Westerse sociologie verkeert in crisis Nieuw werk van jonge choreografen Leone brouwde FILMPREMIÈRES VAN DEZE WEEK vreemd mengsel Verzet tegen plan voor oefenterrein Lauwersmeergebied Man die ex-vriendin ombracht toont bij verhoor geen spijt NVSH: proces uitlokken over abortuskliniek Politieman op het oorlogspad Wattstax: met bittere conference Gorsselse boeren krijgen subsidie bij rietdekken FAMILIEBERICHTEN TROOT/ICW1ARTET VRIJDAG 12 JULI 1974 BINNENLAND Theorievorming over maatschappij levert weinig op Van onze onderwij sredactie AMSTERDAM 'Ik zou liever nul sociologen hebben dan tienduizend'. Misschien is dat een uit spraak die je zou kunnen verwachten van een fervent sociologeniiater. Maar wanneer deze woorden komen uit de mond van een niet onvermaard socioloog als de aan de Universiteit van Amsterdam docerende Amerikaan prof. Derek L. Phillips, moet er iels grondig mis zijn met de sociologie. Derek Philips is in 1971 naar Amster dam gekomen als hoogleraar in het vak methoden en technieken. Evenals zijn later gearriveerde landgenoot prof. Alvin Gouldner houdt hij zich voornamelijk bezig met wat Gouldner genoemd heeft 'de crisis in de wester se sociologie'. Die crisis houdt - kort gezegd - in, dat sociologen nauwelijks meer weten of hun arbeid nog wel zinvol is. Ze hebben ontdekt dat de resultaten van hun theorievorming over de maat schappij eigenlijk maar erg mager en voor veel kritiek vatbaar zijn. Theo rieën van sociologen over de maat schappij blijken op hun beurt ook weer producten te zijn van een maat schappelijke context en dus in aan merking te komen voor verdere bestu dering, die je dan zou kunnen be stempelen als een 'sociologie van de sociologie'. En nadat de sociologie zich eerst verzekerd had van een comfortabele plaats binnen de heersende elite van de welvaarstsstaat, is zij nu afgedaald tot de nederige positie van een be rouwvolle en zichzelf verwijten ma kende zondaar die het ook niet meer weet. al die zogenaamde feiten, al die duizelingwekkende enquêtes, al die indrukwekkende beleidsadviezen, al die mooie theorieën wat zijn het meer geweest dan schijnwaarheden, die gebruikt en vaker nog misbruikt werden door de machthebbers. Verlamming Tijdschrift (ƒ2,50 te bestellen bij het sociologisch instituut. Korte Spinhuis steeg 3, Amsterdam). De veertigjarige Philips vertelt daar wat de sociologie volgens hem nog waard is en hoe zij aan de universiteit beoefend zou moe ten worden. Hij zegt: 'Als Ik de verantwoordelijkheid had om op dit instituut het onderwijs te regelen, zou ik bijvoorbeeld niemand toestaan op de universiteit te komen binnen twee jaar na het beëindigen van zijn gymasium. Ik zou ze in zekere zin dwingen de wereld in te gaan, om uit die wereld van volledig middenklasse- en studenten- zijn te komen. Zodat mensen zouden werken, of het leger ingaan, lof met hun vriendin in Parijs wonen of wat dan ook. Op de een of andere manier levert het leven in de wereld buiten de universiteit ervaring op die zeer-kost baar is. Ten tweede zou ik proberen mensen sociologie te leren, niet in de eerste plaats door sociologieboeken te lezen, maar door te praten over pro blemen van de wereld, gedurende een jaar of twee. Over vrees, schaamte, angst, inkomensverdeling, machtsver houdingen. oorlog of wat dan ook. Open De discussie die hierover binnen de sociologie gaande is werkt op velen verlammend. Want als al dit zelfver wijt terecht is, dan wordt het steeds moeilijker om je voor te stellen dat je als socioloog ooit nog iets nuttigs kunt uitrichten. En de voornaamste bezigheid van veel sociologen van naam is dan ook niet anders dan te discussiëren over de kleine marge, waarbinnen sociologen misschien nog enige aanspraak kunnen maken op geldigheid voor hun theorieën. Dit alles ter inleiding op de hiervol- gende weergave van het vraaggesprek met Derek Philips, dat staat afge drukt in het tweede nummer van het kersverse Amsterdams Sociologisch LEEUWARDEN Juist op de avond dat de defensienota aan de publiciteit werd prijsgegeven (dinsdag) is in het Friese dorp Kollum een actiegroep opgericht tegen de plannen van het ministerie van defensie om bijna drie duizend hectare van het Lauwers meergebied in te richten als militair oefenterrein. De actiegroep die is ont staan op initiatief van de PSP-afde- ling Kollumerland heeft steun toege zegd gekregen van de landelijke Vere niging tot behoud van de Waddenzee, van dc PPR-afdeling Dokkum en ver schillende wereldwinkels in de omge ving rond het Lauwersmeer. Al enkele maanden voor de publikatie van de defensienota was de PSP in Kollumerland al druk doende groepe ringen en verenigingen en gemeenten er toe te bewegen zich achter het plan om het Lauwersmeer te bescher men te scharen. Van verschillende zijden werd toen te kennen gegeven dat men nog liever wilde wachten tot het lot van het Lauwersmeer was beslist. De meeste gemeenten gingen niet op de brieven van de Lauwers meer beschermers in. Kollumerland zegde echter toe enkele hoorzittingen te organiseren zodra be kend was wat er met het gebied zal gaan gebeuren. De vereniging milieubeheer Noord- Nederland gaf min of meer te kennen dat ze acties wilde steunen terwijl ook het interkerkelijk vredesberaad zich positief toonde. De Waddenvere niging die geld voor de acties beschik baar stelt voor de verdere publiciteit wil zorgen is van mening dat er geen plaats is voor oefenterreinen in het Lauwersmeergebied omdat het een wezenlijk deel is van het Waddenge bied en de recreatieve diversiteit kan vergroten - mits er een doordacht en voorzichtig beleid gevoerd wordt. Ver der vindt de verenigeng het een taak van- de regering de Navo er op te wijzen dat er in het dichtbevolkte Nederland in ieder geval geen plaats is voor mee1* militaire oefenterreinen. BEST I)e 21-jarige A. van D., die maandagmorgen in Best zijn ex-vrien din Jeanne van ^ugts met dertien messteken om het leven bracht, toon de hiervan nauwelijks of geen spijt in de eerste verhoren die gisteren zijn afgenomen. Woensdagavond had hij zich bij de politie in Eindhoven gemeld, uit angst in Best te worden gelyncht. Uit het verhoor is duidelijk gewor den, dat de moord al enkele weken geleden was beraam.1 Zondagavond besloot verdachte ,ioe dan'ook door te zetten, omdat hij zijn ex-vriendin in gezelschap >.ag van een andere jongen. Het meisje had in april een eind gemaakt aan de verkering, die drie- en-een-half jaar had geduurd. In verband met -ijn moordplannen had verdachte uit een schuurtje bij de ouderlijke woning een ouderwets broodmes weggenomen, terwijl hij zich bovendien had eewapend met een grote rubberhamer. Na de moord heeft A. v. D. rondgezworven door de bossen vlakbij Eindhoven. Tweemaal is hij naar België gereden, maar steeds kwam hij naar Nederland te rug. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De NSVH zal een proefproces uitlokken met de over heid. naar aanleiding van de dreigen de sluiting van 'de kliniek van de Stichting Bloemenhove in Heemstede, aldus de NVSII. De Nederlandse Vere niging voor Seksuele Hervorming wil de overheid hiermee dwingen zich van verder strafrechtelijk ingrijpen op het gebied van de geboorten rege ling te onthouden, verklaarde gisteren NVSH-woordvoerjler Bert Hartog. Bloemenhove is geen incident, maar moet onder meer worden gezien in het licht van de sluiting van de Sarphati-kliniek in Amsterdam en de opmerkingen van staatssecretaris Hen driks over de zogenaamde overcapaci teit van abortusklinieken in ons land'. Hartog voegde hieraan toe dat de NVSH een principieel juridisch ge vecht noodzakelijk vindt omdat de hulpverlening in abortuskilniek in gevaar komt 'De zelfbeschikking ten aanzien van geboortenregeling dreigt ondergeschikt te worden gemaakt aan oolitieke motieven'. De kliniek va n Bloemenhove in Heemstede voert als enige in Neder land abortus uit boven de in Neder- lan d algemeen aanvaarde grens van twaalf weken en aborteert zelfs in gevallen van achttien weken. Volgens de hoofdofficier van justitie in Heem stede, mr. J. C. Andrea wordt hier naar thans een politioneel onderzoek ingesteld. waarbij proces-verbaal wordt opgemaakt Sluiting van de kli niek kan pas worden overwogen als alle gegevens van het onderzoek ter tafel ilggen. door Hans W. Ledeboer ROTTERDAM Tot de interessantste 'kleine evenementen' op het gebied van de danskunst behoren de choreografenmanifestaties in 'De Lantaren'. Jonge choreografen krijgen hier de gelegenheid hun werk meestal vervaardigd in opdraent van 't ministerie van CRM, een grote gemeente of een andere geldgevende instantie voor een groot publiek 'uit te testen.'. Dat publiek bestaat voor het merendeel uit danskunst-vaklieden en het is derhalve zeer kritisch. Ditmaal toonde de manifestatie boven dien het resultaat van de zomercursus choreografie van De Theaterschool in Amsterdam. De avond begon al dadelijk goed met Sitra van Paul Versteeg op muziek van Ravi Shankar, André Prévin en het London Symphony Orchestra, een belangwekkend experiment om Indi sche en westerse dansstijlen en tech nieken i néén harmonisch geheel on der te brengen. Enerzijds niet gemak kelijk omdat de Indische stylering iets anders is dan de westerse abstrac tie, anderzijds voor de hand liggend, omdat de Indische en Westeuropese culturen beide Indo-Germaans zijn, dezelfde oerwortels hebben. Het inte ressantste werk van de avond, Paul Versteeg gaf zijn werk het ka rakter van een symfonisch ballet met alle accent op de muzikaliteit. 'Gaandeweg' van Bianca van Dillen op de zeer strak ritmische muziek van Steve Reich was een étude, een uit proberen van allerlei soort beweging: lopen, zitten, liggen, rollen, staan, buigen. Daarmee de spanning rond menselijke contacten gevend. Ton Simons Ton Simons kwam met twee werken. Chantal Meteor van hemzelf met als 'geluidsdecor' een bandopname van de eeuwig piepende Rotterdamse metro- roltrap en ee n jukebox met allerlei platen als achtergrondmuziek. Tot het uiterst vertraagde adagio, zo nu en dan hevig gespannen. Interessant maar te lang uitgewerkt. Zijn tweede optreden was in de solo Sebastian van Mary Sciarone op mu ziek van. Cockney Rebel. Net als in zijn eigen choreografie hevig gespan nen trage adagio-beweging met scherp afbreken. Later gaat Sebastian de richting o p van een muziekballet, waarin Simons dusdanig zich in de muziek verliest, dat het lijkt of hij 'stoned' is door die muziek en in een soort trance doordanst Amy Gale kwam met Dark op het muziekstuk Dahovi van Ivo Malec. Ook bij haar adagio-beweging in ui terste gespannenheid. Liggend op twee niveaus 'beeldende' beweging tot een wisselend tableau-vivant, geïn spireerd op de antieke beeldhouw kunst Ten slotte De Heren des Doods en hun Witte Godinnen van Johan Kos op muziek van Floris Rommerts. Zijn inspiratiebronnen zijn de vechtfilms uit het Verre Oosten, die nu zo'n opeang maken: de Heren des Doods in zwarte karate-rostuums. Boeiende be weging, verzacht door stylering, maar erg lang uitgewerkt tot velen in het publiek er ongeduldig van worden. De Witte Godinnen overwinnen ten slotte hun eigen heren, maar die staan dan weer op om verder te heersen over leven en dood. Als toegift enkele fragmenten uit klassieke balletten om het publiek te tonen, dat de deelnemenden ook het academisch werk terdege onder de knie hebben. Nieuwe Western En daarna zouden we zeggen: nu is er een bepaalde manier om deze ervarin gen te bekijken, die we de sociologi sche manier noemen' Philips wil dat gesprek zo ruim en open mogelijk houden. Ruim in die zin dat er plaats is voor verschillende aanpakken: door meer empirisch te werk te gaan en 'feiten' te verzamelen (dat moet dan natuurlijk wel zeer kritisch gebeuren, maar je mag dit empirisch onderzoek toch niet ver waarlozen zoals nu wel eens dreigt te gebeuren) of door meer theoretisch bezig te zijn. Ruimte ook voor ver schillende theorieën, waarover je al pratend en publicerend niet elkaar in gesprek blijft om samen te zoeken naar inzichten die voor de gemeen schap van wetenschapsmensen toch waardevol lijken. Dat gesprek moet ook open zijn in die zin, dat sociologen zich niet mo gen opsluiten binnen hun eigen speci alisme, maar dat zij ook buiten hun eigen instituut moeten rondkijken: in fabrieken, in archieven, in de litera tuur, en de geschiedenis, even goed als in andere wetenschappen zoals de psychologie of de' filosofie. Wat dat betreft verwijt Philips de Nederland se sociologiestudenten dat zij wel erg veel tijd besteden aan dat ene vakje (de sociologie) waar ze dan zeven jaar mee bezig zijn voordat ze doctorandus heten. Het resultaat van al dat getob is immers dat ze slechts weinig meer inzicht hebben dan een Engels socio loog die misschien drie jaar sociologie doet en de rest van zijn tijd gebruikt voor andere dingen. Doctorandus En wanneer die studenten dan een maal doctorandus zijn, dan moeten ze helemaal oppassen. Het kan zijn dat ze door al die studie een zeker inzicht verworven hebben in maatschappelij ke problemen. Er zullen zeker wijze sociologen zijn, zegt Philips, maar er zijn ook wijze vuilnisophalers. Wees dus voorzichtig met je titel en mis bruik die niet om je een soort gezag aan te meten alsof je de wijsheid in pacht hebt. Voor Philips maakt het dan weinig uit of je je als socioloog in dienst stelt van de machthebbers en hun beslis singen rechtvaardigt of dat je voorop loopt in actiegroepen als de 'drs' die ons naar de nieuwe maatschappej kan leiden. Geen van beide is juist, het geen niet betekent dat een socioloog zich afzijdig moet houden var het maatschappelijk gebeiiren. Als ze bij voorbeeld in een buurt wonen waar aktie gevoerd wordt en ze doen aan die aktie mee, dan is dat prima. Wie weet komt er dan ook wel eens een moment dat ze kunnen zeggen, 'kijk ik ben socioloog', en ik weet van een geval als dit...' Dat is wel nuttig, al maakt het dan weinig uit waar je je wijsheid nu vandaan hebt: van een sociologisch instituut of waarvandaan dan ook. Wat we nodig hebben is wijze, ont wikkelde, kritische, belezen mensen. Maar geen betweters die een titel voeren. Want dan geldt de uitspraak van Philips waarmee dit artikel be gonnen is: 'Ik zou liever nul sociolo gen hebben dan tienduizend'. Lang hebben de Amerikanen het monopolie op de Western beze ten. maar die tijd is voorbij. Op het ogenblik worden er in alle mogelijke landen, tot in Austra lië en Japan toe. Westerns ge maakt, vaak met Amerikaans geld. De eersten die zo'n jaar of tien gele den het monopolie doorbraken waren de Italianen. Die Italiaanse Westerns waren over het algemeen zuiver com- mercieële produkten van vaak twee derangs regisseurs, die zich voor de gelegenheid Amerikaanse pseudonie men aannaaiden. Er waren er evenwel ook. die een eigen stijl van niveau ontwikkelden en de meest pregnante figuur was Sergio Leone. Met zijn eerste Western Per un pugno di dollari' (Voor een handvol dollars) maakte hij meteen a! naam. In zijn werk viel. behalve dc accentu ering van het geweld, het trage ritme op. de mysterieuze gecompliceerdheid van het verhaal en het twee-dimensio nale van de karakters. Dat is in zijn laatste film 'My name is Nobody' nog precies zo. alleen heeft hij er nu ook het element van de farce in verwerkt. Jack Beauregard (Henry Fonda), de oude pionier die naar Europa wil verhuizen omdat het Westen het Wes ten niet meer is, is zowel een levende legende als een marionet. De 'Nie mand' die hem bewonderend volgt en ophitst (Terence Hill, een van de twee komieken uit de 'Halleluja'-se rie) is een soort Puck, een kobolt, of een man. Het zijn allebei mythische figuren, ze lijken eerder afkomstig uit een ande re dan uit een vroegere wereld. Ook om de goudmijn in de woestijn hangt een gehimzinnig waas. om maar niet te spreken van de Wild Bunch', de Woeste Bende, waarmee Jack Beaure gard zich tenslotte tegen wil en dank zal meten. Leone's beroemde gevecht aan het eind ontbreekt niet (het lang zame trekke.i van de pistolen, de close-ups van handen en gezichten, de eenzame contouren van de figuren in het landschap) doch ditmaal is het gekheid: de dode staat na de strijd op en vertrekt. Een eigenaardig, intrigerend mengsel weet Leone te brouwen, van streng heid en zotheid, van science fiction- elementen en indrukwekkende land schappen. Wel een film om ,te eaan zien. W. Wielek-Berg Je weet het al van tevoren bij Ameri kaanse politiefilms na Watergate: de held is een efficiënte cop met mis schien enigszins afwijkende ideeën, hij wordt uit de dienst gezet, zijn maat wordt door het gajes vermoord, zijn superieuren deugen niet, zijn te genstanders deugen al helemaal niet, 't is allemaal één grote troep en waarom hij de revolver er niet bij neergooit weet hij eigenlijk zelf niet. Maar de producenten wel, er dient fiks geschoten te worden mét een alibi. In 'Newman's Law' is het Geor ge Peppard die, koppig en vertoornd, de jungle van de grote stad intrekt om opruiming te houden onder de drughandelaars en consorten. Regis seur Richard Heffron laat hem het bekende ritueel vakkundig verrichten, maar dit genre films wordt langza merhand wel knap vervelend. Het wachten is op het moment dat er niet meer naar dit artikel gevraagd wordt. W. W -B. Amsterdam-Cineac Damrak, 18 Jr. Van een onzer verslaggevers GORSSEL De kleine gemeen te Gorssel bij Zutphen heeft een uniek besluit genomen. Landbouwers, die hun rieten- dakbedekking mits goed on derhouden altijd een fraaie noot in het landschap op dezelfde wijze willeu vervangen, mogen op jjen subsidie van de plaatselijke overheid rekenen ter grootte van 25 procent. Op deze wijze hoopt men te voorko men dat steeds meer boerderij en, waarvan het rietendak gaten vertoont, een dakbedekking van goedkopere, maar foeilelijke golfplaten krijgen. Op het moment heeft de ge meente Gorssel, zo Is bij een inventarisatie gebleken, nog cir ca 290 boerderijen met een rie tendak. De verwachting is dat de eerste vijf jaar daarvan 10.000 vierkante meter moet worden vernieuwd. Gemiddeld beslaat het dak van een boerde rij zo'n 500 vierkante meter. Het rietdekken kost op het mo ment ongeveer 55 gulden per vierkante meter. Een boer moet dus op een uitgave van rond de 22.600 gulden rekenen. De ver leiding is nog wel eens groot uit economische overwegingen golfplaten op het dak te leggen, waardoor men voor de helft klaar is. De gemeente Gorssel houdt er rekening mee dat de eerstko mende 5 Jaar 150.000 gulden uit de geraeentepot beschikbaar moet komen voor bet subsidië ren van boeren met een rieten dak: dat is 30.000 gulden per Jaar. Van de zijde van de ge meente Is erop gewezen dat de regeling allceen voo" boeren geldf- I 'fi :-r.iiïte - ssa HL :.v1 Terence Hill in My name is nobody Amsterdam-Tuschinskl; Den Haag- Tllburg-Midi: Breda- Grand: Haarlem- Passage en Corso; Rotterdam- Thalia Lido; Amersfoort-Grand; Hllversuhx- en Arena; Utrecht-City; Groningen-Ca- City; Enschede- Alhambra; Arnhem- mera; Nijmegen-Luxor; Leiden-Luxor; Rembrandt. 14 jr. Op 20 augustus 1972 werd er in h Memorial Coliseum van Los Engel een zeer bijzonder concert gegeve Het werd aangeboden door dc St Organization, een 'alL black' gram foonplatenmaatschappij cn' bijgewooi door 100.000 negers uit Los Angel en ver daarbuiten. Het concert ,duup de zeven uur. er traden beroemd! den op als Isaac Hayes, The Stap werd een film-van gemaakt, waar'1 Children en The Soul Children en het gebeuren in het stadion wor afgewisseld met commentaar vi zwarte mensen, die hun gedacht® uitspreken over hun werk, de üefc en het leven in het ghetto. We hete ben natuurlijk al een heleboel fes ir val-films gehad, te beginnen m 'Woodstock', maar wat 'Wattstax' blr; zonder maakt is het feit, dat musii rl publiek en commentatoren zo demo: e stratie'f (en soms agressief, wie ?t daartegen de vinger durven ophe|£ fen?) hun zwarte identiteit uitdrage In hun kleding, in hun gedrag, i hun woorden, Ze zijn zwarte Amerik nen en dat willen ze weten. De gro vondst van de film is de confereni t van Richard Pryor, een nachtclu humorist, die zijn eigen comments; geeft op de commentatoren. Hij doi - niet (je minste poging om een blar. publiek ook maar te bereiken, ma hij is zo grappig, zo bitter en j sardonisch, dat niemand zich aan ziJK persoonlijkheid kan onttrekken. W. W.-l 1 Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenneiri tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maSr dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de. gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet, alsmede de gewenste breedte. GEBOREN- Nieiike Gesih-a W J. J. Anker en N. Anker-Rcnslnk Gorln» Martljn Leiderdorp. 11 Juni 1974 De Here nam tot Zich Zijn moegestreden kind, mijn lieve Vrouw, der kinderen zeer zorgzame Moeder, onze Jieve Oma, Zuster, Behuwdzuster en Tante Elizabeth Windthorst echtgenote van Johannes Pieter van den Berg op de leeftijd van 70 jaar. Psalm 23 „De Heer is mijn Herder De Lier: Den Hoorn: Mij ontbreekt niets." J,. P. van den Berg J. Rensen-van den Èerg A. C. Rensen De Lier: J. H. van den Berg H. van den Bcrg-Keyzer Maasdijk: S. van den Berg P. van den Berg-Alblas 's-Gravenzande: C. A. van den Berg T. van den Berg-Keyzer Maasland: H. J. van Nierop- van den Berg A. van Nierop De Lier: A. van den Berg H. van den Berg-Dijkshoorn Maasdijk: A. van den Berg L. van den Berg- van der Schee Nieuwerkerk a/d IJssel: J. P. van den Berg J. van den Berg-Steegen De Lier: Ph. van den Berg S. van dén Berg-van Vliet Poeldijk: E. S. J. van Velden- van der Berg D. van Velden en Kleinkinderen. De Lier, 10 juli 1974. Oostbuurtseweg 74. (post Schipluiden). Gelegenheid tot condoleren, des avonds van 79 uur Oostbuurtseweg 72. De rouwdienst wordt gehouden zaterdag 13 juli a.s. in de Vredekerk, aanvang 10.30 uur v.m., waarna de teraardebestelling zal volgen op de Algemene Begraafplaats te De Lier. Heden nam de Heere plotseling van ons weg onze lieve Man. Zoon. Vader, Opa, Broer. Zwager en Oom Arie Kleinjan op de leeftijd van bijna 70 jaar. Namens de familie: P. Kleinjan-Kraaijeveld Barendrecht, 10 juli 1974 Mr. Lohmanstraat 21. Onze man en vader is opgebaard in de aula van de begraafplaats te Barendrecht, Scheldestraat. Rouwbezoek aldaar: zaterdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden maandag 15 juli te Barendrecht. plm. 16.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden in de aula van de begraafplaats, en vangt aan te 15.00 uur. Vertrek van het woonhuis 14.30 uur. Heden ontvingen wij bericht van het overlijden, tengevolge van een auto-ongeluk, van onze mede werker, de heer K. W. Meyer Zijn plichtsbetrachting en betrouwbaarheid waren niet te overtreffen. Wij zullen hem node missen. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 15 juli a.s. des morgens 11 uur op de begraafplaats „Zorgvlied", Amsteldijk 273, Amsterdam. Amsterdam, 11 juli 1974. Commissarissen en Directie Drukkerij Spin/van Mantgem B.V. ty.Z. Voorburgwal 271-287. Amsterdam Heden overleed aan de gevolgen van een ver keersongeluk K. W. Mcycr Vanaf 1958 was hij een van de onzen. Wij gedenken hem met dankbaarheid. Amsterdam, 11 juli 1974. Personeel Drukkerij Spin/van Mantgem B.V. de De Opperbouwmeester des heelals heeft in Zijn oneindige wijsheid gemeend zijn leerling Hendrik Kingma op 45-jarige leeftijd van zijn aardse opdracht te moeten ontslaan. Hij was naast een zorgzame Man en Vader voor ons een fijne kameraad. 22 jaar heb ik lief en leed met hem mogen delen. Dicky Kingma-Epema Seppie en Marius Lyckle Tsjerk Drachten. 11 juli 1974. Braambos 2. Gelegenheid tot condoleren op zaterdag 13 juli van 1313.30 uur. Aansluitend wordt de rouw dienst gehouden in de Geref. Zuiderkerk te Drachten, waarna 15.30 uur de begrafenis plaatsvindt te Birdaard. Thuis liever geen bloemen. In Diaals van kaarten. Heden werd van ons weg genomen na een kortstondi ge ziekte, onze zeer geliefde Zuster. Tante. Oud-tante en Nicht Margaretha Maria Airbouw op de leeftijd va*i 91 jaar. Lelden. IX Juli 1974. „Lorentrbof". Correspondentie-adres: Bloemendaul. Huizo „de Rijp", kamer 938. Do overledene Is opgebaard ln de rouwkamer van „I/O- rentzhof". Bezoek aldaar zaterdag van 2-3 i n.m. Do rouwdienst ls bepaald op maandag 15 Juli a.s. om 10 uur ln "Lorentzhof". waarna do begrafenis zal plaats vin den om ca. 10.45 uur op de laata „Rhljnh- Lelden. 'Mijn genade Is u genoeg'. Heden werd van ons wegge nomen. onze geliefde Man,' Vader, en Grootvader, Broer, Zwager en Oom Petrus J. J. M. van Ingeu op de leeftijd van 78 Jaar. Leiden; J. P Hei 1 Ingen-Vis P. Rombout- van Ingen A Rombout Frans. Peter en Nelleke en verdere faqiilie. Lelden. 7 Juli 1974. Melchlor Treublaan 7. De begrafenis heeft Inmid dels plaats gevonden op de begraafplaats 'Rhljnhof' te Lelden. Deze klant van q leest per dag gemiddeld drie kwartier Inde krant, blikt nlt het Nationaal yrfee 98-10 Zo ziet maar wear, gaan ander reclame- medium wörulse Intensief gelezen, als de krant Logisch want die kunt u niet missen, geen dag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8