I Tien vingers Haarlem staat voor drukke orgelweek 3PÏISL* SïïSP1 - 71L lypvu ;JJ||g| Even puzzelen Dagrecept Over 't Frans ontvingen we 615 brieven 'Levenslang zitten' begint in Zaanstad Nachtverpleegster van Mariënpark nu ontslag aangezegd Zwerf per trein door Nederland, 8 dagen voor f48,'. Evenwicht Egyptische Toepolew verongelukt Paul Brand Chirurg in India RTV-programma's Overleg met Spanje over autovervoer I TROUW/KWARTET DONDERDAG 11 JULI 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV - T4/K4, HAARLEM Het Haarlemse or- i gelfestival, dat zoals men weet niet bij de improvisatie wedstrijd ophoudt hoewel die een be langrijk onderdeel daarvan is gaat maandag 15 juli zijn der de week in. Op die dag worden in de Nieuwe Kerk te Haarlem (aanvang 20.00 uur) werken voor 2, 3 en 4 orgels uitge voerd waarvan sommigen met blazers en pauken. De vier orgels worden bespeeld door Albert de Klerk en drie van zijn leerlingen die tussen 1954 en 1974 de Prix d'Excellence behaalden: Bernard Bartelink, Dorothy de Rooy en Hans van Nieuwkoop. Zij spelen o.a. gezamenlijk in de drie Sonaten voor vier orgels van Marian Müller (1724-1780). Op 17 juli wordt in de Bakenesser- kerk te Haarlem een concert gegeven dat is gewijd aan muziek van Con- stantijn Huygens (1596-1687) en tijd genoten. Aan dit concert werken mee: Max van Egmond (bariton), Elisabeth Cooymans (alt) die de ziekgeworden counter-tenor René Jacobs vervangt, Gert Oost op orgelpositief en klave cimbel, en Toyohiko Satoh, luit. Dan geeft de Italiaanse organist Luigi Tag- liavini (sinds vele jaren docent aan de Haarlemse Zomeracademie) op vrijdag 19 juli een concert op het orgel van de Heemsteedse St. Bavo- kerk aan de Herenweg. Hij speelt werken van Frescobaldi, Walther en Merula. Tot besluit van deze drukbezette or gelweek geeft de Duitse organist Wer ner Jacob in de Grote of St. Bavo- kerk te Haarlem een concert met werken van Liszt, Reger en Hambrae- us. Jacob is sinds drie jaar docent voor romantische en moderne Duitse orgelmuziek aan de Haarlemse Zomer academie. Dan worden nog op dins dagavond en donderdagmiddag (15.00 uur) de traditionele gratis toeganke- Teleac-cursus over natuurkunde HILVERSUM Teleac begint in sep tember een nieuwe tv-cursus onder de titel 'Natuurkunde is overal'. De serie van 13 uitzendingen gaat in op de achtergronden van veel zaken die men in het dagelijks leven tegenkomt. Aan de orde komen vragen als: Is bliksem gevaarlijk? Kan de energiecrisis wor den opgelost? Is radio-aktiviteit ge vaarlijk? Hoe werkt radar-snelheids controle? Vooral de thema's straling, energie en stralingsgevaar worden behandeld. De uitleg gebeurt op de plaats waar deze zaken zich afspelen, zoals in fabrie ken, een kernreactor, een bos en een ruimtevaartcentrum. Op 16 en 17 no vember organiseert Teleac in het ka der van de cursus een natuurkunde- weekend. Cursisten kunnen dan gratis allerlei instellingen, die met de na tuurkunde te maken hebben, bezoe ken. Teleac heeft voer de cursus ook een aantal zaken zelf gemaakt, zoals een wagentje dat rijdt op zonnestra ling. AMSTERDAM Op de redac tie van Trouw-Kwartet zijn nu 615 reacties binnengekomen op de twee artikelen die eind mei in deze krant verschenen over de positie van het Frans binnen het Nederlandse onderwijs. De grote meerderheid van de brief schrijvers spreekt zich uit voor handhaving van het Franse on derwijs in de brugklas. Slechts dertien scribenten menen dat het geen ramp zal zijn wanneer er geen Franse les meer zal worden gegeven in de brugklas. Relatief veel middelbare scho lieren hebben op de artikelen gereageerd. Op een aantal scho len zijn zelfs enquêtes of hand tekeningenacties georganiseerd, waarbij de grote meerderheid van de leerlingen zich voor handhaving van Frans in de brugklas uitsprak. Binnenkort zal de handtekenin gen-actie over de positie van het Frans beëindigd worden. De handtekeningen zullen sa men met die van lezers van NRC-IIandelsblad op het mi nisterie van onderwijs gedepo neerd worden. Albert de Klerk lijke orgelbespelingen in de Grote of St. Bavokerk gegeven door resip. Jean Claude Zehnder (Zwitserland) en Herman Verschraegen (België). DEN HAAG Levenslang zitten is de intrigerende titel van een tentoon stelling die niets met het gevangenis wezen, maar wel alles met zitten te maken heeft. Het gaat nl. om de verschillende functies die de stoel kan hebben in de verschillende levenssta dia en bezigheden van de mens. De tentoonstelling, die is ingericht door de dienst van het bureau van de Rijksinspecteur voor Roerende Monu menten, zal de eerstkomende twee jaar in twintig plaatsen in Nederland te zien zijn. Het begint op 13 juli (tot 30 septem ber) in het pakhuis De Leie aan de Zaanse Schans te Zaanstad. Opgesteld in een aantal kamers, worden zitmeu belen getoond en hun functies toege licht. Zo is er onder andere te zien de troon van Willem II, een bisschopsze tel, een rokersstoel, een bidstoel. maar ook een po cn een bakermat. Dat laatste is, of wés vroeger, een lage mand waarin de baker of de moeder zat om de baby te bakeren; bakermat en bakermand waren ver schillende namen voor hetzelfde 'zit meubel'. Half augustus zal er een boek ver schijnen onder de titel 'Levenslang zitten' waarin met veel illustraties een indruk wordt gegeven van de zeer gevarieerde 'zitcultuur' van de mens Van een verslaggevei LEIDSCHENDAM Na haar al ge schorst te hebben heeft het bestuur van de stichting Mariënpark de 38- jarige mevrouw R. M. uit Rijswijk nu schriftelijk ontslag aangezegd als nachtverpleegster van het bejaarde noord Mariënpark in Leidschendam. De verpleegster zou volgens het be stuur zo ruw en ontactisch gehandeld hebben, dat zij niet te handhaven viel. Het ontslag is bij het gewestelijk arbeidsbureau aangemeld. Gaat dit akkoord en blijft mevrouw M. zich, zoals zij heeft aangekondigd, tegen het ontslag verzetten, dan is het verder een zaak voor de rechter, nu de inspectie voor de bejaardenzorg in Zuid-Holland een voorlopig onderzoek naar de gang van zaken in Mariën park heeft afgesloten met de conclu sie dat er geen maatregelen hoeven te worden genomen, zomdeelde een woordvoerder van de provincie giste ren mee. De inspectie heeft de bezwaren, die de verpleegwter tegen de leiding van Mariënpark heeft aangevoerd, na eer ste onderzoek ongegrond genoemd. Het ging daarbij om klachten over de hygiënische toestand in het bejaarde noord, over het personeelsbeleid en over het gebrek aan gediplomeerd personeel bij het centrum. Wel heeft de inspectie naar aanleiding van het onderzoek besloten ten gesprek te gaan voeren met het bestuur en de bewoners om te trachten de communi catie tussen deze twee groepen te verbeteren. (ADVERTENTIE) Ga dit jaar eens per trein op avontuur. Neem een kriskras-abonnement van NS. Acht achtereenvolgende dagen onbeperkt reizen door heel Nederland. Voor maar f 48,-. Bovendien 50% reduktie op interlokale bussen. Is dat een goedkope manier om Nederland te ontdekken of niet? Een.kris- kras-abonnement kan iedere dag ingaan. Neem pasfoto of NS-legitimatiebewijs mee. NS'Kriskras-abonnement. 'n Koopje. J Wie zich woensdag door de Zweedse cineast Arne Sucksdoiff heeft laten meevoeren naar de 'Mato Grosso', zal zich vast en zeker hebben voorgeno men, ook het tweede deel te zien (op 18 juli). 'Ver van de bewoonde wereld' is een verrukkelijke film over het grootste oervvoudgebiod van de wereld, waar het natuurlijk evenwicht nog niet is verstoord. In tal van scènes wist de Zweed de harmonie tussen mens en dier met hun omgeving, verlokkend mooi in beeld te brengen. Zelfs de beste propagandafihnpjes van reis bureaus kunnen er niet tegenop. Want dit is puur. Tsjakowski's opera 'Eugen Onjegin' bevat zonder twijfel mooie muziek met een aantal zelfs populaire melodieën. Maar je moet er eigenlijk je ogen bij dicht doen en dus niet kijken naar het gespeelde verhaaltje. Het deed in deze televisiebewerking vaaK aan als een uit de tijd geraakte aangelegenheid, waaraan oezieling ontbrak. Ik heb de voorstelling van de Nederlandse Opera in het Holland Festival van 1955 niet gezien, maar het is wel aan te nemen, dat er met oré Brouwenstijn in de rol van Tatjana, meer warmte en diepere expressie tot uiting is gekomen. Het regelmatig overschakelen naar het uit 'Braga' komende 'Spel zonder Grenzen' vermocht een dreigende verveling niet te onderdrukken. De Italianen hadden, met het circus als onderwerp, wel hun fantasie in werking gezet, maar eigenlijk was het allemaal al eens eerder vertoond. Het kan aan mij liggen, dat ik er vlug op uit gekeken raakte. Zij die wel genoten van dit spel moeten me dat dan maar niet kwalijk nemen. Ieder zijn meug, zegt het spreek woord, én daar heeft iedereen recht op. In 'Panoramiek' werd dc recente ge schiedenis van Finland en zijn func tioneren in Europees verband goed be licht. Jammer, dat van ve.el Fins ge sproken interviews de ondertiteling niet zichtbaar werd. Dat deed de aan dacht uiteraard verelappen. Na een al te kort filmpje van Joop Schéltema, met schilderachtige plek jes langs de Linige, vroeg 'Kenmerk' de aandacht voor Guatemala. In veel opzichten tveneens pittoresk, maar daarachter gaat veel ellende, onrecht cn onderdrukking schuil. Je kunt bijna zeggen, dat dit Zuidainerikaanse land een kolonie is van Washington. Nau welijks twee procent van de bevolking bezit driekwart van de grond. Ruim zeventig procent is nog altijd analfa beet en vijfentachtig procent van de bevolking wordt door leger, politie en de wijsvinger van 'Grote Broer' poli tiek onmondig gehouden Eens kijken, of meneer Kissinger er een paar reisjes aan waagt om enkele scheve toestanden recht te trekken. Eén van de uitspraken van de com mentator bij deze Duitse film klonk als een zweepslag. 'De clerus beperkt zich tot het dopen van Indianen om ze daarna in de steek te laten met de hoop op een beter leven in het hiernamaals.' Verbitterden in Guatamala zouden kunnen zeggen: 'Ook dit schijnt een spel zonder grenzen te zijn.' TON HYDRA CAIRO (UPI) Een Toepolew-154 van de Egyptische luchtmacht is woens dagavond tijdens een oefenvlucht bo ven Cairo verongelukt. De bemanning van zeven koppen is om het leven ge komen. Het Russische straalpassagiersvlieg- tuig, dat plaats biedt aan ongeveer 150 mensen, vloog boven de noorde lijke stadswijken van Cairo toen het na een explosie brandend omlaag stortte en neer kwam bij het militaire vlieg veld Alraaza nabij de internationale luchthaven van de Egyptische hoofd stad. Van de bemanning vier Rus sen en drie Egyptenaren heeft men geen spoor kunnen vinden. 20 Pauls voeten begonnen hem nu goed pijn te doen. Hij ging zitten en wierp zijn jas open. Zijn bebloede kleren werden zichtbaar. 'Ik heb zojuist een vliegtuig laten neerstortén', antwoord de hij, en verloor, nog voor hij kon genieten van de sensatie die hij met die mededeling teweegbracht, op nieuw het bewustzijn. De dag daarop waren zijn voeten zeer opgezwollen en kon hij geen stap doen. Zij waren echter niet gebroken en met behulp van een stok kon hij al spoedig weer rondstrompelen. Laurie echter was pas twee jaar later zover hersteld dat. hij met Pat kon trouwen en zijn werk bij de luchtmacht hervatten. In de oorlog stortte hij opnieuw neer, ditmaal met fatale afloop. Enige tijd na het ongeluk begaf Paul zich naar het enorme chemisch labo ratorium. waar hij een plaats kreeg aangewezen naast een ander met een naam die met een B begon. Steeds enthousiast voor nieuwe kennismakin gen keek hij belangstellend naar het meisje dat naast hem aan het werk 'was. Het hoofd met het blonde haar had zij aandachtig voorover gebogen. Erg jong. Een aardig meisje. Een beetje te ernstig, registreerde Paul automatisch. Hoe zou ze eruit zien als ]ze lacht? Hij nam zijn plaats in. 'Hallo, ik ben Paul Brand'. Haar lach was ontwapenend. 'Hallo. Mijn naam is Margaret Berry'. Tijdens hun laboratotiumwerk wissel den zij zowel persoonlijke als chemi- .sche gegevens uit. Paul vernam dat zij de dochter was van een arts in Northwood Hills, dat ook zij er wel eens aan had gedacht in de zending te gaan, en dat zij al eens eerder met een chemische cursus begonnen was, maar toen geen examen had mogen doen omdat ze nog te jong was. Dorothy Clarke Wilson Vertaling: H. A. Schreudcr 'Als het me dit keer niet lukt', glim lachte zij, alVorens haar werk weer te hervatten, 'ga ik in het huishouden'. Na verloop van tijd herinnerde Paul zich dat er binnenkort een godsdien stige bijeenkomst van de studenten vereniging zou worden gehouden. Een meisje dat wel voelde voor zendings werk zou wel niet afkerig zijn er met hem heen te gaan. 'Ga je mee vanavond?' informeerde hij. Ze stemde in. 'Ja, daar voel ik wel voor'. Samen gingen ze op pad. Maar bij de ingang van het gebouw aarzelde zij. 'Wat is er?' vroeg Paul. 'Je hebt toch geen bezwaar tegen een godsdienstig- gerichte bijeenkomst?' 'O nee!' Zij lachte geamuseerd. 'Maar dat had je nog niet verteld'. Het verschil in achtergrond ten spijt hadden zij in dat eerste jaar allerlei bezigheden gemeenschappelijk, zo als de studentenvereniging en het werk in het chemisch laboratorium, waarbij ze elkaar welgemeend konden uitla chen om hun mislukkingen, en waar bij ze de uitkomsten van hun experi menten konden vergelijken. Maar als. Margaret Berry van hun relatie al iets meer mocht hebben verwacht, zal ze toch spoedig teleurgesteld zijn. Want Paul was bepaald niet eenken nig in zijn belangstelling. Aanvankelijk had hij weinig of geen tijd gehad voor ontspanning. Hij was haast acht jaar van school en hij moest zich inspannen om die kloof te overbruggen. Het jaar op de Living stone Medical School was hem van geen nut. daar hij er geen wis- en natuurkunde had gehad. Hij zag dan ook zijn eerste examen zonder veel vertrouwen tegemoet. Maar eind de cember kon hij zijn moeder schrijven dat hij als een van de besten was geslaagd. Nu kon hij het zich wat gemakkelij ker veroorloven het wat kalmer aan te doen en zich vrije tijd gunnen. Voor het ogenblik had hij de gedach te aan de zending opgegeven. En ofschoon hij actief bleef in het jeugd werk hadden de meesten van zijn vrienden weinig belangstelling voor religieuze zaken. In het internaat woonden zo'n twintig studenten bij een. Het leek wel een mannenclub, onder leiding van dokter Bradley een arts met een passie voor zeil jachten en grote oude Amerikaanse 69. Toen smidje Verholen het hele verhaal had verteld, keek de bankdi recteur hem vriendelijk aan. 'Een aller aardigst gegeven voor een leuk jon gensboek of een spannend stripver haal', merkte hij snedig op. 'Zo vindt U dat? viel de smid woedend uit. 'U gelooft mij dus niet. Mooie boel!' 'Inderdaad ik geloof U niet', zei de directeur. 'Ma maar dat is toch al te gek!' riep smidje Verholen wanhopig uit. 'Ik zit hier toch geen verhaaltjes te vertellen! Zijn jullie hier in Siebenfurt allemaal zo kop pig? Allemensen nog-es-amtoe! Louter en alleen omdat jullie mij niet wen sen te geloven, zijn jullie in staat om FERDINAND rustig voor een paar miljoen aan goud te laten stelen! Zoiets heb ik nog nóóit gehoord!' 'Ge hebt ge lijk zuchtte mr. Silerlöwen von Goldstein. 'Zoiets heb ik ook nog nooit gehoord.' Toen drukte hij op een belleknopje en zijn bediende ver scheen. 'Laat de heer Verholen uit', zei de bankdirecteur. 'Wat!' riep de smid nog uit maar ondertussen had de onverstoorbare bediende hem al in een ijzeren greep bij zijn rechter arm gevat. 'Deze kant op, meneer, met Uw welnemen', zei de bediende en hij sleepte de smid min of meer achter een fraaie kamerplant langs. Wanhopig begaf de smid zich naar buiten. Was al zijn moeite nu toch tevergeefs geweest? 'Nee Dat kan niet!-' knarsetandde hij. 'Als ze me dan hier in de stad niet'willen hel pen, dan zal ik de strijd alléén voort zetten. Ik zal die namaakhertog dwars zitten en ik zél die!? echte hertog bevrijden! Ik zal de gouddiefstal voor komen en ik zal er voor zorgen, dat de inzittenden van de koets geen haar op hun-hoofd wordt gekrenkt!' We meken dus wel dat die roekeloos voortjakkerende smid tot alles in staat was en we vragen ons vol span ning af wat dat allemaal worden moet. CPU fZZ auto's en diens vrouw, die opmer kelijk veel van de jongens verdroeg. De groep was nogal cosmopolitisch samengesteld. Eerstejaars en ouderen gingen op voet van gelijkheid met elkaar om, en de vrije sfeer moedigde aan tot hard werken en stond ook lichtvoetiger bezigheden niet in de weg. Paul kon het het beste vinden met Ben Walkey, die ook samen met hem op de Livingstone Medical School had gezeten, een tengere, bij dehante jongen, muzikaal en met een groot gevoel voor humor. De geestelijke inspanning was al even zwaar als de lichamelijke. Het zware werk veroorzaakte spanningen, die op het onverwachtst een uitweg zochten. Dan ontstonden er vechtpartijen, waarvoor elke aanleiding voldoende kon zijn. Ben speelde braaf op zijn viool, en als iemand hem dan toeriep dat hij ermee moest stoppen, en hij weigerde, vlogen de voorwerpen'al in het rond. Het was gewoonlijk aan Paul de schade die ontstond aan het gebouw te herstellen, wat zijn popula riteit vergrootte. Maar eens stelde dit hem voor grote moeiliikheden. Hij zat zelf In het nauw.Hrok zich terug in de slaapzaal en deed de deur achter zich op slot. Maar iedereen was tegen hem. De jogens duwden met zo'n kracht tegen de deur dat die met sponning en al, en een stuk muur, naar binnenviel. Zoals gewoonlijk verdween op slag de nijd, toen zij de aangerichte vernie ling zagen. Ijlings werd materieel bijeengebracht om de barak te her stellen. maar het leek een hopeloze zaak. Uren achtereen werkten Paul en zijn vrienden door. Zij metselden, timmerden, verfden en vonden zelfs een stuk bijpassend behang. Dé och tend daarop leek het allemaal als nieuw. (Wordt vervolgd) TV-vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Van Oekel's Discohoek 19.45 Popeije NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 All in the family 20.45 Rudij Schokker huilt niet meer 21.30 West EO 22 00 Wind blaast waar heen hij wil 22.15 Ongeschreven wet 22.45 Ars Mu9ica NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.25 Rep. Tour de France 18.15 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.05 Brok ellende NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Mot muz. mee 21.10 Cider with Rosie NOS 22.45 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Akt. en muz. 10.25 Inf. progr. 11.05 Kommlssar. 12.05 Inf. en meningen. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Jour naal. 16.15 Journaal. 16.20 lnf. progr. 17.05 Kinderfilm. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Kult.spiegel. 18.30 Akt. 18.45 Sandmann. 18.55 Nordschau-raaga- Zlne. 19 26 Rep. 19.59 Progr.overz. VVDR: 8.55 t.e.ni. 12.15 TV-kursussen. 9 30-10.00 Sesam- strasse.) 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.05 ICinderprogr. 18.15 Dr. Marcus Welby. 18.40 Akt. 19.20 Vev. D. Macus Weby.) 20.00 Journaal en weorber 20.15 Kult. magazine. 21.00 Cannon. 21.45 Kontraste. 22.30 Jour naal |fomm. en weerber. Speciaal Radio-vandaag Na dinsdag op Duitsland 1 te zijn vertoond, Is 'Cider with Rosle' vana vond bij de Vara te zien. Deze film naar het gelijknamige boek van Lau rie Lee herhaalt de jeugdjaren van de schrijver als jongste In een arm gezin van acht kinderen. Ned. 2 21.10 De VPRÖ herhaalt de belangwek kende serie over het Wilde WESTEN. In deel twee is het niet alles goud wat er blinkt Ned. 1. 21.30 Veel Informatie over electrici- teltsvoorziening via de zon in het radioprogramma Trefpunt. Peter Cra mer signaleert naast mogelijkheden ook wat nog onmogelijk is. Hilv. 2. 19.00 Via een Duitse zender kan sol daat Schwejks over het scherm dra ven. In de Oostenrijkse speelfilm 'Schwejks Flégeljahre' uit 1963 wordt dc titelrol gespeeld door Peter Alexander, die inmiddels grote popu lariteit geniet. Duitsl. 2 19.30 Dc als gruwelijk sprookje bedoel de film 'Rudy Schokker huilt niet meer' heeft op 13 januari 1972 vrij veel kijkers geschokt. Zij kunnen van avond testen in hoeverre zij er nu anders tegenaan kijken. Dc herverto ning houdt verband met het feit dat deze film van Pieter Verhoeff en Gerben Hellinga 'n september mee dingt naar de Prix Italia. Ned. 1 20.45 Een uur jazz en blues regelrecht uit de Boerenhofstede in Laren m.m.v. Sesjun Four, zangeres Betty Bennett en gitarist Mundell Lowe. Hllv. 3 21.02. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.2! (S) Dag met een plaatje. (8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijd. 9.00 Top per- van toen. (9.35-9.40 Waterst.) 10.00 (SI Kleutertje Luister. 10.10 (S-M) Arbeldsvlta 1 minen. (11.03 Radiojournaal en 11.00 Nws, 11.30 (S) Rondom Twaalf met Groenteman e 11.55 Beurspl. 5. 12.30 (S) AVRO's wekel sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal 13.21 (S) Conc. door Oostenr. Omr. 14.00 (S Sopraan en tenor. 15.00 (S) Aspecten. 16.0 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Jumbo- Set. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.20 <S) Orgelmuz. IKOR: 18.30 Kleur. NCRV: 19.00 (S) Leger des Hellskwart. 19.li Kerk vandaag. 19.30 (S) Veel gevr. gewijd» muz. 20.00 <S) Zomaar zomers. 21.55 (S) Spaans-Portug. orgelwerken. 22.20 Avondo- ve i. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 22.5! Beschouw. 23.05 (S) Romant. muz. voor piano en ork. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Levende woord. 7.08 <S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt. 8.00 (S) Ti Deum Laudamus. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Podium v.d. vrouw. 9.20 (S) Onder d« hoogtezon. 10.00 (S) Omr.ork.: klass. muz. 10.30 Nws. 10.33 (S) Conc. door Omr.ork.. mod. muz. 11.30 Hier en nu - spec. 11.55 Med. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.33 (S) Middagpauzedst. 13.13 (S) Draaischijf. 15.00 (S) Pianowerken uit de romantiek (9). 15.30 Nws. 15.33 (S) Kamermuz. van JoscpS Haydn. 16.00 Uur Natuur. (16.30 (S) Hier en nu.) 17.00 Kindervisie. 17.300 Nws. 17.33 Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd. Klass. muz. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen. AVRO: 19.00 Trefpunt. 19.30 (S) 1000 Jaar IJsl. muz. (II). 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 21.10 (S) Plano en bariton, gedichten en liederen, 21.30 (S) Klass. conc. 22.05 (S) Jaz zSpec- trum Extra. 22.35 Zeshoog houdt de lift weer tegen. 22.55 Cabaret-Profiel. 23.20 (S) Essay. 23.50 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws, HILVERSUM III TROS: 7.02 Drie op Je boterham. KRO: 9.03 Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt op verz. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 13.03 Raden maar (Tussen 12.30-13.15 NOS: Voorbesch. Tour de France. Tussen 13.15- 16.00 NOS: Flitsen Tour de France.) 14.03 Popkontakt. NOS: 16.03 Hltmeesters. NOC. 18.02 Joost mag niet eten. TROSi 19.02 (S) Drie loopt achter. 21.02 (S) Sesjun. 22.02 (S) Hugo van Gelderen Show. 23.02 (S) S i T 0.02 Aktua. 0.10 (S) Jazz- Sir. show. EO.:" I Matinata. Invul-puzzel Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben. 1 steekwapen, 2. vrijgevig, 3. witte sui ker. OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor.: 1. karet, 4. k.o. 5. os, 7. mals, 9. eend, II. Ria, 12. tin, 14. eek, 16. ra, 18. me, 19 es. 20 la, 21 Aa, 22. A.K. 23. om, 25. tr. 27. sap, 29. pol, 30. oer, 33. sero, 35. Amer, 37. Na, 39. O.T. 40 Leges Vert.: 1. kol, 2. re, 3. toe, 4. kaar, 6. snee, 7. mi, 8. st, 9. en, 10. de, 11. reeks, 13. ik, 15. keker, 17 alm, 18. mat; 23. open, 24. 00, 25. roet, 28. as, 29. Po, 30. la, 32. er, 34. ral 36. mos. 38. eg. DEN HAAG Staatssecretaris Van Huiten van. verkeer en waterstaat heeft de Nederlandse ambassade in Madrid verzocht, er bij de Spaanse autoriteiten op aan te dringen dat zo spoedig mogelijk en in elk geval voor begin september overleg zal plaatsvin den over het aantal en de Inhoud van de contingenten voor 1974 voor het Nederlandse beroepsgoederenvervoer over de weg en door Spanje. Dit blijkt uit het antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Van Zeil (KVP). Hij had geklaagd dat er nog steeds geen overleg was geweest, zodat nog steeds gewerkt moet worden op de basis van het aantal contingenten voor 1973. Dat aantal ligt beneden de behoeften van het Nederlandse be drijfsleven. Bleekselderij au gratin 3 struiken bleekselderij zout, kaas 4 dl. melk 35 gr. bloem 35 gr. boter Van de bleekselderij de bladeren en harde delen verwijderen. De malse stengels schrappen en de brede nodig schillen. De groente wassen en opzetten met kokend water en zout en In ongeveer een uur gaarkoken. Van de boter,- bloem, geraspte kaas en melk een saus maken. Een gedeelte van de saus in een vuurvaste schaal gieten. Hierop een laagje uitgelekte selderij leggen. Dan weer saus erover en zodoende de schotel vullen. Dan nog wat geraspte kaas en paneermeel over het gerecht strooien. Hier en daar een klontje boter erop de schotel in een oven met bovenwarmte zetten tot er een knappend korstje i» ontstaan. Menutip: Kop bouillon, bleekselderij au gratin, varkenshaasje, gekookte aardappelen, fruit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4