Demonstraties van boeren zijn feitelijk overbodig Sint-Oedenrode slaat alarm over aanleg van nieuwe rijksweg Commentaar Kathedralen (1) Kathedralen (2) Drs. R. Zijlstra van landbouworganisaties: Populierenlandschap bedreigd CDA-Arnhem wil weer praten met de progressieven onder redactie van loessmil 'koppelen' in zes provincies urinoirwacht aangepast jozua het weer Weekend zon Strandverwachting +++oproep toeristen+++ 'ROUW/KWARTET ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1974 EINN E\LA_VD/'C01ME\TAA.R T5 K7 Er is in Utrecht een stichting opge richt, die de mogelijkheden wil bestu deren om het middenschip van de Domkerk te herbouwen. Een aardige gedachte, dat bestuderen, als het daar dan maar bij blijft. Er zijn immers weinig voorspellende gaven nodig om nu reeds te weten hoe het resultaat van die studie er uit zal zien. In de stichting heeft namelijk zitting genomen dr. ir. C. I. Tem- minck Groll de hoogleraar in de jrestauratietechniek in Delft. Over zijn [(deskundige) mening in deze zaak be hoeft geen twijfel te bestaan. In de jaren dat hij optrad als architect en chef van de Utrechtse monumen tenzorg heeft Temminck Groll in een tijdschriftartikel al eens een voorschot gegeven op de studie die nu wordt ondernomen en dat tijdschrift-artikel resulteerde weer in een stelling bij Temminck Grolls proefschrift uit 1963: 'De herbouw in enigerlei vorm van het schip van de Dom te Utrecht is een, in het geheel der stedelijke en landelijke bouwkundige activiteit, als realiseerbaar te beschouwen project'. Een twijfelpunt in de studie is mis schien alleen het financiële en econo mische aspect van het werk, want het zal duidelijk zijn: het wordt een kar wei van enkele tientallen miljoenen guldens. Maar er zijn vergelijkbare voorbeelden om naar te verwijzen: de herbouw van de Laurenskerk in Rot terdam, maar ook de restauratie van de Nieuwe Kerk in Amsterdam; een werk dat kennelijk geheel boven de dagelijkse zorg om beperkte begrotin gen is uitgeheven. En als Rotterdam en Amsterdam dan nog eens ten overvloede als een speci aal geval worden verdedigd met res pectievelijk 'een monument in een geheel verwoeste stad' en 'van natio nale betekenis als plaats waar volgens een ongeschreven wet onze koningen worden ingehuldigd', dan geldt zeker voor Utrecht dat van deze plaats af door het werk van Willebrord en zijn opvolgers de noordelijke Nederlanden zijn gekerstend en dat er met reden sen verband te leggen is tussen déze kerk en het werk van Willebrord. Bovendien verwijst de stichting zelf ook naar de culturele en stedelijke functie van de herstelde Domkerk. De stichting noemt met evenveel woorden Utrechts al jaren voortsukkelende ge tob om een concertzaal. Nu zijn ker ken daarvoor meestal niet zo erg .geschikt (voornamelijk om de triviale reden dat er geen pauzes kunnen worden gehouden door het ontbreken van voldoende toiletten en foyers ■>en waarvoor is er eigenlijk in West- Europa een concertleven, voor de mu- ziek of voor de pauzes?), maar daar- roor vindt in dit geval een handig - architect ongetwijfeld een oplossing door in de grond te gaan graven. Misschien stribbelen nog een paar t archeologen tegen (want uitgerekend .op deze plaats lag ook eens een 'Romeinse vesting), maar ook voor die bezwaren zal een oplossing zijn. Kortom: wie zich met enige fantasie en intuitie verplaatst in het denken van het studie-gezelschap, kan de con touren van het eindrapport al wel zo'n beetje aangeven. Maar juist die te verwachten conclusie is de reden, om nu al te zeggen: studeer rustig, maar voer de plannen nooit uit De praktische bezwaren tegen de con clusie hoeven niet eens doorslagge vend te zijn: de Utrechtse binnenstad is al bezaaid met middeleeuwse ker ken en kerkjes, de één al mooier en cigensoortiger dan de ander; met el kaar een geweldig blok aan het been van de eigenaren en de overheid. Veel zwaarder immers wegen de prin cipiële bezwaren, namelijk dat ten eerste restauratie' en reconstructie of icrbouw duidelijk onderscheiden die nen te blijven, zodat alle beschouwin gen over restauratietechniek niet op gaan voor een verdwenen kerk; dat len tweede elke b.ouw zijn tijd weer spiegelt. dat kathedralen de uitdruk king waren van de middeleeuwen en wij nu naar onze eigen vormen dienen e zoeken; dat daarom ten derde er op iet ogenblik voor de kerk waarschijn- 1 ijk meer behoefte is aan tabernakels ian aan tempels en ten vierde: dat :ich heel gemakkelijk in de uitvoering fan een dergelijk plan een nieuw soort :hristelijk triumfalisme zal kunnen nanifesteen (volkomen ten onrechte iverigens, want er wordt niets anders ïitgevoerd dan een in Delft uitgedacht cchnisch hoogstandje) waarmee chris- enen mogelijk hun tijdgenoten volko men overbodig aanstoot zouden kun- ïen geven. Velen in en buiten de kerk zullen naar al te graag de Utrechtse plannen villen plaatsen in Marsmans verlan- icn naar 'eeuwen, die versomberden ot verhalen duister en vurig an Kruistochten en Kathedralen', daar wie goed kijkt, zal zien dat dat n de jaren dertig geformuleerde ver- angen meer te maken had met het oen opkomende nieuwe heidendom en mpcrialisme dan met christendom. door Henk Thomas DEN HAlAiG 'De nare kant van de boeren-demonstraties is, dat de indruk wordt gewekt dat alleen door acties iets kan worden bereikt. Be geloof niet in een maatschappij, waarin de conferentie- tafel wordt vervangen door de boek van de straat. Dit zou bet einde van de democratie betekenen, bet einde van de redelijkheid en daaraan wil ik net meewerken. Onbewogen vloeien deze woorden, waarmee de acties van de boeren zonder schroom worden veroordeeld uit de mond van drs R. Zijlstra, voorzitter van de Christelijke Boeren en Tuinders Bond en vice-voorzitter van het Landbouwschap. De gebeurte nissen van de dag, waarop boeren het verkeer in de Haagse binnenstad in een complete chaos herschiepen, lij ken hem onberoerd te laten. Wandelend langs de achterkant van het Binnenhof, waar een groep tuin ders de afmars van de regering -Den Uyl eist, mompelt hij: 'dit is een misverstand', het is zijn schuld niet. Later, in het perscentrum Nieuws poort, waar het gesprek met de CBTB-voorzitter plaats vindt, ver klaart hij zich nader. De boeren, maar vooral de tuinders nemen het de regering kwalijk om binnen twee jaar de aardgasprijzen met 50 procent te verhogen. Deze maatregel is piet de oorzaak van de lagere inkomens van de boeren. De oqrzaak ligt veel dieper, is door vori ge kabinetten gelegd, zo meent de heer Zijlstra, wijzend op de explosie ve kostenstijging in de land-, tuin bouw en veeteelt en de totale ineen storting van de vleesmarkt. De drie landbouworganisaties in Ne derland, waarvan de CBTB er één is, hebben tot tweemaal toe de boeren en tuinders opgeroepen van acties af te zien, omdat gevreesd werd dat het geregeld overleg met de regering er door in gevaar zou worden gebracht. Bovendien zijn er uit het boerenpro test geen eisen naar voren gekomen die niet allang door de centrale land bouworganisaties bij de regering tafel waren gelegd. De heer Zijlstra zegt ervan overtuigd te zijn, dat ook zon der demonstraties de eisen van de boeren en tuinders zouden zijn inge willigd. Toch geeft hij toe, dat de acties Van een onzer verslaggevers SINT-OEDENRODE Met een brochure, waarin het bedreigde natuurgebied rondom Sint-Oedenrode indringeld wordt beschre ven, slaan inwoners van deze Noordbrabantse gemeente nog eens alarm over de voorgenomen aanleg van rijksweg 2 tussen Den Bosch en Eindhoven. in 'Het populierenlandschap van Sint-Oedenrode en rijksweg 2' wor den betrokken instanties met de neus gedrukt op de ernstige scha de, die de nieuwe weg zal toebren gen aan een oud, onvervangbaar landschap. De samenstellers, de milieugroep Sint-Oedenrode en de Heemkun dekring 'De oude vrijheid', hebben een aantal deskundigen laten schrijven over landschap, vogels en planten van Dommeldal en Rooise Broek, zoals deze gebieden heten, die door de weg zullen worden doorsneden. Allereerst wordt erop gewezen dat het. in tweëen scheu ren van Sint-Oedenrode, een van Brabants gaafste gemeenten, niet nodig is. Er is een alternatief, namelijk verbetering van de reeds bestaande rijksweg 264, "die op minder dan vijf kilometer, bijna parallel, loopt van de nieuw aan te leggen weg. Dit alternatief is naar voren gebracht in de 'Nota E9' van een Eindhovense actiegroep. De beslissing over het al of niet doorgaan van de aanleg van RW2, die een deel moet vormen van de Europese E9, berust bij de minis ter van verkeer en waterstaat. De ze heeft naar aanleiding van de felle protesten die reeds in Bra bant zijn gerezen, de zaak opnieuw in studie laten nemen. Niettemin is de grond van het tracé in Sint- Oedenrode op enkele stukken na reeds geheel door rijkswaterstaat opgekocht Na het gereedkomen van de nieuwe studie zal worden gewacht op advies van de Raad van Waterstaat. In de brochure komt onder meer aan de orde de onvervangbaarheid van het oude landschap van de Rooise Broek: kleine weilandjes, omzoomd door populieren en el zen, soms oud middeleeuws akker land en een bijzondere planten groei. Onderstreept wordt, dat er een rijke afwisseling van land schapselementen is in het populie- renland ten zuidwesten van Sint- Oedenrode, waardoor er een grote schakering van vogels voorkomt. Vogels als nachtegaal, boomklever, groene en bonte specht, maar ook grasmus, patrijs, kramsvogels, ko perwieken en kievit Drs. R. Maas schrijft dat het Dommeldal in de buurtschap Everse zo'n hoge zeld- zaamiiei dswaarde bezit, dat 'het wenselijk is dat dit gebied zo snel mogelijk ook in het bezit komt van een instantie, die door een verantwoord beheer het voor ver dere verminking behoedt.' De heer Maas signaleert nog eens dat de laatste tientallen jaren de ontluistering van het Brabants landschap toch al in ongewenst grote snelheid verder gaat. 'Ge meenten als Sint-Oedenrode, waar nog vele variaties in landschappe lijke vormen aanwezig zijn. hebben dan ook een meer dan plaatselijke plicht om over deze schatten te waken en ze in stand te houden', aldus drs. Maas. In het nawoord schrijft de redactie dat. mocht het protest tegen de aanleg van rijksweg 2 geen succes hebben, de inventarisatie in de brochure toch een 'historische sa menvatting zal zijn van datgene, wat docr de onverantwoord materi alistische instelling van onze gene ratie voorgoed vernietigd is aan waarden, die niet in geld zijn uit te drukken.' Drs. R. Zijlstra; begin van het einde. succesvol zijn geweest. Niet alleen hebben de boeren de aandacht van het publiek op zich weten te vestigen, maar vooral ook de regering van de ernst van de situatie kunnen overtui gen. De CBTB-voorzitter concludeert dit uit het feit, dat minister van Landbouw, Van der Stee ziijn vakantie in Normandië na twee dagen al heeft afgebroken en uit de toezegging van minister Boersma, dat de problemen van de landbouw en veeteelt op zeer korte termijn onderwerp van kabi netsberaad zullen zijn. Stroomversnelling Hoewel ook de CBTB niet achter de acties van de boeren staat, meent de heer Zijlstra toch dat zijn christelijke aanhang niet van hem vervreemd is. 'Integendeel, mijn achterban weet dat haar verlangens ook die van ons zijn, hun acties hebben het geregelde over leg slechts in een stroomversnelling gebracht. Ofschoon boeren, tuinders en veete lers slechts 7 pet uitmaken van de beroepsbevolking en hun produktie slechts 6 pet van het nationale pro- dukt, is de landbouwexport met een aandeel van 25 procent in de totale uitvoer van niet geringe betekenis voor de economie van het land. Vol gens de heer Zijistra heeft momenteel ongeveer 30 procent van de boerenbe drijven geen financiële problemen. Dan is er zo'n 30 procent, waarvan moeilijk te zeggen valt of ze het wel zullen redden, terwijl de resterende veertig procent met moeite het hoofd boven water zal weten te houden. Een inkomensvergelijking 'in de land bouwsector is moeilijk te maken. In komens van bijvoorbeeld 60.000 gul den lijken hoog, maar zijn het vaak niet als daar nog de gezinsuitgaven en de kosten voor het in stand houden van het bedrijf moeten worden afge trokken. Heit gaat trouwens niret, aldus de CBTB-voorzitter, om de hoogte van de inkomens alleen, maar om de ver slechtering van het inkomen door de hoge lasten en de lage opbrengsten dn het afgelopen jaar. 'Alle groepen boe ren, ook de welvarende, komen in moeilijkheden, gaan een 'lager inko men genieten en diat wordt door de boeren niet geaccepteerd, zoals dat door niemand wordt aanvaard. Hoewel er aan landbouwend en veete lend Nederland het een en ander mankeert, acht de heer Zijlstra het onjuist te stellen dat de hele Neder landse agrarische sector in een toe stand van malaise verkeert. Dat is eigenlijk alleen in de vleessector het gevail, waar vorig jaar inkomens van 80.000 gulden werden verdiend, maar nu verliezen van een ton worden geleden. Zeer optimistisch Zeer optimistisch is de heer Zijlstra over de inwilliging van het eisenpak ket door de regering. Hij 'verwacht dat de binnenkort door de regering genomen maatregelen veel op het Bel gische steunprogramma zal lijken. Het kabinet zal vermoedelijk binnen de EG gaan aandringen op de door de Europese boeren zo verlangde tussen tijdse prijsverhoging van landbouw- produfeien en op nationaal niveau fis cale stuen zal verlenen, waarbij te ruggave van de BTW-betalingen en uitstel van belastingbetaling. De boeren zijn er gisteren als nie mand voor hen erin geslaagd de aan dacht op zich te vestigen. Of het publiek met de diemonstrati.es en de daarop volgende verkeerschaos zo ver guld was, is de vraag. Veel gehoord werd de opmerking, 'dat de boeren, wel gelijk zullen hebben, maar er de arbeider niet de dupe van moeten laten worden.' Van een verslaggever ARNHEM De fraotie van het Christen-Democratisch Appel in de Arnhemse gemeenteraad heeft een 'dringend' beroep gedaan op de frac tie van de PvdA-PSP om het afgebro ken overleg over de vorm van een college van b en w zo spoedig moge lijk te hervatten. Hoewel overeenstemmiing over het programma mogelijk zou zijn, konden partijen elkaar niet vinden in de verdeling van de wethoudersposten en braken het overleg af. De PvdA-PSP eiste drie wethouders op, zodat er voor het CDA en de WD twee zetels overblijven. Gedacht is nog aan het uitbreiden van het college tot zes zetels, zodat de PvdA-PSP-fractie drie zetels kon innemen, het CDA twee en de WD één. De keuze van de uitbrei ding van het college laat de PvdA over aan de WD en het CDA. Deze partij meenit dat de sterkte van de fracties goed tot uitdrukking kan worden gebracht in die zwaarte van de portefeuilles. Uitbreiding van het col lege vindt men een onnodige extra financiële belasting van de gemeente kas. 'We gaan per trein en dat is een belevenis. Hij is zo vol, dat we denken: hoe kunnen de honderden die op dit perron gewacht hebben, ooit mee? Maar ze gaan mee: ze hangen aan ramen en deuren, ze zitten buiten tussen de wagons (op de koppelingen), een paar honderd mensen zitten en liggen boven op het dak; levensgevaarlijk, maar men is er aan gewend.' I>it is een stukje uit het reisver slag van twee NSKB-leden, de Na tionale Stichting Koppelgemeenten Bangladesj. In de zomer van 1972 bezochten ze zo'n dertig dorpen in dat land, en hun verhaal zou net zo goed op India kunnen slaan. Zo komen ze in een dorp, u-aarvan ze dit vertellen: 'De mensen hebben het erg moeilijk. Hun enige inko men wordt verkregen door verkoop (op de markt) van gevlochten mandjes; vaak wordt vlechtwerk voor rijst geruild. De vrouwen lie ten Ronnie hun kleren zien: ze waren oud en vol gaten. Er is geen geld om nieuwe te kepen. Veel kinderen hebben helemaal geen kleren. Een vrouw met acht kinderen zei ons spontaan-: we moeten ook middelen hebben om te voorkomen dat er nog meer kinde ren komen; we zijn te arm om voor ze te zorgen. Het aantal kinderen is inderdaad erg groot: gemiddeld acht a negen.' Vrijwel dezelfde situatie als op het Indiase platteland, en eigenlijk ook als op Sri Lanka (Ceylon). In alle drie die landen probeert een aantal Nederlanders dorpen te koppelen aan gemeenten in ons land, een idee van een bekende Franse priester, abbé Pierre. De 'koppelaars' in ons land vinden één procent van het nationale in komen voor ontwikkelingshulp veel te weinig. Een echt effectieve aan vulling vinden ze de hulp die een gemeente in een welvarend land kan bieden aan een arm dorp in een ontwikkelingsland. Aan zo'n 'koppeling' kan iedereen persoon lijk. meewerken en om dat ie pro pageren, heeft het 'Komitee Kop- In een van de gebouwen van de legerplaats De Wittenberg werd deze week ontdekt dat er twee urinoirs vernield waren. De schul dige was natuurlijk ver van de urinoirs te zoeken en daarom werd er een collectieve straf aan alle in het bewuste gebouw gelegerde mi litairen uitgedeeld: om de beurt moesten ze allemaal van de com mandant van het 108 verbindings bataljon twee uur wacht lopen bij d,e toiletten, dag en nacht, ook in de weekends en, wat de comman dant betrof, voor onbepaalde tijd. Na een eveneens collectieve klacht en een onderzoek heeft de over ste de maatregel ongedaan ge naakt. peltochten Noord-Zuid' een voet tocht gemaakt van zo'n vierhon derd kilometer door zes provincies. Ze startten op 12 juli in Rotter dam en arriveerden gisteren in Amsterdam, hun einddoel. Overal waar ze onderweg uitrustten, heb ben ze belangstellenden verteld over de mogelijkheden om contact te leggen met een gemeente in een van die drie arme landen. Jon-g en oud in deze 'rustplaatsen' zijn er sindsdien mee op de hoogte hoe ze hun medemensen in minder rijk bedeelde landen kunnen helpen. En wie de ontwikkelings-wande laars niet is tegengekomen en toch meer wil toeten over koppelge meenten, kan er altijd nog achter komen. In het N oordhollandse Berkhout (Kerkebuurt 199) woont drs. T. R. P. Bijlsma, die er alles van afweet. Hij heeft de afgelopen jaren meermalen voettochten ge maakt door Nederland en Frank rijk, naar Antwerpen en Noord- Afrika, onderweg de koppelgedach te en de 'verbetering van het mon diaal perspectief' in het algemeen uitdragend. Eind dit jaar wil hij tijdens een vreedzame voettocht in het Midden-Oosten al pratend pro beren Joden en Palestijnen wat milder tegenover elkaar te stem men. Jozua heeft blijkens de verslagen in het bijbelboek Jozua aan de lopende band koningen overwon nen en steden aan zich onderwor pen. Een archeologisch team van de universiteit van Tel Aviv zegt nu de resten van stadspoorten, zo'n vijftien kilometer ten noord oosten van Tel Aviv, blootgelegd te hebben, die eertijds de Kanaani- tische stad Afek beschermd moeten hebben tegen aanvallers. Behalve tegen Jozua dan, want die heeft ook deze stad omstreeks 1300 vóór onze jaartelling onder de voet ge lopen. De gravende archeologen vinden dat ze in elk geval van deze overwinning het overtuigende bewijs in handen hebben gekregen. In een rolstoel je garderobekast binnenrijden, dat zal in een wille keurige hotelkamer niet meevallen. Het is dan ook uitsluitend moge lijk in een aantal hotels, die een speciaal aan invaliden aangepaste kamer hebben ingericht. Een van die hotels is het Amsterdamse Krasnapoisky, dat sinds kort op z'n eerste verdieping zo'n tweeper- soonskaracr bezit. Uiteraard vind je er geen drempels, maar wel onder meer ruimte voor een rolwa- gentje, een makkelijk te hanteren bad, douche en toilet, allemaal met handgrepen, klapsplegels, kranen die met één vinger (of elleboog) te bedienen zijn en dan de ruime garderobekast met een verrijdbaar en in hoogte verstelbaar kledin grek. Natuurlijk ligt de kamer vlakbij de lift en is ie voorzien van een frisse Iuchtinstailatie. Op deze manier kunnen gehandicapten ook eens gewoon op eigen gelegen heid een comfortabele hotelkamer huren, maar helaas houden nog lang niet alle hotels rekening met wat minder valide gasten. Van onze loeerkundïge medewerker Veel geplaagde Nederlanders.ne men er het dit weekend van. De zon zal zich namelijk niet laten kisten door grillige wolkenvelden en van tijd tot tijd schijnen. Dat is dan te danken aan een zwakke oceanische Iwgedrukuitloper die zich gisteravond nog in de richting van het Alpenge bied uitbreidde. De barometers stegen in een langzaam tempo. De tempera tuur kan bij de heersende westelijke wind (zwak, maar overdag matig voor al aan de kust) geen zomerse waarden veroorloven. Hel kwik blijft op 20 tot 22 graden, dieper in het binnenland mogelijk 23 graden. En dat zal ook zondag wel zo zijn. Overigens ook in de kustgebieden van Bretagne, in noord- en noord- west-Spanje is het de laatste tijd niet warmer. Wal u op bijgaand weer- kaartje niet kunt zien: boven de Middellandse Zee vormde zich giste ren een zwak hogedrukgebiedje (1017 millibar), boven Spanje lag een on diep lagedrukgebiedje (Madrid 1011 mb). Beide waren ontstaan door ther mische oorzaken: koelte boven zeewa ter, hitte boven land. Ze zijn slechts voor het regionale weer ter plaatse van enige betekenis. In de hogere niveaus bevindt zich bo'ven Frankrijk, zuid-Engeland en onze omgeving een markante zuid- zuidioestelijke luchtstroming, die op de lijn BrestBrussel een snelheid van maar ruim 70 kilometer haalt op .5,5 km hoogte en ruim 150 km snel heid op 12.000 meter. Opmerkelijk zijn de temperatuurverschillen. Op 5000 meter hoogte werd gisteren op de lijn BrestBrussel minus 13 a minus 14 graden gemeten, op de lijn Londen Embden circa minus 20 graden. Deze verhouding over betrekkelijk korte af standen doet verwachten dat het weer in west-Europa toch niet helemaal ongevoelig is voor een zich vormende storing. Het ziet er dan 'ook naar uit dat wij vooral op wat langere termijn de term wisselvallig nog wel eens in de mond zullen moeten nemen. De richting van de windbanen wijst bovendien niet in de richting va ee ingrijpende om mekeer met oostelijke stromingen opklaringen naar ouderwets en warm zomerweer. Vandaag goed en overwegend zonnig strandweer. Matig zeebriesje, vooral JFL. in de middag. Lucht: 19 tot 20 gra- -HAGEL den, zeewater 17 tot 13 graden. Verdere vooruitzichten: niet helemaal vrij van storingen en waarschijnlijk ook zondag perioden met zon. HOOG WATER Vlissingen: 2.44-14.53, HarlRgvlietsluizen: 4.16-16.39. Rotterdam. 5.31-17.32. Schevenin- bewolking max. temp. min. temp. windrichting gen: 3.49-16.14, IJmuiden. 4.22-16.47. Den Helder: 8.34-20.37, Harlingen: 10.43-23.04. Delfzijl. 0.45-12.49. 5 AUGUSTUS Vlissingen: 318-15.26, Harlngvlietsluizen: 4.50-17.11 Rotterdam: 6.04-18.02, Sehevenln- gen: 4.21-16.44. IJmuiden: 4.54-17.17. Den Helder: 9.08-20.37. Harlingen: 11.18-23.35. Delfzijl: 1.16-13.20. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. R'd. Twente Vlissingen Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslot Parijs Rome Split Stockholm Wenen ZUrich Istanboel Las Palmas New York Tel Aviv Tunis half bew. 20 0.2 geheel bew. 21 0.6 mist regen 21 0.1 regen 22 1 half bew. 19 0 zwaar bew. 21 0.5 mist 21 0 zwaar bew. 20 0.3 geheel bew. 25 0 zwaar bew. 17 0.3 onbewolkt 30 0 onbewolkt 27 0 half bew. 27 0 onbewolkt 26 0 zwaar bew. 22 0 zwaar bew. 30 0 onbewolkt 28 0 onbewolkt 19 0.1 zwaar bew. 28 1 zwaar bew. 19 10 onbewolkt 27 0 half bew. 29 0 onbewolkt 22 0 onbewolkt 25 0 onbewolkt 33 0 onbewolkt 28 0 onbewolkt 32 0 half bew. 27 1 half bew. 27 0 zwaar bew. 22 0 half bew. 26 0 onbewolkt 29 0 onbewolkt onbewolkt 21 0 licht bew. 29 0 onbewolkt 28 0 licht bew. 0 licht bew. 25 0 onbewolkt licht bew. 29 0 onbewolkt 34 0 ter. motorzeiljacht 'Lady Jane'; Fam. P.lom- Rozemeijer, Amsterdam, beige-bruine Wau-r- 1 andkruiser; J. Jetten. Nieuwkoop, motor- Jacht plus gele Toyota Corolla 1206; Fam. Botter Hilversum, zeiljacht Triaran 'Rleglm- de'; Fam. S. G. Hoogendoorn, Kapelle a.d. IJssel zwart-witte motorboot 'De Sterren H. de Jong, Rotterdam: Mej. A. Kruiser en II. Wubs, Warnsveld. rode DAF33: Fam. H. J. Sak. Haaksbergen, blauwe Renault 161S. 17-44-UM; T Janssen, Bussum; H. Tielkens. Milllngen a.d. Rijn, gele Toyota Coupé. 90- AZ-03; Piont Kowsklj, Aken, lichtgrijze VW: S. de Jong. Gouda: 11. de Janssen. Bussum; E. Pieroelie, Geleen, rode F AF 05-AMQ93: Determan, Abcoude, witte Vauxhall: Fam. C. van Toor, Vlaardingen, witte Peugeot 404 plus caravan. BELGIë Fam. Coemegracht-Hoevenagel Gro ningen, Uchtblauwe Renault R4. DUITSLAND J. Westerdljk. Veendam; Schipper C. L. Zwaans. FRANKRIJK H. Beuaverser. Vernet; B. C ooien, Nuenen, witte Fiat 124, 61-75-PL: Fam. G. M. Haring, Den Haag, oranje Volkswagen Kever, 60-87-ZH; Fam. C. Schou ten, Woerden rode Opel; F. Wolf, Gouda, zwart-witte Opel Kapt. plus caravan, 76-11- NV; Fam. G. de Wilde. Arnhem, groene DAF; J. Verhoef, 's Gravenzande, Opel Record 1900 plus Kip-caravan. 41-54-HD; Fam. v.d. Berg, Huizen, blauwe Slmca 1000, S2-32-ZJ; Fam. Heijn-Bemer, Apeldoorn, witte Peugeot 404. 24-77-ZM; P. Vogelaar. Lochem, VW bus; Fam. J. C. Robertsen, Oud-Beijerland blau we- Renault 12 Stationcar, 32-AK-16; J. C. v.d. Wardt, Eemnes. donkerrode Renault, 18- 97-NF; Fam. W. v.d. Voren, Den Bosch, rode Fiat. FRANKRIJK-OOSTENRIJK Fam. R. Hoek stra. Epe, Volkswagen Passaat. OOSTENRIJK B. Bonescliansker, Heemste de, groene Renault 12TL, 45-55-SR. SPANJE Mevr. G. v.d. Waardenburg, Bakel metallicblauw VW Variant. ZWITSERLAND F. Jetten, Malden. ITALIe Fam. V.d. Woude, Amsterdam, roomkleurige Audi plus witte caravan 98-28- VD; M. Feller, Heelderpeel, Opel Admiraal, beige-zwart dak; A. W. de Groot, Velthovcn, oranje Opel Manta, 16-94-RD. JOEGOSLAVIë J. Wijn, Hendrik Ido Am bacht. oranje Volkswagen Variant 1600, 72-75- VMC. Wiggers, Den Bosch, beige Opel Kadett, MR-86-53; Mej. M. Frerejean, Bergen op Zoom, busreis. JOEGOSLAVIë-GRIEKENLAND P. Ecfchart, Amsterdam, geel-bruine Fiat 600 59-98-ZH. SCHOTLAND C. Eckhart, Amsterdam, trekkend. NOORWEGEN H. Waterborg. Haren, rode Citroën GS, 17-26-XT. NOORWEGEN-ZWEDEN Mej. A. van Zon, Haarlem, bruine DAF, 50-01-RE. ZW'EDEN-DENEM ARKEN C. Hendriksen, Zeist, witte Morris Mind 850. ZWITSERLAND - NEDERLAND - DENEMAR KEN J. D. Exelrod, Canada. De volgende personen wordt dringend ver zocht zich zo spoedig mogelijk In verbinding te stellen met dc AMYVB-aiarmcentraJc in Den Haag. telefoon 070-264426. Op rolletjes

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7