Hulp van Nederlandse militairen in Soedan Provinciaal bestuur komt met 'beleidsprogramma' Holy Uit de weekbladen Leraren willen méér Frans in brugklas vaardige handen Voedseltransport in droogte-geb ieden Haarlemse orgelmaand weer geopend \foor 'n krats liften met de trein. Sex op Katendrecht Grootveld Homofilie Machtigingswet Defensie-industrie Dennendal-stroom Geen uitbreiding Maasvlakte, Haagse werkgelegenheid bevorderen, Zestienhoven dicht, geen kerncentrales Wat vindt u van het GETUIGENIS El v "vv ERVAREN DOKTERSASSISTENTE ziekenhuis vlaardingen TROUW/KWARTET DONDERDAG 4 JULI 1974 BINNENLAND/KUNST K9 Van onze Haagse redactie DEN HAlAG Nederlandse militaire deskundigen zullen binnen kort naar Soedan vertrekken om te bekijken of Nederlandse mili tairen kunnen helpen bij liet voedseltransport in dit door lang durige droogte getroffen land. De regering van Soedan heeft om deze hulp verzocht. Minister Vrede- ling (defensie) en minister Pronk ontwikkelingssamenwerkingbeslo ten deze week positief op het verzoek. Indien de militaire deskundigen tot de slotsom komen dat Nederlandse hulp ter plaatse doelmatig kan zijn, zal kort daarop een militair convooi vertrekken. De precieze samenstelling van het convooi is nog niet bekend, maar het zal waarschijnlijk bestaan uit een zestigtal vrijwilligers uit landmacht onderdelen die bij de rampenbrigade zijn ingedeeld en een aantal wit ge schilderde drietonners. Deze drie-ton ners zijn te groot om met de Neder landse Fokker troop-ships overgevlo gen te worden. Wellicht zal Neder land daarvoor een beroep doen op de grote transportvliegtuigen van de Amerikaanse in West-Duitsland gele gerde troepen. Al langere tijd onderzocht Nederland mogelijkheden voor militaire hulp bij de voedseltransporten in het door droogte en hongersnood getroffen Sa- hel-gebied in Afrika. De meeste lan den daar stellen echter geen prijs op de komst van buitenlandse militairen. Zo liet Niger nog op 20 mei weten Veerman blijft bij testabel zónder Frans Van onze onderwijsredactie HEEMSKERK De leraren-Frans willen in de brugklas vier les uren voor liun vak. Volgens het bestuur van de sectie-Frans van de vereniging van leraren in levende talen is het rendement van drie uur Frans in de eerste klas te gering. De aktie van de leraren-Frans komt op het moment dat er een harde strijk gevochten wordt over de vraag of Frans in de toekomst nog wel op de verplichte basistabel van brugklas mavo-havo-v.w.o. zal voorkomen. De brief die de sectie nu aan minister Van Kemenade heeft geschreven gaat echter over oud zeer: het terugbren gen van het aantal lesuren in de brugklas van vier naar drie ten gevol ge van de inkrimping van de totale lesrooster (van ,32 naar 30 uur) door de vorige regering in 1971. Volgens de brief is de urenverminde- ring voor Frans ronduit catastrofaal geweest, niet alleen voor het niveau van het onderwijs in het algemeen maar ook voor de individuele leer ling. Het niveau dat nu aan het eind van de eerste klas wordt bereikt ligt op ongeveer tweederde van vroeger, terwijl men driekwart van het oude niveau zou mogen venvachten. Ernstige gevolgen De gevolgen hien'an zijn op langere termijn nog ernstiger. De leerling die aan het eind van de brugklas moet kiezen welke richting hij uit gaat en welke vakken hij wil nemen, zal min der gauw Frans doen als zijn kennis daarvan nog erg gebrekkig is. Vooral zwakkere, leerlingen worden volgens het sectiébestuur hiervan de dupe. De sectie Frans wil in een gesprek met de minister vragen om enkele concrete verbeteringen. De huidige brugklasleerlingen zouden in de derde klas een extra uur Frans moeten krijgen. De leerlingen die in augustus in de eerste klas komen zouden in latere jaren eveneens een compensa tie-uur nodig hebben. Tenslotte zou dan per augustus 1975 weer een vier de lesuur voor Frans in de brugklas moeten worden ingevoerd. Volgens de heer H. Seret, voorzitter van de sectie, verkeert het Frans in een ongunstiger positie dan het En gels. Ook het Engels moet volstaan met drie uur in de brugklas, maar dat Is minder erg omdat de leerlingen via radio, televisie, en platen toch al heel wat Engels meepikken. Naar verluidt zal de memorie van antwoord op het wetsontwerp tot har monisatie van de brugklassen (waarin het Frans van de verplichte lestabel zou verdwijnen) binnenkort, verschij nen. Minister Van Kemenade en staatssecretaris Veerman handhaven voorlopig hun standpunt dat het Frans niet op de verplichte basistabel voor de brugklas mavo-havo-v.w.o. hoeft voor te komen. Het zou aan de schalen kunnen worden overgelaten of zij in de eerste klas toch een mogelijkheid voor het Frans willen openen. Tegen het wetsvoorstel (dat reeds door de vorige regering is ingediend) is protest aangetekend door ongeveer 25.000 leraren. Langs andere weg (o.a. via deze krant) zijn nog eens 7.000 handtekeningen tegen het wetsont werp binnen gekomen. Het ziet er naar uit dat de Tweede Kamer het wetsontwerp niet voor het eind van dit jaar zal behandelen. Staatssecreta ris Veerman heeft het sectie-bestuur Frans toegezegd dat hij voor die tijd nog een gesprek wil hebben. geen toegang te zullen verlenen aan een Nederlands militair convooi dat begin juni zou vertrekken. Door de voorbereidingen die al voor dit con vooi naar Niger waren getroffen kan de hulp aan de Soedan nu sneller gerealiseerd worden. Ook voor hulp aan het Sahelgebied en Ethiopië heeft minister Pronk beslo ten 6 miljoen in contanten over te maken aan de Wereld Voedsel-Organi satie (FAO) en aan het kinderfonds van de Verenigde Naties Unicef, die met projecten in het droogtegebied bezig zijn. Ieder van deze twee inter nationale organisaties krijgt 3 mil joen. Het geld komt uit het nood fonds van 15 min. dat voor dit soort gelegenheden op de begroting voor ontwikkelingssamenwerking is opge nomen. Voor de hulp aan het Sahelge bied via de kanalen van Nederlandse hulporganisaties staat nog steeds het gironummer 100200 in Den Haag open. Gouden Beren van Berlijns Filmfestival BERLIJN De Gouden Beer voor de beste speelfilm op het Berlijnse film festival is toegekend aan de film 'The apprenticeship of Duddy Krabitz' van de Canadese regisseur Ted Kotcheff. De internationale jury kende een ex tra Zilveren Beer toe aan de Franse film 'L'horloger de Saint-Paul' van Bertrand Tavernier. Voor de beste korte film ging de Gouden Beer naar The Concert van de Britse regisseur Claude Shagrin. Zilveren Beren kre gen de films Sea Creatures van de Brit Robin Lehman, en Straf van de .Nederlandse Olga Madsen. Straf ging kortgeleden in ons land in première als voorfilm bij Dakota van Wim Verstappen. Nu draait Straf als voor film bij City Lights van Charles Cha plin. Voor de vijfde maal Zwolse gitaarspelen ZWOLLE Van 22 juli tot en met 10 augustus worden voor de vijfde maal de jaarlijkse Internationale Gi- taarweken in Zwolle gehouden. Er is een toenemende belangstelling voor dit evenement. Uit het gehele land nemen er cursisten aan deel. Naast de eigenlijke cursus gitaarspel, zijn er op een aantal avonden andere muzikale manifestaties waaronder het optreden van de gitarist Julien Coco en Magda- lena Kuhn (dwarsfluit). Alle uitvoe ringen vinden plaats in De Librije, het kort geleden gerestaureerde kunstcentrum van de gemeente Zwol- door Piet Visser HAARLEM Zoals de laatste ja ren gewoonte geworden is, werd ook nu de alweer 24e Haarlemse Orgelmaand geopend met een grotendeels vocaal. Dit keer een concert met een wer- kwaardig programma: het werd nl. geopend en gesloten met hetzelfde veertigsteramlge motet van Thomas Tallis op de tekst 'Spem in aliis nunquam habui' 'ik heb nooit mijn hoop op een ander gevestigd, dan op U, God... Om het muziekaal bijzondere en unie ke karakter werd het werk aan het slot herhaald. De uitvoering van dit stuk voor acht 5-stemmige koren stond onder leiding van Jan Boeke, die dit werk met de Capella Amster dam en met ondersteuning van enkele koren uit het Haarlemse (o.m. van de St. Bavokathedraal) tot een goed ein de heeft gebracht in een. vor deze ruimte, wat ijle klank, maar toch met een duidelijke sonoriteit en goede verstaanbaarheid. De compositie moge een polyfone krachttoer zijn geweest, de uitvoering volgens de in 1966 uitgegeven partituur van Philip Brett, en met medewerking van een instru mentale continuo-begeleiding was het eveneens. De rest van het programma bevatte koorwerken van William Byrd, Swee linck, en nog een hymne van Tallis, die gebaseerd was op de oude gregori aanse melodie van de avondhymne uit de kloosterliturgie Te lucis ante ter- minum'. Byrd droeg de sequens 'Veni santi Spiritus', de psalm Sing Joy fully, het Magnificat en het Nunc dimittis aan dit blij gezongen pro gramma bij, Sweelinck zijn 'Baeatim- pauperes' en het 'Te Deum. Het klein orgel werd bespeeld door Ton Koopmans. de solozang werd ve- zorgd door Elise Galama. Adinda de Nijs (sopranen), Marianne Kwelsilber (alten), Marius van Altena en Her man van Kerkhof (tenoren), Micel van Houten de Lange en Frits van Erven Dorens (bariton), Lod. Meeuw- ser. en Harry v. d. Kamp (bassen). Bernard Winsemius bespeelde het grote orgel met een Voluntary' van Benj. Cosyn en de Echo-Fantasie in C van Sweelinck. Al met al een waarde volle bijdrage in de reekds van con certen in de Haarlemse orgelmaand van bijna een kwarteeuw. Festival Agenda Amsterdam. Concertgebouw 20.15 uur: Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Mi chael Gielen. Den Haag. Remonstrantse Kerk 20.15 uur: Haags Conservatorium Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw. Rotterdam. Stadsschouwburg 20.15 uur: Nederlandse Operastichting, L'E- rismena. Haarlem. Grote of St. Bavokerk 20.00 uur: Int. Orgelconcours, Improvisatie wedstrijd. ADVERTENTIE) Palczon tienartoer van NS. Voor30piek 8 dagen onbeperkt reizen. En op alle interlokale bussen half geld Schijntje of niet? Dus inpakken die pukkel en wegwezen naar 't station. Wel pasfoto meebrengen. En een bewijsje dat je niet ouder dan 19 bent. Gavoor dertig piek acht dagen op deNS tienertoer. Elseviers Magazine: Elseviers Magazine verwijlt aan het front 'op' Katendrecht, waar, nog steeds, een 'sexoorlog' woedt. Ze ko men weer allemaal aan het woord: de politiebeambten, de bordeelhouders, de spreekbuizen vaq het tegen de (uitbreiding van de) prostitutie age rende wijkorgaan. Maar ook nieuwe, sappige details ontbreken niet. 'Waar in betere tijden nog fantsoen heerste, viert volgens het wijkorgaan nu de brutaliteit hoogtij. Toen burgemeester Thomassen een openbare vergadering van het wijkorgaan bijwoonde, kreeg hij in het gerumoer van een publieke vrouw te horen: 'Z c-zeggen wel dat het hier zo'n rotzooi is meneer, nou, kom dan maar eens een nachtje bij mij slapen, dat zal je best bevallen'. 'Ook elders in Elsevier valt er weer veel sappigs te gemeten: een reporta ge over de Heli's angels, over Turkse gastarbeiders die voor een eigen che misch bedrijf sparen, over een m'n die alles wist', en over een visser uit Uitdam, wiens grootvader op zijn sterfbed zei: 'Klaas, d'r is in 't leven een grens tussen goed en kwaad. Ja, grootvader, zei ik. Maar, Klaas, een halve liter brandewijn schuift die grens een kilometer op'. Waarschijn lijk bij wijze van tegenwicht is het omslagartikel gewijd aan de Palestij- nen. Haagse Post: De Haagse Post, verzit op het portret teren van 'persoonlijkheden', heeft ditmaal het oog met welgevallen laten rusten op Robert Jasper Grootveld, 'de Amsterdamse tovenaarsleerling', de (volgens de inleiding) 'anti-rook- magiër en Zwarte Piet die 10 jaar geleden met happenings bij het Am sterdamse Lieverdje de komst van Provo aankondigde, aanleiding voor een reeks gebeurtenissen in het mid den van de jaren '60 die sterk bepa lend zbuden blijken voor het huidige levensklimaat'. Behalve van Grootveld zelf tekenden de portrettisten ook uitspraken van zijn vrienden op, zoals deze, van tandarts Max Reneman, die Grootveld 'na Erasmus en Spinoza de eerste Nederlandse wijsgeer van het gesproken woord' noemt. A. J. Heer- ma van Voss stelt de terbeschikking stelling (TBR) ter discussie in een leerzaam gesprek met de aan het ministerie van justitie verbonden psychiater A. Hustinx. De psychiater oppert dat wellicht ook de officier van justitie rijp is voor de psychiater, waarop Heerma van Voss (geschrok ken, verheugd?) uitroept: 'Maar dat is revolutionair'. Nico Haasbroek weer legt de beschuldiging dat de VPRO de gewone man belacnelijk maakt; de redactie hoopt dat zijn beschouwing 'het begin van een discussie in deze kolommen' is. Hervormd Nederland: Hervormd Nederland toont aan dat homofilie nog steeds niet van alle taboes bevrijd is. In een gesprek met twee homofiele predikanten en de vriend van een van hen worden de gefingeerde namen Jan, Piet en Klaas gebruikt; hun woonplaats wordt niet onthuld; een silhouet vervaagt de fo to. De naam van de interviewer, Paul Oskamp, zal ook wel een pseudoniem zijn. Op de vraag of het drietal 'last' heeft van de EO-uitzendingen over homofilie, antwoordt psycholoog Piet, de vriend van dominee Jan: 'Persoon lijk niet, maar ik zind het wel hemel tergend. Daarbij denk ik aan de men sen die ik als psychotherapeut op mijn bureau krijg. Ik vind dat de EO ook steeds geraffineerder te werk gaat'. Paul Oskamp gaat minder geraf fineerd te uerk. Aan het slot van zijn interview laat hij geen misverstanden bestaan: Klaas en Jan 'zijn wel homo fiel, al zou je dat niet zeggen als je hen ontmoet. Maar laten we hen geen mietje noemen. Mannenbroeders, die naren van Gods Woord, dat zijn zij'. De econoom Kick van der Pol stelt de vraag aan de orde of minister Pronk 'nu wel of niet op or goede vyeg' is en Lejo Schenk plaatst kanttekenin gen bij een IKOR-uitzending over de Navo. Vrij Nederland: 'De Machtigingswet moet blijven', zo valt op de voorpagina wan Vrij Neder land te lezen, maar die kop blijkt de inhoud van het artikel van P.E. de Hen niet te dekken. De Hen schrijft dat het uitgesloten is 'de Machtigings wet in zijn huidige vorm nog te handhaven, alleen al omdat de aanlei ding voor die wet feitelijk verdwenen is'; hij bepleit slechts het behoud van 'Machtigingswetachtige beheersings maatregelen'. De veelbesproken doel- verdediger Jan Jongbloed hield op verzoek van Vrij Nederland een dag boek bij; op zaterdag 15 juni noteerde hij onder meer: 'Zeer vervelend was het Uruguay volkslied wat geloof ik 10 minuten duurde. De spelers van Uruguay zongen uit volle borst mee, waarvan ze volgens loij zo moe gewor den waren, dat we in 10 minuten onze eerste goal maakten'. Bibeb is uitvoerig in de weor met Anne Marie Prins, en Peter Hofstede staat stil bij de komst van de televisie in Zuid- Afrika. Dc rubriek 1't-rzijde wordt er bij dit ai les niet geestiger op. De Groene Amsterdammer: Met al die discussies over de Navo heeft De Groene Amsterdammer zich (andermaal) op het militair-industrie el complex in Nederland gestort. 'Een belangrijk deel van de Nederlandse en ook buitenlandse industrie is af hankelijk van de meev dan 1 miljard per jaar die het Nedcriandse defensie budget weglegt voor materieelkosten. In Nederland vinden maar liefst zo'n 10.000 mensen werk in de bewape ningsindustrie, die ongeveer 5 pet van het nationaal inkomen bijeengaart.' In zijn sportrubriek levert WG commen taar op de sportcommentatoren van de televisie. 'De ellende die de heren uit de mond stroomt wanneer ze even de gebaande paden verlaten doet je ht schaamrood naar de kaken stijgen. Om dit afdoende aan te tonen zou je eigenlijk de bandrecorder op je tv- apparaat moeten schakelen en de paarlen voor het nageslacht moeten bewaren' De Nieuwe Linie: De Nieuwe Linie vraagt zich hoopvol af: 'Toch nog een kans voor Nieuw Dennendal?' Helaas, helaas, het blad heeft de stroomversnelling niet kun nen bijhouden; de gebeurtenissen heb ben inmiddels alweer een andere loop genomen. Of het dagblad De Tijd als weekblad meer succes zal hebben, wordt door Gerard van den Boomen intwijfel getrokken. 'Een cnercijds-an- derzijds diskussie-weekblad dat de te genstellingen binnen de katholieke kerk en binnen het CDA tracht te verzoenen is bij vooröaat achterhaald'. Aad van den Heuvel kijkt vooruit naar zijn avondvullende tv-programma en Bob de Lange blikt terug op het debacle met zijn toneelgroep Podium. Na de laatste voorstelling gaat hij een beetje rust nemen: 'Het toneel vind ik op dit moment van m'n leven zo'n hete brei dat ik er eqn beetje beducht om heen loop'. Van een onzer redacteuren DEN HAAG Tussen de politieke partijen die in de komende vier jaar het provinciale bestuur van Zuid-Holland zullen vormen (ARP, CHU, KVP, PvdA en WD) is overeenstemming bereikt over het van 1974 tot 1978 te voeren beleid. Deze week is een beleidsprogramma verschenen onder de titel 'Basis voor het beleid voor de periode 1974-1978 voor het Provinciale Bestuur van Zuid- Holland'. Hoofdstuksgewijs worden in het be leidsprogramma de diverse aspecten van het beleid aangestipt. Het provin ciaal bestuur stelt zich ten doel het publick in ruime mate voor te lichten over de achtergronden en bedoelingen van het beleid, alsmede over de gevol gen ervan. Men vindt dat de passivi teit van het bestuur ten aanzien van de publiciteit losgelaten moet worden. Op het gebied van de ruimtelijke ordening bepleit het provinciaal be stuur het met kracht ter hand nemen van de stadsvernieuwing. Forensisme over grotere afstanden dan 15-20 kilo meter moet worden vermeden, terwijl uitbreiding van de woonconcentraties in het 'groene hart' van de provincie moet worden tegengegaan. Rijnmond Ten aanzien van het Rijnmondgebied pleit men voor een grotere variatie in de bedrijfssectoren. Het is gewenst meer tertiaire werkgelegenheid (kan toren, banken) te scheppen. Voor het containervervoer moet in de haven nieuwe gelegenheid geschapen wor den. De industriële ontwikkeling van het Rotterdamse havengebied moet meer worden beheerst. De aanleg van een niewe containerha ven is in onderzoek. Valt dat positief uit dat moet naar alternatieven voor Rijnpoort gezocht worden, omdat deze haven op een onaanvaardbare plaats ligt. Voorne-Putten moet een agrari- sch-recreatief woongebied blijven, de Maasvlakte mag niet worden uitge breid en in de Hoekse Waard zal geen industrie mogen komen. Den Haag In de Haagse agglomeratie staat voor al de ontwikkeling van de werkgele genheid voorop. De centrumfuncties van Den Haag moeten behouden blij ven, maar dit mag niet ten koste van het woonmilieu gaan. Vooral door verdergaande specialisatie moet een verdere kwaliteitsverhoging van de ar beidsmarkt worden nagestreefd. De veronderstelde congestie in het wes ten mag niet door negatieve maatrege len bestreden worden, maar dit moet met een goed inrichtingsbeleid gebeu ren. De provinciale bestuurders willen de positie van het midden en lein-be- drijf beschermen door een zorgvuldi ge planning van nieuwe winkelcentra. Vestiging van grote detailhandelsbe drijven buiten de steden moet worden voorkomen. De provincie vindt dat er voor dient te worden gezorgd, dat de overheid en de bevolking voldoende mogelijkhe den tot invloed en inspraak behou den, wanneer bij bouwplannen projek- tontwikkelingsmaatschappijen worden ingeschakeld. De provinciale diensten dienen als tegenwicht aan de gemeen ten alle mogelijke medewerking te verlenen. Recreatie Er zal in de komende zittingsperiode van het nieuwe provinciale bestuur een nieuwe beleidsnota voor de recre atie moeten komen. Er is een achter stand aan recreatieve voorzieningen die met kracht zal moeten worden ingehaald. Het landelijk gebied zal door de aanleg van fiets- en wandelpa den meer toegankelijk gemaakt moe ten worden. Op het gebied van de natuurbescherming zal de provincie er voor zorgen dat het Oostvoornse- meer wordt verondiept, dat rivieroe vers en plassengebieden worden ees- chcrmd, het Staelduin (bij 's-Graven- zande) wordt behouden en een actief aankoopbeleid wordt gevoerd ten aan zien van natuurgebieden. De agrari sche activiteiten van Westland, B- driehoek, Boskoop en Bollenstreek moeten worden veiliggesteld. Geen nieuwe ruilverkavelingen zullen wor den voorgesteld op de oude manier. Het verkeersbeleid, dat heeft geleid tot het niet-aanleggen van de Duin weg en het bevriezen van de Leidse Baan, dient te worden voortgezet. Het provinciale wegenplan zal worden her zien, terwijl voor het provinciale fiet spadenplan een grotere prioriteit ge geven zal worden. De verbetering van het vervoersstelsel mag echter geen nieuwe vervoersbehoeften stimuleren. Tenslotte vinden de provinciale be stuurders dat het vliegveld Zestienho ven gesloten dient te worden. Op het gebied van het milieubeheer pleit men voor het coördineren van het beleid op dit terrein, liefst door het in één portefeuille binnen Gede puteerde Staten onder te brengen. Er zal geen medewerking worden ver leend aan de vestiging van kerncen trales zolang de problemen ten aan zien van thermische vervuiling, afval stoffen en beveiliging niet opgelost zijn. Volksgezondheid De provincie wil de te grote zelfstan digheid van de gemeenten op het gebied van het ambulance-vervoer doorbreken, door in een aantal regio's centrale alarmnummers ln te voeren. Er moeten meer gezondheidscentra komenl de integratie van deze centra met ziekenhuizen dient te worden bevorderd en men wil bovendien de verouderde bestuursstructuren in de psychiatrische ziekenhuizen en inrich tingen vernieuwen. Op het terrein van het welzijnsbeleid pleit de provin cie voor het meer over de provincie spreiden van kunstuitingen, het uit breiden van actieve cultuurbeoefe ning, het bibliotheekwezen en de mu ziekscholen. Het laatste punt van het ersverse beleidsprogramma van het nieuwe provinciale bestuur behelst een zo spoedig mogelijke omzetting van de BB in een rampenbestrijdingsorgani satie. Handig» boekje» voor het zelf maken van allerfel leuke, gezelligs on exclusiefs d» moderne aerte voor creatieve ontiptiming STERREN VAN STRO e SIERADEN VAN EMAIL BATIKKEN e MOBILES e ZELF POPPEN MAKEN VLECHTEN MET PITR1ET e MET SCHAAR. PAPIER EN LIJM e KETTINGEN OM ZELF TE MAKEN GESCHENKEN VAN LEER LAMPEN VAN PAPIER WIKKELFIGUREN e SPELEN MET PIIPERAGERS e KETTINGEN VAN ZILVERDRAAD ZELFGEMAAKTE CADEAUTJES VAN RAFFIA EN PFTRIET KERSTVERSIERINGEN VAN GOUDPAPIER e MERKLAPPEN - OUD EN NIEUW e EIEREN KLEUREN e VERTIER MET PAPIER FLESSEN EN GLAZEN BESCHILDEREN P AASVERSIERINGEN SIERADEN VAN KRALEN LAKKEN VAN METAAL EENVOUDIGE KERAMIEK e DIEREN VAN HOUT e SCHELLEKOORDEN IN KRUISSTEEK e SPEELGOED VAN TAKKENHOUT e KETTINGEN EN HANGERS VAN KOPER EN ZILVER e HET MOZAtEKBOEKIE e WERKEN MET SERPENTINES e WERKEN MET CRÊPEPAPIER e HOUTEN SPEELGOED - ZELF GEMAAKT e MACRAMÊ e ALLERLEI POPPEN MAKEN e WERKEN MET DRAAD e BLOEMEN SCHIKKEN MET WEINIG BLOEMEN e KARAKTERPOPPEN MAKEN e ZELF KAARSEN MAKEN ALLERLEI BEESTEN MAKEN e ZEEMANSKNOOPWERK LINOLEUMSNIJDEN HET KRU189TEEK80EKJE e HET NIEUWE MACRAMÊ- BOEKJE SPELEN MET VOUWBLAADJES DOE EENS WAT MET HOUTSPAAN EN HOUTBAND SPELEN MET KURK e WERKEN MET GEKLEURD KARTON STENEN BESCHILDEREN e STOFPOPPEN Beschouwingen van: Het Getuigenis, het geschrift dat een aantal vooraanstaande figuren uit de Nederlandse Hervormde Kerk publiceerde, nader bezien. Prof. Dr. J. N. Bakhuizen van den Brink Dr. Okke Jager Drs. H. de Jong Drs. A. Noordegraaf Ds. J. Overduin Ds. J. H. Velema Ds. W. W. Verhoef Prof. Dr. J. Verkuyl Met de volledige tekst van het Getuigenis Paperback f9.90 rrQ ZOMER KEUNING - WAGENINGEN Verkrijgbaar in de boekhandel mat foto'e, takaningan en beachrijvlngan Prijs par deeltje f4,85 Verkrijgbaar in da boekhand»! VVV Bij de polikliniek van ons ziekenhuis ontstaat binnenkort een vakature voor een dokters assistente, die over een ruime ervaring en een grote mate van zelfstandigheid beschikt. Zij dient in het bezit te zijn van één der erkende diploma's doktersassistente. Salaris volgens gemeentelijke regeling, afhan kelijk van opleiding en ervaring. Sollicitaties en/of verzoeken om inlichtingen te richten aan de afdeling Personeelszaken. lolvsinnpl 3 Vlaarriinnen J *\rb Holysingel 3 Vlaardingen Tel. 010-34 56 66.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9