Mogelijkheden inkomens- f herverdeling beperkt Winst ABN was elf procent hoger Vertrek Nixon lucht Wall Street op t u A Nederland boekte 1973 één miljard omzet 26e oude kunst en antiekbeurs museum hetprinsenhof delft DA-nota: Economische groei opnieuw bezien Nieuwe topman van Estel ïrote steenkool lagen ontdekt inder Noordzee weer 4 dagen Vinst Crane ging sterk omlaag Prijzen in EG blijven stijgen Wilton krijgt werfstop voor buitenlanders Dollar wat goedkoper Vliegtuigkaper is kerngezond Gasleiding onder riviertje in brand Britse regering wil welstandsbelasting WALL STREET GEDRUKT iïOUW/KWARÏET ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1974 FINANCIEN EN ECONOMIE T25/K2o fi\T HAAG De wetenschappelijke instituten van KVP, ARP CHU menen, dat binnen de loonsinkomens nog wel herverde- pg zal moeten plaatsvinden, maar dat de mogelijkheden hiertoe iet moeten worden overschat. It blijkt uit de nota 'gerede twijfel', je is opgesteld door de wetenschap- tlijke bureaus van de partijen die in it CDA zijn samengegaan. De nota - jdoeld als bijdrage in de discussie fer de perspectieven van onze ccono- Jsche ontwikkeling - zegt verder dat economische groei niet tot stand tag komen ten koste van het milieu, Jn koste van de beschikbaarheid van (ldoende grondstoffen voor toekom_- Ige generaties of ten koste van dê fiwikkelingskansen van de Derde [ereld. iet is - aldus de nota - niet mogelijk [voorzien welke gevolgen het toepas- in van deze norm zal hebben. De Ota geeft echter wel 'heel globaal, fj wijze van indicatie', een beeld van mogelijke gevolgen. De samenstel* its houden o.m. rekening met een Wijkblijven, dus niet meer groeien, pi de totale vrij besteedbare loonin- Imens. osse schroeven leien zullen menen, dat het moeten knvaarden van een z.g. nullijn het poeren van deze norm voor de jonomische groei op losse schroeven jl zetten, omdat ons volk dit niet zal tcepteren, aldus de nota. Een derge- ke beleid staat of valt echter met mate van overeenstemming over de volgen koers. De nullijn is geen el op zich zelf, maar kan het resul- at zijn van een beleid waarin econo- Ische groei ondergeschikt wordt gc- aakt aan het milieu. i nota - gereed gekomen in nauw rerleg met mr. R. J. Nellssen [VP), prof. dr. B. Goudzwaard UIP) en drs B. J. Udlnk (CHU) onderwerp van gesprek zijn op n werkconferentie van de drie par en op 27 augustus in het Jaarbeurs- ngrescentrum in Utrecht. Aanwezig Hen zijn 'een beperkt aantal des- mdigen en belangstellenden uit >A-kring'. Het is de bedoeling dat sze aftasten, welke gevolgen de nota oet hebben voor de beleidsbepaling in het CDA. De drie wetenSchappe- ke instituten hopen dat de confe- intie een begin zal zijn van een eer systematische behandeling - in de kring van de drie partijen - van de vraagstukken rond de economische groei. Verdeling De samenstellers zijn nagegaan wat het kan betekenen als mede door het bepleitte beleid het bruto nationale produkt de komende jaren slechts met 3 procent per jaar zal toenemen. Zij komen tot de volgende verdeling van deze 3 procent: 0,5 pet reservering voor ruilvoet verslechtering (invoer wordt duur der), 1,25 pet voor belastingen en pre mies sociale verzekering (reeds nodig voor het ongewijzigd voortzetten van het huidige beleid)., 0,50 pet extra investeringen voor milieuzuivering en terugwinnen van grondstoffen. 0,75 extra ruimte voor overheid, sociale verzekeringen en de particulie re sector. De nota wijst op zwaarwegende ver langens op het terrein van de' sociale verzekering en de noodzaak om de particuliere sector niet elke extra ruimte te onthouden. In dit verband pleit het discussiestuk voor een krach tige herwaardering van de collectieve uitgaven. Deze herwaardering is niet alleen nodig om ruimte te krijgen voor de noodzakelijke nieuwe uitga ven. Als er In ons land geen overeenstem ming komt over de te volgen koers, dan zal er een strijd komen om de (beperkte ruimte, met als gevolg een voortduren van de sterke Inflatie. Wij schuiven dan de problemen voor ons uit. De speelruimte die de infla tie-uitvlucht ons biedt, treft dan de welvaartskansen van de Derde Wereld en de na ons komende generaties, aldus de nota. Dit is ook het 'sluime rende' gevaar van ons stelsel. Wan- neeer wij de grote verdelingsvragen blijven ontlopen, dan kan het stelsel toch lange tijd 'strompelend' overeind blijven. De nota spreekt zich uit voor het uitdiepen van het begrip 'verantwoor delijke maatschappij' waarin men de keuzeruimten in de politiek en in de economie opnieuw zichtbaar maakt. Nu versluieren allerlei ontwikkelin gen in feite deze keuzeruimte. Het zal steeds moeilijker worden de proble men het hoofd te bieden met min of meer technische deeloplossingen. 'Tal van ontwikkelingen wijzen uit, dat van ons thans primair politieke keu zen gevraagd zullen worden'. Aandurven De christen-democratische partijen moeten het aandurven een duidelijke rangorde van problemen aan te geven: welke zijn de hoofdzaken en welke niet, de samenstellers van de nota doen de suggestie dat het Centraal Planbureau gaat uitzoeken welke aan wendingsmogelijkheden er zijn, wan neer wij de komende jaren genoegen zouden nemen met een gelijkblijven van onze inkomens. Dan worden de keuzen zichtbaar gemaakt: evenwicht of overschot op de betalingsbalans, opvoeren van de hulp aan de Derde Wereld, meer vrije tijd etc. De CDA-nota bevat verder nog een aantal aanbevelingen over de beper king van het grondstoffengebruik: Rem het toenemend gebruik van grondstoffen af door schaarse stoffen te vervangen door minder schaarse. Vervang grondstofrijke produkten zoveel mogelijk door grondstofarrae produkten. Er moeten produkten worden ge maakt met een langere levensduur, terwijl 'recycling' dat wil zeggen het opnieuw gebruiken van grondstoffen, bevorderd moet worden. Een studie groep van de drie CDA-instituten, die al dit voorjaar is ingesteld, zal de komende herfst aanbevelingen doen over een energiebeleid. De CDA-nota bepleit tenslotte wat het milieubeleid betreft beperkende maat regelen voor het bedrijfsleven. Maat regelen, die 'op termijn' genomen moeten worden, zodat er tijd genoeg is om in onderling overleg de nodige veranderingen in het produktieproces aan te brengen. In eerste halfjaar van 1974 AMSTERDAM De Algemene Bank Nederland heeft de eerste helft van het lopende jaar afgesloten met een winst vóór reserveringen en na belastingen van 44,2 miljoen. Vergeleken met dezelfde periode van 1973, toen de winst 39,8 miljoen beliep, betekende dit een stijging van 11,1 pet. E. van Veelen NIJMEGEN Drs. P. L. Justman Jacob, voorzitter van de raden van bestuur van Estel Hoesch-Hoogovens, Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrie ken en Hoogovens IJmuiden, alsmede lid van de raad van bestuur van Hoesch Werke in Dortmund, zal eind van het jaar zijn functies wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neerleggen. Tot zijn opvolger is benoemd de heer E. van Veelen, nu lid van genoemde raden. De heer Van Veelen trad in 1956 bij Hoogovens in dienst, In 1953 aan vaardde hij de functie van directeur van Wm. H. Müller Co, doch in 1965 keerde hij terug naar Hoogovens als lid van de directie. Morele gezag Wellicht nog belangrijker is - aldus de nota - dat de overheid met een krachtig beleid het morele gezag kan verwerven, dat onmisbaar is voor het voeren van een beleid, zoals in de nota uiteengezet. Zelfs bij een krachtige aanpak bij die herwaardering zal er 'een zeer geringe extra ruimte' overblijven voor de groei van de totale particuliere sector, vinden de samenstellers een gelijk blijven van de totale vrij besteedbare loonlnkomens 'onvermijdelijk'. Dit ge lijkblijven is nodig om nog enige ruimte vrij te maken voor een nood zakelijke toeneming van de investe ringen. io. 46 op ranglijst warenhuizen in Europa pan een onzer verslaggevers [STERDAM De Nederlandse bedrijven van C A hebben in 173 een omzet geboekt van 1,02 miljard gulden. Dit blijkt uit een ïhatting van de Internationale Vereniging van Warenhuizen, want A maakt zelf nooit enig cijfer bekend. De Duitse bedrijven van Irenninkmeyer zetten in 1973 voor een waarde van 4 miljard om. eze cijfers komen voor in het Britse lad Retail News en zijn onlangs vergenomen door het 'Detailhandels- ulletin'. Retail News heeft de omzet- jfers van de grootste vijftig Europe- detailhandelsbedrijven op een rijtje izet, zodat we nu naast de bekende örtune opsomming van 's wereld's ■ootste conéerns en de lijst van de ootste 500 banken (in American unker) ook kunnen beschikken over ranglijst van warenhuizen en ■ootwinkelbedrijven. p die lijst staan vier Nederlandse idernemingen, nl. Ahold (Albert ONDEN Oliemaatschappijen, die ezig zijn te boren naar olie dn de oordzee, hebben lagen steenkool ont- ekt die volgens sommige deskundi- en honderd jaar in de energiebehoef- i van Engeland zouden kruinen voor- en. Een oliemaatschappij heeft irklaard door een massieve laag teenkool met een dikte van meer dan egen meter te hebben geboord. Ook ndere ondernemingen hebben .steen» ooi gevonden. leze vondsten bevestigen, dat de teenkoolvelden van West-Europa zich ider de Noordzeebodem uitstrekken. wordt reeds onderzocht hoe de teenkool-energie het beste kan wor- I I A U KHVII O*51B T en gewonnen wanneer de oliebron- 1/111 x-rVFJ.il- £5 v*-vv v en opdrogen. Een van de methodene, ie elders ter wereld al wordt be- roefd, is om de steenkool onder de «bodem aan te steken en het vrijko- Heijn) (als 23e), Vroom Drees- mann (27e) Kon. Bijenkorf Beheer (43e) en C A (46e). Bovenaan staat de Duitse Karstadt-Kepa met een omzet van 6,9 miljard. De tweede en derde plaats zijn ook voor Duitse ondernemingen, nl. Kaufhof-Kaufhall (6.0 miljard) en Hertie-Bilka (5,8 mil jard) en pas als vierde en eerste niet- Duitse onderneming, staat de Franse warenhuisketen Printemps-Prisunic. Het Duitse bedrijf van C A Bren- ninkmeyer staat als 9e op de Europe se ranglijst. De C &A-bedrijven in Duitsland, Nederland, Engeland, Bel gië en de VS zijn afzonderlijke onder nemingen en daarom komt er geen gezamenlijk C A-cijfer op de lijst voor, iets wat misschien wel te verde- disen zou zijn, omdat alle bedrijven gefinancierd worden door de Amster damse Brenninkmeyer-onderneming Unicena. Samen zou het concern zeker bij de eerste vier warenhuizen van Europa behoren. De top-vijftig van de warenhuizen telt 17 Britse ondernemingen (met Mars Spencer als grootste), 12 Westduit- se, acht Franse, vier Nederlandse, drie Belgische, twee Italiaanse en twee Zweedse ondernemingen. Zwit serland komt slechts met één bedrijf op de lijst voor (Migros), maar dit bedrijf staat wel hoog, nl. op de zesde plaats. In de Noordzee is een voor de zeetechniek van de Bondsrepubliek be langrijk testproject van start gegaan: enkele zeemijlen voor de kust van Helgoland werd de eerste Duitse kernenergiebatterij Tristan', door Messerschmitt-Bölkow-Blohm en Siemens ontwikkeld, op de zee bodem neergelaten. Deze batterij moet op een diepte van 23 meter de elektrische energie leveren voor een oceanografisch meetpakket, dat voortdurend temperatuur en stromingsgedrag van het zeewater registreert en via een radioboei draadloos doorgeeft aan een ont vangstation on Helgoland. «bodem aan te steken en net vnjko- 1 1 «Ktegas per pijpleiding aap land te WeCK WCTEd! EVENTER De omzet van Crane ederland Is in het eerste halfjaar 974 met ƒ22.1 min. vrijwel gelijk ebleven aan die in de overeenkomsti- periode van vorig jaar. De netto- inst is echter belangrijk teruggelo- en, namelijk van 696.000 tot 217.000. De teruggang is te wijten an de sterke kostenstijgingen, die iet konden worden gecompenseerd, e vooruitzichten voor de tweede elft van het jaar zijn onzeker, mede i verband met moeilijkheden bij de feet in Duitsland en Frankrijk. Ge len deze omstandigheden acht Crane et onverantwoord om een interim- ividend uit te keren. In 1973 wefd a het eerste halfjaar een interimdivi- end van 4 pet. betaald op de gewone andelen. Over het hele jaar moest et dividend terug van 12 naar 8 pet. BORN Met ingang van maandag 12 augustus zal bij DAF in Born waar personenato's worden gemaakt, een vierdaagse werkweek worden inge voegd. Sedert de tweede helft van december 1973 werd in Born nog maar drie dagen per week gewerkt. De werktijdverkorting was ingevoerd in verband met de enorme toename van de voorraden. Dit laatste was een rechtstreeks gevolg van de oliecrisis. Volgens een woordvoerder van DAF is de verhouding tussen de verkopen en de voorraden inmiddels zodanig gewijzigd dat de invoering van een vierdaagse werkweek gerechtvaardigd is. Op welke termijn de situatie in Born zich helemaal zal normaliseren en dus weer een vijf-daagse werkweek kan worden ingevoerd, is volgens deze woordvoerder niet precies te bepalen. 'Die ontwikkeling kan snel komen. Daarom wordt de situatie elke week opnieuw bezien. Voorspellingen dien aangaande zijn echter niet te ma ken.' BRUSSEL Uit het jongste econo misch maandoverzicht van de Europe se Commissie blijkt dat de verbrui- kersprijzen in de meeste lidstaten van de EG nog steeds omhoog gaan. Opge merkt wordt dat de dnflatiedruk in de negen EGdanden in juni nog zeer krachtig was. In verband met het seizoen verliep de prijsstijging in West-Duitsland, Nederland en Luxem burg betrekkelijk langzaam. In de an dere lidstaten stegen de prijzen in een bijzonder hoog tempo. De daling van de grondstoffenprijzen in de wereld begint thans in enkele EGJlanden invloed te krijgen op de groothandelsprijzen, zo zegt het over zicht. Frankrijk heeft een streng toe zicht aangekondigd om te verzekeren dat de prijsdaling ten goede komt aan de verbruikers. De industriële produktie ging verder omhoog, maar niet meer in hetzelfde snelle tempo als in het najaar van 1973. De werkloosheid werd groter behalve in Italië en Frankrijk waar deze ongeveer gelijk bleef. De waarde van de EG-export ging in de eerste helft van dit jaar sterk omhoog. Dit hield vooral verband met de snelle stijging van de exportprij zen. De waarde van de handel tussen de lidstaten steeg in de afgelopen maanden krachtig hoewel de gang vao zaken van land tot land zeer uitlo pend was. In West-Duitsland was de waarde van de invoer uit de andere lidstaten iets hoger, maar in Italië, Engeland, Frankrijk en Denemarken gaf deze in het eerste kwartaal van dit jaar een stijging van 45 procent te zien in vergelijking met de overeen komstige periode van het vorig jaar. Van een verslaggevers ROTTERDAM De scheepswerf Wil- ton-Feijenoord heeft de aanvraag bij het ministerie van Sociale Zaken om tweehonderd buitenlanders te mogen aantrekken opgeschort. Dit heeft de directie vrijdagmiddag aan de onder nemingsraad laten weten. Bij de Schiedamse werf weiiken op het ogen blik al ongeveer zevenhonderd buiten landse arbeidskrachten. De bedrijfsledengroep heeft zich in een brief aan minister Boersma verzet tegen het plan honderd Joegoslaven en honderd Turkeh aan te stellen. De groep die zich gesteund wist door de industriebonden zei in de brief dat het percentage buitenlanders on aanvaardbaar tot boven de twintig zou stijgen. Veel Nederlanders verlaten het be drijf, omd3t er dikwijls spanningen zijn, vooral in de nacht en in de weekeinden, als de Nederlandse werk nemers zich een minderheidsgroep voelen, zo verklaarde de bedrijfsleden groep in dq. brief aan de minister. Bestuurder Berkhout van de Indus triebond NW noemde de beslissing van de Wilton-Feijenoord-directie ver heugend. Volgens hem is er sprake van een 'unieke stap' omdat ook Wil- ton-Feijenoord tegenwoordig te kam pen heeft met een tekort aan arbeids krachten. Hij verklaarde gisteren be grip te hebben voor de pogingen van de directie om dat tekort via aantrek ken van gastarbeiders op te heffen, maar hij meende toch dat het besluit verstandig is geweest. Het balanstotaal van de bank breidde zich met 14,1 pet uit. Het bedroeg eind juni van dit jaar 32,8 miljard, tegen 28,8 miljard per ultimo juni 1973. Uitgekeerd wordt een onveranderd in terim-dividend van 9 per gewoon aandeel van 100 monimaal. Dit divi dend zal naar keuze geheel dn contan ten ontvangen kunnen worden dan wel voor ƒ4,50 in contanten en voor 2,50 in aandelen ten laste van de agioreserve. Het interim-dividend 1973 werd geheel in contanten uitgekeerd. De totale baten beliepen in het eerste halfjaar 488,8 (v.j. 420,7) min en de totale kosten 383,4 (328,2) min. De brutowinst nam toe tot 105,4 (92,5) min. Provisie en opbrengsten effec tenbedrijf beliepen 109,7 (106,0) min. Rente en het vreemde valuta be drijf brachten 379,1 (314,7) min op. Salarissen, sociale maatregelen e.d. vergden 247,1 (208,4) min. EFFECTENKOEllSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In liet telefonisch avond- verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (lussen haakjes de offi ciële slotkoers van gisteren): Akzo 8'. °9- 61.50 (60.80): Hoogovens (70.50): Kon. Olje 80.20-80 90 gl 80.00»Philips 28.70-28.80 (28.80): Unilever 104.00 gl (104.10); KLM (57.00). NED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren 30s,;-% (29%- 30): Unilever S 39»,4-40 (39%-40); Philips 10%-:» (10%-11) en KLM $21%-% (21%-%). Opgave Weeks. Hornblowor. Economische problemen bleven echter NEW YORK Wall Street is opgelucht nu de Watergate-affaire met het heengaan van president Nixon voor een deel tot het verleden be hoort. Eindelijk kan Washington zich nu weer helemaal wijden aan de economische problemen waarvoor de Ver. Staten zich zien gesteld, zo is de mening van vooraanstaande effectenhandelaren. AMSTERDAM Terwijl gisteren op de Europese wisselmarkten grote te vredenheid heerste over het aftreden van Nixon, stak naarmate de han del vorderde de onzekerheid de kop op over de economische politiek van de nieuwe president, Gerald Ford. Een en ander had tot gevolg dat de koers van de dollar in Europa en Japan iets van het gisteren gewon nen terrein moest prijsgeven. Internationale bankiers in Londen ho pen dat de nieuwe Amerikaanse rege ring dcor meer samenwerking met Congres de inflatie gaat bestrijden en een betere greep krijgt op de begro tingsuitgaven. Franse bankiers wezen er op dat er nieuwe onzekerheid zal bestaan over het toekomstige binnen- en buitenlandse economisch beleid van de Verenigde Staten totdat de huidige adviseurs van de president aan het werk gaan of er nieuwe worden benoemd. Op vrijwel alle Europese wisselmark ten werd de dollar wat goedkoper. In Frankfurt werd 2.59 mark genoteerd tegen 2,5975 eergisteren. De Bundes bank, die donderdag nog bijna 21 miljoen dollar op de geldmarkt ver kocht om de mark op niveau te houden, hoefde dit maal niet in te grijpen. (ADVERTENTIE) Men realiseert zich echter tegelijker tijd terdege, dat de problemen niet zo maar zullen verdwijnen nu er een nieuwe president in het Witte Huis DEN HAAG De 23-jarige Palestijn se vliegtuigkaper Adnam Ahmad Nu- ri, die door de rechtbank te Haarlem werd veroordeeld tot rijf jaar gevan genisstraf voor het kapen en in brand steken van een Brits vliegtuig, is weer gezond. Begin van de afgelopen week verschenen er berichten dat de man aan blindedarmontsteking leed en opgenomen was in het ziekenhuis. Die berichten berusten op een misver stand, zo heeft een woordvoerder van het ministerie van justitie gisteren meegedeeld. Nuri heeft weliswaar aan een blinde darmontsteking geleden, maar dat inci dent is voorbij. Hij is opgenomen geweest in het centrale gevangenis hospitaal in Scheveningen en daar behandeld met medicamenten omdat hij weigerde zich te laten opereren. De kuur verliep echter zo succesvol dat de artsen hdm al op 15 juli uit het ziekenhuis konden ontslaan. GENNEP In het Limburgse Gen nep is gisteren door een lek in een gasleiding onder het riviertje de Niers brand ontstaan, waarbij zich een steekvlam voordeed van zes a zeven meter boven het water. Om streeks negen uur gisteravond is een noodleiding in gebruik genomen, al dus het Limburgse Gasbedrijf. De gas- toevoer naar de lekke leiding wordt tijdelijk afgesloten. Het lek ontstond door een graafma chine. De machinist was 'bezig in de bodem van het riviertje een sleuf te graven voor een tweede leiding, onge veer driemeter naast de bestaande leiding, waar nu een lek in zit Onge veer 2000 vierkante meter gas is ver loren geggan. De beschadigde leiding loopt van Gennep naar Mook onder de Niers, die uit Duitsland komt en bij Gennep in de Maas sgoomt. LONDEN De Britse regering heeft plannen bekendgemaakt om de welge- stelden zwaarder te belasten. De rege ring wil een belasting invoeren op schenkingen, die in de plaats moet komen van de suoessierechten en een welstandsbelasting. Volgens de minis ter van financiën, Dennis Healy, had deze maatregel om tot een herverde ling van de welvaart te komen al veel eerder genomen moeten worden. De belasting op schenkingen moet de achterdeurtjes sluiten waardoor parti culiere fortuinen van generatie op generatie zijn overgegaan met ontdui king van de successierechten. De wet zal van toepassing zijn op alle schen kingen tijdens het leven van de per soon of na diens dood. Schenkingen tussen echtgenoten vormen een uit zondering. De belastingschaal begint met tien procent voor een schenking van 15.000 pond sterling en loopt op tot 75 procent voor giften van meer dan twee miljoen pond. De welstands belasting wordt voorgesteld in de vorm van een discussienota. De voor stellen houden in dat alle persoonlij ke bezittingen van meer dan 100.000 pend sterling, waaronder huizen, aan delen, land en schilderijen, onder de ze belasting vallen. Naar men ver wacht is deze wet van toepassing op minder dan één procent van de bevol king- zetelt. Het hoofd van de research afdeling van Dreyfus Corp, een voor aanstaande Amerikaanse effectenfir ma, zei het aldus: 'het land worstelt nog steeds met inflatie, hoge renteta rieven een achterblijvende economi sche 'wikkeling en internationale mone problemen, Geen van allen zaken. zich lenen voor een snelle oplossing'. Amerika hoopt echter, dat de rege ring onder leiding van Gerald Ford groter aandacht aan de vraagstukken van dit moment zal schenken. Dat zou al van groot belang zijn, ook al betekent dit. zoals gezegd, niet nood zakelijkerwijze dat ze nu ook spoedig tot het verleden zullen behoren. Gerald Ford, de nieuwe president,- wordt in Wall Street algemeen als een conservatief iemand gezien, die echter wel in staat wordt geacht het schip van staat weer op de juiste koers te leggen. Handelaren in Wall Street menen daarom, dat de beurs voorlopig wel in een soort witte broodsweken zal verkeren. Een uitge sproken opwaartse ontwikkeling wordt evenwel niet verwacht, alvorens de economische kwalen van de VS zijn genezen. 22 aug. t/m 11 sept. 1974 Weekdagen van 10.00-17.00 uur Zondags van 13.00-17.00 uur Bovendien dinsdag-en donderdagavond van 19.00 - 22.00 uur. Trein Toegangsbiljetten verkrijgbaar. Informatie aan de stations. NEW YORK 8/8 9/8 ACF Industries 37% 374» Alreo 12 12H Allied Chemical 38% 38% Alum. Co of Am. 49 49% American Brands 32% 32% American Can. 26 25% Am Cyanamld 18% 18% Am Electr Power 16% 16% Am Metal Climax 39% 38% Am Motors 6% 6% Am Smelt Ref 20% 20 Am 4Tel Tel 44% 43% Ampex 3% 3% Anaconda 23% 23% Armco Steel 23 23% Atlant. Richfield 87% «7% Bendis 26% 26 Belhl Steel 31 31% Boeing 18 18% Burlington Ind. 19% 19% Can Pacaflc Ry 13% 14 Cclanese 31% 32 Chase Manhattan 33% 33% Chessle System 46 46 Chrysler 15% 15% Cities Service 40% 41 Colgate Pa(mol|v« 23% 24 Colt Industries 27% 27% Coramonw Edison 24% 24% Cons Edison 8 8% Cont. Can 23% 23% Cont. Oil 377'» 38% Curtlss Wright 10',; 10 Curtis» Wright A 19% Dart Ind 18% 18% Deere and Co. 35% 39 Dow Chemical 66% 66% Du Pont (El) - 154 152% Eastman Kodak 91% 89% First Nat City 31% 32 Cen Electric Gen Fonds Gen Motors Gen Publ Util Gen Tel Tel Gettv Oil Gllettp Cimbel Brothers Goodyear 1 and E Gulf Oil Illinois Central Ind. Instlco Int Bu«!n Mach. Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel 4 Tel 46 45% 21s; 21% 46 44%e 11% 11% 20% 20s; ïoi 90'; 27% 27% 20% 20 23% 23s; 20% 20 208% 208% 23H 23 28% 27% Ling Lemco VoukI Litton lnd. Lockhead Aircraft Martin Marietta May Dep Store» McDonnell Duugl. Mobil Oil Corp. Nabisco Nat Cash Regist Nat Distillers Nat Cypsum Nat Steel Nat Lead Ind. 13% 13% 11 10", 36 36'; Pac Gas and El Penn Centra) PepsIco Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr. Procter GamI RCA Repuhllc Steel Reynolds Ind. Royal Dutch Petr. Santa Fé Ind. Sears Roebuck Shell oil Southern Co Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Stand Oil Calif. Stand Oil Indiana Exxon Corp. Studebaker Worth Sun Oil 49s; 47% 38-% 38% 49% 48% 14% 13% 24% 24s; 45% 45% 30 30% 12% 11% 30% 30% 44% 43s; 26% 26% 85% 85%/ 76% 75s; 24% 24' Admiral Corp Allengheny l'ow Akzona Am Standard Amsted Ind. Can Brewertea Cello Chadhourn Goth Chase Select Kd Columbia Gas Cominco Cont Telephone 16% 16% 17% 17% 11% 11S 41% 41% 25.50L25.58L 18% 19% - 30% 13% 13% Fluor Corp Int Bank for Rec Int Flav. Frag Int Paper (3 4) Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger Madison Fund 99b 31% 31% 35% 35% 21% 57 56% 1314 12% 10% 10% Texas Gulf Texas Inst. Traiisamerlca Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel. Wesllnghouse El. Woolworlh Nat. Can NY Centr. A North West H N Am Philips Co Occidental Petr. 25% 25% I 80% 79 6". 7% 27 27% 5% 6 46 46% Reliance Group 51% 5l%« Union Electr. United Corps (lulled Gas Western Banco: 11% 11% 7% 12% 12% 17% 16%'V Koersen in Montreal Bovls Husky Nat. Gas Mass Ferguson Nat. Resources Shell Canada 16% 4.41L 14% GOUD EN ZILVER AMSTERDAM Goud 12.920-13.330 112.930- 13.330) per kg. zilver I 380-407.50 <379-406.50). DOW JONES INDEX Indus!. Sporen Ullll. Obi. Mod» 1 9 aug. 777.30 161.52 69.72 66.00 854.2 7 aug. 797.50 163.03 69.79 65.90 85.76 8 aug. 784.89 162.33 69.66 66.10 86.2 Aand. Obi. lol. H. L. 9 aug. 10.160 14.660 1,722 523 784 - 7 aug. 13 380 14.000 1.675 1.171 262 8 aug. 16.06C 14.270 1.797 744 700

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 23