a 'Vader en zoon' gaan ook een televisieleven leiden dichtbij eü L ommentaar AVRO-comedy begint in oktober )efensienota (1) Defensienota (2) r' Defensienota (3) Defensienota (4) Emba geeft gelijk dividend Geen vlees naar Rusland bruin café zonder dames- wc wereldcup test het weer Zonnige perioden weerrapporten I +++oproep toeristen+++ Strandverwachting l KWARTET WOENSDAG 10 JULI 1974 BLNNKNLAN.D/GOMMEA T Ai AR T5 K7 lister Vredeling en zijn beide itssecretarissen verdienen lof voor zeer uitvoerige defensie-nota die zij Tweede Kamer hebben aangebo- ardering. omdat de defensieleiding jt heeft aangedurfd nu al cijfers te ven over te verwachten uitgaven de strijdkrachten in de jaren :htig. Nog te vaak wordt in allerlei ita's met korte termijn planningen Istaan. Des te verheugender is het it in dit stuk over de horizon van de ren tachtig wordt gekeken, zodat wij el in de verte kunnen zien wat de nsequenties op langere termijn zul- n zijn van de besluiten die wij nu, in ze tijd, nemen. et deze nota heeft de defensieleiding n reële basis gelegd voor een gcde- •n parlementair debat als de Kamerle- •ji straks de weg naar het Binnenhof ibben teruggevonden. :n zwak punt in de nota is, dat zij een aantal punten op twee gedach- hinkt. Daaruit wordt duidelijk dat bouwstoffen voor dit grote werk it verschillende hoeken zijn aange- igen en de bewindslieden er niet :heel in geslaagd zijn er een eenheid te maken, i staan er bij de inleiding tot het Dofdstuk" over de drie krijgsmachton- irdelen, dat 'de regering de internati- jaal-politieke situatie thans niet zo- inig inschat dat bij de toewijzing van e overheidsgelden aan de defensie spanning de hoogste prioriteit zou loeten worden gegeven'. Dat valt dus nnelijk mee. Ie eerste zin van de paragraaf over marine is echter van heel andere oek gesneden. 'De in het recente crleden op gang gekomen maritieme npansie van de traditionele continen- tal gerichte Sowjet-Unie zet zich nog nveiminderd voort. Elke mogelijke edreiging die hiervan op de veilig- eid van de zeeverbindingen uitgaat, ïoet terstond worden onderkend'. fgens in hun nota schrijven de be- indslieden dat zij de indruk hebben at hun voorgangers in het verleden te eel hooi op de vork hebben geno- ïen. Daarmee bedoelen zij dat er op et ministerie van defensie in de ach- :r ons liggende jaren te weinig werd cïnvesteerd en dat te veel werd uitge- ieven aan de gewone dagelijkse ex- jpïo'rtatie van het leger. Daar hoort look de soldij bij. lUit de nota blijkt dat Nederland van fde Westeuropese landen verreweg de Boogste netto bezoldiging heeft: 409 Bulden per maand. Op de tweede fclaats komen West-Duitsland en Bel- |gié', waar de dienstplichtigen (overi- •ens eerst na een half jaar) een netto lezoldiging van resp. 221 en 210 julden per maand krijgen. NAVO- eden als Noorwegen en Denemarken letalen hun dienstplichtigen netto per naand 147 gdlden en Zweden (beslist och geen obscuur voorbeeld) 144 gul len. dimster Vredeling en zijn twee onder- ninisters zeggen in de nota dat zij op de weg van de verhoging van de vedden willen doorgaan. Let wel: waar zij ook (terecht!) een grotere prioriteit willen geven aan investerin gen voor vernieuwing van het tech- ïisch apparaat. De nota is geschreven en gepubliceerd [>p het ogenblik dat in Wenen bespre kingen worden gevoerd tussen de lan den van de NAVO en Warschau-Pact Dver de wederzijdse vermindering van le landstrijdkrachten in Centraal-Eu- ropa. Die nog niet afgeronde besprekingen geeft de nota een element van onze kerheid, waarover de bewindslieden Nvat erg gemakkelijk* heen praten. Te vanzelfsprekend wordt ervan uitge gaan dat dé Weense besprekingen zul len slagen. Men kan het met de bewindslieden hopen, maar hoop al leen is toch een te wrakke basis om een beleid op te funderen. Beter, duidelijker en vooral ook realis tischer was geweest als de nota tege lijk (in grote lijnen wij vragen op dit punt niet naar details) had aange geven hoe het beleid zich zou moeten ontwikkelen als onverhoopt die Ween se besprekingen mislukken of bijvoor beeld slechts de helft van de gehoopte resultaten opleveren. Nu moeten wij het alleen maar doen' tnef een mondelinge toelichting van minister Vredeling op een persconfe rentie, die bij mislukken van die be sprekingen onze verdediging in 1978 ,3.54 procent van ons nationale inko men zal kosten (nu 3.56 procent) tegen bij het wèl slagen van de be sprekingen 3.44 procent. En om met nog een percentage te eindigen: Keerpunt '72 wil in 1976 eindigen met niet meer dan drie pro cent van dat nationaal inkomen voor defensie. Het is dwaasheid minister Vredeling op grond van deze nota te verwijten dat hij de gevangene zou rijn van Keerpunt '72. door Riet Diemer HILVERSUM Pa: 'Zie je die boomjongen?' Hans: 'Jhzeker, pa. Pa: Zo'n klein pestplantje n as het. Toen jij geboren werd, heb ik 'ra geplantDie bóóm is aardig volwassen geworden!'. Guus Hermus als pa legt sterk de nadruk op 'boom', zoon Hans gespeeld door Cees Linnebank staat er lummelig naast. Dit stuk je dial oog!'gee ft de hele filosofie van Vader en zoonvan teke naar en nu ook scriptschrijver Peter van Straaten helemaal iveer. Een camera suggereert de afgezaagde denneboom in een van de televisiestu dio's als een enorme woudreus. De opnamen van de comedyserie naderen na twee maanden hard werken hun voltooiing. Met ingang van oktober brengt de AVRO om de veertien da gen een aflevering van een half uur. De filosofie achter 'Vader en zoon' niet te verwarren met NCRV's 'Zo vader, zo zoon' is dat pa de conser vatieve rechtse figuur is met uitge sproken ideeën over recht en orde, over langharig tuig en zoveel dingen meer. Maar de zoon is nu juist lang harig, heeft linkse ideeën, een stentil- apparaat voor pamfletten en hij be schildert spandoeken met 'Nixon mo lenaar'. Stof te over voor geestelijke vader Peter van Straaten om humoristisch fijntjes deze twee tegenover elkaar te zetten in velerlei situaties. Een paar jaar deed hij dat als tekenaar van strips, nu is er dan het tv-script bijgekomen. 'Maar het is toch weer heel anders dan de getekende strip. De overtrok ken situatie is eruit. Er is eigenlijk niet eens sprake van een conflict', legt regisseur John van de Rest uit. 'De karikatuur is verlaten om een herkenbare vader en zoon-relatie te maken die warm is. Er is de onuitge sproken afspraak dat ze elkaar in de haren vliegen, maar ze willen elkaar niet kwetsen, hoewel ze wel doen alsof. Het moet een comedy blijven. Het heeft niet de hardheid van 'All in the family'. John verwacht ook niet dat de men sen partij zullen kiezen voor de vader of voor de zoon. 'Ze kiezen voor beiden.' En dan volgt de bekende uitspraak van hem, de regisseur van 'Een mens van goede wil': 'Ik ben ervan overtuigd dat deze comedy het gaat doen! We verzamelen groot pu bliek. eventueel te vatten in links en rechts. Intellectuelen hoeven er niet op neer te zien en TROS-kijkers zul len het ook leuk vinden. Dat is het knappe vair de totale opzet van het schrijven.' Risico's Risico's op de weg naar het succes heeft hij weggehaald. 'Er waren scè nes bij over de controverse Ajax- en Feyenoord-supporters. Maar ik zag het al aankomen, dat Ajax het niet zou halen, dus die stukken hebben we er maar uitgelaten. Misschien als we volgend jaar doorgaan na de eerste zes afleveringen dat kan met zo'n serie en Ajax wint dat we het dan gebruiken.' Behalve Gees en Guus (wat een allite ratie) doen ook acteurs mee als Leon- tien Ceulemans, vriendin van Hans, Ko van Dijk, haar vader, Ton van Duinhoven en anderen. Niet onvermeld mag bhjiven, dat het René Sodleveld en Hugo Heinen (bei- 'Vadpr en Zoon', vriendin Yvonne en de hippe vogel tijdens pa's barbecue-feestje in het voortuintje. Een scène uit de tv-comedy, die de AVRO in oktob er begint. deh van AVRO's drum a-afdeling) wa ren, die op 't idee kwamen om naar Peter van Straaten te stappen en te vragen zijn tekeningen om te zetten in scripts. Na veel aarzeling, omdat hij meende 't niet te kunnen, is Peter toch enthou siast geworden. Tussen de enorm leu ke decors van pa's huis en voortuintje roept hij nu steeds: 'Ik heb het gevoel dat ik jarig ben.' Het decor van ontwerper Freek Bie- siot (de t uitspreken) is wel een hoofd stuk op zich. Een tuinkikker spuugt een domme straal in de vijver in een tuin, die zo kunstig is dat je na een poosje rondkijken met schaamte moet constateren dat de bloemen niet echt zijn. Daartussen echte sparrebomen, grasplaggen en toch een beetje leven de flora: hasjplantjes van zoonlief. Een doordenkertje van Biesiot:: 'Voor de camera is plastic over het alge meen echter dan echt.' Voor het huis, dat in de stüdio is gebouwd heeft hij rondgekeken in de Apollobuurt en het Beatrixplantsoen in Amsterdam. Het is samengesteld uit gedeelten van huizen, die hij over al fotografeerde. 'Het grappige is. dat iedereen denkt dat ie weet waar het staat, maar het staat natuurlijk ner gens.' 'Ik zocht iets in de "sfeer van deze mensen. Ik nam aan dat het een huis van een jaar of vijftig moest zijn. Er is geen vrouw in huis, dus meende ik dat er de laatste twintig jaar niet veel meer in was veranderd.' Dat bewijzen de satijn-glanzende crapeauds en de donkerbruine verf op de kamerdeu ren. Sloperij Op een sloperij in Hoorn vond hij schuifdeuren en in Utrecht glas in lood. 'Schuifdeuren met glas in lood waren mode in de jaren dertig. Nu worden ze uitgebroken. Het decor is vaak ontzettend van invloed op het programma', verzekert Freek. Aan de muur van zijn werkkamer hangen in gewikkelde tekeningen op schaal en op tafel staat een maquette van het huis. Zijn opleiding kreeg hij aan de koninklijke academie in Den Haag. Maar decorontwerpen moest hij in de praktijk leren. Ontwerpen voor televi sie is een heel nieuw vak. Inmiddels is in de studio pa's barbe cue-feest begonnen, in het voortuintje, je. Pa, gehuld in mannen6chort, fuift omdat de hippe Amerikaanse vogel, die zoonlief mee naar huis heeft ge bracht. eindelijk verdwijnt. 'Nu onze ongewassen vriend eindelijk z'n hie len licht, dacht ik, ik zal hem eigen lijk een etentje aanbieden.' De hippe vogel, tegen de denneboom gezeten weigert het eten en wordt min of meer verdreven door de stank van het barbecue-vuur. Bij het af scheid krijgt pa. een zakje Marihua na. Pa's verschrikte kreten worden gesmoord door de tune die bestaat uit twee melodieën die tegen elkaar in- ROTTERDAM Emba Maatschappij voor Beheer en Ontwikkeling van In dustrie- en Handelsondernemingen, stelt voor het dividend over het boek jaar 1973-1974 onveranderd vast te stellen op ƒ21 per aandeel van 150 nominaal. gaan: 'In naam van Oranje doe open de poort' en de 'Internationale'. Oran je en rood door elkaar heen gecompo neerd door Ruud Bos. De liedjes zullen als 'warming-up' in september al door de radio te horen zijn. Tekst van zoonlief: 'De wereld is nog steeds rechts, pa. Vol met allerlei slechts, pa. Ons eigen landje, pa. Laat zich leiden door Hiltermann en Henk van der Meyden, pa. Waarop pa's advies: 'Pak je bullen en ga naar het IJzeren Gordijn'. "STRAATSBURG De Europese Ge- meenschap, die een overschot vin ca. 110.000 ton rundvlees heeft, zal waar schijnlijk geen vlees verkopen aan de Sowjet-Unie. Het lijkt meer voor de hand te liggen dat Rusland vlees in de Verenigde Staten zal kopen, aldus heeft ir. Lardinois, in de Europese Commissie belast met landbouwvraag stukken, in het Europese Parlement te kennen gegeven. Het tweede kamerlid C. Laban (PvdA) had geïnformeerd of het juist was dat de Sowjet-Unie 50.000 ton rundvlees en levend vee wilde kopen tegen wereldmarktprijzen, maar met een renteloos krediet van dertien maanden, en of een dergelijke trans actie voor de EG niet goedkoper zou zijn dan het opslaan van vlees in koelhuizen, het beschikbaar stellen van vlees tegen de helft van de win. kelprijs aan mensen met een kleine beurs etc. onder redactie van loessmit Herman van Veen trok zich, nu al weer enige tijd geleden, het lot van de bruine cafés aan. Hij ging er toen in zijn muzikale ode van uit dat deze oude drinkhuizen ge doemd waren een herinnering te worden: 'de wet, de wet heeft recht gedaan, dus die cafeetjes gaan er aan.' De wet waarop hij doelde, is het besluit inrichtingseisen drank- en horecawet van 9 juni 1966. In dat besluit is een aantal eisen opgeno men, bijvoorbeeld wat betreft de oppervlakte, het licht in de ruimte, de hoogte, de ventilatie ('een loka liteit moet voorzien zijn van een rechtstreeks met de buitenlucht in verbinding staande mechanische ventilatie-inrichting met een lucht- verversingscapaciteit per uur van minstens zesmaal een luchtvolume, verkregen door vermenigvuldiging van het aantal vierkante meters vloeroppervlakte van de lokaliteit met 2,60 meter het spoelicater en de toiletten. Zo moetei\ in een café voor mannen en vrouwen volledig van elkaar gescheiden toiletgele genheden zijn en mogen de toilet ten niet 'rechtstreeks met een loka liteit in verbinding staan.' Tot 1978, wanneer de nieuwe wet van kracht wordt, hebben de Neder landse kroegbazen de tijd om de noodzakelijke verbouwingen tot stand te brengen. Maar juist die cafés, waar Simon Carmiggelt zoveel Kronkels van daan haalt, zijn gewoonweg niet aan te passen. Het bruine café waar om Herman van Veen weer even aan te halen 'opa op z'n sloffen zijn nieren af komt stoffen', heeft maar al te vaak geen aparte wc voor dames en mist raak de ruimte om die noodzakelij ke voorzieningen aan te brengen. Het doodvonnis over tal van klei: ne, gezellige cafés verontrustte in toenemende mate de liefhebbers. Onlangs leidde dit tot enkele red dendeactiviteiten van staatssecre taris Jan Schaefer, belast met de stadsvernieuwing. Bij een grootscheepse actie om de oude stadswijken weer wat meer leefbaarheid te geven, doet het wat vreemd aan juist de oude cafés de nek om te draaien. Van oudsher vormen ze een belangrijk trefpunt voor de bevolking, vervul len een belangrijke functie en vor men zodoende een onmisbaar on derdeel van die leefbaarheid. Ge volg: staatssecretaris Hazekamp (e- conomische zaken) gaat nu bekij ken welke etablissementen per sé voor de huidige en komende gene raties behouden moeten blijven. Het hoofdbedrijfschap Horeca on derzoekt momenteel de knelpunten (is het plafond te laag, is het de verlichting of zijn het vooral de toiletten?), zodat nog vóór 1978 het probleem in volle omvang zichtbaar zal zijn geworden. En uiteraard moet er dan ook nog tijd over zijn om de reddende hand te bieden. veilig Goed nieuws voor automobilisten die vlak voor het rijden maar moeilijk van een pilsje af kunnen blijven: binnenkort komt er een alcoholvrije biersoort op de markt. Het bier gaat Birell heten en be vat volgens de fabrikant brouwe rij A. Hürlichmann AG in ZUrich - bovendien maar erg weinig calorie ën. Het recep van dit gerstenat - als er tenminste nog gerst aan te pas omt - wordt strikt geheim gehouden, maar aan het eind van deze maand zullen Aktivator Ne derland BV en de Skol Brouwerij en er zoveel mogelijk over onthuK len. Dat is het twee al dat voor de verkoop van het nieuwe, verkeers veilige bier in ons land gaat zor gen. Voor de eerstvolgende voetbalwed strijd op tv. is hier een eenvoudi ge test om zelf uit te vinden of de conditie goed genoeg is om de spanning te verdragen: Neem eerst de polsslag op in nor male, rustige toestand. Doe vervol gens hetzelfde na dertig diepe kniebuigingen die in 45 seconden achter de rug moeten zijn. Na één minuut pauze nog eens de polsslag meten Tel de drie verkregen getal len op en trek er tweehonderd af. Deel het eindresultaat dan door tien. Krijgt u er 11 tot 15 uit, dan is uw conditie middelmatig tot slecht te noemen; 6 tot 10 is goed. 3 tot 5 zeer goed en wie op 0 tot 2 uitkomt raag best weten dat zijn conditie gelijk is aan die van top atleten. De test is te lezen in 'Start', het orgaan van de Ned. Chr. Atletiek Bond. Mlschien krijgen we dit Jaar toch nog een wereldbeker binnen onze grenzen. In elk geval is zo'n gou den cup binnen bereik: de bloem- sierkunstenaar Johan Weisz verte genwoordigt Nederland op 5 augus tus In Miami in de Amerikaanse staat Florida, waar de strijd om de Interflora Wereldcup wordt gestre den. Van de 39.000 bloemisten c.q. bloemslerkunstenaars die In de he le wereld bij Interflora zijn aange sloten, doen er twintig uit even veel landen mee aan de wereld kampioenschappen bloemsierkunsl, onder wie elf uit Europese landen Weisz, onder meer bekend van de Floriade In Amsterdam, heeft al eerder prijzen veroverd: zo bereik te hij de tweede plaats in de Wereldcup-s rijd in Stuttgart, kreeg de zilveren medaille in de orde van Oranje Nassau en nog veel meer. Wellicht komt deze Jo han wèl met de cup thuis, zoals op het plaatje van Dik Bruynestein al gelukt is. Van onze weerkundige medewerker ln tegenstelling tot onze aanvankelij ke gedachte, heeft een sterk verzwakt, front gisteren in het noorden geen en in het zuiden wel regen gebracht. Maastricht kreeg evenals Keulen 5 mm te meten. Op het vliegveld W'ahl werd 's morgens ook onweer gehoord, 's middags op meer plaatsen in West- Duitsland. Achter het front namen, evenals vorige week tweemaal eerder, de luchtdrukverschillen dermate toe, dat er plaatselijk een harde wind, uit west tot noordwest opstak. Het schijnt deze zomer een bijzondere eigenschap van aanvankelijk op het opg niet erg grimmig uitziende Britse storingen te zijn..In Maastricht be reikte een rukwind van 70 km per uur bijna stormkracht. Nu speelde bij dit alles ook mee de uitdieping van een 1000 mb-depressie boven zee tussen Zuid-Zweden en de randstaten, die tot in Zuid-F inland matige regen veroor zaakt. Stockholm mat gisteravond om 7 uur: 19 mm, in het noordzweedse Naimakka viel uit een zware bui 25 mm. Dit minimum, dat nu vrijwel stilligt, deed tot in Zuid-N oorwegen de barometers met 2 mb in 3 uur dalen, terwijl tegelijkertijd de baro meters in onze omgeving en op de Britse eilanden 1 tot 1.5 mb stegen door de opbouw van een Atlantische hogedrukgebied. Dit gaf een vergro ting van de luchtdrukverschillen en daardoor vrij veel wind. Van dit hogedruksysteem verwachten we de komende dagen een temperende invloed op oceaanstoringen. Dit zal betekenen dat er van tijd tot tijd zonnige perioden zijn en dat het met de neerslag als geheel wel mee zal vallen. Helemaal gerust zijn we niet, omdat in de hogere nivreaus nog altijd een sterke westelijke circulatie heerst (op 10 km hoogte ten westen van Schotland werd een snelheid van bijna 200 km per uur gemeten), wat impliceert dat er een kleine regen kans is met name op de zuidelijke Noordzee. De temperatuur blijft bij wind uit de westelijke richtingen gematigd, met niet véél maxima dan 19 d 21 gr. C. De kans op een uit Frankrijk over waaiende hittegolf blijft erg klein. De grootste hitte daar wordt trouwens over het oosten van dit land terugge dreven: Straatsburg gisteren tropisch met circa 30 graden. Zware buien met onweer vinden we ook in de Oekraï ne: Lub in ten zuidoosten van Kiev in 6 uur tijd 32 mm. In juni is op Jan Mayen met 80 mm neerslag een record geboekt over de laatste 30 jaren (normaal 29) De temperatuur was daar gemiddeld met 3.1 gr C. 0.7 boven normaal Plaats daar eens naast het maandgemiddelde van bijvoorbeeld Teheran 27.9 gr C. (normaal 26.1) en het Iraanse station Abadan op 30 gr. noorderbreedte, 48 gr. oosterlengte: 34.6 gr. C. gemiddeld, dat is juist normaal. De regenval bedroeg er 0 mm en dat was ook juist normaal. Vandaag op de meeste plaatsen droog met zonnige perioden. Daarna toene mende bewolking en plaatselijk moge lijk wat regen. Gematigde tempeiatu- ren van 18 a 19 gr. C., zeewater 15 tot 16 gr. Verdere vooruitzichten over het algemeen gunstige perioden en storingen van de oceaan niet erg ingrijpend. Amsterdam zwaar bew. 20 0 De Bilt zwaar bew. 20 0 Deelen licht bewolkt 21 0 Eeelde -• licht bewolkt 19 0 Eindhoven half bewolkt 21 0 Den Helder licht bewolkt 18 0 Luchth. R'dam zwaar bew. 19 0 Twente zwaar bew. 21 0 Vlissingen zwaar bèw. 19 0 Zd. Limburg licht bewolkt 21 2 Aberdeen zWaar bew. 20 0.5 Athene onbewolkt 27 0 Barcelona onbewolkt 32 0 Berlijn regen 19 4 Bordeaux zwaar bew. 25 0 Brussel zwaar bew. 22 0 Frankfort licht bew. 24 2 Genève half bew. 28 0 Helsinki half bew. 21 0 Kopenhagen zwaar bew. 22 0 Lissabon onbewolkt 34 0 Locarno half bew. 27 0 Londen zwaar bew. 24 0 Luxemburg licht bew. 23 0 Madrid licht bewolkt 36 0 Malaga onbewolkt 29 0 Mallorca onbewolkt 34 0 Mlinchen onweer 24 0.1 Nice onbewolkt 26 0 Oslo licht bewolkt 25 0 Parijs licht bewolkt 23 0 Rome onbewolkt 26 0 Split onbewolkt 28 0 Stockholm regen 15 19 ZUrich zwaar bew. 26 0 Casa Blar.ca zwaar bew. 24 0 Istanboel onbewolkt 22 0 Las Palmas onbewolkt 25 0 Tunis onbewolkt 28 0 rüüjyj SNEEUW OPKLARINGEN H MIN. TEMP. WINORICHTIf NEDERLAND B. J. Verbrugge uit Bergsenhoek, ln metaal- groene Citroen Pallas, caravan. 64-BH-83: Roelof Pouwels uit Uffelte ln witte Peugeot 204, kent. onbekend; fam Spaanderman uit Zundert met zeiljachten Risk en Adieu; fam. Timmermans uit Staveren, met motorjacht Vita; Martin Zuurbier uit Wormerveer. in beige Cit^oën SD. kent onbek.; Leo Admiraal uit Dordrecht op schip; fam. S. C. Derksen uit Meppel met m.s. Deirdre; Brenda Hlll uit Bonn (Dultsl) in blauwe Simca BN-4911: .Yvonne Coenders uit Haarlem; A. Bijster uit Vllssinben; H. E. 't Hart uit Den Haag; fam. Kamman-Hofstra uit Rotterdam in beige Re nault 16, caravan, kent. onbekend; P. Klink uit Putten; L. v.d. Llndenvoort-Pe Vries uit Amsterdam; M. Markus-de Leeuw uit Amster dam; fam Moen uit St. Maarten (Ned Ant.) In gehuurde auto. NEDERLAND-BELGIë-DUlTSLAND Arne Lundstrom uit Zweden per trein. LUXEMBURG H. Weliesen uit Waalre In goudgele Zundapp bromfiets; K. Zwager uit Oosterland in geel zwart dak Morris Marina, 42-96-MS; fam. Van Hees uit Olrschot. In 1.blauwe 2CV, kent. onbek.; fam. Kennis uit Hoenderloo in oranjegroene Fiat 217 plus caravan, kent. onbekend: S. C. Klevith uit Culemborg met Yamaha motorfieta. FRANKRIJK C. Otter uit Oegstgeest In gele Opel Ascona. kent onbekend; J. Paanakker uit Purmerend in grijz* VW 1200: W. Renken uit Almelo in crème Peugeot 504. 81-86-PM; G. Vletter uit Rijnsburg in witte VW 1200. 88-29-HG. fam. De Winter-van den Hoven uit Eindhoven In gele Renault 6 plus traveisleeper 446-AD-31. H. Alberts uit Oost-Seeburg In groene Ford Capri, 66-81-NVfam. Groeneweg-Kater uit Rotterdam ln rode Renault 6, 21-87-PK; Th. Knlpscheer uit Allburg, in gele Renault 8. 53-BG-70; fam Nederland uit Rotterdam in zilvergrijze Oldsmobile. Cutlas. 63-00-AK. J. F. van ZuIJdam uit Zaltbommel ln bruine Ford Eacort. 90-41-XX. FRANKRIJK-ZWITSERLAND F. Niehaus uit Amenfoort in groene DAF kent onbekend. ITALIë Fam. Venselaar-Van Rutten uit Vlaardlngen in beige VW kent onbekend; A. Aikema uit HOOG WATER U Juli. Vlisslngen 6 00- 18.10. Harlngvlietslulzen 7.29-19.52. Rotter dam 8.41-20.42 Schevenlngen 6.48-19.14. IJmuiden 7 32-19 58. Den Helder 11.20-23.17. Harllngen 1.31-13.47. Delfzijl 3.49-15.51. Wieringerwaard ln beige Simca 1100. 53-12- FT. Hans Bosschaart uit Utrecht in witte Peugeot 204. 34-14-SF; L. van Dljk-Admlraal uit Utrecht in goudkleurige Opel Kadett kent onbekend: W, Bruitveld uit Vlaardingen in crème Toyota. 88-45-VE; Steenbeek-Kievith uit Culemborg vervoerm. onbekend; fam. Halni- braam-Beck uit Den Haag in witte Mercedes plus caravan; T. R MacGillavry uit Den Dolder in groene VW bus VA-86-41. SPANJE P. van Loo. uit Mol (België) ln blauwe- Taunus stationcar plus caravan, 97-RT-7? Middedorp-Schoeinan uit Leidschendam in auto. SPANJE OF PORTUGAL Fam. De Graaf uit Utrecht in witte Saab, 95- 44-JV. PORTUGAL E. Fransen uit Blerik In l.groene VW bus. 25-72-BK. ENGELAND D. Keljer uit Hulzen in Crème Mercedes 200 plus caravan, 94-34-MF; C. Schneiders uit vitte Lada kent. onbekend; B. Admiraal uit Strljen per fiets. DUITSLAND Cochem: C. Schaddlng uit Doetlchem ln crè DAF kent onbekend; M. Teenstra uit Oss in beige Fiat 124 01-54-XH; Van Vliet uit Wcurt fam. Hendriks uit Boxmeer, in blauw-groene in witte Fiat 128 plus caravan. 84-31-PJ. A de Groot uit Schoonhoven ln beige Taunue stationcar, 51-64-AV. J. D. Heuer uit Rijswijk in witte Peugeot 504 97-22-PV. DUITSLAND OF ZWITSERLAND F. Houwen uit Groningen ln oranje Daf. ZWITSERLAND Fam. van Gurp uit Eindhoven in rode Flat 124. 28-63-PG. OOSTENRIJK N. Spaans uit Vlaardingen in grijze Lada. 85-47-VS. Fam, L. M. G. van Dijke uit Zierlkzee in oranje Renault 5, 62-17-VK. J. Theslngh uit Veenendaal In Vauxhall Vtva; Chrvsler 160 53-54-TN, P. Dol uit Hoofddorp in witte BMW 2000. 85-87-EN. Fam. Luisink uit Enschede, in grijze Cortina. 50-18-HP. echtp. G. J. de Ron uit Prinsenbeek, ln witte Datsun Cherry, kent onbekend. OOSTENRIJK OF JOEGOSLAVIË J. de Bruin uit Breukelen ln rode Toyota Carina 23-97-XF. JOEGOSLAVIë Fam. Bliekendaal uit Utrecht In witte Tau nus. 60-BD-O0. H. J. Rappange uit Gouda in oranje Saab. 61-BF-96. D. Klevith uit Culem borg in bruine Renault plus caravan. DENEMARKEN H. Dolstra uit Nljensleek, In gele Austin Mini 1100. 11-01-UP. NOORWEGEN H. van de MeiJ uit Amsterdam-Geuzenveld In rood-bruine Peugeot 104 83-63-VZ. C. Helman uit Den Haag ln auto. ZWEDEN B. Holwerda uit Castricum In blauwe Opel Kadett. 57-25-TR. HONGARIJE A. Admiraal uit Dordrecht in groene Simca 1000 GLS. TURKIJE OF PAKISTAN L. van 't Oever uit 't Harde In blauwe vrachtwagen, kent onbekend. EUROPA Guus de Wit uit Enkbuizen in bruine Ford Granada, 09-36-XG.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7