DE BIJSTANDSTREKKERS TEN ONRECHTE VERDACHT dichtbij mmentaar Staatssecretaris Meijer protesteert tegen suggesties van misbruik: fkwijze Kamer gouwen Basis-bedragen in alle gemeenten na 1 juli gelijk Ongeluk op overweg een venijnige brief uit chili leugens antwoord allende 'gansters' het weer Wisselvalliger weerrapporten Strandverwachting k'/'KW.AiRiTET WOKNSfDlAiG 26 JÖNI1974 BIN3mTIL4INWCOMEm4AR T5/1K7 |kwijze van de Tweede Kamer is -1 jstc tijd weer stevig in discussie, k»/ Imer heeft er sinds enkele we- j'n rommeltje van gemaakt, dat jJlangstellcndc toeschouwer uit agenda geen wijs meer wordt en trach het volk nauwelijks meer kan venvac'lt dat ^ct de bezighe- ^jn zijn vertegenwoordigers geïn- ferd volgt. wordt vaak beweerd dat 'lel partijensysteem de Kamer fracties de hoofdschul- zijn van de verbrakkeling en jdheid waaraan de werkwijze Kamer lijdt. Het is waar dat van een enkele niet eveï te nemen kleine fractie wel iev^anstoot maar ook wel enig kan geven, maar het !ne beeld is dat de kleine groe- en in ons parlement een ver- mmj, allerminst provocerend -ge- van hun spreektijd maken. praktijk blijkt dat het juist /oerders van de grote fracties LH e overloeze, gortdroge verhalen n waarin geen grote lijn valt te ken en die dan ook niet langer ■pioguit tien minuten de aandacht eten te houden. Hoe komt dat? ij'ele omdat zij de natuurlijke sis<; hebben, de hun ruim toebe- spreektijd helemaal op te ma- :n dele ook omdat grote fracties I9i begrijpelijke en respectabele o ale redenen een reeks van en overwegingen recht willen 0p Het zijn de middelgrote en die op actuele gebeurte- plegen in te spelen en dan ook ns woordelijk zijn voor de meeste illaties en mondelinge vragen gang van het andere parle- m ire werk de laatste weken nogal v< lebben verstoord. Wij spreken up een woord kwaad van, wij heb- integendeel alle begrip voor, lCh het is dan wel zeer onterecht, de die fracties als zondebokken de ™jn te willen insturen, j ^óging om dit laatste op min of td stiekeme wijze toch te doen is vi stig van de vier KVP-ers die b-'a n voorstellen tot verbetering werkwijze van de Kamer heb- epubliceerd. Hun idee, de vaste issies een groot deel van de ojdheden van de plenaire kamèr- itfering te laten overnemen, is lien bruikbaar en stellig het be- en waard, ons bezwaar geldt jn het feit dat de pogingen van de 1 .ïVP-ers om in die commissies de 1 sverhoudingen 'af te spiegelen' kleine fracties ophouden. Groe- j( in de Kamer met minder dan itj den komen er in de voorstellen ni ier Sanden c.s. namelijk niet "aan te pas. Zij krijgen geen ebbend lid in de commissies en n plenaire vergaderingen van de a ai r worden zij met drie minuten :tijd: afgescheept. jllemerkwijze van de Kamer wordt zo'n maatregel „niet verbeterd, zou er zeer mee gediend zijn ier voortaan onder meer de uitsluitend woordvoerders met _ge, toegespitste, kernachtige ver de katheder opzond. SC heeft er veel van weg, dat de via een sluipweggetje haar oor- zotegen de kleine fracties heeft 1 gezet. Nu haar voorstel tot het rit ren van de kiesdrempel weinig of l0J kans meer maakt, moet het iaar via de werkwijze van de st er. De KVP kan wat ons betreft vroeg genoeg op dit weggetje jjen teruggestuurd. ;vi et najaar zal de regering een finale adviescommissie voor de i cipatie van de vrouw instellen. waardig genoeg zitten bij de eer- je ijf leden van deze commissie al n vrouwen. Zouden cr niet meer lelijke deskundigen zijn om deze nissie te 'bemannen'? Of is het on toeval dat de vrouwen wat II 'ertegenwoordigd zijn? toevallig als er nu in de gisteren talleerde commissie Open School nog maar nlannen zitten. Ook is immers geen boze opzet. De 1 nu benoemde leden zijn«gewoon dj undigen' en het kan best zijn dat n de toekomst nog eens een welijke deskundige bij mag. Helc- geen bezwaar tegen, cdeneerde minister Van Kemena- gisteren ongeveer toen hij zich [eerde tegen de kritiek van vrou- op de samenstelling van de com ic 'Open School'. Weliswaar is de erstand van vrouwen in het onder twee maal zo groot als van nen en zal de open school dus al voor vrouwen veel kunnen be ien, maar dat wil toch niet zeg- dat mannen dat probleem niet deskundig kunnen oplossen? weet, dachten de dertig, veertig 0 nelijke officials, ambtenaren en fnalisten die deze uitleg van de ister aanhoorden. Een enkele in de aanwezige vrouw sputterde nog tegen, maar veel kon zij niet ichten, want haar medestandsters jen zorgvuldig buiten de deur ge- den. En toen ineens kwamen vier les de zaal waar dit alles gebeurde len. Met de drankjes, ost. Op het (voor 1975) door de - ïring afgekondigde jaar voor de door Bert de Jong DEN HAAG Staatssecretaris Wim Meijer van GRM maakt ern stig bezwaar tegen de voortdurende suggesties, dat veel misbruik wordt gemaakt van de Bijstandswet. Verdachtmakingen in deze geest snijden door de mensen heen, zegt hij. Door dit soort agitatie, die nergens op is gebaseerd, komen de bijstandstrekkers collectief onder verdenking te staan. De verwijten blijven onpersoonlijk. Maar daardoor zijn ze juist beledigend voor iedereen, die op de Bijstands wet is aangewezen. De staatssecretaris maakt deze opmer kingen dn verband met kritiek die vooral uiit de hoek van de WD komt, aan de vooravond van een belangrijke wijziging in het bijstandsbeleid. Met ingang van maandag 1 juli zullen in alle gemeenten dezelfde basis-bedra gen worden uitgekeerd. Totnu toe werken de gemeenten met verschillen de bedragen, waardoor een zekere rechtsongelijkheid was ontstaan. Als men van de ene gemeente verhuisde naar de andere, was het mogelijk plotseling genoegen te moeten nemen met een lagere uitkering. Belangrijk is ook, dat het basisbedrag (de uitkering aan een gezin met kin deren) gelijk is getrokken met het netto-miniimumloon. Deze operatie be tekent, dat de gezinnen er tien tot twaalf gulden per week 'wijzer* op zullen worden. Een ingrijpende verbe tering is ook, dat het zogenaamde bescheiden vermogen (dat ds het maximale bezit, dat men mag hebben, zonder dat het in mindering wordt gebracht op de uitkering) voor gezin nen wordt verhoogd tot negen dui zend en voor alleenstaanden tot 4.500 gulden. Het is de bedoeling dat omstreeks 1 juli dn de dagbladen een advertentie wordt geplaatst van een halve pagina, waarin precies wordt verteld wat er aan de hand is en wat de wijzigingen zijn. Onderzoek Door het nieuwe systeem van gelijke uitkeringen wordt de rechtsgelijkheid versterkt. De voorlichting over de bijstandswet wordt gemakkelijker en de bedoeling van de wet duidelijker. Door de eenvoudige uitvoering van de wet wordt de kans op een verkeerd gebruik kleiner. Naar het mogelijke misbruik wordt een onderzoek ingesteld. Staatssecreta ris Meijer vindt evenwel, dat gelijk het vraagstuk van de rechtswaarbor gen moet worden onderzocht. Een onderzoek, verricht aan de VU, bracht bijvoorbeeld aan het licht, dat in een van de grote gemeenteen ruim dertig procent van de ondervraagde bijstands aanvragers meenden, dat hun aan vraag in behandeling was genomen, terwijl dit niet het geval was. Van het onderzoek naar de fraude heeft Wim Meijer overigens geen hoge ver wachtingen. Niet minder dan negentig procent van de bijstandsontvangers kunnen immers niet meer werken. Onder de resterende tien procent zou den er dan zijn, die in de fout kunnen gaan door niet te willen wer ken. Het vraagstuk van het misbruik noemt de staatssecretaris een micro probleem in het kader van de sociale voorzieningen. Bij de uitvoering van de bijstandswet speelt vooral de moei lijkheid van wat hij noemt de be heersbaarheid. Van de 2,5 miljard voor de honderdduizenden bijstands ontvangers gaat ongeveer een miljard naar de mensen in de inrichtingen. De grote grief is nu, dat de uitvoer ders van de bijstandswet verder niets te zeggen hebben over bijvoorbeeld de bejaardenoorden, die ze zelf wel voor eeji groot deel betalen. De gedachte van staatssecretaris Wim Meijer gaat in de richting van het opnemen van bepalingen in de wet, die het toezicht op de zorg mogelijk maken. Deze zorg zou kunnen worden overgeheveld naar bijvoorbeeld de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. Voor uitbrei ding van het zorgenpakket is in de premiesfeer echter nauwelijks ruimte. Geen onderscheid Met de optrekking van de bijstands uitkeringen tot het minimumloon is men zeker ingenomen op het departe ment van CRM. Men wijst er op, dat de bijstandsontvangers, wat de uitke ringen betreft, niet meer zijn te on derscheiden van hen die .aangewezen zijn op de Wet Arbeidsongeschiktheid en de AOW. De Bijstandswet is in het verleden altijd teveel betrokken op de groep van de nooddruftigen. Naast de periodieke uitkeringen kent de bijstandswet ook de uitkeringen voor de bijzondere gevallen. Het is op dit terrein, dat de gemeenten verder nog een eigen beleid kunnen voeren. In Den Haag gelooft men, dat door het optrekken van de algemene basis uitkeringen de bijzondere uitkerin gen kunnen verminderen. Hoewel, als men bijvoorbeeld als gescheiden en verlaten vrouw, zoals men zegt, 'uitge kleed', de bijstandswet in kemt, moet het gemeentebestuur wel degelijk iets doen en het niet laten bij de bijstands uitkering. Maar uitkeringen als het 'kolengeld', stammend uit de sfeer van armenwet, behoren zeker tot het verleden. Want iemand, die moet le ven van een minimumloon krijgt een dergelijk extraatje ook niet. Pijn Over de nieuwe regelingen, die maan dag ingaan, kan niet iedereen die van de bijstandswet trekt, even blij zijn. Er zal zich bier en daar ook pijn voor doen. De verhoging voor de alleen staanden zal aanzienlijk minder zijn, omdat, net zoals bij de AOW, de verhouding honderd-zeventig in acht wordt genomen. Van een relatieve achteruitgang is ook sprake voor de onvolledige gezin nen in Amsterdam. Het bestuur van de hoofdstad verleende aan deze ge zinnen de volle basisuitkering. Vol gens de maandag ingaande rijksnorm krijgen de onvolledige gezinnen slechts 87,5 procent Verder zijn er gemeenten, die tot nu toe onvoldoen de rekening hebben gehouden met inkomsten van kostgangers. Dat zal ook afgelopen zijn. f. Staatssecretaris W. Meijer: misbruik van bijstandswet een micro probleem De gemeenten krijgen twee jaar om de nog bestaande ongelijkheden met de algemene normen weg te werken. Dat betekent, dat de bijstandsontvangers in deze gemeenten minder zullen pro fiteren van de verhogingen, die om het half jaar op basis van de indexe ring worden doorgevoerd. Het zogenaamd bescheiden vermogen, dat al jaren op zes mille was gesteld en nu negen mille is voor thuiswo nenden, wordt voortaan geregeld op getrokken volgens de Index van de gezinsconsumptie. Deze verhoging geldt niet voor de bewoners van de bejaardenoorden. Zoals bekend moe- tie van de inrichtingen evenveel zak- oenrechten inleveren. Het gevolg is, dat alle bewoners, die aangewezen zijn op de bijstandswet, van de direc tie van de inrichtingen evenbeel zak geld krijgen. Deze regeling heeft al tijd een honderd procent nivellering van inkomens ingehouden. Hierin komt nu verandering. Staatsse cretaris Meijer bestudeert nu of niet een klein deel van het pensioen kan worden vrijgelaten. De ruimte, die verkregen wordt, doordat het beschei den vermogen voor deze bejaarden wiet wordt verhoogd, zou hiervoor kunnen worden gebruikt. Voor hen, die ervoor in aanmerking komen, zou er mogelijk driehonderd gulden meer zakgeld per jaar in zitten. Het principe van de bijstand is, zegt bewindsman Meijer, dat het het laat ste is, waarop je kunt terugvallen. Vandaar dat alle andere middelen (in komsten) eerst worden verrekend (in geleverd). 'We hopen nu een stuk hardheid uit de wet te halen'. Maar hij moet toegeven, dat met deze nieu we regeling de eerste denivellerende maatregel door het kabinet-Den Uyl is getroffen. Van een verslaggever UTRECHT Op de niet-beveiligde overweg in de Middelweg tussen Hoorn en Avenhom is gistermorgen de 42-jarige P. Wijdenes uit Hoorn bij het oversteken van de spoorbaan ver ongelukt. Hij kwam onder een trein. onder redactie van loes smit In Chili heeft een krijgsraad, stond dezer dagen in de krant, weer 28 mensen tot gevangenis straffen tot wel 25 jaar veroor deeld. Tegenstanders van het mili taire regiem, die daar dan meteen als 'leden van diverse linkse orga nisatieshet liefst als communis ten en dus daar althans als vijanden van het volk bestempeld worden. Niet alleen door het re giem, maar ook door mensen die zichzelf zo plegen te noemen: 'Een Chileens burger die gelooft in God, vrijheid, hard werken en fat soen'. Aldus ondertekend ontving me vrouw M. v. d. Spoel-Vogelzang uit Groningen een antwoord op een brief, die zij gericht had aan de generaals d ie momenteel in Chili de wet uitmaken. Mevrouw v. d. Spoel had als lid van Amnesty International de heren Pinochet en mederegeerders geschreven over vijf gevangen gezette, onder de overleden president Aüende voor aanstaande Chilenen, onder wie een historicus, een longspecialist en een ex-minister van buitenland se zaken. Het antwoord is dan wel niet ondertekend door een van de generaals, maar de 'gelovige bur ger' schrijft wel alsof zijn woorden regelrecht uit de mond van de militaire machthebbers komen. Amnesty is, aldus de brief, verge ven van de marxistische ideeën en invloeden. De meerderheid van het Chileense volk beschouwt het mar xisme ('dat er op gericht is een vorm van dictatuur in de hele wereld te vestigen') als een ideolo gie die dioars ingaat tegen wat een Chileen als het ware geluk en de ware vrijheid ziet. Het Chileense volk zou volgens de brief dus niets moeten hebben van een organisatie die haar uiterste best doet om hun onrechtmatig gevangen gezette landgenoten vrij te krijgen. Dat klinkt erg onlogisch, maar de brief verklaart dan ook, dat je in Chili geboren moet zijn om dit te kun nen begrijpen. Dat zal dan wel, net als wat de ondertekenaar (die verder overigens onbekend wenst te blijven en zijn naam niet noemt) uitlegt over de gevange nen, van wie de vijf over wie mevrouw v. d. Spoel een brief schreef, 'tot de ergste onruststo kers behoren, die nodig een poosje uit de roulatie genomen moesten worden'. Dit soort gangsters, aldus de brief uit Santiago, heeft zich drie jaar lang ingespannen om haat onder ons volk te zaaien. Deze 'zogenaamde socialisten' be loofden hun landgenoten te hel pen, maar hebben ze bestolen. Pu re roverij was het, alleen om wa pens te kunnen kopen en zichzelf te verrijken. Velen van deze gang sters zitten nu in de cel in afwach ting van hun proces'. Om nog even met de brief uit Santiago door te gaan: Chili, schrijft deze burger, is hard bezig de erfenis van de vorige regering op te ruimen: de rommel, de eco nomische chaos, nagelaten door on verantwoordelijke mannen die het volk hebben voorgelogen, 'en dat zuilen wij de wereld bewijzen'. Dat zal de generaalsgetrouwe burger niet meevallen, want een paar van de genoemde 'gangsters' zagen kans te ontsnappen naar het bui tenland en wat voeren ze daar uit? 'Overal vertellen ze rond dat Clïili een dictatuur is, dat er massamoor den gepleegd worden en dat er geen vrijheid meer bestaat'. Aan de verspreiding van deze 'leugens' werken pers en diverse linkse or ganisaties dan ook ijverig mee, uiteraard gefinancierd door 'het internationale marxisme'. Want waar halen de lafaards we cite ren nog steeds de brief die Chili ontvluchtten anders het geld vandaan om peperdure reisjes over de hele aardbol te maken? 'Hebt u er, waarde dame', kreeg de Groningse briefschrijfster verder te lezen, 'wel eens over nagedacht dat mevrouw Allende van land tot land reist om allerlei goeds over haar man te vertellen, terwijl ze niet eens bij hem woonde en zelfs niet tegen hem sprak, toen hij nog leefde? Ooit gehoord van de orgie ën die meneer Allende en zijn medeplichtigen hielden?' Na deze lasterpraatjes gaat de brief als volgt verder: 'De gebeur tenissen sinds 11 september 1973 kwamen voort uit onze vastbera denheid om die absure ideologie, het marxisme, in ons land uit te roeien. We moesten wel, omdat we in een vrij land willen leven én niet achter het IJzeren Gordijn. Ons volk heeft waarachtig geen geïmporteerde ideologieën nodig om gelukkig te worden. Wat we wel nodig hebben, is begrip voor onze worsteling om uit de moeilij ke situatie te raken waarin een stelletjes onverantwoordelijke ele menten ons gebracht hebben'. Deze 'worsteling', geeft de anonieme briefschrijver toe, vereist overi gens harde maatregelen, die het volk zeer zeker wel eens pijnlijk getroffen hebben. Mevrouw v. d. Spoel is niet de enige die een brief over de vijf Chilenen naar Santiago geschreven heeft; nog meer leden van Am nesty International in. Groningen hebben hetzelfde gedaan, maar tot nu toe is zij vermoedelijk wel de enige die antwoord heeft gekregen. 'Wij denken dat de anonieme brief gedicteerd is op een secretariaat van de generaals. En wat er over Allende en zijn vrouw in staat: dat is gewoon geroddeL Zelfs al zou het waar zijn, wat heeft dat dan te maken met politiek?'- Mevrouw v. d. Spoel laat het er niet bij zitten. 'Ik heb de Chileen se ambassade gevraagd voor me uit te zoeken wie die anonieme onder tekenaar is, zodat ik (eventueel) een briefje terug kan schrijven. Antwoord heb ik nog niet gehad en dat zal wel niet komen ook. Al twee jaar schrijf ik brieven als die aan Chili naar landen als Grieken land, Spanje, Portugal, de V.S. en de Sowjet Unie, maar de brief uit Santiago was het eerste antwoord dat ik in al die tijd gehad heb'. De bij de staatsgreep van 11 sep tember vorig Jaar omgekomen pre sident Salvador Allende, die nu door zijn tegenstanders in Chili's generaalsregiem brutaalweg wordt afgeschilderd als 'een gangster* en een man die berucht zou zijn ge weest om de orgieën die hij met zijn 'medeplichtigen' georganiseerd zou hebben. Van onze weerkundige medewerker Het is gisteren vooral in het zuidoos ten nog flink warm geworden. In oostelijk Brabant werd 26 a 27 graden celsius genoteerd. Het ziet er niet naar uit, dat deze zomertoestand zich deze week verder zal handhaven. Er verandert namelijk iets in de lucht- drukverdeling. Dit zal tot gevolg heb ben, dat Nederland binnenkort een wisselvalliger weertype krijgt met tij delijk regen en lagere temperaturen. Vandaag kan het hier en daar nog wel 20 21 graden celsius ivorden, maar in de loop van de dag komt er bewolking op en neemt de kans op enkele buien toe. Dat zal het eerst het geval zijn in het Noordoosten van ons land. Voor de te verwachten sto ring is een koufront uit Scandinavië (gisteravond Skagerrak) behorende bij een 997 millibar diepe depressie boven de Botnische Golf verantwoor delijk. Geruime tijd heeft boven Scandinavië een hogedrukgebied gelegen, dat in Lapland de temperatuur tot 30 d 31 graden celsius deed stijgen. Dit maxi mum is nu echter verdwenen (hoogste barometerstand gisteravond 1025 milli bar boven oost-Groenland met uitlo per tot noord-Engeland)Sindsdien hebben noordelijke winden de tempe raturen in Zweden, Noorwegen en Fin land een heel stuk doen dalen. Vandaag is vooral Denemarken aan de beurt, waar geen hogere middag- waarden meer dan 15 d 18 graden Celsius zulten voorkomen tegenover 25 d 27 graden in het afgelopen week einde. Een tweede depressie van 997 millibar voorbij noordwest-Spanje gaat in oostelijke richting. Een rand- storing hiervan van 1005 mb over Zuid-Frankrijk koerst in noordelijke richting. Deze lokt onweer uit, dat tot over België en het zuiden van ons land kan reiken. Nederland komt dus als het ware in de tang tussen twee onbestendige actiecentra, waarbij uit eraard de Scandinavische koude lucht loei aan het langste eind zal trekken. Dat zal vrijdag vermoedelijk ook in België al het geval zijn. Ten slotte blijft de luchtdruk voortdurend hoog boven noordwest-Europa. Vandaag half tol zwaar beivolkt, met later in het Waddengebied een bui. Wind noordwest tot noord. Koel, lucht 15 tot 17 graden, zeewater 14 d 15 graden. OPKLARINGEN /■CvL BEWOLKING 4 10 MAX. TE MP. 10 MIN. TEMP. WINDRICHTING """S AMP/KNM) Amsterdam licht bewolkt 25 0 De Bilt zwaar bew. 23 0 Deelen onbewqlkt 24 0 Eeelde zwaar bew. 23 0 Eindhoven onbewolkt 25 0 Den Helder zwaar bew. 19 0 Luchth. Rtd. half bewolkt 22 0 Twente onbewolkt 23 0 Vlissingen licht bewolkt 21 0 Zd. Limburg onbewolkt 25 0 Aberdeen licht bewolkt 0 Athene onbewolkt 30 0 Barcelona zwaar bew. 25 0 Berlijn onbewolkt 22 0.1 Bordeaux zwaar bew. 26 0 Brussel geheel bew. 25 0 Frankfort zwaar bew. 22 0 Genève zwaar bew. 24 0 Helsinki half bew. 22 0 Innsbruck onbewolkt 18 0 Kopenhagen licht bew. 23 0 Lissabon half bewolkt 18 14 Locarno onbewolkt 25 0 Londen geheel bew. 22 0 Luxemburg mist 17 0.1 Madrid regen 23 0.1 Malaga zwaar bew. 28 0 Mallorca onbewolkt 25 0 München licht bewolkt 15 0.4 Nice zwaar bewolkt 24 0 Oslo zwaar bewolkt 24 0 Parijs mist 18 3 Rome licht bewolkt 25 0 Split onbewolkt 27 0 Stockholm regen 19 0.1 Wenen licht bewolkt 21 0 Zürich mist 18 0.1 Casa Blanca zwaar bew. 24 0 Las Palmas licht bewolkt 24 0 'Het is zijn lunchpauze HOOO WATER, 27 Juni 1074. Vltsstngen 7.19- 19.54, Haringvlletsluizen 9.03-21.30, Rotter dam 10.20-22.27, Scheveningen 8.25-20.55, IJmulden 9.14-21.44, Den Helder 0.41-12.43, Harllngen 3.12-15.01, Delfzijl 5.24-17.30. De onderstaande personen wordt dringend verzocht zo spoedig mogelijk de ANWB- her, Newhaven, Ver. Staten; Jan Kuiper. Oronlngen, ms 'Eben Haezer'; Ben Mltten- dorff, Amsterdam, op BM zeilboot; van Arnhem naar Rotterdam varend: mcj. s. C. Onderstal uit Arnhem; B. Tandhulzen, Pa- pendrocht, motorjacht 'Quota'; mevr. Jet Verhaard. Rotterdam: J. W. F. Verrijk, Delft, donkerblauwe Ford Taunus 15M, 35-55- JD. NOORWEGEN fam, Van Ameyde, Utrecht; /am. J. Omtzlgt, Nijmegen, rode Renault 4, 65-49-ZA, DU1TSLAND-OOSTENHIJK fam, NIJman, Amstelveen, bruine DAF 60 Marathon met zwarte strepen, met caravan, 54-59-VT, LUXEMBURG H. W. Duchenno. Vlaardln- gen, beige Renault 12TL, 31-01-RD; fam. D, Keuken, Deventer, lichtblauwe Opel Ascona 1600S, 34-00-RG; fam. Kleyne, Beverwijk, gele auto (Slmca?) met caravan. FRANKRIJK fam. M. M. J. Vervuren, Heerlen, gele Datsun 120J Coupé met cara van: J. Zuidhoff, Leld8chendam, bruine Sim- ca 1100 met vouwwagen; T. de Ruig, Sloten (Amsterdam) beige Flat 850, 45-79-FR. SPANJE C. Borehart, Lelden, bruine Ford Capri met Sprite 400, 80-21-TJ; Hans Koeken, Oss. bi] fam. Razenborg, ln Opel Caravan stationcar: echtp. Meyerlng, Voorschoten, ro de Renault 4L, 96-9P-VN; J. H. C, Mlgo. Utrecht: Theo Plantlnga, Zuld'.aren, witte BMW 1600, 54-13-JP. ITALIë-GRlEKENLAND fam, E. Bunders, Sassenhelm, oranje VW 1200 RR-7-7. POLEN W. Gouman en Marijke Vonk, Lelden, rode 2 CV,

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7