Fords rede valt goed bij Congres Naar een zuinig, krachtig en vredelievend Amerika Nog geen politieke vrijheid in Chili Giscard op vakantie Anglo-American wil zwarte bonden erkennen inZ-Afrika President Fords rede tot het Congres WyjJ Israël bestookt JunUi-leider Pinochet: kamp in Libanon Acht Russinnen bij kJimtocht gedood Ex-vrouw president Amin overleden Spanje en Marokko praten over Sahara Vader nieuwe perschef was timmerman in Overijssel TROUAÏ KW VRTKT WOENSDAG II AUGLSTI S 1071 BnTENT.WD T7/DRL6 I WASHINGTON (UPI, Reuter) President Gerald Fords eerste redevoering voor het Amerikaanse Congres is in het land goed ont vangen. Zowel Republikeinen als Democraten prezen de president voor zijn verzoenende loon. Aïaar met zijn plannen voor de infla- tie-beslrijding oogstte hij ook veel minder waarderende reacties. Fords redevoering in het Congres, die rechtstreeks door de Amerikaanse te levisie werd uitgezonden, was in de eerste plaats een oproep tot samen werking. Dat is bij de leiders in het Congres goed overgekomen. Ford, die bij het Congres toch al wel een potje kon breken, heeft zich met zijn rede voering van maandagnacht nog meer good-will in Senaat en Huis van Afge vaardigden gekocht. Mike Mansfield, de Democratische leider in de Senaat, voorspelde, dat de 'Avittebroodsweken' voor Ford veel langer zullen duren dan veel mensen denken. En Demo craat Carl Albert, de voorzitter van het Hui svan Afgevaardigden zei: 'De leiders van het Congres zullen hem meer dan halverwege tegemoet komen. Wij willen dat Ford slaagt'. Senator Edmund Muskie, een andere vooraanstaande Democraat, vond dat de nieuwe president de stemming in het land zeer goed had aangevoeld. Deze waarderende en welwillende woorden van de Democraten, die een ruime meerderheid in het Congres hebben, staan in schril contrast met de vaak bittere kritiek, die president Nixon de afgelopen maanden aan die partij ontlokte. Reserves Met zijn plannen voor de bestrijding van de zorgwekkende inflatie heeft de nieuwe president niet iedefs hart kunnen veroveren. Ford zoekt het voornamelijk in beperking van de overheidsuitgaven en dat lijkt velen niet voldoende. Senator Hubert Humphrey, de vroe gere vice-president, vond. dat Fords aanpak van de inflatie 'wat al te simpel' was. Zijn collega Muskie waar schuwde, dat bezuinigingen alleen de inflatie niet verdrijven en gemakke lijk tot een algemene teruggang in de economie kunnen leiden. Voorzitter Patman van de commissie voor het bankwezen van het Huis van Afge vaardigden was nog duidelijker: 'Er was (in de rede van Ford) niets wat al niet eerder geprobeerd is en een mislukking is gebleken'. Hij vond, dat er voor de economie 'niets bemoe digends' in de woorden van Ford zat. Zijn pessimisme werd gedeeld door de befaamde econoom John Kenneth Gal- braith. Deze hoogleraar van de Har- vard-universiteit klaagde, dat de presi dent geen enkele initiatief van belang had aangekondigd. 'Je kunt alleen maar concluderen, dat het beleid is voorbereid door dezelfde oude advi seurs en niet zal leiden tot enige vermindering van de inflatie', aldus Galbraith. Defensie Senator Jacob Javits, een partijgenoot van Ford, vindt dat de president de defensie-uitgaven niet ongemoeid kan laten als hij wil bezuinigen. Uitgaven voor defensie zijn niet heilig en kun nen net als andere uitgaven be snoeid worden, aldus Javits. Gerald Ford, die zich in zijn 25-jarige loopbaan in het Huis van Afgevaar digden altijd tegen beperking van de uitgaven voor de strijdkrachten heeft verzet, maakte duidelijk, dat hij als president eenzelfde koers zal varen. 'Een sterke defensie is de zekerste weg naar vrede', zei hij in zijn rede voor het Congres. Een dergelijke houding verdedigde hij ook in een interview, dat hij kort geleden als vice-president gaf en dat deze week gepubliceerd is. Hij zegt daarin, dat de Verenigde Staten hun bewapenings-programma's moeten op voeren als er geen overeenstemming met de Sowjet-Unie wqrdi bereikt. 'Als de Sowjet-Unie met ons niet tot een of andere overeenstemming komt is duidelijk bewezen, dat zij voort gang maakt met het onderzoek naar, en de ontwikkeling, verwerving en ontplooiing van atoormvapens', aldus Ford in het interview met het tijd schrift 'Zeemacht'. Hij zegt daarin ook, dat hij fel tegen eenzijdige ver mindering van de Amerikaanse troepen in Europa is. Vervolg van pagina 1 Syrië heeft gisteren via radio Damas cus verklaard dat de Israëlische be weringen dat het troepenscheidingsak koord doof Syrië wordt geschonden deel uitmaakt van een propaganda campagne ter voorbereiding van een aanval op Syrië. De Israëlische pers heeft gemeld dat het leger allerlei maatregelen heeft genomen om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. Zo zijn de salaris sen opgetrokken van leger-technici tot het peil van hun burgercollega's.. Tweeduizend technici, die eerder de dienst verlieten, zijn weer voor enke le weken opgeroepen om tanks en andere materieel te repareren, dat beschadigd werd in de oktoberoorlog van vorig jaar. Voorts zijn vijftien grote particuliere garagebedrijven in geschakeld voor onderhoud van mili taire voertuigen. Enkele duizenden re servisten zijn onder de Avapenen ge roepen, van wie een groot deel is teAverkgesteld bij het wagenpark van het leger, waar al leerlingen van technische schqlen zijn ingeschakeld. Israël heeft eerder een algemene mo bilisatie-oefening aangekondigd. MOSKOU (Reuter) De SoAvj et- Unie heeft bevestigd dat vorige Aveek acht Russische vrouwelijke bergbe klimmers zijn omgekomen bij een poging de ruim zevenduizend meter hoge Lenin-top te bedwingen van het Pamingebergte in centraal-Azië. Drie Amerikaanse bergbeklimmers, die dit Aveekeinde eveneens in het gebied wa ren, vonden de lijken van de vrou- Aven, die allen tussen de 20 en 30 jaar oud waren. De klimsters zouden de dood hebben gevonden toen zij in de buurt van de top werden overvallen door een wervelstorm. SANTIAGO (APPolitieke actiiAriteitien zullen nog tenminste |i twee jaar verboden blijven. Marxistische partijen zijn voorgoed verboden, zo heeft de leider van de jumita, generaal Augus'to Pino chet, in een vraaggesprek met een journalist gezegd. 'Wij zijn nog niet rijp voor politieke vrijheid', zei de, generaal, die vorig KAMPALA (UPI) De Oegandese politie heeft het stoffelijk overschot van de vroegere vrouw van president Idi Amin in de bagageruimte van een auto geA'onden. De auto Avasvan een dokter, die zich maandag zelf vergif tigde. Volgens de politie is. de ex- vrouw van Amin overleden aan de gevolgen van een mislukte abortus. Zij was drie tot vier maanden zwan ger.' De dokter, die zichzelf om het leven bracht, heeft hoogst waarschijn lijk de fatale ingreep verricht. Hij heeft ook geprobeerd zijn familie te vergiftigen, maar zijn vrouw en zéven kinderen zijn nog in léven. De arts had volgens de politie enkele malen aan geestesziekte geleden. Zweclen en Vietnam STOCKHOLM, SAIGON (UPI, Reu ter) Zweden is van plan het bu reau van de voorlopige revolutieonai- re regering van Zuid-Vietnam een hogere status* te geven, zonder dat dit meteen inhoudt dat ZAveden deze voorlopige regering als de Avettige beschouwd, ze is door het ministerie van buitenlandse zaken in Stockholm meegedeeld. Deze maand nog zal een jaar na een bloedige staatsgreep de macht overnam van president Allen- de. Hij noemde politieke corruptie de oorzaak van de omvenverping van de regering-Aliende. De Marxistische par tijen hebben volgens Pinochet 'span ning, strijd én haat gebracht'. Daar mee kan Chili niet geregeerd Avorden, zo meende de militaire dictator. De 58-jarige Pinochet weigerde te voorspellen hoe lang de militairen aan de macht zullen blijven in Chili. 'Wij hebben tijd nodig om onze taak te Aroltooien', zei hij. Er bestaat in Chili nog altijd een uitgaansverbod in de avonduren. Pi nochet noemde dit erg bevorderlijk voor de rust. 'Vader komt vroeg thuis en zijn vrouAv is daar blij om', aldus de generaal over de beperkte bewe- 1 gingsvrijheid van de Chilenen. De processed tegén de leiders van de vorig jaar september ten val brachte regering-Aliende zullen door- gaan- Op de vraag of er nog meer mensen zullen worden geëxecuteerd, 'gaf Pinochet een wat ontwijkend ant- Avoord: 'Er Avordt nog gevochten, dus kunnen er doden vallen'. Hij gaf de verzekering, dat, zijn regering tegen 'eventuele martelingen in de Chileense gevangenissen zal optreden. TAA'ee offi cieren hadden al ontslag gekregen, omdat zij zich schuldig hadden ge maakt aan machtsmisbruik. Dertig an- dere'n zouden ook gestraft zijn. Vol gens buitenlandse Avaarnemers wordt c er sinds de staatsgreep op uitgebreide schaal gemarteld in nagenoeg alle ge vangenissen van Chili. Frankrijk houdt een maand lang vakantie en ook de Franse president Valéry Giscard d'Estaing neemt het ervan. Giscard liet zich overeen komstig de nieuwe presidentiële stijl simpel en direct foto graferen, niet als zakloper, maar tijdens het afdrogen na een frisse duik. MADRID (UPI) Spanje en Marok ko zijn in Madrid besprekingen be gonnen over de toekomst van de Spaanse Sahara, het laatste gebied dat Spanje nog in Afrika bezit. Marokko maakt aanspraak op dit gebied. Premier Achmed Osman A'an Marokko en zijn minister van buitenlandse za ken dr. Achmed La raki voeren het overleg met de Spaanse eerste-minis- ter Carlos Arias Navarro en andere Spaanse leiders. De Spaanse Sahara behoort tot de grootste fosfaat leverende landen ter Avereld. Spanje Avil de jaarlijkse pro- duktie die nu ongeveer 2,5 miljoen ton bedraagt, opvoeren tot 10 miljoen ton in 1980. Algerije en Mauretanië die ook aan het Spaanse gebied gren zen. doen eveneens rechten er op gelden. De Verenigde Naties hebben verschei dene resoluties aanvaard waarin Span je wordt opgeroepen het gebied op te geven en een referendum uil te schrijven. Spanje heeft de bevolking zelfbestuur aangeboden. JOHANNESBURG (Reuter) Het mijnbouw- en industriële concern Anglo-American Corp. in Zuid-Afri- ka li^eft bekendgemaakt dat het be reid is (zwart)-Afrikaanse bonden te erkennen en er in al zijn onderne mingen onderhandelingen mee te voeren. liet concern gaat daarmee dwars in tegen het apartheidsbeleid van de regering Vorstel', die erop gericht is de opkomst van machtige Afrikaanse vakbewegingen tegen te gaan. De Zuidafrikaanse regering weigert Af rikaanse vakbonden te erkennen. Dit beleid Avordt door de overgrote meerderheidvan de Zuidafl'ikaanse ondernemingen nagevolgd, waardoor de paar ZAvartc vakbonden die het land telt, verstoken bleven van de mogelijkheden doeltreffend met het bedrijfsleven te .onderhandelen. Dé Anglo-American Corp. heeft in antAvoord op vragen van een Zuidaf rikaanse krant verklaard dat de on derneming aan de zwarte bonden als enige eis stelt dat zij worden geleid door verantwoordelijke personen en dat zij kunnen aantonen dat zij de werknemers, namens Avie zij spre ken, ook werkelijk volledig verte- gewoordigen. Het concern heeft voorts meegedeeld bereid te zijn de bonden, ook de Afrikaanse, tot de ondernemingen toe te laten om le den te Averven en dat bijstand zal worden geboden bij de organisatori sche en bestuurlijke opleiding van vakbondsleden tot kaderleden. De Zuidafrikaanse mijnbouw (en de Anglo-American Corp. in het bijzon der) wordt in Zuid-Afrika alom be schouwd als de sector die de toon aangeeft bij de vaststelling van de loonhoogten en de arbeidsomstandig heden van zwarte Averknemers. WASHINGTON. (AP) - Hieronder volgen enige passa ges uit de rede van president Gerald R. Ford tot de gezamenlijke zitting van het Congres, maandagavond: Het is goed terug te zijn in het huis van het volk. Maar dit kan geen werkelijke thuiskeer zijn. Volgens de grondwet behoor ik nu tot de uitvoe rende macht. Het hooggerechtshof heeft zelfs bepaald dat ik de uitvoe rende macht ben, met hoofd, hart en hand. Met de verschuldigde eerbied voor de hooggeleerde rechters en ik heb het grootste ontzag voor de rechterlijke macht zal een deel van mijn hart toch altijd hier op het Capitool zijn. Ik ben doordrongen van de evenwaardige rol van het Congres in ons grondwettelijk proces. Ik houd van het Huis van Afgevaardigden. Ik heb eerbied voor de tradities van de Senaat, ondanks mijn al te korte zit tingsperiode daar. Als president zal mijn motto ten aanzien van het Con gres. binnen de grenzen van funda mentele principes, luiden: goede con tacten, goed overleg, compromis en samenwerking. De' eerste zeven woorden van de grondwet en de belangrijkste zijn de volgende: Wij het volk van de Vere nigde Staten. Wij, het volk, hebben de grondwet afgeroepen en ingesteld en alle bevoegdheden aan ons zelf voorbehouden, die niet zijn toegekend aan de federale en staatsregeringen. Ik respecteer die fundamentele bepa ling van de vrijheid en zal me er altijd van bewust zijn. Slechts acht maanden geleden, toen ik hier voor het laatst stond, heb ik u gezegd dat ik een Ford en geen Lincoln ben. VanaA'ond zeg ik u dat ik nog steeds een Ford ben. maar ik ben geen T- Ford. Wèl heb ik een aantal ouder-. Avetse ideeën. Ik geloof m het funda menteel fatsoen en de eerlijkheid van Amerika. Ik geloof in de integriteit en de vaderlandsliefde van het Con gres. En hoewel ik mij bewust ben van de regel van'het huis dat men nooit voor de publieke tribune spreekt, geloof ik in het eerste amen dement en de absolute noodzakelijk heid van een vrije pers. Inflatie Nu vraag ik u samen met mij de motor van dit land op toeren te brengen, en Amerika op weg te hel pen Mijn instinct zegt mij dat de toestand waarin het land verkeert, uitstekend is. Maar de situatie van onze economie is niet zo goed. Overal Avaar ik als vice-president ben geweest en ik heb zo'n 118.000 mijl door 40 staten en langs 55 persconferenties afgelegd was de algemene zorg A'an de Amerikanen de inflatie. Daarover waren alle opinieonderzoeken het eens. hoe vreemd het ook mag klin ken. Zij geven ook aan dat het volk de hoge kosten van alles veeleer wijt aan de regering dan aan hetzij Averk- gevers, hetzij vakbonden. Mijnheer de A'norzitter van het Huis, u en ik, wij hebben ons altijd eensge zind verzet tegen onverantsvoorde be snoeiingen op de nationale defensie. 1-Iet is nu niet de tijd om dat, niet aan politieke partijen gebonden beleid te veranderen. De stijgende federale uitgaven zijn jarenlang een van de belangrijkste oorzaken geAveest van het stijgen der prijzen en daarom zal het waarschijn lijk ook enige tijd kosten om de inflatie tot staan te brengen. Maar Ave moeten daar nu mee aanvangen. Als eerste begin moet het Congres vmr uw komende reces de Raad A'oor de kosten van het levensonderhoud nieuw leven inblazen door het aanne men van een ongeamendeerd wets voorstel, dat ons de bevoegdheid geeft toezicht te houden op lonen en prij zen teneinde uitwassen aan de kaak te stellen, zonder eA'enwel weer een loon- en prijsstop in te voeren. De Amerikaanse loontrekker en de Ame rikaanse huisvrouw zijn veel betere economen dan de meeste economen wel toegeven. Het eerste specifieke verzoek van de regering-Ford is niet gericht aan het Congres, maar aan de kiezers die in noA'emher naar de stembus zullen gaan. Het luidt aldus: steunt uw kan didaten, afgevaardigden en senatoren, Democraten of Republikeinen, conser vatieven of liberalen, die steevast hun stem uitbrengen voor harde maatrege len ter beperking van de overheidsuit gaven. matiging van de federale uitga ven en beteugeling van de inflatie. Een maand geleden heeft de geachte leider van de meerderheid in de Se naat het Witte Huis verzocht een economische conferentie bijeen te roe pen van leden van het Congres, de economische co-adviseus van de p-esi- dent en een keur van de beste econo men in de vakbeweging, de industrie en de landbouw. Later werd dit ver zoek vervolmaakt door een resolutie waarin werd aangedrongen op een binnenlandse topconferentie die een tweepartijenprógram voor de stabili teit en de groei in de Amerikaanse economie moest opstellen. Noch ik, noch mijn staf hebben nu veel tijd voor het schrijven van brieven. Daar om antwoord ik persoonlijk. Ik aan vaard uw voorstel m zal de conferentie persoonlijk A'oorzitten. Verder stel ik voor dat deze top-bijeenknmst op kor te termijn gehouden wordt en dat zij gevolgd zal kunnen worden door het Amerikaanse publiek, dat even vurig als wij verlangt naar de juiste ant woorden. Handel Wij hebben de leiding genomen bij het streven naar een meer open en rechtvaardiger wereldeconomie een van de bouwstenen van de Arrede. Verleden jaar september is in Tokio een nieuAve ronde van internationale handelsbesprekingen begonnen Avaar- aan door 105 naties werd deelgeno men. De anderen wachten op het Amerikaanse congres dat de regering de noodzakelijke volmachten moet ge ven om hiermee voort te gaan. De wet op de hervorming van de handel welke het huis verleden jaar heeft aangenomen zal, met enige wijzigin gen, aan dit doel beantwoorden. Ik heb vernomen dat in de Senaatscom missie goede vooruitgang is geboekt. I)- ben dan ook zoals altijd optimis tisch dat de Senaat spoedig een aan vaardbare wet zal aannemen als een essentieel onderdeel van ons gezamen lijk streven naar voorspoed. Ik ben vastbesloten vaart te zetten achter andere internationale economi sche plannen. Wij zullen met andere naties samenwerken om betere wegen te vinden ter voorkoming van tekor ten aan voedsel en brandstof. Wij moeten niet toestaan dat de energie crisis van de afgelopen Avinter zich herhaalt Ik zal het project dat Ame rika onafhankelijk moet maken (wat bPtreft de energie) stimuleren ten bate van onszelf en anderen. Ook daarbij zal ik uw hulp nodig hebben. Buitenlandse koers In de afgelopen vijfeneenhalf jaar heb ik in het Congres en als vice-presi dent het voortreffelijke buitenlandse beleid van president Nixon volledig ondersteund. Dit zal ik dan ook voort zetten. Laat nergens twijfel of misverstand mogelijk zijn: er doen zich géén gele genheden voor om uitgebuit te wor den door mensen die daarop zitten te wachten: er zal géén koerswijziging zijn, geen verslapping van waakzaam heid. De helmstok van ons schip A'an staat zal niet worden losgelaten bij het wisselen van de macht. Wij hou den onze beloften en zullen onze verantwoordelijkheden dragen, in on ze formele bondgenootschappen, vriendschappelijke betrekkingen en bij het verbeteren van de betrekkin gen het mogelijke tegenstander Een krachtige defensie is de zekerste weg naar de vrede. Kracht brengt ontspanning binnen bereik. Zwakheid noodt tot oorlog, zoals mijn generatie vier maal bitter heeft moeten en-a ren. Gelijk Amerika's vredeSAvil A'oor geen andere onderdoet, zo zal Ameri ka's kracht niet onderdoen voor die van een ander. Wij kunnen ons niet verlaten op de verdraagzaamheid van anderen om onze natie te beschermen Ik zal er op blijven aandringen dat ons onovertroffen militair apparaat onder controle van burgers blijft. De grondwet stelt duidelijk dat de Presi dent het opperbevel voert en dat zal ik ook doen. NAVO Aan onze generatielange bondgenoten in de Atlantische gemeenschap en aan Japan, bied ik aan de voortzetting van onze loyale samenwerking bij zovele van onze gezamenlijke inspanningen. Onze vrienden en bondgenoten op ons halfrond (latijns-Amerika red.) en Ca nada, beloof ik plechtig voortzetting van de zich verdiepende dialoog te vaststelling van vernieuwde betrek kingen gebaseerd op gelijkheid en rechtvaardigheid. Aan onze vrienden in Azië beloof ik voortzetting van onze steun voor hun veiligheid, onaf hankelijkheid en economische ontAvik- keling. Wij zijn vastbesloten er op toe te zien dat in Indo-China het Parijse accoord over Vietnam en het bestand en de regeling in Laos zullen worden nagekomen. Wij hopen dat in Cam bodja spoedig een compromis tot stand komt. Moskou, Peking De Sowjet Unie zeg ik toe dat wij onze verplichtingen ten aanzien van de koers der afgelopen drie jaren zullen nakomen. Aan onze beide vol keren, en aan de gehele mensheid, zijn wij een niet aflatend streA-en naar samenleven en samenAverken in vrede verplicht, want in een thermo- nucleaire eeuw kan er geen alterna tief zijn A-oor een positieve en vreed zame verhouding tussen onze naties. Aan de volksrepubliek China, wier legendarische gastvrijheid ik heb mo gen genieten, zee ik toe dat Avij de beginselen van het Shanghai-commu- President Gerald Ford stelt hier zijn nieuwe perschef voor: Jerry terHorst, die tot voor kort hoofd was van de redactie in Washing ton van Detroit News .terHorst is van Nederlandse afkomst. Zijn vader was een timmerman uit Overijssel, terwijl zijn moeder af- komstig is uit Zeeland. Vader 'Jan' rustte destijds niet voordat de immigratie-autoriteiten die hem als 'John' hadden ingeschre ven hun fout hadden hersteld. Ook stond hij erop dat men zijn achternaam schreef met een klei ne 't' en een hoofdletter 'H'. niqué zullen hooghouden. De nieuwe betrekkingen welke op deze beginse len zijn gebouwd, hebben aangetoond dat zij ernstige en objectieve weder zijdse belangen dienen en dat zij niet meer zijn weg te denken van het Avereldtoneel. Midden-Oosten De naties van het Midden-Oosten be loof II: plechtig dat wij zullen voort gaan met onze krachtige inspanningen ter bevordering van het proces c.at hoop op vrede heeft gebracht in dit gebied dat gedurende 25 jaar een broedplaats van oorlog is geweest. Wij zullen onze beloften nakomen en voortdurende onderhandelingen tus sen alle partijen voor een volledige, rechtvaardige en duurzame regeling blijven bevorderen. Aan alle landen zeg ik toe dat wij zullen voortgaan met het streven naar een mondiaal doel: een stabiele inter nationale structuur voor handel en financiën die de onderlinge afhanke lijkheid van alle volkeren weerspie gelt. Aan de gehele internationale gemeen schap aan de Verenigde Naties, aan de niet-gebonden landen van de Avereld, en aan alle anderen beloof ik dat Avij toegewijd zullen blijven aan de menselijke doelstellingen die gedurende onze geschiedenis zo zeer deel uitgemaakt hebben van onze bij drage aan de mensheid. Zolang de volkeren van de wereld vertrouwen hebben op onze doelstel lingen, vertrouwen op ons woord, zal het eeuwenoude visioeh van vrede op aarde steeds stralender worden. Persoonlijke rechten Als vice-president heb ik mij uitge sproken over de persoonlijke rechten van de Amerikanen op het gebied van de privacy. Mijn regering zal geen illegale bandopnamen maken, geen luistervinkje spelen, geen electroni- sche afluisterapparatuur installeren of inbraken plegen. Stringente wetten ter voorkoming van onwettige inbreu ken op de privacy, zowel in bestuurlijke als in het particuliere vlak, zullen nauwgezet worden nage leefd. Binnen de grenzen van mijn kracht en bekAvaamheid, zal ik de president zijn van de zwarte, bruine, rode en blanke Amerikanen, van de jeugd en de ouderen, van de strijdsters voor C vrouwenemancipatie en de mannelijke chauvinisten en van allen daartussen in, van de armen en de rijken, van de in Amerika geborenen en de nieuAve immigranten, van de werkers achter de draaibank of het bureau, in de mijnen of op het land, en van de christenen. Joden, moslems, boeddhis ten en atheïsten als er werkelijk nog atheïsten zijn n- alles wat wij hebben doorgemaakt. Landgenoten, een laatste woord: Ik Avil een goed president zijn. Ik heb uw hulp nodig. Wij allen behoeven Gods vaste leidershand. Met Godes hulp kan niets de Verenigde Staten van Amerika tegenhouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6