ibanon bedankt oor luchtsteun an Egypte Zwarte soldaten moeten blank bastion beschermen 'ranse kerncentrales wapens voor Iran Rumor grijpt hard in tegen inflatie rereenkomst met Palestijnen? Bhoetto in Bangladesj ontvangen de betere 5 jonge jenever n vermindering spanning in 'eische zee Ex-president van Cuba getuigt in zaak-Ehrlichman Tito pleit in Bonn voor derde wereld Europese Commissie wil één regel voor alcohol in verkeer Pinochet van Chili krijgt vrije hand Luchtmacht haalt zestien gewonden uit Joegoslavië Dertig doden bij vliegramp in Cambodja Twee jaar na bittere afscheiding Koerden executeren twaalf burgers Zuidafrikaanse leger breekt met traditie M-W/CTlAKIiKr VRIJDAG 28 JiUSNI 1974 BUEIENJjAINID T7/K9 ROET/TEL AVIV (UPI, AP, Reuter) Het wordt steeds duidelijker Libanon terugdeinst voor Egyptische luchtsteun tegen Israëlische aan- m op zijn gebied. il het vandaag bij de ontraoe- an ministers van de Arabische 1 Oairo aandringen op een her van de olieboycot tegen Amp- dien de Israëlische acties tegen gebied voortgaan. Ook zou antueél zijn eigen luchtverdedi- niet luchtdoelraketten willen ken. Volgens regerinsgkringen ban on zijn Liga-genoten met openhartigheid op de gevoelige s tussen de regering en de ëndj) in Libanon levende Palestij- rijzen. an die gevoeligheid bleek toen landse journalisten gistermid- p uitnodiging van de Libanese id een de door Israëlische artil- beschoten grensstreek bezoch- peens waren zij omsingeld door jnse commando's die hen met fen in de aanslag gelastten het te ontruimen. Zij waren op dat it in gesprek met bewoners van aar dorpen die zich niet erg dg toonden met de door de ijnen in de grensstreek ont- e activiteit geleidende functionaris van de es voorlichtingsdienst moest beide komen om de commando's ijk te maken dat de journalis- Dor de regering waren uitgeno- n dat het bezoohte gebied onder gezag stond.'Pas toen lieten estijnen hen gaan en konden de disten hun gesprekken voortzet- e bewoners toonden hun omge- e olijvenhoven, verbrande tarwe ggeveLden. Van een der dorpen ya Al Foukhar. waren van de d inwoners slechts tweehonderd na de Israëlische acties. Die in dagelijkse vrees voor een en slapen 's nachts bij elkaar twee kerken van het dorp. ïreenkomst dagblad Al Hayat in Beiroet j gisteren met veel ophef een inkomst tussen de regering en (overkoepelende algemeen com- van de Palstijnse commando- jen bekend, die overigens van ïle zijde niet werd bevestigd, is diie overeenkomst zouden er w gezamenlijke commissies iet contact tussen de regering commando's worden ingesteld. ;r zouden er gezamenlijke Liba- Palestijnse patrouilles worden ge- Het Oostenrijkse ministerie van defen sie heeft gemeld dat Oostenrijkse sol daten van de VN-buffennaeht op Golan gisteren bij de berg Hermon een Pa lestijn hebben aangehouden die In zijn eentje, bewapend met een machinege weer en granaten, op mars was naar Israël. Bij zijn verhoor vertelde hij dat hij uit Irak onderweg was. De VN- strijdkrachten leverden hem uit aan de Syrische politie. vormd in het grensgebied om tegen oveschrijding van de grens te waken. Ook zouden de Palestijnen een for mele verklaring uitgeven volgens wel ke zij Libanon niet als springplank voor operaties tegen Israël zullen ge bruiken en zelft toezeggen het hele grensgebied te zullen ontruimen. De beschieting van Libanon door Is raëlische artillerie duürde gisteren meer dan een uur. Er werden geen slachtoffers gemeld uit Beiroet Ook was sprake van elf hoog overvliegende Israëlische straaljagers. Goer De Israëlische stafabel Mordechai Goer sprak gisteren de waarschuwing uit dat Libanon 'een slachtveld zal worden in Egypte straalvliegtuigen en luchtdoel raketten naar dit land stuurt'. Hij geloofde overigens dat het land zich wel twee maal zou bedenken alvorens deze hulp te aanvaarden. Met straaljager-eskaders zou Israël volgens de stafchef weinig moeite hebben, maar wel met SAM-2 of SAM-3 Volgens Israëlische schattingen ope reren er vijfduizend Palestijnse com mando's buiten de vluchtelingen kampen. Maar Goer sprak zijn twijfels erover uit of er nog lang Palestijnen gevonden zouden worden, die bereid zijn het leven erbij in te schieten. Inmiddels -wordt een zigzaggend lint van prikkeldraad aangesloten op elek tronische verklikkers langs de hele Noordgrens van Israël aangelegd. Het zou een totale lengte van 65 kilometer moeten krijgen. Volgens de minister van politie, Sjlomo Hiillel, hebben zich al negenduizend vrijwilligers voor bewakingsdiensten, gemeld. Hoofdartikel In een fel hoofdartikel tegen de Israë lische acties tegen Libanon spreekt het Vaticaanse blad Osservatore della Dominica de vrees uit, dat Israël het heeft voorzien op het water van de rivieren Litani en Hasbani in Zuid- Libanon. De schrijver, de bekende Vaticaanse woordvoerder Frederico Aletssandrüii, herinnert eraan dat het Libanese parlement nog onlangs hon derd miljoen, dollar voor het benutten van het rivierwater in dit gebied heeft uitgetrokken. Met de uiterst geringe meerderheid van 46 tegen 43 stemmen, waardoor de regeringspartijen ook de zieken in hun midden naar het parlement moes ten vervoeren, is gisteren een Israëli sche recordbegroting ten bedrage van 8,6 miljard dollar aangenomen. zjjard dollar vooniitbetaald kus (AFP. AP) Frankrijk zal vijf kerncentrales bouwen in 0\.. In ruil daarvoor zal Iran meer olie leveren aan Frankrijk, zo stgelegd in een overeenkomst, die beide landen gisteren hebben ►ten. iah van Iran, die deze week een bracht aan Frankrijk, deelde persconferentie in Parijs mee, en de Franse president Valéry 'd d'Estaing een groot program- 'oor samenwerking hadden opge- SSEL (UPI) Griekenland en ije zijn niet nader tot elkaar nen an hun conflict over het nentale plat van de Egeïsche Zee. >ns de Turkse premier Bülent it heeft de Griekse regering ge- wd in te gaan op Turkse voor in om een overlegorgaan in te waarin de geschilleh bespro- fcünnen worden, alle hoop op een inde ring van spanning in de sclie Zee teniet gedaan. De Turk- remier had een zes uur durende oetinig met zijn Griekse ambtge- Adamandious Androutsopoulos, privéwertrekken van Navo-secre- -generaal Joseph Luns te Brussel, e partijen dachten niet meer dan uur nodig te hebben om tot eenstemming te komen over een rhandelingsp latf or m was de eerste keer dat de pre- van beide landen elkaar ont- tten sinds het Griekse leger in de macht overnam. Volgens de tse premier zal Turkije gewoon gaan met het zoeken naar olie op Egeïsche continentale plat. kenland heeft steeds ernstig be- r gemaakt tegen de Turkse olie- - oratie in de Egeïsche Zee. Athene Ijst naar artiekeien van de Ge- se conventie van 1958 inzake het lentale plat, en beschouwt de JBveer 3000 Griekse eilanden in de lïsche Zee als Grieks gebied. Tur- J heeft die conventie nooit onderte- Bd en meent dat de betrokken zee- an deel uitmaakt van het Turkse inentale plat ele weken geleden gingen beide en over tot verhoogde paraatheid hun troepen, toen een Turks arzoekingsschip, geescorteerd door ineschepen, een deel van de Egeï- Zee binnenvoer dat volgens Grie- lancl binnen zijn territoriale 'gren- viel. Syrlërs, terug in hun stad Koeneitra, wandelen door liet puin. Op de achtergrond een van de kerken die overeind bleef. Volgens een Jordaans blad zouden de Israëliërs voor hun ontruiming van Koeneitra nog moskeeën, kerken en scholen hebben opgeblazen. Maar de Israëlische stafchef Mordechai Goer zei dat alle verwoestingen zuiver door oor logsgeweld ontstaan zijn en dat er tijdens de bezetting hoogstens een paar gebouwen omver gehaald zijn om schootsveld te verkrijgen of omdat men guerrilla's een slulpschutterspost wilde onthouden. steld. Het programma omvat onder meer de aankoop van Franse wapens, zoals patrouillevaartuigen en hulp van Frankrijk bij de bouw van een onder grondse spoorlijn in Teheran, zo zei de sjah. Franse regeringsfunctionaris sen vertelden dat de overeenkomst ook voorzag in tde bouw van kerncen trales in Iran. De sjah antwoordden een uur lang op vragen ven journalisten aan het einde van zijn officiële bezoek aan Frank rijk. Hij verdedigde zich tegen de kritiek, dat de olie te duur was. De olielanden passen de olieprijzen slechts aan bij de stijgingen van de prijzen van tal van grondstoffen zoals suiker, graan, koper en staal, aldus de Iraanse leider. Hij vond, dat alle oliemaatschappijen eigenlijk genationaliseerd zouden moeten worden en dat dan de akkoor den over olieleveranties rechtstreeks tussen staten gesloten moeten worden. In elk geval moeten de winsten van de oliemaatschappijen worden beperkt tot een rechtvaardig en aanvaardbaar bedrag, zo vindt de sjah. Sjah Reza herhaalde, dat Iran niet van plan is kernwapens te maken. 'Wij hebben reeds lang gezegd, dat wij bereid zijn ons gebied uit te roepen tot een kernwapenvrije zone, waar alle kernwapens verboden moe ten zijn.' Hij sprak de hoop uit, dat geen enkel land in net Midden-Oosten zich met kernwapens zal uitrusten. Als dat wel het geval zou zijn, dan zou Iran zijn standpunt opnieuw moe ten bezien. 'Maar ik hoop, dat dit nooit nodig zal zijn', zei de sjah. Iran zal een miljard dollar op de bank van Frankrijk storten ais voor uitbetaling voor toeKomstige Iraanse aankopen in dit Land. Op de perscon ferentie in Parijs verklaarde de sjah: 'Toen wij in een zwakke positie zaten en Europa om hulp vroegen, kregen wij die. En als nu uc- Europese lan den wat moeilijkheden hebben met hun betalingsbalans, dan is het niet meer dan natuurlijk, dat Iran, dat nu sterker is, helpt' Over de wapenaankopen van Iran zei de sjah nog dat zijn land door zal gaan met het betrekken van wapens uit de Verenigde Staten. Hij prees de kwaliteit van het oorlogstuig, dat de VS Iran hadden geleverd. Het afgelo pen jaar kocht Iran voor ongeveer vier miljard dollar aan wapens in de VS. Daarmee is dit land de grootste buitenlandse afnemer van de Ameri kaanse wapenindustrie geworden. WASHINGTON (AP, UPI) In het proces tegen Nixons vroegere assis tent John Ehrlichntan is ook een vroegere president van Cuba als ge tuige opgeroepen. Het is dr. Carlos Rapto Secarra, die van 1948 tot 1952 dit ambt bekleedde. De vroegere mi nister van financiën George Schulz zal eveneens als getuige moeten verschij nen. Men verwacht ook dat Henry Kissinger en een aantal CIA functio narissen zullen worden gedagvaard. In een besloten zitting van de juridi sche commissie van het Huis van Afge vaardigden is de hoogste raadsman van het Witte Huis, St. Clair, begon nen aan een twee dagen durende defensie tegen een mogelijk voorstel van de commissie om de Senaat tot een impeachment-procedure te advise ren. De hoeksteen van zijn verdedi ging is dat president Nixon niet ver antwoordelijk kan worden gesteld voor de betaling van 75.000 gulden zwijggeld aan Howard Hunt, een van de Watergate-imbrekers. BONN (AP) President Tito van Joegoslavië heeft donderdag, aatt het slot van zijn vierdaagse staatsbezoek aan West-Duitsland, een lans gebro ken voor het onvervreemdbare recht van de ontwikkelingslanden over hun oliereserves. 'Het standpunt dat Joegoslavië, als niet-gebonden natie, inneemt is dat het van essentieel belang is de rech ten van de ontwikkelingslanden over hun natuurlijke hulpbronnen, waaron der het recht deze te nationaliseren', te erkennen en te respecteren', zo verklaarde Tito in een gemeenschap pelijk communiqué. Aan het slot van zijn historische staatsbezoek spoorde Tito de geïndus trialiseerde landen aan 'hun technolo gie op zinvolle wijze aan te wenden teneinde stap voor stap de historische onrechtvaardigheden in de bestaande economische krachtsverhoudingen uit te wissen. Italië's economie onder het mes ROME (Reuter, AP) Terwijl Italië geteisterd wordt door massale stakingen, heeft premier Mariano Rumor in het parlement zijn plan tot nationale soberheid toegelicht en een serie maatregelen voorge steld om de hollende inflatie te beteugelen en de zwaarste na-oorlog- se economische crisis in Italië meester te worden. De maatregelen moeten de schatkist in totaal 11 miljard gulden opleveren, het betalingstekort voor 1975 sterk verminderen en de particuliere vraag sterk indammen. De christen-democra tische premier ging niet in detail in op de voorgestelde maatregelen, om speculatie te voorkomen. De maatregelen zullen onder meer inhouden: een hogere belasting op luxe-goederen en dan vooral geïmpor teerde, een speciale belasting op au to's, hogere benzineprijzen, hogere in komstenbelastingen voor de hogere inkomensgropeen en vermindering voor de lagere inkomensgroepen, er- hoging van de prijzen in het openbaar vervoerd electriciteitstarleven en an dere overheidsdiensten en een eigen bijdrage in de zieketekosten. Naar verwacht wordt zal Rumor na het debat aan beide kamers een ver trouwensvotum vragen. Zyn centrum linkse coalitie kan daarbij rekenen op een comfortabele meerderheid. In zijn overzicht van de binnenlandse politieke situatie deed Rumor vervol gens een uitval naar degenen die 'zich ten doel stellen de democratie en de republikeinse instituties te ver nederen, in discrediet te brengen en te vernietigen'. Volgens Rumor moet elke poging tot terugkeer naar een fascistisch verleden, 'waarover een de finitief schuldig is uitgesproken' be streden orden. rence, Bologna en andere midden- Italiaanse steden organiseerden de journalisten een 24-uurs staking waar door de plaatselijke kranten niet uit kwamen. Het personeel van de diverse persbureau's heeft zich op landelijke basis bij deze staking aangesloten. Verder staakten er al ongeveer zeven miljoen handarbeiders, om kracht bij te zetten aan hun eisen tot verbeterde secundaire arbeidsvoorwaarden- Stakingen Terwijl Rumor het huis van afgevaar digden toesprak braken er in het land opnieuw stakingen uit. In Rome, Flo- Van een verslaggever LUXEMBURG De Europese Com missie wil een voor de hele Gemeen schap geldend voorschrift voor de maximaal toegestane hoeveelheid alco hol in het bloed van automobilisten. De Commissie, het dagelijks bestuur van de EEG zal binnenkort bovendien voorstellen formuleren over maxi mumsnelheden op de Europese wegen en voor het dragen van autogordels en het periodiek keuren van auto's. Deze voorstellen, om tot een veiliger verkeer in Europa te komen, werden gisteren in Luxemburg aangekondigd door de Italiaan Scarasoia Mugnozza, de vice-voorzltter van de Commissie. Namens de drie Benelux-landen pleit te de Belgische minister van verkeer, Jos Chabert, voor een gemeenschappe lijk zeehavenbeieid in de Gemeen schap. SANTIAGO, CHILI (Reuter) De vijftien ministers van Chili zijn samen met de staatssecretarissen en andere hoge functionarissen afgetreden, om generaal Augusto Pinochet de vrije hand te geven bij de vorming van een nieuwe ploeg. Pinochet, opperbevel hebber van het Chileense leger, werd woensdag benoemd tot 'opperste chef van de natie'. Van een verslaggever DEN HAAG Een Fokker F-27 Troopship' van de Koninklijke Lucht macht zal morgenmiddag zéstien Neder landse dames, die vorige week vrijdag bij het busongeluk in Joegoslavië ge wond raakten, op Soesterberg terug brengen. Het vliegtuig zal vandaag naar de basis Treviso bij Venetië vliegen, om- zaterdagmorgen zo vroeg mogelijk door te gaan naar Ryeka dn Joegosla- waar de zestien gewonden zullen wor den opgehaald. Om twee uur 's mor gens wordt het vliegtuig op Soester berg verwacht Bij de zestien gewonden bevinden zich elf patiënten die op brancards vervoerd moeten worden. PHNOM PHEN (AFP) Dertig per sonen hebben donderdagmiddag de dood gevonden toen een Cambodjaans vliegtuig op een binnenlandse luchtlijn kort na de start van het vliegveld van Battambang neerstortte. Volgens in Phnom Penh ontvangen berichten zijn er van de inzittenden slechts enkele overlevenden, onder wie de piloot die ernstig gewond is geraakt. Het onge luk schijnt te wijten te zijn aan een technisch mankement maar de juiste oorzaak is nog niet bekend. DACCA, BANGLADESJ (Reuter, AP) Tienduizenden Bengali's hebben donderdag de Pakistaan se premier. Ali Bhoetto, een enthousiast welkom bereid bij zijn aankomst in Dacca, Bangla desj. Hij brengt een bezoek van drie dagen voor verzoeningsbe- sprekingen tussen zijn land en het afgescheiden oostelijk deel, het nu onafhankelijke Bangladesj De menigte riep: 'Pakistan Zindabad' (lang leve Pakistan) toen hij met een delegatie van 100 man op het vlieg veld begroet werd door premier Sjeik Moedjiboer Rachman. Het is voor het eerst dat Bhoetto in Bangladesj is sinds maart 1971, toen het Pakistaan se leger optrad om de onafhankelijk heidsbeweging in het toenmalige Oost-Pakistan neer te slaan. Voor zijn aankomst in Dacca had een groep van ongeveer 200 mensen bui ten het Vliegveld een roerige demon stratie gehouden waarbij pro-Pakt s« taanse leuzen werden geschreeuwd. Zij gaven blijk van anti-Indiase gevoe lens, roepend: 'Weg met de Indiase overheersing'. Tot de groep behoorde een aantal n iet-Bengali's die naar Pakistan willen terugkeren. Zij zeiden een regeringswisseling te wensen en verwijdering van sjeik Moedjib. Volgens waarnemers zullen de bespre kingen tussen de beide landen niet gemakkelijk worden omdat er nog steeds een aantal diepgaande menigs- verschillen over bepaalde punten be staan. Zo wil sjeik Moedjiboer Rachman een concreet akkoord slui ten over het grote aantal niet-Benga- lezen in Bangladesj, die naar Pakistan willen vertrekken. Volgens het inter nationale Rode Kruis zijn er ongeveer 100.000 van deze Bihari en Urdu- sprekende minderheid naar Pakistan gerepatrieerd, maar meer dan 300.000 wachten nog op hun vertrek. Bhoetto zou echter niet van plan zijn om over bepaalde punten in details te treden: hij wil een. klimaat vftn verzoening scheppen om zo te omen tot een hervatting van diplomatieke betrek kingen. Verder, is Bangladesj van mening dat ongeveer 80 miljoen dollar uit de Pakistaanse schatkist naar Bangladesj zou moeten vloeien omdat het land indertijd heeft meegeholpen aan de opbouw van de voorraad deviezen van het toen nog verenigde land. ANKARA (Reuter) Koerdisdhe op standelingen -hebben in het noorden van Irak twaalf burgers, onder wie vier Koerden, twee Armeniërs en zes Arabieren geëxecuteerd, zo meldt het radiostation 'de stem van Koerdistan'. De twaalf mannen, die ervan worden beschuldigd voor de regering in Bag dad te hébben gespioneerd, werden door een militaire rechtbank veroor deeld tot de dood voor het vuurpelo ton. Sinds maart van dit jaar werden al 36 Iraakse spionnen terechtgesteld. De radio meldt verder dat 14 Koer den, d'ie aan de zijde van de regerings troepen vochten, in een gevecht bij de stad Arbil gedood werden. De gevechten tussen de Koerdische opstan delingen en de regeringstroepen duur den volgens de radio voort in 23 gebieden. Verdere details over de ge vechten werden er niet jbekend ge maakt. ADVERTENTIE JOHANNESBURG (UPI) De Zuidafrikaanse regering heeft de waarschuwing van de nationale held generaal Jan Smuts in de wind geslagen: zij is begonen met het recruteren van zwarten voor haar strijdkrachten. Generaal Smuts liet zich in 1917 in bedenkelijke zin uit over de degelijke steun, die een aantal zwarte regimen ten uit Brits Afrika toen verleende aan de zaak van de geallieerden. Hij hield niet van het idee van gewapen de zwarten. 'Het is te voorzien, dat (Afrikaanse) legers, die nu onder fatsoenlijke lei ding worden opgeleid, later een ge vaar voor de beschaving zullen blij ken te zijn', zei Smuts. Hij bedoelde natuurlijk 'blanke beschaving' en hij zag er zorgvuldig op toe, dat in zijn leger de Afrikanen alleen bijbaantjes kregen en ongewapend bleven, zelfs in de Tweede Wereldoorlog. ('Tanks onder de mensen' noemde Smuts de Zuidafrikanen die deelnamen aan de woestijn-oorlog in Afrika). Maar nu verschijnen er in het Johan- nesburger dagblad The World adver tenties met het silhouet van een zwar te soldaat over de gehele pagina met de volgende tekst: 'Oo.k u kunt carrière maken in het Zuidafrikaanse leger. als u tussen de 18 en 35 jaar oud bent, zes jaar basisonderwijs hebt en geen straflijst hebt.' De soldaat heeft een FN-geweer in de aanslag. Minister van defensie Pieter Botha, een uit de Kaapprovincie afkomstige Afrikaner, die nu acht jaar voor Zuid- Afrika's veiligheid zorgt, haalde de schouders op over zoveel opwinding. 'Het was toch heel gewoon, dat de Afrikanen 'hun bijdrage gingen leve ren aan de handhaving van het wettig bestuur', zo legde hij uit. BEZORGDHEID Maar de beslissing om zwarten in het leger op te nomen heeft ook te maken met bezorgdheid in Zuid-Afrika over de ontwikkeling in de naburige lan den. Het op handen zijnde vertrek van Portugal uit Afrika en de toene mende beweging bij de zwarte bevol king van Rhodesië bedreigen nu het bastion van de blanke overheersing: Zuid-Afrika. In Pretoria mogen ze Smuts raadge vingen over samenwerking met Afri kanen verontachtzamen, de regering van John Vorster is zeer weloverwo gen te werk gegaan bij haar campag ne tegen het verzet in Malaja, waar zij militaire operaties combineerde met voorzichtige plannen om de gunst van de plaatselijke bevolking te win nen. De Zuidafrikaanse legerleiding heeft nu voorrang gegeven aan het overhalen van de Afrikaanse bevolking in gebie den langs de grenzen met de landen, die wellicht binnenkort zullen worden geregeerd door onafhankelijke zwarte regeringen. Ontwikkelingsplannen worden gepaard aan militaire opera ties in de Caprivi-strip, waar de Zuid afrikaanse troepen langs de rivier de Zambezi oog in oog staan met guerril la-strijders, die hun bases in Zambia hebben. Het is nu ongeveer een jaar rustig geweest in dit gebied. Een legerwoordvoerder vertelde dat de soldaten geleerd wordt de belan gen van de Afrikaanse bevolking als het hoogste goed te beschouwen. 'Wij zijn er om hen te beschermen, niet om hen te onderdrukken en onze Jongens weten dat', zei hij. NOBELE KRIJGSKUNST De stafchef van de Zuidafrikaanse strijdkrachten, admiraal Hugo Bier man, probeert deze houding reliëf te geven door de stijl van de zwarte verzetsstrijders te hekelen: 'Zij heb ben de nobele krijgskunst gedegra deerd tot ordinaire moord, verkrach ting, chantage, kapingen en beestach tigheden, waarbij onschuldige man nen. vrouwen en kinderen en zelfs dieren hun doelen zijn', zei admiraal Bierman onlangs. Maar het Zuidafri kaanse leger is op alles voorbereid, zo liet hij weten. Het begint er naar uit te zien, dat Zuid-Afrika binnen vijf tot tien jaar omgeven zal zijn door vijftien zwart© landen, inclusief de zwarte Bantoe thuislanden, die Vorster onafhanke- Miuister van defensie Pieter Botha lijkheid wil schenken. Met deze om singeling in het vooruitzicht en een beperkte strijd, die zich langzaam ontwikkeldt tot een totale oorlog, 'heb ben wij ónze Afrikanen aan onze kant nodig' zo bekende een onderofficier. 'Ik weet niet wat generaal Smuts gezegd, zou hebben. Waarschijnlijk zou hij zijn wenkbrauwen gefronst hebben, maar dit is 1974 en hij stierf 25 jaar geleden, toen waren er andere dingen in de mode', zo zei hij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9