Brede instemming Geneef s akkoord Guinee-Bissau bereidt zich voor op de onafhankelijkheid Splitsing bedreigt Palestijnse beweging Tekst vredesakkoord over Cyprus Wachten op vertrek van Portugese militairen Cyprus op alle fronten rustig Rust in Libanon teruggekeerd Overleg wordt 8 augustus voortgezet Ian Smith wint verkiezingen VS stellen relaties met DDR uit Paniek voor het Elysée TROUW/KWARTET DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1974 BUITENLAND T7/K6 NICOSIA, ATHENE, ANKARA (Reuter, UPI, AP) De vredesmacht van de Verenigde Naties, heeft gisteren een begin gemaakt met de scheiding van de twistende partijen op Cyprus. Verkennings vliegtuigen met aan boord Griekse Turkse en Britse officieren hebben vluchten boven het noordelijk gebied gemaakt om de definitieve posities van de troepen vast te stellen. Het VN-fooofdkwartier in Nicosia heeft gemeld dat het aan alle fronten rustig is en, dat het vuren, afgezien van enkele nachtelijke incidenten, is gestaakt. Maar volgens de Grieks- Cypriotische president Glafkos Kledrides zijn de Turkse troepen gis teren doorgegaan met het uitbreiden van hun gebied. De president heeft een officiële klacht ingediend bij de Verenigde Naties. Klerides heeft gis teren het in Genève overeengekomen bestandsakkoord toegejuicht als een middel om de opmars van het Turkse leger te stuiten. Tegen journalisten zei Klerides dat het akkoord een eind gemaakt heeft aan de gevechten op Cyprus. Naar zijn mening zouden alle buitenlandse troepen uitgezonderd één Grieks en één Turks regiment zich volledig moeten terugtrekken uit Cyprus. Federatie Zowel president Klerides als de Turks-Cyprische vice-president Denk- tash hebben woensdag meegedeeld dat ze akkoord zouden gaan met een fe derale structuur van Cyprus. Denk- tash beklemtoonde dat hij daarbij niet dacht aan twee staten op het eiland, maar aan één staat met een federale staatsvorm. De Grieks-Cyprioten waren veront waardigd over het Geneefse akkoord over Cyprus, maar hebben geen po gingen gedaan om de vredesmacht van de VN te hinderen bij de tenuit voerlegging van het akkoord. De Turkse bevolking van het eiland toon de zich zeer uitgelaten. In Turkije heeft premier Bulent Ece- vit zeer positief gereageerd op het bereikte akkoord en dit als een grote overwinning voor de Turkse strijd krachten aangemerkt. De premier zei gisteren dat Turkije en Griekenland óf vriendschappelijke betrekkingen moeten aanknopen óf hun lidmaat schap van de NAVO moeten opzeggen. 'Wij kunnen geen bondgenoten zijn en ons tegelijkertijd tegen elkaar be wapenen', aldus Ecevit. De Turkse premier zei verder dat zijn land niet zal toestaan dat Griekenland militaire versterkingen opbouwt op Rhodos of andere plaatsen dicht bij de Turkse kust. De leider van de partij tot nationale redding, de coalitiepartner van Ece- vits volkspartij, heeft echter kritiek geleverd op het akkoord van Genève. 'Als bepaalde artikelen in het akkoord verkeerd geïnterpreteerd worden kan Turkije alles verliezen wat het op Cyprus heeft gewonnen', aldus partij leider Erbakan. Tijdelijke oplossing De Griekse minister van buitenlandse zaken George Mavros, die gisteren uit Genève in Athene terugkeerde, vertel de op een persconferentie 'dat de oplossing die in Genève gevonden was van tijdelijke aard is en tot doel had een eind aan de gevechten te maken'. Een uiteindelijke overeenkomst zal gedurende de tweede fase van het overleg in Genève op 8 augustus be reikt moeten worden, aldus Mavros. In Washington heeft het Witte Huis in een formele verklaring de overeen komst over Cyprus 'een belangrijke stap in de richting van het herstel van de vrede en de stabiliteit op het eiland genoemd'. Ook de permanente Navo-raad, waarin 15 landen zijn ver tegenwoordigd, heeft zich in soortge lijke bewoordingen over het akkoord uitgelaten. Volgens welingelichte kringen in Ge nève staat de Sowjet-Unie kritisch tegenover het akkoord van Genève. De Russische waarnemer Viktor Mi- nin zou de Russische bezwaren uiteen gezet hebben bij de Turkse minister van buitenlandse zaken Turan Gunes. De 59-jarige Franse automonteur Deszö Fonagy, die bij het Elysce in Parijs paniek veroorzaakte, na zijn dreigement zijn auto op te blazen, toonde gisteren door het raam het werkstuk dat hij over zijn uitvinding 'een smookloze' benzinemotor, had gemaakt en dat hij met enige pressie in de publiciteit wilde brengen. BEIROET (AP, Reuter, UPI) Drie Palestijnse bevrijdingsorganisa ties hebben gedreigd de overkoepelende Palestijnse organisatie PLO te verlaten als deze haar beleid blijft afstemmen op de Arabische landen, die meewerken aan een vredesregeling voor het Midden-Oos ten. GENEVE (UPI) Het akkoord over Cyprus, dat Engeland, Tur kije en Griekenland dinsdag hebben ondertekend, bevat in enigs zins beknopte vorm de volgende punten: 1) Engeland, Griekenland en Tur kije erkennen het dringend noodza kelijke belang van het op gang bren gen van maatregelen, die de situatie in Cyprus binnen een redelijke tijd moet aanpassen en regelen'. Dit óp een duurzame basis waarbij de in ternationale overeenkomsten in aan merking worden genomen die op 16 augustus 1960 in Nicosia zijn gete kend en resolutie 353 van de Veilig heidsraad van de VN, die anderhal ve week geleden is aangenomen. Erst zal worden beslist over bepaal de maatregelen, die onmiddellijk moeten Worden getroffen. 2) Om de toestand op Cyprus te stabiliseren zullen de gebieden niet worden uitgebreid, die thans worden beheerst door de strijdkrachten die op 30 juli op 22.00 u. op het eiland tegenover elkaar stonden. Alle strijdkrachten worden opgeroepen op te houden met aanvallen of ande re vijandelijke activiteiten. Dit geldt ook voor de ongeregelde troepen. 3) De volgende maatregelen worden onmiddellijk van kracht: a) Er komt een veiligheidszone langs de grenzen van de gebieden die door het Turkse leger bezet zijn. Alleen VN-troepen zullen deze zone mogen bezetten. De grootte van de veiligheids (buffer) zone wordt be paald door vertegenwoordigers van Griekenland, Engeland en Turkije in overleg met de VN-vredesmacht op Cyprus (UNICYP). b) Alle Turkse enclaves (waar Turks-Cyprioten wonen), die bezet werden door Grieks- of Turks-Cypri sche strijdmachten moeten onmid dellijk ontruimd worden. De VN- troepen zullen de enclaves bescher-, men en de enclaves zullen hun vroe gere veiligheidsregeling hebben. An dere Turkse enclaves buiten het ge bied dat door de Turkse strijdkrach ten wordt beheerst zullen verder door VN-troepen worden beschermd en omgeven door een VN-veilig- heidszone. Zij mogen, als voorheen, hun eigen veiligheidsmacht en poli tie handhaven. c) In dorpen waar Turks- en Grieks- Cyprioten gemengd wonen zullen de veiligheid en politiefuncties door VN-troepen worden uitgeoefend. d) Militair personeel en burgers, die worden vastgehouden als gevolg van de recente vijandelijkheden, worden binnen de kortst mogelijke tijd on der toezicht van het Rode Kruis uitgewisseld of vrijgelaten. 4) Resolutie 353 van de Veiligheids raad moet zo snel mogelijk worden uitgevoerd en binnen het 'kader van een duurzame oplossing die aan vaardbaar is voor alle betrokken partijen. Nadat vrede, veiligheid en wederzijds vertrouwen op Cyprus tot stand zijn gebracht, zouden maatregelen uitgewerkt moeten wor den die zullen leiden tot een ver mindering van strijdkrachten, hoe veelheden wapens, munitie en ander oorlogsmateriaal in fasen en op een geschikt ogenblik. 5) Onderhandelingen, zoals bepaald in resolutie 353 van de Veiligheids raad, moeten met de kleinst mogelij ke uitstel worden voortgezet om: a) Herstel van de vrede in het gebied; en b) een nieuwe grondwettelijke rege ring op Cyprus tot stand te bren gen. Verdere besprekingen zullen op 8 augustus a.s. in Genève van start gaan. Daarbij zullen vertegenwoordi gers van Grieks-Cyprische en Turks- Cyprische gemeenschappen in een vroeg stadium moeten deelnemen aan besprekingen over de grondwet. Deze grondwetsbesprekingen zouden moeten gaan over terugkeer naar grondwettigheid, waarbij de vice- president (thans Glafkos Clerides) de functies op zich neemt waarin is voorzien in de grondwet van 1960. Vastgesteld wordt dat er in de prak tijk op Cyprus twee autonome bestu ren bestaan: die van de Grieks- Cyprioten en die van de Turks- Cyprioten. 6) Secretaris-generaal Kurt Wald- heim van de VN wordt over de inhoud van deze regeling ingelicht en uitgenodigd in het licht hiervan passende maatregelen te nemen. Al le betrokken partijen moeten aan de uitvoering van dit akkoord meewer ken. De betrokken Palestijnse groeperin gen zijn de PFLP, het Volksfront voor de bevrijding van Palestina, die door George Habasj wordt geleid; het Volksfront Algemeen Commando van Achmed Jebril en het door Irak ge steunde Arabische Bevrijdingsfront (ALF) dat onder aanvoering staat van Abdel Wahab Kayali. De drie groepen hebben de PLC, de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie, een ultimatum gesteld, dat over drie we ken verstrijkt. In het ultimatum staat dat de PLO 'moet ophouden met het coördineren van haar beleid met de Arabische capitulatie-regimes (regi mes die volgens de groepen een be leid van overgave aan Israël en de VS voeren), omdat dit noodzakelijk uit loopt op het berokkenen van schade aan de verzetsbeweging in de toe komst. Als dit niet gebeurt zullen de drie groepen niet in staat zijn lid te blijven van het uitvoerende comité van de PLC', aldus de verklaring. Dit is uit goed ingelichte bronnen in Bei roet vernomen. Namen van Arabische landen hebben de drie groepen niet genoemd. Maar volgens de zegslieden is het ultima tum vooral gericht tegen Egypte en Jordanië. SALISBUR3 (Reuter) De Rhodesi- sche regeringsleider Ian Smith en zijn Rhodesische Front zullen ook de ko mende vijf jaar in het parlement te Salisbury geen blanke oppositie heb ben. Bij de dinsdag gehouden verkie zingen veroverden zij, evenals bij de vorige drie verkiezingen in de afgelo pen 12 jaar, alle vijftig voor blanken bestemde zetels. In totaal bedroeg het aantal stemgerechtigden 82.000, ver spreid over vijftig kiesdistricten. De opkomst bedroeg ruim 90 procent. Tegelijk werden acht negers gekozen in het parlement dat in het geheel 66 zetels telt In deze kieskringen waren ongeveer 8000 van de 5,5 miljoen negers kiesgerechtigd. Voorts werden acht negers door hun stammen afge vaardigd. WASHINGTON (UPI, AP) De Ver enigde Staten hebben Oost-Duitsland gisteren laten weten dat de twee lan den pas diplomatieke betrekkingen kunnen aanknopen wanneer de DDR geen moeilijkheden meer maakt rond de toegangswegen tot West-Berlijn. Dinsdag werd een West-Duitse functi onaris van het bureau voor milieube heer op de toegangsweg naar Berlijn aangehouden en teruggestuurd. De Oost-Duitse delegatie die in Washing ton besprekingen voert over het aan knopen van de diplomatieke betrek kingen zouden gisteravond nog naar de DDR vertrekken. In verband hier mee heeft de Sowjet-Unie West-Duits- land ervan beschuldigd pogingen aan te wenden de viermogendhedenstatu- ten van Berlijn te schenden door een bureau voor het milieubeheer te ope nen in West-Berlijn. BISSAU (AFP) Guinee-Bissau bereidt zich al voor op de onaf hankelijkheid, hoewel de in 1480 gehesen Portugese vlag er nog niet géstreken is. De bevrijdingsbeweging PAIGC. die altijd al veel belang heeft ge hecht aan liet politiseren van de bevolking, heeft haar campag ne onder de Guineeërs sinds de machtswisseling in Portugal verder opgevoerd. Voor het eerst kan de PAIGC, de Partij voor de Onaf hankelijkheid van Guinee-Bissau en de Kaapverdische eilanden, haar ideeën nu ook vrijelijk propageren in de door de Portugezen beheerste steden. Kaderleden en sympathisanten van de PAIGC trekken liet land door voor vergaderingen met de bevolking, die zich ervan bewust is dat de Portugezen op min of meer korte ter mijn zullen vertrekken en dat de PAIGC dan de vrijwel onbetwist nieuwe machthebber zal zijn. In de hoofdstad Bissau bedekken PAIGC-affiches en leuzen en portret ten van de januari 1973 vermoorde legendarische PAIGC-leider Amilcar Cabral de bestuursgebouwen. Op het standbeeld van Honororio Barreto, die in 1837 de eerste en enige Afrikaanse gouverneur in één van de Portugese kolonies werd en veel deed voor de versteviging van het Portugese gezag, staan leuzen geschilderd waaruit hij als voorganger van de PAIGC te voor schijn komt. Bestand Er bestaat een stilzwijgend bestand, dat de eerste weken na de 25ste april nog slechts werd verstoord door de in de binnenlanden opererende PAIGC- eenheden die nog geen nieuwe in structies van hun hoofdkwartier had den ontvangen. Het Portugese leger is na 12 jaar koloniale oorlog oorlogs moe. De soldaten willen naar huis en de politiek geëngageerden onder hen, enthousiast over de herkregen vrijheid, willen in eigen land deelnemen aan 'de revolutie'. Het leger heeft op dracht alleen terug te slaan als het wordt aangevallen. Niemand van de militairen wil beho ren tot de laatste gesneuvelden in een aflopende oorlog. Desertie onder de ongeveer 17.000 Afrikaanse militairen in het Portugese leger komt steeds meer voor, hoewei minder bij de gevechtstroepen dan bij de militie, die was belast met de verdediging van de dorpen tegen de guerrilla. De bevolking betuigt steeds openlijker zijn sympathie voor de PAIGC, die trouwens al op veel aanhang onder de Guineeërs kon rekenen. In het oostelijke provincieplaatsje No va Lemago, op 180 km van Bissau, steunt de bevolking openlijk de PAIGC, hoewel hier het hoofdkwar tier van de Portugese strijdkrachten voor deze streek is gevestigd. Tijdens een vergadering in de open lucht onder een honderden jaren oude boom de traditionele vergader plaats en later op een bijeenkomst in de bioscoop die inmiddels tot •volkshuis' is omgedoopt, lieten verte genwoordigers van de streek in ge sprekken met een AFP-correspondent en een Portugese journalist geen twij fel bestaan over hun sympathieën. Middelbare scholieren liepen met het PAIGC-programma onder de arm en Cabrals portret in de hand en namen serieus deel aan de openbare discus sie. De vergaderingen, gekenmerkt door en volkomen vrijheid van spre ken, hielden het midden tussen een politiek forum en een dorpsfeest. Ie dereen was er, scholieren, geünifor meerde militieleden, oude en nieuwe plaatselijke leiders (de laatsten, geko zen na 25 april, heel wat jonger dan hun voorgangers) en zelfs, in groten getale, Portugese militairen. Applaus Applaus klonk, van Guineeërs en Por tugezen, voor leuzen als 'Leve de PAIGC', 'Leve Portugal' en 'Leve ge neraal De Spinola'. Daarop zetten de organisatoren hun standpunt uiteen: De volkeren van Guinee en de Kaap verdische eilanden (steeds wordt de eenheid en de gemeenschappelijke as piraties van deze twee gebieden be klemtoond) willen onafhankelijkheid; zij zijn niet tegen de Portugezen, maar tegen het koloniaal bewind; zij gaan bij voorbaat akkoord met het resultaat van de onderhandelingen tussen Portugal en de PAIGC en verlangen geenszins het vertrek van de Europese kolonisten die willen blijven. 'Wij zijn geen racisten', zeg gen ze steeds weer. De organisatoren vertellen dat ze on langs naar Pagama zijn geweest, een Luis Kabral, president van de jonge republiek met soldaten van het Bevrijdingsfront. De foto werd genomen in de bevrijde gebieden van de republiek Guinee Bissau. plaatsje 25 km ten noorden van Nova Lamego, voor een gesprek met verte genwoordigers van de PAIGC. 'De strijders van de PAIGC hebben met ons gesproken over de noodzaak van eenheid onder de stammen van Gui nee.' Er leven zo'n 22 stammen in Guinee, waarvan de belangrijkste de Foela, de Balanta, de Mandicas en de Manjacos zijn. In het oosten zijn de Foela, die vanouds met de Portugezen hebben samengewerkt, in de meerder heid. Gediscussieerd wordt er ook over de toekomstige verhouding tussen Portu gal en Guinee. Cal een onafhankelijk Guinee, met zijn nog zeer primitieve economie, gebrekkige infrastructuur en nauwelijks in het bezit van na tuurlijke rijkdommen, op eigen kracht tot ontwikkeling kunnen ko men? De schaarse natuurlijke rijk dommen, wat bauxiet in het zuiden en mogelijk olie voor de kust, zijn nog onontgonnen en voor de exploita tie zal buitenlandse hulp nodig zijn. De Guirieeërs leven van veeteelt, het verbouwen van cassave en noten. Maar zelfs levensmiddelen moeten worden ingevoerd. Sommigen hepen op een nauwe sa menwerking met Portugal, dat via zijn snel verbeterende betrekkingen met Europa Gulnee mogelijk Europe se en Amerikaanse hulp zou kunnen bezorgen. De PAIGC heeft ook goede relaties met de Sowjet-Unie en Oost- Europa, waar mogelijk ook hulp van te verwachten kan zijn. Anderen wil len het over een andere boeg gooien en van Portugal herstelbetalingen ei sen voor de aangerichte oorlogsscha de. Problemen Problemen kunnen zich ook voordoen met de Afrikaanse militairen die tot dusver dienst doen in het koloniale leger. Portugal verlangt garanties dat zij bij een onafhankelijkheldsverle- raing niet het slachtoffer van repre sailles zullen worden. Onder de Por tugese militairen in Guinee leeft de vrees dat zij op een kwaad moment gevangen komen te zitten tussen twee vuren, als de Afrikaanse militairen weigeren zich te laten ontwapenen bij het vertrek van het Portugese leger. Een deel van de Afrikaanse soldaten zou, bevreesd voor hun toekomst en gesteund door anti-PAIGC-stromingen, wel eens van hun wapens gebruik kunnen maken voor het zover is. Ongerustheid bestaat ook bij de wei nige Europeanen in Guinee, een kolo nie van zo'n 2500 mensen, overwegend handelaren. Hun positie is op het ogenblik nog niet bedreigd maar er leeft wel angst voor de toekomst, als Portugal, zoals een van hen zegt, zijn vroegere kolonie toch 'als een koopje van de hand zal doen.' Er is al een toename van het aantal boekingen voor de vluchten naar Lissabon vast gesteld. In Nova Lamego bereidt iedereen zich op zijn eigen manier voor op de toekomst: De Afrikanen op de ont vangst van de PAIGC, de laatste Liba nese handelaren op het redden van hun koopwaar, de Portugese soldaten, die in hun kazernes de fado's van Lissabon zingen, op hun thuiskomst en de enkele Kaapverdianen, die een beetje tussen de wal en schip vallen zijn nog bezig met hun positiebepa ling. Zoals een hoge Kaapverdiaanse bestuursambtenaar in Nova Lamego zegt: 'Ik weet het nog niet. Ik ben al 23 jaar in Guinee, en mijn kinderen studeren in Lissabon.' PARIJS (AFP, DPA) Een onge veer vijftigjarige man heeft gistermid dag enige tijd de hoofdingang van het Elysée, de ambtswoning van- president Valéry Giscard d'Estaing, geblokkeerd met een bestelauto die hij dreigde op te blazen. Na lang praten met veilig heidsfunctionarissen verklaaarde hij zich echter bereid het veld te ruimen. De chauffeur van de auto, Taszo Fo nagy, zei in zijn voertuig een helse machine te hebben die hij met behulp van een vat van 500 liter benzine tot ontploffing zou brengen, als de minis terraad die op dat ogenblik in het Elysée bijeen was, geen aandacht zou besteden aan een anti-vervuilingsuit- vinding van hem. Uit de auto drupte inderdaad benzine. De uitvinding had betrekking op het beperken van scha delijke uitlaatgassen. Fonagy liet weten dat hij de gehele wijk met de grond gelijk zou maken als men niet op zijn eis zou ingaan. Alle verkeer werd omgeleid, in de Rue du Faubourg Saint Honoré lieten de winkeliers de rolluiken zakken en de brandweer hield zich gereed in actie te komen. Tenslotte verklaarde de man zich be reid met zijn bestelwagen waarop een bord was aangebracht met de woorden 'Deze auto vervuilt niet' te vertrek ken, nadat hij een vrijgeleide gekre gen had naar huis. Tsjoe weer te kijk PEKING (Reuter) De Chinese pre mier Tsjoe En-lai is gisteren weer in het openbaar verschenen. Het was voor het eerst sinds hij twee maanden geleden werd getroffen door een hart aanval. Hij bezocht met de leden van het politburo een receptie ter gele genheid van de dag van het leger in de 'grote hal van het volk' in Peking. Tsjoe zag er wat bleek uit maar liep met vaste tred terwijl de duizenden gasten, onder wie buitenlandse diplo maten en journalisten, voor hem klap ten. De 76-jarige premier verscheen voor het laatst in het openbaar op 28 mei bij een banket voor de Maleisi sche premier Toen Abdoel Razak. Gevangenisrel SAINT MARTIN DE Ré (Reuter) De* Franse politie heeft gisteren de gevangenis bestormd op het eiland Saint Martin de Ré. Daar was een gevangenisoproer uitgebroken, waarbij een gevangene door een ontploffende granaat van de politie is gedood en een tweede door een exploderende gasfles. Vijftien personen, onder wie drie politiemannen, zijn gewond. Daarmee zijn nu zes doden gevallen sinds elf dagen geleden in Frankrijk een reeks van gevangenisrellen uit brak. Nationalisatie LONDEN (AP, AFP) De Britse minister van Industrie Anthony Wedgwood Benn heeft het Lagerhuis meegedeeld dat de regering van. plan is 13 grote scheepswerven en nog een dertigtal belangrijke scheepsreperatie- bedrijven te nationaliseren. Eind dit jaar komt over dit plan een witboek uit. Een nieuwe wet op de vakbonden en arbeidsverhoudingen, die dinsdaga vond is aangenomen, heeft een eind gemaakt aan de omstreden wet op de industriële betrekkingen en het ge rechtshof voor industriële betrekkin gen. Deze wet beknotte de macht van de Britse vakbonden aanzienlijk en kon hen tot zware boetes veroordelen. Via een amendement is echter in de nieuwe wet bepaald dat niet elke Britse werknemer lid van en vakbond moet zijn. Het Britse Lagerhuis is gisteren op zomervakantie gegaan, terwijl alge meen wordt verwacht dat deze herfst nieuwe verkiezingen in Engeland zul len worden gehouden. Bommen in B'ham BIRMINGHAM (AFP) In drie bio scopen in Birmingham zijn vier brandbommen ontploft. Ook in de universiteitsstad Oxford gingen drie .bommen af. Een vijfde brandbom in een Birminghamse bioscoop werd tij dig onschadelijk gemaakt. De politie heeft meegedeeld dat er geen slachtof fers zijn en dat de schade beperkt is. De politie zegt nog geen aanwijzingen te hebbeh in welke richting de daders gezocsht moeten worden. In Birming ham zijn dit jaar al 37 bommen ontploft. Huntsville HUNTSVILLE (Reuter) Drie ge vangenen in Huntsville (Texas), die onder leading van de moordenaar en drughandelaar Carrasco al een week lang dertien gijzelaars vasthoaiden in de bibliotheek van hun gevangenis, hebben opnieuw de tijdslimiet laten verstrijken die zij hadden gesteld. Zij dreigen de gijzelaars te doden als zij niet voorzien van onder meer kogel vrije vesten mogen wegvluchten, het liefst naar Cuba. Carrasco, die eerder zei alle tijd te hebben omdat hij niets te verliezen heeft, beperkte zich giste ren tot een bestelling van pastei en vruchtensap voor zijn ontbijt. (ADVERTENTIE) INHMON-FlLltiLEN METVFf^:OOP VAN O&QENTE EN FRUIT.GELDIG T/M J AUG.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6