Vliegveld-probleem in Brabant spitst zich toe dichtbij biW/KWAiRffiET DINSDAiG JUNI 1974 e!)mmentaar Gilse-Rijen protesteert tegen komst van Welschap -straaljagers e rouese idealen 'jechten van lychiatrische .tiënten rden bezien W elschap-personeel voor behoud van bestaande situatie aan de slag met opsteekklos brief Voetklachten? Dagra voetpoederspray veede arrestatie na .Jdelijke steekpartij het weer Opnieuw gunstig weerrapporten Strandverwachting +++oproep toeristen+++ BENTNENLA.MD/C01LVIENÏ.4AR T5/K.7 en er zijn aanwijzii ^veiligheid bijzor l leen niet al te ijeid. Vooral de week zijn de ministers van jer van een aantal Europese lan- Wenen er niet in geslaagd een lenlijke afspraak te maken over jaximum-snelheid op de autowe ken de betrokken landen. Jfgelopen winter, onder de druk geje schrik van de energiecrisis, üej iedereen bereid het wat kalmer mjte doen. Toen echter de eerste r voorbij was, deden zich bij heel istjtot kalmte gedwongen autobe- katerverschijnselen voor, die (uitten in een constant gezeur en om hogere snelheden, ïalj zeer opmerkelijk verschijnsel, en er zijn aanwijzingen dat de ver bijzonder gediend is hoge maximum- de (hoge) Franse vormt voor heel wat betrokke- dezc zaak een wenkend pcr- ief. dienen is het er echter niet van 'Jnen. Het verhaal gaat dat minis- Vesterterp daar heeft dwars gele cn zodoende dit stuk Europese rkfeid heeft geblokkeerd. Met even- recht zou uiteraard ook bet ver- te vertellen zijn dat Frankrijk lig in Wenen koppig is geweest door re te houden aan zijn eigen limiet ïaar goed: laten wij ons aan het g lal van de voorlichters van de houden. kwaad woord over pressiegroe- k® als zij tenminste zinnige argu ten gebruiken. Want ook dat ar- 1 :nt van de Europese eenheid S t uit die koker. Vorige week nog °*jikte een woordvoerder van de iC het, toen hij voor de Avro- rsofoon zijn gal mocht spuwen over ster Westerterp. kom is men dan geneigd boze woordvoerder bemoedigend e roepen. Er zijn waarempel toch andere Europese idealen om te teren. In Engeland zijn bijvoor- 1 de kroegen 's middags gesloten, len wij nu een of andere reisbu- houder serieus moeten nemen die I net het oog op de idealen van de ipese eenheid en de belangen van toerist natuurlijk gaat wraken (EngelarfJ sinds zijn toetreding tot 1G daar nog niets aan veranderd onze parlementsredactie HAAG Staatssecretaris Hen- io (volksgezondheid) zal een werk- ep in het leven roepen, die zich 1'moeten bezighouden met de rech- van patiënten in psychiatrische chtingen. werkgroep zal zich vooral moeten ten op de vraag, welke functiona- n patiënten vrijheidsbeperking ïen opleggen, naar het gebruik isoleercellen en dwangbuizen, de beperking van het briefvpr- u en naar de mogelijkheid voor fënten om klachten naar voren te n gen. atssecretaris Hendriks zei dat giste- tijdens een vergadering met de missie voor volksgezondheid uit Tweede Kamer. Mevrouw Haas- iger (PvdA) merkte op, dat de iitspositie van de patiënt beperkt tot het beheer van vermogen én piidom, Zij ziet dat graag uitge lid. De werkgroep die staatssecreta- I Hendriks toezegde, zal onafhanke- zijn. Directeuren van verpleegin- ïtingen zal worden verzocht, de "igroep direct toegang te verlenen. iOORTEVERKLARING regering bereidt een wetsontwerp waarin een medische geboorte- laring verplicht wordt gesteld. De 1 [klaring zal moeten worden afgege- door de geneesheer of de vroed- luw die de geboorte heeft geleid, or de verklaring, zo zei de staatsse- taris Hendriks, kunnen afwijkingen rden gesignaleerd en zodoende een trage leveren tot de bestrijding i de oorzaken. Een moeilijkheid vormen de registratie en de cherming in de persoonlijke sfeer., 2 kortst mogelijke terfhijn zal staats- aretaris Hendriks aan de Zieken- dsraad adviesvragen over de fi- ïciering van de niet-medische kin- 'tehuizen. In het bijzonder wil hij Dten, 'of ook de niet-erkende tehui- n onder de werking van de Algeme- Wet Bijzondere Ziektekosten WBZ) kunnen worden gebracht. A zal hij advies vragen over moge- [heden de MOB's te financieren. ri as lotte zei de staatssecretaris, dat r de meeste inrichtingen thans een ^iernemingsraad in werking is. Er ïem 450 inrichtingen in aanmer- g voor het instellen van een on- nemingsraad. Reeds 340 reglemen- i voor een dergelijke raad zijn edgekeurd en in 300 inrichtingen u igeert momenteel een onderne- ngsraad. Van de 121 psychiatrische ichtingen heeft ongeveer de helft a ondernemingsraad, die in werking Van onze correspondent GILZE-RIJEN/EINDHOVEN Enkele honderden inwoners van de kerkdorpen Huiten en Molen schot in de gemeente Gilze-Rijen hebben geprotesteerd tegen een eventuele overplaatsing van het 314-squadron van het Eindhoven- se vliegveld Welschap naar de vliegbasis iGlze-Rijen. Vanuit de beide dorpen trok een stoet auto's, landbouwtrekkers en an dere agrarische voertuigen naar de poorten van het vliegveld en daarna naar het gemeentehuis van Gilze-Rijen. Petities werden overhandigd aan vliegbasiscommandant kolonel M. Vis sers en aan burgemeester J. Ballings. In beide gevallen werd gevraagd al het mogelijke te doen om de komst van het squadron onmogelijk te ma- 1 ken. Beide dorpjes, waarvan Molenschot met zijn duizend inwoners het meest pittoreske en Brabantse is, zullen als het nieuwe squadron komt, een la- waa'belasting krijgen 55 of méér 'Kos teneenheden'. Deze berekeningen zijn gemaakt door het ministerie van de fensie. De vliegveldproblematiek in Brabant spitst zich steeds meer toe. Lag het probleem aanvankelijk alleen in Eind hoven, waar 'Welschap' al jaren lang een heet hangijzer ls, nu heeft ook het gebied Jussen Tilburg en 'Breda zich in de strijd geworpen. In 1972 werd één van de operationele squa drons van 'Welschap' tijdelijk overge plaatst naar Gilze-Rijen. Als reden daarvoor werd aangegqven de slechte staat, waarin de parallelbaan van de Eindhovense vliegbasis verkeerde. De hoofdb'aan mocht op dat moment al niet gebruikt worden, omdat dat te gevaarlijk was' geworden, vernieuwing van deze baan of een eventuele ver draaiing was noodzakelijk De uitvoering van deze plannen was echter al geruime tijd opgehouden, onder meer door acties van 'Wel schap-Stop'. Tijdens de veelal verhitte en uitputtende discussies over 'Wel schap' sprak vrijwel iedereen, ook officiële instanties als gemeenteraden en agglomeratieraad, zich uit tégen de ligging van een vliegveld zo dicht bij Eindhoven. Maar, meende men over het algemeen, als het dan toch moet blijven, zal de baan moeten worden gedraaid, terwijl er bovendien verre gaande garanties moeten komen ten aanzien van de maximale lawaaibelas- ting. Zo protesteerde de bevolking van Molenschot en Huiten tegen de komst van de straaljagers van 'Wel schap' naar Gilze-Rijen. Uitgelekt Onlangs lekte uit dat het ministerie van defensie plannen koestert om het 314-squadron, dat was achtergebleven op Eindhoven, definitief over te plaat sen naar Gilze-Rijen. Deze maatregel zou dan onmiddellijk gevolgd worden door het vroegtijdig 'slapend' maken van de Eindhovense basis. Volgens de oorspronkelijke plannen zou dit eerst in 1980 gebeuren. Dit nieuwe plan zal ongetwijfeld gun stige gevolgen hebben voor de bezui nigingsdrift van het ministerie van defensie. Immers: als de vernieu- wingswerken op het Eindhovense vliegveld in 1975 zullen beginnen moet het 314-aquadron voor ten min ste twee jaar uitwijken naar elders, vermoedelijk naar Gilze-Rijen. Dan zou hel weer voor twee jaaT terug kunnen keren naar Eindhoven om dat uiteindelijk definitief te vertrekken. Wat het vroegtijdig 'slapend' maken van 'Welschap' voor financiële conse quenties voor andere instanties met zich meebrengt is, voorzover bekend, nog niet becijferd. Er zal bijvoorbeeld ten behoeve van de burgerluchtvaart nieuw gespecialiseerd personeel in dienst worden genomen. Bovendien betekent een overplaatsing van de ongeveer duizend 'Welschap'-werkne- mers naar Gilze-Rijen voor Eindhoven een verlies aan besteedbaar inkomen van vijftien miljoen gulden per jaar. Bij het bekend worden van de over plaatsingsplannen ontstond grote 'on rust onder het personeel. De diverse militaire belangenorganisaties sloten zich aaneen. Inmiddels is ook een werkgroep 'Welschap gezinnen' ge vormd, bestaande uit echtgenotes van 'het Welschap-personeel. Deze werk- groep houdt zich voornamelijk bezig met het maatschappelijk aspect van een overplaatsing. Ook vanuit Gilze-Rijen en omgeving werd meteen geprotesteerd. Er wor den drie grote argumenten aange voerd tegen de bestaande plannen. In de eerste plaats zullen de dorpjes Molenschot en Kuiten een onaan vaardbare lawaai-overlast krijgen. Bo vendien zullen in Tilburg drie nieuw te bouwen wijken met in totaal ruim tienduizend woningen hun lawaaibe- lasting van 25 tot 45 kosteneenheden te verwerken krijgen. Dus, zo zegt het Tilburgs gemeentebestuur, kunnen de ze wijken niét gebouwd worden. Al ternatieven zijn er voor Tilburg nau welijks. Tot slot zullen tegen Breda aan twee stille recreatiegebieden alsmede de bosvvachterij Dorst, waar intensief re creatie wordt gepleegd, eveneens te maken krijgen met een onaanvaardba re lawaaibelasting. Door dit alles zou de 'infrastructuur' van het stadsge west Tilburg totaal door elkaar wor den gegooid. Inmiddels is de situatie er niet door zichtiger op geworden. Gilze-Rijen wil het 314-squadron niet hebben. In Eindhoven ijvert 'het Welschapsperso- neel voor het behoud van de huidige situatie (waarbij eventueel de baan gedraaid mag worden). Welschap-Stop wil persé het hele vliegveld kwijt. Officiële instanties liever ook, maar een gedraaide baan met garanties wordt zij het schoorvoetend op de meeste plaatsen wel geaccepteerd. Tot slot zal staatssecretaris Stemer- dink in zijn defensienota wel aankon digen dat overplaatsing van het 314- squadron voor het 'slapend' maken van de vliegbasis noodzakelijk is. Een hele touwtrekkerij waarbij de vraag wie gaat winnen niet eenvoudig te beantwoorden is onder redactie van loessmit Baksteen rot niet, scheurt niet, krimpt niet, zet niet uit, roest niet, brandt niet, smelt niet, verveelt niet, trekt niet, verkleurt niet, bladdert niet, stinkt niet, zweet niet. Deze lofzang op de gewone baksteen is hoe kan het ook anders afkomstig vuil de Vereni ging 'De Nederlandse Baksteenin dustrie', die sinds vorig jaar jan en alleman van de kwaliteit van rdeze steen probeert te overtuigen. En echt overtuigd raak je pas als je eerst zelf met de steen gewerkt hebt. Daarom 'geeft de vereniging metselcursussen aan mensen die nog nooit iets met het bouwvak te maken hebben gehad, maar toch zelf wel eens een muurtje in de tuin, een stoepje, een trappetje, een vijver, een open haard, een barbecue of wat dan ook in elkaar willen zetten, alles van steen dan natuurlijk. Vorig jaar en winter begon de vereniging bij wijze van proef met zo'n cursus 'zelf metselen'. Dat sloeg in. In die paar maanden leerden meer dan vijfentwintighon derd mensen hoe met een troffel om te gaan en hoe als doe-het- zelver een hoop geld uit te sparen. 'Liefhebbers van het oude am bacht' noemt de vereniging ze, maar het staat te bezien, of ze allemaal echt wel metselles geno men hebben alleen omdat ze het oude ambacht zo vreselijk lief had- ADVERTENTIE Branderige voeten «Transpirerende voeten «Voeten die moe zijn... U zit er mee, u staat er op! Dagra voetpoederspray geet t uw voeten hun frisheid terug, ls lekker.koel en drogend. Koopt u bij apotheek en drogist. Wie in Nederland niet vierkant achter de koningin en vaderland staat, hoeft niet op sympathie van mr. J. M. A. H. Luns' te rekenen. Zo heeft de militante secretaris generaal van de NAVO het aller minst begrepen op het merendeel van1 de Nederlandse dienstplichti gen, dat zich drukker lijkt te ma ken ,om 'compensatie' en 'wedde- verhoging' dan om discipline en gevechtskracht. Op een bijeen komst van de Nederlandse maat schappij voor nijverheid en handel schijnt hij zich onlangs weer laat dunkend over die Nederlandse dienstplichtigen te hebben uitgela ten. De Vereniging van dienst plichtige militairen (de beruchte WDM) is dat optreden van Luns in het verkeerde keelgat geschoten. Blijkens een verongelijkte open brief van de 'soldatenvakbond' heeft Luns het bij die gelegenheid gehad over 'jongeiis met haar tot op hun knieën'. Uit de brief kan verder worden opgemaakt dat Luns het langharig tuig het Turkse leger ten voorbeeld heeft gesteld een leger, volgens de VVDM, 'dat bekend staat om zijn brute optreden tegen <le Turkse bevolking'. Nu zou de VVDM dat allemaal waarschijnlijk nog niet zo erg vinden, als de NAVO-chef ('in zekere zin onze hoogste baas') er geen blijk van gaf wel over, maar niet met de Nederlandse dienst plichtigen te willen praten. In de aan hem gerichte open brief wordt hem onder de neus gewreven dat hij een interview met het VVDM- blad Twintig, ter gelegenheid van het zilveren NAVO-jubileum, ge weigerd (heeft. En daags na de bijeenkomst van de ambachts- en handelslui zou Luns andermaal ge weigerd hebben met de dienst plichtigen van gedachten te wisse len. Dat steekt de WDM. Maar zelfs een open brief zal haar erger nis wel niet kunnen wegnemen. De vereniging beseft dat zelf ook, waar zij in de aanhef opmerkt dat in het verleden al is gebleken 'dat U zich weinig aantrekt van kritiek op uw optreden'. Een bedankbrief je zal er dus wel nü»t in zitten den. In elk geval ?al in ruim vijfentwintigduizend huizen intus sen wel heel wat gesloopt cn ge bouwd zijn of u-orden, want je wilt het geleerde metselen toch ook wel eens in praktijk brengen. Vanwege al die belangstelling zijn er de afgelopen winter in negen plaatsen nLetselcursussen gegeven cn, zegt de vereniging, dat hadden er nog heel wat meer kunnen zijn, want cursisten zijn er veel te veel. Maar het probleem is, dat de les sen worden gegeven door jonge architecten en gediplomeerde lera ren en daar zijn er nou net niet te veel van. Natuurlijk gaan ze in september wel weer beginnen, in dertien plaatsen dit keer, waar steeds drie cursussen voor een man/vrouw of vijfendertig gegeven worden. Dat gaat gebeuren in Gro ningen, Emmeioord. Den Raag, De i-enter. Zeist, Zevenaar, Den Burg (Texel), Venlo, Amsterdam, Rotter dam, Edam, Middelburg en Ooster hout in Noord-Brabant. Overal twee avondcursussen (dinsdag en donderdag) en één zaterdagoch tend-cursus. Zoveel mensen hebben alweer interesse, dat er in Amster dam nu al geen plaatsje meer vrij is. Proberen heeft daar geen zin meer, wel in de andere plaatsen. Voor een cursus van twaalf lessen (opgaven bij secretariaat Vereni- ging 'De Nederlandse Baksteenin dustrie', postbus 51, Arnhem) be taal je 220,wat dus neerkomt op ruim achttien gulden per les. Daar zit dan ook een instructief cursusboek bij plus stenen, specie en een zak gereedschap. In die zak zitten iverktuigen met namen die voor leken volkomenduister en onbegrijpelijk klinken, maar na dé cursus zullen de kaphamer en kap- sabel, opsteekklosjes, drieklezoor maat- en lagenlat voor amteur-met- selaars geen enkel gehiem meer bevatten. Net zo min als wat je er mee kunt doen, icant dat hebben ze ir de drie theoretische en negen praktische lessen wel onder de knie gekregen Jarenlang heeft Diana Rigg (die net weer als Emma Peel van liet geduchte duo Stecd-Peel uit 'de wrekers' op ons scherm terugge keerd is) volgehouden dat ze nooit zou trouwen, tenzij ze iemand kon vinden niet wie ze het beslist haar leven lang zou kunnen uithouden. Tot ieders verbazing deed ze de beslissende stap toch hals over kop, nadat ze dc Israëlische kunst schilder Menachem Gucffen op een feestje in Londen ontmoet had. Liefde op het eerste gezicht, be kende Diana. Hoewel ze pas nog in een van de omroepbladen enthousi ast over haar eega vertelde, blijken Diana en Menachem desondanks besloten te hebben het een poosje zonder elkaar te proberen. Het zit dus blijkbaar niet zó goed tussen die twee als Diana (of het omroep blad) het wilde doen voorkomen. Op dc foto zien de heer cn me vrouw Gueffen er nog zeer geluk kig uit, maar die foto is dan ook al een hele tijd geleden genomen. 1[RECHT De Utrechtse politie eet nog niet wie zondagavond tij- d!ns een burenruzie in de Spijker- eraat de 39-jarige lasser J. Prfns ;eft doodgestoken. Aanvankelijk eendc men dat het de 19-jarige 5JlT-besteller H. V. was maar gisteren ïelde de politie mee dat ook de 45- 1 rige vader van de jongeman de ■'ader kan zijn. Vader en zoon zijn eide ingesloten. Van onze weerkundige medewerker De zomer laat zich zomaar niet van het toneel verwijderen. Terwijl het de laatste dagen niet ver van onze gren zen hard geregend heeft noord- Frankrijk en zuid-Duitsland 25-30 mm blijft het weer vandaag in ons land mooi. Opnieuw zal de zon door breken. en op verreweg de meeste plaatsen blijft het droog met tempera turen die waarden tussen 20 en 24 graden Celsius halen (Eindhoven zon dag 27 gr. C De weerkaart was gisteravond vrijwel identiek met die van 24 uur daarvóór. Niet overal is het gisteren even aan genaam geweest: in het Waddenge bied en- de kop van Noord-Holland werd de zon vrijwel de hele dag gestoord door zeemist, ook wel ge noemd zeerook of zeevlam, waardoor de temperatuur op 16 of 17 graden bleef steken. Het gunstige weer hangt nog steeds samen met een hogedrukgebied van 1026 millibar ten zuiden van IJsland met uitloper over de Britse eilanden. Opmerking verdient wel de uitdieping van een depressie van 997 mb. bij Jan Mayen, die in oost-zuidoostelijke rich ting koerst. Dit minimum importeert koudere lucht in Scandinavië waar de zomerwarmte veren heeft moeten la ten. De maxima zijn nu in het noor den (Lapland) 9-15 graden tegenover 17-24 gr. C. in zuid-Scandinaviê. Terwijl dit koufront in zuidelijke richting trekt, verplaatst het koufront van een andere, eveneens uitdiepende depressie bij Kaap Finisterre, zich in noordoostelijke richting. Tussen beide fronten in bevindt zich warme tot zeer warme lucht, waarin de thermo meters in zuid-Frankrijk en Spanje de laatste dagen dertig graden hebben bereikt. Het gevaar bestaat, dat deze zomerse lucht door de twee koufron ten ge-sandwiched zal worden, wat een uitbreiding en toeneming van een regen- en onweerstoestand in d twee de helft van de week zou betekenen. Vooral in gebieden waar dan een soort status quo tot stand komt, kun nen plaatselijk grote hoeveelheden re gen vallen (40 tot 60 mm) bij zivaar omveer. max. neer- temp. slag Of het in Nederland zover zal komen? Het KNMI is pessimistisch voor woensdag en donderdag en venvacht plaatselijk regen en onwer, maar Ukkel houdt het op hetzelfde warme weertype. Vandaag koel aan zee met 17 graden in mistvlagen tot 10 graden elders. Matige wind vit noordelijke richtin gen, later in het noorden vrij krach tig en krimpend naar noordwest tot west. Zeewater 15 tot 16 gr. C. HOOG WATER 26 Juni Vllsslngen: 6.20— 18.50, Harlngvlletslulzen: 8.1020.39. Rotter dam: 9.2821.32, Schevenlngen: 7.2419.57, IJmuiden: 8.11—20.44, Den Helder: 0.07— 12.05. Harlingen: 2.37—14.22, Delfzijl: 4.29— 16.37. Amsterdam onbewolkt 26 0 De Bilt onbewolkt 24 0 Deelen onbewolkt 26 0 Eelde onbewolkt 23 0 Eindhoven onbewolkt 27 0.4 Den Helder geheel bew. 19 0 Lucht. Rtd. onbewolkt 24 0 Twente licht bewolkt 25 0 Vlissingen onbewolkt 21 0 Zd. Limburg half bewolkt 25 0 Aberdeen zwaar bew. 13 0 Athene onbewolkt Barcelona half bewolkt 25 0 Berlijn zwaar bew. 18 0.3 Bordeaux zwaar bew. 25 0.1 Brussel onbewolkt 26 0 Frankfort zwaar bew. 26 0.5 Genève half' bewolkt' 18 6 Helsinki onbewolkt 22 0.3 Innsbruck regen 25 11 Kopenhagen half bewolkt 20 0 Lissabon geheel bew. Locarno licht bewolkt 17 36 Londen geheel bew. 19 0 Luxemburg geheel bew. 25 1 Madrid geheel bew. 22 0 Malaga onbewolkt 30 0 Mailorca licht bewolkt 30 0 MUnchen regen 23 1 Nice onbewolkt 22 15 Oslo licht bewolkt 25 0 Parijs regen 21 15 Rome zwaar bew. 24 0.2 Split zwaar bew. Stockholm onbewolkt 22 3 Wenen zwaar bew. 26 0 Ztlrich zwaar bew. 24 39 Istanboel onbewolkt Las Palmas half bew. 23 0 New York geheel bew. Tunis licht bewolkt De onderstaande personen wordt dringend verzocht zo spoedig mogelijk de ANWB- alarracentralc in Den Haag te bellen, tele foon 070-264426. NEDERLAND fam. W. J. Groenewold. Vlaardingen, groon-bulnr BM zeilboot 'iclu- na': fam. C. Jongejan. Schevenlngen, motor- Jacht 'Doerak 700 AK'; J. Klecn-Scholten, Nteuwleüsen. rode 2CV4 G4-81-TN; dr. John Kellehcr, Newhaven. Ver. Staten: Jan Kui per. Groningen, motorschip 'Eben Haezer'; J. Lagrene, Nuenen. in auto met caravan: mej. s. C. Onderstal. Arnhem, varend naar Rotterdam: mevr. Jet Verhaard. Rotterdam. DUITSLANp M. de Haan. Eext (Drente) rode Skoda 8G-03-UR: fam. F. Overduin. Den Haag. rode VW kampeerbus. LUXEMBURG H. W. Duchenne. Vlaardin gen, beige Renault 12 TL 31-01-HD; fam. Kleyne. Beverwijk, gele auto (Sinvca?) met FRANKRIJK fam. L. Groot-Hendriks. Hel- loo (NH) goudkleurige Slmca 1501 SP met travel-sleeper; fam. J. Tesser, Nijmegen, per trein: fam. M. M. J. Vervuren, Heerlen, gele Datsum 120 J coupé met caravan; J. Zuid- hoff. Leidschendam, bruine Slmca 1100 met vouwwagen. - SPANJE C. Borghard. Lelden, bruine Ford Capri met Sprite 400, 80-21-TJ; Hans Koeken, Oss, Opel Stationcar met caravan: ochtp. Meyering, Voorschoten, rode Renault 4 L. 66-99-VN: J. H. C. Migo, Utrecht. JOEGOSLAVIë J. Dobbelaar, Nijmegen, ro de Renault 4, 05-BH-56. POLEN W. Gouman en Marijke Vonk, Leiden, rode 2 CV NOORWEGENfam. J. Omtzigt, Nijmegen. ALKMAAR Uit de Alkmaarse ge vangebis is gisteravond Rob van dc H. uit Amsterdam ohtvlucht. Van de H. is in mei door de Alkmaarse recht bank tot vier jaar gevangenis veroor deeld voor onder meer een overval op de Amsterdamse Postspaarbank, die een buit van ƒ70.000 opleverde. opklaringen bewolking max.temp. min. temp.' windrichting 'Mr. Barkwcil heeft nu een antwoord op jc verzoek om loonsverhoging.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7