wolfhez Metro onherroepelijk door Kralingen praktijkbegeleidster Kantoorgebouw bij Salvatorikerk roept vragen op Ontploffing Stuurgroep gaat zich buigen over lokale omroep PvdA wil kiesrecht voor de Molukkers 'Producent moet kernafval zolang bij zich houden' Man dood na aanraken hoogspanningskabel Ten Boer bouwt zestien woningen Twee noodlokalen kunnen Merenwijk voorlopig helpen FAMILIEBERICHTEN Wolfheze (bij Arnhem) Tel. 08308 - 24l| onderwijzer(es) Gemeente 's-Gravenhage BEKENDMAKING BOUWKUNDIG TEKENAAR GEREFORMEERD BEJAARDENCENTRUM 'DE WETERING' EEN MEISJE TROUW/XmRTET VRIJDAG 28 JUNI 1974 ROTTERDAM B. en W. hebben nu genoeg van de acties van 'Leefbaar Kralingen' tegen de aanleg van een metro door Kralingen. Die acties lie pen ten slotte uit in een telegram, waarin protest werd aangetekend te gen de thans aangevangen voorberei dende werken met als argument, dat de lijn door Kralingen nog steeds discutabel is en het dus niet aangaat, toch met het werk voort te gaan. B. en W. hebben een duidelijke brief opgesteld en het concept daarvan komt maandag en donderdag aan de orde in de gemeenteraadscommissies voor verkeeri en openbare werken en voor stadsontwikkeling en volkshuis vesting. In hun brief aan 'Leefbaar Kralingen' zetten B. en W. uiteen dat het een misverstand is, aan te nemen dat het metrotracé door Kralingen nog discu tabel zou zijn. Op 2 januari 1969 heeft de gemeenteraad reeds besloten tot de aanleg van dit tracé en op 15 mei van dit jaar heeft de minister van verkeer en waterstaat daarvoor concessie ver leend. Het hele tracé is nu vastgelegd en er is, aldus B. en W. geen reden om het werk op te schorten of stil te leggen. Hetgeen wél discutabel is, is de ALPHEN AAN DEN RIJN Het Wijk-Welzijnsberaad gaat per brief aan de gemeente vragen om voorlich ting over het bestemmingsplan Em- malaan. Men denkt aan een hoorzit ting. Dit is tijdens een vergadering van het "Wijk-Welzijnsberaad Alphen- West besloten. Een probleem voor de wijk-West-be- woners is de verkeerssituatie rond het in de nabije toekomst te bouwen kantoorgebouw tegenover de Salvato rikerk. Er is bij dit gebouw een parkeerruimte gedacht voor 176 auto's en men vraagt zich af of dit voldoen de is en hoe de afwikkeling van dit verkeer zal zijn. Verder gaat het Wijk-Welzijnsberaad rond de tafel zitten met bewoners van de Mauritsstraat om over het bestem mingsplan Emmalaan te praten wat betreft groenvoorziening en speel ruimte. Deze bijeenkomst is volgende week bij een van de bewoners thuis. Ook stuurt het beraad een brief naar de gemeente en het schoolbestuur van het lyceum of hét mogelijk is 'gebruik te maken van een voetbalterrcin. Het bewonerscomité Wilhelminakwar- tier gaat vragen aan de gemeente om tekeningen in te zien over de defini tieve plaats van het tunneltje onder de Julianabrug. KRIMPEN ad. TJSSEL De fa briekshal van Hollandia BV Construc tiewerkplaats en Machinefabriek in Krimpen is voor een groot deel ver nield door een ontploffing, die don derdagmorgen om 10 uur het midden stuk van de vloer openreet. De ontploffing is waarschijnlijk ver oorzaakt door een lek in de gaslei ding. Ondaks de ravage brokken beton vlogen in het rond: machines werden weggesmeten raakte nie mand gewond. Volgens een woordvoerder van de fa briek bedraagt de schade ruim een ton. Werken is in de vernielde hal niet meer mogelijk, maar omdat het bedrijf juist vandaag over veertien dagen sluit in verband met vakantie, zal de produtkie waarschijnlijk niet stagneren. Volgens de woordvoerder zal twee weken voldoende zijn om de schade te repareren. Hollandia BV is het bedrijf waar minister Lubbers direkteur was voor hij aan zijn poli tieke carrijre begon. LEIDEN De politie beeft vijf jon gens in de leeftijd van 15 tot 17 jaar aangehouden, die op straat in de afgelopen maanden 15 vrij nieuwe bromfietsen van hét merk Yamaha hebben ontvreemd. De jongens zijn allen afkomstig uit Leiden. In de nacht van woensdag op donderdag gaf een nachtwaker op de Haarlem eerstraat de politie de tip, dat twee jongens op het dak van een auto zaten. Het bleken twee Zweedse jon gens van 19 en 21 jaar te zijn. die naar een feestje waren geweest. Ze waren op doorreis naar Zuid-Europa. Het dak en de motorkap van de auto werden beschadigd. De schade be draagt 350. Uit het water van de Zoeterwoude Singel ter hoogte van de Thorbecke- straat is een speedboot ter waarde van 2000 gulden ontvreemd. De boot behoorde toe aan een Leidenaar. vraag welik metro traject er als eerst volgende stuk in aanmerking komt voor realisering: of Eendrachtsplein- Marconiplein, of Kralingseveer-Om- moord. Het is de bedoeling, dat de gemeenteraad daarover volgende maand een uitspraak doet Donderdagavond is de metro in de openbare vergadering van de wijkraad voor Kralingen ter sprake gekomen. Vertegenwoordigers van de diensten van stadsontwikkeling, gemeentewer ken en volkshuisvesting, van de RET en van de gemeenteraad waren hier aanwezig. GRONINGEN De gemeente Gro ningen gaat een ambtelijke stuur groep instellen voor een centraal an tennesysteem. De stuurgroep moet ad viseren over de wenselijkheid van toepassing van de nieuwe lokale mo gelijkheden bij invoering van zo'n systeem. Er dienen voorlopige uit gangspunten te worden opgesteld over programmatische mogelijkheden bij het totstandkomen van een lokale ka belomroep. Uiteindelijk moet er een voorstel uit de bus komen over de samenstelling van een definitieve lo kale kabelomroep. DEN HAAG De PvdA-fractie in de Tweede Kamer meent dat het niet juist is Molukkers het kiesrecht te onthouden. Volgens de fractie komt het verlenen van het kiesrecht de inpassing van de Molukkers in de samenleving 'zeer ten goede'. De fractie vreest dat het niet toeken nen van het kiesrecht de Molukkers maakt tot een soort tweederangs Ne derlanders, die vrijwel In alles volko men gelijk als Nederlanders worden behandeld, behalve het actief en pas sief kiesrecht. Van een onzer verslaggevers ASSEN Kernafval dient voorlopig bovengronds opgeslagen te worden en wel op het terrein van de producent zelf. Dit vindt de vereniging Milieube heer Noord-Nederland. De VMNN is bang dat het afval in de zoutholtes in Oost-Groningen en Drente zal worden opgeslagen zonder dat men de gevol gen kan overzien. De vereniging schrijft dit in een brief aan de gemeenteraad van Anloo, een van de Drentse zoutholtegemeenten die in aanmerking komen voor de opslag. De bovengrondse cpslag moet zolang plaats vinden tot men meer kennis heeft van de gevolgen en tot dat er een betere wetgeving is, meent de VMNN. Van een verslaggever BEVERWIJK De 40-jarige C. Ap pelman uit Spanbroek is in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk overle den aan de ernstige brandwonden die hij dinsdag tijdens zijn werk opliep. De man deed schilderwerk aan het schakelstation van het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf van Noord-Hol land in Purmerend en kwam daarbij in aanraking met hoogspanningsdra den. TEN BOER In Ten Boer worden zestien woningwetwoningen gebouwd die een huur zullen doen van min stens 388 en hoogstens 414. Vier komen in het buitendorp Garmerwol- de en twaalf in Ten Boer zelf. In deze laatste plaats gaat het om bejaarden woningen met twee slaapkamers. In Garmerwolde worden het huizen met drie 'slaapkamers. De gemeente had twintig woningwet woningen toegewezen gekregen. Er zijn op dit moment slechts mogelijk heden voor de bouw van zestien wo ningen. De stichting Woningbouw Ten Boer gaat de huizen bouwen. KATWIJK Alle begin is moeilijk'. Dat zei wethouder J. van Dijk gistermiddag bij de opening van de toeristenmarkt. Hij doelde hiermee op de onvol komenheden die er nog aan de eerste aflevering van deze markt kleefden. Er waren nogal wat kramen onbezet en ook de klederdrachten, waarin de koop lieden zich hadden moeten hul len, waren nog niet verstrekt. Dat waren ook de schoonheids foutjes waar de andere spre kers, de heren De Vries en Zonderop. het over hadden. De hetren hadden er echter het vol ste vertrouwen in dat deze fou ten volgende week hersteld zul len zijn. De heer Van Dijk zei wat dat betreft te rekenen op de werkgroep die de toeristen- markt begeleidt. Hij prees deze werkgroep, bestaande uit vertte- gemvoordigers van de plaatselij ke middenstand, de ambulante handel en de gemeente, voor het werk dat zij de afgelopen tien maanden heeft verricht. De wethouder zei te hopen dat de op deze wijze gedemonstreerde eensgezindheid van middenstan ders en marktkooplieden ook in de toekomst gehandhaafd zou blijven In het blenag van de handel en het toerisme in Kat wijk. De belangstelling voor de markt, die gisteravond besloten werd met een standwerkerscon cours. werd door de betrokke nen redelijk genoemd. LEIDEN Pastor J. van Well wil dat. er in de Merenwijk twee noodlo kalen woTden opgetrokken voor de huisvesting van de kleuterklassen die in deze wijk per 1 augustus worden gevormd. Hij meent dat dit de enig goede oplossing is voor de ruimte nood die met ingang van het komend schooljaar dreigt te ontstaan voor de kerk en het buurtwerk in de Meren wijk. Op dit moment ligt het in de bedoe ling de kleuterklassen onder te bren gen in de aula van het schoolgebouw in deze wijk. Dat zou betekenen dat in deze ruimte geen sociaal-culturele en kerkelijke activiteiten meer kun nen worden gehouden. Ten stadhuize wordt in dit verband overwogen om de aula de weekeinden te laten ont ruimen voor de eredienst en voor het buurtwerk een directiekeet te bouwen in de Merenwijk. Pastor Van Well acht deze oplossing minder geslaagd omdat zowel de huisvesting van de kleuters in de aula als het onderbren gen van het buurtwerk in de directie keet vele handicapt met zich mee brengt. Zijn voorstel om twee noodlo kalen te bouwen heeft hij neergelegd in een brief aan het gemeenteraadslid mevrouw Kerling-Simons. MEDISCHE DIENST DORDRECHT Centrum. Vogel en Idn. Buurt. Staart- v d Werf. Groen markt fil, tel 32717. Krispijn. Land van Valk: VriesendorD. Singel 28-1. tel 33589. Wielwijk. Crabbehof. Zuidho ven. Sterrenburg: Aardoom. Kenler- weg 29. tel 71417, Dubbeldam: Gans. .Esdoornlaan 61. tel 61645, Apotheek: Den Boer. Kriesnijnsewee 103. tpl 36372. Tandarts: Klomp, Singel 219, tel 33030, Dierenarts; v d Ree, Dub- beldamseweg 240. tel 35779: Slinger- land. Amsterwijckweg 18. tel 31914: WijkverDleging; v d Veeken. D Nieu wen huisweg 172, tel 71939, De Vries. A Paulwlownastraat 14. tel 40630, Koortens. Albersestraat 51. tel 74152. Dubbeldam; Veth. Octant 168, tdl 76986, 's GRAVENDEEL: Trappen- burg, Langestraat 12. tel 1301, Zwijn- drecht. Kirpestein, Adm Tromstr 2. tel 25950, Kruithof. W Sluiterw 1. tel 27304: H I Ambacht-Rijsdijk, Juliana- singel II. tel 2723, Tandarts Klop. Everts es tr 48. tel 01858-4559. Slip- drecht: Bade, Riversdijk 506, tel 4114, Van Gangelen, Vogelenzang 7. tel 3530, Apotheek v d Berg, Rivierdijk 769, tel 2034, Tandarts; Den Boer, Veerdam 35, Papendrecht, tel 50275, Wijkverpleging; v d Waal. D Dekker straat 12, tel 2673, (2143). Papen drecht: Schippers, Adm de Ruijterweg 2. tel 51658, Spoor. Schaepmanlaan 34. tel 52819: Dierenarts. Smak. Hofwegen 46. Bleskensgraaf. tel 01849-605. Wijk verpleging; Veenkmap, J Steenlaan 40. tel 50186. Orgelconcert WOERDEN In de Grote of Petrus- kerk wordt op zaterdag 29 juni een orgelconcert gegeven door de organist Herman van Vliet. Op het programma staan Wdrken van C. de Wolf, J S. Bach, Henry Smart, A. Guilmant en S. Karg-Elert. Het concert begint 'om acnt uur. Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 'savonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet, alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. het plotseling overlijden van onze gewaardeerde collega H. Steinz tandarts op de leeftijd van 60 jaar. Wij zullen zijn nagedachtenis in hoge ere houden. Namens het bestuur van de Leidse tandartsenvereniging J. de Bruyn, voorzitter W. v. d. Sluijs, secretaris Heden nam de Here tot Zich onze lieve zorgzame Moeder en Oma Co raelia Dekke r-N o o rdermee r weduwe van Dirk Anthonie Dekker in de ouderdom van 83 jaar. Psalm 139 (berijmd). Veld (Gld.)Ch. J. Dekker-Terwiel Rudolf en Renée Annette Rotterdam: C. van der Stelt-Dekker A. van der Stelt Paul en Elly Dick Ferry Gorinchem: A. Koole-Dekker L. Koole Elmer Tom Corine Rotterdam, 26 juni 1974. Bejaardencentrum „De Burcht" Van Moorselplaats 34. Corr.-adres: A. van der Stelt. Arent van 's-Grave- sandestraat 74. Moeder ligt opgebaard in de rouwkamer van „De Burcht". Rouwbezoek aldaar: zaterdagmiddag van 44.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. maandag 1 juli te 12 uur op de begraafplaats „Oud-Kralin gen", Kralingseweg 334. Hieraan voorafgaand zal er een rouwdienst gehou den worden in „De Burcht", aanvangende 11 uur. Heden nam de Here geheel onverwacht tot Zich mijn lieve Man, onze lieve Vader en Opa Gerardus Adrianus Plomp op de leeftijd van 78 jaar. M. J. Plomp-Verkade M. C. Fokkema-Plomp G. Fokkema C. Plomp S. Plomp-Dcelder C. Barentse-Plomp Th. J. Barentse M. J. Hamer-Plomp W. A. Hamer en kleinkinderen 's-Gravenhage, 26 juni 1974. Berberisstraat 37. De dienst van Woord en Gebed zal worden ge houden maandag 1 juli om 15.00 uur in de aula van „Nieuw Eykenduynen". Kamperfoeliestraat 2a te 's-Gravenhage, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Het is ons onmogelijk een ieder persoonlijk te bedan ken. Voor de vele belangstelling en medeleven na het plotseling overlijden van mijn Man, onze Vader en Grootvader Marten de Leeuw betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam: II. M. de Leeuw-Bakker. Genemuiden, juni 1974. DANKBETUIGING Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te bedan ken voor de vele blijken van belangstelling en het me deleven aan ons betoond na het zo plotseling heengaan van mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vader, Opa, Broer, Zwager en Oom Wouter van Oostrum zeggen wij u langs deze weg allen hartelijk dank. Westbroek, juni 1974 Kerkdijk 59. Uit aller naam: E. van Oostrum-Lam. Heden kregen wij het be richt van het overlijden van onze geliefde Zuster. Schoon zuster en Tante, Mevrouw - Nel Hesselink geboren Alleblas. Dordrecht, 25 Juni 0974. Haar bedroefde zuster en zwager: Jan en Cartien van Dalen- AHeblas Kaapstad, Zuid-Afrika. Na een langdurig doch moe- d'g gedragen lijden nam de Heere heden tot Zich mijn lieve Man, onze lieve zorg zame Vader en Opa. onze Broer, Zwager en Oom Andries Hermanus Wielhouwer op de leeftijd van 67 jaar. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren en rouwbezoek vrijdag van 19.00-19.30 uur. zaterdag van 16.00-16.30 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden maandag 1 Juli a.s. op de Algemene Zuiderbegraafplaats. Sllnge 50. Rotterdam-Zuid om onge veer 12 uur. Vertrek vap het woonhuis 11.30 uur. Plotseling nam de HERE tot Zich onze beste Zwager, de heer M. A. van Dijk echtgenoot van C. Bone. Rijswijk: echtgenoot van C. Boonc. Lelystad: L. Fanoy-Boonc Vlissingen: C. Geervliet Sarnla (Can.): N. Boone-Baas Lemmer: Kara. H. Loen-Boonc Rotterdam: Fam. J Wiegel-Boone Rijswijk. 26 juni 1974. In verband met de studie en praktijkbegelelding van onze leerling- ziekenverzorgenden, hebben wij In ons ziekenhuis een vakature voor een Wij denken aan een verpleegkundige In het bezit van de diploma'! ziekenverpleging A. B. Enige praktijkervaring in het begeleiden van leerlingen strekt tot aanbeveling. Inlichtingen over deze funktie worden' gaarne verstrekt door het Hoofd van del opleiding Zr. J.H. v. Diemen, tel. 08308 -J 241. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden gericht aan het Hoofd Personeelszaken! van ons ziekenhuis. i. Ziekenhuis L1-■ /"k"l Psych. Ziek „Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken"! Burgemeester en Wethouders roepen sollicitanten op naar de betrekking van aan de openbare school voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen Majubastraat 2c (Inspecteur W. P. Blokpoelschool). Vereiste bevoegdheden: De akte van bekwaamheid als volledig bevoegd onderwijzer of de hoofdakte, alsmede de akte of aantekening j. Bovendien voor onderwijzers een wettelijke bevoegdheid voor het vak r en voor onderwijzeressen een wettelijke be voegdheid voor het vak k. Ter vervulling van de vacature wordt gezocht naar een onderwijzer(es), die ervaring heeft en bereid is In goed teamverband een boeiende betrekking te vervullen. Salaris overeenkomstig de rijksregeling voor het b l o. Bij aanstelling als toezichthoud(st)er wordt een vergoeding toegekend van 81,per maand. Gemeentelijke verplaatsingskostenregeling van toepassing. Aan het verkrijgen van huisvesting wordt - in de daarvoor in aanmerking komende gevallen - de medewerking door het gemeentebestuur verleend. Nadere Inlichtingen worden desgewenst gaarne verstrekt door de gemeentelijke inspecteur van het buitengewoon onderwijs, de heer J. Netten, Javastraat 24, telefoon 070 - 624121, toestel 1224 en door het hoofd der school, de heer J. A. Valk, telefoon 070-331467 (school) en 01710-34743 (huis). Gegadigden worden verzocht hun sollicitatie zo spoedig mogelijk aan Burgemeester en Wethouders in te zenden. Een sollicitatieformulier kan worden aangevraagd bij de afdeling Onderwijs der gemeentesecretarie, Burgemees ter De Monchyplein 9, kamer 3343, telefoon 070-624121, toestel 554. GEMEENTE ZW1JNDRECHT De burgemeester der gemeente Zwijndrecht brengt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 23. lid 2. van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter open bare kennis, dat met ingang van 1 juli 1974 gedurende één maand ter gemeente-secretarie, afdclihg algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan ..Wal burg I '74" (het gebied om stoten door de Rotterdamseweg. de Laan van Walburg en de grens met de gemeente Hendrik Ido Ambacht) met bijbehorende voorschriften en toelichting. Gedurende bovenvermelde ter mijn van één maand k*n een leder schriftelijk bezwaren te gen Zwijndrecht, 28 Juni 1974. De burgemeester voornoemd: Mr. H. H. DOUMA Architectenbureau Ir. J. VAN LUYK b.i. Vraagt voor spoedige indiensttreding een ervaren Sollicitaties te richten aan onderstaand adres: POSTBUS 34, PAPENDRECHT, TEL. 078—50500 Goed nieuws voor mensen met aambeien. Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen Pijn kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling verdwijnt. De wetenschap kent 'tegen woordig een middel dat de bij zondere eigenschap heeft aam beien te doen 'wegdrogen'. De pijn stopt. De zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Sperti Preparation H* Met Sperti Preparation H ver- schrompelen ook hardnekkl aambeien. Sperti Preparation H is ml 'd en ontsmettend. Voor direkt er snelle, afdoende behandelii s middel: Spert t Preparatie talf en zetpillen. ,Handetom) te VLAARDINGEN vraagt: van 17 jaar, die opgeleid wil worden voor Cursusduur 2 jaar. Intern. Salaris volgens landelijke regeling. Sollicitaties te richten aan de directrice, mevrouw A. van Liere, Claudius Civilislaan 40, Vlaardingen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 14