat hij zich weer optimaal wil gaan Inzetten, dan zeg ik: klee-je- om en web eginnen weer opnieuw'. Het blijft de vraag of de eigenzinnige Brokamp uit eigen beweging zal te rugkeren. Temeer daar hij zo langza merhand ook zelf wel beseft dat de meeste spelers zich nauwelijks meer om hem bekommeren. Dót is het grote verschil met vorig jaar toen de machtige vedette-van-toen de rest van de grotendeels 'onmondige' MVV-se- lectie op sleeptouw nam bij het over boord gooien van Maarten Vink. Can jels heeft het gevaar-Brokamp dit keer bijtijds in de gaten gekregen en het vervolgens op de enige juiste wijze gefixeerd. 'Ik heb liever', zegt hij, 'dat er niet zoveel over wordt gepraat. Maar aan de andere kant heb ik Willys afwezigheid al gebruikt om de rest van de groep van hun eigen kunnen te overtuigen. Die twee oefen wedstrijden die Brokamp heeft ge mist, daar was ik vreselijk tevreden over. De hele ploeg is op dit moment conditioneel op peil. Ik heb ook maar heel eventjes met de groep gepraat over Willy's wegsturen van de trai ning. Ze waren cr gewoon bij toen het gebeurde. Iedereen weet waar hij aan toeis. Zo moet ik het hebben, geen compromissen. Als Brokamp niet terug komt, dan heb ik een jonge linksbuiten achter de hand. Een ge wone. Maar wèl één die er voor knokken wil'. Overigens: Willy Brokamp is ook gis teren niet op de training verschenen. MW-trainer Leo Canjels beschouwt de zaak Brokamp nu niet langer als de zijne. De Commissie van Toezicht beraad zich over de stappen die nu .moeten gaan worden ondernomen. Brokamp zelf heeft intussen via-via laten weten, dat 'hij desnoods bij een amateurclub gaat voetballen'. vervullen was: de jeugd breekt ook dit jaar niet door. De kwalificatiedag, waarop de wedstrijdleiding in ver band met de gemiste maandag een zo groot mogelijk aantal partijen door drukte. viel bij de jongens het hoofd van alle vertegen woord iigers van de junioren (Don, Van der Horst, Hef fels en Oolders). Bij de meisjes dron gen weliswaar Leone v.d. Wildenberg en Ingrid de Jonge tot het hoofdtoer nooi door, maar dat was geen eigen verdienste want hun tegenstandsters lieten het beiden afweten. De voorronde voltrok zich in de ge bruikelijke stemming van irritatie: de Amerikaanse getinte bastaardvloekjes waren niet van de lucht en de rackets vlogen weer over en weer. De vedetten kwamen gisteren (tenzij in de dubbelspelen) nog niet in actie. De uit Amerika teruggekeerde Rolf Thung, Loek Sanders, nationaal kam pioen Jan Hordijk Fred Hemmes e.a. konden nog een dagje trainen, voor zij aan het grote karwei beginnen. Herencnkelspcl; Kwalificatieronde: Schmltz- Oolders 6—1, 62; Robbers-De Kort 63, 6 4. WelchenjDankelman 63, 63: Koning- Van Mourik 63, 75: Otto Panman- Simek w.o. Llnd-Heffels 60. 1012, 64: Coe- bergh-Van der Horst 62, 60; Sllos-Lautes- lager 3—6, 63, 62: Madeira-Knol 46. 30 Knol opgegeven. De Boer-Pufkus 64, 6l: Constandse-Don 63. 64: Jaap Pan- man-Brako 6—3. 6—2; Koek-Scholtes 6l. 6 4. Damesenkelspel: kwalificatieronde: Blomberg A. Brouwer 62, 61. Van de Wildenberg- N. Brouwer w.o.. Siemons-Aalbers 62. 61: Prins-Taphoorn 6—2, 6—3; Wolff-Krediet 6— l. 64, Van de Eeckhout-Hehenkamp 62, 86. Zuidam-Boshouwers 60, 61, De Jon- ge-Van de Heuvel w.o. Damesdubbclspcl, kwartfinales: Bakker en Zwaan-Hehenkainp en Van de Heuvel 63. 60; Lauteslagcr en Ubema - Aalders en Taphoorn 63. 6—4: Appel en Salome - Van de Eeckhout-Prins 75. 57, 63: Blomberg en Veentjer - Boshouwer en Wolff 61, 6—2. ENKHUIZEN Onder heel wat be tere omstandigheden dan een dag te voren zijn gisteren op het IJsselmeer voor Enkhuizen de tweede en derde wedstrijd gezeild van het Europees kampioenschap in de Flying Junior klasse. Na de drie races heeft Rob Huisman de leiding in het klassement. Huisman won de tweede wedstrijd vóór Peter Klaasse-Bos en Jan de Koek van Leeuwen, terwijl de derde race een zege opleverde voor de Italiaan La- mero. Pieter Dekker werd tweede. Algemeen klassement: 1. Rub Huis man 22 pnt., 2. Jelle de Waard 29.7, 3. Jan de Koek van Leeuwen 37.7, 4. Peter Klaasse Bos 39, 5. G. Lamero (It) 40, 6. Gunnar Johansson (Zwe) 43.7. FINNJ0LLEN LONG BEACH De Amerikaan Ed Bennet heeft de eerste wedstrijd voor het wereldkampioenschap in de Finn- jollen, die gezeild werd in de Alami- tos baai nabij Long Beach (Californië), gewonnen. Bennet werd winnaar verklaard nadat zijn landgenoot en nationaal kampioen Henry Sprague was gediskwalificeerd. Sprague finis- the weliswaar als eerste maar had de startlijn te snel gepasseerd. Hij werd nu laatste in een veld van 95 zeilers uit twintig landen. Bij de eerste tien plaatsten zich vijf Zweden, van wie Kent Carlson tweede werd. 1. Ed Bennett (Vst) 2. Kent Carlson (Zwe); 3. Craig Thomas (Vst): 4. Lennart ggu^tafson (Zwe) 5. Guy Lill- jegren (Zwe) 6. James Hann (Vst). SCHAKELS MONNICKENDAM De derde wed strijd van het nationaal kampioen schap in de Schakelklasse op de Gouw zee bij Monnickendam heeft een over winning opgeleverd voor Hans Hou- ben. Mees van Krimpen werd tweede en Arle van der Bent derde. ATLETIEK Jaap Noordenbos Is door de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie aangezocht om als trainer coach op te treden van de Nederlandse alletiekaf- vaardiging naar de Europese kampioen schappen. die van l tot en met 8 september in Rome worden gehouden. Als de atletlekeniuiii'. thans bestaande uit elf otl ?n. /.loh in de komende dagen nog uitbreidt zal een tweede trainer W'r fden benaderd om de Rome-gangers te begeleiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9