'Sluit aantal zandwegen op Veluwe voor verkeer' dichtbij 'Gezondheidsarmband' zuiver kwakzalverij Commentaar Verscheidene natuurgebieden aangetast door overmatig berijden Doornroosje Rhodesië 'goede kamers' vaak te duur handwerk het weer Bruikbaar weer weerrapporten +++oproep toeristen+++ Strandverwachting TROUW/'KWIAHiTET VRIJDAG 2 lAiU&USTOS 1974 B^TNlEjNXAIND/COMaiiENmA.\iR T5K7 Uit de grote antiekdiefstal in Huize Doorn blijkt hoe nonchalant de over heid soms met haar waardevolle histo rische bezittingen omspringt. In een tijd waarin de gegoede burger 's a- avonds angstvallig de gordijnen dicht houdt om zijn al dan niet echt antie ke Friese klok te beveiligen, laat de overheid op aommige plaatsen haar ra men en deuren uitnodigend openstaan door Jac. Lelsz Het gemak waarmee de miljoenenbuit in Doorn gepakt en meegenomen kon worden, valt niet alleen te verklaren door de geringe omvang van de gesto len voorwerpen. Het is in hoofdzaak door de ondeugdelijkheid van de vei ligheidsmaatregelen die zijn getroffen, dat deze diefstal kon plaatsvinden. En wie mocht menen dat dit dan wel de enige plaats was, waar zoiets kon gebeuren, heeft even weinig werkelijk heidszin als degenen die voor de situa tie in Huize Doorn verantwoordelijk zijn. Ook de mogelijk onderliggende ge- dachtengang, dat dergelijke zeldzame en overal herkenbare kunstvoorwerpen vanwege hun onverhandelbaarheid geen aantrekkelijke buit voor dieven zouden vormen, houdt geen rekening met de werkelijkheid; nl. die van de internationale handel in gestolen kunst en antiek. Ook in dit opzicht heeft de overheid blijkbaar tc lang de argeloze slaap van Doornroosje geslapen. Te oordelen naar de resultaten van de Rhodesische parlementsverkiezingen hoofdzakelijk een aangelegenheid van de vrij kleine blanke minderheid in dit Afrikaanse land lijken pre mier Ian Smith en zijn Rhodesisch Front nog altijd zeer stevig in het zadel te zitten. Het Front heeft zijn abonnement op de vijftig zetels voor blanken in liet Huis van Afgevaardig den weten te verlengen. Zijn voor naamste tegenstander bij deze verkie zingen, de meer gematigde Rhodesië- partij, leed een verpletterende neder laag. Daarmee is opnieuw bewezen, dat de raciale politiek van Smith geen afspraken die uiteindelijk de zwarte bevolking op legale wijze aan de macht zou kunnen brengen ge steund wordt door de overgrote meer derheid van de 250.000 blanken, die zich hier een bestaan hebben opge bouwd temidden van vijf miljoen zwarten. Hun geloof in de bestendig heid van het naar verhouding comfor tabele leven dat zij leiden, is kennelijk even onschokbaar als hun vertrouwen in de militairen die de Rhodesische grenzen bewaken en in 'de nederige beleefdheid van hun Afrikaanse be dienden' (om de Londense Times te citeren). Deze miskenning van de tekenen der tijden moet op wie oog heeft voor wat er bijvoorbeeld in Rhodesië's buurland Mozambique gebeurt, een beangstigen de indruk maken. Nog zijn de Portu gezen daar officieel aan de macht, maar de dagen van hun bewind zijn geteld. Het ziet ernaar uit, dat de radicalen in de Portugese strijdkrach ten, wier invloed op het Afrikaanse beleid van Lissabon op het ogenblik van beslissende betekenis lijkt, zich niet tegen een snelle aftocht uit Mo zambique zullen verzetten. In economisch opzicht is een goede verhouding met Mozambique van vi taal belang voor Rhodesië, omdat het voor zijn spoorwegverbindingen met de kust afhankelijk is van dit buur land. Komen die verbindingen in ge vaar, dan zouden de spanningen rond om het regimc-Smitt (dat al ernstige hinder ondervindt van internationale economische sancties, ook al 4ioudt het zich groot) wel eens hoog kunnen oplopen. Het zou ook in het belang van de blanke Rhodesische minderheid zelf zijn, als zij, mede onder invloed van wat zich in de naaste omgeving van Rhodesië voltrekt, tot het inzicht kwam, dat 250.000 blanken op het Afrikaanse continent niet de baas kunnen blijven spelen over miljoenen zwarten. Het is waar, dat de regcring-Smith binnenkort een ronde-tafcl-conferentie met vertegenwoordigerc van de Afri kanen wil beginnen om de staatsin richting van het land te bespreken (ze móét wel, wil ze een eind maken aan de schadelijke gevolgen van de illegale onafhankelijkheidsverklaring van 1965). Maar niet minder waar is, dat Smith en de zijnen slechts tot beschei den concessies in deze besprekingen bereid zijn. Zelfs als die conferentie doorgaat (wat nog onzeker is, want Smith zal eerst tientallen leiders van de Afrikaanse Nationale Raad moeten vrijlaten), valt er weinig vruchtbaars van te verwach ten. Dit vooruitzicht zou voor de blanken in Rhodesië zorgwekkender moeten zijn dan voor de zwarte bevol king. Want die kan zich veroorloven af te wachten, omdat ze de tijd mee heeft. Haar dag komt toch wel. ARNHEM Een werkgroep heeft bij gedeputeerde staten van Gelderland een plan ingediend, dat bedoelt te komen tot afslui ting van een aantal Veluwse zand wegen voor het gemotoriseerd recreatie-verkeer. De beheerders van de natuurgebieden op de Ve luwe negentigduizend hectare of twintig procent van ons natio naal bezit in dit opzicht ma ken zich ernstig zorgen over het feit dat auto's en ander verkeer steeds meer gebruik maken van de niet-verharde wegen. Op de Veluwe is de verkeersdrukte in tien jaar (tussen '60 en '70), ver drievoudigd. Duidelijke sporen van aantasting van de natuur als gevolg van het overma tig berijden van onverharde wegen en het daarmee gepaard gaande overmati ge gebruik van het aangreenzende landschap worden reeds aangetroffen bij de Render Klippen, De Tongeren- se Heide, de Elspeter Heide, de Erme- lose Heide, de Edese Heide, de Gin- kelse Heide, het Garderense Veld, en het Rozendaalse Veld. Aantasting van te druk gebruikte natuurgebieden langs verharde wegen is waargenomen onder meer bij de Hoge Veluwe, de Posbank en het Kaitwickerzand. In verband met deze problematiek is destijds een Werkgroep Zandwegen Veluwe ingesteld waarin zowel ter reinbeheerders als personen uit de sfeer van het verkeer, de planologie en de openluchtrecreatie zitting heb ben. Na studie is een rapport samen gesteld, dat nu bij gedeputeerde sta ten van Gelderland op tafel is gelegd. Dit bevat ook een plan tot afsluiting van een aantal Veluwse zandwegen voor het gemotoriseerd verkeer. Het provinciaal bestuur heeft het stuk op zijn beurt toegezonden aan de betrok ken gemeenten met het verzoek er vóór 1 oktober op te reageren. In het rapport wordt er op gewezen, dat zoals ook uit de voorbereidende werkzaamheden ten behoeve van het streekplan blijkt, zich ontwikkelingen voordoen die een regelrechte bedrei ging voor het natuurgebied vormen. Een van die bedreigingen is de snelle toename van het verkeer. In 1960 bezat een op de 22 Nederlanders een auto, nu is dat een op de 4.4. Een van de zandwegen op de Veluwe, die voor auto's toegankelijk zijn. Veel van deze wegen willen ge deputeerde staten voor het verkeer afsluiten. Uitgebreid net 'Te meer daar de Veluwe een uitge breid net van verharde en niet-verhar de wegen bezit, heeft het toegenomen gemotoriseerd verkeer het Veluwse natuurgebied niet ongemoeid gelaten', aldus de samenstellers van het rap port, waartoe vertegenwoordigers be horen van Staatsbosbeheer, de Recrea tiegemeenschap Veluwe, het Gel- dersch Landschap, de Provinciale Pla nologische Dienst, de Gelderse Recrea tiecommissie, de Provinciale Water staat en de Vereniging tot het Be houd van Natuurmonumenten. 'De rust verdwijnt, uitlaatgassen bederven de lucht en de natuur verschraalt. Effectieve maatregelen zijn nodig om het gevaar te keren. Vele beheerders van natuurgebieden zijn zich hiervan bewust.' Die terreinbeheerders hebben in dit verband al een aantal initiateven ge nomen: plannen voor een bepaalde zonering (rustgebieden enz.) en maat regelen gericht op geleiding van de stroom recreanten (voetspoorkaarten, bezoekerscentra, wildkansels). Daar naast kan gewezen worden op de groeiende behoefte aan een scheiding van wegen voor voetgangers, fietsers, ruiters en automobilisten. De zandwegen op de Veluwe worden in twee groepen gesplitst. In de eerste plaats zijn er de historische wegen, zoals de zogenaamde Hessenwegen, Hanzewegen en Koningswegen (jacht- wegen). Deze wegen moeten volgens de werkgroep hun historische karak ter behouden. Verder zijn er de bos- en landbouwontsluitingen, die hoofd zakelijk na 1850 zijn ontstaan. Deze wegen zouden door verbeterde ex ploitatiemethoden een groot deel van hun betekenis hebben verloren. Dat geldt met name voor de bosontslui- tingswegen. Voor belangrijke land- bouwontsluitingswegen worden geen voorstellen gedaan. Uiit een van de door de werkgroep bijgevoegde kaarten blijkt dat het ge motoriseerd verkeer op zeer veel plaatsen het natuurgebied kan bin nendringen. Verband Het is de werkgroep gebleken dat er een verband bestaat tussen de dicht heid van het wegennet (of het ge bruik door het gemotoriseerd ver keer) en de kwaliteit van de natuur gebieden. Waar een fijnmazig net aan wezig is. nemen over het algemeen de vervuiling en de onrust toe. En de kwaliteit van de begroeiing en het aantal diersoorten nemen er af. Een doordringen van het recreatief gemo toriseerd verkeer vanuit opengeslelde wegen in het' natuurgebied kan slechts worden voorkomen door alle zijwegen af te sluiten. Doordringing van het verkeer kan worden toegela ten wanneer flora en fauna enerzijds en rustige vormen van openluchtre creatie anderzijds zich daar niet tegen verzetten. De werkgroep meent dat voor de bereikbaarheid van de natuurgebieden het tegenwoordige patroon van ver harde wegen voldoende is. Het verder verharden van zandwegen moet wor den voorkomen, of verbonden aan een aanlegvergunning, zoals deze nodig is binen de voormalige 'meldingsgebie- den.' Onttrekking aan de openbaar heid met de bedoeling het gemotori seerd verkeer geheel of gedeeltelijk te weren, wordt wenselijk en mogelijk geacht voor die zandwegen waarbij het woon- en werk-verkeer en het zakelijk verkeer geen of weinig be lang hebben. Aanvullende maatrege len, om bijvoorbeeld individuele rech ten te verzekeren, zullen in een aan tal gevallen noodzakelijk zijn. Afsluiting van openbare wegen voor het gemotoriseerde verkeer kan, aldus de werkgroep, nu naar alle waar schijnlijkheid het beste geschieden met toepassing van de Wegenwet (aan bezwaren tegen onttrekking zou zo nodig tegemoet kunnen worden geko men door een vergunningenstelsel). Een van de aanbevelingen van de werkgroep houdt in dat het college van gedeputeerden in Gelderland het initiatief neemt voor een studie naar de mogelijkheden van een beter wet telijk instrumentarium om de in het rapport bepleite maatregelen uit te voeren. Van een verslaggever DEN HAAG De uit Japan afkomstige 'gezondheidsarmband', die veel wordt verkocht, is volgens de Consumentenbond 'zuivere kwakzalverij'. In kwasi-wetenschappelljke reclamefolders wordt de armband aangeprezen als hét middel om koude voeten, hoofdpijn, spit, slapeloosheid, hysterie, hoge bloed druk, zenuwkuch cn veel andere kwalen te bestrijden en om gezondheid en jeugd in stand te houden. Volgens de consumentenbond kan men er beter lachend de schouders over ophalen. De werking van de armband zou erop berusten dat de bloeddeeltjes magnetisch worden opgeladen. Om de zaak ook nog 'echt' te doen lijken wordt bij de arm band nog een certificaat ingesloten met een verklaring van het ministerie van gezondheid in Tokio. Bij navraag is echter gebleken dat de fabrikant dat certi ficaat zelf vervaardigt cn erbij levert. De prijs is niet mis en ook niet te: van 39,50 tot 87,50. 'Het is beter niet te geloven en ook niet te betalen*, al dus de Consumentenbond. onder redactie van loessmit Med. student prot. godsd. zoekt kamer Meisje zkt ongeiru kamer Aank. Ie jaars studente, 18 jaar, zoekt kamer aardige lang harige jongen zoekt kamer Ik heb een jeugdloon en zoek een zolderkamer tegen redelijke prijs Studenten zoeken kamers! Help hen! Moderne maatschappelijk werk-instelling zoekt kamers voor jongens en meisjes. Zo staan ze dagelijks in de kolom men van veel kranten, de kamer zoekenden. En het worden er nog veel meer, als zo meteen al die nieuwe eerstejaars studenten van hun ouderlijk huis naar een kamer moeten verhuizen. Een goede ka mer, als het even kan, en niet te duur. Het m.a.i.c. - wetenschappelijk adviesen informatiecentrum, het vroegere m.ai. in Den Haag heeft eens op papier gezet, wat naar zijn idee een 'goede kamer' genoemd kan worden: 'Een goede kamer heeft een afme ting van minimaal drie bij vier meter. Er is een icasgelegenheid op de kamer en er is gelegenheid om te koken. Koken doet men echter liever niet op de kamer (u woont en slaapt toch ook niet in de keuken!) Gebruik van een dou che wordt op prijs gesteld. Een goede kamer mag je inrichten en verven zoals je zelf wilt. Uiteraard horen bij een goede kamer van te voren tussen huurder en verhuur der gemaakte en liefst schriftelijk vastgelegde afspraken over het ge bruik van de woongelegenheid'. 'Niet te duur' is een nogal rekbaar begrip. Wat dat voor jongen in houdt, doet het m.a.i.c. ook uit de doeken: 'Wat kunnen jongeren voor een goede kamer betalen? Als ze stude ren cn daardoor, wat hun inkomen betreft, afhankelijk zijn van hun ouders of van een beurs, is het bedrag gering. Het varieert van ongeveer f125 tot f175. Werkende jongeren zitten ook niet zo ruim in hun inkomsten. Van hun netto in komen, dat al naar gelang de leef tijd oploopt van ongeveer f400 tot f 750 per maand, moeten ze al hun uitgaven doen: voeding (f150), kle ding, inrichting van de kamer, spa ren, boeken, platen, brommer, uit gaan enz. Een hoge huur kunnen zij zich dan ook niet veroorloven'. Zoals het er nu uitziet, constateert het m.a.i.c. triest, zullen veel jon geren dit jaar niet behoorlijk ge huisvest kunnen ivorden, 'Het aan bod van kamers via de krant en de kamerbemiddelingsbureaus is rond uit slecht te noemen. Wat er aan goede kamers is, is voor veel jon geren te duur'. Wat natuurlijk niet wegneemt dat er in de steden heel ivat goede kamers moeten zijn die niet verhuurd worden, maar wel leeg staan. Wie zo'n kamer bezit en er een jongere mee wil helpen, kan dat via vertrouwde bemiddelingsbureaus doen. In een béétje stad is bijvoorbeeld meestal wel een ma.i.c.-af deling gevestigd en in universiteitssteden in elk geval een bureau Studentenhuis vesting. En verder bestaan er in diverse plaatsen speciale bemidde lingsbureaus voor werkende jonge ren. Behalve foto's, opgezette modellen en voorwerpen bekijken, die alle maal iets met tijgers te maken hebben is er op de gisteren in Madurodam geopende tentoonstel ling over de aktie 'Redt de tijger' van het Wereldnatuurfonds nog meer te beleven. Bij de opening waren ook de Indiase prinses Raj- mata Galtri Devi en Rama Krishna aanwezig, op de foto aan weerskan ten van de tijger. De eerste liet de expositie van start gaan, de tweede blijft er tot de tentoonstelling af gelopen zal zijn. De Indiër Krishna Wallen van Hanegem, de 'Kromme' van Feyenoord, zal op 23 augustus voor één keer als gastdirigent voor het Rotterdams Philharmorusch Orkest etaan. Met eigen en naar hij hoopt, vaste hand zal hij het Rotterdamse volkslied 'Hand in hand, kameraden' leiden, in een bewerking van Jurriaan An dries- sen. De echte dirigent van het orkest Edo de Waart, heeft de voetballer zelf gevraagd om met de dirigeer stok voor het absolute einde van het concert te zorgen. Is Willem is handleeskundige en astroloog van beroep en zolang hij er is, kan iedere bezoeker hem raadplegen. In elk geval kan de ziener cn hij niet allen zó al voorspellen dat het aantal van hoogstens 2500 tijgers in India en zijn buurlanden samen helemaal tot het nulpunt zal dalen, als de aktie niet genoeg oplevert. Niet voor niets tref Je ook in India bij de ingang van wildreservaten een bord aan met hetzelfde motto 'Redt de tijger* maar dan wel in het Engels. dan zo muzikaal? Zelf vindt hij van niet. Hij bespeelt geen enkel instrument en zingt nooit, zelfs niet het Feyenoord-lied. 'Maar me neer Vos, dat is zo'n beetje de manager van het orkest, zei: jij bent de dirigent van tien man van Feyenoord, nou moet je het maar eens proberen voor honderdtien man, want zo groot is het orkest ongeveer'. Om er een succesje van te maken, moet de voetballer natuurlijk flink trainen. In elk geval zal hij bij drie officiële repetities van het orkest moeten zijn. Uiteraard wordt het concert gegeven in het sportpaleis Ahoy. Boven de oceaan, ten westen van de Britse eilanden is de transportwind van de depressies eindelijk zwakker geworden. Daardoor komen er niet direct nieuwe storingen op ons af en blijft het in Engeland en Nederland de eerstkomende dagen overwegend droog met zonnige perioden. Het weer zal wel icat koeler zijn, taant de luchtdruk is nu hoog van de Azoren tot Groenland. Alle wisselvalligheid is nog niet over al uit West-Europa verbannen: met een nog wel voorhanden zijnde krach tige zuidxaestelijke straalstroming in de hogere niveaus (180 kilometer per uur op circa 10.000 meter) kiezen storingen op wat lagere breedten in de eerste plaats West-Frankrijk als aoelwit uit. Gistermiddag lag er zo'n klein niaar tamelijk actief minimum mat harde wind en matige regen ten noordwesten van Spanje. De lucht druk, vermeld door een schip, nabij het centrum was onder 1010 millibar. De kans op enige neerslag en onweer neemt daardoor vooral in Frankrijk en in het noorden en westen van Spanje toe, maar gezegd moet worden dat de barometers gisteren nog maar weinig daalden. De zomerse warmte in Zuid-Duitstand (Frankfurt gistermid dag 30 graden), Zwitserland (28 gra den) en Oostenrijk wordt er niet direct door bedreigd, al is hier wel lokaal onweer mogelijk. Het juli-weer in Duitsland is ook niet je-dat ge weest: Berlijn was gisteren pas aan zijn zesde zomerse dag bezig, terwijl het er al 29 hadden moeten zijn. De gemiddelde juli-temperatuur was daar net als in ons land 2 tot 2.5 graad Celsius onder normaal. Zo is de warm te van 30 tot 35 graden slechts wegge legd voor een gebied dat zich uit strekt van Spanje ma Zuidoost-Fran krijk, Noord- en Midden-Italië (ook in het zuiden is het zeer warm) tot de Balkan, waar het uitwaaiert. Terug naar juli. Enkele markante fei ten. Tot 1 augustus Werden in De Bilt Amsterdam zwaar bew. 20 0 De BUt zwaar bew. 21 0 Deelen zwaar bew. 22 0 Eelde zwaarb ew. 21 0 Eindhoven zwaar bew. 22 1 Den Holder zwaar bew. 20 0.1 Luchth. R'd, zwaar bew. 21 0 Twente zwaar bew. 21 0 Vlissingen zwaar bew. 20 0 Zd Limburg zwaar bew. 25 0 Aberdeen regen 17 0.1 Athene onbewolkt 30 0 Barcelona onbewolkt 27 0 Berlijn half bew. 27 0 Bordeaux onbewolkt 26 0 Brussel half bew. 22 0 Frankfort half bew. 30 0 Genèvc licht bew. 28 0 Helsinki onbewolkt 19 0.1 Innsbrück onweer 28 1 Kopenhagen half bew. 19 10 Lissabon onbewolkt 27 0 Locarno licht bew. 29 0 Londen zwaar bew. 22 0 Luxemburg onbewolkt 25 0 Madrid onbewolkt 33 0 Malaga onbewolkt 28 0 Mallorca onbewolkt 32 0 München licht bew. 27 0 Nice onbewolkt 27 0 Oslo licht bew. 22 0 Parijs half bew. 26 0 Rome onbewolkt 29 0 De volgende personen wordt dringend ver ding tc stellen, telefoon 070-264426. NEDERLAND Fam. P. v.d. Oever, Arn hem, motorjacht 'Aramiz'; Rob Kuipers, Hat- tem, zeilboot; Fam. J. Junleers-Kuipers, De venter, motorzeiljacht 'Lady Jane'; Fam. P. v.d. Berg, Grouw, motorkruiser 'Smellingc'; Fam. E. Idema, Warga, kruiser 'Betty' Mevr. M. Rensvisser, SUedrecht, zeilboot; Mevr, Mulder-Scheffer, Leeuwarden, kajuit- zeilboot 'El Jaco'; Fam. Botter, Hilversum, zeiljachtTrimaran 'Sieglindo'; J. Jetten. Nieuwkoop, motorjacht plus gele Toyota Ca- roUa 1200, SP-?-?; Fam. S. G. Hoogendoorn, KapeUe a d. IJssel, zwart-wltte motorboot 'De Sterren'; Mej. A. Kruiser en H. Wubs. Warnsveld. rode DAF 33: H. Tielkens, Millln- gen a.d. Ryn. gele Toyota Coupé, 9Q-AZ-03: a.d. IJssel. a.b. motorschip 'Rlo'; Fam. SchilUngs. Nymegen. bronskleurige Opel Ka- dett, 69 AF-28: 1'. Wolf, Gouda, wlt-zwarte Opel Kapitein plus caravan. 76-11-NV; Fam. G. de Wilde. Arnhem, groene DAF: B. Coolen. Nu enen, witte Fiat 124, 61-75-PL; Fam. G. M. Haring. Den Haag. oranje Volkswagen Kever. 60-87-ZH; Fam. v.d. Berg. Hulzen, blauwe Slmca 1000. 82-32-ZJ; P. Vo gelaar. Lochem, VW bus; J. Verhoef, 's Gra- Beyerland, blauwe Renault 12 Stationcar. 32- AK-16Mevr. Van Ooy van Einden, Aalst, bruine DAF 66; H. Jonkman. Do Wilt, bruine Chrysler plus caravan, 70-45-FN; H. do Gooyer, Rotterdam, rode Cltroën 2CV, 53-95- VU: C. Schouten, Woerden, rode Opel. SPANJE Mevr. G. v.d. Waardenburg. Bakel. metallic blauwe VW Variant; B. Ra- vensbergen. Apeldoorn, beige Opel 1900 plus Jong, Gouda: II. de Jong. totterdam: W. gen, blauwe Renault 16, 17-44-UM. LUXEMBURG Fam. C. van Toor. Vlaar- dingen. witte Peugeot 404 plus caravan; Otto de Bryne, Barneveld. witte Citroen Dyane. 68-98-NL. FRANKRIJK Schipper J. Pols, Krimpen over 1974 niet meer dan twee zomerse dagen waargenomen, een nieuw droe vig record sedert het begin van de waarnemingen in Utrecht in 1849. Sedert dit jaar was het ook nooit voorgekomen dat het in De Bilt niet warmer werd dan 25.5 gr. C. (alweer gerekend dot 1 augustus). Altijd was er wel eens één dag die warmer was. Een opmerkelijk feit van de eerste augustus in ons land was het berei ken van de temperatuur van 25 gr. C. in Zuid-Limburg. Keulen kwam tot 27 graden en Essen meldde 7 millimeter regen uit een onweersbui. Een voorlo pige blik in de ontvangen neerslag- kaarten leert, dat op verschillende plaatsen meer dan 100 mm juli-regen is gevallen. Een greep: IloogSoeren 110, Nunspeet 113, Rotterdam 123 en Apeldoorn 129 mm (normaal is 80 tot 85 mm regen). Vandaag en morgen overwegend droog met zonnige perioden. Tijdelijk zwakke wind uit west, later noord west. Vrij koel met luchttempera.uur van 18 tot 19 graden, zeewater 17 tot 18 graden. Weinig of geen kivallen. Verder vooruitzichten: ook zondag bruikbaar vakantieweer met weinig verandering in temperatuursverhou- ding. Split licht bew. 35 0 Stockholm onbewolkt 21 0 Wenen licht bew. 29 0 ZUrich licht bew. 28 0 Casa Blanca half bew. 25 0 Istanboel onbewolkt Las Palm as onbewolkt 21 0 Tel Aviv onbewolkt 29 0 Tunis onbewolkt 34 0 ONWEER BEWOLKING TEMP MIN. TEMP. WINDRICHTING OOSTENRIJK Fam J. R. de Geest, Arn hem. crèmekleurige Renault 8. 89-89-NS; B. Boneschansker. Heemstede, groene Re nault 12 TL. 45-55-SR. DUITSLAND J. Westerdyk. Veendam; J. Heramer, Geesteren, witte Ford Consul Cou pe plus witte caravan: Fam. v.d. Einden, Deurne. oranje NSU 1000; Schipper I. Gra vendeel. Puttershoek. a.b. motorschip •Bata vier'; Fam. J. de Jong, Rotterdam, gryze Dyane Cltroën 85-74-TK: Schipper Zwaans motorschip 'Beco Sanvia'; Fam. P. A. Groningen, lichtblauwe Renault 16, 17-44-U ITALIC Fam. V.d. Woudo, Amsterdam, cre- me-kl. Audi plus caravan; M. Feller, Heel- derpeel met Opel Admiraal met beige-zwart dak. ITALIë-ZWITSERLAND Fam. J. van Eykel. Amsterdam, metallic groene OpelAscona plus Elffelland-caravan, 28-BK-97. JOEGOSLAVIë Fam. J. Wyn, Hendrik tdo Ambacht, oranje Volkswagen Variant 1600, 72-75-VMC. Wlggers, Den Bosch, beige Opel Kadett plue aanhanger, MR-86-53. - C. Eckhart. Amsterdam. 3.42-16.06: Rotterdam: 4.56-17.00; Schevenln- gen; 316-15.41; IJmuiden: 349-16.15; Den Helder: 7.55-20.02; Harlingen: 10.05-22.27; Delfzijl; 0.08-12.17

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7