EG blokkeert vlees invoer C&A ruimt op! Nederlandse vrouw geeft f165 uit aan onder-, nacht- en badkleding Personeel Porter Weesp krijgt schadeloosstelling Passagier verongelukt Cao detailhandel in levensmiddelen rond Prijs sigaretten al 1 augustus omhoog Politie grijpt inbrekersteam FAMILIEBERICHTEN TROUW/KWiAIRTET DONiDERDiAG 18 JTJU 1974 >- BRUSSEL De Europese Ge meenschap zal tot 1 november haar grenzen voor de invoer van vlees sluiten. De andere maat regelen die tot doel hebben de Europese 'vleesberg' te slechten komen neer op het geven van een premie op de geordende afzet van slachtrunderen (melkkoeien uit gezonderd) en het ter beschik king stellen van goedkoop vlees aan sociaal zwakkeren. Dit hebben de Europese landbouwmi nisters na ruim twee dagen vergade ren in Brussel besloten. Dé kosten van het pakket maatregelen worden geraamd op een 230 miljoen rekeneen- heden (828 miljoen gulden) meer dan aanvankelijk voor het beheer van de rundvleesmarkt was begroot. Europees landbouwcommissaris, ir. P. Lardinois, legde echter uit dat de meerkosten voor de Gemeenschap ei genlijk neerkomen op 72 miljoen gul den. Waren deze speciale maatregelen n.l. niet getroffen dan was de vlees- berg ongehinderd blijven bestaan en dan zou de Gemeenschap aan opslag en allerlei andere kosten toch gewel dig grote uitgaven hebben moeten doen. Ook voor varkensvlees zijn maatrege len getroffen. De (landbouw) Minis terraad heeft besloten de lidstaten aan te bevelen de varkens op een lager gewicht te slachten, waardoor honderdduizenden tonnen vlees min der op de markt zullen komen. Bo vendien zal de export van var kensvlees gestimuleerd worden. De ministerraad zal in september verder bezien of ze de al in maart afgespro ken producentenprijsverhoging voor UTRECHT Het Bureau Arbeids recht van het NW heeft een proce dure gewonnen die het heeft gevoerd voor 23 werknemers van Porter Pre cision Products in Weesp. Deze per-» soneelsleden werden in januari op staande voet ontslagen toen de Fran se directeur Leonard de deur werd uitgezet. De werknemers bezetten op dat moment het inmiddels geliqui deerde bedrijf om te voorkomen, dat enkele voor de produktie belang rijke machines uit de fabriek zouden worden weggehaald. De kantonrechter in Hilversum, mr. H. W. Huizinga, heeft volgens het bu reau Arbeidsrecht de vordering van de werknemers toegewezen, omdat hij het ontslag op staande voet waar voor de directie had aangevoerd dat er geweld was gebruikt door de betrokke nen niet gerechtvaardigd achtte. De rechter bepaalde, dat de ontslagen werknemers recht hebben op de wet telijke schadeloosstelling die gelijk is aan het loon over de opzegtermijn. Per werknemer komt dat neer op een paar duizend gulden HEINENOORD Gistermorgen is de 19-jarige A. Pierens uit Oud Beijér- land bij een verkeersongeluk op rijks weg 29 in het Zuidhollandse Heinen- oord om het leven gekomen. Hij zat naast de chauffeur u: een auto, die door een te hoge snelheid uit de bocht vloog en over de kop sloeg. varkens (met acht procent) al op 1- oktober kan laten ingaan in plaats van op 1 november. Sociaal besef De Nederlandse minister van land bouw Van der Stee, liet weten dat in ons land geen gebruik zal worden gemaakt van de mogelijkheid bonnen uit te reiken voor goedkoop vlees. Dat druist bij ons in tegen het sociaal besef. Mensen worden soms gesteund met geld dat ze dan vrij kunnen besteden. We geven ze geen bonnen waarop ze goedkoop vlees kunnen krijgen, aldus de minister. Wat de Nederlandse bewindsman ook dwars zit is dat de lagere producen tenprijzen voor vlees vrijwel niet wor den doorberekend aan de consument. Daarom was hij blij met het besluit om via reclamecampagnes de consu ment te doordringen van de prijsda lingen van het vlees. Die campagne zal de Gemeenschap 3 miljoen reken- eenheden (ruim 10 miljoen gulden) gaan kosten. Tijdens het landbouwoeraad heeft Eu ropees commissaris Lardinois nog be kend gemaakt dat hij heeft onderhan deld met het Wereldvoedselprogram ma om vlees uit de gemeenschap ter beschikking te stellen als voedselhulp. Als die onderhandelingen slagen zou de EG ongeveer 49.000 ton vlees kwijt kunnen. DEN HAAG De Nederlandse vrouw geeft per jaar ongeveer 165 gulden uit aan onder-, nacht- en badkleding. De man komt niet ver der dan 55 gulden. Aldus een onderzoek van Vertriko (Vereniging van Tricot- en Kousenfabrikanten) en Nevec (Nederlandse Economi sche Vereniging Confectie-industrie) naar de marktperspectieven voor de sector onder-, nacht- en badkleding. Aan bovenkleding geeft de Nederlandse vrouw ongeveer 700 gulden uit. Uit het onderzoek blijkt dat de detail- handelsmarkt van lingerie en badkle ding in het jaar 1973 een omzet had van ruim 1 miljard gulden. De cijfers tonen aan dat deze markt een niet te verwaarlozen factor is in de totale afzet van kleding in Nederland, die in 1973 voor heren-, jongens-, dames- en meisjeskleding een waarde van rond 6 miljard gulden vertegenwoordigde. Deze markt wordt in belangrijke mate door de vrouw beheerst, niet alleen voor de eigen aankopen, maar ook voor die ten behoeve van echtgenoot en kinderen. UTRECHT De organisatie van werkgevers en werknemers zijn het eens geworden over de cao voor win kelpersoneel van grootwinkelbedrijven >n levensmiddelen en de cao voor het Oevensmiddelenbedrijt- (totaal 55.000 werknemers). De nieuwe cao's, die een looptijd hebben van 1 april '74 tot 1 april '75, voorzien ondermeer in een verkorting van de werkweek met een uur en een kwartier tot 41 uur en een kwartier, uitbreiding van de basisvakantie met een dag en verho ging van de minimumvakantiebijslag met 125 tot 950 gulden. De besteding van 165 gulden aan lingerie en badkleding is een gemid delde voor alle vrouwen. Per leeftijds groep afzonderlijk gezien komen ver schillen raar voren. Het hoogste be drag, 200 gulden per jaar, komt voor in de groep van 20 tot 40 jarigen. Voor de hogere leeftijdscategorieën liggen de bestedingen onder 't gemid delde. De leeftijdsgroep van 15 tot 19 jaar besteedt per jaar iets meer dan het gemiddelde aan onder-, nacht- en badkleding. Voor de consument staan bij aankoop van artikelen uit de onder-, nacht- en badkleding draagcomfort en pasvorm voorop. Ook mode speelt een belang rijke rol en dit vooral bij badgoed. DEN HAAG De al aangekondigde prijsverhoging van sigaretten gaat per 1 augustus in. Dat betekent, dat een pakje van 1,75 dan twee gulden gaat kosten, een pakje van 1,55 naar 1,80 gaat en voor pakjes van 1,40 straks 1,60 moet worden betaald. De prijs van de shag blijft ongewij zigd. Van de verhoging gaat 17 cent naar de staat, drie cent naar de winkeliers en de rest naar de fabrikanten. In de Canadese stad Winnipeg krijgen de rond 10.000 'o.ntbijters' in restau rants én café's hét laatste nieuws letterlijk onder hun ochtendmaal voorgeschoteld. Het staat gedrukt op place-mats, die dagelijks worden ge schreven en uitgegeven door mevrouw Vera Cave. Aangezien Winnipeg niet over een eigen ochtendblad beschikt, wordt deze nu al vijf jaar oude service door de ontbijters hogelijk gewaardeerd. Ongeveer 95 procent van Winnipeg's eetgelegenheden biedt zijn klanten dit 'ochtendblad' NIJMEGEN Vier inwoners van Arnhem, een Nijmegenaar en een Amsterdammer, die zich schuldig heb ben gemaakt aan in totaal 96 overval len, inbraken en brandkastkraken. zijn door een Gelders recherche-bij standsteam van rijks- en gemeentepo litie opgespoord en achter slot en grendel gezet. Behalve dit zestal zijn ook negen helers, afkomstig uit Arnhem en Am sterdam opgepakt De inbrekers, onder wie een zich directeur van een NV noemende 28- .larigé Nijmegenaar, hebben voor ruim 800 000 gulden buit gemaakt. Daartoe behoort voor een half iftiljoen gulden aan antiek, afkomstig van een inbraak in Bentveld. De overige zaken speel den zich voornamelijk in Gelderland af en voorts in oostelijk Noord-Bra bant en Noord-Limburg. De bende, die in groepjes van twee of drie man opereerde, had vooral in verband met de 'relaties' van de di recteur - bijzondere belangstelling voor confectie. Bij twee inbraken in een bedrijf in Zevenaar werd voor 64.000 gulden aan goederen weggesleept, ter wijl de waarde van de buit in een confectiebedrijf in Arnhem en Nijme gen elk 34.000 gulden bedroeg. Slechts een klein deel van de gestolen goede ren is tot dusver achterhaald. Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenneiri tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten wor.dfin geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220383., Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw. Hét Kwartet) of in de j.ehole Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet, alsmede de gewenste breedte. 30 juli a.s. hopen onze Ouders, Schoonouders, Groot- en Overgrootouders S. J. F. 't Hooft S. 't Hooft-Venneulen hun 50-jarig huwelijksfeest tc vieren. Hun kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind. Rotterdam, juli 1974. Abeelweg 114. Iedereen die hen met deze dag wil gelukwensen is wel kom op 30 juli van 17.30 tot 18.30 uur in Café-Rest. 'De Plas', Straatweg 107, R'dam-Hillegersberg. Psalm 103 3 en 4 onberijmd. Het behaagde de Here van ons weg te nemen onze geliefde Vader, Grootvader, Overgrootvader en Betovergrootvader Pieter van der Meer Pzn. Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Weduwnaar van Trijntje Stolp, eerder weduwnaar van Geertje Johanna Straakenbroek in de ouderdom van 97 jaar. Uit aller naam: M. Wagenaar-van der Meer Aalsmeer, 17 juli 1974. Huize „Rustoord", Kanaalstraat 1. Correspondentie-adres: H. W. Olij, Handelstraat 29, Aalsmeer. De rouwdienst zal gehouden worden in de Geref. Kerk, Ophelialaan 247 te Aalsmeer, zaterdag 20 juli a.s. om 9.30 uur, waarna de teraardebestel ling zal plaatsvinden op de nieuwe algemene be graafplaats te Aalsmeer. Geen toespraken. Condoleantiebezoek vrijdag 'van 19.00 uur tot 20.00 uur in Huize „Rustoord". Heden nam de Heere tot Zich onze geli^) Moeder, Schoonmoeder, Grootmoeder, Overgr, moeder, Schoonzuster en Tante i» Adriana Taal-Pliigge 0 weduwe van Arie Taal j_ in de ouderdom van 80 jaar. L Biezelinge: M. Poleij-Taal g L. Pol ei j too Vreeswijk: A. Kooyman-Taal |jn C. Kooyman j* Scheveningen: D. Taal I M H. Taal-Hamelink r Kleinkinderen. i>ii achterkleinkinderen L en verdere familie jej 's-Gravenhage, 15 juli 1974. pr „Lozerhof", Randveen 64. Corresp.-adres: Kanaalweg 96, Scheveningen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer |le „Lozerhof". Bezoekuren van 10.3011.30 uur d 18.30—19.30 uur. rt i k< De rouwdienst zal worden gehouden donderan: 18 juli te 13.30 uur in de aula van „Lozerhc waarna de teraardebestelling zal plaatshebben de algemene begraafplaats aan de Kerkhofli' Aankomst aldaar circa 14.30 uur. Diep bfcdroefd maar dank baar voor wat hij tijdens zijn leven voor ons beteken de, heeft de Here heden lot Zich genomen onze lieve Vader, Groot- en Overgroot vader Klaas Bekendam in de ouderdom van 88 Jaar, sinds 8 april 1953 weduwnaar van Aaltje Bouman. Zuidwolde: F. Klunder-Bekendam K. Klunder J. Wassens-Bekendam J Wassens Hoogeveen: G. Linde-Bekendam J. Linde Enschede: J. Doorn-Bekendam H. L. Doorn Naarden: J. Bekendam M. Bekendam van Kreuningen Son: A Meylis-Bekendam r. Meylis Klein- en achterkleinkinderen Do begrafenis zal plaatsvin den op zaterdag 20 julka.s. te Zuidwolde. Öe rouwdienst begint om 11.30 uur. Vertrek om 12,00 uur, gelegenheid tot condoleren om 11 00 uur in de Geref. Kerk. Thuis liever geen bezoek. Gezang 174 1. 2. 3, 4. Heden ging van ons heen, mijn zorgzame Vrouw, onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Elizabeth van der Mark-Klinkhamer weduwe van Abraham Pieter Chaudron, op de leeftijd van 77 jaar Thuis geen bezoek. De rouwdienst is bepaald op donderdag 18 juli a.s. om 2 uur in de aula van de be graafplaats „Rhijnhof" te Leiden, waarna de begrafe nis zal plaats vinden. liet Rouw 1 ca. 1.30 t „Vaste rots van mijn behoj Heden nam de Here geheel onverwacht tot mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vadei Opa, Broer, Zwager en Oom Jan Bosman op de leeftijd van 62 jaar. G. Bosman-den Hollander H. Bosman K. Bosman-Schouten A. Bosman J. Bosman-Rodenburg J. Rietveld-Bosman T. Rietveld Rotterdam: G. Pielanen-Bosman J. Pielanen Leiden: M. Baas-Bosman F. Baas Leiderdorp: J. G. Bosman I. Bosman-Duiveman kleinkinderen en verdere famif- Leiderdorp, 17 juli 1974 jl. Hoofdstraat 146. X (Thuis geen bezoek, geen bloemen) De overledene is opgebaard in de rouwkaii „Eenvoud" van Ingen Schenau, Hogewoerd 84® Leiden. Bezoek aan de rouwkamer: vrijdagavond va.s. 7.00 tot 8.00 u4tr. De rouwdienst zal gehouden worden maandag!- juli a.s. in de aula van de algemene begrat plaats aan de Hoogmadeseweg te Leiderdoilf aanvang 15.00 uur, waarna de begrafenis aldjee zal plaatsvinden. Na de begrafenis gelegenhr tot condoleren in de aula van de begraafplaats Jts |d< Bedroefd berichten wij u dat mijn lieve Mj-^ onze Vader en Opa Hendrik Pas-schier op de leeftijd van 70 jaar is overleden. H.I. Ambacht: J. A. Passchier-Grootenboep G. Passchier 1 B. Passchier-van der Burg Rigtje, Hendrik Heemstede: L. T. Passchier A. M. Passchier-van Deemtj Jeroen, Anne-Marijke, Hesl^ Velp: A. Boone-Passchier" L. J. Boone Janneke, Leendert Maastricht: W. C. Staal-Passchier W. J. Staal Wouter, Heleentje 11 I. Ambacht, 16 juli 1974. Dorpsstraat 142. De overledene ligt opgebaard in het Ho uwe trum „Zuid-Holland", Maasdamstraat 4 (Mijnsheerenplein) te Rotterdam. Condoleant bezoek aldaar vrijdag a.s. van 19.3020.00 u De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 20 j a.s. op de begraafplaats te H.I. Ambacht aan Achter- Ambachtseweg. Aankomst in de aula op de begraafplaats $-8 plm. 11.15 uur. •fSl"* seizoenopruiming van 18 t/m 27 juli ^Pette*en

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10