erse industrie in troomversnelling Olie vormt obstakel op weg naar vrede in het Midden-Oosten fcuidpkfi Bezig bedrijf Meerderheidsbelang van Britse staat in Noordzee-olie er. Ned. Kleermakerijen da lijdensweg failliet )r Simon onderhandelt met Arabieren niet over goedkopere olie Communisten tegen nivellering Iets kleiner tekort Britse handelsbalans Lichte rem Ned. Bank bij kredietverlening door handelsbanken NAM vindt weer gas in Noordzee yy'°"erdam Q.q Wall Street zet daling voort - jy/KWiAJtTET VRUDAG 12 JULI 1974 ECONOMIE EN FIN ANCIËN Tll/Kl* Wervingsacties onder Nederlandse bedrijven een verslaggever Ierland is bezig nieuwe fase van zijn indus- ontwikkeling binnen te aldus een woordvoerder het Ierse Regeringsbureau Industriële Ontwikkeling h Development Authority) D» srste fase was het aantrekken van —fcnlandse ondernemingen en het deren van binnenlandse bedrij- die zoveel mogelijk arbeidsplaat- scheppen. In deze fase werden it assemble erbedrijven gesticht en v ijven, die van geïmporteerde half- ,7, katen eindprodukten vervaardig- J In de tweede fase kwamen be rt' en van een hoger technologisch 'J die het halffabrikaten maken uit jdstoffen, tot stand: o.m. fabrieken elektronische componenten en |fLiegtui gonderdelen. In de derde, beginnende fase. wil Ierland zware Strie aantrekken: olieraffinaderij- zware petrodhemische industrie, industrie. In deze fase past het nbpLniitmbedrijf dat Alcan in Ier- wil stichten en waarvoor de aliteiten nu bijna rond zijn. opoort [alumndumbedrijf zal komen te aan de uitmondiging van de r de Shannon, waarvan Ierland irt Europoort wil maken. Er is de zee-arm, waarin de Shannon ondt, veel industrieterrein be- kbaar en de Ieren willen hier affinaderijen met de bijbehoren- petrochemische industrie, voorts industrie en andere in een 'Euro- thuishorende industrieën stich- Zij willen hierbij gebruik maken de gunstige omstandigheden, die dc Shannon-mondihg heersen, zo- per diep vaarwater en de beschik- iieid van een art) eidersreservoir lannon is hier bevaarbaar voor at tot 250.000 ton en met gerin- isten, verbonden aan het venvij- van een zandbak, is de rivier arbaar te maken voor schepen een miljoen ton. gebied, aldus de IDA-woordvoer- Ierlands belangrijkste matuur- hulpbron. Het Nederlands Eco- sch Instituut te Rotterdam heeft ai verleden jaar uitgebracht rap- geconstateerd, dat de Shannon- lut ling niet geschikt is voor een ndustrie, die hoofdzakelijk of een belangrijk deel voor heruit- werkt, omdat de transportkosten te hoog zijn. Na de zeer sterke stijging van aardolie., -wegen de s&ortkosten als component van de fcprijs niet meer zo zwaar, menen leren en zij geloven, dat in deze Tanderde omstandigheden de Shan- nondiing wel degelijk een kans ïkt een tweede Europoort te wor- rven Ieren werven ook nog steeds on- de grote Nederlandse ondernemm- Volgens een woordvoerder van IDA zijn 500 buitenlandse indus- ondernemingen geselecteerd, nmee de Ieren willen praten om te interesseren voor vestiging m WASHINGTON (UPI) William Si mon, de nieuwe Amerikaanse minister van financiën, die gisteren uit Wash ington is vertrokken voor een rond reis door zeven landen in het Midden- Oosten en Europa, heeft ontkend al een afspraak met Saoedi-Arabië over lagere olieprijzen op zak te hebben. Simon zei dat onderhandelingen over een lagere olieprijs niet het doel was van zijn onderhandelingen, maar dat hij wel hoopte, dat olie binnen afzien bare tijd goedkoper zou worden. De Amerikaanse minister verklaarde voor zijn vertrek, dat met geen van de Arabische landen nog overeenstem ming is bereikt over investeringen door middel van de zg. 'petro-doliars dat zijn de grote sommen geld, die door de duurdere olie de Arabische landen zijn binnengestroomd. Na een rustpauze in Zuid-Frankrijk zal Egypte het eerste land zijn, dat Simon bezoekt. Hij komt daar zater dag aan. Dinsdag vliegt hij door naar Israël. i Geen volledige nationalisatie LONDEN (Reuter. UPI) Het Verenigd Koninkrijk gaat een groter beslag leggen op de olierijkdommen in het Britse deel van de Noord zee. Minister van energiezaken Varley kondigde staatsdeelneming aan en hogere belasting op de gewonnen olie, maar er zal geen spra ke zijn van volledige nationalisatie, wat eigenlijk onderdeel is van de officiële Labour-partijpolitiek. Niet alleen de industrie, ook het landschap van Ierland ondergaat ingrijpende veranderingen. a Ierland. Hierbij zijn 300 ondernemin gen in Amerika en Japan en 200,in Europa, waarvan 20 in Nederland. Ierland heeft deze bedrijven allerlei voordelen, o.a. m de vorm van finan- oiële steun, fiscale faciliteiten, -bekos tiging van de opleiding van Iéri per soneel enz. te bieden. Aantrekkelijk voor buitenlandse on dernemingen is, naar directeuren van Nederlandse bedrijven in Ierland ver klaarden, ook het 'lagere loonpeil en het reservoir van arbeidskrachten, dat in Ierland beschikbaar is. Er as een werkloosheid van zes procent en de Ierse autoriteiten stellen zich mét hun lindustrialisabiepiannen hoofdza kelijk ten doel volledige werkgelegen heid te bereiken, wat naar zij ver wachten over. zes acht jaar verwe zenlijkt zal zijn. Voorts willen zij de vele honderddui zenden geëmigreerde Ieren geschikt werk en een behoorlijke levensstand- daard in hun vaderland aanbieden. Al leen al an Enigeland wonen een mil joen Ieren, waarvan volgens de IDA zeer velen naar Ierland terug willen. Ierland heeft met deze grote aantallen emigranten, die willen repatriëren, ei genlijk de beschikking over een groot corps van hooggeschoolde werkkrach ten, aldus de IDA. De directeuren van een aantal Neder landse bedrijven, verklaarden allen zeer ingenomen te zijn met de wijze waarop htm bedrijf zich in Ierland ontwikkelt, met de Ierse arbeidskrach ten, die goed werken en zich goed blijken te kunnen aanpassen aan in dustriële arbeid en met df steun die zij van de IDA ontvangen. Volgens deze managers (van o.a. twee dochter bedrijven van het Akzo-concem, van een fabriek van Douwe Egberts en van de Ierse werf van Rijn-Schelde- Verolme) hebben ook de directeuren van dé andere Nederlandse vestigin gen in Ierland deze ervaringen. Hun geestdrift voor Ierland gaat zelfs zo ver, dat zij verleden jaar bereid wa- rer met een Ierse missie naar Neder land te gaan om Nederlandse bedrij ven te wijzen op de voordelen van een vestiging in Ierland. BELGRADO De Joegoslavi sche communistische partij heeft kritiek geuit op de nivcl- leringstendens in de lonen en aangedrongen op handhaving van verschillen in beloning als stimulans voor de arbeiders. Een rapport van de voorzitter van de vakcentrale, waarin ni vellering in strijd met de nieu we Joegoslavische grondwet wordt genoemd, is goedgekeurd door de nieuwe presidentiële raad van 39 leden. Het Joegoslavische socialisme heeft zich altijd gekenmerkt door een systeem van premies als stimulans. In de in februari aangenomen grondwet wordt aangedrongen op beloning naar verrichte arbeid, volgens de re sultaten van het werk en de persoonlijke bijdrage'. De on dernemingen met zelfbestuur dienen in hun plannen en hun loonovereenkomsten verschillen in beloning op te nemen. Maar de aanzienlijke loonsverhogin gen van dit jaar. als compensa tie voor de inflatie hebben dc vprsch'llcn in beloning kleiner gemaakt. Iri de toekomst zullen alle oliemaat schappijen die van de Engelse rege ring toestemming krijgen naar olie te zoeken in de Noordzee de staat een meerderheidsbelang moeten garande ren in hun concessies. De regering heeft de oliemaatschappijen verder ge vraagd met haar te onderhandelen over een meerderheidsbelang van de staat in bestaande concessies, aldus minister Varley in het Lagerhuis. In het document, dat de voorstellen be vat, staat naar aanleiding van dit laatste punt: 'De oliemaatschappijen hebben staatsdeelneming geaccepteerd in vrijwel ieder olieproducerend land, niet alleen in het Midden-Oosten'. Volgens hetzelfde document is het de bedoeling van de regering, dat de oliemaatschappijen doorgaan met in vesteren op winstgevende basis aldus Varley in het Lagerhuis. De regering is van plan een nationale oliemaatschappij in het leven te roe- LONDEN De Britse handelsbalans heeft in juni een tekort opgeleverd van 468 miljoen pond sterling vergele ken met een nadelig saldo van 481 miljoen pond in mei. zo heeft het Britse ministerie van handel bekend gemaakt De uitvoer bereikte een waarde van 1,345 miljard pond (in mei 1,278 miljard), terwijl de invoer 1,813 miljard pond bedroeg (1,759 miljard). De handel .n olie leverde in juni een nadelig saldo op van 322 miljoen pond *egen een tekort van 304 miljoen pond in mei. pen die de participatierechten in d« concessies krijgt. Die maatschappij moet ook toezicht houden op de acti viteiten van de oliemaatschappijen voor de Britse kust, zowel wat betreft de olieproduktie als wat betreft de aanleg van pijpleidingen. Verder is de regering van plan een extra belasting te heffen op de win sten van de oliemaatschappijen die op de Noordzee werken en wil zij probe ren de mazen in het net van de bestaande belastingregeling voor de winsten van oliemaatschappijen te dichten. Ook wil zij zeggenschap over de pijpleidingen en de hoogte van de produktie. AMSTERDAM De Nederlandsche Bank heeft het liquiditeitspercentage ten opzichte van de toevertrouwde gelden op korte termijn van de ban ken voor de periode van 18 juli tot en met 21 augustus 1974 ongewijzigd vastgesteld. Bij de thans bestaande verhoudingen op de geldmarkt betekent dit dat de door De Nederlandsche Bank nage streefde marge aan vrij liquiditeiten voor de gezamenlijke banken 0,5 1 pet van hun korte tcevertouwde gel den bedraagt, tegenover ca 1,5 pet in de bijna verstreken periode. De Ne derlandsche Bank acht een dergelijke- daling wenselijk in het licht van de sterke kredietexpansie bij de banken, aldus een communiqué van De Neder landsche Bank. (ADVERTENTIE) GOUD F.N ZILVER AMSTERDAM De goudprijs is donderdag verlaagd van 11.800/12.200 tot 11.440' 11 840. Zilver noteerde gisteren 32.500/ 35.250 tegen de dag tevoren nog 35.000/ 37.750. TEL AVIV (UPI) Wanneer Israëlische en Egyptische onderhandelaars plaats nemen aan de onder handelingstafel in Genève. zal olie eén belangrijk onderwerp zijn in de vredesonderhandelingen. Het zal dan gaan om de olie die vanuit het westelijk d eel van de Sinai en de Golf van Suez naar Israël wordt gepompt. Doe wat de Metro 544 keer per dag doet kom eens langs Wie één keer in het overdekte Zuidplein geweest is, blijft komen. Al was 't alleen maar omdat elk seizoen er flaneerseizoen is. Of omdat er zoveel verschillende winkels, warenhuizen en boetiekjes zijn. Of... omdat de Metro er vaste klant is. 544 keer per dag stopt-ie, als het ware, vóór de deur. En dat wi I zeggen: in de kortst mogelijke tijd bent u "uit" en thuis. een complete winkelstad onderdak Uslag voor 96 personeelsleden een onzer verslaggevers 1 HAAG De Haagse rechtbank heeft het faillissement uitge ven over de Verenigde Nederlandse Kleermakerijen (Gebrs. ings) in Den Haag. Aan het uit 96 mensen bestaande personeel fitslag aangezegd, aldus de nieuw benoemde curator, mr. A. G. H. ':enstein. de gulden ten opzichte van het pond, een onvoordelige zaak. Verder gaven ze aan directeur Ibelings, verschillen de adviezen, maar deze deed daar niéts mee. De Britten zagen het toén ook niet meer en weigerden nog ver der geld in de onderneming te stop pen. Ver. Ned. Kleermakerijen leed al ja ren verlies. Van invloed op de slechte gang van zaken is ook geweest, dat men enige jaren geleden de order voor de fabricage van NS-uniformen kwijtraakte. Sinds de nederlaag van Egypte in dé Zesdaagse oorlog, die in 1967 werd uitgevochten, hebben de Abu Rhodeis- olievelden in het westelijk deel van de Sinai-woestijn en de Golf van Suez meer dan de helft in Israël's behoefte aan olie voorzien. In 1972 brachten de velden 5.3 miljoen ton ruwe olie oort, neerkomend op ongeveer 70 procent van de binnenlandse con sumptie in dat jaar, aldus de Israëli sche industrie. De grote vraag waarvoor de industrie zich gesteld ziet nu de eerste fase van troepenscheiding met Egypte achter de rug is, hoe de Israëlische regering de Abu Rhodeis-olievelden d'enkt te kunnen vervangen wanneer ze in de vredesonderhandelingen gedwongen wordt de velden terug te geven aan Egypte. De kwestie van de Israëlische olie- aanvoer is netelig. De industrie geeft niet graag details en informatie over deze kwestie wordt door de regering nauwlettend gecensureerd. Volgens of ficiële statistieken werd in 1972 50.000 ton olie geproduceerd binnen de gren zen van Israël, terwijl het verbruik in dat jaar op 6,4 miljoen ton kwam. Officiële schattingen stellen de olie consumptie voor 1973 op 8 miljoen ton. De 50.000 ton die in Israël werden geproduceerd plus de 5.3 miljoen ton schulden van het bedrijf zijn zo t, dat het sterk moet worden 'ijfeld of de omvangrijke vorde- jen van de fiscus en de bedrijfsver- die de hoogste preferentie eten, ook maar enigszins zullen neu worden voldaan. Zoals bekend bedrijfsvereniging verantwoorde- voor het uitkeren Van de lonen, overige schuldeisers, die samen !-5 miljoen te vorderen hebben, MN volgens de curator in het 11 eel geen uitkering verwachten. Ver. Nederlandse Kleermakerijen en op 6 juni surseance van beta- i waarna de benoemde bewind der, mr. A. Mout al spoedig in- dat er geen redden aan was. Op tuil verzocht hij daarom om op ing van de surseance. Van onder- 1" vakbondszijde is ook geprobeerd bedrijf te redden. Men vroeg de r'ng om steun, maar de overheid klaarde zich alleen bereid iets te 1 als uit een onafhankelijk rap- k t zou blijken, dat er kansen waren. 1 raadgevend bureau Berenschot, om zo'n rapport gevraagd was, ft tte de situatie echter zo hopeloos, men het doen van een onderzoek m moeite niet lonend vond. gons de officiële lezing is Ver. Kleermakerijen dat zich vooral e?de op de produktie van unifor- het slachtoffer geworden van de hte gang van zaken in de Neder- Ise en Duitse kledingindustrie. Er achter meer oorzaken. Een daar- is dat de organisatie van de erneming topzwaar was en daar- r te kostbaar. Vorig jaar kreeg de se confectiefabriek Grantham een 'rderheidsbelang in het bedrijf, lr al spoedig bleek het de Engel- lat ze een miskoop hadden ge- Ze hadden Ibelings ondermeer en gebruiken als loonconfectiebe- maar dat was, niet in de laatste ats door het duurder worden van ROTTERDAM De Nederlandse Aardolie Maatschappij, een joint ven ture van de Koninklijke Shell-groep en Exxon, heeft opnieuw gas aange troffen in blok K-8 van het Neder landse deel van het continentale plat. De voorlopige testgegevens wijzen in de richting van een economisch win bare hoeveelheid. In 1970 werd voor de eerste maal een boring in blok K-8 verricht, waarbij gasindicaties werden waargenomen. Een tweede boring in 1972 toonde een gasstructuur van beperkte omvang aan. Het ds thans nog met mogelijk te zeggen of en wanneer de recente ontdekking verder ontwikkeld kan worden, aldus Shell. De boorvergunmngen voor blok K-8 behoren toe aan de NAM en een consortium bestaande uit Cities Servi ce. Houma (Louisiana Land and Ex ploration (Netherlands) Inc.), Mara thon en Signal (Netherlands) Petro: leum Company, een dochtermaat schappij van Burman üc and Gas Company. Australische Philips wil regeringssteun CANBERRA De Australische Phi lips ondervindt moeilijkheden van de verlaagde importheffihgen in dat land. Door deze verlagingen is een stroom van goedkope importartikelen op de markt gekomen en het Philips- bedrijf ziet zich genoodzaakt perso neel te ontslaan in haar vestiging te Adelaide. Volgens regeringskringen bestudeert de overheid op welke ma nier Philips kan worden beholpen. In ieder geval zal Philips o'm steun bij de regering .aankloppen. 'Een woordvoerder van Philips in Eindhoven bevestigde dit bericht, maar voegde er aan toe, dat op dit moment 'géén vérdere mededelingen kunnen worden, verstrekt. Thyssen-Bornemisza doet bod op bedrijf VS AMSTELVEEN NEW YORK Dc internationale industriële groèp Thyssen-Bornemisza Group in Amstel veen zal op korte termijn een bod .in contanten uitbrengen op alle uitstaan de gewone aandelen Indian Head in New York,' die genoteerd zijn aan. de New Yorkse beurs, aldus een geza-. menlijke mededeling. Het bbd bedraagt 27 dollar per aan deel netto en geldt voor alle aan te bieden aandelen. De uitstaande war rants' van Indian Head, die genoteerd zijn aan de Amerikaanse beurs, zuilen mede iiy het bod worden betrokken tegen een prijs van twee dollar per warrant. Thyssen-Bornemisza zal het bod uit brengen nadat de vereiste formalitei ten ten aanzien van de "securities and'' exchange commission7 vervuld zijn. Thyssen-Bornemisza bezit reeds 34 pet van het aandelenkapitaal van Indian Head. Er staan op het ogenblik ca. 5,8 min gewone aandelen Indian Head uit, aldus de bekendmaking. Indian Head is een industriële groep met diverse belangen: fabricage van glasverpakkingen, plastic leidingen, onderdelen voor de auto-industrie, metaalprodukten en van speciale tex- tielgoederen. Verder beweegt Indian Head zich op het gebied van de informatieverwerking. De onderne ming heeft 55 fabrieken met 18.000 werknemers, voornamelijk in de V.S. en Canada. Sterke winststijging Akzona in le halfjaar ARNHEM De resultaten van Akzo na, onderdeel van net Akzo-concern, over het eerste kwartaa' en het eerste halfjaar 1974 overtreffen die van voorgaande jaren, aldus Akzo. De om zet in het eerste halfjaar steeg met 15 pet tot ruim 500 min dollar. De nettowinst over deze periode bedroeg 24,5 min dollars of 1,96 dollar per aandeel, heigeen een stijging inhoudt van 48 pet. In het tweede kwartaal 1974 steeg de omzet met 15 pet tot 208,6 min dollar. De nettowinst nam toe met 37 pet tot 11 min dollar of 88 dollarcent per aandeel. De nettowinst in 1974 bevat een buitengewone bate van 2,5 min. dollar (netto na belastin gen), zoals reeds bekend werd ge maakt bij de result-iten over het eer ste kwartaal. NED, FONDSEN IN NEW VORK KoiL Olie noteerde gisteren 3 28%-'. (28- 28%); - Unilever S38l»-% <38'i-a4>: Philips S 10%-% 'onv.) en KLM $20%-% (20%). Op gave Horiiblower. Weeks. uit de Abu Rhodeis-velden impliceren dat Israël in 1972 meer dan één miljoen ton olie moest invoeren en waarschijnlijk nog veel meer in 1973. Goed ingelichte bronnen in het buiten land beweren dat die invoer voor het grootste deel voor rekening wordt genomen door Iran, na Saoedi-Arabië de grootste olieproducent in de we reld. Het Technologisch Instituut voor toe- komstonderzoek in Israël heeft on langs een studie afgerond over moge lijke alternatieven van energievoorzie ning waardoor het land niet meer op ruwe olie alleen is aangewezen. Ge concludeerd werd dat alternatieve energiebronnen, zoals atoom-, zonne- en getijdenenergie niet voor 1983 in commercieel toereikende hoéveelhe den beschikbaar zullen zijn. En ook dan nog zal er niet voldoende zijn om meer dan 10 procent van de énergie- behoefte te dekken. Abba Eban, de voormalige minister van buitenlandse zaken, zei vlak nadat het troepenscheidingsverdrag met Egypte was getekend, dat Israël be reid is de Abu Rhodeis-olievelden te rug te geven, wanneer het land in staat is olie in te voeren uit andere Arabische landen. Politieke kringen in het buitenland achten deze moge lijkheid hoogst onwaarschijnlijk, ten zij Israël alle in 1967 bezette Arabi sche gebieden teruggeeft. En dit heeft Israël juist altijd geweigerd. Volgens dezelfde kringen is Israël vrijwel geheel aangewezen op ruwe olie uit Iran wanneer de Abu Rho deis-velden aan Egypte worden terug gegeven. Dit vooruitzicht is allerminst aanlokkelijk gezien de steeds hogere olieprijzen waarop Iran aanstuurt en het betalingsbalanstekort van ruim 2.5 miljard dollar in 1973 en een geschat tekort van 3.3 miljard dit jaar. De keuze tussen het al dan niet terugge ven van de olievelden in de Sinai- woestijn met als gevolg een algehele afhankelijkheid van de dure olie uit Iran zal niet gemakkelijk zijn voor de regering van Rabin. 'v winkelcentrum NEW YORK ACF Industries Alreo Allied Chemical Alum. Cu ul Am. American Brands American Can Am Cyanamid Am Electi Power Am Mets) Climax Am Mulurt Am Smelt Rel Am Tel IV Ampel Anacunda Armcu Stee) AUaui. Richfield Bendix Belhl Steel BueiriK Burliriatori Ind. Can Pacsfic Ry Celanese Cluse MaithaiUr Chemie Svsiero Chrysler Olies Service Colgate Falln'illVl Cull I ndusii ie» Common» bdiMir Cuns Edi»on Cuiit. C«n Conl. Oil Curtlss wrucM Curtiks wri.i.i Dart Ind. Ueeie and Cu. Duw CheiulcaJ Du Punt El) DOW JONES INDEX liidusl. sporen Ullll. Obi. Muds 9 juli 772.29 152.86 67.01 67.04 828.8 10 juli 762.12 149.99 65.98 60.92 810.9 11 juli 759.62 148.72 66.08 66.93 810.7 Aeiid, llbl. lol. II. L. 9 iuli 15.580 18.740 1.784 635 759 10 juli 13 490 16.860 1.677 362 1.031 11 juli 14.640 15.810 1.874 550 775 i Kodak Kirai Nal City Admiral Corp Alletmheny Pow S Akzona Am Standard Anisted ind. 10% 107', 337', 83% 43% 45 3-% 34 25 2.1 18% 18% 17% 17a4 38"» 38 5% 5% 18% 18% 42% 41% 3 3 20-% 20% 20% 20% 84% 84% 26% 27% 28'', 2H34 14% 15% 19% 19% 137', 13% 27', 26% 32% 32 44% 44% 15 14% S7% 36% 25% 24% 23 22% 23% 24 6% 6% 21 20% 32% 32% 7% 7% - 16% 18 17 35 34% 61% 607, 15ü"i 153% 98 96% 13% 16% t3% Geil Electric Gen Food» Gen Mutors Gen Pubi tuil Gen Tel Tel Getty Oü Gilette Glmbel Brothers Guudyear I and B Gull Oil Illinois Contra) Ind. Insiicu Int Bvialn Mach. intern Harvester int Nick of Can 1 rit Paper Int Tel 61 Tal Lockheed Aircfati Mjri:n Marlen» May Dep Store» McDutirieli Dung) MubiJ Uil Corp Na Ol.sco Nal Cash KeiClst Nal Distiller» Nal Cypkum Nal steel Nat Lead Kid. 44% 44% 22% 22% 43 43 11% 11% 19% 19% 106 105 14% 14% 67'. 6% 197% 198% 22% 22% 28% 26% 46 45% 18% 18% 16% 16% Koersen in Montreal 9/7 10/7 Bovla 1.41 1.48 Dom Tai Chem Shell Canada Call BiwweMe» Cello Chad bout II Goth Chase Selyil M Columbia Ga» CnliilliCu Com telephone FluuJ Cur p. 2274 23% UadUuh fund 39% 38% h 8 8% 7% 7% 37» 3% 23% 237, 1413 14% 22% 22% 13 12% 37% 37% 31% 31% 28 28% 12% 12% 10% 11 32% 32% 12 11% 11% 11% 08 ',4 b 297» 20% 32% 317, 17.06 17.00 10 10 16 16 20% 20% 64% 53% t2% 11% 10 9% Pac Gas and El Penn Central Pepsloo Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr Procter A Garal KCA Republic Steel Heyriulda Ind. Kuyal Uutcfc Petr Santa Fe Ind. Sears Roe'juck Shell OÜ Suuthern Co Southern Pacific Suuthern Hallway Sperry Hand Stand Uil Callf. Stand Uil Indiana Exiuo Corp. Studehaker Wuitb sur. Ul7 13% 13% 20% 20% 1% 1% 56% 567', 33% 33% 49% 48% 417', 05 05 13% 13% 217'. 21% 41% 41% 28 28('« 30 39 13 13 2874 28% 39% 38% 33% 33% 25% 25% 77% 7874 68 68% 20% 2074 34% 35 Unilever Uiuuri Carbide U111 HuyaJ United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel. .WentUighuuse EL Wuulwortb Nat Can 8 NY Centr A 7% North West R 4% N Am Philips Co 64% Occidental Petr. 14% 23% 23% 84% 84% 6% 6% 38% - 37% 37 7% 7% 24% 25% 5% 5% 43% 43% 53% 14% Reliance Group nvt 14% 62% Western BeliCurp

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15