WEDSTRIJD \buw een vogel. Bouw een vogel. Borduur een vogel. Verf een vogel. Zaag een vogel. Brei eenvogel. Als ie maar mooi is en door de brievenbus kan. Voor kinderen. Van Trouw/Kwartet. Omdat het dit jaar Vogeljaar is. Met Mies Bouhuys, Sietzo Dijkhuizen (freelance journalist) en Frans ScharfT in de jury. Jongens van acht tot zestien pakken misschien graag de figuurzaag of snijden uit linoleum of leer. Schilderen, beschilderen of tekenen is overigens ook best. Vrijheid blijheid. De vijftig mooiste vogels worden beloond met de Gids voor de vogels van Europa, een prachtig boek met meer dan 2000 afbeeldingen in kleur. De makers van de vijf allermooiste vogels gaan bovendien een dag met een vogelwacht het veld in en krijgen hun eigen veldkijker. Meisjes van acht tot zestien, die vaardig zijn met hand en handwerk, zullen kleurrijke vogels breien, borduren of haken. Of collages maken. Maar wie liever potlood of penseel hanteert, heeft evenveel kans. Voor de vijftig mooiste meisjes-vogels is er 'n serie van vijf wandplaten met meer dan 100 vogelprenten. De vijf allermooiste inzendingen zijn bovendien goed voor een dag op stap met een vogelwacht plus een cassette met 60 prachtige kleurendia's en vijf grammofoonplaten met klankbeelden en vogelzang. Kinderen tot acht jaar zullen waarschijnlijk het liefst een vogel tekenen of schilderen. Da's prima. Maar andere technieken, als knippen, plakken, vlechten en vouwen, mogen ook. Als naam, adres en leeftijd maar duidelijk op de vogel worden vermeld. De vijftig mooiste-vogelmakertjes geven we een verfdoos en een grammofoonplaat met vogelgeluiden. De inzenders van de vijf allermooiste vogels zijn bovendien een dag lang onze gast en gaan onder andere naar Avifauna. Hoe het gaat. De wedstrijd sluit op 6 september. Iedereen mag net zoveel dingen insturen als-ie zelf wil. Overal moet wel duidelijk naam, adres en leeftijd achterop staan. Het adres is Trouw/Kwartet, Vogelwedstrijd, postbus 810, Amsterdam, De uitslag wordt op 5 oktober bekendgemaakt. De winnende werkstukken worden als het even meezit tentoongesteld. Uiteindelijk gaan alle .inzendingen naar kinderziekenhuizen. Ouders, die ook wat willen doen, kunnen het best een bedragje overmaken op het Vogelalarmfonds (van de 75-jarige Vogelbescherming). Postgiro 75 7 75 of bankrekening 434 (geen banknaam vermelden),

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13