ffil Prof. Graafland noemt charismatische beweging en Jesus-people 'onrijp' /fcmduM De bijbel maakt nieuwsgierig Vandaag Expeditie vindt oude kleitabletten in Syrië Beroepingswerk Nieuwe boeken Trouw Kwartet Noorse kerk: geen onbegrensd verbruik van olie Anglicanen geven minder aan wereldraad Braziliaanse munt gedevalueerd Bisschop in Seoel aangehouden Theologie dr. Woelderink Verder onderzoek Humanae Vitae Vrouw overleden na steekpartij Man rijdt door na ongeluk met dodelijke afloop Ab Coerant opnieuw Griekenland uit Nijmegen deelt op school fluoride uit Valhelm dragen per 1 november verplicht UIT VAN LEZERS Narrig loeder (2) Natuurlijk is die buiteribrievenlbus zonder venster een stompzinnige uit vinding, maar de oplossing van het euvel as simpel. Ik neem een papie renstrip (afsluiting plastic vuilniszak) buig het ene eindje wat om en klem dit tussen deksel en brievenbus. Tilt de postbesteller het deksel op, dan valt de strip in de tuin. Ik hoef maar uit het raam te kijken om te zien of er post is. Hangt de witte strip aan de bus dan is de brievenbus leeg, is de strip weg dan is er post. ziet, het is dóódsimpel. De strip trotseert storm en regen.' Bussum Jacqueline Doorn Narrig loeder (3) Dat woord is uit mijn hart gegrepen. Kortgeleden zond ik een brief naar Leusden om aan mijn familie iets te vragen. Portokosten veertig cent. Pas vijf dagen later kreeg ik antwoord, hoewel mijn familie direct terug schreef. Intussen had ik al moeten telefoneren. Telefoonkosten 1,40. Ik spreek nu nog maar niet van de brief die ik eens op straat vond, verloren door een besteller of over de post die ik aan de overkant of tien huizen verder moest brengen en die eerst in mijn bus lag. Amsterdam mevrouw Boeyinga-Melia Narrig loeder (4 en slot) Is dat werkelijk een reactie van een dominee? Den Haag M. v. Weel Vlaskamp (discussie gesloten, red.). Voetbal Uw speciale voetbalverslaggever, M. Verkamman, maakte het op 4 juli al te bont. Na kwalificaties 'als beesten voetballend, naar alle middelen grij pend, waanzinnig tekeer gaan, schop pend naar alles wat bewoog (reeds geruimte tijd een cliché-uitdrukking) en een hel, enz.' Met tenslotte 'een poel van weerzinwekkende geweldda den'. Komt plotseling als anti-climax de opmerking over de 'zeer onbehoor lijke' Luis Pereira. Dit laatste viel mij nogal rauw op het lijf, maar het tekent wel de toestand, welke in de bol van uw verslaggever is ontstaan. Dan wordt de scheidsrechter voor 'ui terst zwak' uitgekreten. Hiertegen moet ik protesteren. Het is geen sine cure zo'n wedstrijd te moeten contro leren. Het is een toptoernooi en men kan niet 15 of 25 minuten na begin van één der partijen één of twee spelers wegzenden. Dan is de pret afgelopen, ook voor het publiek. De De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Uitgaven van B.V. De Christe iike Pers Directie. Ing O. Postma, F. Diemer Hoofdredactie: J. Tamminga. Hoofdkantoor NZ Voor burgwal 280, Postbus 859, Adam Telefoon 020-22 03 83. Postgiro: 26 92 74. Bank: Ned Midd. Bank (rek nr 69 73 60 768) Gem giro X 500. Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Bij publikatle wordt de naam van de schrijver vermeld. fout ligt bij de Fifa. De correctie- mogelijkheden zijn totaal onvoldoen de. De scheidsrechter moet een speler 10 minuten naar de dug-out kunnen sturen: de straf op een rode kaart, uitsluiting voor 1 tot 3 internationale wedstrijden, moet zich tot één of meer seizoenen voor alle wedstrijden kunnen uitstrekken, afgezien nog van zware geldboete, en uitsluiting van het betrokken land. Ook zouden de grensrechters veel stringenter op drachten moeten krijgen, om het ge drag der spelers in het veld te beoor delen en de scheidsrechter direct in te lichten, daar deze onmogelijk alies kan zien, wat zich op het veld af speelt. Tenslotte moet de Fifa-waarne- mer op de tribune kunnen ingrijpen, in overleg met de scheidsrechter. Den Haag P. J. Nelemans Rheden eerder Naar aanleiding van uw bericht over minder maaien en niet spuiten in Middelburg kan ik meedelen, dat dit voor de gemeente Rheden niets nieuws is. Onder aanvoering van mijn echtgenoot, die hier wethouder van milieu is, heeft de gemeenteraad al de afgelopen winter besloten niet meer te spuiten en minder te maaien. Ook hier begint de flora zich te herstellen tot groot genoegen van iedereen. Dat er meer gemeenten mogen volgen. Velp H. J. Vermeulen-van der Horst OSLO De Noorse kerk vraagt het Noorse parlement het bedrag dat het land beschikbaar stelt voor ontwikke lingssamenwerking te verhogen, nu Noorwegen een steeds belangrijker olieland wordt. In een rapport aan het parlement zegt de kerk dat Noor wegen zijn olieverbruik niet sterk moet verhogen, daar het gemiddelde verbruik in het land reeds 25 maal het gemiddelde verbruik per hoofd van de bevolking in India is. De kerk zegt dat de natuurlijke hulpbronnen alle mensen ten goede moeten komen. Ook zonder supranationale overeen komsten, zo zegt het rapport, moet Noorwegen vrijwillig zijn olieverbruik aan een grens binden. NEW YORK De Angliaanse synode heeft besloten de 6teun aan de werel draad van kerken met duizend pond (6500 gulden te verminderen. Een voorstel om de bijdrage in de kosten van de assemblee in Djakarta van volgend jaar te verminderen werd niet aanvaard. In de anglicaanse kerk bestaat ver deeldheid over de wereldraad van ker ken. Met name het programma tot bestrijden van het rat'sme roept bij talrijke anglicanen weerstanden op. Ter synode merkte een van de leden op dat het programma beter het pro gramma ter bevordering van het ra cisme genoemd zou kunnen worden. De synode heeft wel besloten te zijner tijd 3.000 pond ter beschikking te stellen voor een onderzoek naar de Britse investeringen in Zuid-Afrika. BRASILIA Brazilië heeft zijn natio nale munteenheid, de cruzeiro, voor de zesde maal dit jaar gedevalueerd. De vorige vond twee weken geleden plaats. De cruzeiro is nu 6.845-6.885 tegenover 6.775-6.815, de vorige note ring, waard ten opzichte van de dol lar. TOOLiW/'KWlAiHTl'Il WOiLNaUiAU 10 JUU 1974 Jesus-people bij het monument op de Dam in Amsterdam. KEIRK BINNENLAND. Van een medewerker EINDHOVEN Prof. dr. C. Graafland, die aan de rijksuniversiteit te Utrecht een leerstoel van wege de gereformeerde bond in de hervormde kerk bezet, vindt bewegingen als de charismatische be- wegening en Jesus-people onrijp. Hij acht liet tot de taak van de kerk te behoren, deze bewegingen positief "kritisch te begeleiden. Prof. Graafland sprak in Eindhoven op de ziomerconferentie van de CSFR (Gbvitas Studiosorum in Fundamento Reformato, een organisatie van stu denten in de rechter flank van de. gereformeerde gezindte). Prof. Graaf- lands onderwerp luidde: 'Christelijke mystiek en hedendaagse religiositeit'. De theologie kijkt met toenemende belangstelling naar wat in ons land, en speciaal in de grote steden op bloeit aan al dan niet oosters getinte religiositeit. De gereformeerde predi kant dr. R. Kranenborg van het Frie se Terzooi schreef een proefschrift over zgn. 'underground-bewegingen' (zie Tr/Kw van 29 juni). Prof. Graaf land ging uiteraard niet zo gedetail leerd te werk - een lezing is nauwer begrensd dan een proefschrift - en bovendien richtte hij de aandacht toch wel vooral op die bewegingen die niet buiten-christelijk zijn. Inhoud Om nu met de conclusie van prof. Graafland te beginnen: hij zei dat de hedendaagse religieuze stromingen niet beoordeeld moeten worden naar de mystieke vorm waarin ze verschij nen. Slechts de inhoud bepaalt de waarde van deze religiositeit, hoewel vorm en inhoud op elkaar betrokken zijn en de acte van het geloof, dus de vorm, niet gemist kan worden. Dit bemoeilijkt de waardering van de hedendaagse religiositeit. Het onder scheid van Brunner tussen 'n formeel en een materieel aanknopingspunt van de genade kan hier uitkomst bieden. De verlossingservaring van de mystiek heeft veel menselijks. Het is een vlucht uit de crisis waarin men door de drugs gekomen is, een weg die men zelf kiest. Maar ook de bevinding heeft bijvoorbeeld in de geestelijke oefening, de ascese, en de mystieke weg, veel dat menselijk-psychologisch verklaarbaar is. Daarom moeten we ons niet baseren op het formele van de mystieke vorm, maar moeten we letten op de materiële inhoud. Vanuit deze stelling had prof. Graaf land kritiek op de Jesus People en de charismatische beweging. Deze bewe gingen dienen allereerst als verschijn sel onderzocht te worden. Tevens wees hij op de taak van de Kerk, die positief deze onrijpe bewe gingen moet begeleiden om zo mee te werken aan de noodzakelijke verrij king en verdieping. Wezenskenmerken Aan het eind van zijn lezing noemde prof. Graafland enkele wezenskennmer- ken van de christelijke mystiek, die bepalend moeten zijn bij de christelij ke benadering van de hedendaagse religiositeit. Het belangrijkste is dat de christelijke mystiek een geloofsm- mystiek is. Daarom zijn we gericht op het Woord, waarin het heil tot ons komt. Het gevoel treedt terug om plaats te maken voor een meer omvat tend kennen, namelijk het bijbelse kennen met het hart, waarin weten schap en vroomheid samengaan. SEOEL De Zuidkoreaanse geheime politie heeft bij. zijn aankomst op het vliegveld van Seoel de Zuidkoreaanse bisschop Daniel Tji Hak Soen gearres teerd. Mgr. Tji is voorzitter Ivah de Koreaanse commissie voor gerechtig heid en vrede en van de Zuidkoreaan se sectie van Amnesty. Hij was juist in Europa geweest. Mgr. Thi heeft scherpe kritiek gele verd op de beperking van de vrijheid en van de democratische rechten in Zuid-Korea. In 1972 heeft hij reeds enige tijd onder huisarrest gestaan. Vorig jaar zat hij een dag in de gevangenis na het ondertekenen van een oproep tot herstel van de demo cratie in Zuid-Korea. AMSTERDAM Door een misver stand is in ons blad van maandag j.l. de inleiding tot het artikel van ir. J. van der Graaf over de theologie van dr. Woelderink weggevallen. We laten hier de inleidende zinnen van de beschouwing van de heer Van der Graaf alsnog volgen: Enkele jaren ge leden zei ds. W. L. Tukker in zijn eerste toespraak als voorzitter van de gereformeerde bond in de hervormde kerk, dat de rechtmatige kritiek van dr. J. G. Woelderink op een doperse inslag, op een gebrek aan verbondsleer, op een onderschatting van de sacra menten binnen de gereformeerde bond langzaam maar zeker was aanvaard en dat de heilzame gevolgen daarvan niet uitgebleven waren. De nadruk lag op 't woord rechtmatig: rechtmatige kri tiek. Bij de vraag wat nu rechtmatig genoemd mag worden lopen echter ook nü nog de meningen uiteen. Het themanummer van De Civitate, waarin de bijdragen over dr Woelde rink zijn opgenomen is (zoals gemeld) verkrijgbaar bij Boekhandel Ton Bol land in Amsterdam. De prijs bedraagt echter 5.90. BONN Veel christenen hebben moeite met uitspraken over geboorte beperking van de encycliek Humanae Vitae. In deze encycliek staat evenwel ook dat de 'nog onopgeloste vragen in samenspraak met theologen en profa ne wetenschapsmensen nader uitge werkt (moeten) worden'. Een commis sie van de Westduitse rooms katholie ke bisschoppen die zich met het vraagstuk van de geboortebeperking bezighoudt wijst op deze aanbeveling en adviseert 'van tijd tot tijd verslag te doen over de ontwikkelingen en de vooruitgang, die is geboekt, zowel in de theorie als in de praktijk'. De Westduitse bisschoppen hebben de be vindingen van de commissie voorge legd in Rome. Van een verslaggever ARNHEM De 26-jarige mevrouw I. Baboe is in het Arnhemse gemeente ziekenhuis overleden aan de gevolgen van een aantal messtecen. Ze zijn haar toegebracht door haar schaonva- der, die met zijn vrouw en een kind enige weken geleden zijn intrek had genomen in de flat van zijn zoon. Volgens de politie zijn huisvestings problemen de aanleiding geweest tot de steekpartij. In de betrekkelijk kleine flat woon den na de komst van de schoonouders van mevrouw Baboe zeven personen. De enge behuizing heeft de spanning tussen schoonvader en schoondochter waarschijnlijk zo doen toenemen dat mevrouw Baboe heeft laten merken dat zij haar schoonouders het huis uit wilde werken. De vrouw is na de ruzie en de steekpartij de flat uitgelopen en in het trapportaal in elkaar gezakt. Zij werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht waar zij enkele uren na opname is overleden. De schoonvader heeft zich na de steekpartij aangege ven bij de Arnhemse politie. 's GRAVENDEEL De politie heeft gistermorgen in Strijen een 47-jarige man aangehouden, die ervan wordt beschuldigd gisternach* in 's Graven deel de 82-jarige weduwe P. J. Naakt geboren te hebben (Joodgereden en daarna te zijn doorgereden. De man zegt van het ongeval niete te hebben bemerkt, ook al was op de plaats van het ortgpluk zijn voorruit gesprongen. De bejaarde vrouw liep gisternacht met haar dochter tegen het verkeer in op de Mookhoek in 's Gravendeel. Vol gens getuigen zwenkte de bestuurder van een crèmekleurige auto in een flauwe bocht naar links en schepte daarbij moeder en dochter. De doch ter moest met een hersenschudding worden opgenomen in een ziekenhuis in Dordrecht. Op de plaats van het ongeluk trof de politie glasscherven aan van een voor ruit en eén of meer koplampen. Tij dens het onderzoek herinnerde een politieman zich dat een inwoner van Strijen een crèmekleurige auto had. In een garage bij diens huis trof men de ernstig beschadigde auto aan. ATHENE (AP) Ab Coerant, corres pondent in Athene voor diverse Ne derlandse en Belgische dagbladen en voor de Vararadio, is door de Griekse autoriteiten aangezegd om het land binnen 10 dagen te verlaten, vertelde hij gisteren zelf. Als reden voor de uitwijzing werd opgegeven het 'in gevaar brengen van de nationale vei ligheid'. Coerant vertelde dat hem de beschikking van het ministerie voor openbare orde maandag door de Atheense politie is meegedeeld. Coerant werkt al tien jaar in Grieken land. Het is de tweede maal sinds de kolonelscoup van 1967 dat hij het land wordt uitgezet. In maart 1973 werd hij voor het eerst tot ongewenst vreemdeling verklaard, maar kreeg vier maanden later toestemming cm terug te keren. Leen van Glnkel (links) en Lars Bech, zoals ze staan op het omslag van hun pas uitgekomen boek: 'De bijbel maakt nieuwsgierig' (uitg. Bij bel Kiosk Vereniging, Hoofdstraat 55, Driebergen; 122 pag.; prijs 6.50, bij aantallen goedkoper). Hierin zijn ge bundeld de gesprekken die belde au teurs voor de NCRV-microfoon heb ben gehouden over de bijbel, wat daar in staat en wat daaraan vast zit. In een woord vooraf concluderen zij dat de titel voor hun programma, nl. dezelfde als nu van het boek: 'De bijbel maakt nieuwsgierig', goed geko zen was, want zij kregen heel veel reacties: vragen, suggesties en stand jes. Leen van Glnkel en Lars Bech hebben in de gesproken tekst nauwe lijks wijzigingen aangebracht. Dat heeft zijn aantrekkelijke kanten, maar het brengt ook mee dat Je achteraf overbodige zinnen voorgeschoteld krijgt, zoals in het begin van het eer ste gesprek over de vrouw; G. Eigen lijk zou er natuurlijk een vrouw aan dit gesprek deel moeten nemen, daar zullen we denk ik - nog wel wat over te horen krijgen! B.: Akkoord, maar dat hadden we eerder moeten bedenken Van de onderwerpen die in dit boek verder aan de orde ko men, noemen we: God, de apostel, de mens. de zonde, gerechtigheid, twijfel, wonderen, de sabbat, liefde en dood en leven. Achterin is een tekstwijzi ging. NA HET GEWELD Voetballen heeft mij vanaf zeer jei dige leeftijd bezig gehouden, van die middagen op het straatpledn wa bij ik in een wedstrijd die dn sp^ tr ning voor die van het wereldkam oenschap niet onder deed voor vl m gende keep speelde met als back ej man die reeds emeritus is tot op dq laatste weken vol televisie en voetb m geweld. Ik liet mijn ouders bij 7j kerkgang van zes uur 's zondag vonds iets vooruit lopen om daardo oi rustiger een blik te kunnen werp op de voetbaluitslagen die in e 1 sigarenwinkel op een bijzonder duid) Ni lijk bord werden bekend gemaakt w< ik even stilstond had ik in één oq sp opslag de uitslagen van de bei ur westelijke afdelingen gezien. Ze die» in den als een meditatief alternate w: voor de catechiismuspreek. De laat^ so weken heeft de aandacht voor voetb len wel een top bereikt. Toen dk n zondagmiddag om vijf uur ter keil or begaf, ik had dienst, kon ik zond vi enig gevaar links van de weg rijda H Nu is dat alles weer achter de ruj.dJ We zullen miet langer dagelijks geit ni formeerd worden ten aanzien van r m er door van Hanegem of Rijsberm d; heengegaan is bij deze of gene ge) hi genheid. We zullen ook niet langrtl: iederdag meegenomen worden nu di officials van deze of vroegere tijdi w die allemaal zo nodig hun allerpf 'F soonlijkste gevoelens moeten te ke n. nen geven. Ook enkele interview® nt hebben hun top dn de laatste wek) G bereikt. Ik denk dan in 't bijzondf aan de top in het stellen van onbem v; lige en onmogelijke vragen. Niet a rc den lieten de gevraagde spelers di h ook met kennelijk plezier versti p gaan en zetten zodoende de vragers C hun hemd. Gele kaarten deelden i 4 zelf niet uit. Maar goed, we zijn vanaf. Het is jammer dat ons elftal z' niet gehaald heeft, d.w.z. net niet d c ene gelukkige passje dat hen op i o eerste plaats had kunnen tillen. n Mep voor zestig miljoen op de gr. mat, deelde ons een geëxalteerde vt slaggever race. Wij hadden dat ncj niet zo gauw berekend en vroegen os af hoe lang het nog zal duren dat een protestbeweging tegen de betaal voetballerij* op gang komt. Want kan natuurlijk wel de spulgaten u. gaan lopen. De hysterische toestand< rondom deze wereldkampioenschappe zijn niet los te denken van de enoro j financiële belangen die ermee g moeid zijn en en het is de vraag i dat allemaal zo gezond is. NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Wijk bij Heusden: S. Jong te Ouddorp. Aangenomen naar Delfzijl: H. L. de Wijk te Eexta; naar Krimpen j IJssel (3e nieuwe predikantspl.): c J. Kroeze, kand. aldaar; naar Oude! Idzega en Sandfirden: W. Schas kand. te Utrecht, die bedankte vól Ransdorp en Holysloot (toez.), Til jerk (toez.), Parrega en Hieslum. GEREF. KERKEN Beroepen te Dee Why (Australië drs. M. van Krimpen, leraar g.o. Dordrecht. Beroepen te Zaamslag: H. de Vrie kand. te Enschede; te Neede en Gramsbergen: M. J. C. Blok, kand. Leiden. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Eemdijk: R. Kol kand. te Bennekoan, die bedankt voor Woerden en voor Toronto. Bedankt: voor Vlaardingen: D. J Klein Onstenk te Maassluis. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Gouda: M. J. van Gelde: te Enkhuizen. Van een verslaggever DEN HAAG Een Nederlandse expeditie van wetenschapsmensen van de universiteit van Lelden heeft aan de bovenloop van de Eufraat in Noord-Syrië ean aantal kleitabletten ontdekt, die behoren tot de vroegst bekende inscripties. Het gaat hierbij om zegelindrukken en tablette nmet getaltekens, die, naar men aanneemt de voorlopers zijn van het Mesopotamische spijkerschrift. De Neder landse organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek, die de expeditie financiert, heeft dit meegedeeld. De kleitabletten werden gevonden in een groot gebouwencomplex, dat dateert uit de Unik-tijd, dat wil zeggen de tweede helft van het vierde millennium voor Chr. Men veronderstelt dat dit gebouw een religieus of administratief centrum was, dat door zijn hoge ligging een groot stuk van de vallei beheerste. Delen van het gebouw zijn door brand verwoest, een ander deel is op een iets later tijdstip door de bewoners overdekt met een groot platform van kleitichels dat als basis moet hebben gediend van een zeer groot .bovengebouw, dat thans is verdwenen. Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN Het dagelijks uitdelen van fluoridetabletjes op scholen is een geschikt alternatief om tandbe derf te voorkomen, voor het geval het niet lukt om de fluoridering van drinkwater een wettelijke basis te geven. Dit schrijven burgemeester en wethouders van Nijmegen in een nota over de gemeentelijke actie 'Voorkom tandbederf'. De nota is onder andere ter informa tie toegezonden aan de Tweede-Ka mercommissie voor volksgezondheid, die bezig is met de behandeling van het wetsontwerp drinkwaterfluoride- ring. Sinds begin dit jaar worden de fluoridetabletjes uitgedeeld aan een kleine 3500 leerlingen van kleuter scholen en de eerste twee klassen van lagere scholen ln Nijmegen. Ongeveer 85 procent van de betrok ken leerlingen doet natuurlijk met toestemming van de ouders mee. Vijf procent krijgt thuis al tabletjes. Volgens Zwitsers onderzoek, kan door deze geregelde toediening, die ver geetachtigheid uitsluit, de aantasting van het gebit met 47 procent worden verminderd. Fluoridering van het drinkwater zou een reductie van 50 tot 60 procent opleveren. Het Nijmeegse project wordt begeleid met intensieve en permanente voor lichting over tandenpoetsen en ver standig snoepen. Bij eerder onderzoek is gebleken dat incidentele voorlich ting maar een zeer tijdelijk resultaat oplevert. Van een verslaggever DEN HAAG Bromfietsers en hun passagiers zijn per l november ver plicht een valhelm te dragen. Minis ter Westerterp heeft niertoe besloten, omdat er in ons land voldoende hel men voorradig zijn. Per 1 november zal het nog niet verplicht zijn goedge keurde helmen te draaen. Een datum waarop deze verplichting van kracht wordt, moet nog worden vastgesteld, aldus een woordvoerder van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat. Stanley Ellln: 'Spiegel spiegel aan d wand'. Uitgave Elsevier Amsterdam/ Brussel. Prijs 9,90, 159 blz. Een terugblik op het leven vai psychisch gestoorde Peter Hibben, di in zijn gesprekken met een niet be staande psychiater het verhaal verte! hoe in zijn woning een vermoord vrouw wordt aangetroffen. George Markstein: 'De gedoemden Uitgave van Hollandia in Baarn. Prij ƒ17,90, 215 blz. Dit jaar was het dertig jaar geleder dat de invasie plaats vond. Er gis veel spionagewerk aan vooraf. In eet verzonnen verhaal spelen de gedoett den, mensen die teveel wisten en bi arrestatie iets zouden kunnen verklap pen, een rol. Spanningen te over bi harde lieden die tot werkloosheid zij: gedoemd en tot excessen komen. Olie Högstrand: 'De man die zijn hul: wilde afbetalen'. Uitgave Elevler N» derland B.V. Prijs 11,90, 224 blz. Een journalist ln geldnood begeef zich nogal amateuristisch op het spie nagepad dat loopt tussen oost e: west. Op professionele wijze wordt e zorg voor gedragen dat hij zich aai het einde over de hoge hypothee! geen zorgen meer hoeft te maken. 'Humanistische psychologie en de r» search-tradltle', door Irvin L. Chili Uitg. De Toorts, Haarlem 276 bit ƒ27,50. Child tracht in dit boek de tegenste' lingen tussen de humanistischi psychologie en de strak-experimentelf psychologie tot een aanvaardbar! synthese te vertoenen. Het experimet teel onderzoek, naar controleerbar feiten heeft volgens hem de humani-' tische psychologie al zover be*nvloe<j dat er één algemene psychologie tl ontstaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 2