Uit de opruiming van Maison ae Bonneterie: Kroep kiest hazepad in 's-Gravenzande Dooievaar bepleit fietsroute door raadhuispromenade Plaats een KOERIERTJE. Prins Claus opent Biesbosch Oud-Katwijk organiseert ringrijderij (20 juli) Bezwaar tegen Zwartenhoek niet gegrond Proef met Delftse politie beëindigd Wisseling PvdA-fractie FAMILIEBERICHTEN (Twaalf voordelige rekensommen...) lxflO.- 2xf 10.- 8 x f 10.- 10 x f 10.- 15xf 10.- 25xf 10.- 40xf 10.- v.a. 99xfl0.- Maison de Bonneterie vrije universiteit amsterdam assistent-accountant (mnl. of vrl.) sekretaresse ziekenhuis "vogelenzang" te bennebrpek (n.h.) m.QUW/KAVAlRTET WOENSDAG 17 JULI 1974 'sGRAVENZANDE De gisteravond verreden wielerronde van 's Graven- zande werd een ware slijtageslag. Oor zaak daarvan was de felle wind. Niet verwonderlijk was het daarom, dat de beslissing van dit criterium al na twintig kilometer was gevallen. Want nadat Rudie Liebrechts voor enkele speldeprikken had gezorgd, was het de kleine Rotterdammer Ferry Groot zwagers die de beslissende demarrage inleidde. Alléén sprong hij uit de meute, meteen gevolgd door veertien andere coureurs: J. Zuydweg, Berk hout, Ulyat, Hordijk, Gödde, Kroep, W. Liebrechts, G. SintNicolaas, Van der Enden, G. Pronk, J. Kettenis, Konings, Hofstede en de plaatselijke favoriet Van Nieuwkerk. Naarmate de koers vorderde dienden enkele renners af te haken, zoals Gödde, Zuydweg en Hordijk (beiden wegens materiaalpeoh), alsmede Hof stede, Grootzwagers en Liebrechts. Toen er nog twintig kilometer waren te gaan wisten Ger Sint Nicolaas, Rob Kroep en Ger Pronk opnieuw het hazepad te kiezen, waardoor de lei dende groep volledig uit elkaar vieL Zodanig zelfs, dat Lou Verwey (zon der meer de meest strijdlustige ren ner uit het gehele gezelschap) en Cees van Bragt zich alsnog in voorste ROTTERDAM Dinsdagochtend 13 augustus zal prins Claus het nieuwe waterwinningbedrijf Brabantse Bies bosch officieel openen. President-com missaris J. D. van dor Harten en directeur prof. ir. P. L. Knoppert zullen prins Claus ontvangen, er is een rondrit over de ringdijk rond het spaarbekken Petrusplaat en het be drijfsterrein, er is een vaartocht door de Biesbosch. Dit waterwinningsbedrijf voorziet de Rotterdamse waterleiding en een groot aantal waterleidingbedrijven in Zuid-Holland, Zeeland en West Noord- Brabant van de grondstof, waaruit goed drinkwater wordt gemaakt Die grondstof is het water van de Maas veel minder verontreinigd dan dat van de Rijn! dat in de spaarbekkens van de Biesbosch een 'voorzuivering' ondergaat. Met de Biesbosch is Rotterdam, dat tot voor enkele jaren geheel afhanke lijk was van het sterk vervuilde Rijn water, in staat tot het leveren van drinkwater van uitstekende kwaliteit en dat betekent dat de vroeger regel matig in Rotterdam optredende water misère tot het verleden behoort. Ten zij door allerlei industriële tekortko mingen ook de Maas in de toekomst net zo vervuilt als de Rijn. Het Luik se industriegebied en de mogelijkhe den van de vestiging van olieraffina derijen maken deze dreiging zeer reëel. linie wisten aan te dienen. Vier ronden (zes kilometer) voor het eind sloeg de Rotterdammer Rob Kroep definitief toe om de bloemen voor zich op te eisen. De uitslag was: 1. R Kroep 100 km in 2.29.03; 2. G. Sint Nicolaas; 3. G. Pronk, 4 B. Ulyat, 5 J. Konings, 6 C van Bragt, 7 L. Verwey, 8 J. Kettenis, 9 L. van Nieuwkerk, 10 F. van der Enden, 11 P. Gödde op één ronde, 12. S Berkhout, 13 M. van Leeuwen, 14 J. vam der Lugt, 15 H. Perfors, 16 P. Maas, 17 A. Kramer, 18. T Noy, 19 J Bell, 20 K. Koetje. MONSTER Het college van B. en W. in Monster adviseert de gemeente raad de bezwaarschriften van de Vere niging Leefbaar Monster en Ter Hey- de ongegrond te verklaren. De vereni ging had bezwaar aangetekend tegen het ontwerpbestemmingsplan Zwarten hoek. Het college geeft de vereniging gelijk in zijn opmerking het wijkpark pas in een latere fase van het plan te realiseren. Op de plaats waar het wijkpark is gepland staan nu nog tuinbouwbedrijven. de vereniging Leefbaar Monster betwijfelt of het noodzakelijk is na 1980 nog verder te gaan met woonbebouwing. B. en W. deelt deze twijfel niet De indieners van het bezwaarschrift stellen voor te komen tot één groot, aaneengesloten recreatiegebied. Burgemeester en Wet houders voeren daartegen aan, dat de kosten van dit plan zo hoog zouden zijn, dat van woningbouw weinig meer terecht zou komen. B. en W. zeggen toe de plannen voor Zwar tenhoek tijdig in de openbaarheid te brengen, zodat nog zinvol over alterna tieven kan worden gepraat. DELFT De Haagse officier van justitie, mr. A. J. Dek heeft in een rechtszitting meegedeeld, dat de proef met de Delftse politie met het tijde lijk teruggeven van het rijbewijs zal worden beëindigd. De proef was inge steld, om bestuurders die onder in vloed achter het stuur werden aange troffen het rijbewijs terug te geven tot hun zaak voor de politierechter zou worden behandeld, niet in de uitoefening van hun beroep te tref fen. De justitie onderzoekt nu de resultaten van het experiment. Wan neer het onderzoek positief uitvalt zal voor meer gemeenten de mogelijkheid gaan bestaan hetzelfde te doen als de Delftse politie. Overigens kunnen overtreders altijd een verzoek indie nen bij de justitie om teruggaaf van het rijbewijs. KATWIJK Zaterdag 20 juli zal op de Boulevard tussen Waaigat en Andreas- plein een grote ringrijderij worden georganiseerd door het genootschap Oud- Katwijk. Deze begint om 3 uur. Gereden wordt met tilbury's of sjezen, dus op tweewielige voertuigen. Er hebben zich veertien deelnemers aangemeld, die allen in oud-Katwljkse dracht zijn gekleed. De technische voorbereiding was in handen van de Oranjevereniging van Katwijk aan Zee, die evenals trouwens VW en particulieren, fraaie prijzen ter beschikking stelde. Na het 'steken' dat wordt gedaan door de dames in de voertuigen, maken deelnemers en naaste medewerkers een rondrit die wordt onderbroken in het 'Dorpshuis' te Katwijk aan den Rijn. voor een koffiepauze. De rit eindigt bij hotel 'Noordzee' waar een maaltijd wacht. De route voor de rondrit die om 4.30 uur begint: Boulevard, Andreasplein, Koninginneweg, Secr Varkevisser- straat, Tijinstraat, Kamperfoelieplein, Duinstraat, Parklaan, Boslaan, Kon. Julianalaan, Zeeweg, Kerkstraat, Kerk- laan (pauze), te ca. .5.45 voortzetting via Rijnstraat, van Egmondstraat. Achterweg, Commandeurslaan, Callao- weg. Zeeweg, rech'sif Kon. Juliana laan door de wijk Cleyn Duin en via de Btlaan door de wijk Hoornes over de Hoorneslaan naar Rijnmond en de Boulevard. ROTTERDAM Mr. L. Hanekroot en de heren S. Baren dregt en R. Suurendonk, die voor de komende zitting zijn gekozen tot lid van de Rijnmondraad voor de Partij van de Arbeid, zullen hun benoeming niet aanvaarden. Hun zetels worden inge nomen door de dames H. A. Edzes-van Loon en P. Wustrow-Borst en de heer H. Th. C. Hodes. Mr. Hanekroot is sedert september 1970 Rijnmondraadslid geweest voor D'66, de heer Barendregt is sedert september 1965 Rijnmondraadslid voor de Partij van de Arbeid. DEN HAAG Het besluit van de gemeenteraad om binnenkort het gebied rondom het oude raadhuis aan de Groenmarkt verkeersvrij te maken en tot promenade te verheffen is bij de Haagse architecten werkgroep Dooievaar niet in goede aarde gevallen. In een brief aan de gemeenteraad schrijft Dooievaar, dit het beter was geweest als in het promenadeplan ruimte zou zijn gelaten voor fietsers. 'De uitvoering van het plan in haar huidige vorm heeft namelijk", aldus Dooievaar, 'tot gevólg. dat van aan trekkelijk en veilig fietsverkeer door het centrum geen sprake meer zal zijn, aangezien de omringende wegen via welke dit verkeer zich zal moeten verplaatsen, hiervoor ongeschikt zijn'. De wegen die dc fietsers na aanleg van de promenade door het centrum moeten afleggen (Hofweg. Spui. Grote Markstraat of Kneuterdijk. Parkstraat. Mauritskade, Kortenaerkade. Prinses- sewal) zijn volgens Dooievaar niet alleen gevaarlijk, omdat zij 'bol staan van het autoverkeer', maar noodzaken ook tot veelvuldig 'omrijden'. Een voorbeeld hiervan is de route Prinsegracht, Grote Marktstraat, Spui. Deze route is onmogelijk omdat op de hoek Grote Marktstraat-Spui een linksafverbod geldt. Daarom zijn Spui en Hofweg vanaf de Prinsegracht al leen bereikbaar via de Wagenstraat en de Gedempte Gracht of via de Jan Hendrikstraat, Torenstraat en Molen straat Verbitterd schrijft Dooievaar: 'De on mogelijkheid van fietsverkeer in het raadhuispromenade-plan kan er bij ons niet in. Het moet toch mogelijk zijn de tramhalte van lijn 3 een aantal meters te verplaatsen. Boven dien beseft men niet dat er nooit sprake is van een conflictsituatie tus sen voetgangers en fietsers'. De werkgroep vindt het promenade plan een maatregel, die de fietsers dwingt gebruik te gaan maken van een auto. 'Achteraf zal dan', aldus Dooievaar, 'de gemeente tevreden kunnen vaststellen, dat het fietsver keer een aflopende zaak is'. Heden overleed in het Refaja ziekenhuis te Dor drecht, na een moedig gedragen lijden, in vol ge loofsvertrouwen, onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Johanna Holdermans in de leeftijd van 65 jaar. Hij geeft het zijn beminde als in den slaap. Ps. 127 2 onberijmd. Canada: Papendrecht: Papendrecht: M. J. Versteeg-Holdermans W. Holdermans J. Holdermans C. Holdermans-van der Aa en verdere familie Geen bloemen Papendrecht 14 juli 1974 Badhuisstraat 3 Zwart Onze zuster is opgebaard in de rouwkamer bij de algemene begraafplaats aan de Admiraal de Ruy- terweg te Papendrecht, alwaar gelegenheid tot kondoleren a.s. woensdagavond van 7.00-7.45 uur en na de begrafenis. De teraardebestelling is bepaald op a.s. donder dag na de rouwdienst welke om 1.30 uur in de aula zal aanvangen. Degenen die hierbij aanwezig willen zijn worden verzocht om 1.15 uur in de aula te komen. Tot onze grote droefheid is heden rustig inge slapen. onze lieve Moeder en Oma Zwaantje van den Burg weduwe van Hendrik Haas in de ouderdom van 84 jaar 's-Gravenhage: Middelburg: E. Haas M. Th. Haas-Kovatschitz G. Nijhof-Haas F. G. Nijhof G. Glaubitz-Haas J. R. Glaubitz Rijswijk Z.-H.: G. Haas en kleinkinderen 's-Gravenhage, 14 juli 1974 Zwedenburg 362 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis St. Antoniushove, Burgemeester Banninglaan 1, Leidschendam. Bezoek van 23 uur en van 57 uur De bijzetting in het familiegraf zal plaatshebben vrijdag 19 juli om 12.30 uur op de begraafplaats „Nieuw Eykenduynen", Kamperfoeliestraat 2a. 's-Gravenhage. Vertrek van Zwedenburg 362 om 11.50 uur De Heer is mijn Herder. Rustend In de liefde van Christus en de trouw van God is van ons heengegaan onze lieve Moe der en Oma Lena Jacoba Fasol Weduwe van Adrianus Johannes Breedveïd op de leeftijd van 75 jaar. Hendrik Ido Ambacht: A. J. Breedveïd J. J. Breedveld-Mak Marjolein - Hans Rotterdam: E. P. A. Roemers-Breedveld A. J. Roemers Peter - Heieen Rotterdam. 13 juli 1974. Grindweg 54. Liever geen bezoek aan huis. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis in de Kerk. De rouwdienst, geleid door de Weleerw. heer Ds. P. Riemersma zal gehouden worden woens dag 17 juli om 1.30 uur in de Hillegonda-Kerk op de Begraafplaats van de Ned. Herv. Gem. te Hillegersberg (Kerkdreef 2), waarna de bijzet ting in het familiegraf zal plaatsvinden. Romeinen 8:38 en 39. Na een langdurige ziekte heeft de Here tot Zich genomen onze lieve Vrouw, Moeder, Schoonmoe der, Oma, Zuster, Schoonzuster en Tante, Willempje Mosterd-Benschop op de leeftijd van 68 jaar. Mede namens verdere familie: •s-Gravenhage: IJ. Mosterd Wellington (N.-Zeeland): P. C. Mosterd T. Mosterd-Feijen Bilthoven: M. Mosterd 's-Gravenhage: P. Bruggeman-Mosterd A. C. Bruggeman en kleinkinderen. 's-Gravenhage, 16 juli 1974. Medemblikstraat 230. Correspondentieadres: Gradaland 74. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer 'Atropos', van Boetzelaerlaan 292. Bezoek donder dagmiddag van 5-6 uur, vrijdagavond van 6.30- 7.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben zaterdag 20 juli om 11.30 uur op de algemene begraaf plaats 'Westduin', Ockenburghstraat, Loosduinen. Vertrek van de rouwkamer om 11 uur. „Die in Mij gelooft zal leven, al ware hij ook gestorven". In Jezus ontslapen onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Cornelia Frederika Kemp weduwe van Cormelis Hüsen, in de leeftijd van 102 jaar. M. C. de Jong-Hüsen A. de Jong L. Hüsen L. A Alblas-Hüsen klein- en achterkleinkinderen Dordrecht, 15 juli 1974. Groenedijk 64. Geen bloemen Liever geen bezoek aan huis. De begrafenis zal plaatsvinden op 19 juli a.s. om 13 uur op de Algemene Begraafplaats, vanuit de aula. Vertrek vanaf het woonhuis om 12.45 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de aula. 3xfl0.- 5xfl0.- 6xfl0.- 7xf 10.- Givenchy III eau de toilette (atomiseur) 4 Bleyle damesbroekjes van katoenen tricot of 2 Bleyle T-shirts eveneens van katoenen tricot of kinderpantalon Bodyblouse of heren- sporthemd met lange mouw Courrèges jumper of herenpullover van Iambswool Dames- of herenzomer pantalon Dior sjaal van zuiver zijde Saintjoseph heren- pullovervan dunne jersey Zomerjapon,uni of imprimé Herenzomerkolbert Korrigan mantel van jersey of Armonia zonnejapon Double face mantel Diverse bontmantels voorzomerprijzen uiteen gloednieuwe kollektie Amsterdam, Kalverstraat/Rokin Den Haag,Buitenhof/Gravenstraat Met grote verslagenheid delen wij u mede dat de Heer F. L. Roggeveen Leraar aan de Prins Willem van Oranjeschool voor Chr. Mavo te Krimpen aan den IJssel, tijdens zijn vakantie in Madrid plotseling is overleden. Met grote ijver en nauwgezetheid heeft hij zich gedurende ruim twee jaar aan zijn taak op onze school gewijd. Wij wensen zijn vrouw en dochter in dit grote verlies Gods vertroosting toe. De begrafenis heeft dinsdag 9 juli in Spanje plaatsgevonden. Bestuur, personeel en leerlingen van de Prins Willem van Oranjeschool voor Chr. Mavo te Krimpen aan den IJssel. De Here nam tot Zich onze lieve Dochter, Zuster, Schoonzuster en Tante Cornelia Fledderman-Bakker Heerenveen: Apeldoorn: Oegstgeest: Aerdenhout: Red Deer (Can.): Darwin (Austr.): N. Bakker J. M. Bakker-Vrij J. Hoorweg-Bakker L. Hoorweg D. Bakker H. Bakker-Bolhuis M. Cornet-Bakker B. Cornet S. N. Bakker R. Bakker-Mulder L. Bakker R. Bakker-v.d. Ham Neven en nichten 'Alles is genade' God nam op 72-jarige leeftijd nog onverwacht van. ons weg mijn innig geliefde Man, onze lieve Va der, Schoonvader en Grootvader Thomas Siebel 's-Gravenhage: E. E. Siebel-van Diemen de Jel Vancouver (Canada): N. W. Siebel G. M. Siebel-Symac Phoenix (U.S.A.): A. P .Allinger-Siebel U. J. P. Allinger Voorburg: E. H. J. Siebel J. Siebel-Grootenboer Leidschendam: Th. Siebel H. D. A. Siebel-Hofland Heerenveén: Henny J. Siebel en. kleinkinderen. 's-Gravenhage, 16 juli 1974 Haverschmidtstraat 108. Liever geen bezoek Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 19 juli om 1 uur in de Laakkerk, Isingstraat, waarna de teraardebestelling om ongeveer 2 uur zal plaatshebben op de algemene begraafplaats „Ei kelenburg' aan de Eikelenburglaan 9 te Rijswijk (Z.H.). Door de grote belangstelling en de zeer vele bewijzen van deelneming bij het plotselinge verlies van mijn ge liefde Man, mijn zorgzame Vader, onze Zoon, Broeder, Zwager en Oom Arie de Vogel is het ons niet mogelijk U allen persoonlijk onze erken telijkheid te betuigen. Daarom brengen we U allen langs deze weg onze op rechte dank. Mede namens de familie Mevr. A. de Vogel-den Haan Carla Dordrecht, juli 1974 Hendrikstraat 27 Bij onze Interne Accountantsdienst, die controle- en advieswerkzaamheden voor de Universiteit, het Academisch Ziekenhuis en verwante stichtingen en instellingen verricht kan worden geplaatst een c.q. iemand die daarvoor wil worden opgeleid. Eindexaminandi gymnasium of atheneum die hun loopbaan in de accountancy zoeken, bieden wij zo'n mogelijkheid. De salariëring en verdere arbeidsvoorwaarden zijn goed te noemen. Nadere telefonische informatie kunt U inwinnen bij drs. W. H. Schram, telefoonnr.020 - 48 26 93. Schriftelijke sollicitaties kunt U richten aan de Hoofdafdeling Personeelszaken, De Boelelaan 1105, postbus 7161Amsterdam, onder vermelding van nr. 090-2034. 10 Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het toch nog onverwacht overlijden van Petertje te Spenke- Albers Haar vertrouwen cp Gods beloften zal ons tot een troost zijn. Ursem, 13 juli 1974 Toch nog onverwacht heeft God heden uit onze familie kring weggenomen onze bes te Zwager en Oom Thomas Siebel op de leeftijd van 72 Jaar, echtgenoot van E. E. van Diemen-de Jel. wonende Ha- verschmidstraat 108, Den Haag. Welzalig hij die de God van Jacob tot zijn hulp heeft. Psalm 146:5. Familie van Dlemen-de Jel. IS Juli 1974. De Heer nam tot Zich Johanna Harteveld weduwe van Pleter Starrenburg op de leeftijd van 80 jaar. Hij die op de troon was gezeten zei: Ik maak alles nieuw". Openb. 21 5. Amsterdam: H. v. Schayk P. v. Schayk-Starrenburg Enkhulzen: J. H. Starrenburg A. Starrenburg- van der Veen en kleinkinderen De begrafenis zal plaatsvin den op woensdag 17 juli 1974 om 11.30 uur te Huizen. Vertrek van de rouwkamer Havenstraat 25 aldaar te 11.00 uur. Voor één van onze zenuwartsen zoeken wij op korte termijn een in de leeftijd van 20 tot 25 jaar. Tot haar taak behoort o.a.: de zorg voor de agenda, dossierverzorging, uitwerken van de korrespon- dentie, notuleren van vergaderingen. Voor deze funktie is, behalve het bezit van een Mulo- of gelijk waardig diploma, een goede typevaardigheid vereist. Een sekretaresse-opleiding strekt tot aanbeveling. Sollicitaties worden gaarne ont vangen door het hoofd Personeels zaken, Rijksstraatweg 113 te Bennebroek (N.H.I. UITGAANDE VAN DE VERENIGING TOT CHRIS TELIJKE VERZORGING VAN GEESTES- EN ZENUWZIEKEN.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10