'The Sting': een heel fijne schelmenkomedie FILMPREMIÈRES VAN DEZE WEEK Don Allan winnaar Wateringse ronde van festival: hoeft er heen Filmpjes niemand F Frankenstein: voor chirurgen Man in cel overleden FAMILIEBERICHTEN TO H Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen 8.25 5.75 9.50 3.95 19.95 199.- 309.- 39.95 deze hypermoderne vol zig-zag Vendomatic naaimachine H 669 TROUW/KWARTET VMJBAG 26 JULI 1974 BINNENLAND In ?The Sting*, een film welks faam hem door middel van mond- en schriftreclame vooruit is gesneld, gaan we weer eens terug naar de jaren dertig, de tijd die ondanks of dank zij depressie en oorlogsdreiging zoveel voer voor nostalgie levert. Je zou er bijna genoeg van krijgen maar de kreet 'O filmers, niet meer!! besterft je op de lippen als je zo'n perfect gemaakte gangsterkomedie ziet als 'The Sting' van George Roy Hill. Het begin is al zo bijzonder goed: een paar in lichte schoenen gestoken voe ten bestijgen een smerige trap en laten de verworpenen van de crisisja ren onder zich. Van wie zijn die voeten? Van een gokker. In een paar minuten is de hele teneur van de film getekend. De gokker wordt in de luren gelegd door twee kleine oplich- tertjes die hem met een oude truc van zijn vele geld ontdoen en dat pikken de gokkersbazen in Chicago en New York niet. Ze laten de een vermoorden en maken de ander zo gifnijdig, dat hij alles op alles zet om wraak te nemen. Samen met een 'con-man', die wat hoger op de onderwereld-ladder staat dan hijzelf, zet hij een perfecte val op voor de opperbaas. Hoe dat in zijn werk gaat, hoe iedereen door iedereen wordt bedrogen omdat niemand is wat hij schijnt te zijn, dat is allemaal veel te ingewikkeld om uit te leggen, 't Zou ook het plezier maar bederven en 'The Sting", waarin met speels vernuft de stijl van de jaren dertig wordt nagebootst (alleen zou in een authentieke film uit die tijd het ac cent waarschijnlijk wat meer vallen op de maatschappelijke misère en wat minder op de gecompliceerde plot) is voor het plezier gemaakt. Robert Redford en Paul Newman in The Sting. Vermakelijk Luchtig is hij, balladesk en vermake lijk, gelardeerd met leuke jongens boekprentjes die de hoofdstukken van het verhaal markeren en passende 'piano-rags' van Scott Joplin. Een de cor en costuums om je vingers bij af te likken en spelers van de bovenste plank. Robert Redford en Paul New man, de een nerveus en emotioneel, de ander koel en zelfverzekerd, vor men een voortreffelijk team, Robert Shaw, die meestal verhevener rollen speelt, is een vondst als gangsters baas. Alle types om hem heen zijn trouwens met feilloze smaak gekozen, het kan niet op. Neem nu zo'n ser veerster in een cafetaria, hard, een zaam en zielig, geheel getrimd in de stijl van veertig jaren terug, die zich plotseling ontpopt als een professione le killer... en dat is bij lange na niet de enige verrassing waarvoor de toe schouwer komt te staan. Met vaart en verve volgen de frappes elkaar op. Robert Redford wordt voortdurend achterna gezeten èn door de politie èn door de grote jongens uit de onderwereld, maar de renr en vecht partijen vormen geen steuntjes op zichzelf, ze zijn functioneel opgeno men in de gang van het verhaal. Ee«i film waarin alles zo schijnbaar moei teloos gaat.... daarin moet veel werk, vakkundigheid en liefde voor het me tier zijn geïnvesteerd. W. Wielek-Berg Rotterdam-Corso; Utrecht- Camera; Groningen-Camera; Hilversum-Rex; Amersfoort-Grand; Breda-Grand; Haar- lem-Luxor; Leiden-Lido; Tilburg-Har- monie; Enschede-Alhambra. Ex-undergroundfikner Andy Warhol en zijn regisseur Paul Morrissey zijn niet wars van stereotype thema's, die ze op hun speciale manier benaderen. In 'Heat' namen ze de liefdesfilm uit Hollywood op de korrel, in 'Lonesome Cowboys' de Western, in 'Franken stein' (die spoedig gevolgd zal worden door 'Dracula') wordt de griezelfilm letterlijk en figuurlijk aangesneden. Warhols Frankenstein wil niet één mens maken, zoals zijn illustere naamgenoten, nee, hij broedt op een heel nieuw mensenras. Daarom kerft hij uit lijken een man en een vrouw en die worden geacht nageslacht voort te brengen. Helaas, hij vergist zich: hij kroont zijn mannelijke wezen niet met het hoofd van de viriele rokken jager, die hij die rol had toebedacht, doch met de kop van een man die niet van vrouwen houdt. Zodat er van voortplanting niets komt. Wel van uitroeiing: aan het eind liggen de lijken dakpansgewijs opgestapeld in Frankensteins krakkemikkige labora torium tje met de lekkende kraan. Geen nood, zijn kinderen leven nog en die zetten de experimenten voort. Op Joe Dalessandro, die ook aan het bloedbad is ontkomen. Voor de film begint wordt mensen met een zwak hart aangeraden de zaal maar liever te verlaten. Ik zou die waarschuwing ook willen richten tot mensen die net geopereerd zijn of op het punt staan geopereerd te worden en tot chirurgen. De eerste categorie zou wel eens onpasselijk kunnen wor den van al die lillende ingewanden, die voortdurend het doek bevlekken en voor chirurgen is er geen lol aan, die zien die dingen elke dag. Ach, verder kun je wel een beetje lachen om de bizarre manier waarop Frankensteins huishouding met zijn nimfomane vrouuw aan het hoofd reilt en zeilt. Het ds wel jammer dat de film hier in een (overigens voor treffelijk nagesynchroniseerde) Duitse versie wordt vertoond. Veel van het malle contrast tussen de nonchalante dialoog en de gruwelijke gebeurtenis sen gaat aldus verloren, want in het Duits klinkt het allemaal veel serieu zer, W. Wielek-Berg (Amsterdam-Saskia, 18 j.) door Ber Huising The Best of the New York Erotic Film Festival is een verzameling filmpjes die op dat festival als de beste werden gekozen door een jury van zeven wel filmkundige beoordelaars, waarbij bijvoorbeeld Miles Forman, Andy Warhol, Terry Southern, Gore Vidal. WATERINGEN Don Allen is een van de talrijke vvielercoureurs die zelden of nooit in de publiciteit ver schijnen. Slechts een enkele keer pakt hij een prijsje mee, maar in de regel pedaleert hij onopvallend mee in het bontgekleurde lint. In de zojuist beë indigde Tour de France was de don kere Australiër ook van de partij. Maar weer was een figurantenrol voor hem weggelegd. Althans wat de clas- seringen betrof. Niettemin was zijn ploegleider (Piet Liebregts) uiterst tevreden over zijn dit seizoen bij de beroepsrenners debuterende pupil. Want, zo liet hij weten, Allan heeft bergen werk verzet, maar dan wel achter in het peloton waar hij con stant bidons en regenjassen sjouwde voor zijn ploeggenoten. Don Allan was dan ook een van de beste knech ten uit de Tour. Publiciteit was er echter voor hem niet bij. Allan clas- seerde zich als 103e in de eidrang- schiikking met ruim drie uur achter stand op winnaar Eddy Merckx. Onbewust dezen zijn collega-professio nals gisteravond in de drukbezochte Ronde van Wateringen (er waren meyr dan 10.000 kijkers) een oogje dicht toen Don Allan met nog 17 km te gaan alleen het hazepad koos. Nie mand reageerde, hetgeen resulteerde in een dermate ruime voorsprong (binnen drie kilometer had hij 40 seconden gepakt) dat hij uiteindelijk probleemloos de finish bereikte. Voor Allan zijn eerste prof-zege nadat hij vorig jaar als amateur wel geregeld in 'the picture' verscheen, onder meer als etappewinnaar in Warschau-Ber- lijn-Praag, de Ronde van Engeland en de Ronde van Oostenrijk. 'Waterin gen' kreeg dus geen 'vedette' als tri- umfator, Leo Duyndam, de streekfavo- riet, werd halfkoers met materiaal- pech geconfronteerd en een andere kanshebber Henny Kuiper hoorde een tube leegsissen toen hij (vrijwel op hetzelfde moment) een messcherpe demarrage haf geplaatst. Daar Cees Pauw, Gerry Knetemann en nationaal kampioen Ceos Priem (woensdag va der geworden) rustig in de meute hun rondjes meedraaiden moest deze prof-uitgave in Wateringen in feite wel een knecht als winnaar opleveren. Watn andere bekende ramen zoals Labourdette, Vasseur en Van Linden lieten zich evenmin aan het front zien. Het koersverloop was deondanks niet oninteressant. Op het bochtige circuit werden diverse speldenprikken uitgedeeld. Met name blonde Jos Schipper manifesteerde zich herhaal delijk in de voorstelijn. Eerst met Ger Kneteman en later aan de zijde van weer Kneteman, Kuiper er Zoont jes met nog 30 kilometer voor de wielen leek de 'slag* te vallen. Toen Hordijk, Kuiper, Schipper, Rosiers. Ottenbros, H. Prinsen en Keileners hun neus aan het verster staken zon der resultaat evenwel want juist op het moment dat de aansluiting tot stand kwam zag Don Allen zijn kans schoon waarmee de definitieve beslis* sirg was gevallen. De uitslagen waren profs. Eén D. Allen 105 kilometer in 2.21.20, .twee H. Ottenbros, drie J. Francken, vier R. Rosiers, vijf G. Kneteman. zes G. Harings, zeven C. Prie^, acht J. van Katwijk, W. Prin sen, tien H. Prinser, elf J. Krekels, twaalf J. van Beers, dertien E. Peel- man, veertien R. Buckacki, vijftien A. Huizebosch. Aamteurs, één W. van Steenis, twee D. Groen, drie H. Mutsaars, vier M. Reehorst, vijf W. Scbuitemaker (zijn fiets werd na afloop gestolen uit zijn wagen). Junioren E. L. van Griet, T. J. van Herp, drie J. Vooijs, vier E. van Kessel, vijf W. Lugtenburg. Nieuwelingen één A. de Jong, twee L. Walraven, drie M. Taverne, vier P. Koppert, vij C. Bemaards. DEN HAAG Gisteravond om half acht werd in het politiebureau aan de Jan Hendrukstraat een ongeveer 30- jarige man dood in een cel gevonden. De man werd 's middags tegen 12 uur dronken in de Boekhorststraat aange troffen. Zij letten op vormgeving, stijl, vak manschap, oorspronkelijkheid en 'ar tistieke' waarde. Maar wat daarmee werd gemaakt, verpakt, versierd, is erotiek en niet anders. Die komt nu, officieel goedgekeurd, in vier theaters tegelijk en die zijn geen obscure bioscoopjes of sexolubs. Nadat de Cen trale Commissie van de Filmkeuring het geheel eerst driemaal in strijd met de in Nederland geldende opvat tingen omtrent de goede zeden ver klaard had. Een probleem is dus waarom er voor de goedkeuring eerst drie afkeuringen waren en wat er, in die tijd van een half jaar, is veranderd aan die gelden de opvattingen omtrent de zeden. En voor wie en wat die dan gelden. Want daarover, en over alles bijna, denken Nederlanders boven de achttien niet gelijk, en niet hetzelfde als die af- of go edkeuringscomm issi es. Intiem Die overigens altijd over moord en doodslag, ander geweld en misdaad nooit zo moeilijk doen als over ero tiek. En ik weet niet wat onzedelijker is. Of liever: ik weet het wel. Erotiek is bovendien, prettiger, gezonder, niet verboden cn normaler. Ieder van bo ven de achttien kan dat weten. Maar erotiek hoort intiem te zijn en niet vertoond te worden. Volgens de op vattingen die lang golden En vaak leidden tot dubbelzinnige verborgen heden en een ontstellende hypocrisie. De tegenwoordige reactie: alles open en bloot hoeft ook weer niet. Maar alles dat mag en kan, in boeken, blaadjes, plaatjes, sexshops en sex- theatertjes, waarom dan niet in een film? Dat is ook een probleem. Want iedereen is vrij om niet naar zo'n film te gaan. Niemand hoeft zijn zeden te laten kwetsen. Wie dat wel wil, of er geen last van heeft, moet dat zelf maar weten. Niemand hoeft er heen. Naar deze filmpjes zeker niet. Want het is voor mij ook nog een probleem dat er zoveel drukte om gemaakt is: vier dure keuringen; een kort geding met een beroep waarin nog niet is uitgemaakt of de Staat verantwoordelijk is eti de Filmkeu ring ooit verantwoordelijk gesteld kan worden voor de uitspraken; ein deloze (persoonlijke) meningsverschil len over wel of geen porno of film kunst. Weer zo'n probleem: waar, en voor wie liggen de grenzen tussen porno en erotiek? Sommige filmpjes bleven afgekeurd en werden door andere ver vangen. Ik heb ze alle gezien en als u het mij vraagt: wat was het (onzede lijke verschil, dan weet ik het niet Bij de afgekeurde waren er een paar om te lachen en dat leidt de zinne- prikkelingen nogal vrolijk af, dacht ik. De wel toegelaten filmpjes tonen zinnelijke fantasietjes en bevredigin gen van paren en ook van eenzame meisjes, die geprikkeld worden door zichzelf door fruit dat ergens op lijkt, of door een voetbal. Het gewoon schillen en eten van een sinaasappel werd zelfs 'erotisch' uitgelegd. De fil mers werkten veel met heel dichtbije close-ups waarin de huid, niet erg erotisoh meer, op een landschap gaat lijken. Zij zóchten het veel in symbo liek en als zij de vervoering wilden verbeelden deden zij dat vaak met bewegende kleuren en vormen. Vroe ger, in de nette tijd, zag je bij zo'n toestand wuivend koren of branding op de rotsen. In die tijd overigens werden ook al ondeugende filmpjes gemaakt Er is er een, van Ohuck Vincent, uit de jaren twintig, over een paar dat alleen meent te zijn maar van alle kanten beluisterd en bespied wordt. Daarin zitten komische kwaliteiten van de oude kluchten. De filmestetiek die deze filmpjes bo ven de vulgaire porno moeten uittil len zou je weer een andere vorm van pornografie kunnen noemen. Een ver hulde, opgesmukte aanduiding werkt soms perverser dan het blote feit. Maar we zijn dus nu, na al die problemen zo ver dat deze erotische filmpjes als filmkunst goedgekeurd in goede theaters lopen. En dat wij er dus op in moesten gaan. Er is, dacht ik, één troost bij: niemand komt er zondiger vandaan dan hij er al heen ging. Amsterdam-Leidsepleintheatcr, Utrecht Studio, Groningen-Studiö, Nijmegen-Scala, 18 j.). M-et dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter en Zusje Jacqueline Jac. van Klaveren J. van Klaveren- van den Haak Wim Ans Getrouwd: Mieke Dijkema Groningen en Iwan de Vries jr. M.A. Amsterdam Toekomstig-adres: In plaats van kaarten Heden ontsliep in zijn Heer en Heiland onze zeer geliefde Vader, Grootvader en Overgrootvader George van Dijke op de leeftijd van 89 jaar. Romeinen 837 Niagara Falls, Ont., Canada, 21 juli 1974. Groningen: J. S. Boonstra-van Dijke Toronto, Ont.: Ottawa, Ont: 's-Gravenhage: Niagara Falls, Ont.: Niagara Falls, Ont.; Port Moody, B;C.: London, Ont.: Port Coquitlam, B.C.: Burlington, Ont: Toronto, Ont: J. T. Wareham-van Dijke K. Wareham S. R. Jenkins-van Dijke G. Jenkins T. Z. van Hanswijck de Jonge-van Dijke Mr. Dr. H. A. G. J. P. van Hanswijck de Jonge H. A. van Dijke R. van Dijke-Thut H. H. van Dijke M. van Dijke-Bowman A-J. van Dijke J. van Dijke-Pajaro H. G. van Dijke J. van Dijke-Apotheker Joh. van Dijke M. van Dijke-de Vries G. van Dijke E. van Dijke-Soriano Z. H. van Dijke Kleinkinderen en achterkleinkinderen Na een rouwdienst in de Christian Reformed Church van Niagara Falls (Rev. H. R. de Bolster en Rev. W. J. McKeown) heeft de teraarde bestelling plaats gehad op 24 juli 1974 te St Catharines. Verlangend om heen te gaan is heden, op de ge zegende leeftijd van 90 jaar, in het blindentehuis 'Somneheerdt' te Ermelo, in zijn Heer en Heiland ontslapen onze lieve Vader, Behuwdvader, Groot vader en Overgrootvader Frans Plug Weduwnaar van Lena Arbman Ps. 7312 oude berijming. Uit aller naam: Rotterdam: W. van Egmond-Plug Geen bloemen. Ermelo, 24 juli 1974. Corr.-adres: 's-Gravendijkwal 16a, Rotterdam. De overledene is opgebaard in de rouwkamer a.d. Mathenesserlaan 470 te Rotterdam. Gelegenheid tot bezoek aldaar: vrijdagavond van 7 tot 7.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 27 juli op de algemene begraafplaats 'Crooswijk'. Vertrek vanaf 's-Gravendijkwal 16 om 11 uur. Aankomst in de kapel om 11.30 uur. Aüda Catharina Verhagen Romeinen 8 vers 18 Dordrecht: J. G. Llttooij J. Llttooij-de Sterke Veldhoven: W. M. Berck-Littooij J. P. J. Berck Papendrecht: M. J. van de Enden- Li ttooij S. van de Enden C. van de Griend-LittoolJ E. van de Griend Scherpenzeel (Gld.): W. Littooij A. Littooij-Besemer Dordrecht: A. C. Broer-Littooij A. Broer en kleinkinderen GEEN BLOEMEN Gelegenheid tot condoleren: vrijdag 26 juli a.s. van 19.45 tot 20.30 uur in Bouwcen trum, Kon. Wilhelminastraat De begrafenis zal D.V. plaats vinden op zaterdag 27 juli a.s. op de Algemene Begraaf plaats om 12.30 uur. Vooraf wordt er een rouw dienst gehouden, aanvang 11.30 uur, in de Chr. Geref. Kerk van Dordrechl-Zuid. Zuldhovenlaantje 2, waarin zal voorgaan de weleerw. heer Ds. H. van der Schaaf. Langs deze weg betuigen wij onze welgemeende dank voor de vele blijken van medeleven tij dens de ziekte en na het over lijden van onze lieve Vader en Opa Adriaan Hermanus Botermans Ui1 aller naam: T. Botermans Rijnsburg, juli 1974. Voor de vele blijken van belang stelling betoond tijdens de ziekte cn na het overlijden van onze zorgzame Moeder Sophia v. Beelen- v. Ouivenibode In het bijzonder D*. Vink, Br. d. Duik, H.H. Doktoren cn Verple gend personeel, Dlaconessenhuis te Leiden. Tevens danken wij familie, bu ren èn kennissen en begrafenis onderneming Vis voor de cor recte verzorging van de begra fenis. Fam. v. Beelen DANKBETUIGING Daar het ons onmogelijk is U allen persoonlijk te bedanken met "Uw medeleven bij ons 40 jarig huwelijksfeest, zeggen wij U mede namens onze kinderen onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, wensen, planten, bloemen en ca deaus'. Dit alles heeft ons teer verblijd en is tevens een stimulans onze belangstelling in U te blijven voortzetten. Koudekerk a.d, Rijn, Juli 1974. Vaste rots van mijn behoj Heden heeft de Heere, nog onverwacht, na geduldig gedragen lijden van ons genomen i innig geliefde Man en der kinderen zorgzi Vader, Schoonvader, Groot- en Overgrootva< Broer, Zwager en Oom Jacob Veiiheij, echtgenoot van Petronella Vrolijk, eerder weduwnaar van Pieternella Kuijt, op de leeftijd van 75 jaar. Uit aller naam: P. Verheij-Vrol n, Scheveningen, 24 juli 1974, Haringkade 1F. Geen bezoek aan huis Geen bloemen *S( eesl De overledene is opgebaard in de rouwkap' „Atropos", Van Boetzelaerlaan 292. Bezoek vrijdag van 5-6 uur en zondag van 1 emt uur. et 3 Gelegenheid tot condoleren zaterdagmiddag v«e 4-5.30 uur in de rouwkamer. De bijzetting in het familiegraf zal plaatshebb maandag 29 juli om 1 uur op de Algemene graafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek van de rouwkamer om 12.30 uur. lite 'Stl Leg Heer Uw stille dauw van rust op onze duisternis. Neem van ons hart de vrees, de lust, en ma asr ons innerlijk bewust hoe schoon Uw vrede Gezang 463 'at Na een moedig gedragen lijden heeft de He aar uit onze familiekring tot Zich genomen mijn lie Zoon, onze Broer, Zwager en Oom Bastiaan Siereveld op de leeftijd van 45 jaar. Alphen a/d Rijn: Alphen a/d Rijn: Breda: Papendrecht: Iets lak itzo Teteringen: Leimuiden: P. Siereveld-den Boer W. M. van der Bijl- Sierevefn: C. J. v. d. Bijl Tet A. P. van Eijk-Siereveld A. G. M. van Eijk A. Siereveld M. C. Siereveld- Schipperhei K. E. Siereveld A. M. van der Graaf - Siereve K. L. van der Graaf A. A. Kant-Kanters A. W. Kant B. Kanters H. J. Kanters-Schreuders Neven en nichten Alphen a/d Rijn, 24 juli 1974. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden op terdag 27 juli om 11 uur in de Opstandingsker Prinses Marijkestraat 69, waarna de begrafei zal plaats vinden op de Oosterbegraafplaats. Aa komst aan de aula 12 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis een der zalen van de Opstandingskerk. Bas Siereveld Zijn spontaniteit en liefde voor zijn werk zullen wij in dankbare herinnering hou den. Leiderdorp, 24 juli 1974. Namens de Chr. Gem. Zangver. 'Excelsior', Leiderdorp. H. J. Boelee, voorz. J. Kruizinga, secr. 'Die hoop moet leed verzachten'. Gezang Heden behaagde het de g na een korstondig doe# duldig gedragen lijdei 1 C ons midden weg te r onze lieve Zuster. S> zuster en Tante Marijtje Hoek! ;rbi RE dé jt e et1 echtgenote van Maarten Haasbroe op de leeftijd van Katwijk: C. Hoek-Vooijs 1 i"1 Noordwijk: K. v. d. Lippe-Hoel J. C. v. d. Lippe Katwijk: C. Houwaard-Hoek A. Houwaard C. Hoek P. Hoek-v. d. Marei p. Neven en nichten. Katwijk aan Zee, 25 Juli >sd ik i DANKBETUIGING Voor uw medeleven tijdens de ziekte en na het lijden van onze lieve Moeder en Oma Neeltje Duyndam-Van Duyn betuigen wij u onze hartelijke dank. Uit aller naam: A Duyndf, Noordwijk, juli 1974. Zoutmanstraat 20. Hierbij danken wij U hartelijk voor de blijken van medeleven en belangstelling, ondervonden tijdens de ziekte en na het over lijden van onze lieve Moeder en Grootmoeder Gees je van Henten- Swankhuisen feiï al ter h: Ier Ipei ir r ioh1 M Goed nieuws voor mensen met aambeien. üfn Kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling vcrdwSi 35» wetenschap kent tegen-: woordig een middel dat de bij zondere eigenschap heeft aam beien te doen 'wegdrogen'. De pijn stopt. De zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Sperfcl Preparation Met Sperti Preparation H ver schrompelen ook hardneli t aambeien. t iSperti Preparation H Is ni en ontsmettend. Voor dir/ snelle, afdoende behandig van aambeien is er maai pi middel: Sperti Preparati e] zalf en zetpillen.- >TTaTlf7Pl !lén. vrijdag voordcel vrijdag voordeel Bad-en WC-matten Dessins in 4 uni- kleuren. Goed was- baaren natuurlijk met antislip rug. Moderne luxe voor uw bad en toilet. 50x85 badmat 11.50 50x60 wc-mat Huishoudschaar Eerste klas Solingen fabrikaat. Warm gesmeed en geschroefd. Kan daarom steeds prima geslepen worden. Grootte 15V2 cm. Nu slechts 24-Delig bekerservies Eigentijds van belijning, met zware bodem. Dus zeer stabiel. Nu voor de. uniek lage prijs van vrijdag voordeel Koffiefilter zakjes Transparante makrolon koffiefilter van onbreekbare kwaliteit. De juiste maat voor filterzakjes no. 2. Nu inclusief 120 zakjes vrijdagvoofdeel vrijdagvoordeel Matalen wandlamp Keus uit oranje, bruin, geel of groen. Goede stylering met bolreflektor in diverse richtingen verstelbaar. Echt zomerkoopjel Radto-casaetta- rakordar Onze fameuze Vendomatic CT871 FR. Heeft ingebouwde ultra- gevoelige mg/fm radio. Autom. opnamesterkte regeling voor direkte radio-opname. vrijdag voordeel vrijdagvoordeel Ravuelux 2002 fllmprojaktor Voor Super 8 en Single 8. Centrale schakelaar voor alle funkties en vele andere nieuwigheden. Kompl. met autom. 120 mtr.opvang- spoel, zoomobjektief en halogeenlamp Rekord gazonmaaier 10" Soliede stalen duwboom, rubber wielen en rubber rol. Snijbreedte 25 cm. Maaihoogte verstel baar. Zowel voor kleine als grotere gazons ••B Biedt drie naald standen: links, midden en reebts. Zeer soliede en mooi uitgevoerd In licht en donkergroen. De prijs Is inclusief voet.veerstand, vele accessoires en uitgebreid instruktie- boekie. Nu kopen betekent een zeer steekhoudende korting incasseren! Nu 2 dagen lang van 369.- voor VROOM DREESMANN oep gt n 2- mk: nie ije ide gsl titt rigi

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8