[rootwinkelbedrijf geen erwoester detailhandel Laatste ronde in Kamer voor de zomervakantie 1 eztg bedrijf Britse staalgigant komt naar de beurs •s. Bons (Kon. Bijenkorf Beheer): hger krijgt order van miljoen gulden voor .0 elektronische kassa's ^-pleegster die rd vermoord te langzaam ee doden bij •keersongeluk FMO neemt deel in financiering Tunesische bedrijf Voorspel voor de miljoenennota Zwaar souvenir Alleen bauxiet geschikt voor 'oliestrategie'' Vier overvallers kwamen niet ver met geroofd geld Weer Nederlandse vrachtwagen in Ita?;ë gestolen Dr. J. W. Noteboom in Voorburg begraven Werknemers fabriek in Doetinchem gaan door met staking Architectenbureau's hebben het minder druk Shell verlaagt benzineprijs in Zwitserland Snelrecht tegen brandstichters Wall Street verdeeld 5?/KWARTET DINSDAG JUNI 1974 FINANCIEN EN ECONOMIE/'BINNENLAND Tll/Kll AMSTERDAM 'Hét is niet juist, wanneer men concludeert, dat de zelfstandigen in de problemen komen door een te snelle groei van liet grootwinkelbedrijf en daarbij schermt met het spookbeeld van de superstores, die er in hun wezenlijke vorm nog niet eens of nog maar nauwelijks zijn. De moeilijkheden, die zowel de zelfstan dige winkeliers als het grootwinkelbedrijf hebben, liggen niet in de concurrentiesfeer, maar zijn een gevolg van de huidige loon- en prijsontwikkeling, respectievelijk de loon- en prijspolitiek. ieuwe elektronische kasregister. 'ERDAM Magazijn 'De Bijenkorf' heeft Singer Friden Ver- Nederland een opdracht verstrekt voor de levering van 410 mische kassa's. jkassa's, rechtstreeks verbonden fen vijftal computers, zullen suc- velijk in de verschillende Bijen- 'festigingen worden geïnstalleerd. |e order is in totaal een 6 a 7 jn gemoeid. rste kassa's van het nieuwe type komen in de Bijenkorf in Am- die in het voorjaar van 1975 zal In geopend. Twee jaar later is de ng van de Bijenkorf te Utrecht aabd, terwijl in een latere fase ook iijenkorf in Enschede zal worden liseerd, aldus de heer I. Sam- jlgemeen directeur van Magazijn iijenkorf, tijdens een perscon- waar een nadere toelichting l gegeven op het contract met nieuwe elektronische kassa- lur kunnen alle gegevens met tot de verkooptransactie, artikelnummer, maat. prijs, enz. direct worden doorgestuurd aflde computer. Dit biedt de waren- bik huisleiding de mogelijkheid op elk moment informatie te krijgen over de verkoop en een slagvaardig beleid te voeren. Momenteel werkt de Bijenkorf in haar vier filialen mei kasregisters die de voor verdere informatie belang rijke gegevens op ponsband vast leggen. Deze ponsbanden worden in het eigen computercentrum van de Bijenkorf verwerkt Iets wat echter bij de voorgenomen uitbreiding van het aantal vestigingen te omvangrijk wordt. De nieuwe kassa's zijn uit te breiden met optische leesapparatuur, waardoor het mogelijk is artikelen met daarop aangebrachte prijs- en andere coderin gen automatisch door de kassa te laten verwerken. Wellicht, dat in de toekomst ook voor de andere onder delen van Kon. Bijenkorf Beheer, tw. Hema en Perry v. d. Kar, op het nieuwe kassasysteem wordt overge stapt Dit zei drs. J. Bons jr.. de voorzitter van de raad van bestuur van de Koninklijke Bijenkorf Beheer tijdens een bijeenkomst van de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Naar de mening van drs. Bons zijn die loon, en prijsontwikkelingen voor een deel onontkoombaar door hun internationale karakter, maar ander zijds worden ze versterkt door de regeringspolitiek. Het sterke optrek ken van minimumloon en jeugdloon zijn door het grote aantal daar werk zame jongeren veel harder aangeko men dan in andere branches. Omdat dit optrekken gepaard ging met een vertraagd doorberekenen van kosten verhogingen. bleef het inkomen van zelfstandigen achter en kwam het ren dement van het grootwinkelbedrijf onder druk. Gevolg zal zijn dat men nog meer kosten probeert te besparen en dat sommige bedrijven omwille van hun voortbestaan jongeren zullen afstoten. De wal keert het schip en een volgen de stap in deze vicieuze cirkel is dan, zoals al in het openbaar gesuggereerd, premietoekenning aan bedrijven die jeugdigen in dienst nemen. Als blijk baar onvoldoend doordachte maatrege len op deze wijze kost wat kost moe ten worden gerealiseerd, waar is dan het eind, zo vroeg Bons zich af. In ieder geval vindt hij het onjuist een detailhandelspolitiek van de over heid te bepleiten, waarbij de ontwik keling van het grootwinkelbedrijf kunstmatig belemmerd zou worden. Men kiest dan de verkeerde ingang tot het probleem van het teruglopen de inkomen bij de zelfstandige winke lier. Ook kiest men het verkeerde middel tot de oplossing. Winkel op de hoek De KBB-topman zette zich scherp af tegen het 'terug naar de winkelier op de hoek'. Men realiseert zich dan niet, dat die vooroorlogse kruidenier, melk boer of groenteman vaak 12 uur per dag werkte. Zijn werk en functie worden geromantiseerd in het nostal gische verlangen naar het vroegere sociale buurtleven. Desnoods wil men die winkelier subsidiëren, maar voor de winkelier v-an destijds is in het heden geen plaats meer, meent drs. Bons. De grote stroom van goederen waar wij thans van afhankelijk zijn kan door de vroegere winkelvormen niet meer of in ieder geval niet meer rationeel verwerkt worden. Die goe derenstroom zoals die thans wordt geproduceerd zou vastlopen in de ke ten van kleinschalige eenmanszaken. Een geforceerd terugroepen van de winkelier op de hoek oude stijl, zou dus tevens inhouden dat men de mas saproductie aan banden legt met als reële conseouentie sluiting of .inkrim ping van fabrieken. Het zou ook bete kenen dat men sterk ingrijpt in het gedragspatroon van de consument an no '74. Die zal niet meer al die artikelen tot zijn beschikking kunnen krijgen als waarover hij nu kan be schikken, hij zal er bovendien een veel hogere prijs voor moeten beta len, een prijsverhoging die voor som mige artikelen in de tientallen pro centen kan lopen. Een terug naar vroeger veronderstelt ook een terug naar vroeger in het consumentengedrag, een enorme men taliteitsverandering. ook in de vorm van versobering. Veel groepen in de samenleving, die nog maar net profi teren van welvaartsvermeerdering en netaan beschikken over grotere koop kracht. zullen een dergelijke terug gang niet toejuichen. Bons ziet in het hedön nog wel plaats voor een winkel op de hoek. maar dan in de vorm van een sneciaalzaak. zoals een boetiek, een winkeltje met artikelen uit groot moeders tijd. reformwinkels, noten- bars of cadeau-artikclenzaken. Polarisatie Er is trouwens al een beweging in deze richting aan de e?ne. zo consta teerde de KBB-hestuurder. Hii sorak van een nn'ariu!,,!e in de detailhandel met een afbrokkeling van het neutra le tvne winkel en een groei tng'Oiikpr- tijd aan heide 'vleugplziiden'. Op die ene vlepoe! 7iet hij winkelvormen. die gericht ziin od de massppoederen. -zo als HEAT AVendet. sunermaririen en superstores en op de andere vleueel de boven al genopmde sneciaalzaakies. Daarbij is opvallend, dat de marktver- dpüng tussen grootwinkelbedrijf en zelfstandige detailhandel ongeveer ge lijk blijft. Er is niet zo zeer sprake van een verschuiving naar het groot winkelbedrijf als wel van verschuivin gen binnen de zelfstandige detailhan del. Er verdwenen in 1972 wel 11.700 zelfstandige winkeliers, maar er kwa men er ook 9400 bij. In deze hele ontwikkeling ziet drs. Bons de taak van de overheid alleen als begeleidend. De overheid mag zich zijns inzien® niet laten dwingen tot een kunstmatig en onevenwichtig dis tributiebeleid ABBEBA (AP) De 54- Nederlandse verpleegster Anna jcerda, die 27 mei j.l. uit een kaans missieziekenhuis in Ghin- Ethiopië werd ontvoerd en IJd, is om het leven gekomen lat zc niet hard genoeg kon lo- Jat is gezegd door de 24-jarige kaanse verpleegster Deborah ach, die tegelijk met mevrouw erda werd ontvoerd en vrijdag erd vrijgelaten. Strikwerda werd ontvoerd door dia-strijders van het front voor ^vrijding van Eritrea. enkele minuten na haar ont- ïg zijn doodgeschoten. Ze kon lontvoerders niet bijhouden toen (soldaten snel naar hun schuil- renden. Zuster Strikwerda ver- teeds haar schoen, en de guerril- Ijders zeiden dat ze moet op- n. Tenslotte viel Anna Stick neer en riep: 'Ik kan niet Daarna boog een ontvoerder (over haar heen en schoot haar het hoofd. een verslaggever UN DEL. De 22-jarige M. van Aa-Koolen uit Veghel en de 20- e Schijndelse G. A. M. Schepers gistermorgen bij een verkeerson- in Schij-ndel om het leven geko- Een 21-jarige inwoner van Veg- rerd ernstig gewond. Het ongeluk urde doordat de auto, waarin het al zat uit de bocht vloog en met snelheid tegen een boom reed. J De 42-jarige H. van Rixtel 'eghel is om het leven gekomen hij in Uden met rijn auto tegen boom reed. De politie vermoedt hij door te hoge snelheid de it over het stuur verloren heeft. De komende weken gaat de minister raad over het hoe en wat van de volgende begroting praten. Voor de Tweede Kamer is de verleiding wel erg groot, om het kabinet, waar moge lijk al of niet openlijk, aanwijzingen te geven. Een vraag, die politiek Den Haag vooral bezighoudt is, of de belasting druk en de premiedruk voor de socia le verzekeringen verder moeten stij gen. Premier Den Uyl heeft zaterdag in een persconferentie laten weten, dat dit wel degelijk het geval zal zijn. De nota over de begroting, de zoge naamde voorjaarsnota, onthult dat de opbrengsten van de loon- en inkom stenbelasting zijn meegevallen. Hier staat weliswaar een geringere op brengst tegenover dan geraamd was van de btw. De cijfers van de nota zouden de fracties in de verleiding kunnen brengen om de belastingdruk verzwaring van 0.6 procent niet ge heel door te laten gaan. Vooral ook als men denkt aan de hogere opbreng sten van het aardgas. Er zou bij een geringere belastingdruk wat meer ruimte kunnen ontstaan voor een werkelijke loonsverhoging Enige be lofte van minister Duisenberg in deze richting is niet te verwachten. We DEN HAAG De Nederlandse Fi- nancierings-Maatschappij voor Ontwik kelingslanden (FMO) heeft een finan ciering verstrekt aan dc Tunesische onderneming Couvoirs de Nassen te Nassen. die zich zal bezighouden met de produktie van eendagskuikens. De financiering bestaat uit leningen tot een toaalbedrag van 1,1 min, waar van een gedeelte ter beschikking wordt gesteld op zachte voorwaarden. Voorts zal de FMO voor 14 pet deel nemen in het aandelenkapitaal van Couvoirs de Nassen met de bedoeling deze aandelen t.z.t. aan Tunesische geïnteresseerden over te dragen. Couvoirs de Nassen .s een joint ven ture van een Tunesische partner met het Nederlandse concern Hendrix' Fa brieken, aldus de FMO. Euribrid, een dochter van Hendrix en gespeciali seerd in de kleinveesector. zal de know hov; en het management ter beschikking stellen. Het produktiepro- gramma omvat 1,3 min eendagskui-. kens per jaar. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De nota van üe regering over de uitvoering van de begroting van dit jaar. is liet belang rijkste onderwerp van de Tweede Kamer in haar laatste vergaderweek voor de zomervakantie. Het fi nanciële debat is daarom zo interessant, omdat vooruit wordt gegrepen op de begroting voor het vol gend jaar. ^rlies Vulcanus bter dan verwacht latssteun Sabena iSSEN De oorspronkelijke ver hing van de Nederlandse IJzergie- Vulcanus, dat in 1973 door een tige wending van de conjunctuur esultaten zouden kunnen verbete- is niet in vervulling gegaan. Het overlies steeg van ƒ347.000 tot 13 min. Voorgesteld wordt het lend over 1973 opnieuw te passé- Over 1971 werd nog 8 pet uitge keerd. De situatie op de afzetmarkt verbeter de weliswaar, maar van een optimale bezetting van de proöuktie-afdellngen was nog geen sprake. Een doorbraak vond eerst plaats in het tweede half jaar. maar de gunstiger resultaten in het vierde kwartaal ws.ren onvoldoen de om de verliezen >n te halen. Door het toenemen van opdrachten is een betere bezetting van het apparaat in heel 1974 waarschijnlijk. Op grond hiervan mogen dan ook over het lo pende jaar weer mc6i bevredigende resultaten warden verwacht. willen niet potverteren, is de mening van minister-president Den Uyl, die hij vorige week al kenbaar maakte Het is met de financiën van het rijk niet slecht gegaan, zo blijkt uit de nota. Toch zijn, zoals gebruikelijk, de bedragen, die mochten uitgegeven, weer overschreden. De gewoonte is, dat elders op de begroting bezuinigin gen worden aangebracht. De regering wil deze keer van dit systeem van een stringent begrotingsbeleid afstappen, omdat de voorgeschreven bezuinigin gen de bestedingen zouden afremmen, terwijl deze economisch gezien nog steeds gestimuleerd moeten worden. Mel name van de kant van de VVD zullen hierover kritische opmerkingen worden gemaakt. WOONWAGENS Voor de Kamer vandaag aan deze laatste fmanc.ële ronde beg nt, komt er nog een voorstel aan de o^de om studenten, die bij de nieuwe leraren opleiding de tweedegraadsakte hebben gehaald, toegang te geven tot het doctoraal examen in de verwante stu dierichting. Morgen staat de wijziging van de woonwagenwet op de agenda. De be doeling van het voorstel is een woon wagengezin toestemming te geven bui ten het woonwagencentrum met de wagen te gaan staan, wanneer het bepaalde sociale en economische ban den met de plaatselijke sanvnlevng heeft. Die banden kunnen blijken uit het werk van de man of v'rouvv. het bezoek van de kinderen aan school, do tijd dat men al in de gemeente woont en uit de familierelatie. Eer vestiging buiten het woonwagencentrum kan het samengaan met de bevolking ver der bevorderen. Bij de behandeling van dit wetsvoorstel zal stellig weer blijken, dat er behoefte bestaat aan een algemeen debat over de knellende woonwagenproblemen. Dinsdag 26 augustus keert de Tweede Kamer van vakantie terug om meteen de nota over de buitenlandse werkne mers te bespreken. Dc commiss.e van justitie heeft dan al een dag verga derd over boek twee var het Burger lijk Wetboek. In de Eerste KameY antwoorden van daag de ministers van Binnenlandse Zaken en van Justitie op de kr tische opmerkingen, die de senatoren vorige week maakten. Volgende week trekt de Eerste Kamer nog een dag uit om, na het antwoord van minister Van Kemenade en staatssecretaris Klein, te beslissen over de verlagrig van het collegegeld. Van een verslaggever RENESSE In Renesse op Schou wen Duiveland heeft men het vermoe den dat het anderhalve meter hoge brunzen beeld dat verleden week werd gestolen als 'souvenir' is meege nomen door een toerist. Het beeld, dat destijds gemaakt is door de Amsterdamse beeldhouwer Dick Stins, stelde een vrouwenfiguur op een bal voor, en herinnerde aan de watersnoodramp van 1953. Het beeld stend midden in het plaatsje, bij he» dorpshuis. AMSTERDAM Bijna 50 pet. van de resultaten in 1973 behaald door Guest, Keen and Nettlefolds, één van de grootste staalprodu- cerende en -verwerkende bedrijven in de wereld, is toe te schrijven aan activiteiten buiten het Ver. Koninkrijk. De Europese ontwikke lingen in het jongste verleden hebben hiertoe veel bijgedragen. BRUSSEL De strategie, die de olieproducerende landen hebben ge volgd. zoals het vormen van een kar tel en het verhogen van de olieprijzen is voor andere grondstoffen niet zo gemakkelijk te herhalen. Dat staat in een rapport, dat de diensten van de Europese Commissie in Brussel, het 'dagelijks bestuur' van de EG hebben opgesteld. Bauxiet is van alle grondstoffen het meest 'kwestbaar' voor een soortge lijke strategie als met de olie is gevoerd. Bauxiet wordt voornamelijk in slechts zeven landen op de wereld voortgebracht. Van de tropische land- bouwprodukten zijn slecht, twee pro- dukten 'kwetsbaar', namelijk hout en peper. Eventueel zouden produkten als koffie, thee en cacao zich ook nog voor een 'oliestrategie' lenen. In het rapport van de commissiedien sten wordt betoogd, dat er een betere spreiding van de industriële bedrijvig heid in de wereld moet komen. De ontwikkelingslanden bezitten ruimte, grondstoffen en overvloedig veel ar beidskrachten. Het ontbreekt hen ech'- ter aan industriële en commerciële kennis en soms ook aan kapitaal. Er begint zich een stroming af te tekenen om 'onze' fabrieken en 'onze' inge nieurs te ruilen voor 'hun' petroleum of 'hun' cacao. Aldus Sir Raymond Brookes, voorzit ter van de raad van bestuur tijdens een persbijeenkomst ter gelegenheid van de introduktie van de gewone aandelen, in de vorm van CDR's, aan de bours van Amsterdam met ingang van 3 juli a.s. Dit tegelijk met de introduktie in Antwerpen, Brussel. Diisseldorf en FrankiurL Verleden jaar was 138 miljoen pond van de 819 miljoen pond omzet, of 17 pet, afkomstig van Je activiteiten van Guest, Keen and Nettle folds in conti nentaal Europa. Het feit, dat de raad van bestuur een dynamische groei van iets ziet. vormt de achtergrond van het besluit notering aan te vragen aan diverse Europese beurzen. De belangrijkste afnemerskring van het Britse bedrijf wordt gevormd door de automobielindustrie, de ma chine- en aanverwani e industrie als mede de bouwnijverheid. GKN, de grootste staal verbruiker in het Ver. Van een verslaggever ROTTERDAM Vier Spanjaarden die gistermorgen bij een overval in Rotterdam zevenduizend gulden buit wisten maken, kwamen niet ver met het geld: dan'k zij een signalement van mensen op straat wist de politie hen snel in te rekenen. Hoewel het viertal gewapend was. is er geen schot gevallen. De 21-jarige N. C. M., de 21-jarige M. C.. de 21-jarige J. I. V. R. en de negentienjarige R. R. G. drongen met doeken voor de mond het gebouw van de AMRO-bank aan het Zeven Provin- ciënplein aan de Heyplaat in Rotter dam-Zuid binnen. Een van hen be dreigde de kassier en een vrouwelijke bediende, een ander deed een greep in de kas. In een gereedstaande auto reed het viertal, dat in Rotterdam woont, richting Noorden. Bij de stop lichten op de hoek van de Richussen- straat en de 's Gravendijkwal werden zij echter al aangehouden. Zonder ver zet gaven rij zich over Van een verslaggever DEN HAAG Opnieuw is een Neder landse vrachtwagencombinatie in Italië gestolen. Het betrof een trekker met vriesoplegger van de firma Piet van der Touw uit Den Haag, die stond geparkeerd in het centrum van Milaan. Het ls de 47ste vrachtwagendiefstal in Italië sinds begin vorig jaar. De vrachtwagen, die vorige week don derdag werd ontvreemd, was geladen met 21 ton boterolie (waarde 180.000), terwijl de vrachtwagencom binatie zelf ruim 135.000 heeft ge kost. Volgens de twee Nederlandse chauffeurs die inmiddels zijn ont slagen omdat ze hebben gehandeld in strijd met hun opdracht (ze mochten niet beide tegelijk de wagen verlaten) toonde de Italiaanse politie zich uiterst lauw en ongeïnteresseerd, toen aangifte van diefstal werd gedaan. Van een onzer verslaggevers VOORBURG In Voorburg heeft gisteren de begrafenis plaatsgevonden van de oud-burgemeester van die plaats, dr. J. W. Noteboom, die op tachtigjarige leeftijd is overleden. De heer Noteboom heeft rechten gestu deerd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij in 1920 promo veerde. Voor de oorlog was hij achte reenvolgens adjunct-secretaris, secreta ris en directeur van het bureau van de Dr. Kuyperstichting van de ARP. In dc oorlog zat hij van oktober 1940 tot september 1944 in Duitse gevan genschap, wegens zijn publikaties over het landoorlogsreglement. Kort na de oorlog was hij eerst juridisch medewerker en later commissaris van het militair gezag in Noord-Brabant: daarna kreeg hij de leiding van het centraal orgaan voor de zuivering van overheidspersoneel. Van 1 juli 1946 tot 1 november 1958 was hij burge meester van Voorburg. De heer Note boom was vijftien jaar voorzitter van de Zuidhollandse Vereniging Het Groene Kruis. Na 2ijn pensionering als burgemeester van Voorburg is hij, zoals gemeld, nog waarnemend burge meester van Goes geweest. Van een verslaggever DOETINCHEM Bijna tweehonderd werknemers van de plastic- en email- lefabriek Beccon in Doetinchem heb ben besloten de afgelopen vrijdag be gonnen staking te laten voortduren. Een door de directie van het driehon derd personeelsleden tellende bedrijf aangeboden compromisvoorstel werd door de stakers van de hand gew. zen. Aanleiding van de stak'ng was het toekennen van een gratificarie over het jaar 1973 aan enkele stafleden en aan de rest van het personeel niet. Gisterer kwam de directie met het compromis, dat inhield dat de oms'r.- den gratificatie voor de staf met in gang van 1974 zou komen te vervallen en dat de jaarlijkse uitkering voor het gehele personeel met één nrocent zou worden opgetrokken. Daaraan werd echter de voorwaarde verbonden dat de stakers de niet gewerkte uren zouden inhalen. De stakers gingen hiermee niet ak koord. Zij willen een uitkering ineens en tevens uitbetaling van de stakings uren. De industriebonden hebben verklaard de actie van de Beccon- werknemers als een 'wilde staking' te beschouwen, zodat men zich verder afzijdig zal houden. DEN HAAG —Architectenbureau's hebben het in het eerste kwartaal van dit jaar minder druk gehad dan in dezelfde periode van 1973. Volgens gegevens van het CBS was het totaal aan opdrachten ƒ2.9 miljard tegen 3 milj.ird in januari tot en met maart 1973. Rekening houdend met de prijs stijgingen is dat een daling met 11 pet. De opdrachten voor woningbouw af zonderlijk beliepen 1,42 miljard (eerste kwartaal 1973 ƒ1,80 miljard) en voor de overige gebouwen ƒ1,53 milj. (ƒ1,15 milj.). Na correctie voor kostenstijgingen betekent dit een da ling bij de woningbouw van ca. 30 procent en een stijging bij de overi ge gebouwen van ca. 18 pet. De stijging bij de gebouwen buiten de woningbouw wordt veroorzaakt door de uitkomsten van de sectoren be drijfsgebouwen voor handel en ver keer en agrarische gebouwen. Ook in de sector herstel en verbouw van woningen en andere gebouwen had een stijging plaats. De opdrachten voor alle overige sectoren geven ccn geringe daling te zien. Koninkrijk, heeft in het buitenland de beschikking over uitgebreide pro- duktiefacïliteiten. De vennootschap, die 1973 afsloot met een winst vóór belastingen van 70,55 miljoen pond, heeft een zeer goed eerste kwartaal 1974 achter de rug. GKN heeft ook belangen in Nederland, tw. Uni-Car- dan Nederland, Stenman Holland, Pi- mentel Granaat en Firth Cleveland Fastenings Europa. GENEVE De Zwitserse Shell heeft de benzineprijs met 1 centime per liter verlaagd. Het is de eerste verla ging in de benzineprijs sedert maart jl. Toen vond een verhoging met 12 centimes per liter plaats. Superbenzi- ne kwam daardoor op 97 centimes en normale benzine op 93 centimes per liter. Verwacht wordt dat andere oliemaat schappijen het voorbeeld van Shell zullen volgen. Van een verslaggever ARNHEM Van de elf personen, die vorige week zijn gearresteerd na de talrijke branden in de Arnhemse sa- neringswijk Klarendal, zullen er don derdag vier voor dc rechtbank moeten verschijnen. Speciaal op verzoek van dc politie heeft de officier van justitie spoed betracht bij het afhandelen van de zaak van de brandstichtingen in deze wijk. Van de elf verdachten zijn er vier na verhoor heengezonden, terwijl de overige zeven zijn voorgeleid. Vier van hen bevinden zich nog in het huis van bewaring. Na de aanhouding van de Arnhemmers is het rustig gebleven in de wijk. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond dc volgende koer sen tot stand Mussen haakjes de officiële slotkoers van dezelfde dag): AKZO 57.00 (57.90). Hoogovens (72.10), Kon. Olie 76.10-76.40 gl (75.70). Philips 28.80 (29.10). Unilever 107.30-107.50 gl (107.90). KLM (61.00). Unilever 8 40*. (40%-41); Philips S ÏÖ*»"-' i-*4) Opgave GOUD EN ZILVER AMSTERDAM Cnud f 12 800-13.200 (13.000- 13.400) per kg. Zilver 397-424.50 (404-431-50) per kg. DOW iONES INDEX Indusl. Sporen Ultll. Obl. Modi 21 juni 815.39 165.89 68.16 68.16 824.8 21 juni 815.39 165 89 68.16 68.16 824.8 24 juni 816.33 165.66 68.44 68.02 825.9 Aanrt Obl. I nt, H 21 jnui 11.830 13.960 1747 353 1019 21 juni 11.830 13.960 1.757 354 1.027 24 juni 9.960 12.910 1.731 554 750 Koersen in Montreal ÖOVIS Dom Tar 4 Chem Htiskv Nat. Ga» Mass Ferguson Nat. Resources Shell Canada Allied Chemical 381 i 41U 36% Am Cysoamui Am Klertr Power Am Wetal Plima* Am Motor» Am Smelt Ref Am Ie> K' Ampe* Anaconda Armen Sleel Allan' Richfield Hendia Bethl Steel Boeing Burlington Ind. Can Kacafic Kv llihallal Cha» Che.ssie Svsletn Chrvsie. Ciue* Service Colgate Paltoolive Colt liidu-.li les Edisun 20% 46% 3% 21% 21',4 89(>4 29 29% 29','4 2934 17% 17% 20% 20)4 13% 13% 30% 3174 37 36% 49% 16% Gen Piltn Uit) Gen Tel 4 Tel Geuv Oil GileUe Uimliel Brnlher» Centra) Ind Insllco Int Busln Mach. I.'iiern Hnvc-er Int Nick of Cao Int Haper Int Tel Tel 15% 13% 7% 7% 213 tlS% 24% 24% 28% 28 47% 47*4 19% 19% 1574 37% Con EdiMi 39 29% 28% 23% 23% 24% 24*4 6% 6% 23% 23% 38% 38 10*; 1034 Com. Can Com. Oil CurilKk wright Curtiss Wright A Dart Ind Deeie and Co. Dow Chemical Du Huni tbl) Eastman Kodak 107*4 ios% First Nat City 34% 33% 16 15% 18% 18% 13% 13% 38 38 Cetlu Chadhnui ri Uoih Chase Select Kd Columbia Gas Cnimnco Cont Telephone 14 137. 25*4 2574 Martin Marietta May Uep Stores McDonnell Doug) Muhl) Oil Corp 15% 23% 13% 40% 15% 23% 14 40% Nabisco Nat Cash Keglal Nat Distillers Nat Cvpsiiio \Hl Mek) Nai Lead Ind. 34% 32 H 13', 10% "S 34'. 32% 13% 11% 33% 127k Gen Cigtr 12% 12% Oil b ilk fill Rec III! Kiev HtkK ltd Ha pel (I 41 98%b 98% b 37% 36% 36% 36V.. 17 bit 17 10 Kan»., cm ind K„n««s Ho* el 16% 22% 59% 10 16% 22% 59% lain* star Ceinen Lehman 12% 11% 12% 12'.» Madison Fund 9% olin 17 16% Hac Gas and bl 20 '4 20V, He nil Central 2 2 Pepsico 60 60 Hhelps Dodge 33% 33% Philip Morris 55% 55% Philips Heir 50% 50'4 Procter A Gaml 101% 103 RCA 15% 13% Republic Steel 21% 21% Revnolds Ind 43% 43*4 Royal Dutch Hetr 28% 28*. Santa F6 Ind. 29% 29% Sears KueOuck 84% •S% Shell OÜ 46 46% Southern Co 127'» 13% Southern Pacific 30% 30% Southern Railway 42% 41% Sparry Hand 37% 38% Stand Oil Calif. 26% 26% Stand oil Indiana 82 82'4 bixon Corp. 70% 70% Studehaker Wurth 27 16% Sun Oil 39 39 Teaas Gulf 25% 25% Teias Inst. 92% 93% I'raiisainei lea 6% 7 Unilever 41 40% (Jniun Carbide 40% 40% Onl Hovkl 8% 8 united Airciaft 27% 27% United Brands 5% 5% IIS Sleel 4274 43% West Onion Tel. 10 V» 10 Weslinghouse El. 15% 15 svooUorth 15% 15 Nal Can 8% 8% NV Cei.tr A 6 6% North West H 59% 597 s v Am Philip» Co 16% 16% occidental petr. 107', 8% HaCIIK L.gbt 16% 16% Public Sleel 144. 14'. Reliance (Jump 8% Mal.O.Id Mr a lids 55% 55% Maihairi lad. 15% 15 Tandy 21% 21% Union Electr 11% United Coil Untied Gas Western Bancorp

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11