IKOR-tv zoekt buiten grenzen naar vespers -L eoeo Tien vingers tJagpeceg rrico Voorbeelden van hoe het elders gaat Teken aan de wand Mary Perkins Een ronde verder MEDEDELING aan de adverteerders in de rubriek Het Onderwijs vraagt donderdagmorgen Ie post Paul Brand Chirurg in India TROUW/KW\RTET DIXSD AG JTM 1974 BINNENLAND/RADIO FX TV Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het IKOR beeft een aantal voorbeelden verzameld van Vesperdiensten voor televi sie in Engeland, Duitsland en Kameroen. Nederlandse kijkers kunnen zo een idee krijgen boe deze televisiediensten elders benut worden om mensen in de huiskamer erbij te betrekken. Het IKOR heeft aan collega's in het buitenland gevraagd zo interessant mogelijke voorbeelden beschikbaar te stellen. De korte kerkdiensten worden uitgezonden als intermezzo van de Nederlandse vespers, die na een zo- merpauze in september zullen trug- komen. De buitenlandse vespers ver schijnen elke zondag om vijf uur op Nederland 1. Zondag 7 juli wordt als eerste 'Meet the joy folk' uitgezonden, een uitnodi ging van de zanggroep 'Joy folk' van het Leger des Heils uit Londen. Het programma is een voorbeeld van de BBC-serie 'Zien en geloven', die eens in de veertien dagen wordt uitgezon den ter afwisseling van reportages van kerkdiensten. Zondag 14 juli kan men getuige zijn van de monnikenzang in de Domoni- caanse Ampleforth Abdij, waar psal men en Engelse kerkliederen ten ge hore worden gebracht. De samenstel lers willen laten zien dat zingen nog altijd de beste gezamenlijke expressie mogelijkheid van een geloofsgemeen schap is. Iedere week kijken cr vijf miljoen Britten naar dit programma Kritiek komt alleen van buitenkerke lijken die protesteren tegen de nieu we liederen omdat ze die na zovel jaren afwezigheid niet mee kunnen zingen. Zondag 11 juli is er een Vesperdienst uit de Duitse plaats Ebstdorf rond het thema 'Geef aan de wereld vrede Heer'. Liederen over vrede, bijbelse citaten en teksten van onderdrukten wisselen elkaar af. De meditatie is van prof. dr. Hans R. Mtlller Schwefe, die ook in Nederland bekend is. Zondag 28 juli wordt uitgezonden 'En God beschikte een grote vis om Jona in te slokken', een vesperdienst van de evangelische gemeente, de Tymmo- kerk in het Duitse Lütjesee. Daarin probeert men beelden kunst met mu zikale en litteraire vormen te verbin den rond een bijbels thema. Het Ratz- burger Domooor zingt. Yaoundé Zondag 4 augustus is er met een 'Afrikaanse mis' een eucharistievie ring in de open lucht bij de St. Pauleskerk in Yaoundé, de hoofdstad van Kameroen. De viering is geheel in de volkstaal, het Beti. Zondag 11 augustus introduceert Cliff Richard vernieuwde Engelse psalmen in de uitzending "Lofpsalmen". Dit gebeurt in de kerk van All Souls in Londen, waar leden van deze Angli caanse jongerengemeente zingen en een Engelse predikant voorgaat. Voor de zondagen 18 augustus en 1 september is het programma nog niet vastgesteld. Op 25 augustus wordt een kerkdienst van de baptistengemeente in Groningen uitgezonden. Gerard Cox en Louis van Dijk treden vanavond santen op. Gerard Cox zingt acht liedjes uit zijn repertoire en wordt daarbij begeleid door Louis van Dijk. De VARA zendt dit uit om vijf over negen op Nederland 1. Op 31 juli treden Cox en Rogier van Otter- loor (achter de vleugel; samen op. We zeggen wel eens: Een volk krijgt de regering die het verdient. Daar zit meestal een denigrerende klank in om aan te geven dat het maar zo-zo is. Je zou het gezegde ook kunnen laten slaan op de televisie en op wat via dat medium met graagte wordt geconsumeerd. Gaan we vervolgens mopperen over het grote aantal doktersverhalen en ziekenhuisfeuilletons, dan zou de gevolgtrekking moeten zijn dat we kennelijk niet veel anders verdienen. Wie dat een teken aan de wand vindt, heeft mijn instemming. Ook de programmamakers van de NCRV weten natuurlijk hoe het gesteld is met de verschillende behoeftenfactcren onder het kijkvolk. Dus hoeft het eigenlijk geen verwondering te wekken, dat we er alweer een verfilmde doktersroman bij hebben gekregen. Het spel om de kijkcijfers eist nu eenmaal zijn tol. En wie niet betaalt, moet zijn beurt een paar keer voorbij laten gaan. Als de eerste aflevering van de Amerikaanse serie doc Elliot een goede graadmeter is voor de rest. zullen die kijkcijfers niet tegenvallen. Zeker niet. wanneer de psychologische registers zo handig bespeeld blijven. AVRO's Televizier gaf nog laat op de avond indrukken van de situatie op Dennendal. Veel hebben ze intussen niet duidelijk gemaakt. Het tegendeel lijkt eerder het geval te zijn door tegenover de weifelend sprekende beheerder prof. Brenninkmeijer twee geëmotioneerde vaders van pupillen te stellen. De visie van de man. die vrijwel geen andere mogelijkheid meer ziet dan ontruiming, tegenover sterk betrokken en gevoelsmatig reagerende mensen, die ontruiming schandalig en onverantwor rd vinden. Onlust- en angstgevoelens kwamen sterk tot uitdrukking in de reportage over de verpauperde afbraakwijk Klarendal in Arnhem. Verscheidene bewoners brengen er de nacht m de open lucht door. uit vrees da» i.u< huis in brand zal worden gestoken en dat ze niet mer eruit kunnen komen. Ook bij dit onderwerp werd de kijker ui het ongewisse gelaten over de oorzaak en de schuldvraag. Zuster Haayer, de bekend* Rotterdamse evangeliste en sociaal werkster, zal op ander terrein enige onzekerheid hebben gesticht. Sprekend over haar (waardevolle) werk onder mensen die tussen de wal en het schip beklemd dreigen te raken, zei de leidster van De Reddingboot liever eerst de sociale nood aan te pakken en rustig te wachten totdat de mensen daama ze!f gaan vragen naar het evangelie. Ik zal letten op de ingezonden stukjes van tegenstemmers. Met een uitzending van het kaliber als in het maandagavond programma mag Ander Nieuws van de NCRV vaker voor de dag komen. De aanleiding, een tentoonstelling in het aartsbisschoppelijk museum te Utrecht over het piëtisme, werd kundig omgewerkt tot een boeiende oriëntatie. Zou dit niet kunnen worden uitgebreid tot een reeks lessen in de kerkgeschiedenis? TON HYDRA fct vilNVCEX IN HET IV, i, TVADO 55. 'Schurk! Onmens!' knarsetandde de smid, wit van wcede. 'Je kunt ons nog beter meteen dood schieten, want je weet héél goed, dat ze ons tóch niet vinden en dat we ons zelf al evenmin kunnen bevrijden!' 'Foei, Verholen! Iloe heb ik het nu met u"'' zei de hertog berispend. Hij keek eens op zijn kostbare polshorloge en ver volgde: 't Is reeds lang over twaalven. Vermoedelijk vertroebelen de ver moeienissen van de arbeid en het late uur uw anders zo heldere verstand. Hoe kunt ge me anders zomaar aanra den iedereen domweg dood te schie ten? Daar houd ik niet van! Ik ben geen slager! Ik ben een man van de wetenschap! Maar komaan, voor van daag een eind gemaakt aan de arbeid Morgen is het weer vroeg dag en er PERDINAND moet nog héél wat werk verzet wer den'. Met deze woorden deed de hertog von Zwiebelbfeiss de smid weer plaats nemen op het .electrisch aange dreven wagentje en nauwelijks een paar minuten later stond de smid alweer in zijn eigen kille kerker. De pseudo-hertog keek hem onderzoekend aan en zei streng: 'Ik weet niet of gij misschien een duivelskunstenaar zijt, Verholen, maar toch raad ik u in gemoede aan: verlaat uw cel niet! Ik vertrouw de zaken tóch niet helemaal ziet ge? Ik zal dan ook de nodige maatregelen nemen, die het U onmo gelijk zullen maken uw kerker onge merkt te verlaten. Hahaen slaap nu maar goed en braafjes zoals het een eenvoudige dorpssmid betaamt'. Met deze woorden sloot de 1 iet de deur van Verholen's cel af ei dacht: 'Het lijkt wel of hij lont die smakker! Maar al neemt hi^k] nog zoveel maatregelen, de ge mc gang weet hij tóch niet, dus il on< altijd ongemerkt weg!' En w ya' bestonden de maatregelen van se hertog dan wel? Dat zulle^-kg laten zien. Deze ging namelij ste tube lijm halen, een paar s ter garen en een pakje zelfrijzen< 0et meel. Hij plakte een drietal driest garen vast tussen de deur en post, dewelke bij enig nauw jjn speuren goed zijn te vinden i ci fraaie tekening. Vervolgens styver de hertog het meel uit over de vlak voor de celdeur. tage de (ADVERTENTIE) niet vergeten FWco eten VARA-tv brengt sportprogramma's Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De VARA-teievisie zal iedere maand een sportprogramma brengen, dat op de vaste maandag avond wordt uitgezonden van zeven tot acht uur. Datum van ingang is 7 oktober. Met een eigen sportprogramma geeft de VARA gehoor aan het veelvuld g verzoek van de leden. De l slissing van de VARA houdt ook verband met de opmerking, dat sportuitzendingen voor televisie niet meer bij uitstek door de NOS zouden hoeven worden gebracht, maar dat ook de omroepen in onderling overleg belangrijke sportgebeurtenissen moeten kunnen uitzenden. Het aantal sportjournalis ten bij de verschillende omroepen is de laatste jaren erg uitgebreid. Deze opmerking is afkomstig uit de nota van de werkgroep uitgangspunten van de NOS. Jaren geleden zond de VARA even eens een sportrubnek met Sporttribu- ne die Elles Berger presenteerde. In het afgelopen seizoen was er met een zekere regelmaat het programma 'De andere kant van de medaille' over achtergronden van de sport: de men selijke en sociale aspecten ervan. ADVERTENTIE In verband met de grote hoeveelheid zet-advertenties voor onze zaterdagbladen, dienen advertenties voor deze rubriek Het onderwijs vraagt uiterlijk in het bezit van de advertentieorderafdeling van de Chr. Pers, Postbus 859 te Amsterdam te zijn. U gelieve uw opgave derhalve tijdig in te zenden. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7 11 Ochtcndgymn. -.20 (S> Dag met een gaatje, met 8.00 Nws. 8.11 AVRO's Radiojournaal. 8.50 Morgenwijd. 9.00 (S> Romant. Cone. (VII). (9.35-9.40 Waters».) 10 00 (S) Kleutertje Luister. 10.10 (S-M) Arbeidsvitaminen. 11.00 Nws. 11.03 Radio journaal. 11.05 Arbeidsvitaminen verv. 11.30 (S) Rondom twaalf. Met Groenteman 12.15 Kwispel. 11.55 Beurspl. 5. 12.30 NOS-Over- heidsvoorl.: Ultz. v.d. landb. AVRO: 12.60 iS) Improvisaties over kinderliedjes. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13 21 (S) Hedend. Kamerpiuz. EO: Woord der Waarheid. 14.15 <S> oVer en weer. 15.15 (S) Licht e:n Uitzicht. 16.00 Nws. 16.03 Klankbord 16.10 (S) Eigenwijs. 16 30 (S) Jeugdtoer. AVRU: 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Mens en politicus. 18.40 Tout a tol. 19.05 (S) Y'All come. 19.30 (S) Vanavond. 19.30 Min dochter Muriel, ca. 20.001 Kwspei. ca. 21.00 Neem nou ca. 21.10 Met mur. op stap ca. 21.45 Herengr. 338. ca 22.10 George van Renesse improviseert 22.30 Nws. 22 40 Journaal. 22.50 Rio Joy zingt. 23.05 (S) Er floot een vogelin de wel. 23.55-24.00 Nws. Televisie vandaag HILVERSUM II KRO: 7.00 Mws. 7.02 Levende woord. 7.U7 (S> Badlnerie: Mass. muz. (7.30 Nws. 7.41- 7.50 Echo.) 8.24 Overweg. 8.30 Nws. 8.JB Gymn. v.d huisvr. 8.45 Moeders wil is wet in vakantlésfeer. 9.40 Schoolradio. 10.00 We reld om ons heen. 10.20 (S) Aubade. (10.3U Nws.) 11.00 Gebakjes en een beter leven - verh. van wel en wee. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee met 12.22 Wij v.h. land; 12.26 Med.; 1J.3Q Nws; 12.41 Echo en 13.00 Raden maar. 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op dins dag. (15.30 Nws.) Overheidsvoorl.: 17.00 Nws uit de Ned. Ant. KRO: 17.10 V.d. kleuters. 17.30 Nws. 1732 Echo KRO: 18.00 (S) KROMuz. uit eigen prod. PP: 18.19 C.P.N. KRO: 18 30 NWS. 18.41 ECho. 18.50 (S) Lichte muz. 19.00 Belgle - Nederl.: Koorzang. 19.20 (S) Zin in muz NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO. 20.00 Nws. 20.U5 Overweg. 20.15 (S) Holl. Festival. 21.15 Louis Couperus ln het Fin de slede. 23.00 (Si Mod. kamermuz. 23.15 (S) Klas», orgelmuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA. 7.02 Eddy Becker. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 Tom Blom in uw radio. 12.03 <S) Drie tussen de middag - opvall. vrol. gevar. visite. 14.03 Eddy Becker. 15.03 Drl 16 03 (S) Mix. NOS 18.02 Joost mag niet 19.02 Drie loopt achter. Poprekonsti (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz em Blue l (S) (P)opdonder. NOS: 22.55 Med n' W.K Voetbaljournaal. VARA: 23.20 (S) t ten 'op middernacht. 0.02 (S) In de uren. 2.02 (S) Kees van Maasdal Willem van Beusekom. 4.02 Alfred L 5.02-7.00 Hans Hamburger en Wim B daal. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med en SOS-ber. 12.08 en soul. (12.50 Bultenl. persoverz.)R Nws. akt., weerber. era toneelagenda!*"1 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Lichte jv (15 00 Nws.) 16.00 Nws en beursbei Licht klass. conc. 17.00 Nws en mei Uilz. voor oudere luisteraars. 17.55 schaal. 18.00 Nws. 18.05 Progr. v.d. sold Wegwijs weaezen. 18.45 Sport, 18.5 wenken. 18.57 Ork.muz. 19.00 Nws 19 30 Intermezzo. 19.35 Vakb.kron un Nws.) 20.45 Hoorspel. Nws. 22.05 Comedy tonight. 23.00 Nw S. Lichte muz. 23.40-23.45 Nwr Et lit ka ivb Maar als arts stond vader het meest in aanzien Waar hij ook heenging nam hij zijn tas mee met eenvoudige instrumenten en medicijnen, waar voortdurend vraag naar was. speciaal naar zijn tang om tanden en kiezen te trekken. Hoewel zijn medische kennis maar gering was en zijn geneeswijze simpel, kwam hij de bergbewoners voor als een wonderdokter. Zijn ma gie was in staat de naga poochie uit te bannen, de dikke ronde worm. en de kirumi poochie, de dunne draad worm. die zo'n ingewandspijn veroor zaakten. Zijn tabletten verminderden de kwellingen van de maiaria, de ergste bezoeking van de streek. Hij was in staat een draadworm van wel een meter lang heel voorzichtig weg te nemen, elke dag een stukje, zodat hij geen ontsteking kon veroor aken. En als de mensen deden wat hij rei. als ze niet met hun voeten in water kwamen, en hun waterputten schoon hielden, dan konden ze die .vorm helemaal kwijtraken. Op een keer zat Paul bij zijn vader, toen er iemand uit het dorp kwam met een erg opgezwollen been. dal door een draadworm was ontstoken geraakt. Het was een heel e:nd van ce apotheek vandaan. Vader legde de man op een met gras begroeide weg berm en stak een scherp mes in hei been. zodat er veel pus uitkwam Walgend keerde de jongen zich om. 'Vies! Smerig! dacht hij, 'dat Is wat het is om dokter te zijn. Bah. afschu welijk!' Ondanks zijn talloze bezigheden vond vader toch tijd voor zijn kinderen Nooit had hij het te druk om hun nieuwsgierigheid aan te wakkeren. "Hoe denken jullie dat die witte mie ren hun bouwsel maken? Laten we het eens gaan bekijken!' En dan brak hij voorzichtig een van hun grote tnrenachtige bouwwerken open. die soms wel meer dan een meter hoog waren, zodat de tunnels en gangen zichtbaar werden en de prachtige inwendige indeling, met deuren en kamers en al Eenmaal groeven ze zelfs tot op de bodem van Dorothy Clarke Wilson Vertaling: H. A. Srhreuder zo'n jnierenheuvel, vale tientallen cen timeters diep, door de eierbewaar- plaatsen en de verblijven van de jon ge mieren heen, om de koningin te vinden. 'Kijk eens! Moet je eens zien hoe groot ze is: we! vijf centimeter! Ze is veel groter dan een gewone mier, net zoveel als een olifant groter is dan een hond'. Soms ook betrof hun biologieles een mierenleeuw, een wevervogel, een zwerm bijen in een 110116 boom of een metselspin. Ook moeder was een goede onderwij zeres. Ze maakte haar lessen i.iet al te moeilijk. Paul was, anders dan Con nie. niet zo erg leergierig. Als zij om de ronde tafel heenzaten om sommen te maken of een opstel te schrijven was Connie altijd ijverig aan het werk, terwijl Paul daarentegen door het raam naar buiten staarde. 'Ik zou wel eens willen weten', ze" moeder eens, 'waar jij nu zou wilier zijn!' Na die keer maakte Paul zijn sommen gezeten op een boomtak in het bosjo opzij van het huis. En als hij klaar was liet hij zijn papier naar beneden vallen, naar zijn moeder, die tegen de boom zat. Had hij het fout gedaan, dan moest hij naar beneden klimmen om zijn werk over te maken, .laren achtereen was dit zijn schoollokaal. Gewoonlijk bedachten ze hun eigen spelletjes, waarbij ze met hun dorp«- vnendjes wild in het rond draafden. zij het niet even schaars gekleed Moeder stond erop, dat zij althans iets aanhadden, hoewel Pauls enige goede kleren bestemd waren voor het geval er foto's moesten worden ge maakt. Telkens als Pauls moeder een foto gemaakt had met de enorme camera die ze hadden gekregen van de kerk. thuis in Engeland, verdween zij met de benodigde ingrediënten voor het ontwikkelen onder een enorme deken. Onderwijl wachtten de kinde ren. die het strikte consigne hadden haar niet te storen, ademloos op het eindprodukt. dat gestuurd werd naar enkele mysterieuze familieleden, ver weg in Engeland, allen met dezelfde onwaarschijnlijk bleke huidskleur als zij zelf bezaten. Zelden zagen ze een andere blanke. Eens kwam de heer Morling, zende ling in Sendamangalam, op bezoek. Bij het zien van een gestalte die leek op haar vader, en die ook zulke kieren droeg, rende Connie hem tpse- moet en knelde zich om zijn benen, keek omhoog en schreeuwde het uit van schrik. Vader was wel heel erg veranderd! Paul liet zich erop voorstaan Connie's beschermer te zijn. hoewel zij het vaak was die hem van kattekwaad terughield, daar ze zich meer van de regels aantrok. Soms bracht Paul haar in ernstige moeilijkheden. Zo was er een oud onderstel van een kinderwa gen waann Paul als baby was rondge reden. Wat was dat prachtig, dacht hij. om daar een kar van te maken. Met veel moeite slaagde hij erin het achter Dobbin, vaders paard, te ma noeuvreren. Connie, zo besliste hij, had de eer de eerste rit te mogen maken. Hij zette haar op het gevaarte en het paard zette zich gehoorzaam in beweging. Maar toen het beest de kar achter zich voelde schrok het. 'Spring eruitl' riep Paul. En dat deed Connie, juist op tijd. Dobbin nam een sprong, wierp de kar omver en draafde in wilde paniek het erf af. Paard en wagen verdwenen uit het gezicht en Paul had het vermoe den dat ze beide voor altijd verloren waren. Maar na enkele uren kwam het paard tevoorschijn, zonder kar, en tot vaders schrik met schuim op zijn bek. Veel later vonden ze een heel eind weg ook de kar terug, 'total loss'. Vaker was het Paul zelf die de gevol gen ondervond van zijn experimenten. Op een dag hing hij zichzelf letterlijk op. Toen ze met zijn allen op rondreis waren kampeerden ze op een heuvel in de buurt van een enrome holle waringin. In de holle boom konden de kinderen schitterend spelen, en de afhangende takken leenden zich uit stekend om ermee heen en weer te slingeren. Een van die takken noemde Paul zijn paard. Om hem te plagen bond iemand de uitloper zo vast dat hij buiten Pauls bereik was. Maar er waren er nog meer! De kinderen bonden er twee aan elkaar om er een schommel van te maken en Paul slin gerde zich al hoger en hoger. 'Kijk eens!' riep hij naar Connie, ergens ver beneden zich. 'Ik. Plotseling bleef hij met zijn hals haken, zodat hij m.dden in de lucht kwam te hangen en in één slag het bewustzijn verloor. Hij hing zo keurig in de strik dat het wel leek of hij vakkundig was opgehangen. Hij hoor de zelfs niet meer dat Connie om moeder schreeuwde. Toen hij bij kwam lag hij in bed: hij ondervond geen ergere gevolgen dan wat nek pijn. (Wordt vervolgd) NEDERLAND I NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.05 Verschoppeling 19.30 Eilanden van de rode vogels NOS 20.00 Journaal VARA 20 20 Accordeola 21.05 Gerard Cox en Louis van Dijk 21.30 Landleven: gezusters Sullens 22.20 Achter het Nieuws NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 19.05 Voetbalkwis 19.30 Melchiors NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Ruggles in Amerika 21.50 Karmaten zijn al 1000 jaar communist NOS 22 35 Den Haag vandaag 22.50 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Liliom. 12,05 D*ta- beelden-achiergr. 12 50 Perioveri. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Rep. 17.us Kinderfilm. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse 18.00 Konsum und Wunsche. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18 55 Nordschau-Magazine. 19.26 Motlv Llebe. 19.59 Progr.overz WDR: 8.20- 9 15 TV-kursussen. 9.30-10.00 Sesamstrasse. 10.30-12 15 TV-kursussen. 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.10 Elefantenbov. 18.40 Aki. 19 20 Mntiv Llebe.) 20.00 Journaal en weern- verz 20.15 Show in Dienst. 21.00 Tapeten- wechsel. 22.25 W.K.Voetbal 22.55 Journaal, koram. en weerovegz. DUITSLAND II 16.30 Progr. voor oudere kijkers. "-JO Journaal. 17.10 Kony und sclne drei freun- dc. Aansl.: Maimzeimannchen 17.40 Voetbal mazazine. 18.25 Follyfoot-Farm. 19.00 Journaal. 19.30 Verratertor. Aansl.: Filmtips 21.00 Journaal. 21.15 lnf en meningen. 22.00 Korte films. 22.40 Journaal. DUITSLAND III WDR 8 20 t.e.m. 11.45 Schooltelevisie. (9 30 Se- sainstrasse.i 16 ou Sesame Street 17.00 en 17.15 TV-kursussen 17.30 Taalkuraus. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 en 18 50 v- kursussen. 19.00 Zandmann 19.05 Antusemi- progr. voor Griekse gasiarb. 18.lo Weekelma- nak 19.45 Nws uit Noordr.-West*. 19.35 Komm. 20.00 Journaal en weerber 20.15 Int. rep. 21.00 Arbeit mil Bildern. 21.45 Journaal. 22.05-22.3S Kamermuz van Brahms. BELGIE FRANS 18.10 Kleuterprogr. 18.30 Uitz. voor oudere kijkers. 19.00 Deux ans de vacances. 19.30 Reg. nws uit Wallonië en Brussel. 19.40 Weerber. 19.45 Journaal. 20.20 lnf progr. 20.40 La cloche tibetaine 21.33 Vrouwen- progr. 23.00 Journaal. BELGIE NEDERLANDS 18 SS Fabeltleskr. M OO T'énerkl.nken 19 40 Med. 19.45 Journaal. 20.15 Dagboek van een onderwllier 21.25 Weten.eh dok. 22.15 Festival van Vlaanderen 1973. 22.40- 23.00 Journaal. Zandloper 1 13 2 3 t, 5 5 7 8 9 10 11 12 500 gram mager lamsgehakt 1 grote ul peterselie knoflook 1 eetl. tomatenketchup 1 thecl. gemengde vleeskruiden halve theelepel worcestersaus zout, peper paneermeel blome Maak het gehakt aan met de gel'11 ui, peterselie, uitgeperste knfl tomatenketchup, vleeskruiden, w lc tersaus, zout en peper en panee 1,1 Leg het gehakt op een met bestoven plank en verdeel in porties. U roostert ze binnei kwartier onder de grill, of bakl de koekepan. Menutip: Tomatensoep, lamsbu h; gemengde sla, patates frites, Ijs.fP ker, 7. medeklinker, 8 bergwei weversklos, 10. behaagziek, 11. genis (barg.), 12. uitslag op mi Bij juiste invulling leest men caal 13 de naam van een voo bloempje. Vul horizontaal in: l grondslag. 2. Spaans paaid, 3. stok met voettrede. 4. richting, 5. voordeel. 6. medeklin- Oplossing van gisteren Hor. 1. stel, 4 korrel, 9. por, IC 11. ora, 12. alikas, 14. leem, IV 16. aam, 17. er, 19. markies, 2 24. bik, 25. rad. 27. aureool, 30. p( nol, 33. oor. 35. urgent, 39. ADfli lid. 41. Dee. 42. kartel. 43. Peel. Vert. 1. spatel. 2. tol, 3. Eris, 5. os, 6. roemer, 7. ere, 8. lam e parabel, 13. kam, 14. lai, 16. aki 18. Ria, 20. rio, 21. sap, 23. punti dartel. 28. roe, 29. iog 31. sma rede, 36. Ada, 37. uil, 38. fee, 40 el

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4