Suurbier rustig doorpraten' firn og eens 'Eerst alles ITALIË KRAAKT DE OUDE STERREN Nederland ook in ogen Duitse pers nu groot favoriet I/MM74 tiek op Ajax blijft maar is minder hard geworden t» Timman >tmeester door Matty Vcrkaimnaii Jan Jongbloed rond met Ajax ArievanGemert niet in aktie ;er enThung r eerste ronde Van voren af aan beginnen met opbouw van een nieuw elftal tj/kwartet dinsdag' hjni 1974 SPORT T9/K9 lombt 0 Col ZARIj ren milji dat ;e speciale verslaggever P Het blijft voorlopig de vraag wie het volgend seizoen _;ie van rechtsback bij Ajax zal bezetten. Niet vanwege een >t technisch duo Hans Kraay-Bobby Haarms opgeworpen keu- feem tussen meerdere gegadigden, maar door de onzekerheid qbestaat ten aanzien van de bereidswilligheid van vaste keus uurbier. Het is nog niet zo lang geleden dat Suurbier aankon- fiet meer voor ^jax uitkomen. Na de recente trans- dai^fihkelingen rond Johan Neeskens en eerder Johan Cruijff zag zal sniet meer zitten bij de Meer-club. gebri 4^*. _v4. sprak toch iedereen aan. En alle jon gens zijn Nederlander, Amsterdam mers waren het ook.' Waarna Suurbier zijn kritiek besluit «iet een eerste compliment aan dat zelfde Ajax: 'Ze hebben nu Ruud Krol vastgezet. De eerste verstandige zet.' het succes met het Neder- gunjlftal tegen Bulgarije, komt lek vf op de kwestie terug. Hij tan 0 heb nog geen idee wat ik zal Misschien stop ik wel. Ik geft allemaal eens rustig met ontrouw doorpraten.' haikt minder definitief dan nog jikele weken geleden. Deson- sjkt Suurbier bepaald niet het 10.75 Ie spelen als zoveel voetbal- jllega's doen gedurende onder- [gen. Suurbier heeft ten eer- een kontrakt voor twee jaar bal is zijn ongenoegen voor I5 K betreft gericht op het beleid I7l25t! Amsterdamse club in totaal 2.25 [ij staat nog altijd ten volle ijn kritiek, temeer omdat hij benadeeld voelt. Zegt Suur- 14.9 je transfers voor Neeskens en betekenen ook een inbreuk op 4' rdiensten. Ik hoef daar verder 6 eilijk over te doen. Voetbal is 15 mijn manier van geld ver- q,2 (Het is gewoon mijn werk. Ik Iran overtuigd dat het niet 5 6 ps geweest om Cruijff en 6' Is te verkopen. Er lopen bij n aantal mensen rond, die dat 5' kunnen voorkomen dat 0.75 zelfs zeker. Ondanks dat ik 6'If pens hun transfer gun, hoor. 7 ld de spelers vast moeten leg- 4.9 n het mogelijk was.' t dat er binnen de selectie een 9'. bestond, die Cruijff niet zo 'Zelf heb ik daar nooit toe j. Een oplossing was mogelijk j' t Zelfs in financieel opzicht, 1.5 genover Barcelona. Nu niet 2g jee. Maar toen Ajax aan de top toen had de club toe moeten jls er ooit een beter elftal dan het Ajax van toen? Dat 1.2 Jan Timman is tijdens het 6^03 bngres in Nice tot grootmeester 0 jd. Hij is de derde Nederlandse miiuiiiB bester na prof. dr. Max Euwe Donner. Voorts kregen de w sisten G. Drese en mr. P. ten 1 titel van internationaal mees- t schaakcomposities. •?delijkerwijze begin dit jaar t mocht worden is de Neder- schaker Jan Timman dan nu [id tot internationaal grootmees- benoeming moest officieel jvinden tijdens het FIDE-con- Nice. Daar werd Timman dan derde Nederlandse grootmees- ockdJnman veroverde de kwalificatie fijn uitstekende optreden in g pien in Hastings en Londen is Ie jaarwisseling. In beide toer- •23 I haalde hij de grootmeester- li5 Hij werd ook beide keren win- ,73 '1 moest hij de eerste plaats in ;s dan delen. :ijn benoeming zijn nog wel wijfels geweest. Zo deed er in een schaker mee die nog geen aantal had gekregen op de Elo- officiële waarderingslijst van >E (internationale schaak fede- Daardoor zou het resultaat van n niet geldig zijn voor een eesterresultaat. In totaal dient wee grootmeesterresultaten 'te 1 om tot grootmeester benoemd len. n speelde na zijn Engelse toer- mee in het Hoogoventoernooi, lij opnieuw imponeerde. Aan rootmeesterresultaat kwam hij 1 toen niet toe. ïderlandse schaakteam heeft de ijd tegen de Philippijnen afge- met een overwinning van 3.5 wel Enklaar als Kuypers won- in afgebroken partij. Dit duel [espeeld voor de negende ronde finalegroep. De gedetailleerde en zijn: BalinasEnklaar 01, Kuypers 01. and heeft nu 21 punten uit ne- edstrijden en bezet de vijfde DISCIPLINE Wrm Suurbier laat het onderwerp Ajax voorlopig met rust. Hij zegt: 'Ik ben momenteel met het Nederlands elftal bezig. Daar liigt op het ogenblik mijn interesse. Ik heb daar gedurende het competitieslot bij Ajax ook naar toe geleefd. Helemaal weer de sfeer en dicipline, zoals ik die onder chels gewend was. Ik ben ervan ov tuigd dat het ook de enige manier om iets te bereiken. Daarom laat Ajax op het ogenblik rusten. Ik denk er ook niet aan, omdat ik geen idee heb wat het gaat worden. Hans Kraay is hier in het trainingskamp geweest, maar we hebben elkaar niet gespro ken.' Nog eenmaal komt het gesprek op Ajax. Toen George Knobel bij de Amsterdammers de laan werd uitge stuurd, gebeurde dat na een opzienba rend artikel dn het boulevardblad 'De ze Week'. Knobel had in een inter view met dat blad gezegd, dat de mindere periode van Ajax fin verband stond met de niet optimale-profinstel ling van enkele spelers. Onder de kop 'Ajax gaat kapot aan drank en vrou wen' bracht Deze Week vervolgens het artikel. Namen in verband met de door Knobel bekritiseerde spelers, maar gezien de vrij gezellige levens wijze, die met name Wlm Suurbier er op na houdt, lag diens naam op ieders lippen. Nog bevorderd door in de publiciteit gekomen 'nieuws', dat Suurbier op het punt van scheiden stond van zijn vrouw Maya. Overi gens, wat dat laatste betreft; na een verblijf van Suunbiers echtgenote met dochtertje Melissa bij de familie Cruijff zijn Wim en Maya Suurbier weer herenigd. BELEID Suurbier evenwel: 'Ai die verhalen over drank en vrouwen hadden niet met de werkelijke problemen te ma ken. Bij Ajax lag en ligt het voorna melijk aan het hele beleid van de club.' Geen Ajax dus, maar ook geen uitspraken meer van 'Bij Ajax zien ze me misschien in december weer eenS terug.' Suurbier haalt momenteel voorname lijk zijn hart op bij Oranje, na een Ajax-seizoen vol teleurstellingen. Suurbier: 'Ik ben altijd successen ge wend geweest, maar het is goed nu ook eens iets anders te hebben meege maakt. Je ontdekt dan dat er ook nog andere leuke dingen in het leven zijn. Maar overigens hoef ik niet voor de tweede maal zo'n seizoen te beleven.' MICHELS Suurbier over het Nederlands elftal en vooral supervisor Rdnus Michels: 'Michels heeft Ajax groot gemaakt. Het grote van die man schuilt in zijn persoonlijkheid, want dat is hij nu eenmaal. Hij heeft daarnaast vreselijk veel verstand van voetbal. Wanneer hij iets over de tegenstander vertelt, blijkt dat in de wedstrijd voor 95 procent te kloppen. Dat kweekt ont- DORTMUND 'De grote favoriet voor dit wereldkampioenschap: Ne derland wankelde een klein kwar tier, maar de reus viel niet om', luidt de conclusie die Otto Stubbe in Bild trekt naar aanleiding van de ontmoeting NederlandBulga rije. Dc Duitse pers is vrijwel unaniem in zijn oordeel: Neder land behoort zonder twijfel tot een van de grote favorieten voor een plaats bij de laatste vier, die vol gende week in München zullen strijden om de medailles. Een aanmerking heeft men op de speelwijze van Oranje: Nederland laat te veel kansen onbenut. 'Met een tempo 100 metersprinters waardig', staat in Bild te lezen, 'overspeelden de Nederlanders hun tegenstander. Onbegrijpelijk is het evenwel dat het vroege doelpunt de Hollanders kennelijk toch niet de nodige zekerheid heeft gegeven. Het was weer de oude kwaal waar aan het Bulgaarse voetbal lijdt. Hun speelwijze mist elke fantasie en daardoor kon Nederland gemak kelijk winnen. Hoe goed de Bal- kanploeg op het middenveld soms ook speelde, voor het Nederlandse doel misten de elf van Mladenov de mogelijkheid om tot verrassen de combinaties te komen. Een Christo Bonev alleen kan de wed strijd nu eenmaal niet maken. Ga ten maken cn de aanval afwerken is niet de taak van één man.' Naast Johan Cruijff wordt Johan Neeskens als opkomende midden velder hoog geroemd. 'Uit het feit dat Neeskens een contract van 500.000 dollar heeft getekend schijnt hij nieuwe krachten te heb ben geput', meent de Westdeutsche Allgemelne. 'Oranje overal', Is de kop die de aandacht trekt, 'Neder land was oppermachtig zowel bul ten als op liet veld.' Ook sportredacteur Gerd Rens- tuann bestempelt de Nederlanders als belangrijke kanshebbers. 'De 41 zege op Bulgarije toont we derom aan dat Nederland sterk favoriet is in dit toernooi. De Balkanbewoners hebben nog geluk gehad dat de Nederlandse profs zoveel kansen eenvoudig hebben gemist. De Nederlandse aanval ge leid door Cruijff vertragend of in het hoogste toerental draaiend al naar gelang dat noodzakelijk was liep bijzonder goed. Rcn- senbrink zorgde op beide vleugels voor verwarring, Neeskens bracht de Bulgaarse verdediging tot ware wanhoop.' Die Welt: 'Voor Nederland was liet einde van de wedstrijd niet veel meer dan een wandeling. Zo ge makkelijk had de ploeg het tegen dc Bulgaren. Dc Nederlanders, bij wie Neeskens een voortreffelijke wedstrijd speelde, hadden een fout: naar het aantal kansen dat gescha pen werd hadden er zeker tien doelpunten moeten worden ge scoord. De achterstand van 01 werd Bulgarije fataal. Het elftal is Ingesteld op defensief voetbal en inoest toen 'komen'. Dat gaf Oran- 1e zijn mogelijkheden.' 'Imponerend waren bij Nederland de snelle vleugelspelers', staat er In Westfallsche Rundschau te le zen, 'Helmut Schön zou blij zijn als hij twee buitenspelers had van het formaat van Rep en Rensen- brink.' Willem Suurbier, gisteren relaxend op het terras van het hotel, met verder van links naar rechts: Ruud Krol, mevrouw Suurbier en mevrouw Keizer. LM zag bij een voetballer. Hij is ook een sterk psycholoog, bovendien schept hij een entourage, die door iedereen wordt geaccepteerd. Zijn Amsterdamse humor speelt ook een rol.' Het was Rinus Michels, die in zijn periode als Ajax-trainer Wim Suur bier eens de ideale profvoetballer noemde. Suurbiers filosofie over het voetbal past ook helemaal bij de op vattingen. die Michels over topvoetbal heeft. Zegt Suurbier: 'Je werkt in een geheel. En net als 20 vaak in de maatschappij werk je ergens in dienst. Bij ons speelt dat werk zich af op een voetbalveld. Nogmaals, voetbal is mijn werk. Dat houdt ook verant woordelijkheid tegenover andere spe lers in. Daarom moet je instelling altijd optimaal zijn. In de praktijk ■betekent dat niet, dat er bijvoorbeeld in dit trainingskamp geen ruimte is voor andere zaken. Hier in Hiltrup is het vaak lachen en dollen. Ik voel er ook niet voor om van tevoren kon- stant over de tegenstander te pieke ren. Misschien komt dat ook door mijn nogal gemakkelijke levenshou ding, die veel plaats biedt voor gein. Ontspanning is ook belangrijk. Ik heb gehoord, dat Ard Schenk de nacht voor een grote prestatie op stap is geweest en lieters bier heeft gedron ken. Maar voor een wedstrijd moet de instelling dus goed zijn. Tijdens de wedstrijd zelf betekent het dat vooral in de eerste minuten de tegenstanders hard aangepakt moeten worden.' HARDHEID Die harde speelwijze etaleerde Suur bier nog eens tijdens het voor Neder land zo prettig verlopen duel tegen Bulgarije. NederlandBulgarije was 20 minuten oud. De Australische scheidsrechter Boskovic, die het alle maal uit de hand dreigde te lopen, probeerde een rel te sussen tussen Suurbier en diens direkte tegenstan der Denev. De Bulgaar had op pijnlij ke wijze Suurbier geraaikt en Oranje's verdediger reageerde secondenlang met een primende wijsvinger vlak voor Denev. Deze verstond de toege voegde woorden waarschijnlijk niet letterlijk, maar had weinig moeite de strekking van de tekst te begrijpen. Voetbalprof Wim Suurbier nam kort daarop tot tweemaal toe revanche, pakte Denev keihard aan, wannéér hij trachtte door te breken. Een dag later kan Suurbier zich de situatie nog goed herinneren. Hij zegt: 'Met die linksbuiten speelde dat al vanaf de wedstrijd tegen CSKA uit Sofia. Hij heeft me toen tweemaal opzettelijk getrapt, een erg vervelende jongen. En zondag deed hij dat weer. Kijk. dat heeft niets meer met een profinstelling te makan. Ik weet van mezelf dat fik hard kan zijn, maar ik zal toch nooit iemand opzettelijk trap pen.' Van onze speciale verslaggever HILTRUP Jan Jongbloed, doelman van het Nederlands elftal, heeft in principe een overeenkomst gesloten met Ajax. Jongbloed heeft daarvoor onderhandelingen gevoerd met mana ger Hans Kraay van de Amsterdamse club. Jongbloed staat nog wel een jaar onder contract bij FC Amsterdam, maar hij heeft goede hoop dat men hem daar aan het einde van zijn car rière. Jongbloed is 33, een transfer met financieel aantrekkelijke voorwaar den bij Ajax gunt. Jongbloed zou twee jaar bij Ajax willen blijven. FRANKFURT De wedstrijd tussen Nederland en Argentinië in de tweede finaleronde van het toernooi voor de wereldbeker voetbal morgen in Gel- senkirchen zal worden geleid door de Schotse scheidsrechter Davidson. Grensrechters zijn Tschnenscher (West-Duitsland) en Kasakow (Rus land). De wedstrijd tegen Oost-Duitsland aanstaande zondag wordt gefloten door de Zwitser Scheurer. Hij zal worden geassisteerd door Linemayr (Oostenrijk) en Delgado (Columbia). De wedstrijd van 3 juli tegen Brazilië wordt geleid door Tschenscher met behulp van Davidson en Suppiah (Singapore). Arie van Gemert behoeft noch als scheidsrechter noch als grensrechter in actie te komen. De belangstelling voor de wedstrijden van het Nederlands elftal in de tweede finaleronde van het wereldkampioenschap is overstelpend. Gistermorgen begon op verschillende punten in het land de verkoop op een moment dat zich in veel gevallen al een lange rij wachtenden had gevormd. Alleen voor de wedstrijd tegen Oost-Duitsland zijn de kaarten schaars. Voor de wedstrijden tegen Argentinië en Brazilië kunnen opnieuw ruim dertigduizend Nederlanders een kaartje be machtigen. Op de foto een beeld van de wachtenden in Amsterdam. EN Tom Okker, als zevende 1st, en Rolf Thung, via het kwa- ietoernooi doorgedrongen, heb- •dei isteren de eerste ronde van het toernooi op Wimbledon over- Okker versloeg de Amerikaan 1 in vier sets: 61 63 46 Thung moest aantreden tegen de frikaan Seegers. Thung, die tij een proftoernooi al een keer voor eweldige verrassing zorgde door Alexander te elimineren, stond set af: 6—1 6—4 6—4. ROME De Italiaanse pers heeft gisteren zijn verbittering uitgespro ken over dé uitschakeling van liet Italiaanse voetbalteam. Alle kranten zijn het er over eens, dat Italië nu dan toch definitief Is gevallen en dat er van voren af aan moet wor den gebouwd aan een nieuwe ploeg. Dc Italiaanse pers laat vrijwel niets heel van trainer Valéareggi, die na tuurlijk de schuld krijgt van deze 'catastrofe'. Ook de oude vedetten Rivera en Riva worden niet ge spaard. Het Milanese 'Corriere della Sera' spreekt over 'het melancho lieke inde van een tijdperk.' Bij deze krant komt I11 feite alleen doelman Dino Zoff er nog goed van af. Troos tende woorden zijn ervoor de eigen' jongens Mazzola en Facchetti. 'Die hebben nog geprobeerd te spelen', aldus de krant. 'La Nazione' uit Florence opent met de kop 'Oudjes gingen k.o.'- Het Romeinse 'II Mes- saiggero' spreekt van 'een blamage voor Italië. De krant gaat verder met 'de tijd van weleer van Mazzola, Fachetti, Riva, Rivera en Burgnich Is voorbij'. Volgens 'II Messaggero 'toonde de Squadra Azurri' geen juiste mentaliteit. Wij mogen blij zijn, dat wij tenminste nog hebben gewonnen van Haïti, al is de tegen treffer ook al een vernedering. De leiding van de ploeg zou er goed aan doen, volgens de krant, niet het tijdstip van aankomst op Italiaanse bodem bekend te maken. Het wel kom zou wel eens bitter kunnen tegenvallen. GELE KAARTEN MÜNCHEN I11 het Argentijnse trainingskamp is men er niet zeker van of Carlos Babington woensdag in de wedstrijd tegen Nederland van de partij kan zijn. Babington, een spijkerharde middenvelder, heeft drie gele kaarten, wat inhoudt, dat hij voor één duel is geschorst. Vol gens trainer Ladislao Cap is de eerste gele kaart in de wedstrijd tegen Polen, niet doorgegeven. 'Daarom geloof ik, dat Carlos tegen Nederland kan meespelen', aldus Cap- ANDERS FRANKFURT In het Westduitse trainingskamp is men dc schok van de sensationele nederlaag van 0-1 legen de Oostduitsers al weer te boven. Althans wanneer men de woorden van Franz Beckenbauer moet geloven. 'Ik ben er van over tuigd, dat wij woensdag tegen Joe goslavië met een geheel andere in stelling in het veld zullen komen. Wij zijn het verlies tegen onze bu ren vrijwel vergeten. Nu gaat het echte spel pas beginnen', aldus de aanvoerder van het Westduitse te am. dat maandag het traininsgkamp in Malente verwisselt voor de sport school in Kaiserau. 'Het enige, dat wij nog moeten hebben is dat kleine beetje extra zelfvertrouwen. Als dat er is, kunnen wij de rol van favoriet waarmaken'. ATHENE De Braziliaanse voet balkoning Pele heeft maandag in Athene verklaard dat het niveau van het voetbal in de wereld sinds 1970 is gedaald, maar dat het Europese voetbal sindsdien is vooruitgegaan. Pele zei dat Nederland een goede kans maakte op het wereldkampi oenschap. 'Het Europese voetbal is sinds 1970 vooruitgegaan, het Zuida- merikaanse is gelijk gebleven maar in het algemeen is het niveau in dc wereld gedaald', aldus Pele die in Athene een persconferentie hield in het kader van zijn wereldreis ter promotie van de voetbalsport onder de jeugd. Pele schreef de daling van het voet balniveau toe aan de nadruk die wordt gelegd op verdedigend spel- Daarom kwamen er ook weinig nieu we spitsen van zijn klasse, aldus de Braziliaanse ster. 'De ploegen willen tegenwoordig voor alles niet verliezen. Daarom maakt men als verdediger tegen woordig eerder naam'. Wat betreft de wereldkampioenschappen ver klaarde hij dat Nederland, Polen en tie beide Duitslanden de beste ploe gen waren. 'Van die vier zal Neder land wellicht verrassenderwijs met de titel gaan strijken', aldus Pele. Hij zei honderden aanbiedingen te hebben gehad om als coach te ko men werken maar daar niet op in te gaan. Hij wil Zijn huidige wérk als pro motor van het voetbal bij de jeugd voortzetten. SPREEKVERBOD FRANKFURT Sir Alf Ramsey, de oud-trainer van het Engelse elftal, die in april werd ontslagen, is met zijn echtgenote in West-Duitsland. Hij werkt tijdens het wereldkampi oenschap voor de Britse commercië le televisie. Zijn lucratieve contract (men spreekt van een vergoeding van meer dan 100.000 gulden) ver biedt hem echter zijn mening over wedstrijden en ploegen aan anderen dan aan de ITV te vertellen- Ram sey houdt zich helemaal aan die voorwaarde. SANDOR KOCSIS BARCELONA Sandor Kocsis, topscorer bij het wereldkampioen schap van 1954 in Zwitserland met elf doelpunten, heeft kanker in ern stige graad. Nadat reeds eerder 0111 die reden een teen van hem werd geamputeerd, willen zijn artsen hem binnenkort aan zijn maag opereren. Kocsis speelde in het begin van dc vijftiger jaren voor de Ilonhaarse wonderploeg, met Puskas, Czibor, Hidegkuti, Grocics en Lorant. Na de Hongaarse opstand verliet hij met een aantal van zijn ploeggenoten zijn vaderland. Van 1958 tot 1966 speelde hij in Barcelona met wélke club hij in 1959 en 1960 Spaans kampioen werd. In 1961 kwam hij met zijn vereniging in de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Barcelona verloor met 2-3 van Bcnfica, Kocsis en Czibor scoorden voor de Spaanse club. ZWARTE PNATER MüNCHEN Toen Haiti gisteren weer naar het Caraïbische gebied terugvloog, bleef doelman Henry Franclllon in München achter. Fran- cillon, die het publiek in München tot enorm enthousiasme bracht, is in onderhandeling met TSV 1860 München. de oude club van Horst Blankenburg, die in de tweede Bun- desliga zal spelen volgend jaar. De 'Leeuwen' uit München hebben al een eerste gesprek gevoerd met de zwarte panter. Manager Walter Kraus vertelde dat Francilion een geweldige doelman is, die als enige handicap heeft dat hij nog geen Duits verstaat. 'Wij weten natuur lijk ook niet hoe hij zich houdt in ons klimaat', zei Kraus- Franclllon zal een koopje zijn voor dc Münchener leeuwen want er zal waarschijnlijk geen transferbedrag worden gevraagd en In het eerste gesprek verlangde de doelman geen 'hoger 'vast' maandsalaris dan 1500 mark. GESCHORST FRANKFURT Linksbuiten Erwin Kremers, die zijn plaats in de Duit se selectie voor het wereldkampioen schap kwijtraakte omdat hij bij de competitie-wedstrijd van zijn vereni ging Schalkc '04 tegen 1 FC Kaisers- lautern de scheidsrechter beledigde, is voor de eerste twee competitie wedstrijden van het volgend seizoen geschorst. Kremers had scheidsrech ter Max Klauser toegevoegd 'hou je mond, lelijk varken' en die zinsnede nog tweemaal herhaald. TRANSFERS BERLIJN De Australische aan- valsspeler Adrian Alston zal in het volgende seizoen uitkomen voor de Duitse club Hertha Berlin. De trans fersom voor Alston' bedraagt 200.000 gulden. De 25-jarige Australiër speelt mo menteel als semi-professional voor Safeway United uit Sydney. Austra lië heeft zich niet voor de volgende ronde van het WK-toernooi kunnen plaatsen en vertrok na de wedstrijd van zaterdag tegen Chili naar huis. Ook de Argentijn Enrique Wolff wil graag voor een Europese club gaan spelen. 'Daar ls sportief cn finan cieel gezien veel meer te halen,' aldus de 25-Jarlge Wolff. 'Ik heb veel aanbiedingen uit Spanje en Frankrijk*. Wolff, die tot eind 1975 bij River Plate Buenos Aires onder contract staat, moet ongeveer 200-000 dollar gaan kosten (ongeveer 540.000 gulden). ONTVOERING MÜNCHEN De Haïtiaanse voct- balleiding heeft zich gedwongen ge zien een communique te verstrek ken, waarin wordt gezegd dat Ernst- Jean Joseph, die op gebruik van doping werd betrapt, 'in tegenstel ling tot andersluidende berichten niet uit het trainingskamp is ont voerd*. Volgens liet communique werd Ernst Joseph veel meer disci plinaire gronden naar huis gestuurd. Deze versie is niet in overeenstem ming met de zienswijze van trainer Tassy, die voor de pers verklaarde, dat de speler Joseph in de dopingaf- faire geheel geen blaam trof, omdat hij het medicament van zijn huis arts tegen astma had gekregen. Ernst Jean Joseph zou volgens an dere berichten donderdagavond laat met geweld uit het Haïtiaanse trai ningskamp zijn ontvoerd door twee officials. Volgens mensen, die goed op de hoogte zijn met de toestanden op Haïti kan de doping-affalre lei den tot een politieke schandaal van dc eerste orde. Zowel de voorzitter als de vice-voorzittcr van de Haïti aanse voetbalbond zijn in januari van dit jaar door prsldent Jean- Claude Duvalier persoonlijk be noemd. Volgens deze mensen was de vice-president majoor Acedius Sant- Louis, één van de twee mannen, die de 26-jarige Jean-Joseph uit het trai ningskamp in de sportschool ont voerden, Majoor Saint-Louis is tevens commandant van dc luipaar den, een para-militaire organisatie, die de oude geheime politie, die bekend stond ais de tonton-macoutes heeft vervangen na de dood van Francois 'Papa Doe' Duvalier in 1972.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9