Clubs: geen met wensen rekening gehouden oorlopig geen hoofdklas PKC: vertrouwen in toekomst Ter Mors niet eens met bestuursbeleid sr Toch geen protest van WGZ en Oranje Wit 4 e! Jius wordt h gesponsord ühde van Leiden ela*ren Kooleen Vos in selectie Oranje Wit: bond dag /KWAiRJTET MA.AM>AG 24 JUNI 1974 fRDAM De westelijke ie komend seizoen zijn in- d in de eerste klas B van de igamateurs zijn daar be- biet gelukkig mee. De in- onale indeling is er oor- tn dat met name in 1B erg »reisd zal moeten worden. m<bs in de eerste klas A zijn Het algemeen aanzienlijk te- met de donderdag door publiceerde indeling. Deze 'ordt over het algemeen ac* kwalitatief de sterkste be- 'lnrd. i secretaris Theo Huizer had %ed woord voor de indeling u°iVe hadden vast gerekend op ionale indeling en nu zitten We kunnen nu beter een lschap gaan vormen. Er is vo- een hearing geweest in Zeist, veel clubs pleitten voor een J le indeling, maar met de wen- le(i de clubs wordt totaal geen g gehouden. Die inspraakpro- stelt totaal niets voor. Kort t einde van de voorbije compe te bben we een wensenformulier kunnen invullen en ook daaraan is men voorbij gegaan'. Duidelijk is inmiddels dat de KWB het argument van de verbetering van de spelkwaliteit in het oosten, zwaar der heeft laten wegen dan de wensen van de clubs. Met een interregionale indeling tracht men de oostelijke clubs tot het werkelijke niveau op te trekken. Het is overigens opmerkelijk dat er in 1B vijf westelijke clubs zitten (Heerjansdam, NSVV, RVVH, SHO en De Zwerver), terwijl in IA Bennekom GVW, SDVB en Spaken burg zittert, zodat een vrijwel geheel regionale indeling mogelijk was ge weest. Slechts één westelijke club zou dan uit de boot moeten zijn gevallen. Wellicht zou dat voor die ene club ook weinig bevredigend zijn geweest, maar de mogelijkheid is niet uitgeslo ten dat daarvoor een vrijwilliger zou zijn gevonden. De heer Van Zuuren, secretaris van SHO, en de heer Van Rhoon, secreta ris van Heerjansdam, zijn het vrijwel eens met de opmerkingen van Theo Huizer. Van Zuuren: 'Er moet inder daad erg veel gereisd worden, hoewel het ontmoeten van andere clubs niet onaardig is. Waarom maken ze niet om het andere jaar een regionale indeling? Dan kan er ook eens met de clubs rekening worden gehouden. Nu is gebleken dat wensen indienen zin loos is'. Heerjansdams secretaris Van Rhoon was des duivels: 'De haren rijzen je werkelijk ten berge. Je bent met die reizen de hele dag van huis en dat is zeker voor de getrouwdp jongens niet leuk'. De heer Van der Giesen van NSVV, dat gepromoveerd is naar de eerste klas, was minder negatief. Hij reageerde met: 'Het is wel een beetje tegengevallen, maar als je eersteklasser bent, hoort dat reizen er een beetje bij'. Ook bij De Zwerver was men weinig gelukkig. De reacties van de clubs uit IA waren uiteraard veel positever. Huig Ouwe hand van Quick Boys: 'Gezien de reizen hebben we het getroffen. Ik ben er tevreden mee, vooral ook om dat Noordwijk er bij zit. Alleen Arne- muiden is een beetje ver'. Secretaris Arend Buitelaar van 's Gravezandse SV: 'Ik ben er bijzonder tevreden mee. Vooral met de streekderbies te gen Excelsior M, CSVD en Spijkenisse zijn we blij. Alleen jammer dat we De Zwerver niet hebben. IA lijkt kwalitatief wat sterker, terwijl 1B meer een knokafdeling is, daarom ben ik blij dat we in IA zitten'. Jan Nieuwstraten, de nieuwe trainer van Zwart Wit: 'Ik sta er zeer positief tegenover, zowel wat de rei zen als de kwaliteit betreft. Ik zie toch zo wel zes clubs die goed kunnen meedraaien'. Secretaris Spaanderman van Noordwijk: 'Het is behoorlijk zwaar, maar het lijkt een leuke com petitie te worden'. Zoutendijk van CSVD reageerde in dezelfde termen, maar wees er ook op dat de inspraak procedure totaal niets voorstelt. Wat hem betreft had men een splitsing oost-west mogen maken. De reacties van de clubs uit het midden van het land zijn zeker niet ongunstig, simpelweg omdat het voor die clubs niet veel uitmaakt welke kant ze op reizen. Secretaris Bos van IJsselmeervogels: 'Het is voor ons het zelfde als vorig jaar. Ik ben wel blij dat Spakenburg niet bij ons in IB zit. want we zijn geen voorstanders van plaatselijke derbies'. ,12 te Remmers pleit voor herinvoering Nederlands zaterdagelftal •rt ttj deictuur van het amateurvoetbal omenteel in bepaalde kringen in die van de KNVB ter e. Komt daarbij de positie van A rdagsectiè in het geding, dan de 58-jarige Zwollenaar direct laarena van het politieke KNVB- its van zijn strijdbaarheid en gumentatie bij dat spel moge erstaand interview blijken. .LE Fokke Remmers fungeert sinds jaar en dag als de personificatie van hel zaterdagama- etbal. Als voorzitter van liet sectiebestuur zaterdagvoetbal, als lid van het bondsbestuur en als van het VCV om maar een greep uit zijn grote aantal functies te doen streed en hij voor 'zijn" za<terdagvoetbah Voor een niet gering deel is de huidige volwaardige po- in het zaterdagvoetbal aan hem te danken. stand heeft. Kijk eens, wij willen gewoon een kamp oen van onze eigen sectie en dat willen de zondagama teurs ook. Als Elinkwijk zegt. zoals onlangs, dat de wedstrijden tegen de zaterdagkampioen hen niet interes seert, concludeer ik daaruit dat ze zelf veel waarde hechten aan een eigen zondagkampioen. Welnu, laten we het daar dan bij houden. Ieder een eigen kampioen en daarna een duel om de algemene amateurtitel. En als die zondagclubs zeggen dat ze dat onbelangrijk wnden. dan lap ik dat volledig aan mijn laars.' eer Remmers, de zondagama- irten komend seizoen met drie assen. Streeft het zaterdagvoet- naar een hoofdklas? We zijn momenteel niet van de vorming van een hoofd eer te gaan. Nadat vier jaar de eerste klas werd gereali- hebben we gezegd: nu is de an de onderbouw. Van onder eten we de sectie nu sterk De basis van de pyramide ïecht zijn. Voor wat de top is met twee eerste klassen van hJi clubs voorlopig het doel be- Tüaarnaast houdt de vorm'ng hoofdklas in dat er een ^erde promotieregeling nodig is. gunstig voor de kwaliteit van maar in de breedte heeft het u gatief effect. Het duurt jaren dan het evenwicht weer is Als derde argument spelen reiskosten een rol. Ondanks Vil clubs een voorstander van jfdklas zijn, geloof ik dat het "tantwoord is.' klinkt een beetje paternalis- zit wat in. Maar ik ben nu een man die aan de gezinnen betrokkenen gaat denken. Met Jofdklas zijn de mensen de hele .tljn huis. Ik zeg niet dat er nooit komt, maar voorlopig 0pjal et Fel we er niet aan.' indruk dat het zaterdagvoetbal achter de zondagamateurs aan 11 voor vol aangezien te worden |st? slist. We laten ons in geen ^opzicht door de zondagsectie e>' f it er binnen afzienbare tijd Integreerde competitie van za* en zondagamateurs? gezien van de principiële kan één competitie technisch on- ir. alleen al vanwege het aantal Op zaterdag spelen is voor de :lubs bovendien een belasting. :e ze niet gelukkig zullen zijn. ast is er ook het ideaal waar- °i e jarenlang gevochten hebben: en simpele zaterdagcommissié ii6 een zelfstandige sectie gewor mte binnen de bond autonoom is. Bjarcheert goed. We moeten niet dep een grote hoop gaan gooien. dat we het idee hebben dat sn beter gaat.' staat het met de herstructure ren liet amateurvoetbal? zou eer overkoepelend ama- :fjstuur komen, waaronder de sec ties autonoom blijven. Maar in zo'n bestuur moeten de secties paritair vertegenwoordigd zijn,anders hoeft het voor ons niet. De zondagséetie wenste in dat op te richten overkoe pelend bestuur vier zondagmensen, twee van ons en twee van de afdelin gen. Welnu, dat kunnen we" niet ac cepteren. We gaan alleen op basis van pariteit akkoord.' Zit de hele zaak uu in een impas se? R.: 'Een beetje wel. Momenteel is er een 'Commissie Zelfstandigheid' aan het werk, die in het uit te brengen rapport o.a. advies moet geven over deze herstructurering. Eind november komt het rapport in bespreking. Vol gens mij moeten we in de richting van een overkoepelend amateurbe- stuur met daaronder autonome sectie- besturen. Algemene zaken zoals finan ciën kunnen aan dat overkoepelend bestuur worden overgedragen. Dan hoeft het betaalde voetbal nog maar met een amateursectie te praten en dat is efficiënter.' In het nationale amateurelftal ko men de zaterdagspelers er tegenwoor dig een beetje bekaaid af. Wat is uw mening daarover? R.: 'De verwachtingen die ik indertijd van de fusie van de amateurelftallen had, zijn inderdaad niet helemaal uit gekomen. Er zitten erg weinig jon- geiis van ons in. Om de een of andere reden komen ze niet naar voren. Maar Arie de Vroet is de vakman. Die interesseert er zich zeer terecht n>et voor of een jongen op zaterdag dan wel op zondag speelt. Het komt ook voor dat zaterdagspelers om wat voor reden dan ook voor de eer bedanken. Neem doelman Visser van Huizen maar. Zoiets kwam toen we een eigen zaterdagteam hadden niet voor, maar tegenwoordig gebeurt het zelfs wan néér er een jeugdteam naar Noorwe gen reist. Volgens mij komt dat, om dat het ideaal van het hoogste in het zaterdagvoetbal is weggevallen. We hebben geen eigen nationaal team meer en daarmee is een stukje .van dat sportieve ideaal verdwenen.' Een pleidooi du svoor de herinvoe ring van een Nederlands zaterdagelf tal? R 'Op de eerste vergadering van de Begeleidingscomnvssie Amateurvoet bal na de vakanties komt dat ter sprake Dus het zit er wel in. Om het eens met een modewoord te zeggen: je kunt de spelers met zo'n team meer motiveren.' Wat vindt u van do suggesties om de kampioenen van de zondaghoofd klassen en de zaterdag eerste klassen in één competitie oin het kampioen schap van Nederland te laten strij den? R.: 'Jaap Schipper, de aanvoerder van Huizen, suggereerde dat na afloop van de kampioenswedstrijd tegen Elin kwijk. Ik heb gereageerd met te zeg gen dat hij een goede voetballer is, maar van organisat'o de ballen ver- Wordt die kampioenswedstrijd niet op een overtrokken manier in de sfeer van een prestigeduel getrokken? Niet in het minst door de publiciteits media. R.: 'Er wordt inderdaad een prestige- zaak van gemaakt. Maar niet door ons. Wij willen als zaterdagsectie al leen maar winnen en dat wil Jo van Marie van de zondagsectie ook. Dat spreekt toch vanzelf? En uit een over winning trek in de bond uiteraard politiek voordeel.' Zit er nog altijd groei in de zater dagsectie? R.: 'De simpele cijfers wijzen uit dat er in de afdelingen bij de zaterdaga mateurs meer clubs bijkomen dan bij de zondagamatpurs Dat zegt, dacht ik. genoeg.' De belangenverenigingen van de amateurclubs VCV (chr. clubs), VZC (neutrale clubs) en LBA (zondagama teurs) groeien naar elkaar toe. Vindt u dat plezierig? R.: 'Voorop moet gesteld worden dat het geen fusie of zelfs een federatief verbard wordt, maar een samenwer kingsverband. Althans, dat is de be doeling. De belangen van de amateur clubs lopen voor een groot deel paral lel en daarom is het efficiënt om in de bondsvergadering een belangenver eniging te hebben, één stam te kun nen laten horen. Wij als VCV zijn het soms over bepaalde zaken niet met de LBA eens, maar het politieke spel brengt dan met zich mee dat er wederzijds concessies worden gedaan om tot een gemeenschappelijk stand punt te komen.' Hoe liggen de verhoudingen in de bondsvergadering? R'Wij hebben vijf vertegenwoord;- gers, de afdelingen dertien en de zondagmensen dertig. Dat is een sche ve verhouding waaraan iets moet ge beuren. Anderzijds moet je echter de realiteit in de gaten houden en besef fen dat de zondagsectie qua aantal clubs en spelers veruit de grootste is. Dat moet in de bondsvergadering ook terug te vinden zijn.' Heeft de e erstc k las i n sp eltech- nisch e n organisatorisch opzicht ge bracht wat u er van had verwacht? R.: 'In beide opzichten, ja. In organi satorisch opzicht is aan de top zoals ik daarnet al zei het doel HAAG De Goudse volleybal- tadius MVC zal volgerrd seiéoen n gesponsord door de Goudse stleringen. Dat werd vrijdag din- ki tijdens het kort geding van tol tegen de Nederlandse Vollev- ?l$nd. De Nevobo wenste aanvan- niet akkoord te gaan met do la Goudse Verzekeringen voor een fibalclub, omdat deze te algemeen jdagmorgen kwam het voor de o^ent van de Haagse rechtbank- kort geding. Nadat de plei- hf waren geweest kwamen partij een schikking, nog voor een leaak was gedaan. De Nevobo ar- Ic rde de naam toch, gezien d«' dere situatie waarin deze zaak etrokken. Men beschouwt dit bil vobn niet als een urecedent 'p ÏN In de vanavond te verrij- onde van Leiden voor professio- start van de 100 km lange koers Jn"even uur aan de Wassenaarse komt een aardig rijtje vedetten e start: Karstens, Tabak, Knete- Bal, Van wianen. Df'ndam. Pij- ?n Ottenbros. Het startschni gelost door Rarrv Hulshoff RDAM De uitslagen van de aan ons e vriendschappelijke wedstrijden zijn; '—Stellendam 4—3. ZBVH—VIOS 1—1. --quick Buys 2—1. Helnenoord— 31. DORDRECHT Oranje Wit en WGZ leggen zich gelaten neer bij de beslissing van de KNVB de beide clubs volgend seizoen in de derde kla* B van het district Zuid te laten voetballen. Noch WGZ noch Oranje Wit zullen officieel protesteren, maar wel zal er van de zijde van WGZ een brief naar de KNVB worden gezonden met daarin het verzoek om in hel vervolg bij dit soort beslissingen over- NAALDWIJK Vanavond slaat in Naaldwijk de eerste training van het Westlands elftal op het programma Er zijn negentien spelers geselecteerd, die de training van Anton van Bom mel zullen volgen. Van de 's Grav. SV zijn Jacob Koole en Lou Vos geselee teerd, terwijl van 's Graven/,andde Koos Lankester in de groep zit. overige geselecteerde zaterdagspeiers zijn: Hoogondam en Hordijk (beidpn Maasdijk). Van der Pol (Hoekse Boys), Vermeer en Paauvve (Lyra). Op 27 juli speelt het Westlands elftal tegen Vlaardingen in Honselersdiik Er wordt momenteel getracht een wedstrijd tegen Feyenoord te arrange ren. Fokke Remmers: markant leider zaterdat^voetbal bereikt. Daarnaast is het spelpeil in de top aanmerkelijk verbeterd. De clubs willen er graag in komen en als ze er eenmaal zijn willen ze die positie consolideren. Dat brengt met zich mee dat er een drang ontstaat om de allerbeste prestaties te leveren. De KNVB stimuleert ze ook om een goede trainer te nemen: niet voor niets is een trainer met een B-diplo ma in de eerste klas verplicht. Dat komt de kwaliteit i n alle opzichten ten goede. Meneer Remmer*, bpdankt voor uw toelichting. RENS KNEGT ROTTERDAM Niet de gang van zaken op de voetbalvelden in het algemeen, maar juist de gang van zaken bij Zwart Wit is er oorzaak van dat Ferry ter Mors de laatste tijd geen ontspanning meer kon vinden in de voetballerij en om die reden zijn lidmaatschap bij de Rotterdamse eersteklasser opzegde. Daarmee rectificeert Zwart Wits (ex-) 1 j 1 |$j$ kanthalf de reden die van bestuurs zijde van Zwart Wit voor zijn bedan ken aan onze sportredactie werd ver strekt. De inhoud van zijn bedank briefje luidde volgens Ter Mors an ders. Met name de laatste opmerking over het incident op de dag dat Zwart Wit als sparring partner van het het Nederlands elftal optrad maakt duidelijk dat het om een specifieke Zwart Wit-zaak gaat. Zwart Wit dus volgend jaar zonder Ton Viergever, zondei Hans Helleman en zonder Ferry Ter Mors. Ferry Ter Mors wenst achteraf niemand persoon lijk te kwetsen bij Zwart Wit. is ook niet rancuneus, maar zegt wel duide lijk wat er volgens hern mis is. Ter Mors: 'De laatste anderhalf jaar was de sfeer niet ideaal meer en vooral de laatste vier maanden heb ik sterk overwogen er mee op te houden. Het bestuur verwacht van de spelers terecht een professionele instelling, maar zelf treedt het uiterst amateuris tisch op. Dan kunnen er geen presta ties worden geleverd. Maar het zou den juist de prestaties moeten zijn, die het zwakke bestuursoptreden co- moufleren. In de tijd van Van der Gijp was er een krachtige persoonlijk heid aan het bewind, diie alleen het elftal samenstelde. Het afgelopen sei zoen was het bestuur dat het elftal bepaalde en niet Boekee. Ik weet dat bepaalde bestuursleden mij de hand boven het hoofd hebben gehouden, maar dat neemt niet wég dat de gang van zaken onjuist is' Ferry ter Mors 'wijst drie punten aan als oorzaak van de terugval van Zwart Wit: 'Ten eerste ligt het natuurlijk aan de mindere prestaties van de spelers zelf, ten tweede aan het ont breken van een trainer die ons vooral taktisch en mentaal goed begeleidde met alle waardering overigens voor de zeer goede oefenstof van Boekee, maar dat is op ons niveau niet eseen- tieel, en ook voor de persoon Boekee en ten derde het optreden van het bestuur. Het afgelopen seizoen is er geen optimaal verenigingsbeleid ge voerd, maar werden er wel grote pretstaies verwacht' Voor Ter Mors heeft het volgende voorval de deur dicht gedaan. Een bekende speler van Zwart Wit kwam op een gegeven moment in conflict met trainer Boekee en bleef daarom boos weg van de trainingen. Totdat hij hoorde c!at Zwart Wit tegen het Nederlands elftal zou spelen. Ter Mors: 'Plotseling kwam hij weer trainen,hoewel hij tegen ons geen woord zei. Anderhalve week voor de Wedstrijd in Zeist, kwam het bestuur de kleedkamer in om te vra gen of wij er beswaar tegen hadden, dat de betrokken speler mee zou doen. Welnu, daar waren wij allemaal tegen. Zatej*dags voor dat duel tegen Nederland kwamen we drie kwartier van tevoren in Zeist aan. Het was allemaal erg rommelig, omdat we plotseling met spelers van de Oranje- selectie moesten voetballen. Cruijff kwam dat in de kleedkamer zeggen. Maar. goed, de bewuste speler doet een halve wedstrijd. Wij hadden van- tevoren overwogen om dan niet te spelen, maar door die rommelige toe stand kwam dat er niet uit. Achteraf heeft Boekee alle schuld op zich geno men voor het meespelen van die man. Dat was ten onrechte. De spelers weten dat het bestuur er de schuld van is. Waarom komen ze anders anderhalve week eerder vragen of wij er bezwaar tegen hadden dat die man mee deed?' Zes jaar Zwart Wit hebben Ferry ter Mors veel plezier verschaft, maar hij heeft ook ervaren dat het geen vrien denclub is. Hij: 'Men is er keihard. Ferry ter Mors (links Er bestaat geen onderlinge band. Dat kan ook niet als er voortdurend spelers van buitenaf worden gechar terd. Het ontbreken van een onderlin ge band werd vooral erg duidelijk na het vertrek van Van der Gijp en het overlijden van elftalleider Van der Heuvel. Ferry ter Mors relativeert de voetbal lerij nadrukkelijk. Hij stelt: 'Ik wil er niet alles voor doen om heel lang op het hoogste niveau te spelen. Mijn vrouw en mijn werk want dat is tenslotte mijn toekomst zijn veel belangrijker. Ik studeer ook nog. Toen ik vorig jaar trouwde had ik aan allerlei zaken mijn handen vol. Dat gaat dan bij mij ten koste van het voetbal, omdat dat het minst belang rijke is. Maar als anderen ér anders over denken is dat hun goed recht'. Zwart Wits secretaris Jan van der Spek was nogal verbaasd over de opmerkingen van Ter Mors. Zijn reac tie: 'Als ter Mors zoveel kritiek op het bestuur heeft, waarom is hij daar nooit eens over komen praten? We staan daar volledig voor open. Boven dien woon ik vlak bij hem, zodat hij best een6 langs had kunnen komen. Wat ik nu hoor is volkomen nieuw voor mij. En dan zijn argumentatie: dat slaat werkelijk nergens op. Ik vind het ontstellend zwak en boven dien is het jammer dat het naar buiten wordt gebracht'. En over de bestuursinvloed op het elftal zegt Van der Spek: 'Natuurlijk werd er door de week wel met Boe kee van gedachten gewisseld. Maar dat ls toch een normale zaak? Dat gebeurt overal. Praten met een trai ner wil nog niet zeggen dat je invloed uitoefent op de samenstelling van het elftal. Boekee was verantwoordelijk en stelde het team samen. En wat dat incident in Zeist betreft: ik begrijp niet hoe Ter Mors kan zeggen dat het bestuur het opstellen van die bewuste speler heeft doorge/el. Dat was een zaak van Boekee. Hij wist dat de jongens er tegen waren dat hij mee speelde, maar dat is één kant van de zaak. Een trainer houdt ook met an dere dingen rekening'. En over het ontbreken van een band tussen de spelers in de selectie, zegt de heer Van der Spek: 'Overal tref je tegenstellingen aan. In elke club en elk bedrijf. In de groep zitten elf individuen. Ik zou ook graag willen dat net meer een vriendenclub vs. maar het zijn in feite collega's. Ik vind het een nare /aak. Ik begrijp best dat Ferry andere dingen belang rijker vindt, dat waardeer ik juist erg in hem, maar deze verwijten aan het adres van het bestuur, dat altijd voor de club bezig is, vind ik erg, erg teleurstellend. In feite op een niveau waarop ik liever mie* praat'. leg te plegen reet de betrokkenen. Oranje Wit en WGZ hadden enige inspraak bij deze Indeling niet meer dan goed fatsoen van de KNVB ge vonden. Beide clubs betreuren dat nu mon niet in West speelt men de derbies moet missen en dat men tegenstanders zal ontmoeten die totaal ander voetbal spelen dan in Wesl Inmiddels hebben NEO. Wit Zwart. SSC en Good Luck wel officieel tegen de indeling van het district Zuid geprotesteerd. SSC, dat ruim 1000 km meer moet reizen omdat het in de Zeeuwse afdeling zit (zie onze krant van donderdag met daarin de indelin" en die van vrijdag met de reacties van de Brabantse clubs), eist boven dien een schadevergoeding weeens de hoge reiskosten. ZEIST De belangenvereniging van de Christelijke zaterdagclubs, het VCV, heeft besloten de bondsdagen voor Tweede Pinksterdag 1975 toe te wijzen aan Hoogeveen (de oosieli. bondsoag) en aan Dordrecht (de wes telijk bondsdag), De organisatie be rust bij resp. HZVV en Oranje Wit. Oranje Wil rganiseert de bondsdag in hel kader van het 50-jarig bestaan. PAPENDRECHT Drie .laar Re- leden, toen de Christelijke Korf bal Bond (CKB) fusioneerde met de Koninklijke Nederlandse Korf bal Bond (KNKB), was het Pa- pendrechtse PKC de enige CKB- formatie, die aansluiting wist te vinden bij de top van de KNKB Via promotiewedstrijden plaats ten de Papendrechters zich voor de hoofdklasse. Slechts één sei zoen vertoefde men in die hoogste regionen, maar na twee jaar in de overgangsklas gespeeld te heb ben, gaat PKC het straks in sep tember opnieuw als hoofdklasser proberen. In de promotiecompetitie plaatste PKC zich onlangs samen met het Amsterdamse Westerkwartier ten kos te van Stanfries wederom in de hoofd klas. Eén promotie waarop men dit afgelopen seizoen beslist niet had ge rekend. Voorzitter C. Koppenol daaro ver: 'We waren er vanuit gegaan dat we ons dit seizoen tot een goede middenmoot in de overgangsklas zou den ontwikkelen. Op promotie hebben we niet bewust gemikt'. Bij PKC vertrouwt men er op dot dit keer het verblijf in de hoofdklas wat langduriger zal zijn dan de eersfe keer. Koppenol: 'Als ik een aftreksom netje maak, dan zou ik eigenlijk moeten concluderen dat we het erg moeilijk krijgen. Immers, de vijf Am sterdamse ploegen in de hoofdklas (Archipel, Luto, Westerkwartier, Ro- da en Blauw Wit) houden, als het erop aankomt, elkaar toch wel de hand boven het hoofd. Ons Eibernest uit Den Haag en Het Zuiden uit Rotterdam zijn te goed om te degra deren, zodat er voor twee degradatie plaatsen drie clubs overblijven: De Danaïden, Fortuna Delft en wij. Maar nogmaals: dat is een speculatief af treksommetje. Als ik in aanmerking neem hoe het momenteel bij PKC loopt dan weet ik gewoon zeker dat we ons handhaven'. Uit dc woorden van de heer Koppenol klirkt door dat hij niet erg gelukkig is met de indeling. Hij: 'Ik zou het erg plezierig vinden als er wat meer clubs uit onze omgeving in de hoofd klasse zette. Nu weegt het Amster damse accent met -ijf clubs toch wel I erg zwaar. Alleen Het Zuiden komt uit de buurt. Het is jammer, dat Deetos uit Dordrecht juist nu is gede gradeerd, want anders hadden we een redelijk tegenwicht tegenover Amster dam gehad' PKC is altijd een voorstander van de fusie tussen de CKB en de KNVB geweest. Koppenol: 'Achteraf bezien is het duidelijk in ons eigen belang geweest, dat die fusie er is gekomen. In de CKB waren we echt een beetje uitgekeken en ons eerste optreden in de KNVB-hoofdklasse was destijds een gewaarwording. Het bleek al snel dat er op technisch en taktisch gebied nog heel wat viel te schaven. Conditi oneel konden we het gemakkelijk red den omdat in onze CKB-tijd het ac cent bij de trainingen op de conditie lag'. Met de komst van Anton Mulders als trainer het afgelopen seizoen train de hij zowel PKC als Het Zuiden, maar in het komend seizoen alleen PKC veranderde het een en ander bij de Papendrechters. Koppenol: 'Mulders is een man. die ons tech nisch en taktisch op het gewenste niveau kan brengen. Hij is ex-interna tional, bijzonder ambitieus en hij voelt zich bii ons volledie thuis. Zijn voorganger Arie Ruiterberg aan wie we eveneens veel te danken heb ben is nu hulptrainer. In totaal hebben we vier betaalde trainers'. Dat er in speltechnisch opzicht bij PKC een enorme sprong vooruit is gemaakt moge blijken uit het feit dat in het afgelopen siezoen het eerst tot en met het vijfde kampioen werden. Het korfbal in PapendreCht is spring levend. PKC telt zo'n 300 leden en beschikt op het sportpark Slobbengors over een orachtige accommodatie. Vo rig jaar werd het clubgebouw ver bouwd en deze zomer wordt het ge- bouw van centrale verwarming voor zien. Koppenol: 'In onze vereniging is erg veel zelfwerkzaamheid en bovendien zijn de contacten yen alle Papen- drechtse sportclubs met de industrie en de gemeente bijzonder goed. De plaatselijke industrie heeft zich ge bundeld in de SIP' Samenwerkende Industrieën Papendrecht.- Zij hebben samen een potje gevormd waaruit de clubs worden gesteund. En als de industrie zoveel voor de sport doet, dan kan de gemeente niet achterblij ven. Bij ons hoeft in elk geval nooit Koppenol: vertrouwen iets afgelast te worden nm financiële redenen'. Komend seizoen zal PKC financieel nog meor armslag hebben: in het schildersbedrijf Drinkwaard uit Hen drik Ido Ambacht heeft men een sponsor gevonden Koppenol daarover: 'Voorwaarde was we ldat de sponsor gelden aan de gehele vereniging ten goede zouden komen. Daarnaast wen sen we geen naamsverandering te on dergaan. Verder hebben we voor de jeugd in Mebo een verwarmingsin stallatiebedrijf een aparte sponsor'. De sponsoring maakt het mogelijk dat er bij PKC sprake is van een professi onele aanpak. Koppenol: 'Het is nu niet meer zoals in de CKB: lief zijn voor elkaar. Er moet prestatiegericht worden gewerkt. Als je in een cotnpe- titiésysteem, speelt, moet je die .conse quentie ook' 'zonder meer aanvaarden. Élke wedstrijd wordt nu zeer serieus voorbereid, waarbij trainer Mulders vooral de nadruk op het tamverband legt. We zitten alleen met het pro bleem van de dames. Kwalitatief zijn ze iets minder dan de heren en dat zie je bij andere hoofdklas-ploegen bepaald niet. Bij de dames ligt de nadruk soms nog iets teveel op de gezelligheid. Dat kan op dit niveau niet meer. We hebben nu een soort meerjarenplannetjc opgesteld, om de wat scheve verhouding recht te trek ken' Up 2 februari van het volgend laar bestaat PKC 50 jaar en in Papen- drecht is men vast besloten dat ge denkwaardige feit waardig te vieren Een belangrijke bijdrage daaraan zou zijn handhaving in de hoofdklas. Af gaande op de woorden van voorzitter Koppenol zit er in ieder geval vol doende dynamiek in de vereniging om die wens te realiseren. r

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13