i eel tijdverlies voor Katwijks gezinsvervangend tehuis ISïeuwe fabriekshallen op terrein Touwfabrieken fftijnsburg bracht burgemeester aar zijn laatste rustplaats M! Veilingfusie tussen Katwijk en R.burg Voor ƒ50.000 aan tuig ontvreemd Goud bij Samsom Paaltjes Oranjelaan In Zwammerdam is alles gratis Klasse meubelen STERK VERLAAGD in prijs BULTHUIS exclusieve interieurs Commissaris in Leimuiden: naar minder gemeenten Hoog en laag water Vermiste jongen lag in ziekenhuis Familieberichten Marktberichten Visserijberichten Veemarkt Leiden i/ipi 'V. /kW iAiRTET WOENSDAG IT JULI 1974 STAD EN REGIO L3 lollende maand eerste steen aan de Kerkstraat kjTWUK Volgende maand Lrdt de eerste steen gelegd van gezinsvervangend tehuis in Kerkstraat. Men is overigens •Ml aan het werk op de plaats ar tot vorig jaar de pastorie ka i de Hervormde Gemeente s d nd. De eerste werkzaamheden ;nn rden in mei van, dit jaar ver- r richt. In dezelfde maand van liet volgend jaar moet het gebouw, dat anderhalf miljoen gulden kost, klaar zijn. Dit is veel later dan oorspronkelijk de bedoeling was. Het tehuis voor geestelijk gehandicapten had er al moeten zijn. Maar er zijn een paar zaken gepasseerd die de al in 1971 opgerichte stichting Gezinsvervangen de Tehuizen (meervoud omdat men in de toekomst nog een dergelijk onder komen kan laten verrijzen) lot een trager uitvoeringstempo noopten. Zo haalde in 1972 het rijk een streep door de rekening, door plotseling een rijksgarantie voor de geleende gelden te verlangen, terwijl kort daarvoor de gemeente zich garant gesteld had en GS op het punt stonden de garantie goed te keuren. Deze gang van zaken leverde een vertraging van een jaar op- Een tweede incident zorgde "voor nog JNSBURG Vele honderden brachten gistermid dag burgemeester B. H. Koomans, die vorige week jdagnacht plotseling overleed, naar zijn laatste r ustplaats. Veel bloemen en dé Rijnsburgse vlag be meten de kist hogi alles bleek welk een grote plaats heer Koomans innam, niet alleen a-lifl. familie en vrienden, maar ook ht. nier de bevolking. Onder de 'belang- fefónden bevonden zich de commis- BloK.der koningin mr. M. Vrolijk en ii Meisjesploeg in Tour de Frats ALEIDEN Elk jaar gaan er in de 'Tour de Frats' een paar meisjes mee als tourmisses. Ook elk jaar hebben er meisjes aan de leiders van dc tour gevraagd: 'Waarom doen jullie nu nooit zoiets voor meisjes?' Nu in het jjj, 24c jaar kwam deze vraag weer. En toen kwam het antwoord. !2 50 '^s Juhie een hele ploeg bij elkaar krijgen, die echt mee wil rijden dan mogen jullie mee'. Nei En binnen twee dagen hadden be ze een hele ploeg bij elkaar, Dus gaan ze mee op deze zware r me Tour door Nederland, Baandag om 10 uur vertrekt de pre hele karavaan vanaf het Stad- huisplein om de eerste etappe naar Amsterdam te beginnen, lanse Burgemeester A. J. Vis zal het npal startschot lossen. Op dit mo- dei ment zijn er 10 ploegen van t Ier jongens die het karwei aan dur falle] ven. Met de piocg van de meis- r vai jes zijn dit D6 deelnemers. Ze et alkomen uit Culemborg, Leiden, Ei Leeuwarden en Arnhem. Arn- i hem en Leiden leveren het pol) grootste aantal deelnemers, ie- der 20. Tot zaterdag kunnen )t na zich nog enkele deelnemers op akei geven aan Prinsenstraat 20. tend Via Amsterdam. Enkhuizen, ala Leeuwarden, Havelte, Deventer, hoof Arnhem, Culemborg en Bode- altiji graven komen" ze woensdag 31 nnei juli weer in Leiden. Ze hebben dan 600 k'm gefietst en worden daarvoor beloond met een di- ploma. Of men wel of niet in de 'gele Trui' rijdt, de prestatie G.L is dezelfde en men hoeft zich dan onderweg geen zorgen te f-jj maken over het al of niet ver- j~'' dienen van prijzen. >Hik ^ezc *ormu'e beeft het nu 24 'olko^aar ®oec* Se(da:in en duizenden ongens hebben in de 'Tour De "rats' reeds een fijne vakantie mr. Geertse, nu commissaris der ko ningin van Gelderland en een vriend van de.familie Koomans. Gemeentesecretaris Broekhuijsen die met vakantie in Italië was, was ter stond haar Rijnsburg teruggereisd om bij de begrafenis aanwezig te zijn. De Grote Kerk was tot de. laatste plaats bezet. De rouwdienst werd ge leid dbor een zwager van de heer Koomans, ds. Biesma uit Lisse. Bij het binnenkomen van de stoet in de kerk speelde de organist een bewer king van 'Nooit kan 't geloof te veel verwachten'. De preek was over 2 Koningen 2 vers 1 tot 12a. Na de dienst sprak mr. Vrolijk, die al geruime tijd op de hoogte was van de gezondheidstoestand van de heer Koomans: 'Hij was één van ons. Een nobele figuur, die het als een plicht zag zich ten volle voor de gemeente in te zetten, ook vanuit zijn geloof'. Bij het verlaten van de kerk liet het orgel 'Veilig in Jezus' armen' horen. Na het uitspreken van de geloofsbelij denis bij het graf door ds. Biesma sprak alleen de oudste zoon van de KATWIJK De ledenvergadering van de groenteveiling Katwijk Om streken zal deze week beslissen over een eventuele fusie met de Veiling Tuinbouwproducten te Rijnsburg. Een onderzoekscommissie adviseert de tuinders te komen tot een fusie in fasen. In de eerste fase zouden er dan geen produkten meer in Rijnsburg verkocht worden, maar zou de ver koop uitsluitend in Katwijk plaatsheb ben. De wasserij in Rijnsburg blijft voorlo pig voor eigen rekening en zelfstandig bestaan, hoewel de mogelijkheid blijft dat zij indien nodig in de toekomst door.Katwijk wordt overgenomen. De besprekingen die tot dit samen gaan geleid hebben zijn een gevolg van het advies dat het Centraal Bu reau voor Tuinveilingen vorig jaar heer Koomans, Mees Koomans. 'Wie zo'n vader heeft gehad mag wel dank baar zijn', aidus de heer Koomans, die verder alle aanwezigen bedankte voor de betoonde belangstelling. Van 'het gemeentehuis waaiden de vaderlandse driekleur en de Rijns burgse vlag halfstok. Met het zingen van Psalm 43 vers 4 'Dan ga ik op tot Gods altaren', bij het graf nam Rijnsburg afscheid van een geliefde burgemeester. VOORSCHOTEN Uit een manege in Voorschoten zijn in de nacht van maandag op dinsdag vijftig zadels en paardehoofdstellen gestolen tot een waarde van 50.000. Volgens de rijks politie in Voorschoten hebben de inbrekers de buit vervoerd in een elders in Voorschoten gestolen bestel auto en hebben zij op hun tocht door het dorp ook een inbraak gepleegd bij een supermarkt, waaruit textiel en sigaretten werden meegenomen. Van buit en daders ontbreekt elk spoor. ALPHEN De heer A. W. G. van Leeuwen heeft zijn 50-jarig jubileum bij Samsom in Alphen aan den Rijn gevierd. Ilij is daar nu kwaliteitscon troleur. De heer F. Hartzema, direc teur van Samsom-Sijthoff, sprak de jubilaris hartelijk toe en herinnerde aan de omschakeling van^nkele jaren geleden, toen Samsom het" linieerwerk afstootte. Hij bood de heer Van Leeu wen de speld van het bedrijf met twee diamanten aan. De jubilaris is in zijn eigen tijd ook actief voor de reclas sering. de vakorganisatie, de leeszaal en de EHBO. heeft uitgebracht. Dit bureau verzocht W6^'®'j0hSHld eer de beide veilingen toen eens te gaan praten over een eventuele fusie. De ledenvergadering van de Katwijkse veiling stemde daarmee in. waarna het bestuur een adviescommissie be noemde die tot taak kreeg de zaak door 'te lichten. In deze commissie hadden zitting de heren Van der Marei, Ooms. Van Rijn en Timmer mans. ZOETERWOUDE De paaltjes aan de Oranjelaan zijn door de gemeente Zoeterwoude weggehaald. Na het on geval van de afgelopen week. waarbij de ambulance, gehinderd door de paaltjes maar nauwelijks de plaats van het onheil kon bereiken, achtte de gemeente het wenselijk de 'obsta kels' te verwijderen moer vertraging. Bij het begin van de bouw bleek namelijk dat dc grond niet stevig genoeg was om de last van het tehuis te dragen. Een snelle en relatief goedkope oplossing in de vorm van het heien in de grond kon niet worden toegepast omdat men bang was dat daardoor de Hervormde Kerk alsnog zou inzakken. Dat zou in flagrante strijd geweest zijn met het noeste streven van de Katwijkse be volking dit monument te behouden. Vandaar dat men moest kiezen voor eon grondverbetering. Een procedure die de kosten met zeven a achtdui zend gulden verhoogde. Zelfstandig' Het tehuis gaat onderdak bieden aan geosteliik gehandicanten in de leeftüd van achttien tot vijfenzestig jaar. Er zal plaats zijn voor 26 28 van deze loensen, die in eerste instantie uit de Katwijkse bevolking cerecruteerd zul len worden. Mocht dit potentieel om de een of andere reden niet groot gcnoec zijn, dan komen ook pupillen uit Rijnsburg en Valkenburg voor plaatsing in aanmerking. In het tehuis zullen slechts die pupil len een onderdak vinden die, op het moment dat ze geplaatst worden, in staat zijn geregelde (dat wil zeggen dagelijkse) arbeid te verrichten. Dp leiding van het tehuis zal bij een directeur of directrice berusten, die zal worden bijgestaan door vier of vijf leiders of leidsters. Overigens is men van plan de pupillen een behoor lijke mate van zelfstandigheid te la ten. Om uit te maken wie er in het tehuis op hun plaats zullen zijn is een team van deskundigen samengesteld. In dit. team zitten een psychiater, een psycholoog, een sociaal-pedagoog en een huisarts. Dit team is al bezig met het bezoeken van eventuele gegadig den. Het doet dat aan de hand van gegevens die verstrekt werden door de stichting Geestelijke Volksgezond heid Zuid Holland en de stichting Sociaal Pedagogisch Centrum. ZWAMMERDAM De vakan- ticspelen in Zwammerdam die zaterdag eindigen, zijn nu reeds een succes te noemen. De orga nisatie is niet, zoals in andere delen van Alphen, in handen van de Jeugdraad, maar van de Belangenvereniging Zwammer dam. Het leek er in het begin op dat moii het zondei subsidie moest stellen. Oorspronkelijk zouden de k'Pderspelen namelijk door kerkelijke jeugdverenigingen worden georg «niseerd, maar de Jeugdraad kon op die basis geen subsidie verlenen. Een van de leiders, Arie Koster, hiero ver: Wij zijn toen naar wethou der Goedhart gestapt en hebben uitgelegd wat wij precies wil den doen. De wethouder heeft zich er persoonlijk voor ingezet dat wij een oedrag van 500,- uit de gemeentekas kregen. Daarna kreeg de Belangenvere niging Zwam.nerdam toch nog een subsidie van 500.- van de Jeugdraad.' Verder ontvangt het comité veel steun van de middenstand en de plaatselijke Nutsvereni- ging heeft gratis de Nutszaal ter beschikking gesteld. Er word tgewerkt in twee leef tijdsgroepen, van 4 tot 9 jaar en 10 tot 15 jaar. Elke dag zijn er gemiddeld zo'n 130 a 140 kinderen bezig onder leiding van een aantal vrijwilligers. Arie Koster: De leiders en leid sters werken geheel belangloos mee, in tegenstelling tot de me dewerkers van de door de Jeug draad georganiseerde activitei ten die wel een vergoeding krij gen. Ook hoeven de kinderen bij ons geen geld te betalen; alles is gratis bij ons'. Een andere medewerker. A. Koolwijk :'We vonden grwoon dat er in de vakantie iets ge daan moest worden voor de kin deren. De Jeugdraad wild? ook wel, maar voor de eerste keer zouden wij het graag willen organiseren onder het motto 'Door de Zwammerdammers, voor de Zwammerdammers'. En zoals het nu gaat loopt het uitstekend. Er blijkt in ieder geval uit dat in Zwammerdam best gelegenheid is om een 'speelveertiendaagse' op te zet ten'. (ADVERTENTIE) Royaal drie-zits bankstel bekleed met sterke wollen gobelin van 6700. Schitterend twee-zits bankje rundleer van 2830, Comfortabele fauteuil rundleer van 1785, voor voor voor 3390,- 2264,- 898,- Stijlvolle chesterfield bank rundleer drie-zits van 4290, voor 2678,- Fraaie rankenkast massief eiken met palissander van 4845, voor 2976,- ENORME SORTERING TWEE-ZITS BANKEN in leder, ribcord, gobelin en velours. EN FAUTEUILS Eiken panelen, wandkasten en salontafels. Massief eiken eet kamers. Tafellampen en vloerlampen. Komt u gezellig even binnen TOT ZIENS! BOTERMARKT 23, LEIDEN Tel. 20854 NIEUWE RIJN 25, LEIDEN RHIJNGEESTERSTRAATWEG 56, OEGSTGEEST Tel. 53490 V. orfc-m ovi.c-ni t-Sc-Tcni o kort-Ti mi vn-ïu it-0e-Tc;:io kort-niouv»::-ttit-Bo-Jcrt£rio kort-Tnoüw5-uit-3©-"Wïcio korb-rti ow/rt-u i t-do-ro/rio LEIMUIDEN RIJNSATERWOUDE De commissaris der Koningin mr. M. Vrolijk, bracht, zoals gisteren al gemeld, een wertobeoek aan deze ge meenten. Gedeputeerde Buizerd komt binnen kort spreken over het streekplan. Dit streekplan is beleidsbepalend. Binnen niet te lange tijd zal het aantal ge meenten verminderen. Dc vraag is: Wanneer gaat Rijnsaterwoude in een groter geheel op? Mr. Vrolijk zei, dat het algemene beeld minstens 6000 is. Daarbij zal de e.gen ident.te.t gehand haafd worden. Er moeten nu een maal bestuurskrachtiger gemeenten ko men. Als Leimuiden en Rijnsaterwou de wensen samen te gaan, zal dat onderzocht worden. Het streekplan moet in een sfeer van redelijk overleg worden uitgevoerd. Wat betreft de Provinciale weg Al- phen-Leimuiden deelde mr. Vrolijk mee. dat er geen gronden zijn aange kocht, omdat er toch geen vierbaans weg komt. De reconstructie van de Herenweg kost 2.726.000.-. De priori teiten komen hierdoor wel in de knel. Aan een bejaardencentrum in Leimui den kan pas in 1978 gedacht worden. Mr. Vrolijk was van mening, dat ie mand d:e in Leimuiden geboren is, daarom nog niet het recht heeft daar ook in gehuwde staat te wonen. Bij de planologen is dit niet te handha ven. Burgemeester II. L. Breen: Het bezwaar is, dat dergelijke mensen dan op Aiphen a. d. Rijn zijn aangewezen. Zij kunnen daar alleen de duurdere woningen krijgen, want de Alphena- ren houden zelf de goedkope. Alleen won ngwetwoningea bouwen :s finan cieel niet haalbaar, hoewel mr. Vro lijk wel bij het rijk wil pleiten voor bouw van woningwetwoningen. W. Los wenste woonruimte bij het werk. Daarop is de planologie ook sterk gericht, zei de heer Vrolijk. Een verbetering van de Westerdijk zal volledig voor rekening van Lei muiden komen en daar zijn de duiten n et voor aanezig. Wethouder W. Muys wees erop, dat de uitbreking van de secfetarie nood zakelijk wordt. Mr. Vrolijk was som ber gestemd als de hiervoor nodige gelden uit eigen middelen moeten komen. De commissaris zei nog: Dc algemene klacht is dat de gemeenten zich betut teld voelen. Dat kan in tegenspraak zijn met directe democratie. De belan gen moeten in de ruimste zin worden bekeken. Aktiegroepen vond hij een goede zaak, maar in de eerste plaats is de gemeenteraad het aangewezen orgaan. Samenspel moet er zijn. Wij NOORDWIJK Op de Grent veroor zaakte een 31-jarige beroepschauffeur uit Hillegom een aanrijding. Hij ver keerde onder invloed van sterke drank. moeten zoveel mogelijk luisteren naar de gemeentebesturen. De gewestvor ming is nog in een onduidelijk stadi um. Er is onvoldoende inzicht. Moet het een extra bestuurslaag worden of niet? Mr. Vrolijk vond het heter niet te beginnen aan gewestvorming als er geen financile regelingen zijn. Als gewesten grote financile offers vra gen, begin er dan niet aan. Soms kan gewestvorming een noodzakelijke voorziening zijn. Aanstaande donderdag worden vier bezwaarschriften inzake 'landelijk ge bied' behandeld. Het jeugdgebouw van de Hervormde Gemeente zal wor den ingericht als vierde lokaal van de R.K. Kleuterschool. Er kan voor 10.000.- materiaal worden aange schaft. ALKEMADE Op woensdag 17 juli gaat voor de tweede maal de avond vierdaagse van Alkemade van start, waarmede tevens de vakantiespelen 1974 worden ingeluid. Er wordt weer gestart vanuit de veiling E.M.M. te Roelofarendsveen. Dit jaar kan cr echter ook gedurende de drie eerste dagen gestart worden in West Alke- madc nl. op 17 en 19 juli vanaf het dorpshuisplein te Rijswetering en op 18 juli vanaf het schoolplein te Oud Ade. LEIDERDORP Deze week zijn de volgende echtparen 50 jaar getrouwd; cle heer en mevrouw H. Hoppenbrou- wer en M. Iloppenbrouwer-Chaudron, Mauritssingel 148, en de heer en me vrouw E. Kronenburg en F. Kronen burg- van Bendegem, Hoofdstraat 36. KATWIJK De collecte voor het Anjerfonds heeft 490,54 opgebracht. De politie werd gealarmeerd, om dat in een flat aan de Clushisweg een jongetje tussen de lift beklemd zou zijn geraakt. Dat bleek gelukkig niet het geval te zijn. Wel zat een 5-jarige kleuter opgesloten in dc lift. De poli tiemannen wisten hem na het inslaan van een ruit te bevrijden. KATWIJK AAN ZEE Donderdag 18 juli: hoog water 1.36-14.10; laag water 9.53-22.26 uur. Tijdelijke ontluistering LEIDEN De Doezastraat is er niet bepaald fraaier op geworden nu aan weerszijden ervan de statige populieren zijn verwijderd. De aanleg van aardgas- leidingen en de asfaltering van de weg waren er de oorzaak van. dat het wor telbestand van de bomen ernstig was aangetast. Bij stormachtig weer, zoals in april, begonnen de boinen risico's op te leveren voor het verkeer en dc om geving. In september zullen er nieuwe volwassen bomeu worden geplaatst. nage, hann een onzer verslaggevers ctm IIDERDORP Op het terrein i de Touwfabrieken aan de uten Idijk zal over enkele weken etje« rden begonnen met de bouw 16,90^ vier fabriekshallen. Daarna n nog acht hallen verrijzen, ingh wordt er een nieuw industrie- bied ontsloten, dat aan enkele "luierden mensen werkgelegen- 'p 'id kan gaan bieden. '971 kocht de gemeente het terrein voor dit industriegebied van de Touw fabrieken. nadat de directie kenbaar had gemaakt het terrein niet zelf te willen bebouwen. Twee jaar later ver kócht de gemeente 1 eiderdorp 6,5 ha ervan aan de Engelse beleggingsmaat schappij 'Lynton Holding Ltd.', die nu de bouw ter hand gaat nemen. De rest zal zij zelf gaan verhuren. Aan de beleggingsmaatschapujj is inmiddels een bbuwvergunning afgegeven voor de eerste fase van net projekt: vier industriehallen met ieder drie seg menten, die zowel afzonderlijk als samen kunnen worden verhuurd. Na do sloop van de huidige gebouwen van de Touwfabrieken volgt de twee de fase van het p:an: een tweede complex van vier fabriekshallen. Be gin december 1975 kan met de derde fase van het bouwplan worden begon nen. Dan /.al namelijk de ontsluitings- weg vanaf de Rietschans gereed zijn. Voor de bouw van de eerste vier fabriekshallen is reeds een ontshu- tingsweg gereed gekomen Overlegplicht Er kwamen in de gemeenteraad des tijds heel wat tongen in beweging voordat de raad akkoord ging met de verkoop van het terrein aan de Zijl- dijk. Vooral van linkse zijde was ei aanvankelijk nogal wat weerstand. Liever zag men van 'l:o kant de grond in erfpacht uitgegeven. Dit zou echter te veel kosten voor de gemeente met zich brengen. Bovendien werd er door verschillende politieke partijen bezwaar gemaakt te gen de clausule in het verkoopcon tract. waarin de beleggingsmaatschap pij wordt verplicht in overleg met B. cn W. de fabriekshallen te verhuren. Gevreesd werd, dat door dp vrijblij vendheid van de bepaling, de maat schappij geen rekening zou houden met de wensen van de gemeente Lei derdorp. Deze wens is, dat er uitslui tend schone industrie in het gebied zal komen. Bij navraag bleek ons, dat de beleg gingsmaatschappij alleen maar is ver plicht tot overleg over de voorschrif ten, die de huidige en toekomstige bepalingen op het geoied van de mi lieuwetgeving met zich brengen. Toe komstige fabrieken zullen aan deze voorschriften moeten voldoen. De maatschappij is ech'er niet verplicht met dc gemeente overleg te plegen over de vraag welke fabrieken zullen worden gebouwd. Verder heeft iedereen het recht via de gangbare hinderwetprocedure be zwaarschriften in te dienen tegen be paalde plannen. Hoeveel wc-rknemers in het nieuwe èebied kunnen gaan werken staat niet precies vast. Hier zijn geen bindende regels voor opgeste d Het zullen er waarschijnlijk enkele honderden wor den. ALPHEN Toen enkele uren latei- ongeruste ouders de politie belden met de mededeling dat hun zoon onvindbaar was, bleek hun dat deze in het plaatselijk ziekenhuis Rijn- oord en later in het Academisch Ziekenhuis te Leiden was opgenomen. De zesjarige Eric Hoeflak uit de Her culesstraat was op de Oranje Nassau- singel ter hoogte van het ziekenhuis, toen hij plotseling de weg overstak, door een auto aangereden. Een 20-jarige Alphenaar bestuurde de ze auto. De jongen werd met hersen letsel en inwendige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. Eventuele getuigen van dit ongeval gelieven zich met de politie in verbin ding te stellen (01720-93941). Overleden Cornells Hendrikus Zandber gen. -IS Jaar. Rl.lnegommerstraat 17 Zoetcr- woudc-IIoge Rijndijk, overleden In Tlmazu. Nieuw Zeeland. Voor zl)n Intentie een Mis in de Mecrburgkerk te Zoeterwoude woensdag 17 Juli om 19.13 uur. Hendrtkus Wilhelmus Van MeiJgaarden. Voor schoten, Bijdorpstraat 13. Eucharistie in de Moeder Gods kerk te Voorschoten op donder dag 18 Juli om 10.30 uur waarna begrafenis op 'Rosenburgh'. Maria Cornelia Jansen. 75 Jaar, Aloëlaan 3.1 Leiden, begrafenis vrijdag 19 Juli om 12 uur op 'Rhijnhof'. Hendrik Cornells Brummelkamp. 73 Jaar Leiderdorp, Splinlcriaan 116, crematie don derdag 18 Juli om 15 uur in crematorium 'Flkelenburg' te Rijswijk. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling 16 juli aanvoer 6000 bloemkolen en 82 ton waspcen 11000 bos penen. Prijzen extra A I 710-870, II 280-780, Extra B 1420-1910, II 840- 990. bloemkool 6 per bak I 90-125. II 38-81, 8 per bak I 76-98. II 34-78, 12 per bak 1 73, li 33, andijvie 30-38, bospeen I 81-93, II 20-86, prinsesseboncn 280, rode kool 58, snijbonen I 340-370. II 220, selderij 18-19, sla I 16-18, spinazie 85. spitskool 23-40. tuinbonen 56-59 NIEUWE LE1DSE ROELOFARENDSVEEN 15 juli. Her stuk. Anjers Charmeur 18 23. Yellow Dusty 16. Gemengd 7 13. Tangerine 25. Lena 5 17. Rood 5 17, Andere kleuren 3 15. Tros 11 21. Rosen. Baccara, llona. Soma, La minuette 11 34. Mercedes. Motrea. tel low. Belinda. Super Star 13 2S, Garneüe. Esther Ofarim. Belinda. Zorina. Carol. Gsr- nette. Precilla. Ever Gold, Marimba. Carina. Mini Gold. Annabel. Prominent, gemengd 3 14. Diversen. Agapanthus 70 95. Gerbera 5 9 Lelie 13 54. Leeuwenbek 6. Cantaurea 26 27. Alstroemeria 6. Chrys. Slijks 25 32. Diveisen per bos. Freesia 25 100. Colvillie 25 103. Gladiolen 50 135. Iris 185 260. Chr Spider W cn G. 140 180. Spirea 65 75. Dahlia 105 115. W Supreme 60 115. Statice 100 145. Phys'>te- - gia 70. Liatris 130 190. Ornithogalum 225 Krokosmia 220. Brodea 28 46. Aster 60. Zinea 30 40. middel tong 8.99, tong I 10.32, tong II 7 58 Per 40 kg in guldens: schelvis 3 108-70 wijting 3 68. schar 50-47. schol 3 92. schol 4 67-65. kabeljauw 4 98. kabeljauw 5 98. kool- vis 3 56-42. tarbot 236-120. erlet 88. makreel 2 29.40-22.20. haring 49-22.60. rode poon 72. haai 90-84. Aan de dinsdagmarkt werden te iJmuiden aangevoerd: 63 kg tong. 1 kist tarbot en griet. 1 kist kabeljauw. 33 kisten koolvis. 3 kisten schelvis, 2 kisten wijting, 30 kisten schol. 10 kisten schar. 137 kisten haring, 114 kisten makreel. 9 kisten varia. Besommingen- KW 141 10 900. UK 48 3100 SCHEVENINGEN trawlers SCH 302 Verse makreel 1760 20. Notering gezouten haring oer kantje, zout goot 158 160. Steuhaing 105 127. Gezouten makee 84 85. Aanvoe 170 kisten makee. 833 kantljes gezouten haing. 141 kantjes gezouten ma- 10 kustvisses. KATWIJK AAN ZEE Dinsdag verschenen aan de harineafslag: KW 141. 174 k.. KW 153. 153 k. Prijs groot groen 162-203, groot zout 141-145 LEIDEN 16 Juli: Er werden totaal 3242 diren aangevoerd, gesp. als volgt: Slachtrun- dcren 226, gebruiksvee 500. graskalveren 35. vette kalveren 25. nuchtere kalveren 1927. veulens 6, varkens 28. bokken of gelten 89. Slachtvee. Slachtrunderen: stieren le kwal van 5.60 tot 6.05 per kg geslacht gewicht; 2e kwal. 5.30-5.45. vaarzen le kwal. 5.25-5.65, 2e kwal. 4.85-5.20. koeien le kwal. 5.09-S.40. 2e kwal. 4.60-4.85, 3e kwal. 4.30-4.60, worstkoci- en 4 20-4.50. Vette kalveren 2e kwal. van 3.50 tot 3.85 per kg levend gewicht. Nuchtere slachtkalveren van 1.25 tot 2.00 per kg levend gewicht. Gebruiksvee: Melk- en kalfkoeien van 1300 tol 2050 per stuk. vare koeien 600-1650. graskalveren van 200-450. nuchtere kalveren voor rood van 100-325. fok of mesterij 75-275. lopers 90-110, biggen 65-75. drachtige zeugen 375-450. geiten 20-90. Toelichtingen. Slachtrunderen aanvoer groot, handel rustig, prijzen zelfde als maandag: kalf- en melkkoeien aanvoer groot, handel rustig, prijzen stabiel; varekoeien aanvoer groot, handel redelijk, prijzen iets minder; graskalveren aanvoer redelijk, handel traag, prijzen lager; vette kalveren zen iets hoger, lopers en biggen aanvoer groter, handel matig, prijzen Iets lager, geiten aanvoer groter, handel goed. prijzen stabiel. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3