ARMOE TROEF IN SKIF Hans Ree verliest in verwarrend slotakkoord 'Driehonderd ontslagen bij Danlon' UEFA-jeugd verliest in Noorwegen Cocker assistent van Don Revie Nettuno in finale tegen Nicols Rinus Israel akkoord met Excelsior Nederlanders leiden in Vaurienstrijd Van den Hoek loopt uit in Rijnland Palts Fiasconaro niet in Europese titelstrijd CNV-er verwacht Wall Street zet daling Snelle 1-500 m. van Zweed Ulf Hoegberg voort TROUW/KWARTET DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1974 SPORT T9/K9 Nereus dubbeltwee (dames) ondanks internationaal baanrecord geen kampioen Van onze roeimedewerker AMSTERDAM Op de eerste dag van de Nederlandse roeikampioen- schappen op de Bosbaan in Amsterdam is alleen bij de dames dubbel- tweeën direct de beslissing gevallen. In verschillende andere bootty pen zijn alleen nog maar voorwedstrijden en herkansingen gevaren en kunnen de toekomstige kampioenen pas de komende dagen de ti tels voor zich opeisen. Om kwart over vijf werd onder zeer moeilijke omstandigheden de spits af gebeten door de skiffeurs. De wind stond toen zeer hard, iets schuin over de baan, en maakte het water vooral op hoge boeien tot een deinende, lastig te bevaren massa. Dit gold in het bijzonder voor de skiffeurs. wier eerste zorg het was hun wankele gie ken zonder al te voel water te schep pen op de golven te laten balanceren. Een analyse van de acht inschrijvin gen voor de skiff brengt duidelijk aan het licht, dat armoe troef is in het skuleursveld. Van de acht skiffeurs behoren er drie eigenlijk tot de lichte categorie. Normaal gesproken zijn de ze roeiers door de handicap dat zij te weinig massa hebben, bijvoorbaat al kansloos. Een uitzondering dient hier gemaakt te worden voor Harold Punt, Nederlands lichte skifkamipioen, twee maal winnaar van de open Duitse kampioenschappen, en dit jaar grote troef voor de wereldkampioenschap pen in Luzern, waar voor het eerst in de geschiedenis van de roeisport ook lichte kampioenschappen verroeid zul len worden. Naast deze drie lichtgewichten traden er nog vijf zware roeiers aan, van wie drie oudgedienden al deelnamen aan de Olympische Spelen in Mexico. Op zich zegt dit natuurlijk niets, maar alleen Gee van Enst van Nereus heeft een volledig seizoen geroeid en heeft zich, voorzover zijn studie dat toeliet, normaal voorbereid. Jan Wienese (goud in Mexico) en Harry Droog hebben beiden geen optimale voorbe reiding achter de rug. Ronald Ver voort en Ed Maan completeerden het octet, maar laatstgenoemde heeft het hele jaar het slagveld van de Sopos- vier bezet en heeft zich dus ook niet op de skif kunnen toeleggen. De voorwedstrijden leverden overi gens geen verrassingen op: Wienese. Van Enst, Hunt en Vervoorn plaat sten zich zonder bovenmatige inspan ning direct voor de halve finales en dankzij de herkansingen zijn ook Maan en Brouwc* een ronde dichter bij de finale gekomen. Als eerste uamesnummer van deze kampioenschappen werd de dubbel twee gereoid. een belangrijk nummer, waarvan de uitslag van grote invloed zal zijn op de samenstelling van de Nederlandse equipe voor Luzern. De eerste voorwedstrijd werd volgens verwachting met gemak gewonnen door Orca-GV3AS. De tweede wedstrijd bracht Nereus en RIC tegen elkaar in het strijdperk, twee ploegen die el kaar al jaren met wisselend succes bevechten. Ditmaal waren het Lies- beth Vodmaer en Miriam Steenman van Nereus die aan het langste eind trokken en ondanks een weinig ge slaagde start zowel het nationale als het internationale baanrecord braken. Door dit kecord heeft Liesbeth Vos- maer zich een unieke plaats in de Nederlandse roeiwereld verworven: van de zes nationale baanrecords heeft zij er nu vijf op haar naam staan, alle behaald op de slagplaats. Alleen het skiffrecord, daterend uit 1970 is nog in handen van de toen nog voor Gyas uitkomende Ingrid Dusseldorp. In het schemerdonker LILLEJAMER (NTB) Het Neder landse UEFA-jeugdelftal heeft tijdens een vierlandentoernooi in Lillehamer verloren van Denemarken met 0-1. Het doelpunt werd al in de achtste minuut gemaakt door Sune Falko. Nederland was in de eerste helft sterker en kreeg drie goede kanen, die echter niet werden benut. Na de pauze drongen de Denen aan, maar ook zij scoorden niet meer. Bij Neder land waren De Korte (Veendam), Kok (Ajax) en De Leeuw (PSV) de beste spelers. Noorwegen en Polen speelden gelijk: 1-1. Bij rust was de stand nog 0-0. OEFENWEDSTRIJDEN UTRECHT In Utrecht won FC Utrecht met 2-0 van FC VVV. Bij rust was de stand l-O. De doelpunten werden gemaakt door Cote en Van Veen. Er waren 4.000 toeschouwers. In Katwijk versloeg Telstar de ama- teurvereniging Quick Boys met 1-0. De stand was reeds bij de rust be reikt. Fens scoorde de enige treffer voor 900 toeschouwers In Veenfndaal zegevierde de nieuwe eredivisieclub Wageningen met 4-1 over de amateurvereniging Veenen- daal. Voor Wageningen maakten Groe nendijk (2), Hamberg en Van Osen- bruggen de doelpunten Duizend toe schouwers zagen het duel. Na de eer ste 45 minuten had Wageningen een voorsprong van 2-1. De treffer van Veenendaal kwam van Gerritsen. FC Den Haag. nog altijd zonder Aad Mansveld, heeft gisteravond ook zijn tweede oefenwedstrijd gewonnen. In een overigens matige vertoning won nen de Hagenaars slechts met 0-1 van de zaterdagclub SHC uit Oud-Beijer- land. Het enige doelpunt kwam in de 37e minuut van de voet van de Joegoslaaf Perazio. Bij SHO was de oud-Feyen- oorder Rinus Bosschieter van de par tij, die zich in de tweede helft echter liet vervangen. In een vooral van MW-zijde geen hoogstaande wedstrijd heeft de Maas trichtse ploeg bij Caesar met 11 gelijkgespeeld. Pijpers opende voor Caesar de score, Brokamp (een erg 'bange' wedstrijd) maakte gelijk. TIRSCHENREUTH De Westduitse en Europese voetbalkampioen Bayern München heeft zich hersteld van het teleurstellende gelijke spel van 2-2, dat maandag tegen de Beierese ama teurkampioen ASV Herzogenaurach werd bereikt. De amateurvereniging ATSV Tirschenreuth werd verslagen met 10-2. De doelpunten werden ge maakt door Uli Hoeness (5), Gerd Müller (2), Franz Roth, Klaus Wun- der en Horst Michelberger. De ruim 7.000 toeschouwers misten Franz Bec- kenbauer. Blijde gezichten na het nieuwe record op de Bosbaan van de dames-dubbeltwee Vosmaer-Steenman. In de finale zou dit Ncreus-duo echter niet verder komen dan een teleurstellende derde plaats. vond de ontknopping van de dubbel twee finale plaats. Vanaf de start gaf Gyas-Orca de tegenstand geen schijn van kans en zegevierde onbedreigd. RIC werd tweede en Nereus laatste. Dit toch wel enigszins verrassende resultaat zal vermoedelijk tot gevolg hebben, dat Gyas-Orca in de dubbel twee naar de wereldkampioenschap pen zal gaar. Dit impliceert dat de mogelijkheid om de 'nationale' acht uit te zenden is komen te vervallen en dat Nereus -Aegir vrijwel zeker in de vier met stuurvrouw in Luzern zal starten. Vanavond vallen de eerste beslissin gen bij de heren. Voor de finale van de vier met stuurman hebben zich volgens verwachting Dudok van Heel en Laga geplaatst. Terwijl Nereus en Okeanos vanavond nog moeten uitma ken wie als derde finalist mag aantre den. VOORWERSTRIJDEN: DAMES dubbel twee: Eerste voorwedstrijd: 1. Orca/Gyas 3.36.78: 2. De Hoop 3.48 61. Tweede voorwedstrljd: 1. Nereus (Steenman/Vosmaer) 3.26.10. nieuw internationaal baanrecord, oude Rusland 3.26.12 (1973); 2. BIC 3.28.76. HEREN: Skif Eerste voorwedstrijd 1 Wie nese (De Amstel) 7.16.90; 2. Van Enst Ne reus) 7.23.62; 3. Maan iAsoposi 7.35.03. Tweede voorwedstrijd: 1. Kunst 'De Laak) 7.10.13: 2. Vervoort (Nautilus) 7.10.95; 3. Mich els (De Hoop) geen tijd. Vier mei stuur man: Eerste voorwedstrijd: 1. Dudok van Heel 6.28.99; 2. Okeanos 6.39.03. Tweede voorwedstrijd: 1. Laga 6.22.57; 2. Nereus 6.37.88. Lichte vier zonder stuurman: Eerste voor wedstrijd: 1. Skadi 6.31.22: 2. Orca 6.33.76: 3. Tachos/Euros 6.38 30. Tweede voorwedstrijd: 1. Orca,'Triton 6.29.16; 2. Ne reus 6.32.80 Lichte vier met stuurman: Eerste voorwed striid: 1. Orca Triton 6.41.26, 2 Skadi 6.48.93. 3. Nereus 6.50.20. Tweede voorwedstrijd: 1. Orea 6.43.06. 2. Tachos/Euros 6.47.01. Her kansing heren Skif: Eerste herkansing: 1 Maan 7.21 01. 2 Droog 'De Where) 7.24.81. Tweede herkansing 1 Brouwer 'Hadesi 7.33 16 2 Michel* 7 42.23 Vier met stuur man- Okeanos ging alleen over de baan in 6.44.26. aangezien Nereus zich wegens ma- teriaalpech moest lerugtrekkcn Dames: Finaio dubbel twee: 1 en kampioen van Nederland Orca Gyas (Margriet Dubbel boer/Hette Borrias 3.27.03, 2 Ric 3.33.60. 3. LONDEN (AP) Les Cocker, die 13 jaar trainer van Leeds United is ge weest. is benoemd tot rechterhand van Don Revie, de nieuwe coach van het Engelse nationale elftal. Cocker heeft tirn jaar samengewerkt met Re vie, die vorige maand tot coach werd benoemd en afkomstig is van Leeds United. Cocker heeft het Engelse te am al eerder op part-tune basis ge traind. Hij behoorde tot de twee trai ners die Engeland in 1966 naar het wereldkampioenschap leidden. Het duo Revie-Cocker heeft van Leeds United de afgelopen tien jaar één van de top-clubs van het land gemaakt. Onder hun leiding is Leeds twee maal landskampioen geworden en heeft de club de Engelse beker eenmaal ge ronnen. TENNIS In Rotterdam (tennispark Nenijto) is een internationaal Jeugd- tennistoernool van start gegaan met niet minder dan 370 spelers en speelsters. Het toernooi, officieel de 'Holland inter national junior tennis week', duurt tot en met zaterdag Er zullen plusminus 950 partijen moeten worden gespeeld. Deelne mers ziln onder meer Jeugdkampioenen uit de Verenigde Staten en West Duits land. Het vorig Jaar leverde het toernooi bij de oudste ongens een zege op voor de Indiër ViJaJ Amrltra). die enkele maanden later gerenommeerde profspelers onder wie Rod Laver, versloeg. TENNIS Guillermo Vilas is er niet in geslaagd zijn derde toernooi in drie weken te winnen. De triomfator van Gstaad (int. kampioenschappen van Zwit serland) en het 'Melkhulsje' verloor in de finale van het met 100 000 dollar gedoteerde Grand Prix-toernool in Was hington in drie sets van de Amerikaan Harold Solomon: 61, 36, 46. De partij was eerder bij de stand 53 in de serde set voor Solomon afgebroken we gens regen. Solomon verdiende met zijn zege 40.000 gulden. Vllas een 21-Jarlge Argentijn de helft. PAARDENSPORT tijdens het nationale concours hipplque om de Grote Prijs van Twente, dat het komende weekeinde in Geesteren wordt gehouden, zal de volle dige Nederlandse ruitertop acte de pre sence geven, voor de eerste keer dit seizoen. De deelnemerslijst vermeldt de namen van Leon Melchior, Harry Wou ters van den Oudenweycr. TJeerd Vel- stra, Arno Neessen, Johan Heins, Jan Maathuis. Rob Eras. Toon Ebben, Hans Brugman en Ger Visser. Op het program ma staan een Jachtspringconcours. een springconcours tabel a (1.40 meter) en een 'Parijs springconcours'. Over deze drie evenementen wordt een algemeen klassement opgemaakt. TAFELTENNIS De uitslagen die de Nederlandse ploegen hebben bereikt tijdens de Europese tafel tenniskampioenschappen voor de jeugd in Goeppingen zijn: Junioren jongens: Italië- Ncderland 53: Nederland-Denemarken 1—5: Junioren meisjes: Zwitserland-Ne derland 1—3. Nederland-Ierland 33. Adspiranten, meisjes: Luxemburg-Neder land 30; Noorwegen-Nederland 0—3. Adspiranten Jongens: Finland-Nederland 2—3, Nederland-België 30. Italië-Ned land 30. ROLIIOCKEY Nederland heeft het toernooi om het wereldkampioenschap rolhockey In Lissabon afgesloten met overwinningen op Australië '61) en Frankrijk (72). De Nederlandse ploeg eindigde daardoor op de achtste plaats. Portugal werd voor de elfde keer wereld kampioen De Portugezen wonnen de beslissende wedstrijd tegen Spanje met 4—2. PAARDENSPORT De Ierse ruiter Ja mes Kernan heeft in Luzern beslag gelegd op het Europees jeugdkampioen schap springen. In de tweede barrage kwam hij als enige met het paard Marcella foutloos rond in 47.9 seconden. TENNIS Rusland heeft de finale in groep B van het toernooi om de Davis Cup gewonnen. In de eindstrijd versloeg het Tsjechoslowakije met 3—2. Maandag moest met een2— 2-stand de beslissende wedstrijd tussen de Rus Temouras Kakou- lia en de Tsjech Frantisek Pala halver wege (6—4, 44 voor de Rus! worden afgebroken vanwege de duisternis. De wedstrijd werd dinsdag uitgespeeld en eindigde na vijf sets in een overwinning voor Kakoulia; 6—3. 4—6. 6—4, 2—6, 6— 4. PAARDENSPORT De winnaar van de 50ste Derby der dravers, die zondag op Duindlgt wordt verreden, krijgt een be drag van 35.550 gulden. In totaal wordt Schokkende verwikkelingen in IBM-toernooi AMSTERDAM (ANP) In de dertiende ronde van het IBM- toërnooi heeft Hans Ree verloren van de Joegoslavische grootmees ter Planinc. De score van Ree, van wie wordt gehoopt, dat hij een eerste grootmeester resultaat zal boeken, is nu acht uit dertien. Uit de twee restpartijen dient hij nog een punt te scoren. Het verlies van Ree kwam weliswaar in een wat verwarrend slotakkoord, doch voordien had de Nederlander .het reeds moeilijk gehad. Misschien was de wat vredelievende opening hieraan niet vreemd. Er gebeurden woensdag meer schok kende dingen. Knaak versloeg Geiler. De grote Rus, overschreed zelfs op de 40e zet de tijd een zeldzaam gebeu ren. Voordien had Geiler enig intia- tief in handen, maar het bleek uiter mate moeilijk aanknopingspunten te vinden voor een aktie. Toen hij in tijdnood kwam, wist Knaak met enke le krachtzetten de zwarte stand aan het wankelen te brengen, met het bovenvermelde resultaat. Donner-Ivkov was misschien het minst logische gebeuren van deze ron de. De Nederlander stond weer moei lijk, in feite precair. ïvkov had zelfs de mogelijkheid drie pionnen buit te maken. Hij koos de totaal verkeerde variant, waarna de overgelukkige Donner zelfs nog een remise uit het vuur wist te slepen. Velimirovic Sosonko was een zeer gecompliceerde zaak. Aanvankelijk had de Joegoslaaf de meeste bedenktijd als 'recht', doch Sosonko werd in toenemende mate overspoeld door de problemen. Ook hij verloor tegen de klok. Nog was het pakket surprises niet ten einde. Het publiek dat dagelijks met zo'n 100 kijkers toeneemt, schoof met een fijne neus voo sensatie naar Kaplan- Toekmanow. De Amerikaan leek de Russische leider van het peloton op de knieën te zullen krijgen. Er doem den zelfs matbeelden op. Evenwel, opnieuw had Kaplan zijn bedenktijd verschrikkelijk oneconomisch ver deeld. Hij kwam weer in schrijnende ROTTERDAM Rinus Israel, de verdediger van landskampi oen Feyenoord, is in principe akkoord gegaan met Excelsior. Volgens Excelsior-voorzltter Ilenk Zon moeten er nog enkele formaliteiten worden vervuld. Rinus Israel zal binnen veertien dagen zijn handtekening onder het contract van de club uit Kralingen moeten plaatsen. Israel, die van Feyenoord een vrije transfer liad gekregen en eerst in de slag is geweest met Club Brugge en Berchem Sport is met ingang van gisteren bij Excelsior gaan trainen. WAGENINGEN De nieuwe eredivisieclub Wage ningen heeft de 21-Jarige Jos Peters van NEC voor één jaar gecontracteerd. Verdediger Peeters speelde drie jaar als full prof bij NEC en kwam diverse keren uit voor het Ne derlandse militaire elftal en de UEFA jeugd. THE IIUSERS AMSTERDAM Theo Husers blijft toch bij FC Amsterdam. De aanvaller kwam woensdag onverrichter zake terug uit Duisburg, waar hij de voorgeno men ondertekening van zijn contract met de Westduitse Bundesliga vereniging bemerkte dat het bestuur weigerde de eerder gedane mondelinge toe zeggingen gestand te doen. Dat was voor Husers aanleiding weer naar Amsterdam terug tc keren en voor zijn oude vereni ging te blijven spelen. Koploper Tukmakow (rechts) bekijkt het weer eens vanuit een an dere positie. De rus had het gisteren erg moeilijk in zijn partij tegen Kaplan. NETTUNO (SID) De Italiaanse honbalploeg Colombo Nettuno heeft zich in Nettuno (It) dankzij een over winning van 5-1 op het Westduitse VFR Mannheim geplaatst voor de fi nale van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen waarin het Haarlemse Nicols de tegenstander is. De bekerhouder leek aanvankelijk veel moeite te zullen krijgen met de Duitsers die tot in de vijfde innings een voorsprong van 1-0 hadden. Daar na verloor werper Sutter echter volle dig zijn controle en wisten de Italia nen gemakkelijk op hem te slaan. Gesteund door 6000 lawaaïge toe schouwers liep Nettuno vervolgens uit naar 5-1. De plaats waar Nicols en Nettuno hun finale op 22 september zullen spelen zal binnenkort in Apel doorn bij loting worden bekend ge maakt. MEDEMBLIK De Nederlandse jeugdzeilers domineren in het tweede jeugdwereldkampioenschap in de Vau- rienklasse, dat op het IJsselmeer bij Medemblik wordt gehouden. Ondanks het uitvallen (averij en omgeslagen) van de broers Van Bladel bezetten de Nederlanders de plaatsen een tot en met vier in het algemeen klassement en het moet nu wel vreemd lopen wil coach Frank van Geldere zaterdag niet een van zijn jongens als wereld kampioen zien eindigen. Van de Zee was vandaag overigens de derde wedstrijd gewonnen. In het al gemeen klassement behoudt Bieze de eerste positie. Derde race: 1. Van de Zee (Ned), 2. Bieze (Ned), 3. Versloot (Ned), 4. Van Walt Meier (Ned), 5. Tusquets Trias de Bes. Algemeen klassement: 1. Bieze, 2. Versloot, 3. Van Walt Meier, 4. Van de Zee. PAMPUS LEMMER Jac. Prms uit Oud-Loos- drecht heeft woensdag op het IJssel meer bij Lemmer zijn Nederlandse titel zeilen in de Pampusklasse gepro longeerd. Op de laatste dag passeerde hij Tebe (Gouda) in het algemeen klassement. De einduitslag Is: 1. J. Prins (Oud-Loosdrecht) 7945 punten, 2. P. A. Tebe (Gouda) 7547 punten. 3. H. Donker (Sneek) 7003 punten. OLYMPIS-JOLLEN HANNOVER De Nederlandse zei ler Frederik Mik is op het Steinhuder Meer in Nedersaksen (West-Duits- land) als derde geëindigd in de derde race om het Europees kampioenschap Olympia-jollen. De eerste plaats was voor de Westduitser Woite, de tweede voor zijn landgenoot Klein. AMSTERDAM (ANP) De Neder landse amateurwielrenner Aad van den Hoek heeft gisteren in de uit twee delen bestaande achtste etappe van de Ronde van Rijnland Palts zijn lei dende positie in het algemeen klasse ment verstevigd. Van den Hoek bouw de zijn voorsprong tot bijna vijf minu ten uit en kan de winst nog moeilijk ontgaan. 1 T.ROTT 'Wdld) 2.38.27. 2. Albert Scheffer (Ned), 3. Derlick (Wdld', 4. Cambal Tsj allen in dezelfde tijd als de winnaar 5 Paltten (Wdld) op 25 seconden, 8 Aad van den Hoek (Ned) op 3.33. 1. Brehm (Wdld) 1.19.53. 2. Weibel (Wdld) 1.19.58, 3. Snoeyink (Ned) 1.20.03. 4. Mi- chalsky (Wdld) 1.20.08. 5. Van den Hoek (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Van den Hoek (Ned) 29.45.35. 2 Thaler (WDld) op 4.56. .1. Zeman (Tsj) op 5.11, 4. Prchal (Tsj) op 5.19 5. Van Katwijk (Ned) op 5.27. 6. Weibel i WDld) op 6.10. 11. Scheffer 'Nedi op 8.37. 13. Snoeyink (Ned) op 9.28, 18. Gevers 1 Ned> op 13.15. 40. A ling (Ned) op 34 32. ROME (Reuter) Marcello Fiascona ro. de Italiaanse wereld- en Europees recordhouder op de 800 meter met 1 minuut en 43.7 seconden, zal zeer waarschijnlijk niet deelnemen aan de Europese atletiekkampioenschappen, die van 1 t/8 september in Rome worden gehouden. De in Zuid Afrika geboren Fiasconaro heeft het gehele seizoen ernstig honder ondervonden van een blessure aan zijn linkerbeen, Dinsdagavond testte Fiasconaro zijn conditie in een trainingswedstrijd. Weonsdag ondervond hij zoveel hin der van de blessure, dat hij besloot niet te starten in de Europese titel strijd. 'Ik start niet in Rome. Mijn trainer heeft uiteraard ook nog een stem in deze besLissin maar hij keert niet voor 5 augustus in Rome terug. Dan valt de definitieve beslissing. ASSEN Bij een fusie tussen Dan- lon-Hin in Emmen en Jansen-De Wit in Schijndel, waarover nu nog onder handelingen worden gevoerd, zullen ongeveer driehonderd mensen op straat komen te staan, aldus verwacht C'NV-rayonbestuurder, R. Teunis. Van deze personeelsleden werken er 250 in de Danlon-vestigingen in Steenwijk, Hardenberg en Volendam en vijftig in Emmen. Voor het personeel van Jan sen-De Wit heeft een fusie vermoede lijk geen consequenties. Over berichten dat bij Danlon zeshon derd mensen op straat zouden worden gezet, zei de CNV-bestuurder dat bij deze schatting vermoedelijk ook de vestiging van de kousenfabriek in België is gerekend. De vakbonden ge zamenlijk dringen aan op een volledi ge overneming van Danlon door Jan sen-De Wit. Wel moet het bedrijf in Emmen (1.200 personeelsleden) zijn zelfstandigheid kunnen behouden. Er is een noodsituatie ontstaan in Em men, aldus Plaisier. Er kan volgens hem geen 'normale fusie' tot stand komen met kousenfabriek Jansen-De Wit (1.500 personeelsleden), omdat Danlon volledig aan de grond zit. De problemen zitten in de bedrijfstak en deze heeft dan ook de regering om hulp gevraagd. Aan de orde in de gesprekken met de regering is een verregaande samen werking tussen Jansen-De Wit en Danlon. Bij het tot standkomen van de samenwerking is de regering be reid een kredietgarantie van 15 tot 20 miljoen gulden te verstrekken. In de tot dusver gevoerde gesprekken tus sen de twee grootste kousenfabrieken in Nederland bleek Jansen-De Wit wel bereid tot een volledige overne ming, maar wilde Danlon niet verder gaan dan een samenwerking. De Industriebond-NW is zeer kwaad over het gedrag van de beleggings maatschappij Hip in Aerdenhout die probeert bedrijfsruimte van Danlon in Volendam te verhuren 'eventueel met ongeveer 80 vrouwelijke werk krachten erbij'. Het blad WIK van de Industriebond, waarin dit onthuld wordt spreekt zelfs van 'moderne sla venhandel'. De redactie van het blad is de zaak op het spoor gekomen door te reageren op een advertentie van Hin. Deze kwestie is juist zo kwalijk, aldus WIK. omdat directie van Dan lon. de vakbonden en de overheid bezig zijn met de reddingsplannen voor de kousenfabriek. Op de vraag van WIK of wel vast gerekend kon worden op de beschik baar gestelde 80 vrouwelijke werk krachten. kreeg het blad van de beleg gingsmaatschappij te horen, dat 'het hardwerkende kinderen uit het dorp zijn. Geen centje pijn, die blijven wel.' DOW JONES INDEX Indust. Sporen Utlll. Obi. Mods 29 juli 770.89 160.86 69.50 66.77 881.5 30 juli 765.57 158.77 69.08 66.60 877.4 31 juli 757.43 157.96 68.41 66.54 870.7 Aand. Obi. Tot. H. L- 29 juli 11.560 14.850 1.714 240 1.147 30 juli 11.360 13.360 1.700 427 878 31 juli 10.960 1.580 1.697 365 923 Koersen in Montreal Bovls Dom Tar Chem Husky Nat. Gas Mass Ferguson Nat Resources Shell Canada EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM ln het telefonisch avondver keer kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van gisteren): AKZO 58,10 (58.40): Hoogovens niet genoteerd (60,00): Kon. Olie 78.10-78.60 (79,1): Philips 28.20-28.70 gl 128,80): Unilever 103.00-103.80 (104,40)KLM niet genoteerd (59,00). tijdnood, terwijl Toekmakow met al het beschikbare materiaal counterde. In moeilijke omstandigheden nam Ka- plan een afwikkeling naar een kaar- teindspel. Toekmakow heeft hierin lichte winstkansen. Ribli tenslotte profiteerde van een vergeetachtigheid van Jan Tamman, die dacht zo'n 40 minuten over een zet vergat in die tijd een voordien uitgerekende variant en boekte prompt een overbodig een pion. De Hongaar won daarna op bedachtzame wijze. De remises Csom-Langeweg en Lom- bardy -Jansa kwamen langs logische weg tot stand. Donderdag zullen de ontmoetingen Timman-Donner en Ve- limirovic-Ree wel in het middelpunt van de belangstelling staan. Vrijdag hebben allen vrij. Zaterdagochtend be gint de slotronde om 10.00 uur. Grootmeestergroep dertiende ronde: Velimi rovic (Joeg)-Sosonko (Ned) 1-0; Ree (Ned)- Planinc (Joeg) 0-1, Lombardy (VS)-Jansa Toekmakow (USSR) afgebr). Knaak (DDR)- Geller (USSR) 1-0. Stand na 13 ronden: l. Ivkov 9: 2. Toekma- kov 8*^i -4- 1 afgebr.: 3. Jania 8%: 4. en 5. Ree en Ribll 8: 6/8 Planinc. Csom en Geilet 6%; 9. Velimirovic 6; 10/13 Langeweg. Tim- man, Lombardy en Sosonko 5%: 14. en 15 Donner cn Knaak 5; 16. Kaplan 3% 1 afg WIT: R. Knaak (Oost-Duitsland) ZWART: E. Gelier (Sowjet-Unle) Grootmeestergroep. dertiende ronde Konlngs-Indisch 1. d2 d4 Pg8-f6. 2 C2-C4 g7-g6. 3. Pbl-c3 LfS-g7. 4. e2-e4 d7-d6. 5. f2-f3 0-0. 6. Lcl-e3 e7-e5. 7. d4-d5 c7-c«. 8. Lfl-d3 b7-b5. 9. d5xc6 b5xc4. 10. Ld3xc4 Pb8xc6. 11. Pgl-e2 Lc8-e6. 12. Lc4-b3 Dd8-b8. 13. 0-0 Tf8-d8. 14. Kgl-hl DbS-b7. 15. Pc3-d5 Le6xd5. 16. Lb3xd5 Pf6xd5. 17. Ddlxd5 Db7xb2, 18. Dd5xc6 Db2::e2. 19. Le3-g5 Ta8-c8. 20. Dc6-b7 Tc8-c2. 21. Tfl-gl Td8-c8, 22. Db7xa7 h7-h6. 23. Lg5-e3 Tc2-c7. 24. Da7-b6 Tc7-c6. 25. Tgl-Ol Dc2-c4. 20. Db8-a5 Tc6-a6, 27. Da5-d2 Tc8-a8. 28. Tel-Cl Dc4-e6. 29. Tcl-c2 h8-h5. 30. h2-h3 Ta6-a4, 31. Tc2-b2 Kg8-h7. 32. Khl-h2 Lg7-f8. 33. Le3-g5 Ta4-d4. 34. Dd2-e3 d6-d5. 35. Tb2-b7 LfS-g7. 36. De3-b3 Ta8-a6. 37. Tal-fl Ta6-d6, 38. Tb7-e7 Dc6-c8. 39. Te7xf7 Td6-d7. 40. Tal-cl cn zwart overschreed de tijd STOCKHOLM (SID/TT) Een snel le 1500 meter was het hoogtepunt van de eerste dag van de atletiek-landen- wedstrijd Zweden-Groot Brittannië, die in Stockholm is begonnen. Win naar werd de Zweed Ulf Hoegberg in 3.36.56, een nieuw nationaal record en dp beste Europese jaarprestatie. De als derde aankomende Schot Frank Clement vestigde met zijn 3.37.28 een Brits record. De belangrijkste uitslagen zijn verder lie ren, 100 meter: 1. Garpenborg (Zwe) 10.54, 1500 meter: 1. Hoegberg (Zwe) 3.36.73, 2. Gaerdcrud (Zwe) 3.36.73, 3. Clement (GB) 3.37.28, 4. Smedley <OB) 339.55. Hoosprln- gen: 1. Nyman en Almen (Zwe) 2.18, Kogel stoten: 1. Hoeglund (Zwe) 20.17. Dames. 100 meter: 1 Lynch (GB) 11.51. 2 Haglund (Zwe) 11.57. 3. Golden (GB) 11.61, 1500 meter: 1. Lindh (Zwei 4.09 93. 2. Smith (GB) 4 13.74 NEW YORK ACF Industries Alreo Allied Chemical Alunv Co of Am. American Brands American Can. Am Cvanamid Am Electr Power Am Metal Cllmai Am Motors Am Smelt s Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Arraco Steel Atlant. Richfield Bcndix Bethl Steel Boeing Burlington Ind. Can Pacafic Ry Celanese Chase Manhattan Chessie System Chrysler Cities Service Colgate Palmollve Colt Industries Commonw Edison Cons Edison Cont. Can Com. Oil Curtis» Wright Curtus Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical Du Pont fEI) 30.7 31/7 36% 36' 11 10% 37 36% 47% 46'i 31% 30», 25% 25% 18*4 18% 17', 17% 40'; 38% 14% 14% 40'.; 40 23% 23% 24% 24% 24% 24% 8% 8% 22% 22% 39% 39% 35% 35% 64 62% 150% HO* Eastman Kodak 91% ggi; First Nat City 31% 30% Admiral Corp Allengheny Pow S 16»; 16% Akzona 18 17% Am Standard 12% 12% Anisted Ind. 39% 39% Can Breweries. Cello Chadbourn Guih Chase Select Kd Columbia Ga* Cominco Cont Telephone Gen Electric Gen Fond* Gen Motors Gen Publ Util Gen Tel It Tel Getty Oil Gllettp Glmbel Brothers Goodyear I and 1 Gulf Oil Illinois Central ind. Instico Int Busin Mach. Intern Harvester int Ntck of Can Int Paper Int Tel Tel 11% 11 20% 19% 95% 100% 28% 27% 20% 20 23 23% 194* 19% 16% 16% 7 6% 207% 201»; 22% 22% 28 27% 46 46% 12% 181: Ling Lemco Vougt 10% 0% Litton ind. 6% 6% Lockhead Aircraft 4 4 Marcor 24% 24 MarUn Marietta *si 15% May Dep Stores 21% 20% McDonnell Doug). 13 13 Mobil Oil Corp. 40*4 40% Nabisco Nat Cash Regisl Nat Distillers Nat Cypsum Nat Steel Nat Lead Ind. Jnt Bank for R.c int Flav. Frag Int Paper it 4i Kansas City ind Kansas Puwar KLM 27% 27% 29% 29», 13% 13% 10% 10% 35 34% 25.13i5.12L 18% 17% 30% 22% 22% Madison Fund Olln 15 15% Pac Gas and El 21% Penn Centra] 1% Pepslco 49% 49'-j Phelps Dodge: 36% 36% Philip Morris 49% 49% Philips Petr. 47s, 45% Procter <c Garni 94% 94% RCA 12% 12% Republic Steel 24s. 23% Reynolds ind 44 42s; Royal Dutch Petr. 30% 29% Santa Fé Ind 27% 26'. Sears Ruebuck ~*7I 67 Shell Oil 42% 41% Southern Co 11% 11% Southern Pacific 29% 29% Southern Railway 40% 40% Sperry Rand 33% 33% Stand oil Calif. 25% 25% Stand Hit Indiana 83"« 83». Exxon Corp. 75 74% Studebaker Worth 21% 22% Sun Oil 38% 38% - Texas Gulf 25% 24 I Texas Inst. 85% 82% Transamerica 8% 6% Unilever 39 Union Carbide 40 39% Unl Royal 7% United Aircraft 24% United Brands S% 5% US Steel 43% 45% West Union Tel. 10% 10% Wesllnghuuse El. 12'; 12% Woolvgrth 13 12% Nat. Can 7% NY Cetilr. A 5% 4%b North West R 57% 51% N Am Philips Co 16% 1S% Occidental Petr. 16% 14% I Pacific Light 14% 14% Public Steel 6% Reliance Group 51', 51% Standard Brands I Salharo ind. Tandy 19% 19% Union Electr. 11% 11% United Corps 6 6 United Gas 12% 12 1 Western Bancorp 17% 17

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9