mm?- J or so dit jaar in teken an jubileum Flora (60) Personenauto sterk terugdringen arhof Alphen in oktober open Hijdra blijft tróuw aan zijn kiezers Agenda van Leiden irdenmarktfeest onddienst in de Mieremet sterkste Katwijks toernooi Brand met hevige rookontwikkeling in vrachtwagen Gemeente luistert niet naar raad Bloemschikdag voor ouderen in De Kooi Merenwijkers blijven tegen te hoge huren oglandse kerk van het 60-jarig bestaan van veiling Flora en het heet daarom: 'Flora's kleurenpracht internationaal'. 13 praal wagens en 25 luxe wagens zullen de stoet opluisteren. Ook zal er een wa gen meerijden, die in het teken staat van '999 jaar Rijnsburg'. Deze zal worden voorafgegaan door een karos en een oude postkoets met voor en achter ruiters te paard. Dit is alvast een voorproefje op het 1000-jarig be staan van Rijnsburg. De ontwerpers van de praalwagens zijn de fa. Visser en Van Duren. De artistieke leiding is in handen van de heer W. Buurman in Oegstgeest. De wagens zijn opgebouwd te Leiderdorp in de gebouwen van de Touwfabrie- ken. De laatste Jiand wordt er in Flora aan gelegd, waar de wagens 1 augustus naartoe gereden worden. Daar is dan een korps van een 100-tal bloemist-winkeliers, die veel kennis hebben van bloemsierkunst, aanwezig om ze in de bloemen te zetten. 'Naar mijn mening', zegt de heer Leeuwenburg, 'zijn dat wed zo'n beet je de beste binders van Nederland. Ook is er een grote groep van 100-150 mensen, om de binders te assisteren. Zoals het zich laat aanzien wordt dit een bijzonder mooi corso, want de belangstelling van de deelnemers is KATWIJK Voor de tweede maal kwamen de schakende badgasten sa men in de Kat/wijkse sporthal Cleyn Duin. De winnaar van het eerste toernooi, Hendriiksen, was ook weer aanwezig. Drie vierkampen waren noodzakelijk om tot een nieuwe inde ling in achtkampen naar puntentotaal te komen. Tot dat ogenblik was Noordwijker De Boer de verrassing van de avond daar hij royaal aan kop ging. Sikkel stelde teleur, evenals Dobbelaar. Vermoeidheid van talrijke schaaktoernooien moet als oorzaak worden gezien. Met wat medewerking van enkele 'overtolligen' konden drie achtkampen geformeerd worden. De hoofdgroep bood het publiek een inte ressante stijd tussen Mieremet, Hen- driksen. en Haasnoot, Winnaar werd Mieremet, op de voet gevolgd door de man van de prijzen, Haasnoot en door H endriksen. De tweede groep werd zoals te ver wachten viel gewonnen door Sikkel, met als goede nr 2, Dobbelaar. Groep 3 leverde een zege op voor Rijnsbur ger. groot. De muzikale begeleiding op 3 augus tus, over de hele route verdeeld, onge veer 20 km, is in handen van maar liefst 24 muziekkorpsen. Ook dit jaar is de route van Rijnsburg en Oegst geest naar Leiden. Daar in de Doelen kazerne pauzeren en dan via de singel en de Hoge Rijndijk naar Leiderdorp waar om ongeveer 7 uur 's avonds de stoet zal worden ontbonden'. Ook vertrouwde de heer Leeuwenburg ons toe dat dit Rijnsburgse corso, althans de praalwagens, later weer opgebouwd zal worden om op zater dag 10 augustus in Den Haag en Scheveningen door de straten te trek ken, geflankeerd door een groot aan tal luxe wagens. Ook is het vrijwel zeker, dat het op 21 september in de partnergemeente Hiittental en Siegen is te zien zoals twee jaar geleden. Landré Het corso wordt vrijdag 2 augustus om 3 uur 's middags geopend door de heer Landré van de Tros-t.v. Ook is er op 25 juli een opname van Od Losse Groeven in Flora. Dit program ma wordt vrijdag 2 augustus uitgezon den door de televisie. Flora staat in een nogal nauwe relatie met de Tros. Bij alle evenementen van deze 'zuil' zorgt Flora belangeloos voor de bloe men, dit als reclamemiddel. Alle kwe kers en anderen betalen aan de vei ling een zgn. reclamebijdrage, die voor dit soort doeleinden wordt ge bruikt. Ook op het nieuwjaarsconcert in Wenen verzorgt Flora de bloemen. Vrijdagsavonds na de opening kan men het corso bezichtigen, en wel van 16 tot 23 uur. Zaterdagmorgen wordt het niet opengesteld voor het publiek vanwege de ruimte in Flora. Dit hoopt men volgend jaar wel weer te ADVERTENTIE exclusieve meubelen bij INTERIEURVERZORGING VERDUYN RIJNSBURG Rapenburg lb, tel. (017181-13036. ,W/KTORnTBT ZATERDAG 20 JUI3 1974 STAD EN REGIO L3 lerdag 3 augustus van Rijnsburg naar Leider dorp ijnze corresDondente jSBURG Zaterdag 3 augustus is het weer zover. Het 28ste bloe mencorso gaat dan 'Flora' uit om zijn jaarlijkse 'zegetocht' te houden. 1 er wel een schaduw over dit corsogebeuren vallen na het overlijden van burgemeester Koomans. 'Het corso gaat wel in zijn geheel f zegt de heer C. Leeuwenburg (54), voorzitter van het corso comité, 'maar we zijn op het ogenblik wel in bespreking me* de Oranje- ging om diverse evenementen in de feestweek te schrappen. Het is o.a. nog niet zeker of de gebruikelijke taptoe, ter afsluiting van •ek, zal worden gehouden. kunnen doen. als de nieuwe hallen klaar zijn. Over volgend jaar zegt de heer Leeu wenburg al: 'Het ontwerp voor vol gend jaar 1975 is al klaar. Hierin worden dezelfde heren Visser en Van Duren geassisteerd door prof. Glasber gen. Deze professor heeft veel kennis van de geschiedenis van Rijnsburg. In het jaai van Rijnsburgs duizendjarig bestaan zal deze wetenschappelijk-ar- tistieke samenwerking ongetwijfeld bijzonder zinrijk zijn'. Leeuwenburg, zeer actief in jrsocomité, organiseert dit ge- nu al voor de 28ste keer mee, lang er corso wordt gehouden. >et dit (en ook al d e andere gleden) belangeloos. Het brengt i^lijk wel financiële consequen- jet zich, maar hier zit een groot ie-element voor het bloemenvak :ft veel voldoening, want zeker mensen beleven er plezier feel voorbereidend werk zit er rlijk wel in, want als het voor rij gaan wë gelijk voor volgend de gang'. staat het corso in het teken in februari gevierde jubileum bÖ Discussiestuk 'kleine drie': verkeerslichten op Hooigracht LEIDEN In het discussiestuk over de binnenstad van de klei ne linkse drie (PPR, PSP en D'66), dat we gisteren reeds ten dele weergaven, wordt gesteld, dat de zogenaamde 'cityring' een achterhaald idee is. De nota acht het ongewenst de stad hiervoor af te breken en het autoverkeer in de binnenstad door deze ring te stimuleren. 'Helaas hebben ve len de verwerpelijkheid van de cityring niet op tijd ingezien en zitten we na een aantal doorbra- Met voorkeurstemmen in raad van Ter Aar TER AAR De gemeenteraadsver kiezingen hebben binnen de K.V.P. een nasleep gekregen. De heer Th. A. Hijidra werd gekozen met voorkeur stemmen. De partij haalde vijf zetels in tegenstelling tot vier jaar geleden toen acht leden werden gekozen. De heer J. H. Fransen werd het 'slachtof fer' van de voorkeurstemmen. Het bestuur van de K.V.P. heeft aan Hij- dra gevraagd om te bedanken ten gunste van Fransen. Op de ledenvergadering waar de kan- diatenlijst werd vastgesteld was al verzet gerezen tegen de plaats die aan de heer Hijdra werd toegewezen. Met name oud-wethouder H. A. Volgering weer erop dat de middenstand in Hijdra een vertegenwoordiger zag en dat zijn lage plaats een in de kaart spelen was van de WD, die voor het eerst met een lijst uitkwam. De lijst werd evenwel toch zo vastgesteld dat Hijdra op een niet verkiesbare plaats kwam te staan. Daags voor de verkiezingen werd in de gemeente een circulaire verspreid, waarin werd geadviseerd door voor keurstemmen Hijdra, mevrouw v d Jagt en mevr Mank in de raad te doen terugkeren. Het comité dat dit schrijven deed uitgaan noemde zich 'Sport en Jongeren'. Hijdra was met dit schrijven bekend, maar de beide dames wisten van niets. Van de drie gencemde personen haalde HijdTa het vereiste aantal stemmen voor een ze tel. Hij werd dus tot lid van de raad benoemd. Tegen deze gang van zaken rees ver zet en vandaar de vraag aan Hijdra om te bedanken. Tot nu toe heeft Hijdra geweigerd op deze vraag in ta gaan. In een gesprek met hem bleek ons dat hij dit ook niet vair plan is te doen. Hij vindt dat onjuist tegenover degenen die hun stem aan hem heb ben gegeven. De hele gang van zaken bij de kantidaatstelling kon hij ook niet bewonderen. Bovendien heeft hij nooit getekend dat hij geen voorkeur stemmen zou aanvaarden. Op een vraag naar de wethoudersver kiezing zed de heer Hijdra dat hij daar geen wijziging in wilde brengen. Ook ziet hij geen redenen waarom het bestuur van de afdeling van de KVP hem als lid zou kunnen royeren. Hij toonde begrip voor de teleurstelling van de heer Fransen, 'maar verkiezin gen brengen eenmaal altijd verrassin gen mee'. Aan zijn politieke beginsel wil Hijdra trouw blijven. Hij ds een warm voorstander van het Christen Democratisch AppéL LEIDEN De Leidse brandweer moest donderdagmiddag uitrukken toen op het Lammenschansiplein een hevige rookontwikkeling werd gecon stateerd in de lading van een vracht auto uit Rotterdam. De vrachtwagen, die in karton verpakte houten tafel bladen vervoerde, reed juist het plein over, toen de chauffeur de brand ontdekte. Het vuur werd geblust, maar de brandweer kon niet voorko men dat een aantal tafelbladen werd beschadigd. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend. De chauffeur kon na de blussingswerkzaamheden zijn weg vervolgen. ken nu met de racebanen Hooi gracht en Langegracht. Er wordt een aantal maatregelen voorgesteld om de verkeersveiligheid op Langegracht en Hooigracht te be vorderen, maatregelen, die ten dele reeds door de raad zijn aangenomen. Om de bottleneck Valkbrug en het gevaarlijke kruispunt Moienwerf-Lan- gegracht op te heffen moeten de bai leybrug en verbindingsweg bij molen De Valk worden aangelegd. Verder stelt de nota voor verkeerslichten te plaatsen op de kruispunten Lammer markt-Nieuwe Beestenmarkt Hooi- gracht-Ir. Driessenstraat (reeds door de raad aangenomen), Levendaal-Gere- gracht en Hooigracht-Hogewoerd. Door het plaatsen van verkeerslichten op de Hooigracht zal het verkeer sterker geordend worden en zal de snelheid afnemen. Hierdoor zal het aantal aanrijdingen van voetgangers en fietsers afnemen en het aantal kop-staartbotsmgen tussen auto's toe nemen. Schade aan mensen wordt dus veranderd in schade aan blik. Voor een geordende aansluiting op de Watersteeg is het nodig de St Jeris- steeg, wel eens de breedste steeg van Europa genoemd, weer te vernauwen en de Oranjeboomstraat goed aan te sluiten. De toekomstige bestemming van de route Noordeinde-Prinsessekade-Lan- gegraoht-Hooigracht is onduidelijk. Het lijkt aantrekkelijk de personen auto van deze route te gaan verdrij ven'. In de komende raadsperiode zijn daar echter nog geen middelen voor, zo wordt geconstateerd. In de toe komst zou er een tram kunnen gaan rijden uit de richting Oegstgeest via het autogedeelte van de Rijnsburger- weg, Langegracht en Hooigracht, via het Levendaal richting Leiderdorp en via de Lammenschansweg richting Voorsohoten met aansluiting op het HTM-net. Het verdient overweging van de Langegracht een rustieke laan Brieven van lezers LEIDEN Alsof de duvel ermee speelt'? Weer twee branden in de binnenstad. Eén in onze wijk, de ander vlak daarbuiten. Beide, reeds lang leeg staand, waar troep en vuilnis in is gegooid. De voorzitter van de buurtvereniging en anderen hebben gewaarschuwd, toen er in het pand in onze wijk vuilnis was gegooid, dat vies was. stonk, ongedierte gaf en... brand stichting kon veroorzaken. En inder daad; er kwam brand, een uitslaande. Want er werd niet geluisterd naar waarschuwingen. Weer een holle rotte kies op een plaats, waar een zindelijk denkende gemeente een fors aan wo ning- en buurtverbetering zou hebben gedaan. De ministeries van CRM en Volkshuisvesting staan tegenover wo ning- en buurtverbetering dermate po sitief, dat er bijna elke maand wel een regeling afkomt, die deze zaak financieel steeds gemakkelijker maakt. Maar deze zaken lopen meestal via de gemeente, diezelfde gemeente, die niet luistert als men voor brand en stadsverval waarschuwt. Dat treffen we dus niet bepaald. Onze indruk is dat de gemeente niets heeft gedaan (troep verwijderen), niet omdat ze het door de drukte vergeten is, maar omdat ze vindt, dat grote delen van de binnenstad maar beter gesloopt kunnen worden, zodat ze daarna Pro- jekt 5 of een of andere bouwreus kan uitnodigen er eens wat nieuws, duurs, fris en hoogs voor in de plaats te zetten. Een woonbur.ker voor alleen- woners of een kantoor, of andere bouwsels, die 'niemand' behalve de bouwer in feite wil. ouurtvereniging Maredorp A. L. Bossen (secr.) Oude Rijn 100. LEIDEN Speciaal voor die oude ren die niet met vakantie gaan orga niseert het dienstencentrum 'De Kooi' (Driftstraat 49a- tel 49726) op woens dag 7 augustus een bloemschikdag. Alle ouderen in de wijk en aangren zende gebieden die aan deze dag wil len deelnomen zijn welkom. De kos ten bedragen 1,50 per persoon eh men kanzich opgeven voor 1 augustus en wel 's morgens van 10.00 tot 12.00 uur en 's middags van 14.00 tot 16.00 uur. met rijen bomen te maken. Het open baar vervoer naar het centrum ge schiedt dan met mini-bussen. Omkering Uitgangspunt voor de in de nota ge noemde plannen is de omkering van de prioriteiten in het verkeer. Voet gangers, fietsers en openbaar vervoer genieten in het binnenstadsverkeer de voorkeur boven de personenauto, die weliswaar niet geheel uit de binnen stad hoeft te worden verbannen maar toch wel sterk moet worden terugge drongen. 'Door het verminderen van het gemo toriseerde verkeer zullen geluidsover last, milieuverontreiniging, aantasting van de fundering van huizen, gevaar en verspilling 'van grondstoffen en energie verminderen'. De werkgroep pleit dan ook voer handhaving en uitbreiding van het wandelgebied en voor het aanleggen van meer fietswegen. Zo kunnen tot nieuwe fietsweg worden gemaakt het Rapenburg van Noordeinde tot Non nensteeg en van Breestraat tot Nieuw- steeg, de Lokhorststraat, de Lange- brug van Rapenburg tot Papengracht en van Pieterskerkgracht tot Zonne veldstraat, de Hogewoerd van Kore- vaarstraat tot Watersteeg en van Kraaierstraat tot Plantage. Hat Stad huisplein kan een fietsenparkeerter- rein worden. Op fietswegen dient ook een parkeerverbod voor bewoners te gelden. Slechts het bedienend verkeer heeft ontheffing tijdens de ochtend. Verder kunnen (brom)fietsers bevoor deeld worden door ze bij sommige verkeerslichten het recht te geven bij Nieuw gebouwtje voor Noord-Hofland VOORSCHOTEN Op zaterdag 10 augustus zal Mr. T.H. C. Esselaar, wethouder van onderwijs, het nieuwe gebouwtje voor het wijkwerk in Noord Hofland, aan het Albardaplant- soen openen. Daarna, van 12 tot 15 uur. zal er open huis zijn cm alle bewoners van Noord Hofland gelegen heid te geven de aanwinst tc bekij ken. Naar een naam voor het ge bouwtje wordt nog steeds gezocht. Het bevat twee afdelingen; een voor de peuterspeelzaal, de andere voor wijkwerk van de Hervormde Gemeen te en de Gereformeerde kerk. Het is tot stand gekomen met medewerking van gemeentelijke diensten en dankzij de belangeloze hulp van vele wijkbe woners. De ingebruikneming maakt een eind aan het 'inwonen' van de speelzaal, onderdeel van de Stichting Kinder speelzaal Voorschoten, in het scholen complex. De speelzaal begint weer op- 13 augustus en de tijden zijn; 's morgens van 9 tot 12 uur en "s middag van 13.15 tot 15.45 uur. DINSDAG 23 JULI Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 spreekuur sociale raadsvrouw. Katwijk aan Zee: Nieuwe Kerk 8 uur orgelconcert Klaas-Jan Mulder. WOENSDAG 24 JULI Dljkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Katwijk aan Zee: Oude Kerk. Boulevard 8 uur: zomeravondxang. DONDERDAG 25 JULI Stadhuis. 6 to' 8 uur .spreekuur sociale raadsvrouw Dienst apotheken in regio Leiden: De avond- nacht- en zondagsdienst van de apotheek in de regio Lelden wordt waargenomen van vrijdag 19 Juli tot 26 Juli door de apotheek Beker, Lljtweg 4 Oegstgeest. de apotheek Van Brccst Smallenburg. Locvestein (bij de Lelderdorpse brug) te Leiderdorp, en de apotheek Voorschoten. FILMS IN LEIDEN TOT 25 JULI LUXOR: Stationsweg 19. tel 21239: 'My name Is nobody" 14 j. dag 14.30, 19 en 21.13 uur. zondag's 14.30. 16.45, 19 en 21.30 uur. rood licht toch rechtsaf te slaan, en door eenrichtingsverkeer in sommige gevallen niet voor hen te laten gel den. Tenslotte is de werkgroep voorstander van een aantal semi-busbanen (alleen toegankelijk voor bus, (brom) fiets en taxii), en wel op Stationsweg, Steen straat, Markten, Breestraat vanaf Pa- pegraoht, Gangetje en Korevaarstraat. Op de Rijnsburgerweg en aan de zuidzijde van het Stationsplein kun nen volledige busbanen komen (al leen voor de bus). Op de Rijnsburger weg wil men éénrichtingverkeer voor auto's van Warmonderweg tot Wasse- naarseweg. Auto's vanuit Oegstgeest kunnen van Plesmanlaan en Oegst- geesterweg gebruik maken. LEIDEN In een aan de vaste ka mercommissie voor Volkshuisvesting aangeboden petitie, heeft het huur derscomité Merenwijk de eis tot huur-, verlaging toegelicht. De commissiele den beloofden staatssecretaris Van Dam om commentaar te vragen. Het huurderscomité heeft daarop de staatssecretaris geschreven geen enke le vertrouwen meer in hem te heb ben. Bovendien beschuldigt het comi-, té hein van leugens, omdat de ihecr Van Dam destijds ten onrechte mee deelde al eens een gesprek met het comité gehad te hebben. Uit een gesprek met bestuursleden van de Protestfjits-Christelijke wo ningbouwvereniging rPCW) is geble ken, dat zij niet bereid is om samen met de bewoners 'door het vuur te gaan voor een lagere huur'. De bewoners van de Merenwijk kun nen ook geen lid worden van deze vereniging, zodat het erg makkelijk is zich niets aan de wensen van de huurders gelegen te laten liggen. Het comité senrijft, dat de PCW de eerste harde weigeraars met een minimale huurschuld voor de rechter 'heeft ge sleept' omdat het 'recht zijn loop moet hebben'. Als klap op de vuurpijl heeft de regring de huurverhoging voor de toekomst bekend gemaakt: per 1 april een huurverhoging van 8 of zelfs 10 procent. Dit betekent dat de Meren wijkers over 4 jaar zo'n 600 gulden per maand voor hun woning moeten- betalen. 'We kunnen en zullen een dergelijke huur niet betalen. Het lijkt ons. dat deze 'progressieve' regering zo de enige weg inslaat, die leidt naar een vurig verzet van alle bewoners van de schandalig dure nieuwbouwwo ningen in heel Nederland', zo besluit men. STUDIO: Steenstraat 39. tel 33210: "Sleaper 14 Jr. da; 14.30. J9 en 21.15 uur en zo ook ifi.15 uur. Dag behalve zondag 10:30 uur Dik Trom knapt het op' a.l. LIDO: Steenstraat 39. tel 24130: 'Thunder- ball' 14 Jr. Tijden zie Studio. TRIANON: Breestraat 31. tel 23875 Drie Musketiers" 14 rj. dag 14.30. 19 en 21.15 uur. wo en za 14.30 uur "The Arlstocats". REX: Haarlemmerstraat 52. tel 25414: "De vrouw met de stalen vuist' 18 Jr. dag 19 en 21.15 uur. Dag 14.30 uur 'Kuifje en de zonnetempel' a.l. <beh zondag). Nachtroor- stelling vr en za 23.30 uur 'Blue Movie' 18 -TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Steenstraat 1. ma t e m za. 9-18 uur. Tentoonstelling 'Zuidzee ui dc doeken', het leven en werken op hel Zuidzee-eilandje Moce. Rijksmuseum der Natuurwetenschappen: SteeiiscrxH' ta. ma. t e m. za. 10-17 uur zon en feestdagen 13-17 uur tol september Van t lloff tentoonstelling BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt; Elke dag 15.00 lol 16.00 uur. 18.30 tot 20.00 uur. Voor de prematurenafdeling gelden de volgende be zoekuren (alleen voor ouders); Maandag t.m. vrijdag 18.30 tot 18.45 Uur, Zaterdag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. DiaconcssenhuU, Mlddagbezoekuur, 13.45- 14.30 uur. Avondbezoekuur, 18.30-19.30 Uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00-19.00 uur. alleen voor zuders. zondag 14.0JJ-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden deling. St. Elisabeth-ziekenhuis klasseafdelingen Vol wassenen dag v 11.15 tot 12 uur en van 14 tot 14.45 uur en van 18.43 tol 19.45 uur. kraaraafdeling dag van 11.15 tot 12 uur (alleen voor echtgen) v 15 tot 16 uur en van 18.45 tot 19.45 uur. kinderafdeling dag van 15 tot 18.30 uur. 3e klasse, dag van 14 tot 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur. Kraamafdellng dag van f5 tot 16 uur en van 18 45 tot 19.45 uur. kinderafdeling dag van 15 lot 18.30 uur. Endegeest, dinsdag en vrijdag 13-14.30 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. eerste klasse de gehele dag. Annaklinlek. Klasse afdeling van 11.00 tot 12.00 uur, van 13.30 tot 15.30 uur, van 19.00 tot 20.00 uur. van 13.30 tot 14.30 uur, van 18.30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor „de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. TIOTEN De Voorschotense eiten rond de jaarlijkse paar- •kt worden vrijdagmiddag 26 igezet door de bejaarden van "loten. Om 15 uur komen de fden in 'De Werf' bijeen en zullen zij gezamenlijk de ker- 1 openen. De kermis is vrijdag- I zaterdagmiddag en avond en lag, de dag van de paardenmarkt te kinderen is' er op fraarden- :g gelegenheid om pony's te De manege van Avifauna komt 'oorschoten en op de Bloklaan parcours uitgelegd worden jeugd op de pony. de paardenmarkt, die om 10 Fficieel door de burgemeester id zal worden door het plaatsen m houten kruis aan het begin Voorstraat, is er in de School- een standwerkersconcours. De ïlijke middenstand haakt in met marktkraampjes. lags om 2 üur begint de korte- 'averij op de Prins Bemharlaan, een bedrag van 5.000,- aan beschikbaar en tevens zijn er ire-prijzen in verband' met het ;e toestaan van het comité Paar- irt Voorschoten. -ZondagavondPom- 7 uur r i de Hooglandse kerk éen ■gehouden, waarin ds. J. M. D. Ten Berg te IJmuiden voorgaat, (dienst is bij vergissing niet in md Leiden opgenomen. jmze oorrespomdent HEN AAN DEN.RUN Het winkelcentrum Aiarhof wordt op woensdag 2 oktober officieel ge- t d. En boewei nog niet bekend is welke festiviteiten er plaats gaan hebben, staat bet wel vast dat lve de gebruikelijke openingsceremonie het een feest gaiat worden voor de hele Alphense bevol- Bouwbedrijf Nederland van de Aarhof. geen eiland en daarom heeft men samen- gezocht met de Stichting City ade, waarin de winkeliers uit Manderslootstraat verenigd Vaarschijnlijk zal in de ope- eek een aantal gezamenlijke tonden gehouden worden, 'els wordt er nog druk gewerkt- de bouwvakantie is er toch ploeg van 30 man bezig- aan hele afwerking. Aan de buiten- ieeft het centrum nu nog het van een betonmassa, weldra (it veranderd zijn in een 'red- houten uiterlijk, gecombineerd "gels. hof zullen de voetgangersgèbie- een donkerbruine tegel voor- rden, gecombineerd met gele. >lafond wordt in twee kleuren uitgevoerd, compleet met licht- Bij de vier ingangen komen lichtreclame's met het vignet van de Aarhof- twee naar elkaar toebuigende korenaren- erop. Momenteel zijn er 33 opgeleverde winkels waarvan 21 aan Alphense on dernemers of aan hen die reeds een zaak in Alphen hebben, zijn ver huurd. Afhankelijk van de te gebrui ken oppervlakte moeten er nog plm. 9 winkelpanden verhuurd worden. Met verschillende ondernemers is B.V. Maatschappij voor Projectontwikke ling 'Empeo' nog in bespreking. Verscheidenheid Vanaf 15 augustus gaan de eerste winkeliers de panden afwerken. Nu nog staan alleen de pilaren binnen het 'overdekte' deel waartussen men zijn gevel- de winkelier heeft de vrije keus daarin- kan optrekken. Zo ont staat een verscheidenheid aan uiterlij ke vormgeving. De winkeliers van de Aarhof hebben zich ook al verenigd in een belangen vereniging vanwaaruit talrijke activi teiten zullen worden onemomen. Do ingang naar de Aarhof vanaf de Van Mande rsloostraat zal van een overkap ping worden voorzien. Boven het winkelcentrum op het overdekte parkeerdak vinden 240 au to's een plaats. Op het parkeerterrein naast het winkelcentrum worden op het voorste gedeelte park eermeters ge plaatst terwijl het achtergedeelte gra tis blijft. Hier is plaats voor 350 auto's. Verder is men van plan om bij de ingang van het centrum twee kiosk winkels tc plaatsen, één voor bloe men en één voor groenten en fruit. Het kantoorgebouw naast het winkel centrum zal begin volgend jaar gereed zijn en heeft een oppervlakte Van 4000 vierkante meter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3