Hier ruikt *t als thuis... Verdeeldheid over aanleg RW 14 in raad Leidschendam Protest bewoners tegen kassenbouw Zang, dans, gym en theater in centrum Flatblok van 16 verdiepingen in Essesteijn Kamervragen over Alphense kwestie Verzoek uitstel aanleg Noordsingel Noordwijkerhout zwembad rijker Lector in Leiden Exposities in 'De nieuwe wereld' een bezoek waard Rijnmond wil eenheidstaxi Tuindersin Naaldwijk krijgen toch aardgas "HET ZONNEHUIS - AMSTELVEEN" vrije universiteit amsterdam subfaculteitssecretaresse b TROUW/'JCKIAiRiTET WOENSDAG 19 JÜM 1974 VOORBURG Tegenover het bejaar dentehuis 'De Mantel' zal de woning bouwvereniging 'Combinatie '71' nog 161 flatwoningen in 15 woonlagen plus een laag bergruimten bouwen. Als de gemeenteraad donderdagavond akkoord gaat met het voorstel van B. en W. zou evenwel voor de bouw een voorbereidingsbesluit moeten worden genomen omdat in het bestemming splan voor Essesteijn het maximale aantal woonlagen slechts 12 bedraagt. B. en W. vinden de vertraging die dit zou meebrengen evenwel onaanvaard baar en stellen voor art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening hier voor te gebruiken. Het gebouw wordt 44 meter hoog, 83 centimeter hoger dan toegestaan maar daar tillen B. en W. niet zwaar aan. Wel zou gezien deze hoogte, een over- dete parkeergelegenheid moeten wor den gebouwd. De woningbouwvereniging wil echter een onoverdekte parkeerruimte bou wen, waarvoor dan eveneens bovenge noemde procedure moet worden afe- werkt Aan de aankleding van het parkeer terrein zal bijzondere zorg worden besteed, aldus B. en W. en tussen het flatgebouw en de flatbouw van de Nat. Ned. zal ruimte worden gereser veerd voor een in de toeomst even tueel op te richten gebouw voor soci aal-culturele doeleinden. Een voorstel tot verkoop van de grond aan 'Combinatie '71' zal zo spoedig mogelijk worden ingediend. ALPHEN AAN DEN RUN De ad vocaat van het actiecomité Prins Bernhardlaan heeft de rechter uitstel gevraagd van de uitspraak in het kort geding tegen de gemeente. Advocaat W. R. F. Vermeulen heeft inmiddels bevestigd gekregen dat de gemeente geen gegevens verstrekt heeft aan TNO. dat gevraagd had om cijfers over de verkeerstellingen. Alsnog zul len deze cijfers aan het TNO gezon den worden. Inmiddels heeft het Tweede Kamerlid J. J. A. Imkamp (D'66) een bezoek aan het actiecomité gebracht. Hij wil binnenkort vragen stellen in de Twee de Kamer over deze Alphense zaak. LEIDSCHENDAM 'Worden wij bewoners van Leidschendam' Dat was een van de leuzen op een spandoek dat maandagavond in de Leidschendamse raadzaal hing, waar de gemeenteraad de aanleg van de zogenaamde Verlengde Landsheidingsweg (rijksweg 14) besprak. Een weg die zowel in Den Haag, Leidschendam als Voorburg al tot heftige protesten heeft geleid. NOORDWIJKERHOUT Zaterdag 29 juni om 10.30 uur zal aan de Van Ierseliaan het nieuwe gemeentelijke zwembad officieel worden geopend. De openingsbijeenkomst heeft plaats in hotel Van der Actie in N. Wetering Behalve tegenstanders zijn er echter ook voorstanders van de aanleg, zoals de Leidschendamse Ondernemersvere niging, die vinden dat de weg zo snel mogelijk aangelegd moet worden om de Leidschendamse dorpskern van doorgaand verkeer te ontlasten. In de raad is over de weg langdurig gediscussieerd. De heer Roovers (PAK) stelde voor om nu de mi nister de aanbesteding van de Land scheidingsweg vier maanden heeft uit gesteld ook de doortrekking van de Noordsingel met een dergelijke periode op te schorten. De heer C. de Ruyter (prot. chr.) noemde de actie van de omwonenden tegen de Noord singel wel begrijpelijk maar eenzijdig. 'Lasten moeten worden gespreid. Men wil wel de lusten maar laat anderen met de lasten zitten'. De KVP en de prot. chr. zien in de opschorting van de aanbesteding van de Landschei- dingsweg geen aanleiding nu ook de Noordsingel niet meer aan te leggen. De heer De Ruyter vond dat de 'bestuurskracht' tegenwoordig zo wordt ondermijnd door weifelende be stuurders die op democratische wijze tot stand gekomen beslissingen bij acties direct maar gaan uitstellen. Het sluipverkeer door de gemeente wordt steeds erger, aldus de heer De Ruyter, die vond dat alle lasten op Leidschendam worden afgewenteld. Ook VVD-er Bergeren vond dat de aanleg van de Noordsingel niet uitge steld mag worden. 'Westerterp ging door de knieën en Leidschendam be- taat het gelag'. De heer Kroeskamp (D'66) verklaarde zich wél voor het voorstel van de heer Roovers. Het voorstel werd uiteindelijk slechts ge steund door de gehele PAK-fractie, wethouder Boone en de twee D'66-ers en werd dus niet aangenomen. Nationaal kustzeilen in Katwijk KATWIJK Ter hoogte van het Skuytevaertstrand worden het komen de weekeinde de nationale kampioen schappen kustzeilen gehouden. De or ganisatie ds dit jaar in handen van de Katwijkse watersportvereniging 'Skuy- tevaert'. Vrijdag wordt geopend met een 'fak- keloptochf op zee (21.30 uur) en een barbecue op het strand (22.30 uur). Burgemeester A. Vermeulen zal zater dag om 13 uur het kustzedlfcampioen- schap officieel openen. Er is een zeil wedstrijd (14.30 uur) en een rmg_- steekwedstriid voor motorboten (14.45 uur), een biergraafwedstrijd (16.30) en na een gezamenlijke maaltijd feest in de loods (20.30). Zondag beginnen de zeilwedstrijden om 10.30 uur. Ver volgens staat op het programma een handicap-viswedstrijd die om 12 uur begint Deelnemende verenigingen zijn: Hoo- ekse watersportvereniging (Hoek van Holland). Vereniging van Zeeboot- sportvissers (Ter heyde), watersport vereniging 's-Gravenzande. kustaeilver- eniging Scheveningen, Katwijkse wa tersportvereniging Skuytevaert. zeil vereniging Noord wijk, watersportvere niging Zandvoort en botenverenigmg De Werf (Egmond). LEIDEN Dr. A. J. van der Eb te Oegstgeest, wetenschappelijk hoofdme dewerker op het Laboratorium voor Fysiologische Scheikunde van de Leidse Universiteit ds benoemd tot gewoon lector in de fundamentele tumorviirologie. DEN HAAG Zaterdagmiddag is in kunstgalerie 'De Nieuwe Wereld' aan het Stationsplein 47 een tentoonstel ling geopend van staalplasbieken en experimentele foto's van Leen Manne ke (38) uit Oegstgeest. Het is beslist de moeite waard om er eens een kijkje te gaan nemen. Tot 31 juli ds daarvoor (kosteloos) gelegen heid op maandag tot en met zaterdag van 12 tot 18 uur en op woensdag- en vrijdagavonden van half acht tot toen uur. De speelse schoonheid van Manneke's sta al-plastieken wordt nog overtroffen door zijn fotografische experimenten, waarvan er ongeveer dertig te zien zijn. De vaak bizarre, maaT bijzonder kunstige resultaten van Manneke's donkere kamer-werken beelden voor het. merendeel het fenomeen 'Angst' uit. Onder meer door het veelvuldig verwerken van spinnen en andere veelpotige Insecten in zijn creaties heeft Manneke dit angst-effect goed weten te bereiken. Na 1 augustus is de galerie aan het Stationsplein overigens ook een be zoek meer dan waard. De excentrieke, maar zeer begaafde Rijswij'kse kunste nares Zig Indeweij-Gerlings exposeert dan namelijk een groot aantal van haar veelal mystiek getinte tekenin gen, die volgens haar alle zijn ge maakt in ogenblikken van grote de- Het is de eerste keer, dat haar teke ningen voor een breed publiek ten toongesteld worden. NIEUWE WETERING Een aantal inwoners van Nieuwe Wetering heeft Ged. Staten van Zuid Holland ge vraagd, het besluit van de gemeente raad van Alkemade betreffende de verkoop van drie percelen grond te Nieuwe Wetering (27 mei) ongeldig te verklaren. Zij voeren aan, dat dit besluit is gebaseerd op een meer dan dertig jaar oud bestemmingsplan, ter wijl de woon-, werk- en leefnormen van die tijd volgens hen niet zonder meer in een veranderende maatschap pij anno 1974 kunnen worden toege past. Het nieuwe ontwerp bestemmingsplan voor het landelijke gebied West van de gemeente, dat Nieuwe Wetering omvat, moet nog ter inzage worden gelegd. Dit plan voorziet in definitie ve vestiging van een derder tuinbouw gebied in N. Wetering. De gemeente raad houdt volgens de briefschrijvers geen rekening met de wensen van de meerderheid van de bevolking van N Wetering, die vestiging van een tuin- houwkassencomplex afwijst. Uitvoe ring van dit plan zal de verandering van een mooi weidegebied in een glazen stad betekenen, waardoor het groene hart van de Randstad verder afbreuk zal worden gedaan. De mi lieuvervuiling, met name van lucht en water, wal hierdoor worden ver groot. De grote meerderheid van de bevolking is hiermee financieel-econo- misch ook niet gebaat, gezien de ge ringe werkgelegeheid die vestiging van een tuinbouwgebied met zich brengt. Zelfs d e enkele middenstan ders zullen door vestiging van onge veer 25 tuinbouwbedrijven geen rela tief bloeiender bestaan gaan leiden. Volgens de briefschrijvers is vestiging van een derde tuinbouwgebied in N. Wetering in strijd met het streekplan Plassengebied van de provincie. Een van de initiatiefnemers tot dit bezwaarschrift is de heer W. P. Klerks, Achterweg 26 N Wetering. Ook Progressief Alkemade heeft bij Ged. Staten een bezwaarschruft inge diend. Er wordt op gewezen, dat de provincie streeft naar beperking van de tuinbouwgebieden.afronding van de tuinbouwgebieden in Rijsenhout en Uithoorn en eventuele nieuwe ves tiging van een tuinbouwcentrum in de polders rond Ter Aar. Voor pro gressief Alkemade tekent de heer H. van Tol. Godfr. Bohmanslaan 23 Roe- lofarendsveen. ROTTERDAM Het dagelijks stuur van Rijnmond wil zo snel r lijk een geïntegreerd regionaal 1 inzake het taxivervoer in het gei gewestelijke gebied. Het denkt een uniform vergunniingei overal dezelfde tarieven en een g ke verschijningsvorm. Binnenkort het dagelijks bestuur met een sti^ hierover beginnen. Het bestuur antwoord dit op schi lijke vragen van het raadslid nu, Hanekroot van D'66 over de wei lijkheid van een regionaal taxibei ROTTERDAM In het centrum van de stad spelen zich deze week weer allerhande activitei ten af die werden georganiseerd door Rotterdam Promotie. Vanmiddag om halftwee treedt op het Schouwburgplein het 'Centraal Koor' van het Sociaal Cultureel Werk Rot terdam op, onder leiding van M. Scheurwater. Onder leiding van me vrouw A. Haga wordt er verder aan ritmische gymnastiek gedaan en on der het toeziend oog van J. G. W. van Houwelingen wordt er gevolksdanst. Bovendien is er samenzang met het publiek. Donderdag de 20ste komt een Frans- Spaanse duo, Les Avonturiers om half- één op het Lijnbaanplein zingen. Het duo neemt deel aan Poetry Internatio nal en treedt daarnaast ook op in de open lucht. Les Avonturiers zingen eigentijdse chansons en volksliedjes. Vrijdag de 21ste speelt zich even eens op het Lijnbaanplein het Cir cus Zeeland af. Dit bestaat uit drie op zichzelf staande groepen, die eerder in de week hun kunsten hebben laten zien op het Pijnackerplein en het Afrikaanderplein. Hun optreden begint om halfzeven 's avonds. Een uurtje later, om half- acht, speelt de harmonie van de Steenkolen Handels Vereeniging op de Beurstrappen. Zaterdag geeft om^ll uur 's morgens het Circus Zeeland" nog een voorstel ling in het centrum, en op het Lijn- jcer ste: lm baanplein treedt dan tegelijkertiji Brass Band Rotterdam op. Op Schouwburgplein tenslotte brengt terdanserije' om twee uur 'smid een programma van (volks) dansen n~*] verschillende landen en tijden. groep bestaat uit lëerlingen van^éls Rotterdamse Dansacademie en de terdamse Muziekschool. ear eft idh DEN HAAG Zestig tuinders if' Oranjepolder te Naaldwijk, die A vankelijk verstoken zouden bli j van aardgas omdat aansluiting hun bedrijven op het gasnet door betrokken gasdistributiebedrijf rendabel werd geacht, zullen tod het aardgasnet aangesloten woi |0r Minister Van der Stee (Landb^j heeft dit meegedeeld in antwoori t schriftelijke vragen van het twi re; kamerlid Van der Sanden (KVP), Het gemeentebestuur van Den H j bij wie het beheer van het enerp drijf berust, had besloten de tuinders niet aan te sluiten oi deze zijn gevestigd in het gebied aangewezen is voor de mogelijke leg van de Rijnpoorthaven. De meenten Naaldwijk en 's Graven!., hebben zich nu garant gesteld voo kosten ven de investeringen, die de aansluiting van de bedrijven richt worden. .OHNÉ* (van de Chr. ver. tot verpleging van lang durig zieken "Het Zonnehuis") vraagt voor het in september a.s. te openen verpleeghuis een ■Jkzi r: .'.V.V "■■i W voor een koördinerende taak t.a.v. 3 pavil joens van 30 bedden voor dubbel gehandi capten. Voor het vervullen van deze funktie gaan de gedachten uit naar: een verpleegkundige in het bezit van het diploma Zieken verpleging A en B; ervaring in een leidinggevende funktie; het gevolgd hebben van een stafopleiding is gewenst; bij voorkeur protestants-christelijke levensovertuiging. Aanstelling zal geschieden in de rang van Hoofdverpleeg kundige. Sollicitaties te richten aan de Verpleegkundig direktrice van "Het Zonnehuis - Amstelveen", Postbus 567, Amstelveen. Wat maakt de functie van zo interessant: In de eerste plaats dat zij een vertrouwenspositie inneemt; hoogleraren en wetenschappelijke medewerkers raadplegen haar regelmatig. Daarnaast heeft zij de dagelijkse leiding over het Secretariaat; hetgeen inhoudt dat zij veelal zelfstandig de correspondentie verzorgt in het Nederlands en Engels en direct betrokken is bij het notuleren van de vergaderingen van de Subfaculteitsraad en Commissies. De Subfaculteit Wiskunde zoekt voor de vervulling van deze functie iemand die in de gewenst geachte leeftijdscategorie van 25 tot 30 jaar valt en die over een adequate vooropleiding en ervaring beschikt. De salariëring van deze secretaresse bedraagt, afhankelijk van leeftijd en persoonlijke inbreng, maximaal f 1.831,- bruto per maand. Heeft U belangstelling, maar wilt U graag iets meer weten over de werkzaamheden, dan kunt U gerust de beheerder van de Subfaculteit, mejuffrouw Van Rossum bellen telefoon 020 - 48 24 10 en 48 24 95. Wilt U schrijven, richt dan Uw sollicitatie aan de Hoofdafdeling Personeelszaken, De Boelelaan 1105 Postbus 7161, Amsterdam, onder vermelding van vacaturenummer 310-254. te zo

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8