Hoge top lichte roeiers Nederlanders domineren in Rijnland Palts Wereldbeker Solo voor Fred Imhoff Olympisch Comité sleutelt weer aan 'amateur-artikel' Gaerderud Europees record op steeple Kanobond breekt met coach Ingrid Dusseldorp bij dames weer skifkampioene Frank Nusse haalt limiet Ree verliest hangpartij MEDEDELING aan de adverteerders in de rubriek Het Onderwijs vraagt donderdagmorgen Ie post Debuut in strijd om wereldtitel FC WV krijgt hogere subsidie Ad Zonderland geen assistent van Coerver UEFA-jeugd verslaat Polen: 3-2 L TROUW/KWARTET ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1974 SPORT T17 K17 (ADVERTENTIE) Van onze roeimedewerker AMSTERDAM De Nederlandse lichte roeierij kan aan de voor- avond van het slot van het roeiseizoen 1974, op een uitstekend jaar terugblikken. Door de successen die de achten van Nereus, Proteus- Eretes en recentelijk nog Dudok-Orca (tweede plaats tijdens de exhibitie wedstrijd voor lichie roeiers in Moskou) tijdens internatio nale wedstrijden hebben geoogst, heeft het lichte roeien sterke im pulsen gekregen, die dit jaar resulteerden in een smalle, doch zeer hoge top. Deze top wordt gevormd door de skiffeur Harald Punt, de vier van Skadi en de acht van de Utrechtse studentencombinatie Triton-Orca. Tij dens de nationale kampioenschappen is duidelijk geworden dat Skadi en Triton-Orca, op van tijd tot tijd niet eens meer zo'n eerbiedige afstand, gevolgd worden door de vieren van Nereus en Tachos-Euros, maar dat de koek dan wel op is. Tot voor kort werd de lichte roeierij nauwelijks serieus genomen: roeien was een sport voor breedgeschouderde spierbundels en wie deze fysieke 'kwa liteiten' niet bezat kon zich beter op denksporten of zoiets dergelijks toe leggen. Vooral de Nederlandse roeiers hebben in de zestiger en begin zeven tiger jaren bewezen, dat het niet alleen spierkracht is wat essentieel is voor snelheid, maar dat pure techniek en tactiek ook tot succes kunnen leiden. Dat neemt niet weg dat massa belangrijk blijft bij het roeien. In de loop van de jaren vijftig is de inter nationale roeiwereld tot inzicht geko men dat het domweg niet eerlijk is een ploeg van gemiddeld pakweg 70 kilogram, zijn krachten te laten me ten met zwaargewichten die een 10, 20 of meer kilogrammen meer wegen. Men heeft daarom besloten om. in navolging van vele andere sporten, over te gaan tot het instellen van gewichtsklassen - en wel een categorie tot gemiddeld 71 kg en één voor alle roeiers, wier gewicht zich daarboven beweegt. In de beginjaren werden de lichte roeiers - minachtend 'lichte pik ken' genoemd - nauwelijks voor vol aangezien. Nederland en Duitsland hebben internationaal de stoot gege ven tot erkenning en nadat er de laatste jaren tijdens de internationale kampioenschappen speciale exhibitie races voor lichte achten zijn gehou den, zullen er dit jaar in Luzern voor het eerst lichte FISA de internatio nale roeibond) - kampioenschappen in de acht, vier zonder stuurman en skif verroeid worden. De tenm FISA - kampioen is ingevoerd, omdat er nu eenmaal maar één wereldkampioen kan zijn en dat zullen de praktijk meestal de snellere zware roeiers zijn. HELSINKI (Reuter/FNB) Anders Gaerderud heeft in het Olympisch Stadion van Helsinki opnieuw zijn kandidatuur gesteld voor de Europese titel op de 3000 meter steeple chase, De 28-jarige Zweed, die vorig jaar al de Europese seizoenranglijst aanvoer de met een tijd van 8.18.4, verbeterde voor de tweede keer dit seizoen het Europese record. Op 2 juli liep hij in Stockholm 8.15.2, en onttroonde daar mee niet alleen de Westduitser Mi chael Karst, die zes dagen tevoren Gaerderud's Europese record had gevenaard (8.18.4) maar benaderde toen ook al dicht het wereldrecord van de Keniaan Ben Jipcho, die iets meer dan een jaar geleden, eveneens in Helsinki, 8.14.0 had gelopen. Ook nu mislukte de poging van Gaer derud om Jipcho te onttronen. Na tussentijden van 2.40.7 (1000 m) en 5.29.5 (2000 m) zag het er nog naar uit dat de Zweed de nieuwe wereldre cordhouder zou worden. In de slotfase verslapte hij echter iets en bleef tweetiende seconde boven Jipcho's prestatie. Tapio Kantanen (Finland) die in Miinchen het brons veroverde op de steeple chase, werd op ruim zeven seconden (8.21.8) tweede. PAPENDAL (ANP) Frank Nusse (AAC) heeft gisteren op de openings avond van de Nederlandse atletiek- kamprioenschappen op de kunststof- baan van het nationale sportcentrum Papendal, voor de eerste keer voldaan aan de limiet voor de Europese atle- tiekkampioenschappen. De Amster- dammr kwam in de series van de 40 meter horden tot een tijd van 51.05 seconden. De limiet voor Rome is 51.2 seconden. In de series van de 800 meter heren verbeterde Rik Snoep (AVR) het Ne derlandse jeugdrecord. De Rotterdam mer liep de afstand in 1 minuut en 51.02 seconden. Het oude jeugdrecord stond sedert 4 juni 1972 met 1.51.1 op naam van Evert Hoving die deze prestatie eveneens op Papendal lever de. AMSTERDAM (ANP) Hans Ree heeft vrijdag zijn afgebroken partij in de veertiende ronde van het IBM- schaaktoernooi in Amsterdam tegen de Joegoslaaf Velimirovic verloren. Wil Ree alsnog het grootmeester resultaat behalen dan zal hij vandaag in de vijftiende en laatste ronde moe ten winnen van Sosonko. Langeweg won zijn afgebroken partij tegen de Amerikaan Kaplan. Afgebroken partijen veertiende ronde: Lan geweg (Ned)-Kaplan (VS) 1-0. Velimirovic Jsl)-Ree <Ned) 1-0. Stand na veertien ronden: 1. Toekmakov 10 punten: 2. Ivkov 9Mi pnt: Jansa 9 pnt: 4 Ribü 8»£ pnt: 5. Ree 8 pnt: 6. Csom. Geiler en Velimirovic 7 pnt: 9. Planlnck. Lombard: en Langeweg Gij pnt; 12 Timman en So sonko 6 pnt; 14. Donner 5V5 pnt: 15. Knaak 5 pnt; 16. Kaplan 4 pnt. ENKHUIZEN (ANP) De Neder landse zeiler Fred Imhoff heeft vrij dag op het IJsselmeer bij Enkhuizen tijdens de open Nederlandse solo kampioenschappen de wereldbeker in de Soloklasse gewonnen. Hij won te vens het kampioenschap. De sterke constante wind van de vorige dagen had reeds de drie sterkste zeilers in de rangschikking naar voren gebracht: Imhoff, De Vos en Rocket. Fred Im hoff die in de voorgaande wedstrijden al drie keer eerste, een keer derde en een keer zevende werd, had daaraan ruim voldoende voor de titel waaraan ook de wereldbeker voor de Solo verbonden was. De zeventienjarige Frank de Vos zeilde een sterke wed strijd en eindigde op de tweede plaats voor de bekende Engelsman Rocket. Uitslag laatste race. 1. Van Helvert 'Ned) 2. Bambridge (GB) 3 F Gowcr 'GB) 4. R. Gates <GB) 5. P. Velthuys (Ned) EINDSTAND open nederlands kampioenschap solo: 1. Fred Imhoff (N«d) 18.7 pnt 2. Frank de Vos (Ned) 32 pnt 3 Gerald Rocket (GB) 46 7 pnt 4 A. Bambridge (GB) 62 pnt 5. Henk Trouw (Ned) 67.7 pnt. Eindstand Solo-week: i. Jan Willem Hoffman (Ned) 34.7 pnt 2. Gonneke de Vos (Ned) 36.7 pnt. 3. Peter Hoogendam 43.7. MEDEMBLIK 'ANP) De Neder lander Erik Bieze mocht zich gisteren In verband met de grote hoeveelheid zet-advertenties voor onze zaterdagbladen, dienen advertenties voor deze rubriek Het onderwijs vraagt uiterlijk in het bezit van de advertentieorderafdeling van de Chr. Pers, Postbus 859 te Amsterdam te zijn. U gelieve uw opgave derhalve tijdig in te zenden. VERRASSEND Het nationale kampioenschap van de lichte vier van Skadi was voor meni geen gisteravond overigens een ver rassend resoiltaat. De vier heeft een tamelijk wisselvallig seizoen achter de rug, en het optreden van gisteravond doet vermoeden, dat de onlangs inge vallen. skiffeur Jan Bruyn toch wel een duidelijke versterking is. Teleur stellend was het optreden van de lichte acht van Triton-Orca. Vandaag strijdt deze acht met haar zware broe ders mee, daar er in de eigen lichte categorie geen tegenstand is. Gisteren en eergisteren werd in de vier mt en zonder stuurman uitgeko men en waren de prestaties zeer mid delmatig. De vier met werd in de herkansing zeer resoluut door een in opkomst zijnde Nereus-vier terugge wezen en de vier zonder werd in de finale door diezelfde Nereus-vier met beide benen op de grond gezet Dit neemt natuurlijk niet weg, dat deze twee vieren samen toch een goede acht vormen. Als deze acht op de wereldkampioenschappen een ere plaats weet te bemachtigen, hetgeen wel in de lijn der verwachtingen ligt, dan lijkt de conclusie gerechtvaar digd, dat de lichte roeierij. zo niet meer in de kinderschoenen dan toch nog een lange weg voor zich heeft GEEN ROBLEMEN Ex-Europees kampioene Ingrid Dus seldorp toonde in de skiffinalen zon der problemen, dat zij wederom Ne derlands snelste soliste is. Moeiteloos, gemakkelijk varend wist zij haar concurrenten ver achter zich te houden. Uitzending naar de wereld kampioenschappen is evenwel niet mogelijk, omdat zij ook deel uitmaakt van de Nereus-Aegir vier met stuur- vrouw, .die, zoals verwacht, zonder Ingrid Dusseldorp, champagna na kampioenschap. problemen de titel voor zich opeiste en in deze samenstelling vrijwel zeker naar Luzern zal gaan. Als tweede Nederlandse vier, de dubbelvier, heeft DDS zioh geklasseerd. Tegenstander in de finale was een combinatie van RIC, Triton en Het Spaarne, die even wel niet kon imponeren, zodat DDS gemakkelijk de titel binnenhaalde. De Laga-roeiers Grothuis en Van Woudenberg hebben tijdens deze kam pioenschappen voor de tweede keer bewezen, van topklasse te zijn en een goede kans te maken op een finale plaats in Luzern. Woensdagavond werd zonder noemenswaardige tegen stand de twee zonder gewonnen en gisterzvond voeren zij bij gebrek aan tegenstand in de twee met stuurmzn maar met de lichte skiffeurs mee en realiseerden wederom een uitstekende tijd. Het nieuwe internationale heren- nummer dubbel vier zonder stuurman werd, overigens zonder tegenstand, op naam gebracht van een haastig in elkaar gezette combinatie van De Where, Nereus, Hades en De Amstel Dames: finales: dubbel vier 1 DDS <G. Jongenelen. C. Wehrmeijer-Jongenelen, A v.d. Velde AI v. Stein en stuurvrouwe E. Koogjei 3.24.70. 2. RIC/Triton/Het Spaarne combinatie 3.27.46. Vier met stuurvrouwe: 1. Nereus/Aegiir (L. Vosmaer, I. Dusseldorp, M. Steenman. L. de Graaf en stuurvrouwe F. Kraayenhoff) 3.37.65. 2 Njord 3.41.77. DAMES: sklf-flnalc: 1 Ingrid Dusseldorp (Aegir) 3.50.89. 2. Ans Gravesteyn 'Triton- 3 57.72. 3. Hette Borrias (Orca) 4.01.72. HEREN: lichte sklf: eerste voorwedstrijd: 1. Punt (De Laak) 7.30.36, 2 Mertens (Euros) 7 43.60 Tweede voorwedstrijd: 1. Brouwer (Hades) 7.40.99, 2 Adriaansz (RIC) 7.58 63. Vier zonder stuurman: Eerste voorwedstrijd: 1 Aegir-Phocas 6 24.64, 2. Nereus gediskwa lificeerd wegens het niet ln vol wedstrijd tempo afleggen van de 2000 meter. Twee met stuurman: finale: 1. Laga (Gro thuls, Van Woudenberg, Stuurman, Pas) 7.18.07. Triton had zich teruggetrokken. Lichte vier zonder stuurman: finale: 1. Skadi (Los. Pieterman, Lycklama, Van der Kloot, Me burg) 6.33.05, 2. Nereus 6.38,22, 3. Orca- Triton 6.42.41. Heren Lichte twee zonder stuurman finale: 1 Tachos i Swenne. Raemaekers) 7.20.90 2. Euros 8.13.21 Dubbel vier (row over) 1. Hollandia Roei Club (Droog. Van Enst, Bruyn en Brouwer) 6 10.28 Lichte vier met stuurman: 1 Skadi (Los. Pieterman. Lyckla ma, Van dc Kloot. Meijburg, stuurman, Swanc) 6.59.95. 2. Orca/Triton 3. Orca LONDEN (Reuter) Hassine Hamouda, een 63-jarig? Afri kaanse boksofficial, heeft in Londen verklaard, dat hij in september het gevecht tussen George Foreman en Muhammed Ali, met als inzet de wereldtitel boksen in het zwaargewicht, wil leiden. Mahouda, die nog nooit als scheidsrechter is opgetreden, zei op een persconferentie, dat hij de Engelse boksbond om steun zal vragen inzake zijn verzoek. Mahouda is secretaris generaal van de Afrikaanse boksbond. Er zijn nog geen scheidsrechters en juryleden voor ihet duel, dat op 24 sep tember in de hoofdstad van Zai re, Kinshasa zal plaatsvinden, aangewezen. Tk zie niet in, waarom een Amerikaan de par tij moet leiden. Als ik niet genomen wordt, hoop ik, dat een Engelsman wordt aangewe zen'. aldus Mahouda. ZAANDAM De Nederlandse Kano ond heeft de 21-jarige part-time bondscoach Hans van der Kley voor tijdig van zijn verplichtingen onthe ven. Van der Kley, op het ogenblik op vakantie, terwijl de geselecteerde kanovaarders op dit moment juist middenin hun afsluitende voorberei dingen zitten voor de aanstaande strijd om de wereldtitels, wordt een gebrek aan inzet verweten. Tijdens de eerstkomende wedstrijden en bij het wereldkampioenschap in Mexico zal Cornel issen de coaching en training van Van der Kley overnemen, Corne- lissen heeft in de wintermaanden al de conditie- en krachttraining van de kanoselectie verzorgd en wees daarna een aanbod om in volledige dienst van de bond te komen af. VENLO (ANP) De gemeente Ven- lo wil de subsidie aam de plaatselijke eerste divisie vereniging FC WV het komende seizoen minimaal verhogen van 60.000 tot 75.000. Het nieuwe subsidiebedrag zal afhankelijk zijn van de vermakelijkheidsbelasting die FC WV zal moeten betalen.De ge meente zal de helft van die belasting, met een minimum van 15.000 gulden, voor zijn rekening nemen. Aad van den Hoek tweede winnaar DUSSELDORP (SID/DPA) Voor de tweede keer in de geschiedenis van de Ronde van Rijnland-Palts is deze zwaarste Westduitse etappe- wedstrijd voor amateurs geëindigd in een Nederlandse overwinning. Na Fedor den Hertog in 1969, zegevierde nu de 23-jarige Aad van den Hoek, die vanaf de tweede etappe het leiderstricot heeft ge dragen. De Nederlandse zege in deoe negende editie van de Ronde was niet alleen te danken aan de kwaliteiten van Van den Hoek maar vooral aan de grote samenwerking in de formatie van ploegleider Tin Ketting. Nadat Van den Hoek door zijn geweldige over winning in de tijdrit aan de leiding was gekomen, hebben de overige ren ners vergeefs getracht de Nederlander te onttronen. Hoe groot de superiori teit van de Nederlandse ploeg was blijkt wel uit het feit dat de West- duitse wegkampioen Klaus-Peter Tha ler in het eindklassement bijna vijf minuten achterstand opliep. De twee de plaats van de Duitse titelhouder werd no? ernstig bedreigd door Fons van Katwijk. De Nederlander slaagde er echter niet in op de laatste dag de zesseconden achterstand op Thaler weg te werken. Om het Nederlandse succes compleet te maken - ook het ploegenklassememt werd gewonnen - zegevierde Herman Snoeyink vrijdag in de tiende en laatste etappe. Hij versloeg in de eindsprint een groepje van zes ren ners. Voordat de 54 van de 78 overge bleven renners uit Skrmern vertrok ken had ploegleider Ketting aange kondigd dat de Nederlanders op de laatste dag nog eens voluit in de aanval zouden gaan. Toen zich na 50 km dertig renners van het veld af scheidden, bevonden zich in die groep alle Nederlanders. De grote ontsnap ping kwam 45 kilometer voor de eind streep. Zes man maakten zich los en bij hen bevonden zich de latere etap pe winnaar Herman Snoeyink en Ad Gevers. In de eindsprint bleek Snoeyink de snelste. Het groepje vluchters had bijna twee minuten voorsprong op de rest van het veld, waarin ook Van den Hoek en Thaler, die zich uitsluitend bepaalde tot het verdedigen van zijn tweede plaats. Tiende en laatste etappe (een rit orer 197,3 kilometer van Simmern naar Kusel): 1. Snoeyink (Ned) 4.07.13 (incl. 30 sec. bonifi catie). 2. Michalsky (W-Dld) 4.07 23 (incl. 20 sec bonificatie). 3. Paltian (W-Dld) 4.07.33 (incl. 10 sec. bonificatie), 4. Nyffeier (Zwi) 4.07.43. 5 Gevers (Ned) z.t 6. Marcussen iDenm) op 1.53. 7 Kreti (Oos) op 1.57, 8. Oleknavtcius (W-Dld) op 2.01. 10. ex aequo: Van den Hoek. Van Katwijk en Scheffer» z.t.. 36. Aling op 4.06. Eindklassement; 1. van den Hoek (Ned) 37 uur 19 minuten en 26 seconden. 2. Thaler (W-Dld) 37.24.22. 3. Van Katwijk (Ned) 37 24 28. 4. Prachal (Ts-el) 27.24.35, 5. Zeman (Ts-sl) 37.24.37, 6 Weibel (W-Dld) 37.25.16. 7. Cambal (TsJ-sl) 37.27.28. 8. Scheffers (Ned) 37.28.36. 9. Jagua (Pol) 37.28.47. 10. Snoevink (Ned) 37.29.37. 13. Gevers (Ned) 37.30.40, 34. Aling (Ned) 38.06 04. Ploegrnklassement: 1 Nederland 111.52.39, 2. West Duitsland 112.12.35, 3. Tsjecho Slowa kije 112.13.59. Erik Bieze vrijwel zeker jeugdwereldkampioen na de vijfde en voorlaatste race voor het jeugdwereldkampioenschap in de Vaurienklasse op het IJsselmeer al vrijwel zeker wereldkampioen noe men. In de vele windschif tingen, waardoor de baan tweemaal moest worden veranderd raakten zijn naaste concurrenten' onder wie Van der Zee, ver achterop. Hijzelf eindigde achter de gebroeders Van Bladel en de Fransman S. Babin als derde. In het klassement staat Bieze eerste voor Van der Zee en Van Bladel. Vandaag is de laatste wedstrijd. TRAVEMUNDE Twee Nederlandse zeilers spelen een belangrijke rol tij dens de 85ste zeilweek van Travemun- de. Het zijn Soling-zeiler Heike Blok en Tornado-specialist De Beer. Laatst genoemde staat in de algemene rang schikking van deze nieuwe Olympi sche zeilklasse zelfs bovenaan. Hij werd vrijdag in de vijfde race vierde achter de Denen Frederiksen en Tjel- lesen en de Westduitser Kurt Ann- schewski. Na aftrek van het slechtste resultaat staat hij eerste in het klasse ment met 8.5 pnt voor de Westduitser Gnther Maas (10 pnt) en Annschews- ki (13.4 pnt). Heike Blok werd an de vijfde race van de Solingklasse tweede achter de Deen Poul Hoj Jensen. Loonderving en financiële tegemoetkoming zijn nu mogelijk LAUSANNE Het bestuur van het Internationaal Olympisch Comité heeft opnieuw gesleuteld aan de fa meuze regel 26: de z.g. 'amateur paragraaf'. Het oorspronkelijk-?, in april gepubliceerde ontwerp is te ruggebracht tot twee paragrafen en een uit drie punten bestaand sub- reglement. In tegenstelling tot het oorspronkelijke ontwerp wordt shir treclame (reclame op de man) niet uitdrukkelijk verboden. Het geheel is per brief aan de leden aangebo den, die tijdens het IOC-congres van 20 tot 24 oktober in Wenen over zullen stemmen. De vraag: of een professional in de ene tak van sport als amateur mag deelnemen aan een andere tak van sport, is omzeild. Men heeft de IOC-leden de keuze gelaten uit twee versies van punt a van het sub-reglement. Over het algemeen is sprake van enige verruiming ten opzichte van de bestaande toestand, al is het de vraag of deze zover gaat, als velen verwachtten, toen Lord Killanin twee jaar geleden bij de overname van het presidentschap van Avery Brundage, aankondigde met zijn tijd mee te willen gaan. In een begelei dend schrijven zegt Killanin, dat de nieuwe regel 26 is ontworpen om de Olympische Spelen niet-professioneel te houden en te verhinderdn dat de individuele deelnemer er financieel beter van wordt. Wel zal loonder ving zijn toegestaan, maar de hoogte daarvan mag in geen geval het be drag te boven gaan, dat anders in die periode zou zijn verdiend. Een financiële tegemoetkoming zal ook zijn toegestaan voor voedsel, logies, vervoer, zakgeld, verzekeringen, me dische verzorging en persoonlijke wedstrijduitrusting en -kleding. De nieuwe regel 26 heeft de volgen de inhoud: Om voor deelneming aan de Olympische Spelen in aanmer king te komen, moet een deelnemer: Lord Killanin 1. Nooit enige financiële beloning of materiële tegemoetkoming heb ben ontvangen, die voortvloeit uit zijn of haar deelneming aan de sport, met uitzondering van hetgeen is toegestaan in het sub-reglement van dit artikel. 2. Zich houden aan de regels van zijn of haar internationale federatie of nationaal Olympisch Comité, zo als deze zijn goedgekeurd door het IOC, zelfs als deze regels strikter zijn dan die van het IOC. Het sub-reglement luidt: Een deelnemer mag niet: A. Zijn of geweest zijn een professi onal in enige tak van sport (met al of niet de toevoeging: 'met uitzonde ring van overeenstemming met de betrokken internationale federatie en toestemming van het IOC'). B. Hebben toegestaan dat zijn per soon, naam, foto of sportprestatie wordt gebruikt voor reclame, anders dan dat zijn of haar internationale federatie, nationaal Olympisch Comi té of nationale federatie hiertoe een contract heeft afgesloten met een firma, die sponsort of uitrusting verstrekt. Alle betalingen dienen te geschieden aan de internationale fe deratie, het nationale Olympisch Co mité of de betrokken nationale fe deratie en niet aan de individuele sportbeoef enaar. C. Werkzaam zijn geweest als pro fessionele coach of trainer in welke tak van sport dan ook. Een apart artikel van het nieuwe voorstel handelt over de anti-doping controle, waaraan elke deelnemer zich dient te onderwerpen. Dit geldt ook voor de sexe-controle bij vrou wen. De medische paragraaf is ge steld in de volgende bewoordingen: 'Doping is verboden. Het IOC stelt de lijst van verboden medicamenten samen. Elke atleet, die weigert zich aan de controle te onderwerpen of schuldig wordt bevonden, wordt van de spelen uitgesloten. Gaat het om een atleet, die deel .uitmaakt van een ploeg, dan wordt de wedstrijd of de race van de desbetreffende equipe verloren verklaard. De ploeg kan, na bevond van zaken, van de Olympische Spelen worden uitgeslo ten. De niet-schuldige atleten van de desbetreffende ploeg, zullen, indien de mogelijkheid daartoe bestaat, als individuele deelnemers gehandhaafd blijven. De deelneemsters aan de dames-wedstrijden kunnen worden opgeroepen om een duidelijk om schreven geslachtscontrole te onder gaan.' - Van onze sportcorrespondent ZWOLLE/ROTTERDAM Niet Ad Zonderland, die vorige week nog werd genoemd als opvolger van Georg Kess- ler bij de eerste divisieclub PEC, zal in het vervolg trainer Wiel Coerver bij Feyenoord assisteren, maar Theo Verlangen. Tot grote verbolgenheid van Zonderland heeft de Beleidsgroep Betaald Voetbal van de landskampi oen deze beslissing genomen onder het motief, dat alle bij Feyenoord in dienst zijnde trainers moeten roule ren. Zonderland wordt nu belast met de opleiding van de jeugd, een func tie die, naar hij zegt, hem helemaal niet ligt. Volgens manager Guus Brox is de verbolgenheid van Zonderland volkomen misplaatst, omdat hij gerui me tijd geleden al op de hoogte was gesteld van het rouleersysteem. Feyenoord zal overigens de return- wedstrijd tegen Coleraine FC in de eerste ronde van het Europa Cuptoer nooi op 2 oktober normaal in Noord- Ierland spelen. De Rotterdammers hebben er van afgezien hun tegen stander voor te stellen beide wedstrij den in het stadion af te wikkelen. Ajax' oude reserve doelman Sies We ver door de komst van Piet Schrij vers nu zelfs derde man achter Schrij vers en Heinz Stuywil weg bij Ajax. De in Zaandam wonende oud doelman van het Nederlands amateur- team heeft een in zijn ogen te laag contract aangeboden gekregen. Wever zegt dat er vanuit het buitenland be langstelling voor hem bestaat Vooral vanuit Frankrijk en België met Loke ren als meest serieuze gegadigde. HOENEFOSS (NTB) Het Neder lands UEFA-jeugdteam heeft tijdens het vier landen toernooi in Noorwegen Polen verslagen met 3-2. In de andere wedstrijd speelden Denemarken, dat eerder van Nederland won met l-O, en Noorwegen gelijk: 0-0. In een harde wedstrijd had de Neder landse ploeg bij de rust reeds een voorsprong van 2-0 opgebouwd door doelpunten van Kok (23e minuut) en Van der Korput, die vier minuten later een strafschop benutte. In de achtste minuut van de tweede helft maakte Kensi 1-2, maar Oranje kwam door Hendriks weer op een marge van twee treffers. Onmiddellijk hadden de Oosteuropeanen hun antwoord klaar via Targosz. Uitblinker bij Nederland was voorstopper Wisman. Go Ahead won in Leeuwarden met 4-1 van SC Cambuur. Bij de rust was dit door 2.000 toeschouwers bijgewoonde duel hadden de Deventenaren reeds een voorsprong van 2-0. De doelpun ten van Go Ahead werden gemaakt door Van der Ley, Van Marwijk, Arntz en De Winkel. Voor Cambuur scoorde Van Roosenburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 17