Geen strijd in de hitte Knap herstel van Remmerswaal "A Eerste divisie start 18 augustus knecht Jean-Pierre Genet grijpt tweede Tour-zege Coach Bill Shankly weg bij Liverpool Verkeerde waaier Nederland start Honkbalweek met 12-6 overwinning op Amerikaanse militairen MORGEN Zelfs een vierling onder de negentien gratis met de trein. DOW/KWiAiRIHET ZATERDAG 13 JULI 1974 SPORT T19 K.19 Jan een speciale verslaggever OLOMIERS Jean Pierre Genet, is met zijn 1 meter 85, een van de ingste renners uit de Ronde van Frankrijk. Hij is tegelijktertijd ook en van de kleineren, want zijn ritoverwinning van Colomiers is pas e tweede die hij heeft behaald sinds hij elf jaar geleden in de Ronde an 1964 debuteerde. Sindsdien heeft hij nimmer op het appèl ont- roken. rijgezel Genet is met zijn ruim 33 ar, net als Barry Hoban een van de iteranen uit de Ronde, waarin zijn oeg met ook nog Poulidor, ruim is esorteerd. Verder is er geen overeen- jmst tussen de winnaars van de atste ritten voor de Pyreneëen. Ho- in is eigenlijk alti:d goed voor een oerwinning. Genet is gewoonlijk al en maar goed genoeg om werk op te nappen en niet zelden vuil werk. at knecht zijn was ook de basis voor ijn overwinning van gisteren. Ruim COLOMIERS Attilio Rota, een 29-jarige 'knecht' uit de ploeg van Patrick Scrcu en Wladimiro Panizza, heeft gister morgen de verkeerde waaier ge kozen. Het betekende voor hem het einde van (le Ronde van Frankrijk. Rota was niet op tijd aan de start in Lodève, 50 km van Montpellier omdat hij zich ruim honderd kilometer verder in de richting van Colomiers aanmeldde in Mazamet. Rota wilde geen stuk overslaan van het traject dat eindeloos leek en meldde zich bij dc verkeerde startplaats. In Mazamet name lijk vertrok de Ronde van de Toekomst. Het misverstand van Rota ont stond in de vroege morgenuren. Nadat de renners in Montpel lier hadden geslapen, net als de karavaan van de Ronde van de Toekomst, voeltle Rota zich niet lekker. Hij had wat last van zijn maag. IMoegleider Franco- cribieri zei tegen Rota: Ga jij maar met onze tweede wagen naar de start, dan behoef je niet in een volle bus te zitten. Met de oude mechanicicn Lupo Masceroni, die al sinds 1948 in dc Tour is en die nog heeft gewerkt voor mannen als Coppi, Bartali en Magui, vertrok Rota ln de ploegleiderswagen. Masce roni had het ongeluk bij de verkeerde karavaan 'aan te pik ken' en ontdekte pas iu Maza met dat hij achter de wagens van de Ronde van de Toekomst had aangereden. Masceroni keerde uit Mazamet onmiddellijk terug en raasde op topsnelheid weer naar Lodèves, ïpaar lichte paniek was ontstaan omdat niet alleen een renner ontbrak, maar ook de ploeglci- derswagen. De twee in de Midi verdoolde Italianen haalden het niet Pas nadat de karavaan was vertrok ken kwamen Masceroni en Rota weer in Lodèves aan. Rota G5e in het algemeen klassement, kon niets anders doen dan in de bezemwagen stappen. taemmen De Europese zwemliga iLEN) heeft er van afgezien tijdens de Europese zwem- en waterpolokampioen- chappen van 18 t.m. 25 augustus in Venen doping-controles uit te voeren, rurncn Omdat de Tunesische regering weigerde via te verstrekken aan Israël en Zuld-Afrika zal het congres van de nternaUonale turnfederatie niet in Tunis worden gehouden. Oorspronkelijk zou het congres in Varna in Bulgarije worden :ehouden maar daar kregen ook niet alle leelnemcnde landen visa. loVscn Drie Nederlanders zullen op i W 11 augustus deelnemen aan een internationaal toernooi in Winer-Neustadt uu»tenrijk). Het zijn zwaarwelter Jan )oorenbosch, iniddengewicht Kobus ichmldt en zwaargewicht Lolle van Hou- en. lokscn Het vijfde Hollandtoernooi zal tussen 18 en 25 oktober op verschillende ilaatsen in Nederland worden afgewerkt. >e finales vinden plaats in Amsterdam, lasketbal Na vier wedstrijden in de itrijd om het wereldkampioenschap zijn •Heen Joegoslavië en Amerika nog onge- Uagen. Voetbal De Braziliaan Paulo Cesar -ima heeft een driejarig contract gele end bij het Franse Marseille. Dat wordt weer gevaarlijk op de Zuidfranse stran- >en want juist daar wordt Paulo erg iktief 'oeibal Er wordt in Duitsland onder neer gefluisterd dat Georg Kessler de ilcuwe trainer wordt van Hertha BSC. Wielrennen De Brit Hugh Porte (34). keeldkamploen achtervolging zal zijn Jtel niet meer verdedigen. Nadat hij bij en ongeluk gewond raakte aan zijn bekken gelooft hij niet'meer met succes >P te kunnen treden, lellen De Oostduitser Wolf word 'rljwel zekér wereldkampioen in dc FD- lasse. Met nog een race voor de boeg taat hij ver aan kop. lellen Willen de Voogd en zijn bemanningslid Peter Groen zijn open Nederlands kampioen geworden in de 'arienklasse. drie jaar nadat hij in Marche- en Famenne voor het eerst in zijn loop baan eën Tour-etappe had gewonnen. Genet ging mee met een groep kleine ren die het veertien kilometer voor de eindstreep in Colomiers probeer den. Een merkwaardig groepje waarin negen ploegen waren verenigd onder de tien renners die op deze dag bij de gratie van de geringe interesse van de groten een kans kregen. Toch werkte het tiental niet echt samen. Genet proefde het onmoddellijk. De ervaren rot viel herhaaldelijk aan. Zorgde eerst voor een scheuring in het kop- groepje en vertrok tenslotte alleen, waarbij Delcroix, Di Lorenzo en Mar- tos elkaar bleven aankijken. Een rit zonder historie had zijn win naar, Jean Pierre Genet. Het was het enig belangrijke. Voor ieder was deze dag te warm, het aantal kilometers te groot. Er was geen animo, geen ijver, behalve in de allereerste kilometers toen de tot nu toe falende Van Impe zijn gezicht liet zien. Van Impe demar reerde praktiscl in het startschot. D e eerste kilometers leidden tamelijk steil naar de Cote de la Barraque de Bare en de kleine Belg wilde een keer laten zien dat hij nog klimmen kon. Van Impe pakte snel de premie van 500 franken op de top, incasseer de ook nog de 200 franken voor de winnaar van de eerste premiesprint en realiseerde zich toen dat er nog 230 kilometer vöor de wielen lagen. PONT CHAUD Van Impe veerde overeind na het 'point chaud' in de gedachte dat de hele dag uit hete punten zou bestaan. De zwoegers, die in de beklimming van slechts zeven kilometer minuten hadden verloren haalden opgelucht adem. Zij behoefden geen angst te hebben voor een grote slag aan de vooravond van de tweede rustdag. Het bleef vredé tot in Colomiers, want niemand kan het tenslotte de generaals die de vrede predikten, kwalijk nemen dat een paar gewone soldaten aan "het eind van de dag even met hun geweer speelden. De Ronde van Frankrijk met nog altijd 111 renners van de 130 die ruim twee wekene geleden in Brest begonnen) staat aan de voet van de Pyreneeën. Morgen op de Franse nationale feestdag wordt naar Spanje gereden. Optimisten hopen dat het voldoende aanleiding voor wat strijd zal zijn. Veertiende etappe: 1. Genet (Fra-Caput) 7.12.50 (niet bonificatie 7.12.30), 2. Delcrolx (Bel-AIbanl) 7.13.10 (niet bon. 7.12.55), 3. Di Lorenzo (Ita-Cribiori) z.t. (met bon. 7.13», 4. Martos (Spa-Volez) z.t. (met bon. 7.13.05), 5. De Meyer (Belg-Schotte) 7.13.16, 6. Baert (Belg-Van Vaerenberg) z.t., 7. Dlerickx (Belg-Cadlou) z.t.. 8. Molinerls (Fra-De Hu. er) z.t.. 9. Zurano iSpa-Moreno) z.t., 10. Botherel (Fra-Stablinski) z.t., 11. Huysmans (Belg-Albani) z.t. 12. Bourreau (Fra-Plaud) z.t., 13. Capaner (Fra-Lapebie (z.t.. 14. Riottc (Fra-Plaud) z.t.. 15. Vianen (Ned- Caput» 7.14.04. 16. Teirllnck (Belg-Stabllnski) z.t., 17. Ovlon (Fra-Plaud) z.t., 18. W. Prinsen (Ned-Llebregts) z.t., 19. Hoban (Eng-Caput) z.t., 20. Karstens (Ned-Dc Mu- er) z.t 21. Van Katwijk (Ned-Liebregts) z.t. 22. Mintkiewicz (Fra-Stablinski) z.t. 23. Es- classan (Fra-Plaud) z.t.. 24. Mourioux (Fra- Caput) z.t., 25. Martinez (Fra-StablJnski> z.t., 31. H. Prinsen (Ned-Liebregts) z.t., 57. Kneteman (Ned-Caput) z.t., 80. Den Hertog (Ned-Liebregts) z.t.. 101. Bal (Ned-Caput) z.t.. 104. Allan (Aus-Liebregts) z.t.. 107. Alaimo (Ita-Liebregts) z.t. Algemeen klassement. 1. Merckx (Belg-Alba ni) 78.02.43, 2. Aja (Spa-Velez) op 2.05 minuut achterstand. 3. Lopez Carril (Spa- Velez) op 3.20, 4. Panizza (Ita-CriblorD op ZEIST In verband met de uitspraak van dc vice-president van de Utrechtse rechtbank dat de KNVB FC Vlaardingen dient toe te laten tot het betaalde voetbal zal de competitie voor wat betreft de eerste divisie twee weken eerder dan oorspronkelijk was vastgesteld beginnen. Door dat deze afdeling uit 19 clubs zal gaan bestaan vergt dc afwerking van het wedstrijdschema voor het seizoen 1974/75 vier wedstrijddagen extra. Dc eerste wedstrijden worden op zondag 18 augustus gespeeld. Het begin van de competitie van dc eredivisie blijft gehandhaafd op zondag 1 sep tember. Poolse 'beschuldigingen' verkeerd uitgelegd LIVERPOOL (Reuter) Bill Shankly heeft gisteren voor een grote schok in de Britse voetbalwereld gezorgd door zijn ontslag aan te kondigen bij Liverpool waar hij gedurende 14 jaar manager was. De 58-jarige Shankly legde uit dat hij vertrekt om 'de batterijen weer op te laden' en om mèer tijd voor zijn hobbies te krijgen. Dit waren de momenten waarop gisteren de grootste opwinding ontstond tijdens de lange rit naar Colo miers. Renners duiken af op een waterpomp 0111 ve rfrissingen te halen voor de vedetten. 5.24, 5. Agostinho (Por-De Muer) op 5.59, 6. Galdos (Spa-Velez) op 7.01. 7. Poulidor (Fra- Caput) op 7.37, 8. Santv (Fra-Caput) op 10.14. 9. Martinez (Fra-Stablinski) op 11.33. 10. Van Springet (Belg-Van Vaerenberg) op 11.49, 11. Pingeon (Fra-Lapebie) op 13.27, 12. Pollentier (Belg-Schotte) op 14.32. 13. Dclisle (Fra-Plaud) op 15.55, 14. Perln (Fra-Caput) op 16.21. 15. Bruyère (Belg-Albani) op 16.26. 16. OUva 'Spa-Moreno) op 17.16. 17. Romero (Fra-Lapebie) op 17.54. 18. Dangulllaume (Fra-Plaud) op 18.15. 19. Van Impe (Belg- Stablinski) op 19.04. 20. Lasa (Spa-Velez) op 20 47. 21. Zurano (Spa-Moreno) op 20.57. 22. De Witte (Belg-Schnttei op 21.28. 23. Bellini Ita-Cribinri) op 21.33, 24. Julien (Fra- Stablinski) op 22.08, 25. Den Hertog (Ned- Liebregts) op 22.25, 36. Bal (Ned-Caput i op 30.26. 53. Kneteman (Ned-Caput) op 39.47. 58. Karstens (Ned-De Muer) op 43.12, 73. Vianen (Ned-Caput) op 52.41, SO. H. Prinsen (Ned-Liebregts) op 56.28, 92. W. Prinsen (Ned-Liebregts) op 1 06.19. 108. Van Katwijk (Ned-Liebregts) op 1.43.28. 109. Allan (Aus- Liebregts) op 1.45.32. UI. Alaimo (Ita- Liebregts) op 2.05.11. Ploegenklasscmenl: 1 Albanl (Delcrolx, Huysmans, Merckx) 21.40.12, 2. Plaud (Bour reau, Rlotte, Ovion) 21.40.36, 3. Caput (Ge net, Vianen, Hoban) 21.40,38, 4. Criblorl (Di Lorenzo-, Panizza, Sercu) 21.41.05, 5. Velez (Martos, Aja, Galdos (21.41,10. 6. De Muer (Molinerls, Karstens, Agostinho) 21.41.21. 13- Llebregls (W. Prinsen, Van Katwijk. H. Prinsen) 21.42.09 Bergklassemcnt: 1. Perurenn (Spa) 117 pun ten: 2. Merckx (Belg) 86 pnt., 3. Aja (Spa) 85 pnt., 4. Ablllera (Spa» 71 pnt., 5. Poulidor (Fra) 69 pnt. Tour de VArenir COLOMIERS In de Tour de l'Avenir veranderde gisteren maar weinig. De Fransman Ber nard Vallet kwam als eerste over de streep in Colomiers met een voorsprong van vijftig seconden op het hele peloton. Vallet be hoort niet tot de ploeg van neo- profs die Frankrijk ook de Toe komstronde in heeft gestuurd. Tn het algemeen klassement bleef de Spanjaard Martini l°ider Onder de weersomstandigheden waar door de rijders in de Tour de France nauwelijks vooruit te branden waren, kon er bij de amateurs niet van 'wandelen' gesproken worden. Het tempo lag de gehele etappe door rond de veertig kilometer. En dat bleek toch teveel om het algemeen klasse ment eens stevig op z'n kop te zetten. Alleen Bernard Vallet kon aan de grote groep ontsnappen en een kleine voorsprong opbouwen en vasthouden. Hij was echter voor Martinez van geen gevaar. De Nederlander Mathieu Dohmen won de sprint van het peloton en eiste zo de tweede plaats op. De andere Nederlanders kwamen in de grote groep over de streep. uitslag derde etappe van Mazamet naar Colomiers over 142 km:l Bernard Vallet (Fr) 3.33.50 (met bon. 3.33.30): 2. Dohmen (\'cd) 3.34.40 (3.34.25); 3. Szurkowskl (Pol) 3.34.40 (3.34.30): 4. Szozda (Pol) 3.34.40 (3.34.35); 5. van Dongen (Ncd) 3.34.40; 6. Danguillaume (Fr. jonge profs) z.t.; 7. schmid (Zwits) z.t,; 8. Hummcmberger (Oost) z.t.; 9. Buckacek (TsJ. SI) z.t.; 10. Schraner (Zwits) z.t.; 18. Jacob Langen (Ned) z.t.: 46. Schucr (Ncd) z.t.; 56. Pronk (Ncd) z.t.; 62. van Houwclingen (Ncd) Stand algemeen klassement na de derde etappe: 1. Martinez (Spa) 9,21.33; 2. Gultard (Fra j.pr.io 34 sec; 3. Szozda (Pol) op 42 sec: 4. Kaczmarek (Pol) op 1.43; 5. Schucr (Ned) op 1.57; 6. Edwards (Eng) op 2.08; 7. Mlrrl (Ita) op 2.16; 8. Szurkowskl (Pol) op 2.30; 9. Steinmayer (Oost) op 2.50; 10. Schmid (Zwits) z.t.; 11. Dohmen (Ned) z.t.; 12. van Uouwellngcn (N'ed) z.t.; 15. Pronk (Ned) op 2.59: 20. Langen (Ncd) op 4.35: 24. van Dongen (Ncd) op 4.41. Het ploegenklassement van de derde etap pe: 1 Frankrijk (Amateurs) 10.42.10; 2. Nederland 10.43.36: 3. Polen in 43.45. De directie van Liverpool die al ge ruime tijd wist dat Shankly overwoog zijn ontslag in te dienen heeft tot het laatste moment geprobeerd de mana ger te behouden. Bill Shankly: 'Deze beslissing was de moeilijkste die ik noit heb moeten nemen en de directie heeft zijn best gedaan om mij te houden. Een aantal van de aanbiedin gen die ik heb gekregen zouden zelfs Paul Getty in verleiding hebben ge bracht'. De naam van Bill Shankly is nauw verbonden met de lange succesvolle periode die Liverpool sinds 1959 heeft meegemaakt. Shankly kwam in 1959 nadat hij eerder Carlisle, Working ton, Grimsby en Hudderfield gecoacht had naar Liverpool. Hij hielp de club uit de tweede divisie. Tijdens de 14 jaar onder Shankly werd drie keer de FA Cup en drie keer het Engels kampioenschap behaald terwijl een keer dc UEFA Cup naar Liverpool verhuisde. Het afgelopen seizoen vero verde Liverpool weer de FA Cup maar in de strijd om het kampioen schap bleek Leeds United toch meer inhoud te hebben. Bille Shankly die zeer loyaal was tegenover zijn spelers cn tegenover de club, was de best betaalde manager in Engeland zo wordt verondersteld. Mo gelijk kwam Don Revie die twee we ken geleden Leeds United verliet voor een plaats aan het roer van het Engels elftal bij hem op financieel gebied in de buurt. Als voetballer gold Shankly in Schot land als een talent maar de tweede wereldoorlog gooide roet in het eten. POLEN De Poolse krant die had geschreven dat Italië tijdens de afgelopen wereld kampioenschappen voetbal had ge tracht het Poolse elftal om te kopen zodat dit tegen Italië niet verder zou komen dan een gelijkspel, heeft deze aantijging ingetrokken. De beschuldiging had, woensdag, ge staan in Zycle Warszawy. Niet-geïden- tificeerdc 'rijke beschermers' van de Italiaanse ploeg zouden, aldus het blad, hebben getracht tegen betaling ervoor te zorgen dat Polen niet van Italië zou winnen (het werd 2-1 voor Polen) zodat Italië niet werd uitge schakeld in het wereldkampioenschap. Dc krant had dit vernomen in een gesprek met de manager van de Pool se ploeg, Kazimierz Gorski. Donderdag zei Gorski dat hij dit niet gezegd had, en dat de krant een te rechtzetting zou publiceren. Dit is gisteren gebeurd, ln het vraaggesprek waren Gorski dingen in de mond gelegd die hij niet had gezegd. Gorski had verklaard tot een verslag gever van de krant dat hij melding had gemaakt van geruchten, die in Argentinië waren rondgegaan over het feit dat Polen het tot een accoord- je kon gaan gooien met Italië. Dit moet, aldus de krant, door de verslag gever verkeerd zijn begrepen en uit gelegd, en vandaar het 'foute' bericht. D ZAJIC De Joegoslavische voetbalspeler Dra- gan Dzajic heeft na de wedstrijden in West-Duitsland een groot aantal lucra tieve aanbiedingen van grote Europe se verenigingen gehad, maar hij heeft besloten te blijven spelen voor zijn eigen club Crvena Zveda (Rode Ster) uit Belgrado. Dc secretaris-generaal van de club, aldus werd gisteren bekend, zei dat hem dit voornemen van Dzajic, die thans in militaire dienst is, hem niet verrast. 'Wij hebben Dragan nodig bij ons omdat hij-een nieuwe generatie spelers zal gaan opleiden op de duur die dan onze traditie moet voortzet ten'. IU 7-197, 15eRIT COLOMIERS 220 km [Taiojton-jur-Anége lts Cabannt^vlyieoocfy] *""*Ax-lts-Thermes| "Jl J^JTpofijDENVALIM SE0 DE URGEL 1 Van onze speciale verslaggever HAARLEM De fraaie comeback, die voor Storics-werper Win Rem merswaal weggelegd leek le zijn, kwam er tenslotte niet helemaal uit. De Hagenaar die een jaar geleden als een van de grootste honk balbeloftes gold en zijn prestaties aanvankelijk met een aanbod om in Amerika te komen 'studeren' beloond zag, verdween plotseling van het hoogste honkbaltoneel als gevolg van een ernstige blessure. Zijn even snelle terugkeer in de selectie voor de Haarlemse Honkbal week, beloofde echter opnieuw een sterk optreden in ee: ïn+ernatio- naal toernooi. De jonge werper moes', ln de achtste innings van het ooeningsduel tegen USAFE (in West-Duitsland gelegerde Amerikaanse militairen) evenwel toch voortijdig van de neuvel. Daarvóór had hij al twee homeruns, twee drie- honkslagen en zeven honkslagen om zijn oren gekregen. De Nederlandse formatie had intussen overigens nog een ruime voorsprong op de Ameri kaanse dienstplichtigen (de stand was toen 11-6), maar Ernie Myers, opvol ger van Ron Frascr, achtte het onver standig de Storkswerpcr nog langer te handhaven. EERBEWIJS Een onverwacht einde voor Remmers waal, die daags voor de wedstrijd nog verklaarde dat USAFE een voor Ne derland niet onoverkomenlijke tegen stander was: 'Het gaat door voor het minst sterke team. Maar natuurlijk betekent dat voor mij ook alles of niets. Juist tegen USAFE moeten de punten binnengehaald worden, omdat we tegen Cuba, Arizona en de Sulli- ADVERTENTIE) Gezinskaart noemt NS dit voordeeltje. Dat kost u f 50,- per jaar. Daarvoor mag het hele gezin (kin deren t/m 19 jaar) altijd op twee enkeltjes of twee retourtjes reizen, mits Pa en Ma of een van beiden meereizen. Bovendien één gratis reisdag naar keuze voor het hele gezin. Zo ver u wilt. Zo is de gezinskaart snel terugverdiend. NS Gezinskaart. \bor alle kinderen tot en met 19 jaar. vans feitelijk niet up punten hoeven te rekenen.' Niettemin was het feit dat Remmers waal tegen USAFE op de heuvel mocht plaats nemen, een opstelling die min of meer inhield dat hij ais eerste werper van Oranje gold, toch een duidelijk eerbewijs. Goed, Nol Beenders (vorig jaar nog startend werper in de belangrijke ontmoetin gen tegen Europees rivaal Italië) was ernstig geblesseerd en Charles Urba- nus loopt met een zwerende voet, zodat de naaste rivalen afvielen. Daar tegenover staan echter de ernstige blessure waarmee hij afgelopen win ter heeft gekampt en die slechts via allerlei medische therapiën behandeld kon worden (twee vingers van zijn werphand kregen te weinig bloed, waardoor elk gevoel juist zo belang rijk voor een werper ontbrak), en de positie van zijn club. Storks, dat aan het eind van het vorig jaar naar de eerste klasse degradeerde. Rem merswaals tegenstanders dit seizoen kunnen dan ook niet vergeleken wor den met de aanvalskracht die hij tijdens de Honkbalweek tegenover zich krijgt VOORUIT Zelf constateert hij in een paar maan den tijd enorm vooruit gegaan te zijn: 'Maar toch ben ik n->2 niet helemaal terug op het oude niveau. Gelukkig voel ik dat ik bij de behandeling in het ziekenhuis niet alles kwijt geraakt ben. Dat is ook gebleken uit de twee wedstrijden, waarop men mij in feite geselecteerd heaft. Au 1p snelheid in je worpen hebt, is dut naar mijn idee eon zaak die aangeboren is. Het belang rijkste punt is daarom de controle over de bal.' Juist dat onderdeel leek Remmers waal in de beginfase zo duidelijk weer te hebben hervonden. De eerste ballen brachten zijn defensie en voor al achtervanger-debutant Alvic Troe- mann (zeer nerveus gestart) nog wat in moeilijkheden, maar toen het veld zich had hervonden en de fouten achterwege bleven, leek er niets aan de hand: de tweede en de derde innings bleven slechte beperkt tot drie slagmensen. WANKELEN De dreun van dc Amerikaan Danny Geconcentreerd werpt Win Reminerswaal de bal tijdens de strijd te gen USAFE. Pena (die op twee slag en nul wijd stond) Drachten de Haagse werper echter duidelijk aan het wankelen. 'Snelheid heb ik genoeg, maar het ontbrak ine gewoon aan de variatie. De curves kwamen er niet voldoende uit, waardoor het niet moeilijk is om een flinke klap te geven. Bovendien raakte ik in de vierde innings snel vermoeid, ik kreeg het warm en dat was niet bepaald gunstig voor mijn concentratie en de controle over de bal. Het gevolg was dan ook dat USA FE, na ten 11-0 achterstand langza merhand terugkwamen tot 11-6. Ernie Myers vond dat genoeg, had zowel Bouke Vakkers en Ray Pelo- quin al geruime tijd aan het relieve- werk gezet en wisselde Remmerswaal tenslotte \oor Peloqu'r.. Een uiterma te vreemde situatie overigens, omdat deze Schotenspeler ton Amerikaan is, die voor een jaar bij de Haarlemse club honkbalt en op het laatste nip pertje aan de selectv toegevoegd is, omdat Beenders gehioswperd is en Ade Fijth en John van Westrenen voor Oranje bedankt hebbci Juist de wer persstaf /.al het in deze Haarlemse Honkbalweek zwaar te verduren krij gen, waarom dan >-»lc Peloquin voor een weekje tot Nederlander gebom bardeerd werd. Myers: 'ik heb weinig te maken met het feit dat Peloquin geen Nederlan der is. het gaat er om dat hij goed speelt.' Voor de Schotenspeier was het werk toen snel geklaard: Nederland vero verde nog een puntje en in de negen de innings kwamen de Amerikanen er niet meer aan te pas: ook nu waren drie slagmensen het maximale aantal dat zich mocht richten op de worpen van de 'Nederlandse' pitcher. TELEURGESTELD Win Remmcrswaal begrijpelijker wijs naar de dug-out gehaald, omdat dit toernooi nog meer wedstrijden telt was natuurlijk teleurgesteld: 'Ik had gehoopt op een hele wed strijd. Maar nu kan ik me weer rustig voorbereiden op een volgend duel. Ik ben blij dat ik de belangrijkste ont moeting mocht starten, dat geeft me een extra stimulans om nog beter door te gaan.' Het meest positieve punt bij de Ne derlandse formatie, was naast de belangrijke overwinning de enor me agressiviteit in hef slagperk. Na de vijfde innings stonden zowel Ha milton Richardson als de ook in de aanval opvallend acterende Win Rem merswaal n?et drie uit drie op een gemiddelde van 1.000. Richardson had na Fred Beckers (door de meerder heid van de spelers donderdagavond tot aanvoerder in het veld gekozen) en Frank Smit de bal buiten de hekken geslagen en ook de andere Nederlanders hadden het juiste ant woord gevonden op de worpen van de Amerikaanse werpers Sam Clemens en Jimmy Antonez. Een merkwaardig detml vormde zeker de voorbereiding die deze pitchers kennelijk nodig hadder, gevonden in dc confrontatie met Nederland. Bei den waren nauwelijks opgewarmd, hetgeen voor Clemens al na zeven tegenstanders (vier honkslagen, waar onder de homerun van Beckers) het einde van zijn optreden betekende. Antonez begon pas op toeren te ko men, toen het duel een paar innings oud was. USAFE 000220110- 6 NEDERLAND 91100001x 12 Werpers: USAFE: Clemens (1/3 Inn. plus 6 ü"2"*' 0 fouten: Antonez 7 2/3 Inn.) 2, ,oute"- NEDERLAND: Remmerswaal (<13 Inn. plus 1 man) 8-2-11, 3 fouten; I'cloquln (1 2/3 inn.) 1-0-0, 0 fouten. KtagprestaUes: USAFE: Dudek 2 uit 3 Youngstrum en Pena 2 uit 4, White 2 uit 5* Burzynskl 1 uit 4. Wlntrod en Maldonado 1 uit 5 NEDERLAND: Richardson 4 uit 5, Rem merswaal cn Van der Vaart 3 uit 4. Beckers 2 uit 4. Harry van der Berg 2 uit 6. Frank Smit en Troemann 1 uit 4, Eygendaal en Hagcman 1 uit 5 Homeruns: USAFE: Pena (4e inn. plus 1). Dudek (7e inn. solo). NEDERLAND; Beckers (le inn. plus 3). Frank Smit (le inn, plus 2). Richardson solo. HAR O HIELKEMA

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 19