Amsterdam 1375 - honderd jaar na zijn ontstaan frans molenaar Friese muzikanten in het nieuw Gemeente met IZA-regeling contra AZIVO FAMILIEBERICHTEN Pametex met nieuwe installatie grootste autosloper Ingrijpende opknapbeurt voor HOT Nootdorpse rellenmakers bestraft DIACONESSENHUIS - REFAJA PORTIER TROUW KWARTET VRUDAG 5 JOLT 1974 K14 AMSTERDAM In het altijd le zenswaardige blad "t Koggeschip' maandblad van het Amsterdam se secretariepersoneel, heeft de heer G. Gunderman, hoofd van 4e administratieve bibliotheek van het stadhuis, een beschouwing ge schreven over het honderd jarig bestaan van de stad, in 1375. De schrijver heeft voor z'n historisch gekleurde filosofie de vorm van een vraag- cn antwoordspel gekozen. In het licht van de komende viering van het zevende eeuwfeest van de hoofd stad is het interessant kennis te ne men van zijn ontboezemingen, die tot titel heeft 'Amste>rdam-1375'. Wat gebeurde er in 1375? 'In Engeland was toen net een rustpo- ze in de Honderdjarige oorlog tegen Frankrijk en in Amsterdam heeft men zich misschien opgemaakt voor de viering van het eerste eeuwfeest. Hebben de toenmalige Amsterdam mers dan hun eerste eeuwfeest niet gevierd? Dat is zeer twijfelachtig. Wij moeten niet vergeten, dat men pas in latere tijd geen ouder schriftelijk bewijs voor de oudheid van Amsterdam wist te vinden dan het tolprivilege van 27 oktober 1275, maar het is best moge lijk, dat men in 1375 nog heugenis had aan bewijzen van een ouder be staan, bewijzen welke naderhand ver loren zijn gegaan. Waren de Amsterdammers dan zo slordig op hun archivalia? Dat nu met direct, maar Amsterdam heeft in de 15de eeuw enige rampen over zich heen zien komen, waardoor het zeer wel mogelijk is, dat oudere gegevens verloren zijn gegaan. Maar gesteld, dat men ln 1375 het eerste eeuwfeest van Amsterdam zou hebben gevierd, was «laar dan onver deelde aanleiding voor? Ja, over het algemeen wel. Amster dam was een Hollandse plaats gewor den, al bleef de bisschop van Utrecht nog lang aanspraken op geheel Am- stelland maken, welke aanspraken hij echter tegenover het steeds machtiger wordende Holland toch niet kon reali seren; hoewel een bepaalde dreiging van Stichtse zijde toch wel bleef be staan. Hadden de graven van Holland veel op met Amsterdam? Bepaaldelijk wel, Floris V uit het Hollandse Huis schonk het het beken de privilegie, en onder de graven van het Henegouwse Huis heeft Amster dam zijn stadsrechten gekregen. Wanneer? Ook dat valt niet met zekerheid te zeggen, doch er zijn redenen om aan te nemen, dat zulks in 1300 is ge schied. Kort daarop schijnt een zoon van Gijsbrecht IV van Aemstel, Jan van Aemstel, zich voor korte tijd in Amsterdam genesteld te hebben, waarbij hij juist het moment uitkoos waarop de Vlamingen diep tot in Holland waren doorgedrongen. In dank is dit de Amsterdammers door de Henegouwse graven niet afgeno men en betrekkelijk iang is Amster dam van de gunsten van de Hene gouwse graven verstoken gebleven- Dat was dus niet zo best voor Amster dam? Ach, dat is ook nog betrekkelijk. Men krijgt de indruk, dat Amsterdam zich niet zo ontzettend ve.d aan dé binnen landse aangelegenheden gelegen liet liggen en veel meer belangstelling had voor het drijven van handel in de Scandinavische en Oostzeelanden.. De Amsterdammers voeren toen reeds met hun koggen naar Noorwegen voor het inslaan van »i.s en traan, zij vervoerden hout en ij/er uit Zweden, haalden biér uit Noort-Duitsland, ko ren uit de streek van de Weichsel- mond, en in de Baltische landen dre ven zij een levendige bonthandel. Het is dan ook niet zo'n wonder, dat de stad zich stelde onder de bescherming van Sint-Nrkolaas, de beschermheilige van de zeevaarders, en de kerk van Amsterdam werd dan ook aan Sint- Nikolaas gewijd. Een tweede keri de ëAi&isiMfeSï&isM i--» s Plattegrond van Amsterdam in 1342 Oudezijds kapel, was gewijd aan de Noorse heilige Sint Olof. Terwijl het in andere Hollandse steden als Dor drecht, Delft, Leiden en Haarlem soms knap rumoerig toeging, werd Amsterdam toch meer en meer het toonbeeld van een zich sterk ontwik kelende gemeenschap, waar men wel wat anders aan het hoofd had dan zich te storten in politieke twisten. Het gevolg was dan ook, dat Amster dam hoe langer hoe meer in belang rijkheid toenam. Vooral de Hene gouwse graaf Willem IV, die over het algemeen niet zo best staat aange schreven in de vaderlandse geschiede nisboekjes. zag het belang van Am sterdam in Op 9 december 1342 gaf hij de stad nieuwe handvesten, welke de grondslag legden voor de verdere bloei van de stad. Ruim twee jaar later verzamelde hij in de Amster damse havens een vloot om daarmede een leger naar Friesland te vervoeren ten einde enig gezag in dat land te krijgen. Deze expeditie mislukte jam merlijk, Willem IV sneuvelde 26 sep tember 1345 te Wams in Friesland, een feit, dat vandaag de dag de har ten der nationalistische Friezen met vreugde vervuld. Het sneuvelen van Willem IV had Kwalijke gevolgen, want hij overleed kinderloos en zijn zuster Margaretha, gehuwd met de Duitse keizer Lodewijk de Beier, volg de hem op. Haar zoon, de latere graaf Willem V. was van oordeel, dat hij als man beter zou kunnen regeren dan zijn moeder en het gevolg was een hevige familieoorlog, het begin van de Hoekse en Kabeljauwse twis ten. Liet Amsterdam zich met deze twisten ln? Weinig. Al meteen koos Amsterdam de zijde der Kabeljauwen, d.w.z. de partij van de latere Willem V, en aangezien deze aan het langste eind trok, was dit voor Amsterdam verre van onvoordelig. Waren van tijd tot tijd de vier belangrijkste steden van Holland: Dordrecht, Haarlem, Delft en Leiden al meermalen door de graaf tot nader beraad uitgenodigd, ter dagvaart geroepen, in 1349 kwam Amsterdam hier als 5de stad bij, en de adviezen van Amsterdam schijnen zo de goedkeuring van graaf Willem V te hebben weggedragen, dat hij in een oorkonde van 10 mei 1355 spreekt van 'sijne lieve Stede van Amstelre- dam'. Het zat dus wel goed? Ja, maar toch maar beel kort, want kort hierop werd WiiJcm V krankzin nig en werd afgevoerd naar Henegou wen en kwam zijn broer Albrecht naar Holland, waar hij zich door de steden als ruwaard - plaatsvervanger - liet inhuldigen; in Amsterdam op 11 maart 1358. De stad slond nogal scep tisch tegenover Albrecht, want deze Het muziekkorps Ad Vendo uit Sneek gaat voortaan gekleed in door de Amsterdamse mode-ontwerper Frans Molenaar ontworpen nieuwe unformen. Ter gelegenheid daarvan gaf het korps een uitvoering voor zijn winkel aan de Amsterdamse Van Baerle straat. DEN HAAG Naar aanleiding van de plannen, van de gemeente Den Haag oan de gemeentelijke ambtena ren te verpflidhten een ziektekosten verzekering te sluiten bij het Insti tuut Ziektekostenverzekering Ambte naren (LZA) dreigt een meningsver schil tussen de gemeente en het Alge meen Ziekenfonds De Volharding (A- ZIVO) te ontstaan. De gemeente, die de ambtenaren jaarlijks een vergoe ding gelijk aan ongevèer de helft van de vrijwillige ziekenfondspremie uit keert, veronderstelt dat aansluiting, van de ambtenaren 'bij de IZA vooij haar voordeliger zou uitkomen. Vooij met name de lagere ambtenaren en ongehuwden dreigt $eze IZA-regeling echter - ongunstiger te zijn dan de huidige ziektekostenverzekering. Bo vendien zouden vele AZIVOiverzekeu- de ambtenaren niet langer gebruil kunnen maken van AZIVO's tandheel kundige dienst. Voor hogere ambtena ren zou de IZA-regeling daarentegeiji wel voordelig zijn. Zij kunnen name lijk zij het tegen bijbetaling -h- particulier naar de arts, wat hen blj; het oplopen van de bijbetalingen eejm vergoeding van de extra-kosten ople vert. Met een alle Nederlanders om vattende volksverzekering dn zicM lijkt de nieuwe IZA-regeling d AeZW- VO wat vreemd. Het fonds ziet in d?t stukje apartheid geen enkele behoefik» en stelt zich op het standpunt dat dl» achterblijvende!! door hogere premies als gevolg van verkleining van heji draagvlak zullen worden benadeeld, j 1934 In plaats van kaarten Eben Haezer 1974 was, hoewel niet fanatiek, Hoeksge- zind en dat kon natuurlijk moeilijk heden gaan opleveren. Amsterdam bleef Kabeljauws, maar toch ook weer niet zo om dat met het zwaard te bewijzen. Liever gebruikte het zijn macht om in samenwerking met de Hanzesteden grote invloed te krijgen in Denemarken en om zich zoveel mogelijk te ontdoen van de concur rentie der Zuiderzee- en IJsselsteden, die in die tijd ook nog hun verbindin gen met de Oostzeelanden hadden. Amsterdam bleefechter op eigen kracht vertrouwen, sioot zich niet aan bij de Hanze, maar bleef een eigen politiek voeren, welke de stad bepaald geen windeieren legde. En hoe stond het met het bestuur van de stad? Amsterdam had een eigen bestuur, vier burgemeesters, waarvan er drie elk jaar op Maria Lichtmis 2 februari aftraden, en dan drie anderen gekozen werden. De burge meester die aanbleef moest echter wel het volgend jaar aftreden. Er was ook een meer algemeen bestuur, gevormd door de raden en dan was er uiter aard nog de rechtspraak ook. Het schijnt in die jaren vrij moeilijk te zijn geweest, om stadsbestuurders te krijgen, want zij die daarvoor in aan merking kwamen hielden zich toch liever bezig met de handel. Toch was het stadsbestuur bepaald niet slecht, misschien ook omdat men terug kon vallen op bekwame stadsambtenaren. Ambtenaren Waren er toen al ambtenaren en zaten die toen al ln een stadhuis? In het handvest van graaf Willem IV van 9 december 1342 wordt gesproken van 'dat schrijfambocht' en hiermede is het secretarisschap bedoeld. D e secretarie droeg vanluds de naam van 'Scryfkamer' en de secretaris heette aanvankelijk 'der Stede Clerck'. Er waren er meer dan één, maar of zij hun werk in een apart huis verrich ten valt niet te bewijzen. Er bestaat een veronderstelling, dat in de buurt van de Oudezijds kapel een huis moet zijn geweest waar met alleen de ste delijke administratie werd afgedaan, maar waar ook de vergaderingen van het stadsbestuur plaatsvonden. Het is mogelijk, maar het is evenzeer moge lijk, dat der Stede Clercken gewoon thuis hun werk deden en dat de stadsbestuurders voor hun vergaderin gen gebruik maakten van een ruimte in de Oude Kerk. Zekerheid hierover bestaat niet, maar wel is zeker, dat Arasterdam in de eerste eeuw van zijn bestaan al meteen krachtig tot ontwikkeling is gekomen. Als men het eerste eeuwfeest gerekend van 1275 af heeft gevierd, dan had men daar wel aanleiding toe'. DEN HAAG Als aan het eind van dit jaar het schrootverwerkingsbedrijj f Pametex aan de Binckhorstlaan dp een nog nader aan te wijzen plaats :1a Nederland een tweede autoverniieti'- gingsimstallatiie in gebruik neemt, zjH Den Haag de grootste autosloper va»i Europa rijk zijn. De totale capaciteit van het bedrijf zal dan zijn opgevoeijn tot een slordige 400.000 auto's pfür jaar, ofwel 150.000 ton hoogwaardig; schroot en vijf miljoen kilo noiffc- ferrom ater i alenOm de aanvoer v«üi de autowrakken vlot te doen verlopcti heeft Pametex een mobiele autowrak- kenpletter, een combinatie van dril'' trucks met oplegger aangeschaft, ééni voor de machine en twee voor heG vervoer van de in elkaar gedrukt»; wrakken. Volgens Pametex is dezt; autowrakkenpletter uniek voor Neder land. Voor wat de verdere uitbreiding van het bedrijf betreft heeft Pametei al plannen klaar om in de toekomst ook in de buurt van Brussel een vernietigmigsinstallatie in vaktaal', 'shredder' neer te zetten. j DEN HAAG Nu, in verband mejt gewijzigde bouwplannen, vaststaat, daft het HOT aan de Oranjebuitensingell in de eerstkomende jaren niet vootr sanering in aanmerking komt, wordt, het volgens B. en W. noodzakelijk een aantal reeds lang noodzakelijk geble ken voorzieningen in en aan het thea ter te treffen. Dit mede gelet op het feit dat het theater in de bijna 5 jaar van zijn bestaan intensief is bespeel^, het HOT werd in die periode dooifi circa 250.000 mensen bezocht. De verbouwing betreft de verplaatsing van de kassa naar de foyer, ee«i nieuwe garderobe met o.a. 50 afsluit bare kasten elk door twee personen tic gebruiken, een grondige opknapbeurt van de foyer, verbetering van de toe»- gang tot de theaterzaal en voorzienin gen aan het plafond. De totale kosten van deze verbouwing komen neer op 81.200. De werkzaamheden worde n uitgevoerd o.l.v. het architectenbu reau dat ook de verbouwing hedflt verzorgd. B. en W. stellen de ralifl voor een eenmalige subsidie vin 81.200 aan de Haagse Kunststichtijijg te verlenen. DEN HAAG 'Het as ander A tad jammer diat er niet meer gegrelpen konden worden, het moet in Nootdorp eens afgelopen raken met het nukken van relletjes', aldus de Officier tyan justitie bij de Haagse politiereca liter toen drie Nootdorpers terecht stoniden in verband met het hinderen vair» de brandweer op nieuwjaarsnacht tijn het blussen van een grote straatbitfind. Een week gevangenisstraf voor I een 26-jarige bankwerker; geldboete van 150 en voorwaardelijk een gevangenisstraf met een proeftijd, van 2 jaar voor een 24-jarige beier en( een 22-jarige tulnderskneoht luidde/ het vonnis nadat de Officier mr. du K. Dek voor iecler van hen een jweek voorwaardelijke gevangenisstraf j had gevorderd. De politierechter overwoog, dut de bankwerker de raddraaier bij <le ge beurtenissen is geweest en ook treeds tal van vonnissen op zijn naam heeft staan o.a. wegens mishandelingge weldpleging enz. De bewuste nacht dreigde de brand welke op het kruispunt Veen>w< ig-Del- f landstra-at 'was aangestoken zo-flanige afmetingen aan te nemen, dfat de brandweer werd gealarmeerd. I Deze was nauwelijks gearriveerd o|: een regen van tegels, keien en s'tukken hout viel op de brand wee j Rieden, waarvan er drie werden gewoed. De projektielem kwamen uit de i richting van de woning van beide Eerstge noemde verdachten, twee brojsrs, die nabij het kruispunt woonachtig zijn. De bankwerker ontkende iets 'v.e. heb ben gegooid en had felle kriti ek op de politie, die hem maar aisff dader had aangewezen, terwijl er eert! dichte groep mensen stond en door a/nderen werd gegooid. 'Men heeft u in eik geval blürkend', constateerde de Officier, ook tal vond hij het jammer, dat er niet nieerdere zijn gepakt. De brandweer Jhad de waterstralen op de aanvallers! gericht en de tuindersknecht zei lótvaad te zijn geworden omdat zijn fkostuum daardoor werd bedorven. Zo de Heere wil en wij leven, hopen onze Ouders en Grootouders J. Voordijk en A. C. Voordijk-Brus6aard op 12 juli de dag te gedenken dat zij 40 jaar geleden dat zij 40 jaar geleden in het huwelijk zijn verbonden. Dat de Heere ze ook in de levensavond goed en nabij wil zijn is de wens van de kinderen en kleinkinderen. Oldebroek: G. Voordijk D. F. Vordijk-Westhoff Oud-Beijerland: A Brussaard-Voordijk B. Brussaard L. A. van Dam-Voordijk L. J. van Dam G. L. Voordijk L. Voordijk-Doolaard en kleinkinderen Oud-Beijerland, juli 1974, Evertsenstraat 17. Gelegenheid tot feliciteren vrijdag 12 juli van 8 tot 10 uur in Hotel „de Oude Hoorn", Marktplein 8, Oud-Beijer land. Onze lieve Vader en Opa Jacob de Waard Weduwnaar van Alida Koudstaal is gisteravond laat in de ouderdom van 89 jaar voor ons geheel onverwacht in Christus ontsla pen. Rotterdam: J. Bouterse-de Waard T. Bouterse Slikkerveer: H. E. van Bemmel-de Waard B. M. van Bemmel klein- en achterkleinkinderen Rotterdam, 4 juli 1974. Huize 'Den Hoogenban', Van der Sasstraat 15. Corr. adres: Rotterd. Rijweg 174, Rotterdam-8. D.v. maandag 8 juli zullen wij Vader begraven in de blijde zekerheid van de opstanding van het vlees en het eeuwige leven. Om 1 uur wordt een rouwdienst gehouden in Hui ze 'Den Hoogenban', waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats 'Hof wijk' aan de Delftweg 230 (Overschie) om circa 2 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in Huize Den Hoogenban'. Jeruzalem, mijn vaderhuis, mijn moederstad, wanneer zal ik u zien? Wij zijn op reis naar u en naar de Heer! Gezang 265 vers 21. Heden nam de Heer tot Zich, na een moedig en geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde Man, onze lieve, zeer zorgzame Vader, Schoonva der, Zoon, Schoonzoon, Broer, Zwager en Oom Jolianaies Sclieip op de leeftijd van 52 jaar. Voorburg: A. C. Schep-Noordegraaf Zoetermeer: Josien Bolt-Schep Klaas Bolt Voorburg: Hans Schep En verdere familie. Voorburg, 4 juli 1974. Uhlenbeckstraat 4. Thuis geen bezoek. Geen bloemen. De overledene is opgebaard ini de rouwkamer, Burg. van Karnebeeklaan 13 's-Gravenhage: be zoek vrijdag en zaterdag van 10-12 uur en zondag van 12-1 uur. Er zal een rouwdienst worden gehouden maan dag 8 juli om 12.30 uur in de Vaste Burchtkerk, Potgieterlaan 13, waarna de begrafenis zal plaats hebben om 2 uur op de Oosterbegraafplaats aan de Rodelaan. Van ons ging heen Willem Boerman echtgenoot van Maaike van Dijk, in de leeftijd van 77 jaar. Manmoedig en zonder klachten droeg hij het hem opgelegde lijden tot de Heer Zijn moege streden kind tot Zich nam. Zijn leven en sterven stonden in het teken van Psalm 138. Wij verliezen in hem een lieve, zorgzame Man, Vader en Grootvader. Dordrecht: M. Boerman-van Dijk W. Boerman C. G. H. Boerman-Gerritsen Wim Ada en Gerrit Kees Kaatsheuvel: C. Boerman A. Boerman-Flach Wim en Joyce Nettie en Frans Frank Caroline Dordrecht, 3 juli 1974. Correspondentie-adres: Frans Lebretlaan 23. Geen bezoek. Geen bloemen. De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 6 juli a.s. om 10 uur op de Algemene Begraafplaats te Dordrecht. „Uw genade is mij genoeg". Heden nam God tot Zich mijn lieve Vrouw en onze zorgzame Moeder, Schoonmoeder en Groot-i moeder Neeltje Bicver echtgenote van C. Chr. Hakstege, op de leeftijd van 64 jaar. Mede namens verdere familie: C. Chr. Hakstege Kinderen en kleinkinderen Ermelo, 4 juli 1974, Eksterstraat 264. Geen bezoek aan huis. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 6 juli a.s. van 24 uur n.m. in het Gemeentecentrum, Sta tionsstraat 135 (bij Immanuëlkerk). De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden maandag 8 juli a.s. om 12 uur in het Ge meentecentrum, Stationsstraat 135, waarna de ter aardebestelling zal plaatsvinden in het familie graf op de Algemene Begraafplaats te Ermelo om 1 uur. Zo is dan wie in Christus is een nieuwe schep! ping; Het oude is voorbijgegaan, zie het nieuwe is gekomen. 2 Cor. 517. Heden is onverwacht van ons heengegaan mijn lieve Vrouw, onze zorgzame Moeder Otttoüna Hendrika van Tol-üNauman op de leeftijd van 59 jaar. J. C. van Tol Mar ja Ottolina Hendrika Boskoop, 3 juli 1974, Fazamtendreef 1. Liever geen bloemen. CondoJeantiebezoek 's avonds van 7.309.00 uur. De begrafenis is bepaald op maandag 8 juli a.s. te 14.00 uur op de Nieuwe Algemene Begraaf plaats aan de Roemer te Boskoop. Zo Gij in 't recht wilt treden, o Heer, en gadeslaan onz' ongerechtigheden: Ach, wie zal dan bestaan. Psalm 130 2, Heden nam de Here God tot Zich, na een lang durige ziekte, onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Petronelk Vrolijk weduwe van Maarten Taal, op de leeftijd van 65 jaar. Uit aller naam: Familie Vrolijk Familie Taal 's-Gravenhage, 4 juli 1974, Om en Bij 43. Geen bloemen. De overledene is thuis opgebaard. Condoléance- bezoek: vrijdag- en zondagavond van 7—9 uur. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 8 juli om 10.30 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Vertrek van dé familiewoning om 10.15 uur. Na een geduldig gedragen lijden is zacht en kalm van ons heengegaan mijn lieve Man en onze lieve Vader en Grootvader Pieter Schalk echtgenoot van H. Hogewoning, in de ouderdom van 70 jaar. Abbenes: H. Schalk-Hogewoning Nieuw Vennep: H. Schalk J. L. Schalk-Geervliet Simpelveld: J. Schalk G. Schalk-v. Hameren en kleinkinderen Abbenes, 2 juli 1974. Cornelia Sophialaan 10. De rouwdienst zal gehouden worden op vrijdag 5 juli a.s. des nam. 1.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te Abbenes, waarna de teraardebestelling om 2.30 uur zal plaats vinden op de Ned. Herv. begraafplaats te Abbenes. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestel ling in het dorpshuis ,,'t. Praatpunt", aan de Hoofdweg te Abbenes. Heden is uit ons midden weggenomen onze Zwager en Oom Arde van Delft Ik heb u bij uw naam geroepen. GIJ zijt Mijn, C. d. Perk- Korpelshoek H. Glasbergen A. Glasbergen Korpelshoek M. J. Korpelshoek C. Korpelshoek A. Korpelshoek-Brouwer Neven en nichten, Katwijk, Juli 1874. Arie Reijers weduwnaar van GEERTJE NAGTEGAAL. In de leeftijd van 86 Jaar. Schiedam: E. J. van der IIum-Reijers W. F. van der Hum Dordrecht. 30 Juni 1974. 'Vijverhof', kamer 005, Henri Polakstraat 7. Oe begrafenis heeft in stilte plaatsgehad. Want door genade zijt gij behouden. Efeze 2 8. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en moedig gedragen lijden, onze zorg zame Moeder, Schoonmoeder en Oma Jannetje iNoorlander weduwe van Willem Valkenburg, in de ouderdom van 87 jaar. Mede namens verdere familie: C. W. Valkenburg 's-Gravenhage, 3 juli 1974. Huize „Landscheiding", Isabellaland 1700. Correspohdentie-adres: Robertaland 19. Geen bloemen Geen bezoek De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 6 juli a.s. te 10.30 uur in bovengenoemd bejaarden- centrum, waarna de teraardebestelling zal plaats hebben te 11.30 uur op de begraafplaats „Nieuw Eykenduynen", Kamperfoeliestraat 2a. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis-- plechtigheid in de ontvangkamer van de begraaf plaats. VAN DER STEENHOVENPLEIN 1 POSTBUS 444 DORDRECHT In de LEERLINGENFLAT van ons modern ziekenhuis is per 1 september aanstaande plaats voor een die bereid is om wisselende diensten te verrichten, voornamelijk 's avonds, 's nachts en gedurende de weekends. Deze diensten worden in overleg met de andere portiers bij toerbeurt verricht. Voor deze functie gaan onze gedachten uit naar een kandidaat van ca. 35 jaar. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan het hoofd Personeelszaken van ons ziekenhuis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 14