Jlem groei van de elastingdruk af' vakantie: pak Forse steun bij actie vuilstation Plan van KVP'ers voor verbetering werkwijze Kamer ïnnendal Protest Vrouwengroepen tegen samenstelling van Open School-commissie T KWA tfiTEIT messionelen, VVD en DS 70 in Tweede Kamer: lendriks mag Djaviljoen sluiten' PvdA: 'grote beer' (aardgas) niet al te snel schieten Dit is dan prinses Maria Bedrijf in Tiellaat nog eens negentien man afvloeien Overval mislukt dankzij tijdslot Voor voetbal tegen de Oostduitsers maar 3000 kaarten Grondpolitiek wordt voorlopig niet gewijzigd Kamerleden stellen vragen over 'vies' plan in woonwijk Nijmegen Wonderlijk vnlmiddel voor vakman en gezin PORION F/KIWIAIRITBT WOTOSPAJG 26 JXJJNI1974 BENNEN LAM) T3/K5 nze sociaal-economische redactie ""HAAG De drie confessionele partijen, de WD en DiS'70 liebhen gisteren in de Tweede Ka- oor volgend jaar een afremming van de groei van de belastingdruk bepleit. De verwachte extra- Jngsten van het aardgas zouden de belastingverlagingen, die hiervoor nodig zijn, mogelijk moeten Rotste regeringsfractie, de PvdA, fliuwde er van haar kant voor Jote beer van 1975' (de aardgas sen) niet al te lichtvaardig Sleutelen aan de belas- voUgems PvdA-woordvo er- Dolman best, maar dat moet l resulteren dn een evenwiohti- 'deüng. Het mag wiet ten Jgaan van de lagere inlbomens- equentie van alleen maar 'erlagöwg is bijvoorbeeld dat hond^adldjuiz enden AOW-trek- en belasting betalen wel krijgen gepresenteerd in van hogere prijzen van het hun kachel en hun fornuis, zullen ze blij zijn met een Wingverfaglng van de KVP. Of 1 zij de voorkeur geven aan Jnsaitie in hun uitkering', aldus lerer Dolman. De KVP-er Noten- 1 haakte hierop in dat het noodt toedftnig van zijn fractie kan zijn 3 ze b ervodikingsgroep volgend jaar zou ondervinden van de dioor ^gasopbrengst gefinancierde be- jverlagiiHg. o! imen tweede bezwaar van de heer 'ein tegen een eventuele belas- at fllaging is, dat de uitgavenstij- Ch fan de sooia|e verzekeringen vol- d jaar wel eens zo groot kan zijn, geschoven zal moeten worden. In ij eval zouden de extra-aardgas- ingsten beter aangewend kunnen tein om de sociale premiedruk redelijke grenzen te houden at de belastingen omlaag zouden ■n. Ook deze ged'achtengang wil- heer Notenboom op voorhand >estrijden. f' rillende gedachte om nu de en te verlagen is dat de ge- belasting- en sociale premie- gend jaar zo'n beslag op de een onzer verslaggevers ^VERSUM/DEN DOLDER Staatssecretaris Hendriks »ft het recht niet om pavil- ïq Lorentz te sluiten, omdat recht uitsluitend is voorbe lden aan de Kroon. De •oï latssecretaris mag om dezelfde p" len de patiënten niet naar m, Iers overbrengen. Dit heeft medicus-jurist dr. mr. dr. W. ïuurmans-Stekhoven dinsdag •klaard voor de actualiteiten- s >riek Echo van de KRO-radio. '••n t besluit om paviljoen Lo rt ïtz te sluiten en de patiënten te brengen is in strijd met 'J' ikel 7 van de krankzinnigen- t. De rechter kan daarom gens dr. mr. Schuurmans- :^s' ïkhoven de staatssecretaris ng Ietten zijn besluit uit voeren, n artikel 9 staat, aldus de idicus-jurist, dat dit recht is jijorbehouden aan de Kroon die koninklijk besluit moet aan- en, dat sluiting van een fchiatrisehe inrichting nood- celijk is "ïlg van pag. 1 doorwerken. Bij goede taak- filing zouden ze op 1 juli weer fnst kunnen komen. Tevens moe- ptslagen en op non-actief gestel- spsleiders zich onthouden van (eienissen met de gang van zaken paviljoen, tenzij hen daarom 'kelijk is gevraagd. het werk irkers in het Lorentzpaviljoen zoals bekend, maandagavond werk, ondanks de brief van Brenninkmeijer waarin werd leeld dat zij het risico liepen te ontslagen, als zij na zes uur niet zouden zijn verdwenen. Van het Lorentzpaviljoen, tdigd door staatssecretaris (volksgezondheid), zou bij ihig vertrek van de werkers kun- m worden voorkomen. De werkers rton echter geen ontslagbrief, maar door de beheerder op non- gesteld. .de vijfenzestig pupillen verblij- er nog vijftig in het paviljoen, herige pupillen zijn door de ou- opgehaald en mee naar huis tien, of naar de Rijks Psychiatri- Inrichting dn Eindhoven ge- t, waar een nieuw paviljoen de opvang gereed werd gehou- Beheerder prof. Brenninkriieijer desgevraagd voordat bekend dat de werkers- zijn oude plan arden te verwachten dat met ïtruiming van het Lorentzpavil- zal worden gewacht tot na het ïeding, dat het Landelijk Beraad rne Zwakzinnigenzorg tegen secretaris Hendriks van Volksge- itieid heeft aangespannen. Dit te geding dient vanmiddag om drie ei foor de Haagse rechtbank. (In edeel onzer edities werd gisteren kt, dat prof. Brenninkmeijer in ek was gekomen met de ouders, zij bemiddeling van ex-Kamerlid in den Doel; dit is niet juist, de ideling geschiedde door Jaap van 'oef). beschikbare ruimte zal leggen dat er van een toeneming van het reëel beschikbare inkomen niet of nauwe lijks sprake zal kunnen zijn. Een zekere groei van het particuliere toko- men zal dus veiliggesteld moeten wor den door bijvoorbeeld de toeneming van de belastingdruk af te remmen. De confessionele partijen hébben zich in hun programma uitgesproken voor een jaarlijkse belastingdrukstijging van 0,5 procent. De KVP woordvoerder Notenboom, diie mede namens de fractie van de ARP sprak, meende echter dat aan dit percentage niet langer behoeft te wor den vastgehouden. 'Dat heeft niks te maken met potverteren', aldus de heer Notenboom. 'Met hetzelfde recht kan men de bal terugkaatsen en het omgekeerde (het gébruiken van de aardgasopbrengsten voor hogere over heidsuitgaven - red) aldus betitelen'. De fracties van de WD en DS'70 wekten de indruk aanzienlijk verder te willen gaan -met de belastingverla ging dan de confessionele fracties. eD Ondanks suggesties geen vrouwen opgenomen Van onze onderwijsredacCie DEN HAlAG Vrouwengroepen hebben gisteren geprotesteerd te gen de tot nog toe uitsluitend mannelijke samenstelling van de com missie 'Open School'. Volgens deze groepen kan de Open School, die zal werken via radio, tele visie, schriftelijke lessen en plaatselij ke educatieve centra, vooral voor vrouwen veel betekenen. De achter stand van vrouwen to het onderwijs is namelijk twee maal zo groot als die van mannen. De actiegroep Man-Vrouw-Maatschap pij, het vrouwencontact van de Partij van de Arbeid, Dolle Mina, en de stichting Ombudsvrouw waren gisteren met protestborden aanwezig bij de Rolzaal op het Binnenhof in Den Haag, waar minister Van Kemenade (Onderwijs) de commissie installeer de. Suggesties De vrouwen hebben geruime tijd gele den enkele namen gesuggereerd van vrouwen die in de commissie zouden kunnen zitten. Een van hen was me vrouw Gé Enters, schrijfster van de Ouders- van-Nu brochure over 'de per manente educatie van de Nederlandse huisvrouw.' Minister Van Kemenade (die samen met zijn collega van c.r.m. verant woordelijk is voor de commissie) rea geerde op de kritiek: 'Het is volstrekt redelijk dat deze vrouwen stencils uitdelen. Zoiets is altijd redelijk. Het Is ook waar dat met name gehuwde vrouwen gebaat zijn bij een Open School. Maar de leden vaii de commis sie zijn niet benoemd als belangheb benden, maar vanwege hun deskun digheid. Er zijn meer groepen belang- ADVERTENTIE) heer Van Aardenne (WD) bepleitte bijvoorbeeld herstel van de inflatie correctie voor honderd procent en belastingverlichtingen to de directe sfeer (loon- en inkomstenbelastingen). De 'heer Drees (DS'70) bepteültte naast herstel van de inflatiecorrectie een verlaging van alle inkomsten- en loon belasting tarieven met enkele punten, verzachting van de aftrek inzake me dische kosten en herinvoering van de fiscale aftrekbaarheid van onder houdskosten aan de eigen woning. De Tweede Kamer debatteerde naar aanleiding van die vorige week inge diende voorjaarsnota, een tussentijds overzicht van de uitvoering van de begroting 1974. Een opvallend punt in deze nota is de tegenvaller van de BTW-opbrengsten. De heer Dolman (PvdA) vroeg zich af of deze tegen valler gedeeltelijk niet verklaard kan worden 'uit een verslechtering van de belasttogmoraal ito biet bedrijfsleven1. Het lis opvallend aldus de PvdA- woordvoerder, dat er in allerlei be schouwingen de nadruk wordt ge legd op het verband tussen die moraal en de belastingdruk. Dat verband wordt door de cijfers gelogenstraft. De druk van de loon- en inkomstenbe lasting neemt ieder jaar toe, maar de ontvangsten vallen niettemin mee. De omzetbelasting daarentegen is onver anderd gebleven, maar deontvangsten blijven achter. Dit is de foto die prins Carel Hugo zelf maakte van zijn Jongste dochter Maria, die zondag in het Radboud-ziekenhuls in Nijmegen het levenslicht zag. Gistermorgen heeft de 44-jarige Carel Hugo op het stad huis van Nijmegen aangifte gedaan van de geboorte. Nijmegens burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf begroette, voordat het kind als Maria Carolina Christina in de burgerlijke stand werd ingeschre ven, de prins als een 'geregelde klant' (het was de derde keer dat hij deze de gang naar het gemeentehuis maakte). De burgemeester sprak de hoop uit dat het niet de laatste maal geweest zal zijn dat prins Carel Hugo het raadhuis van Nijmegen bezoekt. Mr. De Graaf liet daar wel op volgen dat zo'n bezoek ook een andere reden mag hebben dan een ge boorte-aangifte. Mr. De Graaf heeft gisteren ook een bezoek aan prinses Irene in het ziekenhuis gebracht en hij mocht de baby ook zien. Meer bevoegdheden voor commissies' Van onze panlementsredactie DEN 'HAiAiG Vier Tweede-Kamerleden van de KVP liebben gis teren voorgesteld, de werkwijze van de Kamer te verbeteren door de vaste commissies aanzienlijk grotere bevoegdbeden te geven. De behandeling van wetsontwerpen zou voor een belangrijk deel naar op een vaste dag per week te houden openbare commissiever gaderingen moeten worden verlegd, zodat voor de plenaire kamer vergadering alleen nog een zeer globale behandeling en de stemmin gen zouden overblijven. (ADVERTENTIE) hebbenden (werkende jongeren, be jaarden, enz.) die niet in de commis sie vertegenwoordigd zijn. Het is een 'toevalligheid' dat de nu benoemde negen leden alien mannen zijn. Bij verdere uitbreiding zal de commissie, indi©n mogelijk worden aangevuld met vrouwelijke leden. Minister Van Kemenade zei dat de open school om drie redenen 'open' zal zijn: Ieder krijgt levenslang gelegen heid op een door hemzelf te kiezen moment weer deel te nemen aan on derwijs en vorming; Ieder zal zoveel mogelijk zijn ei gen programma kunnen samenstellen Door de presentatie zal gepro beerd worden de drempelvrees voor onderwijs en vorming weg te nemen. De open School moet volgens de mi nister beginnen met de groep afgestu deerden van het lager beroepsonder wijs en het MAVO. Voor deze groep worden de carrière-mogelijkheden steeds kleiner. Via een soort pun tensysteem zouden zij zich kunnen bekwamen voor het diploma havo of middelbaar economisch-administratief onderwijs. Puntensysteem De voorzitter van de commissie, oud minister van onderwijs dr. G. H. Ver- inga, zei dat men niet teveel aan onderwijs voor uitsluitend diploma's moest denken. Het bijzondere van de Open School is juist dat onderwijs en Voor de fijnproever het grote verschil Hij drinkt EXPORT JONGE JENEVER ...om dubbel te genieten vorming in elkaar zullen overvloeien. Daarbij zal ook in het werk opgedane ervaring kunnen meetellen in een puntensysteem. Even sprekend als voorzitter van Te- leac zei dr. Veringa: 'Ik ben Teleac erkentelijk dat deze instelling beslo ten heeft zichzelf te zien als een soort experimenteel voorbereidingsstation van de Open SchooL De nog niet verbonden zenduren zullen dan benut kunnen worden voor programma's die passen in de plannen van de commis sie. Daardoor zal het mogelijk zijn eerder te beginnen met de aktivitei* ten.' Het is de bedoeling dat de Open School begint op het niveau van het voortgezet onderwijs. In een later sta dium kan ook het hoger onderwijs erbij betrokken worden. Een van de punten die de adviescommissie moet bestuderen is de vraag hoe de levens beschouwelijke richtingen aan hun trekken kunnen komen. Dr. Veringa: 'Ik denk in ieder geval niet dat er vier open scholen moeten komen: een protestantse, een katholieke, een openbare en een neutraal-bijzondere TIEL Tengevolge van een fusie met het centrale verwarmingsbedrijf Veenisrra b.v. in Groningen zal het p ersoneélsbestand van het technisch installatie- en ihandelsbureau Schools b.v. to Tiel verder worden ingekrom pen. Negentien man leidinggevend en administratief psrsoneel zullen moe ten afvlieien. Schools bjv., dat enkele jaren geleden nog driehonderd mam personeel telde, zal na de fusie nog circa 85 perso neelsleden hebben. Tussen directie en vakbonden is over een afvloeiingsregeling in principe overeenstemming bereikt. Van onze correspondent ARNHEM Omstreeks drie uur gis ternacht hebben drie jongeren een mislukte overval gedaan op het post kantoor to het Overbetuwse Bemmel. Ze drongen de slaapkamer van be heerder E. Rakker en diens vrouw binnen, zwaaiend met een revolver en een dolkmes. Onder bedreiging van die wapens werd de heer Rakker gedwon gen naar de kluis te lopen. De beheer der en zijn vrouw waren helemaal met touw dnigezwachteld. De overval bleek echter op niéts uit te lopen. Er zat een tijdslot op de kluis, zodat ook de heer Rikker hem niet kon openen. De jongelui zijn toen afgedropen. Het drietal verdween dn een personenauto. De politie heeft nog niemand kunnen achterhalen. De voorstellen van de vier KVP-ers (het zijn fractieleider Andriessen, eer ste ondertekenaar. Van der Sanden, Van een verslaggever AMSTERDAM Nederland heeft slechts drieduizend kaarten toegewe zen gekregen voor de voetbalwedstrijd van Nederland tegen de DDR, aan staande zondag. De secretaris van de KNVB, Henk Burgwal, Js uiterst ont stemd over dit geringe aantal: 'Wij hebben voor elke wedstrijd minstens twintigduizend kaarten aangevraagd'. Oorzaak van de kleine toewijzing is het feit, dat de Westduitsefs erop gerekend hadden, dat zij eerste in hun groep zouden worden en zodoen de hun eigen elftal tegen Nederland hadden willen zien spelen. Het West- duitse publiek had zich zodoende rij kelijk voorzien van kaarten, zodat er voor de Nederlanders maar drie duizend overbleven. Het organiserend comité van de wereldkampioenschappen voetbal vindt dat het de schuld van de Neder landers zelf is: 'Zij hebben er tevoren meer moeten aanvragen' Voor de andere wedstrijden van Oran je to de tweede finaleronde zijn voor de Nederlanders 27.000 kaarten voor de wedstrijd tegen Argentinië en 20.000 voor de wedstrijd tegen Brazi lië beschikbaar. Nederland is met 50.000 kaarten ter waarde van 1,3 miljoen Mark na West-Duitsland de grootste afnemer van de toegangskaar ten voor het wereldkampioenschap. Van onze parlementsred actie DEN HAAG In het grondbeleid van het kabinet komt de eerste tijd geen wijziging. Bij de formatie van het kabinet is veel gesproken over de toekomstige grondpolitiek, maar het ziet er nu naar uit dat het bij het oude blijft. Voorlopig wordt er geen wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend om te regelen hoe de oveilheid terreinen voor woningbouw, industrie en recre atie kan kopen en hoe de grondspecu- lafcies zouden kunnen worden tegenge gaan. Ook een nota aan de Kamer over deze problematiek fis niet te verwachten. In Den Haag bestaat de indruk dat het kabfinét zoveel problemen heeft op te lossen, dat de 'grondpolitiek wat in de vergeethoek is geraakt Van een onzer verslaggeefsters NIJMEGEN De Nijmeegse wijkraden en actiegroepen, die zicli met hand en tand verzetten tegen de bouw van een vuiloverlaadstation midden in de stad op het spoorwegemplacement, naast het station) hebben steun gekregen van een paar ka merleden. De Tweede Kamerleden Jan sen (PPR), Voortman (PvdA) en Terlouw (D'66) hebben aan de ministers de Gaay Fortman (binnenlandse zaken), Gruij- ters (volkshuisvesting) en Vorrink (milieuhygiënege vraagd of zij het raadsbesluit van de gemeente Nijmegen, waarin besloten wordt tot de bouw van een dergelijk over- laadstation, willen vernietigen. In hun vragen schrijven de Kamerleden, dat zij wel dege lijk bezwaren zien aan vesti ging van een dergelijk vuilo verlaadstation in een woon-, wijk. Zij willen van de ver schillende ministers horen of dezen niet van mening zijn, dat in principe een dergelijk station niet in een woonwijk thuishoort. Hinderwet De gezamenlijke actievoerders (de wijkraden, het actiecomité Anti-VAM en het winkelcen trum Wiill emsweg) kunnen overigens volgende week don derdag terecht op een openba re hoorzitting, die de gemeen te organiseert Deze hoorzit ting is een onderdeel van de procedure, dlie hoort bij het aanvragen van een htoderwet- vergninmiiing. In het normale geval moet een bedrijf een hinderwetvergunning aan een gemeente vragen, maar to dit geval nu de gemeente zelf zo'n vergunning nodig heeft moet zij gevraagd worden aan het college van GS van de provincie Gelderland. Het plan voor de bouw van dit vuiloverlaadstation valt in twee delen uiteen: ten eerste het verkrijgen van de benodig de financiën voor de bouw en ten tweede het krijgen van een hinderwetvergunning. Het eerste deel van de zaak is rond: de raad heeft een be drag van ruim twee miljoen gulden beschikbaar gesteld voor de bouw van het station en het college van GS heeft dit besluit goedgekeurd. De actievoerders zijn van me ning, dat er, ondanks alle ge ruststellende woorden van de gemeente straks wed degelijk sprake zal zijn van stanken eventueel ongedierte. De heer W. Gaar toer, winkelier en lid van de wijkraad, zegt 'Een vuiloverlaadstation hoort anno 1974 niet midden dn een woon wijk. De huizen liggen op sommige plaatsen niet meer dan 25 meter van het station af. Dat is toch geen doen. Ze zeggen wel, dat het alleen maar een kwestie wordt van het storten van het vuil van de auto's in de treinen, die het dan onmiddellijk naar Drente brengen, maar wat ge beurt er 'op zon- en feestdagen of onder onvoorziene omstan digheden? Dan blijft het vuil toch mooi staan, dan wordt net niet weggewerkt En dat gaat onherroepelijk stinken. Ze zouden dat station hier nooit hebben willen bouwen, wanneer het Willemskwartier een beter gesitueerde wijk was, maar het gaat tensLotte maar om een volkswijk'. De gemeente zegt, dat de angst voor overlast van het overlaadsation echt niet op zijn plaats is. In het oorspron kelijke plan zijn nog enkele wijzigingen aangebracht, die inhouden, dat de auto's met het verzamelde vuil direct in het gebouw terecht kunnen, zodat ze niet buiten in de openlucht hoeven te wachten. In het gebouw storten de auto's het vuil in .stortkokers. Zodra een wagon vol - - is. schuift de trein op en komt er een lege wagon onder de stortkoker te staan. Wanneer de trein vol is, vertrekt hij naar Wijster in Drente, naar het vuilverwerkingsbedrijf van de VAM. Op het ogenblik be staat er een tijdelijke regeling voor het verwerken van het Nijmeegse huisvuil: het wordt nu in auto's naar Meerlo ge bracht ,waar het fin een an dere VAM-vestiging verwerkt wordt, maar dat is een tijde lijke zaak. In het begin van dit jaar zijn er in de staten van Gelderland ook al vragen gesteld over de noodzakelijkheid en de wense lijkheid van de vuiloverlaad- plaats in Nijmegen. Het colle ge van GS antwoordde toen, dat men van oordeel was dat de gemeente, onder de gege ven omstandigheden de juiste oplossing met inachtneming van alle wettelijke voorschrif ten. In ieder geval zullen er nog flink wat bezwaarschriften worden ingediend tegen het verlenen van de hinderwetver gunning. De actievoerders zijn op het ogenblik bezig deze op te stellen. Weijers en Fièvez) zijn neergelegd in een discussiestuk, gericht aan de com missie werkwijze van de Tweede Ka mer. Zij menen dat uitbreiding van de bevoegdheden van de commissies de plenaire vergaderingen ontlasten, de openbare commissievergaderingen interessanter zal maken en de indivi duele verantwoordelijkheid van de Kamerleden zal vergroten. Volgens het discussiestuk zou het aan tal leden van de commissies moeten worden samengesteld naar grootte van de fracties. De afspiegeling van de veihoudingen in de Kamer in de commissies kan volgens de vier KVP- ers evenwel niet zo ver gaan dat de kleine fracties stemhebbende leden zouden moeten kunnen afvaardigen. Een fractie zal volgens het discusssie- stuk tenminste zes leden moeten tellen om een stemhebbend lid in de com missies te kunnen hebben. Amendementen De commmissies zouden alle wetsont werpen moeten behandelen. Amende menten kunnen vrijwel uitsluitend in de commissievergaderingen worden ingediend. Worden zij daar afgestemd, dan worden zij in de plenaire Kamer vergadering niet meer behandeld. Daar wordt dan alleen over de in de commissie aanvaarde amendementen en over de wetsontwerpen zelf ge stemd. Amendementen kunnen in de plenaire vergadering alleen nog war den ingediend als zij door tenminste tien leden worden onddertekend. Tenzij de plenaire vergadering anders beslist wordt daar alleen nog over hoofdlijnen gesproken. De Kamer zou zichzelf daarbij spreektijdbeperking moeten opleggen: tien minuten voor de grote, zes minuten voor de middel grote en drie minuten voor de kleine fracties. Leden die een standpunt in nemen dat van dat van hun eigen fractie afwijkt krijgen de spreektijd van een kleine fractie toebedeeld. ADVERTENTIE PROFESSIONEEL... MAAR ALLANG ONTDEKT DOOR DE DOE-HET-ZELVER! Kant-en-klaar en met super hechtkracht 1001 toepassingen; om u een idee te geven: Houtrot herstellen. Gaten, kieren, naden en schenren blijvend afdichten, ook tussen rtiuur en kozijn, of langs de trap en rondom cv-pijpen. Betonreparatie of ragdun afpleis- teren. Onderzadelen. Trapleuning muurvast zetten. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV. Spaanplaten naadloos verwerken (verlijmen). Tegels zetten op hout, spaanplaat of betonemaJlle, enz. Pleisterwerk, maar evengoed stop verf bijwerken. Betonnen ramen ba- glazen, ook in een stal. Dakpan vast zetten. Dunne plek in goot of lek balkon dichten. Latten tegen muur of plafond hechten. Super hecht kracht tussen HOUT en STEEN of tussen andere materialen van een verschillend uitzettingscoëfflciënt. Nu gemakkelijker èn vlugger èn heter: STOPPEN, BLIJVEND AF DICHTEN, VOEGEN, UITVLAK KEN. RAGDUN PLEISTEREN. DIK PLAMUREN en blijvend HERSTEL LEN met PORION. de in Zwitser land ontwikkelde één-componen- tige, dus-kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas, al leen niet aan plastic. Blijvend ther moplastisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, huig- en slijtvast. Alkali-, elec trolyte, olie- en dooizoutbestendig. Verwerking met: plamuurmes, Ïilakspaan, voegspijker, hand- or uchtdrukspuit. Onschadelijk voor de handen en onbeperkt houdbaar, ook bij aan gebroken pot of emmer. 1/2 kg ƒ4.95 1 kg 8.75 2 kg 5 kg ƒ15,60 30,60 'Ik wil graag die ene met dat donkere vlekje.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5