at nog over is, wordt trots getoond Rijnsburg treurt om zijn overleden burgemeestér ^Dagelijks driehonderd ^iman in rondvaartboot Sloor de Sleutelstad Raad Rijnsburg herdacht burgemeester Koomans eisleider: 'Het is wel acht weken zeven dagen zes keer drietalig hetzelfde....' Agenda Leiden ksonenauto e?en boom atenlast schoof jm auto af 'Slippertje' Nieuwe Leidse Courant Hoekse deelraad wil geen kerncentrale Lyceum Alphen r s houwen Katwiiker na val overleden 12 Parkeermeters on Lange Mare «n neemt over '2/DlW M AK/IET ZATERDAG 13 JL LI 1974 ST.AD EN REGIO L3 door Jan Hoekema jEIDEN Het zal veel 'gewone' Leidenaar» wel ontgaan, maar ;lke dag bewonderen vele tientallen mensen onze stad vanuit een wat andere positie dan zomaar wandelend op straat. U heeft iet misschien wel geraden, we hebben het over de rondvaarten lie dagelijks elk uur door de fa. Slingerland vanaf de Beesten- narkt worden georganiseerd. Hoe vergaat het nu een verslag- jever tijdens zijn tocht? di Een slap seizoen, mijnheer', zegt ve tuurman/gids Jos de Wekker wat 2 orgelijk. 'Dat komt door het voet- J Hallen en het lelijke weer, maar het »aat nu prima lopen'. Het stevige chip is inderdaad flink vol geladen net zo'n vijfenveertig mensen, vol wassenen en kinderen gezellig door En hoe graag de firma meer nensen zou willen toelaten (want Irie, respectievelijk twee gulden, -jqciijn natuurlijk nooit weg), ze moe- en nu zelfs nee verkopen en venvij- •evJen naar de volgende tocht, over ,wj,. irecies een uur. Een grote belang- I nu gelukkig niet het geval. De enige buitenlanders die ik opmerk zijn twee gezellige beschaafde Engelse dames. De zusters Kathreen en Mar garet Woodward uit Oxford. Ze zijn in Leiden in het kader van de uitwisseling Oxford-Leiden. Hoe ze Leiden vinden? 'Prachtige stad, zul ke aardige mensen, zo hartelijk en vriendelijk'. Amsterdam? 'Ook prachtig, net als Rotterdam, maar je moet het niet vergelijken. Leiden is uniek'. Maar als we dan toch verge lijken? 'Ja, het heeft wel iets van Venetië, of Heidelberg'. Nou, dat ta i r o Aftelling dus, die juist deze week op gekomen is. 'Per dag met zes varen todh wel driehonderd ^jjpian, schat ik', aldus Jos, in zijn lormale doen lyceïst op het Bona- ientura. "jllij ds zelf 'geboren Leienaar', en al aren bij de rederij betrokken. Maar jaar is hij door het bereiken van achttienjarige leeftijd voor het vapirst in staat om naast het ver trouwde gidsen ook zelf te sturen. •Sen combinatie, die hem goed af [aat, dat ook ten voordele van de lassagiers die soms wat angstig kij- ;en bij de vele lage bruggen die lepasseerd moeten worden. En daar -Waan we dan, liefst in drie talen. f^Eerst de stadstimmerwerf, 'the first 'building outside the old city wall'. Venetië os' enige probleem ontstaat wan- leer er Fransen aan boord zijn, die kennen geven ook wel iets te •illen weten, want dan moet er [eïmproviseerd worden. Maar dat is n [Ex kunnen we dan in onze zak steken. Niets dan vriendelijkheid trouwens in de hele boot. Leiden valt in de smaak met zijn oude centrum en zijn vele grachten, a' denk je zelf wel eens bitter dat het er vroeger wel wat meer waren. Toch kritiek. Te weinig terrasjes, je kunt ner gens lekker buiten zitten. En een hapje eten gaat ook al zo lastig'. Aldus een Alpheuse vader van veel kinderen, die Leiden nu eens op een andere manier bezoekt dan voor de wekelijkse inkopen. Musea en winkels, daar ontbreekt het niet aan, dat vindt iedereen, maar de terrasjes zitten meer men sen hoog. Geen goeie patat 'Je hebt hier geen lekker bier, geen leuke café's, en geen goeie patat', zegt een ander, maar dat is niet zo verwonderlijk, want het blijkt een Belg te zijn. Hij wordt begeleid door een mevrouw uit Leiden, die het allemaal wel leuk vindt', maar als ik geen gast haii, zou ik het niet doen'. Zij vindt Leiden 's zomers wel aantrekkelijk, met allp mooie musea eri wat de middenstand alzo te bie den heeft, maar of het nou voor jongeren allemaal zo interessant is Ja, en dan de toont zelf, we zouden het bijna vergeten. Er blijken toch wel een hele hoop dingen te zijn, die je op zo'n boot als wetens- en bezienswaardig opvallen. Verleden en toekomst. Want wat te denken van een groot bord op het Waardei- land van de bouwmaatschappij die daar volgend jaar aan het werk gaat: 'Loven en wonen vanaf '75, nieuw, anders, beter'. 'En duurder' voegt de gids er (terecht) aan toe. Een vraag je aan hem er tussendoor. Word je het niet zal elke keer hetzelfde ver haaltje af te draaien? 'Nou ja, het is wel acht weken zeven dagen zes keer drietalig hetzelfde, keurig zo uit de folder overgenomen. Ik heb zelf ook wel een mening over Lei den hoor'. Die blijkt dan bij het Plantsoen, 'het mooiste park van Leiden'. Curieus Wordt er ook wel eens wat verteld over de keerzijde van de mooie Leidse medaille van grachtjes en monumenten, de armoede waar je in bepaalde delen van de stad toch niet omheen kunt? 'Als er alleen Hollan ders zijn, doe ik het wel eens, maar voor buitenlanders wordt het zo'n gehaspel, en het staat ook niet in de folder'. Terug dus maar naar de toeristen- werkelijkheid van de monumenten. En ze mogen er zijn, tenslotte. Wat er nog over is, wordt trots getoond. De vele bruggen, de vis- en andere markten, en je hoort en ziet nog eens bijzonderheden Zo zou in de vorige eeuw het Plantsoen bestemd zijn voor industrie. Met een zeker voor die tijd vooruitziende blik is althans die ramp voor Leiden be houden. We varen voorbij het Plant soen met een hele grote boog langs het Utrechtse Jaagpad (de flat in aanbouw voor werkende jongeren wordt nogal ongelovig bekeken door de passagiers), langs de Waard weer het centrum in door de Heren gracht. Daar valt de vernieuwde Lourisbrug op ('hij is onder meer gerepareerd omdat we bang waren dat die op een dag in zou storten'). We zien de deuren naar de onder aardse opslagkelders voorbij Leidens oudste brug, de Visbrug. Een cu rieuze voorziening, die veel Leide- naars niet zullen kennen. Eén gang loopt zelfs naar de Burcht. Het volgende uitzicht is de Mare, iets meer dan twintig jaar geleden nog een grachtEn zo naderen we het einde van de tocht. We hebben de oudste Drug, de kleinste winkel, de smalste steeg, de laagste brug, en de beroemdste inwoner Rembrandt uitgebreid gehad. Men stapt uit. op weg naar de volgende activiteit. Jos begint opge wekt aan een nieuwe- ronde. 'Soms word ik er stapelgek van. maar ja, het verdient lekker', zegt hij. «pjRECHT Een personenauto, f j 0 ®»»rd door de heer J. F. Klisman, \A k*de Rijksstraatweg ten hoogte i niv® Hotel Altair tegen een boom gere- drie Inzittenden de heer J. F. 'lisman (35), mej. A. van Veen er. de heer W. A. Zweets de k'ig (29) zijn gewond naar het Rafa- töjjenhnis vervoerd. Het ongeluk 'leurde doordat door nog onbekende zaak de chauffeur de macht over «uur verloor. IDBECHT -• Een last van 150 sn is van een vrachtwagen van 1st «f getuimeld ten hoogte van het luct over de Mijlweg bij de 's- vendeelsedijk. De auto zwenkte bij bocht naar links, maar de kenne- niet goed vastgesjorde last dacht anders over en schoof naar rechts flf wagen af. De vaten kwamen V-. der op bet wegdek terecht, eu%e verkeersstagnatie opleverde. NOORDWIJK Een 2G-jarige kweker uit een naburig bollen- strcekdorp nam het aan zijn verloofde gegeven woord blijk baar niet 'zo nauw en zocht dezer dagen met een vriendin een avondje vertier in Noord- vvijkse etablissementen. Zijn aanstaande, die van het slip- 'ertje lucht had gekregen, trof het paar in de kleine uurtjes op het Palacepiein aan en maakte haar ontrouwe wederhelft dui delijk, dat zij dit niet nam. De 'link onder invloed zijnde kwe ker reageerde weinig ridderlijk en begon het meisje af te tui gen. Op dat moment arriveerde een Patrouille van de Noordwijksc Politie op het plein die er prompt een eind aan maakte 'Wij zagen een grote kerel, die een vrouw tegen de grond sloeg', meldden de wetsdlenaren In hun rapport. 'Hij is door ons op mannelijke wijze terecht ge wezen', werd er aan toegevoegd. Het verloofde paar, inclusief de vriendin, werd naar het bureau gebracht, waar de zaak werd uitgepraat. Er kwam geen aan klacht tegen de bollenkweker. He verloofde vond dat de reke ning reeds voldoende was veref fend. Dank zij haar edelmoedig heid kreeg dc affaire een happy endDe ontrouw werd vergeven en met haar auto bracht zij haar partner aan wie een rijverbod was opgelegd thuis en ook de vriendin- voor-ecn-avondje werd aan haar woning afgeleverd. Zijn overlijden heeft Rijnsburg diep geschokt. Hij was een van hen. Het bericht van zijn overlijden verspreid de zich snel door het hele dorp. Gisteravond werd onder voorzitter schap van wethouder De Mooij een bijzondere vergadering van de ge meenteraad gehouden, waarin de heer Kooonans werd herdacht. Dinsdag om 2 uur is cr een rouwdienst, waarin ds. Biesa. chr. geref. predikant te Lisse, een zwager van de overledene, voor gaat, waarna om 3 uur de begrafenis plaats heeft op de Hervormde begraaf plaats, achter de Grote Kerk. Groningen RIJNSBURG In een sfeer van droefheid kwam de gemeenteraad van Rijnsburg gisteravond bijeen, om de overleden burgemeester Koomans te herdenken. Aanwezig waren alle raadsleden op één na en het gemeen- tepersoneelW ethouder-locoburge- meester H. de Mooy betuigde namens allen zijn hartelijke deelneming aan de familie hij herinnerde in zijn herdenkingswoord aan de energieke inzet van de heer Koomans voor het onderwijs, de bejaardenzorg, de leni ging van de woningnood en de monu mentenzorg. Het nieuwe gemeente huis, waar ook regelmatig de gewest raad vergadert, was zijn trots. Het typeerde de 'burgemeester dat hij voor ieder open stond. Zijn persoonlijkheid werd gedragen door een onwankelbaar geloof dat wist dat een mens van Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin In Leiden en omgeving OP DE BRES VOOR EEK STERKE CHRISTELIJKE PERS Gods genade nooit te groot kan den ken. De nestor Van de raad, de heer T. Kralt sprak eveneens met grote waardering over de plaats die de burgemeester in de Rijnsburgse ge meenschap heeft ingenomen. De heer Langerak tenslotte vertolkte de gevoe lens van het gemeentepersoneel dat bij de heer Koomans voor zijn wen sen en problemen steeds een open deur vond. Maandagavond vair 7 tot 9 uur geeft de familie Koomans gelegenheid tot condoleren. Zij wenst de begrafenis plechtigheid zo sober mogelijk te houden. DEN HAAG Een tiental jongeren heeft vrijdag voor de Griekse ambas sade in Den Haag met spandoeken gedemonstreerd voor de vrijlating van politieke gevangenen in Griekenland. Zij zeiden hiermee gevolg te geven aan een oproep van de E.K.K.E. (re volutionair communistische beweging van Griekenland) om op 12 juli te demonstreren in de Westeuropese hoofdsteden. Op dc spandoeken ston den leuzen als: Stop het fascisme in Griekenland en Onmiddelijke toela ting van bezoek aan de gevangenen. Burgemeester Koomans werd in 1911 te Sneek geboren, ais zoon van een chr. gereformeerde predikant. Hij was volontair op de gemeentesecretarie Hoogeveen, waar hij opklom tot com mies. Gedurende een kleine onderbre king van zijn werkzaamheden daar was hij ambtenaar bij de gemeente Achtkarsepelen. In 1945 kwam hij als commies in Hoogeveen terug. Een jaar later volgde debenoeming van HOEK VAN HOLLAND Het dage lijks bestuur van de Hoekse deelge meente vraagt de deelraad toestem ming om bij B. en W. met klem te protesteren tegen de bouw van een kerncentrale op de Maasblakte. Vol gens de deelraad bestaat nog geen zekerheid omtrent de gevaren van nucleaire opwekking van electrische energie. Men vindt het onverantwoord de bevolking bloot te stellen aan zulke grote experimenten. De deel raad acht zich niet in staat weten schappelijke argumenten aan te voe ren, maar is van mening dat men technisch nog niet zo ver gevorderd is om zonder risico een kerncentrale te kunnen bouwen in een dichtbevolkt gebied als Rijnmond. Omdat niet zo lang geleden vondsten zijn gedaan van fossiele brandstoffen in Neder land en op het continentale plat vindt de deelraad, dat er voldoende tijd is om de problematiek van kerncentrales eerst grondig te onderzoeken. Na een langere onderzoekperiode zou dan op een vedliger manier een kerncentrale kunnen worden gebouwd. Momenteel vindt men de tijd hiervoor echter nog niet rijp. de heer Koomans tot burgemeester van Uithuizermeeden, een vriendelijk dorp met grote boerderijen in het noorden van Groningen. Tijdens dit burgemeesterschap beijverde de heer Koomans zich vooral voor de stichting van een bejaardentehuis. Voordat hij werd benoemd in Rijnsburg mocht hij in Uithuizermeeden een bejaardente huis voor 100 mensen openen. Ook kwam onder zijn voorzitterschap van de gemeenteraad aldaar een dorpshuis tot stand. Voorzitter De heer Koomans, die lid was van de ARP, werd in 1957 burgemeester van Rijnsburg, als opvoigei van de heer Höweler. Hij heeft zich voor vele zaken mei veel enthousiasme en vast houdendheid ingezet. Behalve voorzitter van de gemeente raad was hij voorzitter van het comité 'Duizend jaar Rijnsburg', voorzitter van het Dienstencentrum voor. bejaar den, voorzitter van cc. stichting Ge denkteken Graven Hollandse Huizen, voorzitter van de stichting Tuinders- belangen Rijnsburg en tweede voor zitter van de afdeling Rijnland van het Rode Kruis, van welke laatste organisatie hij ook eerste voorzitter is geweest Ook maakte hij deel uit van het bestuur van het Diaeonessenhuis. Hoezeer Rijnsburg de heer Koomans waardeerde, bleek wei toen hij twaalf en een half jaar burgemeester van deze gemeente was. De burgemeester probeerde dit koperen ambtsjubileum in stilte te laten vo n bijgaan, maar dc Rijnsburgers dachten daar anders over. Toen het gerucht daarover 's morgens in veiling Flora was door gedrongen, zetten een inderhaas tin elkaar gezet actiecomité onder aanvoe ring van de heer J. Hoogstraten en H. Zandbergen Gzn. een snelle actie op touw, die een zo goed resultaat had, dat zij de heer Koomans 's avonds namens het Rijnsburgse verenigingsle ven een televisietoestel konden aan bieden. Wilhelmina bracht de verraste burgemeester een serenade. het 1000-jarig bestaan van Rijnsburg (in 1975) voor te bereiden. Hij sloot zich niet op in hei gemeentehuis, maar was overal waai de bevolking hem nodig had. Koomans was een man van stijl en van traditie, maar in de goede zin van het woord. Zijn instelling leidde niet tot vervreem ding, maar boezemde vertrouwen in. Ook in conflictsituatie die nooit aan leiding konden worden tot een blij vende breuk. Rijnsburg herdenkt zijn burgemeester met pijn, inaar ook met dankbaarheid in het hart. ALPHEN Het bestuur van het Chr. Lyceum te Alphen aan den Rijn heeft toestemming gekregen voor de bouw van een nieuwe 27-klassige school in de omgeving van de Kon. Julianabrug. De stlehtingskosten wor den geraamd op een kleine vijf mil joen gulden. Behalve de gewone leslokalen krijgt de school ook 2 lokalen voor de natuurwetenschappen. 2 vaklokalen voor natuurkunde, 1 vaklokaal voor scheikunde. vour bioiogic. 2 tekenlo kalen, 2 lokalen voor aardrijkskunde. 1 voor muziek en 3 voor gymnastiek. Er komt ook een grote aula, die een amfitheater-opzet krijgt. Het is de bedoeling, dat het gebouw (4 lagen) .met ingang van het school jaar 1976-1977 in gebruik wordt geno men. Door deze toestemming voor het chr. lyceum is ook de uitvoering van de plannen voor een cultureel centrum 'De Kom', in ziaht gekomen. GS. Aan de eneaOCZ150g Verdediger De lieer Koomans heeft er in Rijns burg blijk van gegeven, over een goed aanpassingsvermogen en. een uitste kend organisatietalent te beschikken. Hij was een overtuigd verdediger van de Rijnsburgse belangen, zowel maat schappelijk als economisch. Met stimulerend élan nam hij deel aan de uitwerking van de plannen om KATWIJK/VALKENBURG Tij dens werkzaamheden op een dak in de betonfabriek Abex te Valkenburg, waar hij ruiten aan het kitten was, viel de 41-jarige loodgieter P. A. Pronk uit Katwijk aan Zee (Boule vard) dondei Jagmorgen van een hoog te van ongeveer zes meter op een betonnen vloer. Hij werd overge bracht naar een ziekenhuis in Leiden, waar hij enkele uren later overleed. li. H. Koomans werd 63 jaar Van een onzer redacteuren RIJNSBURG Vrijdagmorgen vroeg is de burgemeester van Rijnsburg. de heer B. H. Koomans, in zijn woning plotseling overleden. Hij had voor observatie enkele weken in het Diakouessenhuis gelegen, waarbij hij ook een hartonderzoek kreeg, maar was alweer een week thuis. De heer Koo mans is 63 jaar geworden. KATWYK AAN ZEE Ntouwe Kerk. uur. orgelconcert Dirk Janszoon Zwart. Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreekuu sociale aadsvrouw. WOENSDAG 17 JULI KATWIJK AAN ZEE Oude Kek. Boule vard, 8 uur: zomeravondzang. Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur sociale raadsvouw. Geerecht 10. 4.30 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. DONDERDAG IS JULI spreekuur sociale DIENST APOTHEKEN: De avond-, nacht- eri zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt van vrijdag 12 Juli tot 19 Juli waargenomen door de apotheek Kok. Rapen burg 9 Leiden, dc apotheek Voorschoten en dc apotheek Van Brest Smallenburg te Leiderdorp. Tevens op zaterdag tot 1 uur door de Oegstgeestcr apotheek.Wllhelmina- park S Oegstbeest. Films in Leiden lot 18 juli: LUXOR: 'My name is nobody' 14 jr, dag 14.30, 19.00 en 21.15 uur. zondag 14.15. 18.30. 19.00 en 21.30 CAMERA: Wegens verbouwing tijdelijk geslo- STUDIO. 'Slcaper' 14 Jr. dag 14.30. 19.00 en 21.13 uur en zo ook 16.15 uur. Dag behalve zondag 1030 uur 'Kuifje en het haaienmeer' L1DO: 'Thunderbail' 14 jr. Tijden zie Studio. TRIANON: 'Gejaagd door de wind' 14 Jr. dag 20.00 uur en zo ook 14.00 uur. wo en za. 14.30 uur 'The Aristocats'. REX: 'Do Sjalots' 14 jr dag 19.00 en 21.15 uur. Nachtv vr en za 23.3» uur 'Blue Movie' 18 jr VAKANTIEFILMS Vakantiefilms in liet RijW»museum voor Vol kenkunde. Steenstraal 1 Leiden, tot 13 au gustus ma. t.e.ni. vrijdag 11.30, 2.30 en 3.30 uur. zaterdag 2.30 en 3 uur, zondag 3 uur Om 2.30 uur vertoning van steeds wisselende volkenkundige kleurenfilms: de overige tij den: vertoning van de tentoonstellingsfilm 'Zuidzee uit de doeken'. Voor nadere inlich tingen tel. 01710-32041. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Steenstraal 1, ma t.e.m. za. 9-18 uur, Tentoonstelling 'Zuidzee ui dc doeken', het leven en werken op het Zuidzee-ellandje Moce. Rijksmuseum der Natuurwetenschappen. Steeiioiraat la. ma. t.e.m. za. 10-17 uur zon en feestdagen 13-17 uur tot september Van 't (1 off tentoonstelling. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis Voor alle patiënten f behalve kinderen i zijn de bezoekuren als volgi; Elke dag 13.00 tot 16.00 uur. 18.30 tot 20.00 uur. Voor de prematurenafdeling gelden de volgende be zoekuren ialleen voor ouders): Maandag t.m. vrijdag 18.30 tot 18.45 uur. Zaterdag en zondag 15.30 tot 13.45 uur. Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Diaeonessenhuis. Uiddagbezoekuur. 13.45- 14.30 uur. Avondbezoekuur. 18.30-19.30 uur, Kinderafdeling dagelijks van 14.00-19.00 uur, alleen voor luders. zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden deling. St. Elisabeth-ziekenhuls kiasseafdellngen Vol wassenen dag v 11.15 tot 12 uur en van 14 tot 14 45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur. kraamafdellng dag van 11.15 tot 12 uur alleen voor echlgen) v 15 tol 16 uur en van IS tj tol 19.45 uur. kinderafdeling dag van 15 lol IS.30 uur. 3e klasse, dag van 14 tot 14 43 uur en van 18.45 tot 19.45 uur. Kraamafdeling dag van 15 tot 16 uur en van 18 45 tot 19.45 uur. kinderafdeling dag van 15 tot 18.31) uur. Endegeest, dinsdag en vrijdag 13-14.30 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. eersle klasse de gehele dag. Anriakllniek. Klasse afdeling van 11.00 tot 12.00 uur. van 13.30 tot 15.30 uur, van 19.00 tot 20.00 uur, van 13.30 tot 14.30 uur. van 18 30 tol 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. LEIDEN Naar aanleiding van door bewoners geuite klachten over de re- construcctie van het gedeelte van de Lange Mare, gelegen lussen de Haar lemmerstraat en de Clarensteeg, is een hernieuwd onderzoek ingesteld naar een mogelijke verbetering van de huidige verkeerssituatie, waarbij met name de opgeheven parkeerruim te in de beschouwingen is betrokken. Na overleg met de Verkeerscommissie hebben B. en W. besloten aan de oostzijde van de Lange Mare 12 par keermeters te doen plaatsen met een maximum parkeerduur van een half uur. Aangezien tussen 's avonds 6 uur en 's morgens 8 uur, alsmede op de zondagen niet voor het parkeren be hoeft te worden betaald, komen er in die periode dus 12 langparkeerplaat- sen bij. De parkeermeters zullen over enige tijd worden aangebracht B. en W. verwachten, dat door deze maatre gel het kortparkeren, het laden en lossen en het langparkeren door be woners tijdens de avond, de nacht en dc zondag beter zal kunnen plaatsvin den. LEIDEN Een van de oudste elek trotechnische bedrijven, IEMCO bv aan de Nieuwstraat en de Nieuwe Rijn te Leiden, zal worden overgeno men door de heer C. N. Lintsen, directeur van een elehtrotechisch be drijf in Zoeterwoude Met de vakbon den werd overeenstemming bereikt. De positie van het bedrijf zal niet worden geschaad. Zowel de organisa tie als de naam '.al niet gewijzigd worden. De ruim 30 man die momen teel werkzaam zijn bij Iemco bv kun nen rustig op vakantie, zei de heer Lintsen. Over ongeveer 2 maanden wordt het hele bedrijf naar het industrieterrein te Zoeter.voudc verplaatst. Er is geen sprake van een fusie tussen beide bedrijven. Het personeel werd ingelicht in de vorm van een persoonlijke brief. Die brief werd ondertekend door me vrouw M. C. Beurze-v. d. Berge. Zij had als directrice 20 jaar de verant woordelijkheid voor Iemco.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3