I Wat nou AH! Halfvolle koffiëmelk mager geprijsd? m«TB> Uit de weekbladen becel^^r ii7 Calvé?""50^ 179 Duyvfs^'<l f49 Nescafé 798 Nieuwe landman Martelkamers Nixons afgang Meeregeren Zelfbestuur Auto tegen vrachtwagen CDA Zierikzee geeft voorkeur aan VVD boven PvdA Albert Heijn, volop voordeel,volop keus. Kilo pruimen Knorr groentesoep zakjo C(1 Roodmerk koffie snelfiltermaling vacuumpak250g CU Spaghetti Ch Karnemelk Ch Leverpastei Nu Varkensfilet van delende orv Schouderfilet- rollade Ch Sinaasappel sap Grokosperzie- bonenuit diePvries Mölny luiers TROUW/KWARTET DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1974 BINJNIiENLAiND T10/K10 Nieuwe leden van Arti exposeren AMSTERDAM De aloude Maat schappij Arti et Amicitiae in Amster dam gaat in het vervolg jaarlijks het werk van. nieuwe leden exposeren, mede om daarmee te demonstreren dat Arti sterk is verjongd. De eerste van deze reeks exposities wordt van 3 t.m. 25 augustus in het gebouw aan het Rokin gehouden. Op deze tentoon stelling 'Nieuwe leden 1973' zal een aantal van de nieuw in dat jaar aangenomen leden werk laten zien. Internationaal blazerscongres ARNHEM In Arnhem wordt mo menteel een internationaal congres voor blaasmuziek gehouden. Drie da gen gaan ongeveer honderd blaasmu- ziekexperts uit veertien landen zich over de specifieke problemen van de ze tak van muziekbeoefening buigen. Onder hen zijn besturen van beroeps- en amateurgezelschappen, dirigenten, uitgevers en leden van muziekcorp sen. Vanavond (donderdag) concerte ren tot besluit van deze congresdag het Nationaal Jeugdorkest van de Ne derlandse Federatie van Christelijke Muziekbonden en het Mississipi State University Clarinet Choir in Musis Sacrum. Vrijdag zal het jaarlijkse con gres van de Confédération Internatio nale des Sociétés populaires de Musi- que plaatshebben, 's middags gevolgd door een 'workshop' waarin leden uit allerlei muziekverenigingen uit bin nen- en buitenland samen gaan musi ceren. Gezien de internationale deel name aan deze congresdagen, zullen acht tolken van het Europees Ge rechtshof zorgdragen voor vertalingen die via de vertaalapparatuur van het Internationaal Agrarisch Centrum te Wageningen wordt verspreid. Russische cellist Rostropowitsj in Nice NICE De vermaarde cellist Mstis- law Rostropowitsj. die niet lang gele den toestemming kreeg zijn vaderland de Sowjet-Unie te verlaten, is dinsda gavond in Nice aangekomen met zijn vrouw, de zangeres Galina Witsjnews- kaja, en hun twee dochters Elena en Olga. Tot journalisten zei de 47-jarige kun stenaar dat hij de eerste twee jaar niet naar de Sowjet-Unie zal terugke ren maar dat hij niet van plan is zich ergens anders te vestigen. T)e Sowjet- Unie is mijn vaderland'. Morgen geeft mevrouw Rostropowitsj in Monaco een concert daarbij aan de vleugel begeleid door haar man. Op 7 augustus zal de kunstenaar optreden in het paleis van Prins Rainier en dan de eerste uitvoering geven van Aram Katsjatoerians nieuse Cellocon cert. Dit concert zal door de 71-jarige componist zelf worden gedirigeerd. Beeldhouwkunst in Westerbork WESTERBORK Begin djze week werd in het raadspaviljoen bij het gemeentehuis van Westerbork een tentoonstelling opengesteld, die tot doel heeft het publiek meer in con tact te brengen met de eigentijdse beeldhouwkunst. In het paviljoen zijn bijna 90 kleine plastieken bijeenge bracht en in het park rondom zijn enkele grote beelden geplaatst waar bij, zo kun je concluderen, wat de prijzen betreft kennelijk ook gedacht is aan de tuinen van particulieren. Er is werk in brons, marmer, hout, alu minium, terracotta, beton, van zeer bekende en van minder bekende beeldhouwers, figuratief en non-figu ratief. De kortingsmogelijkheid van de 20 pet subsidieregeling van CRM kan in beperkte mate nog aangevuld worden met de provinciale subsidie, waarbij totaal een korting tot 40 pet op de koopprijs mogelijk is. De expositie is georganiseerd door Chris Verheugd, die ook jaarlijks de grote beeldhouwexpositie 'Beelden in De Bilt' verzorgt. De deelnemende kunstenaars zijn Aat Augustijn, Fons Bemelmans, Agnes Berck, Rien Goené, Joop Hollanders, Gooitzen de Jong, Titus Leeser, Nel van Lith, Pim van Moorsel, Erna Postuma, Pieter Starreveld, Gabriël Sterk, Martin Stolk en Henk Visser. Wilhelm Holzbauer Holzbauer gaat Bijenkorf voor Utrecht ontwerpen AMSTERDAM De Oostenrijkse ar chitect Wilhelm Holzbauer heeft van de NV Koninklijke Bijenkorf Beheer opdracht gekregen een voorlopig ont werp te maken voor het in Utrecht te vestigen filiaal van De Bijenkorf. De keus is op de nu 43-jarige Holz bauer gevallen omdat de NV KBB na bestudering van het werk van andere buitenlandse en Nederlandse architec ten tot de conclusie is gekomen dat de Oostenrijker 'de vele en veelsoorti ge eisen, die aan dit warenhuis wor den gesteld, optimaal in architectoni sche vorm zal kunnen verwezenlijken. Bij deze eisen spelen zowel de relatie tussen het warenhuis en zijn omge ving alsmede het gewenste onder scheidende van De Bijenkorf een be langrijke rol.' Holzbauer die naast diverse internati onale architectuurprijzen ook die voor het nieuwe stadhuis in Amsterdam won, heeft enkele jaren in de hoofd stad gewoond en is lid van de Bond van Nederlandse architecten. Het nieuwe filiaal van de Bijenkorf in Utrecht komt in het hart van de oude binnenstad op de hoek van de Lange Viestraat en de St. Jacobs- straat. De op dit terrein staande ge bouwen worden thans gesloopt. De Haagse Post Ook de opinie-weekbladen ontkomen niet aan een zekere zomer-malaise. Behalve verplichte ondenverpen als Griekeland, Portugal en Nixon staat cr weinig opzienbarends in. De bladen zijn dunner, bieden weinig eigen ver halen. Alleen de Haagse Post heeft zich in zoverre aangepast, dat het aandacht besteedt aan het 'Leven van de nieuwe landman', opgetekend door Eelke de Jong en schitterend van tekeningen voorzien door Peter van Straaten. Uit 'het bezwaarlijk buiten verblijf' het volgende fragment: 'Veel mensen uit de stad kopen buiten toch weer een huis in een rij. De oude gemeenschap slaapt eeuwen en dan komen opeens de nieuwe inwoners en gaan zich indringend met het dorpsle ven bezighouden. De toneelvereniging, die al jaren bestaat, wordt een ander repertoire opgedrongen, en dan staan ze raar te kijken als een stuk van Pinter niet meer dan zeven man en een paardekop naar het plaatselijk café trekt". In de serie Schrijvers op stap trekt deze keer Henri Knap erop uit om de 'schoonheden' van het Noordhollandse te beschrijven. William Rothuizen be richt over Griekeland en Joop Landré zegt tegen Ischa Meijer: 'Je zou kun nen zeggen, dat de Tros op mij lijkt'. Vrij Nederland In Vrij Nederland veel aandacht voor het politieke gebeuren. George Mavro- poulos, die vorige week nog tekende met G.Q., is van mening, dat van een nieuwe militaire greep naar de macht in Griekenland voorlopig geen sprake is. Hij interviewde ook Andrea Nefe- londis, die als jongste gevangene (net twintig geworden) op het eiland Jaros verbleef, maar nu is vrijgelaten. Op de vraag of hij door de politie is geslagen, antwoordt hij: 'Nee, bijna niet, maar er werd aan de lopende band gemarteld. De martelkamers lig gen onder de cel waar ik zat. 15 meter diep onder de grond. Voortdu rend kon je mensen horen schreeu wen. Dat geschreeuw trof me tot diep in mijn hart'. G. van Westerloo schrijft over de verzorgingsassistentes, die voor zestig gulden in de maand nog boenen, dweilen, schrobben en stoffen. Wie wil er voor dat geld geen schoon maakster, vraagt hij zich ironisch af. En dat alles onder het goedkeurend oog van minister Boersnu, die zelf deze ontduiking van de minimum jeugdloonbepalingen heeft helpen be vorderen'. Joop van Tijn tot slot over Nixon's Impeachment: 'de president oogst wat hij heeft gezaaid'. Elseviers Magazine Dezelfde Nixon siert ook het omslag van Elseviers Magazine. Binnenin wordt 'de afgang van een president' beschreven, maar wat er ook nog meer over hem en Watergate zal wor den geschreven, R.M.N. zal blijven zeggen: 'I am not a crook'. EM publi ceert verder een gesprek met minister Boersma van sociale zaken over jeugd werkloosheid: 36.000 jongeren zonder werk en de minister voegt daaraan toe: 'de groep jongeren, die niet wil len werken, is de laatste jaren sterk gegroeid'. Een nul voor rekenen en een tien voor Pias' schreef een leraar eens in de marge van het rapport van Rob van Reijn. die nu als pantomi mespeler met Exegese uit het Oude Testament zijn doorbraak viert: je wilde je juist waarmaken als jongetje. De Nieuwe Linie Je zat toch in het verdomhoekje met een hazelipje en een spraakgebrek. vPllio*nPlfl Wat moet je met zo'n jongetje?' Rob van Reljn De Groene De Groene is in tegenstelling tot Vrij Nederland minder uitbundig over de situatie in Griekenland. De Grieken land-werkgroep, die collectief een stuk produceerde, wijst erop, dat in dit land de militairen blijven mee regeren. Paul Brill schetst de geschie denis van de olieboycot: 'De gordijnen zijn al lang weer open, maar de verwarring is gebleven'. In dit blad tevens aandacht voor het bejaarden schandaal in Den Haag, waar de Her vormde diaconie bezig is de bejaarden in de hofjes van hun zelfstandigheid te beroven. Eén van de bejaarden zegt: 'De heb altijd gedacht, het is de Kerk, dus zit het wel goed'. Loek Zonneveld staat twee pagina's lang uitvoerig stil bij de onderwijzersoplei ding en de vernieuwing van 'school meester naar plooibare veldwerker'. Hervormd Nederland Koos Koster schrijft in Hervormd Ne derland over de zandstad Villa El Salvador in Peru, waar ongeveer 125.000 mensen wonen. 'Armen, die het niet meer namen en een eigen stad bouwden op een kale zandvlakte. Het is een uniek experiment van zelfbestuur, waarbij de gekozen lei ders verantwoording moeten afleggen tegenover de basis'. HN publiceert verder een gesprek met nieuwe EO- directeur Dorenbos, die het compro mis niet de juiste weg vindt, maar de EO wel een heel goede zaak'. Her- vromd Predikant Poel Pomp uit Be verwijk besluit 'zijn verslag over drie weken ploegendienst bij Hoogovens. 'Als ik afscheid neem van de ploeg zeggen ze, dat ze het fijn gevonden hebben en of ik nog eens terug kom. Dat beloof ik. Na de vakantie kom ik gewoon weer een halve dag praten. En ik neem me ook voor het volgend jaar weer drie weken te komen'. Eddy Bonte legt op de voorpagina van De Nieuwe Linie uit, wat Giscard met nationale veiligheid bedoelt: 'Eén agent op 250 Fransen'. Rudie Kagio is van mening, dat 'ook zonder olie crisis de textiel-industrie nu in de klem zat' en Hein Roethof, PvdA- Kamerlid komt nog even terug op het afluisteren van het openbaar ministe rie. Verder in DNL een pagina Grie kenland/Cyprus en een verhaal over de Rijks Psychiatrische Inrichting in Eindhoven, de Dennendalpupillen en de 'verdunning'. Geneesheer-directeur Van Borssum Waalkes over die ver dunning: 'Vergeet niet, de vroegere dorpsgek was ook maximaal geïnte greerd, maar hij was de prooi van iedereen'. LEEUWARDEN De 33-jarige J. Buwalda uit Leeuwarden ls gistermor gen met volle snelheid tegen een vrachtwagen gereden die aan de rech terzijde van de weg stond geparkeerd. Het ongeluk gebeurde op rijksweg 9 in Menaldumadeel. De heer Buwalda kwam om het leven. ZIERIKZEE De christen-democrati sche fractie in de gemeenteraad van Zierikzee heeft besloten de samenwer king met de Partij van de Arbeid te verbreken. In de komende raadsperio de zal nu een WD-er als wethouder in het college zitting nemen. De wrij ving ontstond nadat bleek dat in de PvdA een te grote inspraak werd toegepast van niet-raadsleden. De PvdA wilde ook de commissieverga deringen openbaar maken. De fractie vergaderingen van de PvdA zijn toe gankelijk voor partijleden. De we thouder kan door de ledenvergadering worden teruggeroepen. De gemeenteraad van Zierikzee be staat* uit drie leden van de AR, twee van de CHU, een van de KVP, vier van de PvdA en drie van de WD. GOUDMERK MARGARINE PINDAKAASA ZOUTE PINDA'S JlP VOORDEEL Met AH's halfvolle koffiemelk is 't lekker koffiedrinken, zonder dat er nou veel kalorieën om de hoek komen kijken. Deze week kost ie maar 1.29 in plaats van 1.59. 'n Mager prijsje, nietwaar. Trouwens wat dacht u van al die andere supervoordelige aanbiedingen bij AH! En de konstante korting op bekende merken A 45 SUNLIGHT ifflO JMQ- Qr zoet en sappig Burbank kippe m tomateo82* pak 500 gram JQQ^ 79 pak 1 liter J2T blikje 56 gram riIam/n italiaanse VlllanO tafelwijn rood of wit fles 1 liter 500 gram 500 gram JÖïOv/ ËËÉI fles 1 liter F 500 gram pak 30 stuks _3ÏOV) mm

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10