Bemanning 'hasj kotter' hoort 15 maanden eisen dichtbij ommentaar Verdediger: Over vijf jaar steek t de president een hasjsigaretje op... Fotograaf voor rechter wegens oplichting en mishandelen van kinderen »|mode en abortus een boek voor een wedstrijd beveiligd apen professioneel het weer Zomer keert terug weerrapporten +++oproep toeristen+++ 18/ HIW/CTlAiR/IlBT WOENSDAG 19 JUNI 1974 rapport over de abortus provoca- dat gisteren op de hervormde ^>de is besproken, kreeg direct na verschijning nogal stevige kritiek rerwerken. Eerst van de raad voor en gezin van de hervormde kerk •ervolgens van de PSVG, de pro- siaci 'ntse st'c^lt'ng voor verantwoorde nsvorming (aan de wieg waarvan de hervormde kerk heeft gestaan), jbezwaren van de genoemde raad van de PSVG kon de synode w iilijk naast zich neerleggen als mo- ",ize praat. Want de mensen van de voor kerk en gezin en die van de hun ethische over- het Kar Man CHEL 18 vn >YA •taal melk vee 5,0 G ontlenen ingen niet aan invallen van kwal LANVI 11 BINNENLAND T5/K7 !1(! meer het om het probleem van de rên" i rtus gaat, de actuele situatie in beschouwingen betrekken. 46 p; incn we nu beweren dat de samen- ers van het rapport dit laatste niet in en blindelings voortjoegen op louter met principes betegeld pad? want anders waren ze niet met 'alternatieven' voor de dag geko- We hebben dus weer eens de jheid dat overtuigde christenmen- met dezelfde bijbel in de hand en dezelfde werkelijkheid voor ogen u ir nauwelijks opmerken (getuige '3 Jacht van de PSVG) en tot uiteen- nde standpunten komen. 15 j ar blijven we dan met het-spreken- 28 5.kerk? Niemand verwacht dat de 'lipasklare antwoorden bieden kan de dringende problemen van de Bovendien neemt de begeerte 99.2 r dergelijke antwoorden ziendero- af. Toch blijven er voldoende ^•fteenteleden over die, voor een igstuk als dat van de abortus leid, bijstand van hun kerk ver- '9:hten. Nu komt de vraag: is het 445(toraal verantwoord deze mensen r huis te sturen met twee verschil- jgj Ie visies of één sterk genuanceerde die een paar deuren openhoudt? kerk is zuinig geworden met hct- ken-der-kerk en geen wonder: te moesten ooit zo stellig klinkende ''Teringen ingeslikt worden. Maar gevaar is nu dat een synode een 61 uutsgcnoottschap word, dat zich meer of minder genoegen en of minder vaak zet aan een at over kwesties als de abortus, kerk kan haar leden niet meer toraal begeleiden met kant-en-klare 1097.9 roorden. De kerk kan wel, en ook op synodale tafels liggende stuk- bijdragen tot een verantwoorde sto lingsvorming, die ook dit zal moe- inhouden dat de tijd, waarin ande- 6. voor je uitmaakten hoe de zaken ken dienden te worden, voorbij is. praten niet voor niets over mondi- 7.5 mensen. ah wij een bijdrage mogen leveren de meningsvorming aangaande het irtusvraagstuk is het deze: je kunt eerbied voor het ongeboren s-2$pn niet losmaken van eerbied voor bestaande leven. Met andere j, rden, bestrijding van (bepaalde 1,83 nen van) abortus hangt in de lucht 1 s'meer deze niet gepaard gaat met d tegen elke schending van mense leven. Aldus bekeken hoeft een 11 itueel synodaal 'neen, tenzij' tegen 2 j abortus provocatus niet ver uit de rt te liggen van een radicaal neen n de kernbewapening. rfdo" cul%heid f lieuw hebben de regeringen van 3° ia en Frankrijk zich niets aange- 3.55 ken van de woedende protesten 2.9; n kernproeven in de atmosfeer, hangt ongetwijfeld hiermee samen, deze zelfde landen op hun beurt :rper dan wie ook protesteren te- Amerikaans-Russische over- 4. rsing van de wereld (vaak aange- 44,J als een 'condominium'). China en 5.» nkrijk laten zich het vermeende it op verpesting van de atmosfeer ontzeggen door een Amerikaans- sische afspraak om daar geen even meer te nemen. Zij kunnen niet laten, hun prachtige onafhan- jkheid van de super-mogendheden bewijzen door de atmosfeer met radio-actieve afval te vervuilen, plaats van applaus oogsten zij rmee slechts woedende reacties wie weet wat nog meer. weet? s lang moet de industriële reus 1.5 an nog getart worden," voordat ook in recordtijd een kernwapen jlSj t ontwikkelen? Die vraag klemt eer, nu China veel van zijn lamtegevoel tegenover zwakkere atische landen schijnt te zijn kwijt- e' takt sinds de dag waarop de In- s dansend en springend hun eerste ïexplosie vierden. De kettingreac- die zich in het proces van splijting fusie afspeelt, wordt door deze e spelletjes ook in de volkerenwe- opgewekt. eringen van goede wil ten opzichte de non-proliferatie komen als sul- in de hoek te staan. Wat ons "eft, mogen ze daar trots op zijn. 11 sulligheid is een heel wat hogere m van politieke wijsheid dan de a losiedrang van anderen. Per slot rekening hebben zij zich in het ■proliferatie-akkoord niet laten den door de VS en de Sowjet-Unie, 1 ir door fatsoen jegens de mens- 1. Om dezelfde reden moet ook het test van minister Servan-Schreiber de Franse kernproef als P 'olg waarvan hij uit de regering 8 rd gestoten achteraf als diens Rechter-commissaris mr. P. K. Doedens Clinks) en officier van justi tie mr. A. N. A. Josephus Jitta op het smokkelschip Lammie, nadat dit door de justitie was gelicht. Strafproces duurt drie dagen Van een verslaggever UTRECHT 'Het is allemaal laster', zo btitelde de 34-jarige Utrechtse fotograaf August L. de verklaringen van zijn oudste dochter Truus (16), dat haar vader haarzelf, zuster Ankie, haar broertje August en de kinderen van haar vaders compagnon Cor de M. in het verleden vaak had mishandeld. L. is hoofdverdachte in een strafpro ces, waar de rechtbank drie dagen voor het uitgetrokken en dat tot mor gen duurt. De fotograaf, zijn vrouw Martha en drie helpers waaronder Augusts compagnon Cor de M. zouden zich schuldig hebben gemaakt aan een enorme reeks van oplichtingen, flessentrekkerijen, inbraken, diefstal len, helingen enzovoort, waarbij ze ook in België en Zwitserland opereer den. Sinds ze in januari werden opgepakt, is de politie er nog niet in geslaagd de stroom van misdrijven, die de ben de op haar geweten zou hebben, ge heel na te trekken. De politie schat dat de bende ongeveer voor één mil joen aan goederen heeft buitgemaakt. Zwaartepunt Zwaartpunt in de dagvaarding vor men de kindermishandelingen. In 1970 zou August het toen één jaar oude zoontje van medeverdachte Cor met het hoofdje tegen een radiomeu bel hebben geslagen. Het jongetje moest aan ernstig schedelletsel in het ziekenhuis worden geopereerd. In 1970 zou een ander zoontje van Cor door de fotograaf tegen de grond zijn gesmakt, toen hij een been brak. Ook zijn eigen kinderen spaarde L. niet: zijn zoontje August werd tussen de benen geschopt, zijn twaalfjarig dochtertje Ankie werd bijna geheel ontkleed op een bedspiraal gebonden en met een vlaggestok of en stalen buis afgranseld, aldus de dagvaar ding. L. ontkende al deze beschuldigingen en zei dat de verzorging van de kinderen van Cor Juist aan hem was toevertrouwd, omdat ze door hun ei gen ouders verwaarloosd zouden wor den. Rechtbankpresident mr. M. B. van der Werk en de politieman die de kindermishandelingszaken had onder zocht, verklaarden op de zitting ech ter nadrukkelijk dat dochter Truus niet uit wraak of rancune tegenover haar vader had gehandeld. U kunt het niet schuiven op het feit, dat het kind de pest aan u heeft, het tegen deel is waar, Truus heeft juist heel voorzichtige verklaringen afgelegd, al dus mr. Van de Werk. Inbraken Geheel of gedeeltelijk ontkende L. ook inbraken in een Utrechtse groot handel van geluidsapparatuur, een een hammondorgetfabriek in het Bel gische Wilrijk en de Kodak-fabriek in Lausanne, waar ze de nachtwaker die hen betrapte bewusteloos sloegen. Vandaag komen L's medeverdachten voor de rechtbank. Zij moeten zich voornamelijk verantwoorden voor ver mogensdelicten. Morgen vinden de re quisitoirs en pleidooien plaats en zal de officier van justitie, mr. De Hoogh, zijn eis tegen de verdachten uitspreken. Van een onzer verslaggevers ALKMAAR 'Over vijf jaar steekt de president een hasj-sigaretje op en maakt hij zich vrolijk over deze zaak.' Met die woorden zette gisteren de Haagse advocaat mr. N. A. M. Schipper een voet tussen de celdeur die de officier van justitie bij de Alkmaarse rechtbank, mr. A. N. A. Josephus Jitta, geopend wenste te zien voor negen bij smokkel van een grote partij hasj betrokken ver dachten. De hasj, waarvoor de gebruikers in totaal zo'n 25 miljoen gulden betaald zouden hebben, was naar Nederland verscheept met de 'kotter HD 169, in de wandelliing naar de vroegere bena ming Lammie genoemd. Tegen de ka pitein en de twee bemammdmgsleden van het sdhip eiste de officier een gevangenisstraf van vijftien maanden met aftrek van voorarrest Drie an dere verdachten, die een gedeelte van de ladling bij CaÜLantsoog in ontvangst hadden genomen, hoorden een genage- nisstraf van tien maanden met aftrek, waarvan vier voorwaardelijk, met een poef tijd van drie jaar tegen zich ei sen. Tegen een vierde lid van dit 'ontvangstcomité' eiste de officier twee maanden meer, omdat deze verdachte dn het bezit was geweest van een groot aantal pantonen. Twee verdachten die ook bij de voorberei ding van de smokkel betrokken waren geweest, hoorden twee jaar gevange nisstraf met aftrek tegen zich eisen. Behalve deze negen waren ook de Amsterdammers Wfom L. (42) en Frits A. (37) gedagvaard. Zij verschenen niet op de zitting, omdat zij een bezwaarschrift tegen hun dagvaarding hadden ingediend via hun raadsman, de Utrechtse advocaat mr. B. F. J. Simon. L. en A., volgens de justitie de financiers en organisatoren van de smokkel .zullen over een paar maan den terecht moeten staan. Met zijn opmerking over een vrolijk rokende president tekende mr. Schip per, raadsman van een van de verdachten, protest aan tegen de zijns inziens hoge eisen voor een misdrijf waarvan alom, zelfs door de regering, wordt gezegd dat het die benaming eigenlijk niet verdient. Ook enkele andere verdedigers legden er in hun pleidooi de nadruk op dat er steeds meer stemmen opgaan het gebruik van en de handel in hasj niet langer strafbaar te stellen. De Alkmaarse advocaat jhr. mr. A. R. Ph. Boddaart opperde zelfs de moge lijkheid dat nog dit jaar wordt beslo ten tot een wetswijziging die de verdachten straffeloos zou maken. Hij wees er ook op dat zijn cliënt, een van de bemanningsleden van de Lam mie, niet aan de smokkel zou hebben meegedaan als het om een hard drug als heroïne was gegaan. Harlingen tot ontknoping werd ge bracht. Tot zinken gebracht Nadat een deel van de hasj in de nacht van 24 op 25 april bij Callants- oog aan land was gebracht, werd het smokkelschip achtervolgd en tot stoppen gedwongen door het douane- vaartuig Zeearend en het marigefregat Wolf. De kapitein van de Lammie gaf aan de stopbevelen geen gevolg. Na dat het schip door het marinefregat met traangasgranaten was beschoten, werd het door de bammning tot zin ken gebracht. Een bemanningslid zou Ln paniek twee buitenboord kranen hebben opengedraaid. De officier van justitie liet gisteren blijken dat hij eraan twijfelt of toch niet een of meer betrokkenen door de mazen van het net zijn gezwommen. Hij sprak er zijn ongenoegen over uit dat het gerechtelijk voorondersoek niet volledig kon zijn, doordat de wet beperkingen heeft gesteld aan de duur van de voorlopige hechtenis. Ook wees hij op de geringe medewer king van de verdachten, die naar zijn mening onder druk worden gezet door betrokkenen die mogelijk nog op vrije voeten zijn. Een van de verdachten zei gisteren ook met zoveel woorden geen opening van zaken te willen geven, omdat hij repressaille-maatre- gelen vreest. 120 man politie De arrestaties van de bemanning van de Lammie, en later van de andere verdachten, volgde op een stectaculai- re actie van de politie en de marine. Toen heit smokkelschip na een letter lijk stormachtige reis op 24 april van dit jaar opdook voor de Nederlandse kust, vond het naast het in de plan nen opgenomen ontvangstcomité nog een ander: dat van de politie, die zich, 120 man sterk, gedurende lange tijd onledig had gehouden met het vervaardigen van een net waarvan de mazen geen mogelijkheid tot ontsnap ping boden. Naar de officier van justitie gisteren liet weten, kwam het politionele ap paraat dn werking, nadat het een hoofdagent van politie in Den Helder was opgevallen dat de HD 160 werd opgetuigd voor doeleinden die kenne lijk weinig met de visserij van doen hadden. Enig speurwerk maakte al spoedig duidelijk dat het schip voor smokkel van hasj eou worden ge bruikt, waarbij verbindingslijnen wer den gevonden met een affaire die in Riskante reis Voor de kapitein van het smokkel schip, de 36-jarige Dorus P. uit Den Helder, gold in ieder geval dat hij er min of meer toe gedwongen werd, mogelijk door L. en A. zijn ook in nautisch opzicht riskante reis te ondernemen. Hij had een schuld van twintigduizend gulden bij Frits A., die voortvloeide uit een eerder onder nomen mislukte poging om in den vreemde aan hasj te komen. Volgens zijn raadsman had hij zich daarnaast laten verleiden door zijn zin voor avontuur. Bij zijn eisen refereerde de officier steeds aan de eisen en vonnissen bij de berechting van degenen die waren betrokken bij de hasj-smokkel die in Harlingen tot een einde kwam. De bemanning van het bij die affaire betrokken schip was veroordeeld tot een gevangendskraf van een jaar. Mr. Josephus Jitta betoogde dat van straf voor de bemanning van de Lammie kennelijk niet afschrikwekkend ge noeg was geweest; op grond daarvan eiste hij een zwaardere straf. Niet zwaarder Tegen kapitein P. eiste ihij geen zwaardere straf dan tegen de twee bemanningsleden, omdat P. naar zijn mening al extra gestraft is met het verlies van zijn schip (dat P. al verkocht had en dat na de smokkel- reis geleverd zou worden). Ook wilde hij P. niet gestraft zien, omdat deze de stoptekens van douane en marine had genegeerd, al had hij deze over treding wel ten laste gelegd. De andere verdachten waren voor een deel afkomstig uit Volendam, wat de officier tot de uitspraak bracht dat het algemen bekend is dat Volendam- mers niet vies zijn van een karweitje waarmee geld te verdienen valt De rechtbank zal op 2 j ulli uitspraak doen. onder redactie van loessmit 'Genoeg van voetbal?' vraagt de NCRV-gids zijn lezers. 'Neem eens een boek ter hand. De Nederland se Openbare Bibliotheken hebben een alternatief elftal van schrij vers met hun (een van hun) popu- lairste boeken opgesteld. Het elf tal, in de beproefde stopper-spil- opstelling, ziet er als volgt uit: Doel: Jan Schreiner ('Vissen en vangen'); backs: Noel Behn ('De schaduwbokser') en Hans Günther Kozalik ('De grote deriging'); mid den: Simon Carmiggelt ('Kron kels'), Diet Kramer ('Razende Roeltje') en Alestir Maclean ('De genadelozen'); voor van links Aktiegroepen van buurtbewoners rondom de Amsterdamse Wibaut- straat waar in de toekomst Amster dams eerste metrolijn onderdoor zal gaan zijn al sinds jaar en dag in de weer tegen de plannen van het gemeentebestuur om van hun Wibautstraat een vierbaans auto weg te maken. Als zo'n racebaan dan toch onvermijdelijk hun woon wijk in tweeën zal snijden, moet de gemeente er ook voor zorgen dat volwassenen en kinderen op een of andere manier veilig over kunnen steken, vinden ze, en daar voor is een zebra of een stoplichtje liier en daar niet voldoende. De bunrtbewoners illustreren hun nieuwste protest-pamflet met een plaatje van voetbalwonder Jolian Cruijff, wiens 'benen het duurst verzekerd' zijn. Naast het plaatje de sprekende tekst: 'zonder beveili ging durf ik de Wibautstraat niet over\ De foto zelf Iaat Cruijff zien met een politieman naast zich, net zoiets als deze hierboven: een man met walkie-talkie, die Johans hand schijnt te pakken om hem veilig naar de overkant te brengen. Om het maar eens puur materieel uit te drukken: de apen worden uit de handel genomen. De dieren handel kan er maar een paar duizend per jaar kwijt en dat is een van de redenen, waarom parti culieren geen aap meer in een winkel zullen kunnen kopen. Daar komt ook nog bij, dat apen al sinds mensenheugenis niet in een gewoon mensengezin gedijen. Ze horen niet bij particulieren thuis, vindt de Divebo, de landelijke or ganisatie van groot- en detailhan delaren in dieren- De Divebo heeft zijn leden (950 klein- en 137 groot handelaars) daarom geadviseerd van nu af aan uitsluitend nog apen te leveren aan mensen die geld en gelegenheid hebben de dieren zich 'in een normaal sociaal gdragspa- troon' te laten ontwikkelen. En nu maar afwachten, of ■dike dierenhan delaar in staat is vast te stellen of dat zo is. naar rechts Rinus Ferdinandus- se (omdat geen ander zoals hij vanuit een linkse positie kan schie ten), Simon Vestdijk ('Gestalten tegenover mij'), Jan de Hartog ('Hollands glorie'), Louis-Paul Boon ('Geniaalmaar met te kor te beentjes'), Gerard Reve (com mentaar overbodig: rechts is rechts). Coach: W. F. Hermans ('Ik heb altijd gelijk'). Verzorger: Willem Elschot ('Lijmen' en 'Het Been'). Zakelijk leider: Robert Ru- ark ('Nooit meer arm'). Reserves: Adriaan van der Veen ('Doen als of') en Maurice Roelants ('Gebed om een goed einde'). Scheidsrech ter: G. B. J. Hiltermann .daarom.Voorzitter van de supportersvereniging Cocky Gras- hoff ('Hup Claudia', 'Goed zo Claudia', 'Zet 'm op Claudia', 'Doe je best Claudia', 'Daar ga je Clau dia' en 'Dat is te bont Claudia'). Tot zover het alternatieve elftal plus aanhang uit de gids, waaraan nog toegevoegd kan worden, dat Hiltermann en Hermans eventueel best van plaats zouden kunnen ruilen en dat er desgewenst nog wel een b- en desnoods een c-elftal samengesteld zou kunnen worden. He taantal schrijvers met toepasse lijke boektitels blijkt, voor wie luttele minuten aan wat zoekwerk wil besteden, haast onuitputtelijk. We noemen er maar een paar ex tra, voor het b-elftal, zullen we maar zeggen: Marten Toonder ('Geld speelt geen rol', 'Een heer moet alles alleen doen'), 'Nu kan ik je voelen' (R. B. Levy), 'Moet je doen' (Sipke van der Land), 'Dat hoef je niet te nemen' (Saul D. Alinsky), 'Hoe leer ik timmeren?' (M. Harwood), 'Spel op leven en dood' (N. Calder), 'Wilde jongens' (W. Burroughs), 'Een kwestie van principe' (B. Breij), 'Springtij in de flanken' (W. Hazau), 'Je kunt er niet omheen' (B. Crouzen), 'Mag ik hem houden?' (S. Kel logg), 'De zoete wraak' (L. Bur- ford), 'Een punaise in de voet' (A. Koolhaas), 'Morgen is het jouw beurt' (J. van Ginneken), 'Wie is er gek' (R. en Z. Medvedev), 'Te genspraak brengt ons verder' (R. Koopmans), 'Aarde in beroering' (I. Velikovsky) en 'Vergeef de on- stuimigen' (M. Laudy). En dan zijn er nog flink wat reserves in voorraad ook. 'De Verenigde Staten zijn over spoeld door pornografische boe ken', schreef een Russische profes sor van het instituut voor wereld literatuur in Moskou eens vol af schuw in een artikel en sindsdien liet hij zich nog meermalen uiterst misprijzend over dat soort lectiuur in het verworden Westen uit De hoogleraar is nu ontslagen uit zijn functie, omdat hij van zijn reözen naar Amerika pornografische films naar zijn eigen land meegebracht blijkt te hebben. En hij is nog verder gegaan: hij maakt zelfs per soonlijk een dito type films, waar in hijzelf, een aantal andere man nen van middelbare leeftijd en twee meisjes als spelers optraden. Zijn eigen vrouw ('ach, je moet toch ergens van leven' zei ze toen haar gevraagd werd waarom haar man en zij op porno-produkties overgestapt waren) hielp de films aan de man brengen. De artikelen waarin de hoogleraar in zijn literaire beschouwingen heftig van leer trok tegen boeken als 'de naakte nimfen op de boer derij' en 'het bed waarop alles mag' zijn uit alle Russische biblio theken verwijderd. 'Zijn belang stelling voor pornografische lec tuur is blijkbaar steeds minder professioneel geworden', zeggen de vroegere collega's van de professor nu. Van onze weerkundige medewerker Voor de vakantiegangers is er uitste kend nieuws. De zomer is bezig aan een come-back. De komende dagen blijft het nagenoeg overal droog, ter wijl de temperatuur in de tweede helft in deze week weer de hogere kant uitgaat, van 20 naar 25 gr. C. maximaal. Dit optimisme is gebaseerd op het veelbelovende gedrag van een uitloper van een Biskaje-hogedrukge- bied (1026 mb), die zich in betekenis toenemend in noordoostelijke richting over Engeland uitbreidt. Nadat vandaag de wind nog uit noordwest tot west waait (tempera- tuurmaxima 17 tot 21 gr.) is er don derdag en vrijdag een zuidwestelijke tot zuidelijke wind te verioachten tus sen genoemd hogedruksysteem en een nieuwe noordoostwaarts bewegende depressie van 1006 mb ten westen van Ierland. Het bijbehorende front is zwak en zal te onzent alleen tijdelijk meer bewolking geven, tijdens het doorkomen van zachtere oceaanlucht. Regen van betekenis wordt vrijwel alleen verwacht in Ierland, noordwest- Engeland en Schotland. De verdrijving van de warme lucht, (Groningen maandag 28 gr. C.) is niet overal geruisloos in zijn werk gegaan. Er vielen plaatselijk zware stortbuien, die soms de riolen deden overstromen. De Bilt en Luxemburg tapten na afloop 27 mm neerslag af. Hier en daar vielen flinke hagelste nen. Buren op Ameland kreeg niet meer dan 5 mm neerslag, maar het electrische vuurwerk was daar wel spectaculair 's avonds tussen half tien en half twaalf. Dinsdag overdag strekte het gebied met buien en plaatselijk onweer zich uit van Denemarken naar de Alpen. Warm tot zeer warm zomerweer deed zich opnieuw voor in Scandinavië, waarbij tot binnen de Poolcirkel de thermometer tot 30 d 31 gr. C. kwam. Weerrapporten van gistermorgen. Max. temp. neer- slag Vandaag wel bewolking, maar vrijwel overal droog. Vrij krachtige tot mati- ge wind uit noordwest tot west, later krimpend naar zuidwest. Luchttempe ratuur: 17 tot 19 gr. C. zeewater 14 tot 15 gr Vooruitzichten voor donder dag en vrijdag; droog, overwegend zonnig en warmer vakantieweer. HOOG WATER 20 lunit Vlisslngen; 1.131- 13.59; Harlngvlietslufzen3.16 - 15.46; Rotter dam; 4.21-16.52; Schovontngon: 2.44-15.15; W- muidon: 3 17 - 15.48; Den Helder: 7.52 - 20.14; Harlingen: 10.12 - 22.31; Delfzijl Amsterdam licht bew. 25 2 De Bilt zwaar bew. 25 27 Eindhoven zwaar bew. 25 2 Twente geheel bew. 27 12 Vlissingen licht bew. 22 4 Zd. Limburg geheel bew. 24 6 Aberdeen motregen 14 5 Athene licht bew. 30 0 Barcelona onbewolkt 25 1 Berlijn zwaar bew. 26 0 Bordeaux zwaar bew. 21 0 Brussel geheel bew. 22 9 Frankfort regenbui 27 .7 Genève regenbui 22 15 Helsinki onbewolkt 22 0 Innsbrück regen 22 3 Kopenhagen onbewolkt 23 0 Lissabon onbewolkt 25 0 Locarna geheel bew. 27 5 Londen licht bew- 22 0.6 Luxemburg zwaar bew. Madrid onbewolkt 27 4 Malaga zwaar bew. 32 0 Mallorca licht bew. 25 0 München regen 23 0.4 Nice half bew. 22 0 Oslo licht bew. 28 0 Parijs licht bew. 21 0 Rome zwaar bew. 25 0 Split onbewolkt 27 0 Stockholm onbewolkt 22 0 Wenen onbewolkt 21 0 Ztirich regen 24 3 Casa Blanca geheel bew. 24 0 Istanboel onbewolkt Las Palmas geheel bew. 22 New York licht bew. 'Goed nieuws, Slmpkins, je krijgt toch een extraatje van me.' AN>>/KNMI13.00 19-0 K BEWOLKING 10 MAX.TEMP. 10 MIN. TEMP. -*■ WINDRICHTING OPROEP TOERISTEN TH Onderstaande personen wordt dringend ver zocht de ANWB alarmcentrale ln Den Haag te bellen, telefoon 26.44.26. NEDERLAND 8 Amsterdam: Balnczyk, Bonn (Dl), Metallic bruine Ford Mustang, BN-vv- 43. Fam. Dagcbos, Rotterdam, motorschip 'Zeehond Elf', A. Miller, Engeland. VW Kever, fsl-229-k. DENEMARKEN Fam. G. Boele. Hoogvliet. witte Peugeot 504, 01-BL-84. ZWEDE.J Echtp. J. H. Jansen, Kuyk per flets. DUITSLAND Fam. Kreulen. Donckamp. beige Simca 1100; fam. J. de Kruif, Amster- wltte Flat 124 sp. 79-35-NH. DUITSLAND-OOSTENRIJK Fam. P. Vro- mans. Roosendaal, groene Mercedes 220d, 26- 43-xb. OOSTENRIJK Fam. J. Allaart, Roosendaal (NB), grijs-groene renault 10 met caravan, 19-37-PV; Fam. G. van dor Haar, Dommelen, rode Datsun mot caravan; Fam. G. Warner- dam, Amsterdam, rode DAF. DUITSLAND-1TALIE B. Kuyt, Amsterdam, ln blauwe Opel Kadett, 18-30-ST. OOSTENRIJK-ITALIE G. Veniet, Amster dam. Groene-zwarte auto. ITALIË Fam. W. A. le Blanc, Zeist. FRANKRIJK Fam. H. J. van der Linde, Amsterdam, llchtgrljzen VW kever, 56-43EU; fam. C. Poppe, Ruinen, groene DAF 66, 10- AE-55. ZWITSERLAND Fam K. J. Scheefhals, Rotterdam, okergele Opel Ascona, 81-56-VS. SPANJE D. A. Blans, Den Haag per vliegtuig; J. Lek, Den Haag, in VW-busJe; fam. Winkelman-Jeysman, Vugt, gele Ford Taunus 1600 xl coupe. ROEMENIE-BULGARIJE R. van den Berg, Zaandam. VERBLIJFPLAATS ONBEKEND H. Lou- rens, Amsterdam/Slotervaart ln rode Flat Autoblanchi. ITALIË op weg naar NEDERLAND Daniel van Dijk, Erica (Drente). Grljse Ford Consul met caravan, 27-42-ud.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7