'Sport-organisatoren moeten NOS vooraf alle reclame melden' Tien vingers Even puzzelen Personalia Omkomen danseres bij leeuw geen reden voor verbod Schoon water in de Donge Spoedige erkenning van Guinee Bissau Massaliteit Zd-Molukkers: discriminatie door justitie Paul Brand Chirurg in India Radio en televisie programma's SAFE TROUW/KWARTET VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1974 BINNENLAND/RADIO TV T4K4 Commissie sluikreclame stelt maat regelen voor Van een verslaggever HILVERSUM In een rapport van de commissie sluikreclame in televisie-uitzendingen, dat bin nenkort op de bestuursvergadering van de NOS zal worden behandeld, wordt voorgesteld dat de organisatoren van sportevenementen verplicht moeten worden de NOS tijdig van teovera een lijst te geven met alle reclame. Blijkt dat speciaal voor de TV-uitzcndingen andere reclame is aange bracht, dan moet die worden verwijderd op last van de NOSenopkostenvandecontractant. Onder sluikreclame wordt verstaan die recalme, door middel van bor den, affiches, spandoeken en derge lijke, die speciaal wordt aangebracht omdat televisie-opnamen worder ge maakt. Krachtens de omroepwet is deze reclame verboden en uit dien hoofde moet de NOS streng optre den, want alleen de STER mag re clame-uitzendingen verzorgen. De strengste afwijzing bestaat uit afge lasting van een uitzending, maar dit is in het belang van de kijkers nimmer gedaan, terwll toch de sluik reclame in opmars is. Twee jaar geleden begon de commis sie sluikreclame haar taak. onder voorzitterschap van de toenmalige programmacommissaris TV, de heer Ook voorzichtig zijn met namen op hotel-katheders J W. Rengelink. Hij stelde toen: 'Dit geld komt ten goede aan sport organisaties, stadiondirecties en re clamebureaus. Terwijl de televisie die voor de uitzending zorg draagt niet meedeelt en de opbrengst. Inte gendeel, zij moet nog grotere bedra gen betalen voor het recht van uit zenden van deze evenementen'. Hij deed toen het voorstel aan te sluiten bij sport-TV. een soort recla mebureau van Europese omroepor ganisaties die zelf de exploitatie van reclame bij sportevenementen gin gen verzorgen. De NOS kon hier echter niet aan meedoen omdat de omroepwet niet in zo'n situatie voorzag. De commissie stelt nu, dat in een aantal gevallen niet aan reclame zal zijn te ontkomen, zoals de vaste stadion- of sportreclame. Geaccep teerd kan het worden bij liefdadig- J. W. Regelink heidsuitzendingen, zoals 'Open het Dorp' of voor vluchtelingen. De op brengst is dan in sterke mate afhan kelijk van het aanbieden onder naam van geld en goederen van ondernemingen. Ook reclame op sportkleddg wil de commissie door de vingers zien, maar dan alleen rond de plaats van de sporthandeling. Reclame op sportkleding tijdens studio-inter views of bij medewerking van sport lieden aan kwissen of amusements programma's moet beperkingen wor den opgelegd. Dit geldt ook voor tonen van namen op muziekinstru menten, turn toestellen, biljards, ta feltennistafels. Ook het tonen van hotelnamen, op bijvoorbeeld katheders, acht de com- missie-Rengelink een toenemend eu vel. Namen van mode-adviseurs en ontwerpers moeten buiten beeld blijven. Tenzij 'sprake is van een opmerkelijke creatieve prestatie'. Voorzichtigheid moet ook worden geboden met het brengen van ruieuws over reisbureaus. 'Eigen reclame' Reclame die de omroepen voor zich zelf maken acht de commissie geoor loofd, en zelfs een logische conse quentie van de omroepwet, aange zien de zendgemachtigden voor de omvang van hun activiteiten afhan kelijk zijn van de in de wet genoem de getalskriteria. De vraag is echter hoe vaak men voor eigen parochie kan preken zonder irritatie te wek ken. Ook de kwisprijzen komen ter spra ke. De commissie meent dat een onderzoek zou moeten worden inge steld naar de voorwaarden waaron der de prijzen beschikbaar worden gesteld. De commissie zegt niet over bewijzen van misstanden te beschik ken, maar zich toch wel iets van de talrijke geruchten op dat terrein te willen aantrekken. Veronica zoekt contact met radio Luxemburg HILVERSUM Rob Out, program maleider van Radio Veronica is in onderhandeling met radio Luxem burg om daar eventueel het radio station te laten voortbestaan. 'De advertentieprijzen zijn wel een stuk hoger', aldus Out, maar radio Luxemburg bleek het meest ge schikt. Andere buitenlandse zenders hebben geen interesse in Nederlands talige programma's. Toch laat hij ook blijken, dat de contacten met Luxemburg op een laag pitje staan, omdat ook daar de belangstelling niet zo groot is. SMIDJE VERHOLEN Van een verslaggever DEN HAAG Minister Boersma is niet van plan maatregelen te nemen inzake de veiligheid van mensen die tot vermaak van het publiek levensge vaarlijke arbeid verrichten. Dit blijkt uit zijn antwoord aan het Tweede Kamerlid, mej. Van Leeuwen (ARP), die vragen had gesteld na het ongeluk in Rotterdam, waar een nachtclubdan seres in een kooi door een leeuw dodelijk gewond werd. De minister stelt voorop dat hij het gedwongen optreden van wilde dieren in een kooi met een danseres tot de op zijn zachtst gezegd minder geslaag de vormen van vermaak rekent Maar los van de vraag hoe iemand hierover individueel oordeelt, moet worden ge constateerd dat de attractie van dit soort activiteiten voor het publiek juist ligt in de behendigijeid waarmee de mensen die ze uitvoeren vrijwel altijd weten te voorkomen dat het gevaar tot ongevallen leidt. In de meeste gevallen zijn vergaande techni sche beveiligingen niet denkbaar zon der de werkzaamheden zelf feitelijk onmogelijk te maken of van hun speciale karakter te beroven. Boven dien is er een grote verscheidenheid van dit soort gevaarlijk werk. Afdoen de maatregelen zouden slechts getrof fen kunnen worden in de vorm van een algeheel verbod. Dit zou de mi nister echter maatschappelijk gezien GERTUIDENBERG Hetssterk verontreinigde Brabantse riviertje De Donge krijgt vanaf 7 augustus via een pompgemaaJ schoon water toegediend. Het water zal via de Bergsche Maas, het Zuider Afwateringskanaal en een koppelkanaal in de rivier gepompt worden met een frequentie van twee kubieke meter water per seconde. 'Overhevelen' noemt rijkswaterstaat in Den Bosch de uitvoering van dit project. Bij rijkswaterstaat hoopt men dat met het schone water ook extra zuurstof in de dode Donge gebracht wordt, waardoor de zelfreinigende werking weer gestimuleerd wordt. De stroomsnelheid van het riviertje zal er overigens nauwelijks door beïn vloed worden. De kosten, ongeveer een miljoen gulden, worden geheel door het rijk betaald. Het waterschap West-Brabant wilde volgens een woordvoerder van rijks waterstaat niet in de kosten participe ren. De actiecomité's in Geertruiden- berg en Raamsdonksveer, die al jaren ijveren voor een schone Donge heb ben meegedeeld dat ze het begin van het schoonmaken woensdag met enige festiviteit willen begeleiden. moeilijk aanvaardbaar achten, omdat de kans op ongelukken niet zó groot is dat deze aanleiding geeft om hen, die het risico aanvaarden, tegen zich zelf te beschermen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Nederland zal de re publiek Guinee Bissau zeer binnen kort, waarschijnlijk al volgende week, erkennen. Eerder werd verwacht dat Nederland de afgelopen week al tot erkenning zou overgaan van de al lange tijd geleden door de bevrij dingsbeweging PAIGC in de Portuge se kolonie Guinee Bissau uitgeroepen republiek. Nederland wacht echter eerst op stap pen van Portugal tot erkenning. 'Het zou, gezien de huidige ontwikkelingen in Portugal en de verklaring van de Portugese regering o,rer de dekoloni satie weinig nut hebben om nog vóór Portugal zelf tot erkenning over te gaan', zei minister De Gaay Fortman gisteren na afloop van het wekelijksé kabinetsberaad. Stoffelijk overschot KI.M-piloot geborgen Van een verslaggever SCHIPHOL De Engelse trawler 'Nyborg' heeft op de Noordzee het stoffelijk overschot geborgen van de heer R. A. S. de Blecourt, gezagvoer der van de twee maanden geleden verongelukte KLM-Noord-zeehelikop- ter. Van de zes inzittenden, die allen omkwamen, zijn de stoffelijke over schotten van twee Nederlandse passa giers tot op heden nog niet gevonden. De VPRO stuurde een. filmploeg naar de Bakkumse duinen om daar de bezigheden van een camping bevolking vast te leggen. Ruud de Bruijn, Bert Koops en Frank Wiering hebben gespeurd naar 'alledaagse, lachwekkende, tragische en ontnoerenr de leefgewoonten'. Wat we te zien kregen, was uiteraard de selectie van de filmmakers, die waarschijnlijk wel iets zal afwijken van het wer kelijke gemiddelde op de Nederland se campings Zelf heb ik dergelijke oorden nog nooit van binnen bekeken, laat staan gebivakeerd, omdat welke vorm van massaliteit ook mij niet aantrekt Dat bedoel ik niet denigrerend ten op zichte van de mensen die er wel ple zier aan beleven. De VPRO-reportage echter wekte soms de indruk de visie te zijn van een elitaire groep. Eci dat is een merkwaardige tegen strijdigheid, want evenals in meer observaties van deze omroep, viel het op hoe soepel het contact verliep tussen de verslaggever en de mensen met wie hij sprak. Laten wij het er maar op houden, dat deze vakantierevue iets heeft laten zien van hetgeen waarin een klein volk groot kan zijn. De was doen even prettig als noodzakelijk vinden, happig zijn op een spelletje bingo omdat er wat te verdienen valt, honderd keer van je stoel wippen om dat een conferencier je dwingt om mee te doen aan 'Bergje op, bergje af, en terecht nijdig worden wanneer iemand zijn behoefte doet in de douche. De EO heeft de op Nederland I af stemmende kijkers laten kennismaken met haar nieuwe direkteur, drs. L. P. Doornbos. De presentatie van dit in gelaste programma had niet alleen iets beter gekund, er waren ook interessantere vragen te bedenken geweest. Er is bijvoorbeeld met geen woord gerept over de NCRV, die al vijftig jaar op basis van het evangelie in de lucht is, en waar mensen van allerlei protestantse groeperingen met elkaar samenwerken. Het gesprek van Dirk Jan Bijker van de EO met Dalhau Abdul was opmerkelijk door de pure gedreven heid van deze Afrikaanse radiopastor. Hij komt naar ons land om iets van de techniek van de massa-media te leren, maar je kreeg het gevoel dat hij op een goede dag terugkomt om ons iets bij te brengen omtrent het wezenlijk mens-zijn. De NCRV deed ook haar liefhebbers machtig veel genoegen met de uit zending van Verdi's Macbeth. Bij de EO was te genieten van het optreden van een koor uit Chicago. TON HYDRA SITTARD Onder de Zuid-Molukse jongeren in Zuid-Limburg is grote onrust ontstaan na de oproep van de officier van justitie, mr P. Franssen, aan de Limburgse bevolking uit te zien naar de vermoedelijke daders van de roofoverval op het uitzendkan- toor Lascon in Geleen, eind verleden week waarbij een man gedood en één zwaar gewond werd. De Zuid-Molukse jongeren spreken van ernstige discriminatie van de zij de van de justitie. Hoewel volgens hen nog geen afdoende bewijzen bij elkaar gebracht zijn om de beide knapen als daders aan te wijzen, zijn toch hun volledige namen en foto's dcor de politie aan de regionale pers ver spreid geworden. Volgens een der lei ders van de Zuid-Molukse jongeren, de heer C. H. Corputty uit Sittard, maakt de justitie zich hiermee schuldig aan stemmingmakerij. Vooral de op roep uit te zien naar het tweetal onder de vermelding vooral uiterst voorzichtig te zijn (beide knapen zijn gewapend, terwijl een van hen al twintig veroordelingen wegens vermo gensdelicten achter de rug heeft) roept een anti-stemming op tegen de Zuid-Molukkers. Officier van justitie bij de rechtbank in Maastricht, mr Franssen, wijst alle beschuldigingen van de zijde der Zuid-Molukkers van de hand. Er is volgens hem beslist geen sprake van discriminatie. 88. Natuurlijk wilde hertog Egoneel Diederhart weten wat dat lawaai aan de deur precies betekend had. 'Met uw welnemen, mijnheer', zei de defti ge dienaar Jodocus. 'Deze onaangena me opschudding aan de deur werd veroorzaakt door een pijnlijk misver stand tussen mij en die onopgevoede vlegel, die per fiets de bestellingen van kruidenier Muffegrut rondbrengt. Al hebben wij dan zelf geen bestellin gen gedaan, de heer Verholen was zo goed het kleine nota'tje even te vol doen. De boodschappen zijn dus de facto zijn eigendom en hij kan er mee doen wat hij wil.' 'Als dat waar is, schenk ik ze aan jullie,' lachte de smid. 'Kijk maar eens wat er in die doos zit. Misschien heb je er in de cel wat aan. Het is immers altijd gemak kelijk wat eetbaars bij je te hebben.' FERDINAND Jodocus knielde neer en begon de doos uit te pakken. 'De oogst is waarlijk niet kwaad', lachte hij ver heugd. 'Er is een stuk kaas, een blik biscuits, een ontbijtkoek en een zak gepelde amandelen, een pot jam en een fles bessensap.' Welke doodge wone voedings- en genotmiddelen!' riep de hertog uit. 'Maar ik ben er tóch wel blij mee hoor. Alhoewel eh.ik lust geen bessensap.' 'Ik kan ook niet zeggen een dolle liefheb ber van bessensap te zijn' merkte Jodocus op. 'Dan heb ik een idee!' riep de oude edelman verheugd uit en hij sprong met zo'n gymnastische veerkracht van zijn stoel, dat het wel leek, of hij dertig jaar jonger was geworden. Voor de andere aanwezigen het konden verhinderen had hij zich op de fles gestort en zich ervan meester gemaakt. En met die zojuist nog zo streng veroordeelde fles bes sensap in zijn hand rende hij er als een hinde vandoor. 'Ik wil niet hopen, dat de verderfelijke aanblik van deze fles bessensap mijn meester in zijn edele hoofd is geslagen', zei Jodocus. 'Het ware wellicht beter als wij hem achterna gingen. Wie weet wat hij met deze fles gaat uit spoken.' 'Ja laten we maar eens gaan kijken, zei de smid. Hij wandel de met de onverstoorbare Jodocus de gang in en daar trof hem toen een wild schouwspel. Met een kwajongens achtige uitdrukking op zijn fijn be sneden gelaat stond de oude hertog voor een deur. Zijn ene hand zag rood van de daarover uitgestorte bes sensap en met een krachtige slag maakte hij een bloedrode afdruk van die hand op het fraaie lakwerk. 39 Hoe kon zij wat sneller en wat ge makkelijker wennen aan die ver schrikkelijke hitte, aan de mensen, en aan al die ziekten die zij om zich heen zag? Hoe kon zij zich als arts het beste dienstbaar maken? Zij nam zoveel leed om zich heen waar, dat zij zich schuldig voelde dat zij naar de bergen ging om daar verkoeling te zoeken. Maar Paul stond erop dat zij ging, en Margaret deed het dan ook, mede terwille van de kinderen. Geza menlijk brachten zij een fijne week door in de koelte van Kotagiri, een waar paradijs. Daarna moest Paul weer terug naar Vellore. Margaret bracht de daaropvolgende drie maan den door met luisteren en werken op de zendingspost van Kotagiri, waar poliklinieken waren, een apotheek, en een klein ziekenhuisje. Het was een post die diende ter verzorging van een hele streek, vol vakantie kolonies, theeplantages en bergdor pen. Maar slecht op de hoogte als zij was van de taal en verbijsterd door de vele soorten vreemde ziekten, waarvan zij nauwelijks had geweten dat ze bestonden, was Margaret hier meer studente dan dokter. Het werk van dokter Pauline Jeffery, een Amerikaanse zendelinge, die zich had gespecialiseerd als oogarts, fasci neerde Margaret het meest. Aangezien zij in oorlogstijd had gestudeerd, toen de opleiding zeer was bemoeilijkt, bezat Margaret maar een minimale kennis van oogheelkunde. En toen zij Pauline Jeffery zo kundig zag om springen met India's talloze oogaan doeningen, waarbij zij haar niet al leen bewonderde om haar diagnotise- ren, maar nog eens te meer om haar operaties of haar voorschriften om trent een juiste behandeling, werd Margaret zich duidelijk bewust van haar eigen grote onwetendheid op dit Dorothy Clarke Wilson Vertaling: H. A. Schreuder terrein. Maar ofschoon zij zich dik wijls erg nutteloos voelde, was deze zomer toch een voortreffelijke inlei ding in het land en zijn noden. Margaret keerde in de herfst naar Vellore terug. Op het station van Katpadi haalde Paul haar af, afgetobd maar opgewekt. Hij moest haar dade lijk weer verlaten om naar het zieken huis te gaan, waar een tyfuspatient een spoed-operatie moest ondergaan. Hij had die nacht geen minuut slaap meer. 'Hij ziet er oud en moe uit', schreef Margaret aan zijn moeder, over wie nu gewoonlijk werd gesproken als over 'Granny'. 'Hij werkt de hele dag en 's nachts vaak ook nog. Er zijn altijd wel colleges te geven en als die er niet zijn, zijn er wel operaties, poliklinische patiënten of is er zaal controle. Maar ik vrees dat het geen zin heeft hem over te halen het wat kalmer aan te doen. Hij en Jack Carman zijn afdelingshoofd, en zij zijn de enige twee docenten in chirur gie. Het komt er dus op neer dat zij het werk doen dat gedaan moet wor den. of het gebeurt in het geheel niet.' Nog altijd woonden zij in Katpadi bij de familie Carman. Maar op het hoge school-terrein was nu een huis in aanbouw, dat zij tezijnertijd konden betrekken. Margaret werkte nu op de kinderafdeling. Zij deed haar werk graag, en hoewel zij geschokt was door de treurige toestand waarin veel kinderen verkeerden, vormde toch de reeks ongewone ziekten-schurft, rachi tis, oogontstekingen, acute abcessen, de door eiwit-tekort veroorzaakte kwashiorkor een voortdurende aan moediging voor haar om door. te gaan. En als haar eigen kinderen er niet waren geweest had Margaret dit nieu we bestaan werkelijk ideaal gevonden. Maar nu stond zij voor het probleem waar zovele vrouwen in de zending eens mee worden geconfronteerd: hoe moest zij haar moederlijke taak com bineren met het beroep waartoe zij was opgeleid? Thuis in Engeland was dat gemakkelijk geweest. Daar had mevrouw Berry met liefde voor de kinderen gezorgd. Maar het viel Mar garet moeilijk zich hier aan te passen aan de gewoonten van het land, waar de kinderen moesten worden overgela ten aan dienstmeisjes en ayahs. Bij al die aanpassingsproblemen was Naomi Carman een wijs en waardevol raadgeefster. Zij was energiek, maar zeer gelijkmatig gehumeurd. Zij ken de India door en door. Zij had geduld met alle fouten die nieuwkomers maakten en was steeds bereid haar eigen rijke ervaring met hen te delen, maar zonder opdringerig te zijn. Een van haar meest praktische bijdragen was het ter beschikking stellen van een ayah, Martha genaamd, die zijzelf, nu haar kinderen groot waren, niet meer nodig had. Maar Martha's manier om de kinde ren onder de duim te houden waren niet altijd dezelfde als die van Marga ret, of van Paul, die graag met rede lijke argumenten werkte. De driejari ge Christopher werd bijvoorbeeld eens bedreigd met opsluiting in een 'donker hok', als straf voor een bui tengewone ondeugendheid. Christoph- ter bemachtigde een oud boek, en ging zonder een cent op zak op weg naar het ziekenhuis, enkele kilome ters verderop. Hij wist welke bus hij moest nemen en zwaaide als er een aankwam dan ook ijverig met zijn boek, maar geen enkele bus nam hem mee. Toen ging hij maar lopen een klein, maar vastbesloten manne tje temidden van de enorme stroom bussen, vrachtwagens, karren, ossewa- gens, vee, fietsers en voetgangers. Waardig schreed hij midden over de weg, en de verkeersstroom scheidde zich, als de Rode Zee, aan weerszijden van hem. Een verbaasde verpleegster rende op Margaret af. 'Er staat een jongetje buiten. Ik weet niet of het uw kind is, maar hij zegt dat hij mammie wil spreken'. Al even verwonderd haastte Margaret zich naar buiten, waar een paar klei ne, vuile armpjes om haar heen wer den geslagen. 'Mammie, stuur me alsjeblieft niet naar huis. Ik heb hier nog zóveel te doen!' Wordt vervolgd) TV-vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal TROS 19.05 De Wal tons, serie 20.00 Journaal 20.21 Op losse groeven, verzöekpï. progr. 21.10 Wordt u al gehol pen?, serie 21.35 Thuis met de Kerst dagen thriller 22.50 Journaal NEDERLAND U NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal AVRO 19.05 De schone heks, tv-serie 19.30 Mash, tv-serie 20.00 Journaal 20.21 Twee voor een geld, tv-film 21.35 Jazz-O-rama 22.35 Ontdek je plekje 22.40 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Akt. en muz. 10.25 Frafin Marlza, operette. 12.05 Kultureel mag. 1250 Persoverz 13.00 en 15.50 Journaal. Speciaal Radio-vandaag Mag 1928 George, serie 19.59 Progr.overz. WDR: 18.00 Nws uit Noordrijn-Westfalen. 18.10 George, serie. 18.40 Akt. 19.20 Klein TV-spel. 19.45 Klein Mittelmeer-feullleton.) 20.00 Journaal en weerber 20.15 Der Haus- aufsatz, tv-spel. 21.35 Inf. progr. 21.40 Rep. uit Bonn 22.05 Journaal en weerber. 22.20 Krleg im dritten Stock, tv-spel. 23.20 Jour naal. DUITSLAND II 16.30 Sportinf. 17.00 Journaal. 17.10 Dok.- progr. 17.35 Akt en muz 1825 Vater der Klamotte. tv-serie. 19.00 Journaal. 19.30 Bultenl. Journaal. 20.15 Die Strassen von San Francisco, tv-film. Aansl.: tekenfilm. 2115 Journaal. 21.30 Das Ret- tungsboot, speelfilm. 23.05 Journaal. DUITSLAND III WDR 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Zandmannetje. 19 05 Amusementsprogr. voor Joegoslavische werkn. 19.15 Landsforum. 19.45 Nws uit Noordrijn-Westfalen. 19.55 Komm 20.00 Journaal en weeroverz 20 15 Verhalen van de VS. 21.05 Duits voor Dulters, 'Thuis met de kerstdagen' is een wrange thriller, waarin een zieke man na negen jaar zijn vier dochters naar huis laat komen in de hoop dat ze hun stiefmoeder zullen doden. De TROS laat er een kolderfilm aan vooraf gaan. Ned. 1/21.35 Onder de titel 'Jazz-o-rama' geeft de Avro impressies van het Newport Jazz Festival in Rotterdam. Daar tra den o.a. op: Dizzy Gillespie, Theloni- ous Monk, Art Blakey, Jimmy Smith Friends, Charles Mingus Quintet, Dave Brubeck Trio en Paul Desmond. Ned. 2/21.35 Bij de Oosterburen woedt een 'Oorlog op de derde verdieping'. Dit tv-spel suggereert dat de kleine man geen vat heeft op en geen verweer tegen gebeurtenissen die op hem afko men. Duitsl. 1/22.20 Voor romantische vioolklanken zorgt het orkest van David Rose, die eerder dan Mantovani droommuziek produceerde. Hilv. 1/12.40 In 'Vara-Klassiek' een concertuit voering van Verdi's opera 'I Lombar- di alia prima crociata'. Hilv. 2/21.00 De Avro vertoont een ongewoon detectiveverhaal, waarin privé-speur- ders twee vliegen in één klap denken te kunnen slaan. Ned. 2/20.21 BELGIE (Nederlands) 18.55 Fabeltjeskrant. 19.00 Vakantiequiz. 19.30 Progr. overz. v.d komende week 1940 Med en weeroverz 19.45 Journaal 20.15 De familie Ashton. serie. 21.05 Het einde van een mythe, poëtische dok 21.55 RK progr. 22.25 Journaal. 22.30 Klass. concert BELGIE (Frans) 18.10 Kinderprogr. 18.30 Kunstmag. 19.00 Les salntes cheries. serie. 19.30 Reg. nws 1940 Weeroverz 1945 Journaal. 20.15 Dok. 21.10 Angolsses, horrorserie. 22.25 Jour naal. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtcndgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal.) 9.00 Omroep Kamerkoor: Drie Italiaanse madrigalen. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind: pedagogische rubriek. 9.35 Waterst. AVRO. 9.40 Oudholl. volksliederen. Daarna: mod. muz. voor twee piano's. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (11.00 Nws. 11.03 Radiojournaal) 11.30 (S) Horlepiep: progr.-serie over het volkslied. 11.55 Beursber. NOS. 12.00 Toerlsmo; inf. progr. 12.30 Overheidsvoorl.: Terzake. 12.40 Lichte gramm.muz. 13,00 Nws. VARA. 13.11 Dingen van de dag. NOS: 13.25 Spiegel van Belgie: muz. en nws van onze zuiderburen. 13.48 (S) Intern. Spectrum. 14.30 Blik op de derde wereld. 15.00 Zoeklicht op Ned. (16.00 Nws. Hum. Verb.; 16.45 Laat Je niks wijsma ken. VPRO: 17.00 VPRO-VriJdag: rechtstreeks mag. (17.55 Med.) (18.00 Nws. 18.11 Vandaag dit, morgen dat) KRO: 19.00 Kanjer Koning Kompetitie. 19.05 (S) Springplank: jonge artiesten. 19.30 In stemmen met velen: het gezongen woord in de liturgie. 19.45 Bijbellezing. 20.00 (S) In antwoord op uw schrijven: verzoekpl. 22.00 Reisoogst. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 Hits. 23.55 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass.muz. (7.30 Nws. 7.41 Echo) 8.24 Ovenveglng. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. vd vrouw 8.45 Hoera vakantie: kinderprogr. 9.00 Moeders wil is wet in vakantiesfeer. 10.00 (S) Aubade: klass. ka- mermuz. (10.30 Nws.) 11.00 Gebakjes en een beter leven - verhalen van wel en wee. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: KRO's pauzeprogr. (12.22 WIJ van het land; 12.26 Med. 12.30 Nws. 12.41 Echo. 13.00 Raden maar.) 14.00 (S) Holiday Interlokaal, vakan- tleprogr. (15.30 Nws.) 17.00 Zonder Grenzen: rubriek over missie en zending. 17.10 (S) Country and Western muz. 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18.00 (S) Gramm.platen. 18.30 Nws. 18,41 Echo. 18.50 Gramm.muz. 18.58 Marktber VRPO: 1900 (S) Tahiti FM: leugens, verwar ring, strijd and goed nws 20.00 Nws. 20.05 Vandaag dit, morgen dat. 20.15 (S) Tahiti FM - verv. NOS: 20.50 Den Haag vandaag. VARA: 21.00 Omroepork., Groot Omroep koor en sol.: I Lombardl alia prima crociata; opera van Verdi. 23.20 Muz. van deze eeuw. 23.55 NwS. HILVERSUM III Ieder heel uur 2 min. nws. EO: 7.02 (S) Gospelsound: muz. voor Jonge mensen. 8.02 (S) Tussen thee en koffie. 10.03 (S) De muzikale fruitmand. NCRV: 11.03 Drie draalt op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag: Op de Holl. toer. 13.03 (S) Drie tussen de middag: ontroerend goed. NOS: 14.03 Pop- Kontakt i. AVRO: 15.03 Pop-Kontakt II. 16,03 De Hitmeesters. (17,03 Radiojournaal.) NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loopt achter. 20.02 (S) Gevolmachtigd: ver zoekpl. VPRO. 21.02 VPRO-VriJdagavond Show. (22.55 Med.) EO: 2.02 (S) Tell it like it is. 03.02 (S) Om en om. verzoeken uit de nacht dienst. 04.02 (S) Licht en toch klas siek. 06.02 Een nieuwe dag, dwars door Eur. van oost naar west. Horizontaal: 1. slotrede, 2. wereldtaal, huid, opstootje; 3. ketting, overboe king; 4. stapel, kneep, koning van Basan; 5. klein kind, bitter vocht, torenkraai (gew.); 6. handegge, volks naam van de kauw, lof; 7. behoeftig, graafwerktuig, rivier; 8. Noorse god, vlies, plaatsje onder Gramsbergen; 9. evenachtslijn, in druksel. Verticaal: 1. schilderachtig; 2. plaats in Gelderland, putemmertje, muziek noot; 3. steenklomp, gesneden steen, voegwoord; 4. deel van een fornuis, soort bijl, onmeetbaar getal; 5. kip penloop, ieder, kweekgras (Z.N.); 6. wier, kindergroet, bergweide; 7. uit stap, grondsoort, jaar (afk. Lat); 8. Europeaan, olievetstof; 9. lofspraak; sohoorsteenzwart. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 2 4 b b 8 9 'En werkt die douche al weer, Simpkins?' Kamerlid voor de WD. Hij was staatssecretaris voor CRM in het kabi net-Biesheuvel. ADVERTENTIE Scheepssloten en -sleutels en reparatie brandkasten. Oplossing van gisteren: 1. oreren, 2. regent, 3. knevel, 4. etalon, 5. attent, 6. knekel, 7. regaal, 8. tenger, 9. kabine. Burgemeester - Oud-staatssecretaris H. J. L. Vonhoff (43) is nu officieel benoemd tot burgemeester van Utrecht. De benoeming gaat 16 augus tus in. De heer Vonhoff is Tweede BUITENDIENSTSERVICE RIJKSGEDIPLOMEERD Buislaan 14-16, Rotterdam. Telefoon 010 -152545.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4