Eddy Merckx met 'gangmaker' eenvoudig naar leiderstrui Jim Connors eist honderd miljoen dollar Vlaardingen spant kort geding aan Atleet Ben Jipcho in opspraak Zwikstra: 'Liever eerst 'gelijkspel' Gerben Karstens kansloos door lekke band in slotfase Jos Hermens stelt ook record op 3000 m. scherper Vandaag Hirt Europees kampioen in Drakenklasse KLM koopt twee Boeing-combi's Finale damesenkelspel op Wimbledon tussen Chris Evert en Olga Morozova TROUW/TCWA.RTET VRUDAG 5 JULI 1974 SPORT TL0/K11 CHALONS-SUR-MARNE Eddy Merckx kon de gelegenheid niet la ten voorbij gaan. Hij mocht het ook niet in de zevende etappe van de Ronde van Frankrijk. De motor, die in de tweede van de vier bochten op het aankomstcircuit te Chalons de renners passeerde, was een te ideale gangmaker om hem zo maar te laten passeren. Merckx greep de kans. Albert Huizebosch, Kees Bal en Piet van Katwijk, die op hetzelfde moment met nog 900 meter te rijden een zelfde mo gelijkheid hadden, lieten de motor en de gelegenheid passeren. Eddy Merckx is namelijk niet alleen de sterkste renner uit de ronde, hij is ook de slimste en waarschijnlijk de handigste. Hij had in ieder geval de macht mee te sprinten met de motor die tijdens het optrekken na de bocht heel even een unieke positie in zijn 'slipstream' aanbood. Gerben Karstens, dankzij de premie sprints onderweg, in het bezit van weer twee seconden voorsprong op Merckx, zou de geiegenheid zonder twijfel ook hebben aangegrepen. Hij echter kon trui noch positie verdedi gen dn de eindsprint doordat hij op 1300 meter van de eindstreep een lekke band kreeg. Albert Huizebosch maakte een vergissing. Hij wist niet. of was vergeten wat waarschijnlij ker is dat na de eerste doorkomst over de kalklijn nog een volledige ronde van 1300 meter moest worden OSLO Tijdens internationale atle tiekwedstrijden in het Bislet-stadion heeft Jos Hermens gisteravond het Ne derlandse record op dc 3000 meter verbeterd. De Nijmeegse atleet liep de afstand in 7 minuten en 44.4 secon den. Het oude record stond sedert 8 augustus van het vorig jaar (Papen dal) reeds op zijn naam met 7.49.2. Eerder dit seizoen stelde Hermens ook zijn eigen record op de 5000 me ter scherper (13.27.2). gereden. Zijn juichend opgestoken arm was voorbarig en hij legde zich bij de feiten neer toen Merckx hem passeerde. Hij bezat ook niet meer de kracht nog eens 'aan' te gaan. De manier waarop om de seconden wordt gevochten, iö tekenend voor de 61e Ronde van Frankrijk tot nu toe. De ronde kent slechts strijd in zijn dagelijkse eindsprints en in de pre miesprints, point chaudes, knelpunten zeggen de Belgen, die zijn aange bracht om de koers te verlevendigen hebben in de eerste week het bezit en het verlies van de leiderstrui mede bepaald. Na een proloog en zeven etappes zijn er nog een kleine negen tig renners die op minder dan drie minuten van de leider in het alge meen klassement staan. Merckx heeft in zeven dagen, door zijn sprint kracht bijna gen minuut aan tijdsver- goedingen binnengehaald. Het echte gevecht heeft nog niet plaatsgevonden in de Ronde van 1974. De Tour op de bergen en te veel ploegen vinden het uitstekend. Merckx handhaaft zijn positie reke nend als Anquetil in zijn beste jaren. Sercu en zijn ploegmakkers zijn al lang gelukkig met de ontwikkeling die hen in de dagelijkse sprints naar de finish al drie etappe-overwinnin gen heeft opgeleverd. Rust begeren de Spanjaarden van wie Perurena en Ab- illera met een overtuigende voor sprong het bergklaszement aanvoeren na doorkomsten op heuvels die met de benaming 'vierde categorie' al overgewaardeerd zijn. Deze ontwikkeling lijkt het algemeen belang te dienen. De rust wordt aan vaard. ook door de renners van de Nederlandse ploeg, die zich met ani mo in de eindsprints storten en zich daarin redelijke prijsvechters tonen. Ook de Nederlanders rekenen erop dat in de bergen hun eerste man Fedor den Hertog zich zal kunnen onderscheiden. De instelling lijkt ge rechtvaardigd door het gemak waar mee allen zich tot nu toe hebben kunnen handhaven. Zo gemakkelijk, dat zelfs zij, die tegen deze ronden hebben opgezien, eerlijk toegeven dat de Tour hen tot nu toe enorm is meegevallen. Het kon ook niet anders. Gisteren werd de rit over iets meer dan 220 kilometer afgelegd me» een gemiddel de van minder dan 32 kilometer over een parkoers dat zelfs met de beste wil Zevende etappe: 1. Merck* 'Belg. AïbanD 221 kilonieter in 6 uur. 38 minuien en 37 seconden, met tiJdvergoe'Mng 6.38.17), 2. Sercu (Belg, Cribiori) z.t., met tijdvergoe- dirig 6.38.22, 3. Esclnssan (Fra, Plaud) z.t., met liidvergoedlng 6.38.271. 4. Guimard (Fra. Cadioui z.t met tljdvergoeding. 6.38.32. 5. Van Springel (Belq. Van Vaerenbergh) 6.38.37. 6. Piet van Katwijk (Ned. Ltcbregls), 7 Teirlinck (Belg. StablinskÜ. 9. Gerard Wanen (Ned. Caput!. 9 Mourloux 'Fra. cmun. '0 Wezetnnel (Belt». Van Vneren- h°rehi 11. Hohan 'Eng, Caput). 12 Rouxel F-.i Plaud1. 13 Blocher (Fra FaubertV 14, Allan i Aus. LlebrestiO. IR Wil de Vlam 'Ned. T.iebregtsl 16 "an Roosbroek- 'Belc. Vpri Vaerenherehl, 17 l.eman 'Belc Van vnerénberffhl. 18. Gnalazzlnt (It. Cribiori), '4 VJntJeiis 'Belp. Albanil. 20. Ovion (Fra, »>)siid). 21 Van Loov (Belg. Schottel. 22. Rota dt Cribiori). 23. Delcrolx (Belg Aha- ni 24 Perm (Fra. Caput). 25. Kees Bal 'Ned. Caoutl. 28. Huizebosch 'Ned. Lie- hregto 51 Gerrie Knetemnnn 'Ned Caoutl. '8. Henk Poppe 'Ned. Llebregtsl. 84. Fedor den Hertog 'Ned. Llebregtsl '11. Henk Prinsen (Ned, Llebregtsl. 116. Wim Prinsen 'Ned, Llebregtsl. 124. Karstens 'Ned. De Muerl allen in dezelfde tijd: 6.38.37. Algemeen klassement: 1. Merckx 'Belg Alba nil 34 uur, 15 minuten en 47 seconden 2 Sercu (Belg. Criblorl) op 7 sec.. 3. Karstens 'Ned. De Muerl op 18 sec., 4. Bruyere 'Belg. Albanil op 37 sec.. 5. Pollentler (Belg. Schotte) op 57 sec.. 6 Van Sprlngel 'Belg. Van Vaerenberghi op 1.00. 7. Moline- rls Fra. iDe Muerl op 1.07. 8 Hoban 'Eng. Caputi op 1.07, 9. De Witte 'Belg. Schottel op 1.20. 10. Manzaneque 'Spa Morenol op 1.21. 11. Agostinho 'Port. De Muer' od 1.26, 12. Lasa 'Spa. Barrutia) op 1.32. 13. Esclas- san 'Fra. Plaudl op 1.33. 14. Kees Bal 'Ned. Caput) op 1 37. 15. Danguillaumc 'Fra, Plaud) op 1.37, 16. Pesarrodona (Spa. Barru tia) op 1.38. 17. Thovenet (Fra, Plaud) op 1.40, 18. Fedor den Hertog (Ned, Liebregts) op 1.42. 19. Henk Poppe (Ned. Liebregts) op 1.43, 20. Gerrie Knetemann (Ned. Caput) op 1.43. 52 Piet van Katwijk (Ned. Liebregts) op 2 03. 84. Henk Prinsen (Ned Liebregts) op 3 00. 101. Gerard Vianen (Ned, Caputi op 9 24. 111. Albert Huizebosch (Ned. Liebregts) op 11.15. 117. Wim Prinsen (Ned, Liebregts)' op 16.19. 119. Wil de Vlam (Ned. Liebregts) op 20.47. Dagploegenklassement: 1. Albanl 19 uur. 55 minuten en 31 seconden, 2. Cribiori 19.55,36. 3, Plaud 19.55.41, 4. Cadlou 19.55.46, 5. Liebregts 19.55.51. 6. Caput 19.55.51, 7 Van Vaerenbergh 1955.51. Algemeen ploegenklasscment: 1. ^lbani 103 uur. 45 minuten en 2 seconden. 2. Dc Muer 103.46.09, 3. Cribiori 103.47.17, 4. Van Vae renbergh 103 47.13, 5. Schotte 103.47,24. 6. Barrutia 1Ö34802. 8 Liebregts 103.50.09. Puntenklassement: 1. Sercu 146 punten; 2. Karstens 87. 3. Gunlazzini 65. 4 Esclassan 61. 5. Van Katw.jk 58, Merckx 56. VLAARDINGEN FC Vlaardingen zal op dinsdag 9 Juli voor de arrondisse- mentsrechtbank van Utrecht een kort geding aanspannen tegen de Konink lijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) waarin alsnog toetreding tot de com petitie betaald voetbal zal worden geëist. FC Vlaardingen zal worden verte genwoordigd door mr. W. J. Wortelboer en mr. J. W. R. Sander, beiden uit Den Haag. President van de rechtbank is mr. W. van Dijk. FC Vlaardingen is voortgekomen uit Fortuna Vlaardingen dat teruggekeerd Is naar de amateurs. FC Vlaardingen kon niet binnen de gestelde termijn aan de eisen van de KNVB voldoen. Die eisen golden dan vooral de finan ciële kant van de zaak. Die is overigens nu rond, waarbij FC Vlaardingen be schikt over een bankgarantie voor de komende drie Jaar. ROEIEN De acht van Aegir heeft gisteren op de Theems in de eerste race voor de gelijknamige cup gewonnen van de Britse Bedford Rowing Club. De Groningers legden het traject van 2110 meier af in een tijd van zeven minuten en 25 seconden en hauden daardoor vier lengten voorsprong ATLETIEK De Oostduitser Reinhard Theinier heeft op de eerste dag van de nationale kampioenschappen een nieuw Europees record kogclsllngeren geves tigd, tevens het nieuwe wereldrecord. De Oostduitser slingerde de kogel 76.60 me ter ver. Het oude record stond op naam van de Westduitser Walter Schmidt PAARDESPORT Nelson Pessoe heeft tijdens een concours hippique in le Betile een springconcours gewonnen. Pessoe be reed het paard Pernod. Hij verzamelde 30 punten meer dan de Fransman Hubert Parot inet Tic. ATLETIEK Bij internationale atletie kwedstrijden In Joensuu heeft de werel drecordhouder discuswerpen, de Zweed Ricky Bruch. een nederlaag geleden te gen de Fin Penttl Kahma. Het verschil bedroeg 36 centimeter: 65.92-64.56 BOKSEN De Rottersamse boksprof Gerard Bok komt zaterdag in het Belgi sche Kalken uit tegen de Belgische lichtweltersgewicht Frans Meganck. W1ELERENNEN De Rus Sergei Chelpa- kov ls bij de Jeugd wereldkampioen op de weg geworden. Jo van Herweerden was inet een derde plaats de best geplaatste Nederlander. Gerben Kastens rijdt ontmoedigd met een lekke band over het par cours van aankomst. Naast hem zijn ploeggenoot Bernard Croyet. van de wereld niieit moeilijk kon wro- den genoemd. Het peleton nam er zijn gemak van tussen Bergen en Chalons sur Marne. Zo nadrukkelijk dat zelfs op het langzaamste schema een achterstand van veertig minuten werd geboekt. De aanloop naar het strijdtoneel is in alle opzichten vlak. Een opvallende tegenstelling tot de voorgaande jaren. Het aantal uitval lers, drie slechts tot nu toe en twee van hen door verwondingen, is te verwaarlozen. In 1971, waren het er ook maar vier,maar er" stöndefr slechts vijftien renners op minder dan een minuut van de leider. De anderen hadden achterstanden van ze ven minuten tot een half uur. Veer tien uitvallers kende de ronde van 1972 in de eerste week. Acht van de mensen die toen nog in koers waren hadden een achterstand van minder dan acht minuten, de rest werd van leider Guimard en nummer twee-op- elf-seconden Merckx gescheiden door verschillen van tien minuten tot meer dan een uur. In de ronde van 1973. was Ocana na zeven dagen al eigenlijk al zeker van de eindoverwinning met bijna drie Van onze sportredactie NAIROBI Binnen de atletieffede- ratie van Kentia is opschudding ont staan naar aanleiding van berichten als zou de bekende atleet Ben Jipcho tijdens zijn amateurtijd meer geld hebben verdiend dan nu in zijn status als professional. Het Internationaal Olympisch Comité heeft de Keniaanse atletiekbond een brief gestuurd waar in het om een onderzoek vraagt naar de juistheid van de beweringen die hoofdzakelijk afkomstig zouden zijn van het Amerikaanse sportblad 'Sports Illustrated' en de Londense 'Times'. Gisteren is de Keniaanse atletiekfe- deratie in spoedzitting bijeengeweest om zich over de berichten rondom de verdiensten van Jipcho te beraden. Jipcho zélf heeft ontkend dat hij zich ooit zou hebben uitgelaten over zijn verdiensten als amateurateleet. De voorzitter van de nationale atletiekfe- deratie heeft verklaard dat men niets te verbergen heeft tegenover de bui tenwereld. Hij verklaarde dat zijn land, altijd volgens de regels van de Internationale Amateur-Atletiek-Fe- deraties heeft gehandeld'. I minuten winst op Zoetemelk, met slechts vijftien renners 'binnen' tien minuten en de anderen op een achter stand die voor de laatsten was opgelo pen tot een uur en drie kwartier. Die ronden hadden :n de eerste week al bergen ontmoet en strijd gegeven. De Tour, die in Brest werd wegge schoten, wordt bepaald door het ver langen om de strijd te vermijden. In bijna 1400 kilometer wedstrijd is er nog geen ontsnapping geweest, die een winst van een minuut of meer ople verde. In de rit {van gisteren vestigde Albert Huizebosch met vijf vlucht- makkers, het record: 5r> seconden. Het gaatje, gemaakt terwijl de groep rus tig voortpeddelde, werd snel uitge- poetst. Twee ritten, samengesteld in en dubbelprogramma heden over bij- ,na 300 kilometer scheiden de renners nog van de echte bergen die morgpn in het traject verschijnen. Tot. zo lang zullen de bokken en de schapen bij elkaar blijven. Vechtend om de kleine happen van enkele seconden tijdver- go e ding, die met Merckx de sprinters Kanstens en Sercu tj» nu toe tot de hoofdfiguren in dc Tour hebben ge maakt. 8eRIT chAlons- SUR-MARNE P6km y 5 Curmont CHAUMONT 152 km Oiwlayil-Grothaux^ BESANC0N® Van onze sportredactie MEDEMBLIK De Westduitser Hirt is gisteren op het IJselmeer Europees kampioen in de drakenklasse gewor den. Met nog één wedstrijd, te gaan heeft Hirt zich onbereikbaar gemaakt voor de concurrenten. Hirt werd gis teren tweede achter de Deen Böres- sen. Diens landgenoot Funder-Niels- sen werd derde. Van dc deelnemende Nederlanders wérd Visser zesde en Bakker eindigde op de achtste plaats. In het algemeen klassement waarin Hirt met 18 pun ten aan kop gaat, staat de Fransman Manset tweede (32, 4), de Deen Fun- der-Nielssen derde (50.4) en de Frans man Sence vierde (51). Visser is op de zesde plaats de eerste Nederlander met 59.4 punten. BEN JIPCHO opspraak AMSTERDAM De KLM heeft bij de Boeing fabrieken in Seattle twee Boeing 747 combi vliegtuigen besteld, uitgerust met General Electric moto ren. Met deze- aankoop is, inclusief reserve onderdelen, een bedrag ge moeid van circa 80 miljoen dollar. De KLM vliegt reeds met zeven 747 B-toestellen, een versie alleen ge schikt voor het vervoer van passa giers. De thans bestelde Boeing 747 Combi toestellen kunnen als volledig passagiersvliegtuig worden ingezet met maximum 428 passagiers en 33 ton vracht, maar ook als half passa gier half vrachtvliegtuig, waarbij de achterste helft van de cabine als vrachtruim wordt benut. Van een speciale verslaggever LONDEN Jimmy Connors, de verloofde van Chris Evert, heeft gis teren op de zoveelste bijna verregende Wimbledondag voor publici teit gezorgd. Hij heeft in .New York veen eis tot schadevergoeding in gediend tegen spelersvakïjondmanagbr Jack Kramer van niet minder dan honderd miljoen gulden. EDDY MERCKX weer in het geel DUSSELDORP 'De finale van het toernooi om het wereldkampi oenschap tussen Wost-Duitsland en Nederland wordt tast en zeker de spannendste en meest aantrekkelij ke wedstrijd', meent Willy Weyer, voorzitter van de Duitse sport bond. Als uitslag voorspelt hij dan ook 22, hetgeen betekent dat er een tweede wedstrijd zou komen. De meeste betrokkenen voorspellen trouwens een uitslag met hooguit twee doelpunten verschil, maar meestal een marge van één treffer. De 'KNVB-minisWr van financien' Ton Zwikstra denkt daarbij ook aan de centen, want: 'Ik hoop dat het in dc eerste wedstrijd na ver lenging 33 is en dat Nederland twee dagen later met 10 wint. Dan slaan we twee vliegen In een klap. We verdienen dubbel en wor den wereldkampioen'. Enkele voorspellingen zijn (voor West-Duitsland-Nederland): Johan Cruijff 12, Johan Neeskens 12. Sjaak Swart 12. Barry Hulshoff 1—2, Arie Haan 0—1, Ruud Krol 02, Ton Zwikstra 33 na verlen ging, 01 in de tweede wedstrijd. Vladislao Cap 11, Ramon Here- dia 12, Roberto Pcrfunto 1, Mario Zagalo 12, Dennis Law 2 0, Roberto Rivellno 23, George Knobel 12, Eddy Merckx 12, Helmut Haller 10, Georg Krona- witter (burgemeester van München) 21, Kazimierz Gorski 21, Robert Gadocha 10. GELIJK SPEL FRANKFURT Mocht de finale van het toernooi om de wereldbe ker tussen Nederland en West Duitsland eindigen in een gelijk spel, dan zal er twee maal 15 minuten verlengd worden. Als er dan nog geen overwinnaar is, dan zal de wedstrijd dinsdag over wor den gespeeld met dezelfde bepalin gen. Indien er dinsdag na 120 minuten voetbal nog geen nieuwe wereldkampioen is, moeten penal ties de beslissing brengen. Beide elftallen mogen dan vijf keer van elf nieter hun geluk be proeven. Als ook hier geen beslis sing door valt, dan zullen Neder land en West-Du i Island om de beurt een strafschop nemen tot de een raak schiet en de ander mist. MUNCHEN Vandaag valt de beslissing wie de wedstrijden van het komende weekeinde gaan lei den. Insiders geven de Engelse scheidsrechter Taylor en de Rus Kassakow de meeste kans. In ieder geval zal het een Europeaan zijn, die dezelfde spelopvatting heeft als de beide teams. De Amerikaanse zakenwereld wrijft zich al in de handen bij de gedachte dat Jimmy en Chris mogelijkerwijs beiden aan het einde van deze week worden gekroond tot Wimbledonkam- pioen. De huwelijksceremonie tussen de extroverte Jimmy, die elke bal tweemaal zo hard probeert terug te slaan, als hij op hem af is gekomen en 'koele' Chris, belooft een happe ning te worden, die de honderddui zend dollar-match tussen Billie Jean King en Bobby Riggs gaat overtref fen. In die context moet Jimmy's honderd miljoen-gulden-eis worden gezien. Connors heeft een reputatie de din gen anders te doen dan anderen. Op het tennisveld demonstreert hij een onorthodoxe dubbelwandige backhard, die kanonskogels produceert. Buiten het veld onderscheidt hij zich ook. Hij tekende bijvoorbeeld een contract met Wereld Team Tennis, toen deze organisatie nog in de illegale kinder schoenen stond. Als gevolg daarvan mag hij niet deel nemen aan de kampioenschappen van Italië en Frankrijk, waar zijn verloof de de grote prijzen wegsleepte. Con nors vindt dat hierdoor zijn tenniscar rière wordt geruïneerd. De meeste spelers van Wereld Team Tennis met inbegrip van Tom Okker, die zelfs voor de Nederlandse toernooien werd uitgeschakeld, hebben deze situatie geaccepteerd, temeer daar ATP (spe lersvakbond) WCT (wereldkampioen schap tenmis, dat de eerste vier maan den van het tennisjaar beheerst) en WTT (wereldteamtennis) deze week tot een soort overeenstemming zijn gekomen, waarbij is vastgelegd dat iedere speler het recht moet hebben om te spelen waar hij wil. Zo niet Jimmy Connors. Hij wan trouwt deze overeenkomst omdat de eigenlijke boycotters: de nationale tennisbonden van Frankrijk en Italië er niet bij zijn betrokken en hijzelf bovendien geen lid i s van d e ATP. Eerder heeft de Amerikaan, d.ie op Wimbledon wordt vergezeld van een groepje opvallend geklede Amerikaan se managers met grot e sigaren en rode gezichten, een kort geding aange spannen tegen de Franse tennisbond en dat verloren. Nu wil hij in New York Jack Kramer, promotor Donald Dell en sponsor Commercial Union aanklagen omdat zij zouden h ebben samengespannen wereld team tennis het werken onmogelijk te maken. Eén van de kernpunten is, dat We reld Team Tennis de toernooien van Parijs en Rome niet heeft be schermd, dat wil zeggen in de perio de dat deze kampioenschappen lopen zelf wedstrijden heeft vastgesteld. Maar daarentegen hebben enkele spe lers. zoals onder meer Jimmy Connors en Evonne Goolagong in hun contrac ten met de WTT laten opnemen dat zij vrijaf zouden kunnen krijgen voor de traditionele toernooien in Europa. Aan het eind van de zoveelste verre gende Wimbledon-dag is de volharding van het Britse publiek gisteravond toch nog beloond met een glimp van tennis. De halve finales van het dames enkelspel: Virginia Wade op het cen- trecourt tegen Olga Morozova, Chris Evert tegelijkertijd op baan één tegen Kerry Melville. Het Australische meis je moest er haar lunch voor onderbre ken, kwam nooit in haar ritme en ver loor in wat waarschijnlijk de meest on interessante partij tot dusverre is ge weest met 2-6, 3-6. WISSELVALLIG Virginia Wade en Olga Morozova speel den net zo wisselvallig als het weer. 'Ginn', zoals Virgind? liefkozend wordt genoemd, startte sterk, won de eerste set met 6-1, stond in de tweede vóór met 2-0 en in de derde zelfs met 4-2. Maar op de belangrijke punten kwam het Russische meisje pas goed op dreef en won ze met 1-6, 7-5, 64. De eerste Amerikaans-Russische con frontatie in een Wimbledonfinale is dus eén feit. Tot teleurstelling van het JIM CONNORS in aktie. Britse publiek, dat alle sympathie, die vroeger aan Christine Truman en Ann Jones werd toegedacht, nu heeft over gedragen aan Virginia Wade, De 27- jarige dochter van een Zuldafrikaanse. predikant heeft daar nooit goed tegen gekund. Ook nu klaagde ze: 'Ik had me ditmaal mentaal goed voorbereid en dat was moeilijk genoeg met al dat kelde, is een trage startster. Meestal komt ze een set achter, krijgt dan een doorbraak tegen in de tweede set en wint meestal toch. Zo ging het ook nu. Langzaam aan werd de Britse speelster verdreven van het net, waar ze eerst had gedomineerd. Wade moest wel terugvallen op het ondankbare loopwerk langs de achter lijn. Op de duur putte het haar uit en het gevolg was dat ze bij 42 in de derde set niet verder kon en Olga Morozova vier games achter elkaar pakte. Een merkwaardige confrontatie, drie Russisch-Amerikaanse finale Evert- Moroaova. De twee meisjes zijn even goede vrienden als het Witte Huis en het Kremlin. Ze dubbelen zelfs sa men. 'We vullen elkaar goed aan', vindt Chris Evert. Maar dat neemt niet weg dat ze erg gelukkig zal zijn met zo'n opponente in de eindstrijd. Chris heeft namelijk nog nooit van Morozova verloren: in tegenstelling tot Billie Jean King en Evonne Goola gong van wie ze op gras nog nooit heeft gewonnen. Er is dus alle kans dat de Evert- zegereeks, die in maart begon, nog even wordt voortgezet. Na de neder laag tegen Billie Jean King won Chris drie Virgin ia-S lims-toernooien, daarna Rome. Parijs en onlangs Eastbourne. Dat alles heeft haar bovenaan de lijst van de verdiensten gebracht met ver over de honderdduizend dollar In een half jaar. Daar kan vandaag nog 45.000,- gulden bijkomen. Olga Mo rozova zal er hoe dan ook geen cent wijzer van worden. Haar prijzen geld gaat naar de Russische bond, die in ruil daarvoor zes dollar per dae voor de kosten van levensonderhoud betaalt. Ondanks de vreedzame co- existentie blijft er nog altijd enig onderscheid tussen Oost en West. wachten. Maar als je dan het publiek horot zuchten, omdat een eerste ser vice in het net gaat, krijg je het wed te pakken. Het is een soort wisselwer king'. TRAGE STARTER Olga Morozova, de 26-jarige Russin die eergisteren Billie Jean King uitscha- Heren-enkelspel. Tierde ronde: Connors (VS)- Fillol (Chi) 6—3. 5—7. 6—0 en 6—1. El Sha- fei (Egyp.)Orantes (Spa) 84, 3—6, 6—3 en 7—5. Dames-enkelspel vierde ronde: Virginia Wade (Sng)Paatl Hogan (VS) 6—3 en 6—1. Kerry Melville (Aus)-Tory Freli (VS) 5—1. Frel'z teruggetrokken. Gemengd dubbelspel: Vierde ronde: War- wlck-Goolagong (Aus)—Wooldridge-Wooldrld- ge 'Eng) 6-2 6-1. Roche-Dür (Aus-Fra)— Schroeder-Boshoff (Z-Afr) 6-2 8-8.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11