1 Tien vingers NOS richt zich op De West Nixon spreekt, Pat luistert Vakbonden slikken bedenkingen tegen sanering bedrijf in Waterhulp voor Sint Eustatius Braziliaanse slechtheid H Ctlll 1&J Fant komt Brush Out als béste uit Hair§p?ay lïffl de bus. j CDA-statenlid wil maatschappelijke norm bij investeren Paul Brand Chirurg in India RTV-programma's Even puzzelen Vakopleidingen hebben tekort aan mankracht idsgpeceptl Nederlandse vrouwen in VS verongelukt TROUW 'KWARTET DONDERDAG 4 JULI 1974BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K4 R,i HILVERSUM De NOS zal een bureau voor radio en televisie vesti gen in het Surinaamse Paramaribo. Dit gebeurt in verband met de te komen ontwikkelingen in de over zeese gebiedsdelen. Het komende jaar zal mime aandacht worden be steedt aan Suriname en de Nede- landse Antillen. Ais vaste redacteur in Paramaribo zal B. J. Martens van Vlaet van de Panoramiek-redactie rich daarvoor een jaar vestigen. Het NOSbureau is gevestigd in een van de gebouwen van de Surinaamse Televisie Stichting. Deze zal ook me dewerking verlenen in de vorm van personen en productie. Op Curacao heeft de NOS al een bureau. Dit zal voortaan worden geleid door de An tilliaanse journalist Norbert Hen- drikse. Pim Reyntjes die het afgelo pen jaar in Curacao verbleef keert per 1 september terug naar Neder land, waar hij deel zal uitmaken van de Panoramiekredactie, met als spe cialisatie het nieuws van beide lan den. De NOS-televisie zal haar zondag middagprogramma over de beide rijksdelen het komende wintersei zoen maandelijks voortzetten. Pano- ramaek, dat achtergronden belicht vanuit actuele gebeurtenissen, brengt een aantal afleveringen over beide landen. De NOS-radio zal de berichtgeving opvoeren. De eindre dactie televisie blijft bij Klaasjan Hindriks, voor de radio bii Kees Buurman. KRO-pocketgids HILVERSUM De KRO is aan het onderzoeken of een pocket-gids, zo als Tros-Kompas en de VPRO-gids bij haar leden zal aanslaan. Het blad heet toepasselijk Mikro en is ter kennisname, verspreid onder een 'doorsnee' van dc abonnees een jaar abonnement op Mikro kost 23,40. een exemplaar 60 cent KRO's blad Studio blijft bestaan, maar het sloeg niet aan bij een deel van de leden. Ondanks de goede opmaak en de kwaliteit van de artikelen vond men de commentaren te kritisch. Of dit bezwaar wordt opgeheven met een pocketblad is de vraag. Vorig jaar boekte Studio de grootste achteruit gang van de A-omroepen met 15.000. Het oplagecijfer was per 31 decem ber 1973 519.566. Van de andere bladen kreeg Tros Kompas er vorig jaar met netto 100.000 afnemers de meeste abon nees bij. De totaalstand kwam 583.000. Winst maakte ook Televizier- Avro-bode met 22.000 abonnees. De NCRV ging het vorige jaar met 3.175 achteruit van 480.498 naar 477.317. Inmiddels is het verlies weer helemaal opgeheven. Vooral in het kader van het jubileumjaar wor den akties gehouden voor ledenwer ving. In het laatste kwartaal zal dat zich vooral toespitsen. Van de A- omroepen ging de Vara tenslotte 'James Onedin': in Nederland.. vooruit tot 506.000 abonnees op de Varagids en dus tegelijk leden. Prix Italia HILVERSUM De NOS zal naar het radio- en tv-festival om de prix Italia, van 18 tot 27 september in Florence, voor radio het hoorspel 'Vogel Herakles' en de documentaire 'Mens of moordenaar' inzenden. Vo gel Herakles, is het vijfde hoorspel van Gerrit Pleiter. Het is een spel over de mythe van Herakles. Mens of moordenaar, van Maarten Neder- horst is een documentaire over de psychologie van een siachter. ter Gilmore, langs de Hollandse kust. Zowel in Hoek van Holland, Enkhuizen en Broek in Waterland (dus een beetje van de kust) zingt hij het lied van Ketelbinkie. Film opnamen van 'The boy van Rotter dam' zendt de Vara dinsdagavond uit In Engeland is van Gilmore een plaat uitgekomen met liedjes van de zee. Hij is als zanger in musicals zijn carrière begonnen. Pers-springprijs WASSENAAR Op 24 juli zal in kasteel Oud Wassenaar aan Dick van Bommel, hoofd van de afdeling ge varieerde programma's van de NCRV-televisie de persprijs van de Nederlandse Hippische Sportbond worden uitgereikt. FXit heeft hij te danken aan het NCRV-spring-trofee- programma van het afgelopen sei zoen, dat straks in het nieuwe sei zoen wordt voortgezet. Genodigden bij de prijsuitreiking mogen er me teen een dagje paardensport op Duindigt eraan vast knopen. Big-band Onedin zingt HILVERSUM Dezer dagen zingt James Onedin, eigenlijk acteur Pe UTRECHT Op 5 en 6 oktober organiseren Tros-radio en het Utrechts Jazz Orkest in Tivoli in Utrecht een big-band festival. Iedere big-band kan meedingen naar de eerste prijs, terwijl er tevens een wisseltrofee uitgereikt wordt. Er moeten een verplicht nummer en drie vrije stukken ten beste worden gegeven. Big-bands kunnen inge schreven worden bij de Tros, Post bus 450. Hilversum. SMIDJE VERHOLEN Mevrouw Pat Nixon volgt live de televisietoespraak die haar man in Moskou tot het Russische volk hield. Van onze soc.-economische redactie PANNERDEN' De vakbonden heb ben hun bedenkingen tegen een sane ring van de Hulo hijskranenfabriek in Pannerden ingeslikt en zijn er mee akkoord gegaan dat het familiebedrijf m andere handen overgaat. Van de 100 werkaemers bij Hulo zullen er 47 kun nen blijven. De rest moet afvloeien. Een bittere pil voor dc vakbonden is, dat er voor de mensen die worden ontslagen geen cent :n kas is voor een afvloeiingsregeling. Maar volgens dis trictsbestuurder W. Reinders van de Industriebond CNV is uit een gesprek met de nieuwe eigenaar, de heer Breedveld, gebleken dat er geen an dere mogelijkheid is om uit de pro blemen te komen. Volgens de bonden is het bedrijf door onderlinge ruzies tussen de eigenaren, de vier gebroeders Van Huet, kapot gegaan. De vier broers zullen zich nu geheel uit het bedrijf in Pannerden terug trekken cn al hun aandelen aan de nieuwe eigenaar^ overdoen. Een andere Hulo-vestiging in Zevenaar met circa zestig werknemers blijft volgens de bjnden wel buiten dc onderneming. Dit bedrijf blijft eigendom van de gebroeders Huet cn zal waarschijnlijk onder een andere naam worden voortgezet. Hotel de l'Europe zorgelijk over gang van zaken AMSTERDAM De directie van Ho tel l'Europe is zorgelijk gestemd over de gang van zaken. Dc eerste vier maanden van dit jaar hebben zowel voor het hotel- als het restaurantbe drijf een sterke teruggang te zien ge- geven. Op het ogenblik trekt de zaak iets aan. maar de situatie blijft zorge lijk. Dit geldt voor alle hotels in Am sterdam. aldus de directie in de jaar vergadering. Van een verslaggever WILLEMSTAD Het Bovenwindse eiland St. Eustatius is weer even uit de zorgen nu eeij tanker van de Westindische transportmaatschappij vierhonderd ton drinkwater uit Puer to Rico heeft aangevoerd. De Bovenwindse eilanden worden al maanden getroffen door droogte en het gebrek aan water begon zulke ernstige vormen aan te nemen dat een hotel moest worden-'gesloten en een ziekenhuis in moeilijkheden kwam. De regering van de Nederlandse An tillen heeft inmiddels zevenduizend dollar beschikbaar gesteld voor de aanvoer van drinkwater naar de. Bo venwindse eilanden. De Braziliaanse voetballers hebben hun land een slechte dienst bewezen. In, naar ik meen. zevenendertig landen hebben rij miljoenen kijkers tegen zich in het harnas gejaagd. Ook in het oecumenische veld hebben ze misschien een heel slechte beurt gemaakt. Vrij wel al die kerels smeekten, door zich te bekruisen, een hogere bijstand af dan die van supporters, maar rij ble ken stuk voor stuk zo gemeen als het water diep kan zijn. Televisiekijkers hebben dat beter kunnen zien dan het publiek op de tribunes, want uit de vertaragde camerabeelden werd eerst goed duide lijk, hoe geraffineerd zij tegenstanders wisten te liquideren. Helemaal brand schoon waren de Nederlanders, on danks hun witte uitmonstering, niet, maar toch wel lieverdjes vergeleken bij deze slechte verliezers. Ondertussn kan men er slechts naar raden, wat de soms verschrikkelijke spanningen bij de meerderheid van onze buiskijkende natie hebben uitgericht. Er zullen heel wat maagtabletten en andere pijnstillers in vaste en vooral vloeibare vorm zijn geslikt. Waarschijnlijk is het door alle emoties hoegenaamd niet opgemerkt, dat commentator Herman Kuiphof zich tenminste één keer lelijk vergaloppeerde. Hij zag in de scheidsrechter op een gegeven moment een 'zure ouderling die zijn gemeenteleden vermaande, wat vaker naar de eredienst te komen. Veel erger waren echter de stompzinnige banaliteiten, die voor grappig moesten doorgaan in het VARA-programma 'Panorama Woensdag Show'. Een vrijwel constante aaneenschakeling van zoutloze teksten, goed voor een paar gele kaarten. Het was allemaal ook zo functieloos Helemaal van eieren maakte Aart Staartjes, de veelgevraagde man voor religieuze programma's, het. Aanstaande zondag is hij er weer om in het IKOR- programma voor de jeugd een verhaal uit de bijbel te vertéllen. Hopen we maar, ,dat dit programma al is opgenomen, anders is de kans groot, dat hij er een handjevol eenlettergrepige .ichaamsdelen doorheen gooit. Onder de namen op de aftiteling was ook die van Karei Eykman te lezen. fADVERTENTIE J Waarom zou u ISfMK r^j teveel betalen? 63. Smidje Verholen reed met grote snelheid de straat uit, de brug over. de gracht langs en tenslotte de twee de straat in naar links, precies zoals de agent het hem had verteld. Nu, de slimme Klaus K. Klumpfusz bleek een verbluffende kennis van de stede- bouwkundige situatie in zijn eigen stad te hebben, want aan het eind van zijn rit kwam smidje Verholen inder daad op een groot plein terecht, dat aan de ene zijde werd opgesierd door de rijk versierde torens van 'n grete kerk en aan de andere zijde door een groot gebouw, waar kennelijk nog werd gewerkt, als men tenminste in aanmerking nam hoeveel lichten er nog achter de verscheidene ramen brandden. 'Nou dit zal het poli tiebureau wel zijn', mompelde smidje FERDINAND Verholen. En dat de smid voor de zoveelste maal zijns levens gelijk had. bleek wel uit de weldoorvoede per soon, die op wacht stond, en dier in zijn sierlijk, lakende uniform des te indrukwekkender uitzag. Smidje Ver holen nam de bocht en stopte gierend vlak voor de weldoorvoede persoon, die bestraffend toekeek en in zijn brein reeds naar een wetsartikel zocht, dat uitdrukkelijk het gierend steppen voor politiebureaus verbood. Edoch de besnorde persoon kreeg niet veel gelegenheid om wetsartikelen op te diepen uit zijn brein, want de motorrijder stapte reeds van zijn ve hikel en groette met een luid, welge meend en opgewekt: 'Goedenavond, Kan ik de dienstdoende commissaris misschien even spreken?' Even keek de weldoorvoede persoon de smid aan en hij dacht: 'Die vent luistert teveel naar de radioToen nam hij een kloek besluit en gromde hij met diepe bas: 'Nee. dat kan niet!' 'En toch zal ik hem moeten spreken', hield de smid aan. 'En tóch kan het niet', was des weldoorvoeden persoons bescheid. 'Waarom dan niet?' vroeg de smid, die op hete kolen stond. 'Omdat hij er niet is', antwoordde de weldoorvoe de persoon triomfantelijk. 'Geef me dan de plaatsvervangende dienstdoen de commissaris maar!' riep de smid ongeduldig uit. Kennelijk pijnlijk ge troffen door zóveel ongeduld zei de persoon streng: 'Man! Zeg dan me téén, dat je die moet hebben!' En mopperend leidde hij de smid de gangen van het politiebureau binnen... do schrijver van deze bijbelvertellihgen. Een IKOR-theoloog die bij de VARA schnabbelt. Wie betreurt het dat dit de laatste aflevering is geweest? 'Kenmerk' zond vanuit Jeruzalem een interview uit met de dansers Valeri en Galina Panow, die na een tergend lange tijd van getreiter cn morele en psychologische mishandeling door Sowjetfunctionarissen eindelijk naar Israël mochten uitwijken. Het werd geen uitzending, waarbij je op het voorste puntje van je stoel ging zitten, omdat aan beide kanten er angstvallig voor werd gewaakt, om de emoties de vrije teugel te laten. Met het oog op de belangen van verwanten in Rus land was dat verstandig. Dit deed er niets aan af, dat er niet alleen tussen de regels door veel te lezen was over de onvrijheid onder een totalitair régiem. Valeri kwam tot enkele mar kante uitspraken. Het klonk niet als een vliché. toen hij zei: 'Elke jood begrijpt door het lijden zijn jood-zijn*. TON HYDRA EINDHOVEN Er moet een norm komen waardoor de maatschappelijke waarde van een investering in het bedrijfsleven kan worden afgemeten. Het is een eis van' sociale rechtvaar digheid dat deze norm wordt toege voegd aan het criterium op grond waarvan ondernemers investeringen verrichten. Het toevoegen van die ex tra norm zou kunnen gebeuren door een politieke besluitvorming'. Dit heeft het Brabantse statenlid G. Martijn (CDA) gisteren gezegd tij dens een interpellatie over de werkge legenheid in Noord-Brabant. Hij con stateerde dat de investeringspolitiek van de afgelopen jaren heeft bijgedra gen tot de huidige verstoring van de arbeidsmarkt. De heer Martijn wees op het feit dat Noord-Brabant verhou dingsgewijs meer werklozen telt dan de rest van Nederland. Een derde deel van alle werklozen in de bouw nijverheid woont in deze provincie. - 14 Maar tijd heelt veel. En langzamer hand raakte hij aan dit nieuwe beeld van zijn moeder gewend. Ook voor Evelyn Brand was de aanpassing met gemakkelijk. Haar aanwezigheid tij dens Pauls laatste schooljaar was wel oen aansporing, maar tevens enigszins irriterend. Zij lette erop dat hij rijn werk deed. Ze sprak opnieuw over de noden van India's miljoenen, met name van de tienduizenden mensen m de Kolli's en aangrenzende gebieden 'Enkele maanden voor zijn dood', ver telde zij Paul, opnieuw bezield, 'zaten we op die hoge bergkam in Puliam- petty, waar wij uitzicht hadden op alle vijf bergketens: de Kolli's. de Pacha's, dc Xolaryans, de Bothai Ma- lai en de Chitterais. En wij zeiden tegen elkaar: alle mensen hier moeten worden gewonnen voor Christus'. Het sprak voor haar vanzelf dat Paul zou proberen zijn vaders plaats in te nemen alsof hij dat zou kunnen! Want al had hij nooit besloten zende ling te worden, dat was iets wat als vanzelfsprekend werd aangenomen, even vanzelfsprekend als het is om volwassen te worden. Nustond hij plotseling, met het eindexamen voor de deur. oog m oog met de noodzaak een besluit te nemen. Al deed zijn moeder haar best heqi de vrije keus te laten, zij was evenmin iemand die de dingen op hun beloop liet. 'Je kunt verder leren, weet je, en dan naar een college gaan'. Nee, dat wilde Paul niet. Hij had genoeg van leren 'Je vader wilde altijd dokter worden. Weet je wel, dat hij. toen hij pas in India was, een medische cursus heeft gevolgd aan de universiteit van Ma dras? Ik weet dat het hem veel ple zier zou hebben gedaan als jij Neen! De herinnering van het mie- Dorothy Clarke Wilson Vertaling: II. A. Sthreudcr disch werk van zijn vader bracht het beeld"voor-ogen van zweren, vuil en bloed, hetgeen hem nog altijd met afschuw vervulde Als hij van één ding zeker was, dan was het wel dat hij geen dokter wilde worden. (>p een zondag kwam er een lekenpre diker preken in de kerk van St. John's Wood. Iedereen kende hem als Pastof Warwick. Hij was een begaafd spreker, die zijn voorbeelden ontleen de aan het dagelijks leven. Op een gegeven moment haalde hij een duim stok uit zijn zak. wat bij Paul onver wachte emotie teweegbracht. Want precies zó, met datzelfde gebaar, placht zijn vader zoiets te doen. en ook hij had zulke bondige toespraken gehouden. 'Ziet u dit?' Hij hield een voorwerp omhoog Het lijkt recht, nietwaar? Maar laten we deze duimstok er nu eens naast houden. Ziet u hoe bochtig het in feite is? Zo is het nu met ons ook Wij moeten altijd een maatstaf bij de hand houden, de Gulden Regel, on die toepassen bij alles wat we doen' De Dredikant at bij de familie Harris. Paul leerde de heer Warwick steeds meer waarderen. Wat leek deze man op zijn vader! 'Houd je van gereedschap, jongen?' 'Ja mijnheer. Ik heb beneden een werkbankje-. 'En wat maak Je daar1' 'Lk knutsel wel eens wat'. 'Laat me eens wat zien!' En Paul toonde met bonzend hart zijn kano, het vernuftige muizenhuis, de stelten. En de lieer Warwick knikte goedkeu rend. 'Goed zo! Je lijkt op je vader. Die had ook gevoel voor hout. en voor gereedschappen'. Paul kwam het voor of hij de uitgang ontwaarde van het doolhof, waarin hij tot nu had rondgedwaald. Die middag nam hij zijn moeder apart. 'Ik mag die meneer wel', bekende hij. 'Weet je, ik zou het niet erg vinden om te leren, als ik. net als hij. in het bouwvak zou mogen. Evelyn Brand koek verheugd. 'Mijn zoon wil in de zending gaan. zoals zijn vader', legde zij Pastor Warwick uit. 'Maar om dat te doen moet hij een goed bouwvakker zijn, want in de bergen in India moeten we onze eigen huizen bouwen Zoudt u hem het vak kunnen leren?' In december 1930 TV-vandaag Speciaal Radio-vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Rock Concerts (II) 19.45 Popeije NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 All in the familij 20.45 WampWan 21.35 Intimate stranger NOS 23.10 Journaal 23.15 Filmverslag Tour de France NEDERLAND II NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal EO 19.05 New Hope 19.30 Recapitulatie NOS 20.00 Journaal EO 20.21 Chansons van Gil Bernard 20.50 Nader Bekeken 21.15 Looft den Heere 21.45 Leven van Tom Harris NOS 23.05 Journaal DUITSLAND I 10 00 Journaal. 10.05 WK.Voetbal. (10.05 Wedstr.-herh. 11.35 Spec, gasten.) 12.35 Ein de uitz. 16.15 Journaal. 18 20 Vrouwenprogr. 17.05 Kinderorogr. 17.35 Klnderprogr. 17.55- 18.00 Jounaal. (Heg progr.: NDR 9 30-10 00 Sesamstrasse. 18.00 Kult. spiegel. 18.30 Akt. 18.45 Sand- mann. 18.55 Nordschau-magazine. 19.26 Rep. 19 59 Progr.overz. WDR: 8 05-9.25 Kursus- progr. 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.05 Klnderprogr. 18.15 Dr. Marcus Welby. 18.40 Akt. 19.20 Verv. Marcus Welby.) 20.00 Journaal en weegber. 20.15 Disk progr. 21.00 Chex. 21.45 W.K.Voetbal. 22.30 Journaal, komm. en weerber. BELGIE NEDERLANDS 18 55 Fabeltjeskr. 19.00 Black Beauty. 19.25 Komische films. 19 40 Med. 19.45 Journaal. 20.15 Qulzprogr. 20.45 TV-spel in enquete- vorm. 21.30 Uitz Inst. Emile Vandervelde. 21.50 Kortweg. 22.00 Fragm. van nwe films. 22.30 Journaal m.o.m. Uit de Wetstraat. 22.50-0.20 W.K.Voetbal '74. De Engelse film Wamp Wan in het VPRO-programma brengt u in contact met een Papoealeider, die, levend in het stenen tijdperk, plotse ling moest overschakelen naar de twintigste eeuw. Ned. 1 20.45 In de van 1956 daterende speelfilm The Intimate Stranger werd de hoofd rol vertolkt door de toen 37-Jarlge Richard Basehart. Veel bewonderaars van de populaire tv-serie Voyage to the botton of the sea zullen hem onmiddellijk herkennen als de com mandant van de bijzondere onderzeeër, Ned. 1 21.35 Inspraak als medicijn is een radio programma van de AVRO, waaruit blijkt dat steeds meer patiënten niet alles meer willen slikken wat de dok ter voorschrijft. llilv. 2 19.00 O. E. Hasse, de Duitse karakterrol speler die verscheidene malen ook in ons land indruk wist te maken kreeg bij zijn zeventigste verjaardag van het Zweites Deulsches Fernseheu een speels programma aangeboden. Tal van prominente actrices en acteurs werkten er aan mee. Duitsl 2 19.30 Nader Bekeken staat stil bij het Verbond van Christelijke Voetbal clubs dat verder wil praten over een federatie met neutrale zaterdagclubs en zondagamaleurs. Ned. 2 20.50 Vooraf brengt de EO een selectie uit twee eerder uitgezonden program ma's met dc Franse zanger van reli gieuze liederen Gil Bernard. Ned. 2 20.21 DUITSLAND III WDR 8.05 t.e.ro. 11.45 Schooltelevisie. (9.30 Se samstrasse.) 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Scho lleren- en stud.rubr. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Kursus. 19 00 Sandmann. 19.05 Voor Turkse gastarb. 19.15 Akt. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Komm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Dok film. 21.15'Speelfilm. 21.45 Journaal. 22.05-22.35 Rep. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (Si Dag met een gaatje, met 8.00 Nws. 8.11 AVRO's Radiojournaal. 8.50 Morgenwijd. 9.00 Duik in de jaren dertig. (9.35-9.40 Waterst.) 10.00 (S) Kleutertje luister. 10.10 (S-M) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws; 11.03 Radio journaal.) 11.30 (S) Rondom Twaalf met Groenteman en 11.55 Beurspl. 5. 12.30 Mod. Plattel. 12.35 (S) AVRO's wekel. sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 <S) Klarinet en plano. 13.41 (S) Holl. Festival 1974. 14 00 (S) Melndleen uit bekende ope rettes. 15.00 (S) Aspecten. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 <S) Jumbo-Set. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.20 (S) Lichte orgelmuz. 1KOR: 18 30 Kleur. NCRV: 19.00 (S) Leger des Hetls- kwart. 19.15 Kerk vandaag. 19.30 (S) Veel gevr. gewijde muz. 20 00 (S) 24ste Intern. Orgelconc. Haarlem 1974. 21.30 Licht muz.- progr. 22.20 Avondoverdenk. 22.30 Nws. 22.40 HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Levende Woord. 7 08 (S) Preludium. (7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu 7.55 Aangestipt. 8.00 (S) Te Deum Laudamus. 8.34 Op de man af. 8.30 Nws. 8.33. Gymn. v.d. hulsvr. S.45 (S) Podium v.d vrouw. 9.20 (Si Onder de hoogtezon. 10 00 (Si New Philh. Orch. 10.30 Nws. 10.38 <S> Ouiroepork mod. muz. 1130 Hier en nu special. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia. 12.15 (S) Kinderdoor met Instrum. begel. 12 26 Med. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12 53 (S) Herv. middagpauzedst. 13.13 (S) Draaischijf. 15.00 (S) Klass. planomuz. 15.30 Nws. 15.33 (S) Bariton en piano: klass. liederen. 16.00 Uur natuur. 17.00 V.d. kinde ren 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. Irt vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama: 18.53 Zojuist verschenen. AVRO: 19.00 In spraak als medicijn. 19.30 <S) 1000 Jaar IJsl. Muz. (I). NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20 00 Nws. 20.05 Radiojournaal. NOS 20 10 (S) Holl. Festival 1974. AVRO: 22.30 (S) Arnold Schonberg. 22.55 (S) Dichter bl] de muz. 23 20 (S) Essay. 23.50 Rablojournaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.02 Drie op Je boterham. KRO: 9.03 Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verz. 12.03 (S) Drie tussen de middag: Van twaalf lot twee 13.03 Raden maar. 14.03 Pop- Kontakt I: Theo Stokkink-Show. 15.03 Pop- Kontakt II. NOS: 16.03 Daverende dertig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 19.02 (S) Drie loopt achter. 21.02 (S) Sesjun. 22.02 Hugo van Gelderen Show. 22.55 Med. 23.02 (S) T...S...T. waarin 23.02 NOS: W.K.Voetbaljournaal. 0 02 Aktua. 0.10 (S) Jazz-Sir. 1.02 Nachtwacht. NOS: 5.02 Saté saus Show. EO: 8.02-7.00 (S) Matinata. kwam Paul dus bij de heer Warwick in de leer als gezel. Zijn moeder was toen al weer naar India, om een zendeling en diens vrouw te assiste ren bij hun werk in de Kolli's. Dat maakte de breuk met het verleden compleet. Het was meer dan een over gang van schooljongen naar werkman, van de ene sociale groep naar de andere. Paul was nu Ineens man. De heer Warwick nam Pauls oplei- d ng met kracht ter hand. Eerst leer de Paul de administratieve kant van het vak kennen, en de materialen. Vervolgens werd hij overgeplaatst naar de afdeling waar men de kosten- begrotingen opstelde. En pas toen kwam hij op de bouw zelf. En dat alles voor een salaris van nog geen vijf gulden per week. Aanvankelijk woonde Paul thuis. Om om half acht aan het werk te kunnen gaan moest hij om half zes opstaan en een uur dwars door Londen reizen. Het viel hem niet mee. Connie, die zich voor hem verantwoordelijk voelde, stond zelf om vijf uur op en schudde hem dan^ elke vijf minuten wakker. En nog vond Paul het haast een onmogelijkheid wakker te worden. Dit is niet in orde. besloot hij eindelijk. Het is mijn probleem. Ik moet het ook oplossen. En hij schafte zich een enorme wekker aan met twee bellen en zette die naast zijn bed op een bord. Maar Connie moest de wekker uitzetten; Paul sliep overal doorheen. 'Dat komt omdat je niet werkelijk wilt opstaan', zei een vriend. 'Wat je wilt kun je ook'. Dat trok hij zich aan, en van nu aan oefende hij zich de wekker te horen. Na lange tijd slaagde hij erin. wat hem een waar overwinningsgevoel gaf. (Wordt vervolgd) Horizontaal: 1. karig, 5. zouteloos, 7. aanloop, 8. stuk stof. 10. holte in een muur, 11. deel van een boom, 12. volksnaam van de kauw, 13. voorzet sel, 14. duikereènd, 15. meisjesnaam, 16. bloeiwijze, 17. smart, 18. kort muziekstuk. 20. vrucht. 21. ieder, 22. Kruiswoord-puzzel landbouwvork. 24. deel van de bijbel, 25. landbouwer, 26. heden, 27. oord, 28. koor. 29. kasteel, 30. niet goed doorbakken. Verticaal: 1. gevoel, 2. vétte vloeistof, 3. zangstem, 4. voegwoord, 5. vernis, 6. waterstand, 8. jong schaap, 9. voor- lichting, 11. kever, 12. maal. 14. tus- senzetsel, 15. oningewijde, 16. woon boot, 17. ladder, 19. zangstem, 20. wapen. 22. schoorsteenzwart, 23. knaagdier, 25. verleden, 26. keurig, 27. meervoud (afk. Lat.), 28. muzieknoot. Oplossing van gisteren: 1. loom, 2. oele, 3. olie, 4. meer. Van onze sociaal-economische redactie UTRECHT Volgens de Industrie- bond NKV heeft een groot aantal stichtingen op het gebied van de vakopleiding te kampen met een nij pend gebrek aan mankracht. De stich tingen, die tal van activiteiten ont plooien in het kader van het leerling wezen hadden al moeite hun bestaan de taken te vervullen. 'Door de uit breiding van de gedeeltelijke leer plicht. aanpassing van de leerpro gramma's en andere factoren stijgt do nood tal van stichtingen nu naar de lippen', aldus de industriebond NKV. De bond constateert dat het huidige kabinet evenals het vorige niet ge noeg oog heeft voor de moeilijkheden waarmee de stichtingen kampen. Het kabinet Den Uyl maakt het zelfs nog bonter dan het vorige door de stich tingen de financiële broekriem nog krapper te maken door slechts gedee'- telijk tegemoet te komen in de steeds stijgende kosten, waarbij de BTW een belangrijke rol speelt De industrie bond wijst erop dat op sommige con sulenten zestig uur per week in touw zijn. Omdat hun programma veel te groot is, wordt er roofbouw op deze mensen gepleegd; aldus de bond. di» hier aan toevoegt dat de stichtingen door het geldgebrek onder amateuris tische omstandigheden moeten wer ken. Rabarbermoes met schuim 500 gr. rabarber 2 eieren 200 gr. suiker I eetl. maizena De rabarber schoonmaken en de sten-, gels in stukjes snijden. Deze gaarko ken in een pan met een bodempje water. Dan 100 gram suiker toevoegen en de rabarber binden met de aange-1 maakte afgestreken eetlepel maizena, - Laten afkoelen en er dan de twee eidooiers doorheen kloppen. Doe de rabarber over in een vuurvaste schaal! De eiwitten stijfkloppen en ze ver mengen met de rest van de suiker! Leg het eiwit op de rabarber en zet de schaal even in de oven totdat de schuimkop lichtbruin is geworden. Menutip: Braadworstjes, spinazie, aard appelpuree, rabarbermoes met schuimkop. SPRINGFIELD, OHIO (AP) De 21-jarige Anne Marie Idoux en de 22- jarige Anna Elisabeth Frankfort, bei de afkomstig uit Nederland zijn in de Amerikaanse staat Ohio om het leven gekomen toen de autobestuurder die hen een iift had gegeven, tegen een vrachtwagen reed. Volgens de politie rj.-a de bestuurder van de auto, die zelf ook om het leven kwam, met grate snelheid. VI ng ets itl 90: in(

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4