Regionale radio en tv moeten wachten op nota eoeo P022S,3O 'Personeelsstop voor ziekenhuizen een te rigoureus middel' Tien vingers dagpecepf Paul Brand Chirurg in India Kruisverhoor Jongeman steekt zijn buurman dood NVSH begint spoedig me 'over tijdbehandeling' TROUW 'KWARTET ATV VN DAG 24 JUM 1974 BIWFAt.WD RADIO EN TV Kamerleden zullen Van Doorn vragen stellen DEN HAAG De multi-media nota van minister Van Doorn zal in september gereed zijn. In het VAiRA-programma "In de rooie liaan* zei de bewindsman echter niet bereid te zijn in afwachting van de nota vast te beginnen met een regionaal ether experiment. De tweede-Kamerleden Voogd en Kos- to (beiden PvdA) zullen de minister deze week vragen dit wel te doen. zo kondigde de heer Voogd in hetzelfde programma aan. Minister Van Doorn will dat eerst door regering en Kamer over de fundamentele problematiek wordt gesproken en dat pas daarna wordt beslist welke experimenten moeten beginnen. NOS-zendtijd De minister zei verder dat bij een nieuwe zendtijdverdeling, die op 1 oktober moet ingaan, de NOS in ver houding tot de andere omroepen iets zal teruglopen wat betreft zijn aan deel in de zendtijd. Als de zendtijd wordt uitgebreid, zal de NOS onge veer dezelfde hoeveelheid zendtijd houden, als de totale zendtijd gelijk blijft zal het aandeel van de NOS iets teruglopen .aldus de bewindsman. Hij zei verder, er zo nu en dan wei eens zijn vragen over te hebben of de TROS wel een totaalprogramma brengt. Het lijkt mij nodig dat de regeringscommissaris hieraan aan dacht besteedt, aldus de minister. Vol gens hem is het artikel in de omroep wet dat bepaalt dat een omroep een totaalprogramma moet brengen, erg vaag. 'Daarom is het niet zo eenvou dig om in te grijpen'. De minister was er overigens van overtuigd dat i de bedoeling van de TROS is om als zij a-omroep wordt, duidelijker lan tot nu tue een totaalprogramma te brengen. De Tijd Van Doorn zei te verwachten dat De Tijd zou verdwijnen als dagblad en dat hij dat zeer zou betreuren. 'We konden met onze handreiking niet zover gaan als misschien nodig was geweest. Je moet werken met een volksvertegenwoordiging die er een bepaalde opvatting over heeft. Ik moest rekening houden met wat haalbaar Vergadering 'Het Z was in de Kamer', aldus de bewinds man. Hij zei dat de toestand van de Neder landse dagbladpers moeilijk, maar hoopgevend is. Als de overheid en het parlement bereid zijn voldoende steun te geven, en dat betekent vooral geld dan zal er redelijk wat te redden zijn', zo zei minister Van Doorn. Over de in moeilijkheden verkerende weekbladen 'De Nieuwe Linie' en 'De Groene' zei Van Doorn dat hun aan vragen om steun door het bedrijfs fonds voor de pers met dezelfde maat staven beoordeeld zullen worden als aanvragen van andere weekbladen, zo als de Haagse Post. i n nis Van een onzer verslaggevers UTRECHT De personeelsstop voor de ziekenhuizen van staats- stecretaris Hendriks is een te rigoureus middel een paardemid- del. dat de één verdraagt en waar de ander enorme last mee krijgt. Dit zei de lieer M. H. L. Weststra te zaterdag op de algemene verga dering van de ehristelijke vereniging t«»t verpleging van langdurig zieken "Het Zonnehuis* in Utrecht. Naar de mening van .de Weststrate was een selectieve personeelsstop nf een richtlijn voor een selectiever be leid bij het aannemen van personeel een betere oplossing geweest. Een dergelijke stap had dan in overleg met de besturen van de ziekenhuizen moeten worden genomen. Immers: zij zijn de werkgevers en niet de over heid. De overheid finanoieert en oefent via de inspecties toezicht uit. maar de eigenlijke werkgeverstaak berust bij de ziekenhuizen. Daarom ook moet het overleg tussen werkgevers en per soneel aan de betrokkenen worden vergelaten. Als dat niet mogelijk is. kan misschien een aantal Kroonleden tot het overleg worden toegelaten. Een enkel woord wijdde de heer Weststrate ook aan de kwestie-Den nendal. De schuldvraag in het midden latend ('het staat niet aan ons te beoordelen waar in deze conflicten het gelijk of de schuld ligt') noemde de heer Weststrate het onrustbarend dat het kennelijk mogelijk is dat in een huis of inrichting de gewone gang van zaken abrupt wordt onder broken als gevolg van een verschil van opvatting over behandeling, ver pleging of de gezagsverhoudingen. Als men hier geen paal en perk aan stelt en het conflictmodel legitiem acht om bepaalde opvattingen door te drijven, dan wrrdt het besturen van dergelijke inrichtingen een vrijwel onmogelijke zaak. aldus de heer West strate. Wel vroeg hij in verband met de zaak-Dennendai of er niet meer ernst moet worden gemaakt met het ant woord op de vraag of de directie van grote huizen en inrichtingen wel steeds in handen van een medicus moet worden gelegd. Een algemeen directeur, met daar naast of daaronder een medisch, ver pleegkundig en economische directie lid, zou in heel wat ge\rallen wellicht een betere oplossing zijn. aldus de heer Weststrate Horizontaal: 1 bij elkaar behorende vorrwerpen. 4 decigram. 9 duw. 10 stap. 11 bid (Lat.), 12 marmeren knikker. 14 grondsoort. 15 plaaggeest. 16 vochtmaat, 17 voorvoegsel, 19 zon nescherm, 22 deel van de mond. 24 afval van steen. 25 wiel, 27 stralen krans, 30 familielid. 32 zandheuvel, 33 gehoororgaan. 35 Z. Amer. thee. 37 dringend. 39 vaarwel. 40 deksel. 4 rivier in Engeland. 42 inkeping. 43 streek op de grens van N.Br. en Limburg. Verticaal: 1 zalfspaan, 2 doortocht- geld. 3 godin van de tweedracht. 4 broeibak. 5 rund, 6 groot wijnglas. 7 eer. 8 schaapkameel, 10 gelijkenis. 13 toiletartikel. 14 bretonse /.ang. 16 overeenkomst. 18 meisjesnaam. 20 ri vier. 21 vruchtenat. 23 smal vaartuig je. 26 speels, 28 stok. 20 plomp. 31 bons. 34 toespraak. 36 Holl. gravin. 37 nachtvogel, 38 ontkenning, 40 lid woord fr. OPLOSSING VAN VRIJDAG 1 kraam. 2 animo. 3 mores, 4 inert, 5 linde. 6 leder. 7 eland. KAMILLE MOSTERD. f ADVERTENTIE) Weet (I 'n echte goeie Jonge Jenever te waarderen? - 1 Dan moet U De Kuyper Export Jonge Jenever /s proberen. Dl KUYPER EXPORT JONGE JENEVER d. Jonge Jenever met Kwaliteitscertificaat. 5 'Ga vader halen. Rennen!' zei ze ge haast tegen Paul. 'En neem Connie mee. Kom niet terug; blijf binnen, in huis'. Paul gehoorzaamde - tot op zekere hoogte. Hij waarschuwde zijn vader, die aan de stem van Paul wel hoorde dat het dringend was en die direct kwam. Maar terwijl Connie, die altijd gehoorzamer was aan de letter van de wet, het huis binnenging, kroop Paul op handen en voeten langs bosies en stenen naderbij, tot hij een goed punt had bereikt om toe te zien en het gesprek af te luisteren. Hij begon te trillen van angst, want ook vader keek al zo vreemd: hij keek onzeker alsof hij niet wist wat te doen. De drie mannen strekten zich voor hem op de grond. Daar was niets opmerkelijks aan. want dat deden de Indiërs altijd, ofschoon vader er niet van hield. Hij was geen god. zei hij, die moest worden vereerd. Hij buite zich dan en hielp degenen die hem zo begroetten overeind. Maar dit keer niet. Vader bleef staan zoals hij stond. 'Het spijt me heel erg', zei hij. 'Wij kunnen niet veel voor u doen. Maar wacht hier. waar u bent. Beweeg u niet. Wij zullen doen wat we kun nen'. De mannen wachtten. Ze zaten ge hurkt op da plaats waar ze waren neergeknield. Vader ging haastig naar zijn apotheek en kwam terug met een rol verband en een pot zalf, die hij gewoon was te gebruiken als de men sen bij hem kwamen met snij- en schaafwonden. Maar er was nog iets. Paul staarde verbaasd naar zijn vader. Hoe kon vader nu denken dat hij die mannen kon behandelen met hand schoenen aan. Ook moeder kwam er aan. met een bak water en een hand doek. Nog steeds met - handschoenen aan. maar met zijn gewone grondigheid en zorgzaamheid waste vader de voeten van de mannen, deed wat zalf op de wonden en verbond ze Paul keek toe. zich afvragend waarom vader hem wenkte terug te gaan toen hij dichter bij wild° komen, en waarom vader niet met zijn bezoekers sprak en grap jes met hen maakte, zoals hij gewoon a'as met z'in patenten te doen Even later bracht moeder een mand met Dorothy Clarke W i l s o n II. A. M-lireudor voedsel die zij naast de vreemden' op de grond zette. 'De mand mag u meenemen en behou den' zei ze in haar kreupele Tamil, dat Paul zo vaak moest verbeteren. Vol aandacht keek Paul toe, hoe lan ger hoe meer verwonderd. Waarom vroegen ze de gasten niet binnen te komen? En waarom gaf moeder die goede mand weg. terwijl ze er toch zo weinig hadden? En nadat de mannen de heuvel weer waren afgedaald kwam de jongen uit zijn schuilplaats te voorschijn, zodat ook moeder hem nu zag. en wilde de mand oppakken die de mannen hadden achtergelaten. 'Nee!' Iets in moeders stem dwong Paul onmiddellijk te gehoorzamen 'Raak die mand niet aan, en ga niet naar de plek waar ze hebben gezeten'. De jongen zag toe, terwijl zijn vader de mand opnam en verbrandde, en vervolgens zijn handen met heet wa ter en zeep waste en zich geheel verschoonde. 'Maar waarom doet u dat?' 'Omdat', legde zijn vader hem uit' 'omdat deze mannen lepra hadden'. Het woord bezorgde de jongen kipne vel Zelfs 's nachts, toen hij in zijn bed lag maar de slaap niet kon vat ten voe'de hii zich koud van angst l.ertrn' H'i had over leoraliiders ho ren vertel'en in bijbelverhalen Ze wa ren iets sWhts. zoals zonde en onrei ne dieren eri witecnleisterde. graven Zii woonden in holen en grotten, en n'emand dn-fde hen te benaderen - n'emand hphalve Jez.us die hen had genezen. Het voorval kwam niet meer ter spra ke Het was iets dat even in hun leven was binnengedrongen en haastig SMIDJE VERHOLEN weer was verwijderd Toch bleef de herinnering. Sindsdien \-ermeden de kinderen het plekje grond op dezelfde man«er waarop hun donkerder speel kameraadjes de geoliede stapels ste nen vermeden waar zij meenden dat hun duivelse swami's vertoefden. Evenals hun door bergen omringde heuveltop was hun huisje geschapen voor kinderen. De drie klein, knusse kamers lagen achter elkaar, als wa gons van een tre^p. Als je op het grote tweepersoons bed in de ene ka mer lag kon je dwars donr de wonn en eetkamer in vaders studeerkamer kijken, aan de andere kant van het huis. Zelfs hun eigen kleine bedjes, ieder aan een kant. met de meer dan twee meter hoge kast ertussen, ston den niet in een verlaten uithoek. Misschien was dat wel de reden waar om ze het niet erg vonden bij zonson dergang onder hun muskietennet te liggen, want als moeder niet meer zong of hun een bijbeh'erhaal vertel de kon de gazen overhuiving nog altijd een jutka zijn in hun verbeel ding of een zeilschip of een Arabische tent. of een howdah. een tentzadel op een olifant. Vader kon knap bouwen. Het huis stond een centimeter nf zestig boven de grond op forse stenen palen, die niet door de witte mieren konden worden opfte-m:ind En als ze er al in slaagden tegen de stenen op te komen stuitten zp bovenaan on meta len nlaten die iets voqhHrlpn van braadnannen om nauwkeurig te zijn: 'iet weren braadpannen - die hen ongetwijfeld zouden tegenhouden. De houten trap stond om dezelfde reden even los van de ingang De ru'mte onder het huis was ideaal om te Zelden zal de televisie zo scherp hebben laten zien, dat regeren uiter mate zwaar werk kan zijn, als zaterdag in Brandpunt. Ad Langebent vroeg staatssecretaris Hendriks naar de laatste ontwikkelingen rondom Dennendal. Het leek af en toe een kruisverhoor. De bewindsman zelf scheen ook het gevoel te hebben dat hij bezig was spitsroeden te lopen. Zichtbaar gespannen zei hij het waarschijnlijk zwaarste besluit van zijn leven te hebben genomen. Een ontruiming op Dennendal, des noods met politie-ingrijpen, tenzij En dat 'tenzij' hangt voor een groot deel af van de personeelsgroep die vernieuwing voorstaat. Het breek punt in de al veel te lang durende spanning valt tegen vanavond zes uur. Interessant in deze Brandpunt uitzending waren de gefilmde reacties van blinden die bij hun televisie toestel de wereldkampioenshcappen volgen. Nieuw was voor mij hun bewering dat zij. hoewel ze weinig of niets van de beelden kunnen zien bij de televisie sterkere spanningen waarnemen dan van een radioverslag Als dat ooit door deskundigen is onderzocht, hoor ik er graag meer over. Frank Kloosterman van het NW Jongerenkontakt zal ook buiten de KRO-studio een goede indruk hebben gemaakt door zijn vlotte en heldere belichting van de griezelig hoog gestegen werkloosheid onder jeugdigen. En passant bestreed hij een mening van minister Boersma, die gezegd zou hebben dat veel werkgevers na het invoeren van het minimumloon voor werkende jongeren deze jongeren tc duur en dus niet mear aantrekkelijk vinden. Volgens Kloosterman zijn er echter totaal andere factoren in het geding, onder andere de kloof tussen het onderwijs en de arbeidsmarkt. 'De scholen leveren 'andersoortige' jongeren af dan het bedrijfsleven nodig heeft.' Ik vraag me af of voetbalcommen tatoren de door hen verslagen wed strijden via de ampex-band zelf terugzien. Zo ja, clan mogen sommige heren daaruit wel eens de les trekken dat ze wat minder dreutelige opmer kingen moeten maken. En geen al te grote stelligheden dienen te ver kondigen. die ze drie tellen later alweer moeten inslikken. Daar heeft Koen Verhoeff nog al eens een handje van. Ik wil niet direct vallen over de talrijke clichégrapjes van de heren. Maar wel over Kuiphofs toespeling dat de scheidsrechter bij Bulgarije Nederland zijn vak waarschijnlijk heeft geleerd op Australisch Nieuw- Guinea. Van de 'wilden' dus. En dat is regelrecht discrimineren van papoea's. die overigens niets met de wedstrijd uitstaande hadden. Behalve naar geïnspireerd musiceren kon men zondag luisteren naar Ivrisehe en soms diepzinn;ge ont boezemingen Isaac Storm kwam in een gefilmd port^t naar voren als een warm menselijk violist. Het beleven van de samenleving is voor hem de voedingsbodem voor zijn kunstenaarsschap. Jan Brusse vertelde dat Frankrijk- maar lftffst honderdduizend meisjes telt die alle vrije tijd over hebben voor het als majorettes paraderen :n gemillimeterde uniformpjes. Met Brusse deel ik zijn reserve jegens dat semi-militaire, maar onvrouwelijke excerceren. De AVRO liet daarna een andere romantisering van de militaire werkelijkheid zien in de soms humo ristisch.' maar vaak ook cynische tv-film Helden tegen wil en dank .Mie ingrediënten van dit genre waren aanwezig Ton Hydra spelen. Ze was voor volwassenen al even ontoegankelijk als het huis zelf voor witte mieren! Aanvankelijk was het dak van riet geweest, zoals dat van de ronde lemen hutten van de dorpelingen. Maar om dat er zo vaak 's nachts patiënten kwamen met hoog oplaaidende toort sen. die ze dan gevaarlijk dichtbij het overhangende dak hielden, had Jesse, nadat ze in de zomer waarin Paul werd geboren teruggekeerd waren uit Nilgiris. het dak vervangen door ge golfd plaatijzer. Vaders energie en vindingrijkheid schenen onuitputtelijk. Hij was dok ter. onderwijzer, predikant, natuur kenner. handwerksman en raadsman op rechtsgebied. Hij leerde de mensen hoe zij het beste hun huizen konden bouwen en hij verschafte velen van hen werk. daar het ene gebouw na het andere op het omringende terrein verrees. Hij toonde de mensen hoe zij bakstenen moeten fabriceren en dak pannen Hij plantte sinaasappelbomen en suikerriet, en hielp de dorpelingen de produkten aan de man te brengen: hij fokte kippen en schapen en intro duceerde betere kAï-eekmethoden voor de produkten die in de dorpen .het hoofdvoedsel vormden: rijst, ragi, gierst, de plant waarvan wonderolie werd gewonnen en kaveri, een graan soort die enigszins lijkt op en om- hooggerichte hand waarvan de vingers tegen elkaar liggen. Hij vestigde pos ten op een half dozijn plaatsen over het hele heuvelgebied. waar hij beur telings verblijf hield. Hij richtte schoolklassen en klinieken in en start te landbouwprojecten en bij alles wat hij deed vertelde hij de blijde bood schap van het evangelie. Hij was een uitstekend talenkenner, en sprak Ta mil als zijn moedertaal. Uren besteed de hij aan de bestudering van het inheemse recht, om zo beter de rech ten van de bergbewoners te kennen, die voortdurend ten offer vielen aan landeigenaars en geldschieters van be neden uit de vlakte. Telkens en tel kens weer trad hij op als de beseher- ner van de mensen, en eens stond hij zelfs aan het hoofd van een delegatie van vierhonderd bewoners, die zich uit de bergstreek naar de \dakte bega ven om een beroep te doen op de Britse overheid hun rechten te helpen beschermen. (Wuxut vervolgd) 54. 'Het is waarlijk jammer, dat een zo slim man als gij zo jong aan zijn eind moet komen', grijnsde de hertog von Zwiebelbeiss zu Heisserwursten vals. 'Het is waarlijk frappant hoe buitengewoon snel gij zelfs de moei lijkste vraagstukken weet op te los sen Ge had alweer volkomen gelijk. Jan Jakob. De goudkoets zal spoor loos verdwenen zijn. Waar men ook zal zoeken en speuren, onder de grond zoeken zal men zeker niet Haha. ik zie de suffe dorpsveldwach ter van deze streek al in de spelonk staan! Stomme verbazing is te lezen op zijn runderachtige gelaat en hij beseft niet, dat de koets zich nauwe lijks enkele meters onder zijn befaam de platvoeten bevindt!' - En wat denk je met de mensen te doen, die bij de potskoets horen?' vroeg de smid. 'Er kunnen allicht een paar reizigers bij zijn. En wat doe je met de koetsier'' En wat doe je met de paarden?' - 'D" FERHINAND paarden? Och, dat is geen probleem meer', antwoordde de hertog. 'De ou de postkoets wordt namelijk door een moderne autobus vervangen. Dat is dus al een hele zrrg minder, want ik ben een groot liefhebber van de die ren. Maar wat die mensen betreft ja. voor hen geldt hetzelfde als voor U: ze weten te veel. ze dienen tp worden opgeruimd'. - Woedend greep smidje Verholen de vals lachende hertog bij zijn fraaie zijden das en hij was juist van plan zijn gebaldp vuist met een doffe dreun tegen des hertogs kaak te doen neerkómen, toen deze plotseling zijn automatische pis tool in de hand bleek te hebben Onverstoorbaar keek de hertog de smid aan en hij zei: 'Voor zulke argumenten moeten uw brute vuisten wijken, is niet zo? Haha. gij schijnt te denken dat ik eigenhandig een eind zal maken aan al uw nuttelozp bestaantjes. Bespottelijk! Nee. nee. ik Iaat slechts de natuur haar doen'. - De hertog wees toen oj stevige traliedeur. die de smid t£J toe nog miet had cpgeraerkt. deur heeft toegang tot een gerieffcri hol, waarin ik wat verduurza ;j( levensmiddelen en een tankje a heb doen opstellen', vervolgde hij is genoeg om het bij een goed gei verdeling twee weken te kunnei :1( houden. Ik sluit u allen in dit^e| op. En kijk, Jan Jacob, dit is nu z.o'n treffend staaltje van mijjn menselijke imborst. Zoudt gij de zien u zelf binnen twee weke et bevrijden, dan is uw leven g a Wordt ge toe\rallig gevonden bi die tijd. dan is uw leven eA-eiai gered. In beide gevallen heb ik k ruimschoots de tijd om mij me buit naar het buitenland te begj Tjaaen als men u niet zou den. dan zult ge allen jammer j een langzame hongerdood sterverL Radio vandaag HILVERSUM I VARA 7.00 Nws. 7.11 Ochtendeymn. 7 20 t S> Spitsuur, i 7 54 VPRO Deze dag; 8.0U-8.10 Nws 8 11 Dingen v.d. dag. 8 23 iS> Spits uur verv. 9.15 (S) Licht ork. 9.35 Waterst 9 40 Schoolradio. 9.59 Si Muz voor luiste raars. 11.00 Nws 1103 <S) VARA-Klass.: klnss. kamermuz. NOS: 12.00 Den Haag deze weck. VPRO: 12 15 VPRO-Alaandag 13.Ut) Nws. 13.11 Vandaag dit. morgen dat. 13.20 ■Si VPRO-Maandag-Muz. AVRO: 14.45 (Si Reg. zaken. 15 10 (S) Onze kleine orgels, bespeeld door jónge organisten (4). 15.35 <S> Biles en Co. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Hits v.d. kids. 16.30 (Si Mlkadoo overhoidsvoorl.: 17.40 Pnlltie nu. AVRO: 18.00 Nws. 18 11 Radiojournaal. 18 21 Gesproken brief. 18.25 (Si Jazz Spec trum. NOS: 19 00 SHarm, en Fanf. in Nederl en Eur 19.30 (Si Muzibas. 20.00 'Si Vrijspraak- 21.50 Uitgebr rep 22.15 Voor hlinden en slechtzienden. 22.25 Bond zonder naam. 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 (Si Hobbyscoop. 23.20 (S) Jazz in Aktie. 23.55-24.00 Nws HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nacs. 7.02 Levende Woord. 7.08 IS' Preludium. 7.30 Nws. 7.41 iS) Hier en nu. 7.55 Aangestipt. 8.00 Te Deutn laudamus. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8 45 <S> Klass. ork.muz. 9.30 (Si Oratorlumfragm. 10.30 Nws. 10 33 (S) Duitse volksliedjes. 10.45 (Si V.d. kleuters. 11.00 In t zilver: progr. voor oudere luisteraars. 11 55 Med. 12 00 (Si Kilima Hawailans Show. 12 21 Voor boer en tuinder. 12.28 Med. t b.v. land- en tuinb. 12 30 Nws. 12.41 (S> Hier en nu. 13.00 (Si Svmf.-ork. Graunke met koor en solisten. 14 20 iSi Concertgeb. Pianokwar tet: klass muz. 15.00 Middagast van het Leger des' Heils. 15.30 Nws. 15.33 (S. Studio G: maandagmiddag-magazine. (16.30 (Si Hier en nu.) 16.50 Pleisterplaats. Overheldsvoorl.: 17.20 Suriname journaal. NCRV: 17.30 N'ws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Bandstand PP: 18.iy P.S.P. NCRV: 18.30 Nws. 18.41 Toelicht, bij het nws 18.48 (S) NCRV Vocaal Ensemble: mod. koormuz. 19.00 (S) Vincent van Gogh. 19.30 (S. Literama. 20.00 Nws NOS: 20.05 r S> Holl. Festival 1974. NCRV: 22 30 (Si Klass kamermuz. 23.00 Theolog. kron. 23.15 iM-S) Oude kamermuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO- 7 02 iS) Drie op je boterham 9.03 Pep op drie. 11.03 (Si Drie draait op verz. 12.03 (S) Drie tussen de middag, met 13.03 Raden maar. TROS: 14 03 Pop-Kontakt - Van twee tot vier op III. 15.03 Pop-Kontakt. 16.03 Hltmeesters. met Hugo van Gelderen Show incl. nationale tip-twlntig. NOS. 18.02 Joost mag niet eten. A d 19.02 Drie loopt achter 20.02 Radiojoui 20 05 iSi Take the 8-traln. 2102 Negen! show. 22.02 (Si Superclean Dreammac NOS: 22.55 Med. 23 02 W K. Voetbaljout AVRO: 23.20 iSi Vanavond laat. 0.02 Rre Journaal. 0 05 (S) Droom-top-tien 1.02 met Meta. 2 02 Continu de nacht'door. 7.00 Voor dag en dauw. (2.02. 4.02 er Radiojournaal.) BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 La kron 12.15 Swing eh soul (12.50 Bu h persoverz 13.00 Nws, akt., weerber toneelagenda.i 14.00 Nws. 14.03 Lichte (15.00 Nws.) 16.00 Nws en beursber. Namiddagconc 17.00 Nws en med. Jougdprogr 17.30 Ble Bandmuz. 17.55 V0( schaal 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. sold. 1 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Orki 19 00 Nws, akt.. en med 19.30 Lichte 119 40 Keurig Engels, i 19 45 Openb. kuil zit Vanaf 20.00 Gezamenl. progr. BRT DRT II. 20.00 Lichte inuz. 20 30 Nws. Intermezzo. 20.45 Van muzen en men 20 50 .leugdmuz.festival. 21 no Splinte 21.10 Licht muz. progr. 22.00 Nws. Jeugd "74. (22.05 Jeugddlscotheek: Nws: 23 05 Od de late toer.) 23.40 Nws. Televisie vandaag NEDERLAND I NOS IS.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop 19.30 Ziekenhuis NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Helen, vrouw van deze tijd 21.15 Televizier Magazine 22.05 Cannon NOS 22.55 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal NCRV 19 05 Verschoppeling 19.30 Zo vader, zo zoon NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Doc Elliot 21.10 Blues from Mississippi (2) 22.05 Ander Nieuws NOS 22.30 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 W K.Voetbal. 10.05 Hcrh. van wedstr 11 35 Wedslr. van giste ren. 16 15 Journaal. 16.20 Uilz. voor oudere kijkers. 17.05 Klnderprogr. 17 55-18.00 Jour naal. Reg. progr.: NDR: 9.30-10.0(1 Sesamstrasse. 18.00 Unter Ausschluss der Offentlichk. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Sportoverz. 19.26 Unter Ausschluss der Offentlichk. 19.59 Pro- gr.uverz. WDR. 8.20-9.25 TV-kursussen. 9.3(1- 10.00 Sesamstrasse. 18.00 Nws uit Noordr.- Westf 18.10 Schwarze Graf. 18.40 Akt. 19.20 Schwarze Graf. 19,48 Intermezzo.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Data-beelden- achtergr. 21.00 Vragenspel. 21.45 W.K.Voet bal. 22.30 Journaal, konun. en weeroverz. 22.50 Sarah. 23.40 Jourmaal. DUITSLAND 11 17.00 Jourmaal. 17.10 Jerome en Isabelle. Aansl Verh. uit de geschied 17.40 W M. Extra. 18 25 Rosarote Panther. 19.00 Journaal. 19 30 Dok. progr 20.15 Inf progr. 21.00 Journaal. 21.15 Fall Don klinzonl. 22.50 Journaal. DUITSLAND III NDR Zomerpauze van NDR UI van 24 juni tot 20 sept. 1974. Van een verslaggever UTRECHT De negentienjarige postbesteller H. V. heeft bij een ruzie de naast hem in de Spijkerstraat wo nende J. Prins doodgestoken. Het slachtoffer stormde op etenstijd het huis van zijn buurman binnen, waar de familie V. juist aan tafel zat Om nog onbekende redenen ontstond er een scherpe woordenwisseling. Op een gegeven moment trok II. V een veertig centimeter lang mes en daar mee trof hij Prins, 'vader van twee kinderen, dodelijk in de borst. De families leefden volgens de politie al lang in onmin. ADVERTENTIE Gazpacho 400 gr. tomaten stukje komkommer 1 paprika sneetje witbrood 2 eetl. slaolie teentje knoflook zout, peterselie 3 dl. water Deze koude zomersoep maken door de tomaten te schillen en klein te snij den. De komkommer moet in smalle reepjes en week het brood zonder korst in wat water. Maak de knoflook fijn en roer die door het uitgeknepen brood en voeg wat zout toe. Vermeng het brood met de kleingesneden greente, olie en water. Laat de soep een paar uur afgedekt trekken in de koelkast. Strooi vlak voor het opdienen wat fijngehakte peterselie erover. Menutip: Gazpacho. hamburgers, gebak ken aardappelen, bospecn, fruit. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Nederlandse V niging voor Sexuele Hervorming gint zo mogelijk binnen twee w< in de abortusklinieken in Den 1 en in Zwolle met een 'over behandeling. Deze behandeling kaï moming-after-pil vervangen. De moet binnen 36 uur na geslacht meenschap worden ingenomen. 1 behandeling kan worden toegepast ten hoogste veertien dagen na uitblijven van de menstruatie, a de NVSH. De 'over tijd'-behandeling kost 50 den en wordt toegepast door een Ze geschiedt met een zuigappara; waarvan een zeer dun buisje in baarmoeder wordt gebracht. De handeling is als het ware een lich uitvoering van die voor abortus vocatus. Blijkt tijdens de behande onverwacht sprake van een noodz tot abortus, dan zullen een behan kamer en personeel hiervoor met beschikbaar zijn. aldus de NVSH. WESTERSCHOUWEN In de ri waterstaatshaven Schelphoek in de meente Wésterschouwen (Zdeland) zaterdagmiddag de 52-jarige Anti penaar G. L. M. verdronken, toen bootje waarin hij aan het vissen omsloeg Het slechts twee meter la bootje sloeg om. toen de man werkhengel uitwierp.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4