Lawines vakantiefilms naar ontwikkelcentrales Tien vingers Nieuw apparaat stelt doofstomme mensen in staat tot 'spreken' Even puzzelen Prinsje aan de (Friese) pijp 'Communicator' in ziekenfondspakket? Paul Brand Chirurg in India Groot vakman 'Red de tijger' in Madurodam Radio en televisie programma's TR O UW/ KWARTET DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1974, BINNENLAND/RADIO TV T4/K4 De drie kinderen van prinses Margriet mochten gisteren in Joure even het geschenk proberen, dat hun vader daar kreeg aangeboden tijdens een folkloristische Friese boerenbruiloft. De Friese pijp wordt hier getest door Bernhard. Links kijkt Maurits toe, terwijl op de achtergrond Pieter Christiaan bij zijn moe der op schoot zit. Bedrijven werken onder hoogspanning DEN HAjAG De foto- en filmafwerk- en ontwikkelcentrales worden op het ogenblik bedolven onder lawines kleurenfoto's en dias' van vakantiegangers. De drukte, die een paar weken geleden is begonnen, heeft nu volgens de foto- en filmbedrijven de top bereikt. Onder hoogspanning wordt gewerkt om de vele tienduizenden films die dagelijks binnenkomen te verwerken. Al vroeg in het seizoen is het wereld kampioenschap voetbal duidelijk van invloed geweest op het fotograferen. De ontwikkelcentrales hebben na de wedstrijden een hausse aan film- en fotomateriaal te venverken gekregen. Niet alleen van 'Oranje'-supporters, die hun plaatjes in Duitsland schoten, maar ook van thuisblijvers, die wed- strijdbeelden van de televisie wisten vast te leggen. Volgens de publiciteifsman van Agfa- Gevaert, J. van der Hoeven .hebben de vakantiegangers zich ditmaal nog meer dan vorige jaren uitgerust met foto- en filmapparatuur om hun va kantieherinneringen vast te leggen. Vooral het smalfilmen is zeer sterk toegenomen. Voor de eerste keer heeft men bij Agfa-Gevaert moeten besluiten voor het ontwikkelen van de grote aantallen smalfilms over te gaan tot een dagelijkse continudienst. In eigen land Aan de hand van het binnengekomen materiaal meent dit filmbedrijf de conclusie te kunnen trekken dat dit jaar meer vakantiegangers in Neder land zijn gebleven. Naast de vaste drukke perioden na de terugkeer van grote groepen vakantiegangers, zoals de bouwvakkers, geven ook belangrij ke gebeurtenissen in binnen- en bui tenland de ontwikkelcentrales extra werk. 'Aan de hand van de prints die hier uit de automaten komen zou Iemand, die zes weken lang zonder radio en televisie en andere communi- catiemidelen in de centrale opgesloten wordt, volledig op de hoogte kunnen blijven van alles wat er buiten ge beurt, aldus Van der Hoeven. Zo zijn er heel wat beelden van de laatste ontwikkelingen op Cyprus door de ontwikkelcentrales gelopen. Tanaka blijft TOKIC (AP)' Een motie van wan trouwen tegen de regering van pre mier Kakoei Tanaka is gistermorgen in het Japanse Huis van Afgevaardig den verworpen met 265 tegen 197 stemmen. Van onze correspondent In samenwerking met het Japanse concern Canon heeft drs. J. van Mierlo, als psycholoog verbonden aan Huize Zonliove in Son, een apparaat ontworpen dat mensen die niet kunnen spreken toch in staat stelt met anderen in contact te komen. Het apparaat, een soort miniatuur-schrijfmachine heef de naam 'Communicator' gekregen. Volgens Van Mierlo zijn er ge sprekken gaande met de nationale ziekenfondsraad om de communica tor die achthonderd tot duizend gulden gaat kosten op te nemen in het ziekenfondspakket. Het oor spronkelijke idee van de 'commu nicator' is afkomstig van een colle ga van Van Mierlo, toen deze een miniatuur rekenmachine van de firma Canon zag. Het prototype van de communica tor weeg slechts 325 gram en kan als een soort horloge om de arm gedragen worden. De voeding ge schiedt door middel van een op laadbare accu, die in een jaszak kan worden gedragen. Uit het ap paraat komt een vier millimeter brede strook, waarop de ingeteken de tekst langs thermische weg wordt gedrukt. Eén bandje heeft plaats voor 55.000 lettertekens; de accu kan 10,5 uur achtereen de communica tor in werking houden. Drs. Van Mierlo ziet voor zijn communicator een grote toekomst. 'M arktond erzoeking en hebben al uitgewezen dat er in Amerika, Ja pan en west-Europa een bijzonder grote markt bestaat voor dit appa raat Er wordt door de deskundi gen zelfs een getal genoemd van 75 miljoen. Het apparaat kan dan ook gebruikt worden door alle niet- sprekende mensen', aldus Van Mierlo. Gedurende de afgelopen maanden is intensief gewerkt met twee pro totypes. Dat gebeurde op verschil lende plaatsen in Nederland, onder andere in het tehuis Zonhove, waaraan drs. Van Mierlo is verbon den. De communicator werd even eens uitgeprobeerd in het dovenin- stituut in Luyksgestel waar de geestelijke vader, de heer Van Ude, werkzaam is. In Japan zou eind dit jaar de productie worden begonnen. Dat houdt in dat de eerste communica tors in februari 1975 in de han del kunnen worden gebracht. Dorothy Clarke Wilson Vertaling: H. A. Schreuder 1 'Tl* Uitgave: 38 Met zijn kleine kern van assistenten paste Paul een soort lopende-band- techniek toe: elke patient die er maar enigszins voor in aanmerking kwam werd bekeken, alles bij elkaar een tweeduizend. Een sociaal werker bege leidde het team en nam snel enkele gegevens van de patient op. De graad van gevoeligheid van de patiënten werd onderzocht, de bewegingen van duimen, vingers en voeten werden opgenomen, cn men ging na welke spieren verlamd waren, welke vingers aangetast, welke zenuwen verdikt. En dat werd allemaal aangetekend. Naarmate het onderzoek voortging nam Pauls spanning toe. daar er een treffend verschijnsel aan het licht kwam. De verlammingsverschijnselen waren volstrekt gelijkvormig, en toon den een bepaald patroon. Hoewel veel patiënten in onderling verschillende mate waren verlamd, was de manier waarop de spieren waren aangetast steeds dezelfde. En ook de spieren die niet waren aangetast waren steeds dezelfde. De schok van de ontdekking, toen hij die eerste keer die hand drukte van de verlamde jongeman, vond nu bevestiging. Hoe toevallig de verlamming bij lepra in sommige op zichten ook bleek te zijn, met perio den van snelle voortgang of tijden waarin de ziekte statisch bleef, men kon in elk geval stellen dat in elk stadium de mate van verlamming voorspelbaar was. En wat nog belan- rijker was: het viel te voorspellen welke spieren, zelfs als de ziekte voortschreed, nooit zouden worden aangetast. Dat was een gewichtige ontdekking, want ze bracht de moge lijkheid van chirurgisch ingrijpen een stap dichterbij. Nu was bekend, dat er 'goede spieren' waren, die de functie van de verlamde konden Innemen. En het weefsel? Het hoofdprobleem was nog geen stap dichter bij zijn oplossing: waarom teerden de vingers weg? Als een speurhond volgde Paul het spoor, op weg naar de oorzaak: de dader van het kwaad. 'Hebt u oot zelf eens vinger zien afvallen? vroeg hij de ene lepra-speci alist na de andere, min of meer uitdagend. Wel, dat was niét het geval. Dat hadden ze niet met eigen ogen zien gebeuren maar die vingers en tenen waren wél verdwenen! En er waren er héél wat weg. Het had iets van vallende herfstbladeren, dacht Paul. Als je zo in het najaar over een weg liep, zag je sommige bladeren op de grond liggen: andere hingen nog aan de bomen. En als je maar lang ge noeg wachtte, kon je ze ook zien vallen. Maar dan moest het ook moge lijk zijn eenmaal het moment te be trappen waarop zo'n vinger of teen verdween! Paul en zijn team zetten hun onder zoek voort. Zij hielden een aantal patiënten nauwlettend onder controle, en zij Inspecteerden hun handen en vingers elke dag. Zij gaven hun werk te doen: de mensen maakten meubels, werkten in de tuin of op het land. En dagelijks werden hun vingers aan het eind van de dag bekeken, de lengte werd gemeten, ze werden gefotogra- 'eerd, er werd onderzocht in hoeverre hun greep op de dingen veranderde. En dat alles met het doel na te gaan wanneer de vingers precies korter werden. Maar het baatte niet. Toen opende Paul enkele handen, om ze. nader te kunnen bestuderen. Zo was er een patient die beweerde dat een van zijn vingers twee jaar tevo ren nog de goede lengte had gehad; nu was hij nog maar half zo lang. Goed dan. Paul nam een klein stukje weefsel weg, met wat huid, en zond het op naar dokter Edward Gault, de Australiër die aan het hoofd stond van de pathologische afdeling. 'Ik wil graag weten wat er mee aan de hand is, Ted. Is er sprake van gangreen?' Ted Gault bekeek het weefsel onder de microscoop. Er is niets mee, liet hij weten. Geen sprake van enige ontsteking. SMIDJE VERHOLEN De keus na het journaal van woensdag avond was niet moeilijk. Een her haling te zien van 'De Wrekers' heeft veel van de oorspronkelijke verrassing verloren, maar op Charles Aznavour raak je niet gauw uitge keken. En dit bedoel ik vooral in artistieke zin. De kleine zanger van het Franse liefdeslied is een groot vakman, toegerust met een boeiende stem en voorzien van een scala aan expressiemogelijkheden. Met verbluf fende moeiteloosheid demonstreerde hij zijn meesterschap tijdens het gast optreden van de pianist Pierre Roche. Zeldzaam geraffineerd samenspel. Douglas Squives, die Britse choreo graaf en leider van The second gene ration' is ook in de Hilversumse studio's een bekende verschijning. Zijn medewerking aan de 'Zaterdag avond accoorden' van Teddy en Henk Scholen, dateert al van heel wat jaren terug. Ook nadien heeft hij ver scheidene malen verbluffende staaltjes laten zien; misschien wel het meest overtuigend met de voorganger van zijn huidige gezelschap, 'The young generation". Ik had de indruk dat het niveau van weleer niet gehaald werd in het door de KRO uitgezonden showprogramma. Het was minder fantasierijk en naar ik meen, ook niet zo gedisciplineerd. En dat laatste is in ensemblewerk uiteraard zeer belangrijk. 'Kenmerk' heeft ons laten kennis maken met de kanunnik Jos Cardijn, oprichter van de K.A.J., de inter nationaal uitgegroeide organisatie voor katholieke arbeidersjeugd. Ik had langer naar hem willen luisteren. De mededeling achteraf, dat deze gevoelige en zeer expressieve Vlaming niet meer leeft, gaf me het vreemde gevoel, dat ik dan heel wat moet hebben gemist. Boeiend was het ook het contrast te ervaren tussén de door innerlijke noodzaak gedreven stiehter van een beweging en de huidige popfiguren. Zoals dat in elke organisatie onont koombaar is, manifesteert zich ook in de K.A.J. de scheiding der geesten. In de Kenmerk-reportage werd bovendien duidelijk, dat dit uiteen gaan zich niet beperkt tot een bepaalde beweging, maar dat het een meer algemeen karakter heeft en zich op vele plaatsen op identieke wijze voordoet TON HYDRA Van onze Haagse redactie DEN HAAG In het miniatuurstad je Madurodam wordt vandaag om élf uur een bijzondere tentoonstelling ge opend ter gelegenheid van de actie 'Red de Tijger' van het Wereldnatuur- fonds. Doei is de aandacht te vestigen op de noodsituatie, waarin zich de tijgers op de wereld bevinden. Men schat het aantal nog in het wild levende tijgers in de wereld op niet meer dan vijfduizend, terwijl er een veelvoud van dat aantal is geweest De rest is uitgeroeid. In India en zijn buurlanden de grootste 'tijgerleve- ranciers' leven er nog maar 2500. De tentoonstelling zal vandaag wor den geopend door hare hoogheid Raj- mata Gaitri Devi uit Jaipur (India), een echte Indiase prinses, bestuurslid van het Wereldnatuurfonds en speci aal voor deze gelegenheid naar Den Haag gekemen. De tentoonstelling in het miniatuurstadje bestaat uit foto's en kaarten, alsmede enkele opgezette tijgers. De directie van Madurodam zal eenmaal de dagopbrengst van het miniatuur-stadje ter beschikking stel len van het Wereldnatuurfonds. 87. Smidje Verholen gaf de kleine besteller van kruidenier Muffegrut een tientje, hetwelk deze dankbaar aanvaardde. Als je me een paar in lichtingen geeft, mag je de rest hou den', lachte de smid. 'Vraag maar wat je wilt, makker', zei de loopjon gen met een grijns, die vriendelijk was bedoeld, maar die het niet verder bracht dan een onbestemde vorm van platvloerse jovialiteit 'Ik geloof, dat jij een slimmerd bent', zei de smid. 'Jij komt hier zeker wel meer met boodschappen aan de deur. Heb je de laatste tijd wel eens wat bijzon ders gemerkt aan de bewoners van dit kasteel?' De loopjongen keek zui nig. 'Ik ben in mijn vak niet gewoon over me kliejanteele te prate', zei hij. 'Maar nou U het zegt.tjaik kom hier 'al meer dan twee jaar FERDINAND geregeld met boodschappen aan de deur. En weet je wat nou zo gek is? Sinds vorig jaar was Jodocus plotseling een stukkie gekrompe. Daar heeft-ie zeker pijn an gehad, want sinds die tijd kon d'r nooit meer een fooi of een vriendelijk woord af. En toen begonne ze plotseling ook met de spullen te laten opschrijven. Ik ge loof, dat me baas momenteel wel een dikke honderd guide van ze krijgt. Het is nou voor het eerst sinds tijde, da'k weer 'es een fooi vang en da'k Jodocus gewoon zie.' 'Mooi zo, sjeffie', lachte de smid. 'Nou weet ik wel genoeg. Ga maar braaf terug naar je baas.' 'Met je kop in een Leidse kaas', riep het vlerkje uit en met een geweldige sprong wierp hij zich be hendig op zijn fiets. 'Die rekel! De ongemanierde schelm!' sputterde Jo docus, die de boodschappen had opge pakt en er waardig mee het kasteel inliep. 'Als ik me niet had ingehou den, dan had ik die schavuit wel ik- weet-niet-wat kunnen doen!' 'Nou, nou Jodocus', zei de smid. 'Dank zij de wanbetalingspraktijken van de pseudo-hertog staat jouw meester er gekleurd op hoor!' 'Zegt u dat wel, mijnheer', zei Jodocus met een droeve zucht, terwijl het schaamrood zijn wangen kleurde. 'Al zaten wij zelf meestal krap In onze geldmiddelen, toch wisten wij altijd netjes aan onze verplichtingen te voldoen. En nu noemde deze onbeschaafde schavuit ons kaal! het is vreselijk! Het is een teken des tijds! De vervlakking vreet overal door! De adel is niet meer in tel! 'Bedankt!' zei Paul. 'Maar ik stuur er nog meeri. Maar toen dit een keer of vijf, zes was gebeurd, daagde Paul hem uit: 'Luister eens, Ted, hier klopt iets niet. Ik stuur jou weefsel van vingers die, naar men zegt, wegteren. Je weet heel goed dat een gezonde vinger zoiets niet doet Doe me een plezier en bekijk de zaak nog eens!' Dokter Gault, een uiterst nauwgezet man, vatte andermaal zijn microscoop. Toen hij terugkwam krabde hij verle gen op zijn hoofd. 'Die weefsels zien eruit als elk ander normaal en ge woon weefsel. Ze zijn een heel klein beetje vezelachtiger en hebben iets minder bloedbanen dan normaal. En verder ontbreken de zenuw-uiteinden. Maar voor het overige kan ik er niets bijzonders aan ontdekken, en zelfs niets wat zou kunnen dulden op le pra'. Zijn bevindingen leken de herhaalde venekeringen van dokter Cochrane te bevestigen, dat ondanks de destructie ve werking van lepra het weefsel van lepra-patienten het vermogen behield normaal te genezen .zoals hijzelf bij amputaties en verwijdering van mid denhands- en midden voets-beentj es had aangetoond. Paul nam de rappor ten van de patholoog in ontvangst met een mengeling van verbazing en tevredenheid. Ook al was hij er nog niet in geslaagd de oorzaak op het spoor te komen, hij wist nu tenminste iets van de grenzen van de ziekte. Hij had het idee, dat hij nu bijna toe was aan de volgende stap, een heel grote stap: een experiment op het gebied van de chirurgie. Intussen stelde ook Margaret zichzelf vragen. Ook zij deed moeite daarop het antwoord te vinden. TV-vandaag Speciaal Radio-vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Van Oekel's Disco- hoek, muz. programma 19.45 Popeije 20.00 Journaal 20.21 All in the Family 20.45 Vakantie '74 - Avon turen '74, vakantierep. 21.30 West, Doc. film EO 22.00 E.O. Metterdaad, gesprek met een ex- moslim 22.15 Moody Chorale op toernee III, zang 22.45 Aan dé rand,.film 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal NCRV 19.05 Black Beauty, serie 19.30 De Beverlij Hill billies, serie 20.00 Journaal 20.21 Macbeth, ópera 22.45 Ds. van den Bosch. praatje 22.50 Journaal DUITSLAND I 10.00 journaal. 10.05 Akt. en muz. 10.25 Nackte Gwalt, film. 12.05 Inf. en meningen. 12.50 Persoverz. 13.00 en 16.15 Journaal. 16.20 Inf. film. 17.05 Klnderprogr. 17.40 Idem. 17.55 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Kultuurspiègel- mag. 18.30 Akt. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Nordschau.mag. 19.28 Rep. 19.59 Progr. overz. WDR: 18.00 Nws uit Noordrijn-Westfa- len. 18.05 Klnderprogr. 18.15 Dr. med. Mar cus Welby, serie. 18.40 Akt. 19.20 Verv. tv- serie) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Dok.progr. 21.00 Los Angeles 1937: dans met de dood. film. 21.45 Rep. 22.30 Journaal en comm. en weerber. DUITSLAND II 16.30 Rep. 17.00 Journaal. 17.10 Kindér- progr. 17.35 Akt. en muz. 18.25 Hier kocht der Chef, serie. 19.00 Journaal. 19.30 Muzikaal amusementsprogr. 20.30 Reg. akt. 21.00 Journaal. 21.15 Kultu- reel mag. 22.00 Dok. film. 22.30 Jour naal. DUITSLAND III WDR 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Amusementsprogr. voor Turkse werkn. 19.15 Akt. 19.45 Nws uit Noordrijn-Westfalen. Hoogtepunt bij de NCRV is de tv- registratie van Verdi's 'Macbeth', ge baseerd op het beroemde koningsdra ma van William Shakespeare, Het be treft hier een opvoering in het Glyndebourne Festival van 1972, die door de kritiek magistraal werd ge noemd. Ned. 2/20.21 Behalve de EO opereerde ook de VPRO op een camping. Maar het pakte wel anders uit, want volgens de aankondiging werden de 'alledaagse, lachwekkende, tragische en ontroeren de leefgewoonten' gefilmd. Ned. 1/20.45 'Blauwe Katze, gelbe Orchidee' is een film over het florerende kunstle ven in Brazilië. Alleen al in Sao Paulo doen maar liefst honderd gale rieën goede zaken. Duitsl. 2/22.00 Met Dirk Jan Bijker van de EO praat Dalhatu Abdul over de verschil len tussen mohammedanisme en chris tendom. Ned. 1/22.00 De NCRV zendt een middagpauze- dienst uit, waarin ds Buskes spreekt over 'Ja, daar zijn blijde dagen nog in 't leven'. Hilv. 2/12.53 'Uit de muzlekpers' is een nieuw Avro-programma over wetenswaardig heden die betrekking hebben, op klas sieke muziek. Hilv. 2/22.30 19.55 Komm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 3x Cherubino. Interpretatie van drie Mozart-regisseurs. 21.05 Die Folterungen der Beatles Cenei, ballet. 21.45 Poezie. BELGIE (Nederlands) 18.55 Fabeltjeskrant. 19.00 Black Beayt. serie. 19.25 Bags bij de vleet, filmklucht. 19.40 Med. 19.45 Journaal. 20.15 Qulzprogr. 20.45 Muzikaal progr. 21.20 Pandora, tv-spei. 22.25 Kortweg. 22.40 Ontmoeting met een cineast. 23.20 Journaal. 23.30 Yoga. BELGIE (Frans) 18.10 Klnderprogr. 18.30 Spelprogr. 19.00 Les saintes cheries, serie. 19.30 Kulturele agenda. 19.43 Journaal. 20.15 Tips voor weggebruikers. 20.20 Les desaxes, film. 22.05 Fragm. uit nieuwe films. 22.55 Journaal. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn* 7.20 (S) Lichte gramm.muz. (8.00 Nws< 8.11 Radiojournaal,) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. 19.35 Waterst.) 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03 Radiojournaal.) «11.30 (S) Rondira twaalf: een uur allerlei voor ledereen. (11.55 Beursber.) 12.30 Mod. Platteland. 12.35 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojour naal. 13.21 (S) Marinlerskapel van de Kon. Marine. 14.00 (S) Operettemuz. 15.00 (S) Aspekten: kunstrubriek. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Jumbo-Set. 17.00 (S) Mobiel: een beweeglijk progr. voor beweeg lijke mensen. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.20 (S) Licht orgelspel. IKOR: 18.30 Kleur: inf. en komm. over zaken van kerk en samenleving. NCRV: 19.00 (S) Leger des Heilskwartier. 19.15 De kerk vandaag: nws en comm. 19.30 (S) Veel gevraagde gewijde muz. 20.00 (S) Zomaar zomers: licht muz.progr. 21.55 (S) Kerkorgelconc. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 Om de veiligheid van het bestaan, ultz. over Ned en de NAVO. 23.05 (S) Klass.muz., 23,55 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass.muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Progr.overz. 8.00 Te Deum Laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: praatje. 8.30 Nws. 8.36 Gymn v.d. vrouw. 8.45 (S) Podium v.d. vrouw: maat schappij inf. 9.20 (S) Onder de lioogtezon: progr. v.d. zieken. 10,00 (S) Radio Filh. Ork. en sol: klass.muz. 10.30 Nws. 10.33 (S) Omroepork. met sol: klass.muz. 11.30 Hier en Nu - extra. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia: volksmuz. 12.15 (S) Lichte gramm. muz. 12.26 Med. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.53 (S) Herv. mlddagpauzedienst. 13.14 (S) Draaischijf. 15.00 (S) Klass. planomuz, 15.30 Nws. 15.33 Landelijke Zendingsdag van de Geref. Zendlngsbond. 16.00 Een uur natuur: mag. (16.30 (S) Hier en Nu) 17.00 V.d. kinderen. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu, 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: oude koormuz. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpano rama. 18.53 Zojuist verschenen: boekbespre king. AVRO: 19.00 (S) Alt-mezzo, bariton en plano: klass.muz. 19.30 (S) Klass. kamermuz. 19.46 (S) Viool en plano: klass.muz. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. AVRO: 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) BerUJns Fllh, Ork. met sol.: klass.muz. 21.43 (S) Mannen koor. 22.10 Dat zit goed fout: korte ludleke- culturele happening. 22.30 (S) Uit de Muz.- pers. 22.55 (S) Dichter bij de muz.: nieuwe liedjes, chasons of songs. 23.20 (S) Essay: progr. over kunst. 23.50 Radiojournaal. 23.55 Nws. HILVERSUM III Ieder heel uur 2 minuten Nws. TROS: 7.02 Drie op he boterham: met verkeersinf. KRO: 9.03 Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag: KRO's pauzeprogr. (13.00 Raden maar) 14.03 Pop-Kontakt. NOS: 16.03 De Hitmeesters. 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 19.02 (S) Drie loopt achter. 20.02 (S) Poster. 21.02 (S) Sesjun: jazz en blues. 22.02 (S) De Hugo van Gelderen Show. 23.02 (S) TROS-Sport-TiJd: sport en muz. 00.02 Aktua. 00.10 (S) Jazz- Slr. 01.02 De Nachtwacht. NOS: 05.02 De sate-saus show. EO: 06.02 Matlnata: gevar. lichte muz. Om de cijfers, bij en in de richting van de pijltjes, woorden invullen die betekenen: 1. een redevoering houden, 2. bestuur der, 3. handboei, 4. standaardmaat bij de ijk, 5. opmerkzaam, 6. kneukel, 7. orgelregister, 8. rank en smal, 9. voor stuk van een vrachtauto. 'Al is dit nu je eerste brand, dan behoef Je hem toch nog niet zo te knij pen......' OPLOSSING VAN GISTEREN Hor. 1. gul, 4. gal, 7. ieme, 8. as, 10. oele, 13. te, 14. si, 16. eer, 17. steek, 19. tak, 20. Rt. 21. de, 22. amen, 24. er, 26. alge, 27. ark, 28. eis. ert.: 2. uil, 3. leest, 4. ge, 5. la, 6. notitie, 9. serpent, 11. Ee, 12. dek, 15. Ier, 17. ski, 18. etage, 21. de, 23. Mei, (Wordt vervolgd) 25. ra, 26. A.K. Mijdt hete auto FRANKFORT (DPA) De verkeer- politie in Frankfort heeft mensen die lijden aan hartkwalen of storing in de bloedsomloop, verzocht niet hun auto te gebruiken op de hete uren van de dag. De hitte tijdens de honds dagen die drie dagen geleden in West- Duitsland begonnen, heeft dinsdag ge leid tot 40 verkeersongelukken in ze ven uur tijd waarbij ernstige gewon den vielen. Zestien van deze ongeluk ken gebeurden tussen 13 en 15 uur toen de temperatuur in de auto's opliep tot 50 k 60 graden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4