onsument zal hogere [iehelasting betalen UIT Energiecrisis maakte geld vrij voor fotografie Bezig bedrijf ism Lieve oma's niet welkom Geen automatische groei meer op amateur-markt wa n^iecommissie 'lt openbare isping uit Prof. Nou wen: belastingmoraal verslechtert iname is nomisch Industrie YS acht zonverwarming - met subsidie-haalbaar Beladingsgraad KLM daalde Middenstandsbank schenkt miljoen voor middenstand Personeels bezetting CKH gehalveerd Britse steun aan varkensboeren mag nog even doorgaan Londensebeurs in geen 12 jaarzo laag Aandeelhoudersvergadering Beleggingsmaatschappij Potman's Woningen B.V, GEMEENTE RIJNSBURG Th. van Efferink DONDERDAG 27 JUNI VOOR EEN PROEFRIT GSPÉCIAL -nkele regels klein, EEN PAGINA GROOT. Dat kan In dagbladen1 Elk formaat advertentie kan er In. Heel groot Heel klein. En ook:' een pagina bried. Of een kolom smal. Of staand. Of liggend. Of vierkant. Het dagblad biedt deze variatiemogelijkheden. Goede reclame heeft daar recht op. Uw reclame heeft daar recht op. Uw reclame heeft recht op het dagblad. Voor alle formaten. Het das- blad.,Medlumtvanformaat-J/anJO RMAAT, JW/'KWiAiRlTlET WOiENiSIDAlG 19 J UNI 1974 mani: maatregel ondoelmatig 0, Equador Het besluit van de OPEC om per 1 juli a.s. de belasting, die multinationale olie- •ns aan de olielanden moeten betalen, te verhogen, zal leiden tot een stijging van de prijzen, die ,nsumenten moeten betalen. edi-arabische minister van olie- Sjeik -Yamani, die dit verklaar- vestigde dat de 'posted-prices' eeldige prijzen, waarover royal- belastingen worden geheven) komende drie maanden bevro- lijven. Yamani onderstreepte, aoedi-Arabië zich distantieert OPEC-maatregel tot belasting- ing. lister stemde echter wel in met 'EC-standpunt, dat de winsten iemaatschappijen te groot zijn halve kleiner moeten worden, thode, waarop nu de keuze is n noemde hij echter ondoelma- idat de olieconcerns de kosten- eenvoudig zullen doorbereke- eert prijsverhoging voor de ent. r Yamani, wiens land de groot- e-exporteur ter wereld is met oduktie overeenstemmend met leart van het OPEC-totaal, zei het besluit tot bevriezing van sted-prices' een 'harde strijd' is gegaan. 'Vijf landen hebben evochten om handhaving van lige prijzen te voorkomen'. De r wilde niet vertellen welke dat waren, maar algemeen is dat Libië, Koeweit, Nigeria, en vooral Iran vóór een •hoging zijn. verandering derwerp van de posted-prices 12 september weer onderwerp icussie zijn. Dan komt de •eer bijeen om de prijzen het iwartaal vast te stellen. Vorig jn de prijzen verviervoudigd. Kenneid januari is er geen verandering >men. Voor gemiddelde kwali- aan de Perzische Golf geldt posted-price van 11,65 dollar van 159 liter. inomische commissie van de de ministers van de der- Iieproducerende landen een Minister Yamani prijsverhoging van 11,65 dollar tot 12,67 dollar per vat aanbevolen. De reële inkomsten van de olielanden zouden n.l. sinds het begin van dit jaar als gevolg van de over de hele wereld heersende inflatie met negen procent zijn verminderd. De secreta ris-generaal van de OPEC, Khene, heeft er na afloop van de OPEC- vergadering op gewezen, dat de prij zen voor het vierde kwartaal zullen worden verhoogd als de industrielan den er niet in slagen de inflatie te beteugelen. Volgens Khene mag uit het feit dat Saoedi-Arabië zich distantieert van het besluit tot verhoging der royalties niet worden geconcludeerd dat de OPEC verdeeld is. 'De OPEC is nog steeds een krachtige eenheid', aldus Khene. Besloten is tot verhoging v^i de royalties in plaats van de belastin gen omdat er verschillen zijn in het belastingsysteem van de OPEC-landen. Die royalties bedragen op het ogen blik 12,5 procent van de posted prices. Daarna wordt een belasting van 55 procent geheven over de postes prices, echter na aftrek van deze royalties en de produktiekosten. Tot nu toe kwa men de belastingen en de royalties overeen met ongeveer 60 procent van de posted prices (ongeveer zeven dol lar per vat voor basiskwaliteit olie aan de Perzische Golf met een posted price van 11,65 dollar). De kostenstijging van tien twaalf dollarcent voor de olieconcerns heeft alleen betrekking op de olie waarop zij rechtens aanspraak kunnen doen gelden. Het merendeel der olieprodu cerende landen heeft op het ogenblik echter een meerderheidsbelang in de activiteiten van de multinationale olieconcerns. Meer dan de helft van de geproduceerde olie gaat direct naar de betrokken staten. De internationa le concerns kunnen die olie daarna weer van de regering kopen tegen prijzen waarover wordt onderhandeld. De OPEC-ministersconferentie heeft tevens een zes leden tellende werk groep gevormd die de laatste hand moet leggen aan de statuten voor de stichting van een speciaal OPEC-fonds voor steun aan de arme landen, die als gevolg van de olieprijsverhogingen van vorig jaar in economische moei lijkheden zijn gpkomen. Div. OPEC- leden hebben echter op bilaterale en regionale basis reeds maatregelen getroffen om de ontwikkelingslanden te helpen. Iran, Koeweit, Saoedi-Ara bië en andere oliestaten stortten al miljarden dollars in fondsen voor bij zondere hulpverlening aan de derde wereld. Ook dragen zij bij aan het 'speciale oliefonds' van het Internatio nale Monetaire Fonds voor steun aan landen die te kampen hebben met betalingsmoeilijkheden. AMSTERDAM De Photokina wordt dit jaar voor het eerst als vakbeurs gehouden. Dit hoopt men mede te bereiken door de 'kijkers' uit Keulen en omgeving zoveel mogelijk van de beurs weg te houden zodat zij de vak-geïnteresseerden niet meer in de weg lopen. Met het doel 'lieve oma's met hun klein kinderen' te weren heeft de Keulse Jaarbeurs besloten voor niet-vakbroeders een entree te heffen van liefst 20 mark. De beurs gaat er daarbij van uit, dat iedereen die deze prijs wèl wil betalen uit professionele be langstelling de Photokina be zoekt. Bezoekers uit de hele wereld komen iedere twee jaar naar Keulen om op de Photokina kennis te nemen van de laatste ontwikkelingen op het gebied van de fotografie en. hun orders te plaatsen. e mrt p hi !n r LAAG De commissie voor 3leg igelegenheden van de Sociaal- ms 1 ische Raad heeft een openbare ress ig gegeven aan de heer J. G. dza omdat deze bij het overnemen aandelen van de machinefa- Reinal de fusiegedragsregels vertreden. rF< NG ild. ïustriebond NKV had bij de boepie een klacht ingediend om niet de gelegenheid had gekre- r belangen van de werknemers artigen. De commissie heeft iien onderzoek ingesteld en op aarvan op 14 mei besloten de ibbels en de voormalige aan- lers van de machinefabriek in te stellen van haar voornemen enbare berisping uit te spre- e voormalige aandeelhouders m leer Gibbels hebben verklaard (t\ |j niet op de hoogte waren van taan van de fu9iegedragsregels. gen de transactie betrokken advi- ladden hen daarover ook niet Sie^ dat de SER-commissie de heer op 14 mei had meegedeeld k g ïnbare berisping te willen uit- lardi liet deze na met de bond te let ffgen. Hij zei dat niet nodig te De Commissie heeft daar in teindelijke uitspraak duidelijk lartild. oekM ste instantie (dus voor de Wagpan de NKV-bond) was de lie- van de fabriek geschied de bond in te lichten, zonder ld gelegenheid tot overleg te sn zonder het ministerie van ische zaken in te lichten. AMSTERDAM 'Als gevolg vooral van de hoge tarieven van de inkomstenbelasting in Ne derland heeft er een ontstellen de verslechtering van de belas tingmoraal onder het belasting plichtige deel van onze bevol king plaatsgevonden'. Dat schrijft oud-belastinginspec teur prof. mr. L. J. M. Nouwen in het Financieel-Economisch Magazine (FEM) van deze week. De hoogleraar is het niet eens met minister Duisenberg van financiën, die verklaard heeft, dat de belastingen over eenstemmen met het rechtsge voel van de Nederlandse samen leving. Grote groepen van de bevolking vinden volgens prof. Nouwen de belastingdruk voor hen persoonlijk onredelijk en er is een sterke neiging tot belastingontduiking. Tot de verslechtering van de belastingmoraal heeft zo schrijft prof. Nouwen ook bijgedragen het legioen van naar schatting 20.000 belasting consulenten, dis hun dienstver lening aan burgerij en bedrijfs leven voor een belangrijk deel hebben gebaseerd op de mythe, dat er qua belastingmoraal een wezenlijk onderscheid zou be staan tussen (strafbare) belas tingontduiking en het (ongrijp bare) belasting ontgaan. De hoogleraar noemt het een mythe, dat de belasting-inning bulten de inningskosten zo goedkoop zou zijn. In de behan deling van belastingzaken en so ciale premies gaan in het be drijfsleven duizenden uren zit ten. WASHINGTON (AP) Toepassing van zonne-energie voor verwarming en koeling van gebouwen in de Vere nigde Staten is mogelijk, maar zal alleen werkelijkheid worden als de Overheid financieel en op andere ma nieren meewerkt. Dit standpunt komt voor in rapporten die drie onderne mingen hierover onafhankelijk van el kaar hebben opgesteld in opdracht van de Nationale stichting voor we tenschappen. Volgens de studie van Westinghouse bestaat er op het ogenblik een kloof tussen de investeringskosten voor zon- ne-energiesystemen en de extra kosten die afnemers zouden willen betalen. Die kloof zou door de overheid moe ten worden overbrugd. Dat zou tegen 1990 een besparing van 50 miljoen vaten olie per jaar kunnen opleveren, dat is ruim een half procent van het voor dat jaar verwachte totale oliever- bruik in de Verenigde Staten. AMSTELVEEN —Bij de KLM is de beladingsgraad in mei gedaald van 53,4 tot 52,5 pet en in april-mei, de eerste twee maanden van het lopende boekjaar, van 53,5 tot 52,9 pet. Vergeleken met dezelfde maand van 1973 nam het totale vervoer in mei met 4 pet toe van 136,0 tot 141,1 min tonkilometers en de produktie mt 5 pet van 254,7 tot 268,6 min tonkilome ters. In april-mei steeg het totale vervoer eveneens met 4 pet van 264,0 tot 273,4 mli> tonkilometers en de produktie ook met 5 pet van 493,3 tot 517,3 min tonkilometers. iARIBO 'Als we de vinger op de economische polsslag ïame realiseren we ons hoe jisch ziek ons land Is'. Dit zegt Hooghart, directeur van het jen Bureau voor de Statistiek [voorwoord bij de uitgave van istiek van de industriële pro lover 1973. rapport wordt onder méér dat het bruto-inkomen van de werknemers weliswaar Ideld 9 procent steeg ten van 1972, maar dat het reële door de scherpe prijsstijgin- gemiddeld 4 procent daalde, ignj^olg van de verminderde koop- daalde ook de neiging tot in- 'g bij de ondernemers, waar- e werkgelegenheid met onge- procent terugliep. loghart noemt de economische nog niet hopeloos, mits het irdeelde aandacht van de rege- hjgt. Als oplossing voor de jing Problemen geeft hij aan een 'tvoering van het aangekondig- 'ingbouwplan en van het ge werd landbouwplan. Realise- an zullen volgens hem im- irkend zijn, de werkgelegen- Amen en deviezen besparen, lannen zullen moéten slagen', c directeur van het A.B.S., de nood zeer hoog is.' j var VRG-papier tevreden AMSTERDAM Gemeenschappelijk Bezit VRG Papier is zeer tevreden over de resultaten van de eerste vier maanden van 1974. Het winstaccres in deze periode lag niet lager dan het winstaccres over geheel 1973. De or derpositie van de drie divisies (pa pier, machines en etiketten) is van dien aard dat 1974 met het grootste vertrouwen tegemoet wordt gezien, zo is op de jaarvergadering gezegd. In de papiersector heeft VRG Papier, als gevolg van de schaarste aan dit artikel, 'de wind mee'. In 1973 heeft de papiersector voor 50 pet aan de nettowinst van het concern bijgedra gen. Momenteel versterkt deze trent zich en het percentage ligt nu boven de 50 pet, zo werd gezegd. Gelijk dividend Ruys' Beleggingsmaatschappij DEN HAAG Ruys' Beleggings Maatschappij stelt voor over 1973 een onveranderd dividend van 21 pet uit te keren. Het winstsaldo van Ruys' daalde van 316.314 tot 305,651. De omzet van Ruys' Handelsvereniging liep met on geveer 8 pet terug, doordat de ver koop van kantoor- en bedrijfsinrich ting, die in 1972 nog tot'de omzet bijdroeg, werd gestaakt. Op aandelen en participaties werd een koersverlies van bijna 1,4 min gele den. Porceleyne Fles goed in orders DELFT De orderontvangst van Kon. Delftsche Aardewerkfabriek 'De Porcelyne Fles anno 1653' was gedu rende de eerste maanden van 1974 niet onbevredigend, zo blijkt uit het jaarverslag. Eerder maakte de maat schappij bekend dat van 4 juni tot en met 12 juli de produktie onderbroken zou worden. De daling in het aantal personeelsle den in 1973 van 350 naar 320 heeft nog niet geleid tot een evenwicht tussen omzet en produktie. In 1974 zal een verdere afvloeiing van perso neel door middel van natuurlijk ver loop worden gerealiseerd, waardoor dit evenwicht zal worden bereikt. De geconsolideerde omzet steeg in 1973 van ƒ9.2 min. tot ƒ9.9 min, terwijl de winst daalde van ƒ252.105 tot ƒ96.197. Eerder werd voorgesteld het dividend te verlagen van 5 tot ƒ2. De winstdaling rs toe te schrijven aan de sterke loonkostenstijging en tevens aan de hogere rentekosten. NED. FONDSEN IN NEW VORK Kon. Olie noteerde gisteren $2914-% (29H- 3b). Philips S 11%-% (onverand.), Unilever S 4314A4 (43-14), KLM 23?i <23%-24). Op gave Hornblower. Weeks. AMSTERDAM De fotografie heeft van de energiecrisis min der te lijden gehad dan aanvan kelijk werd gevreesd. Integen deel, door de gereserveerde hou ding van het publiek op andere gebieden kwam er juist geld voor de sector fotografie vrij. E?n gelukkige bijkomstigheid indien wordt bedacht, dat met name in de Duitse Bondsrepubliek en ook in ons land de zgn. amateur-mr rkt geen auto matische groei meer te zien geeft louter en alleen op grond van het bevolkingscijfer. 'De mensen trouwen minder, er worden minder kinderen geboren en daarom wordt er ook minder gefotografeerd en gefilmd. Aan de andere kant komen de tweede en de derde kamera in het gezin sterker naar voren'. Dit zei de heer Hans-J. Ernst, voorzit ter van de beurscommissie Photokina en bestuurslid van het Verband der Deutschen Fotografischen Industrie in een rede, uitgesproken ter gelegen heid van de komende Photokina wereldbeurs voor de fotografie die van 27 september t/m 3 oktober a.s, in Keulen plaats vindt. Ondanks enke- AMSTERDAM Aangezien de mati ge tot soms 6leohte rentabiliteit van vele middenstandsondernemingen er toe leidt, dat de rol van het eigen vermogen de neiging heeft een steeds geringere te worden en de kapitaal markt voor kleinere bedrijven vrijwel gesloten is, ondervinden dit soort be drijven ernstige storingen. Daarom heeft de Nederlandsche Middenstands- bank een bedrag van een miljoen gulden besohikbaar gesteld voor een fonds dat zal worden opgericht voor de bevordering van het onderzoek en de ontwikkeling van projecten voor het Midden- en Kleinbedrijf. Het bedrag werd beschikbaar gesteld bij dc officiël eopening van het nieuwe hoofdkantoor van de NMB in het Amsterdamse Buitenveldert. DEN HAAG Het stroomlijnen van het apparaat van de centrale handels bevordering brengt mee, dat de perso neelsbezetting van wat nu nog Centra le Kamer van Handelsbevordering heeft, ongeveer z?l worden gehal veerd, nl. teruggebracht van ongeveer 90 tot niet meer dan 50 man. De vernieuwde organisatievorm zal waar schijnlijk in het laatste kwartaal van 1974 operationeel worden. Onder de naam Nederlands Centrum voor Han delsbevordering zal het gestroomlijn de apparaat van de CKH de buiten landse handelsbelangen van het Ne derlandse bedrijfsleven blijven behar tigen. Het Nederlands Centrum voor Han delsbevordering zal tegen betaling in formatief en bemiddelend werkzaam zijn voor overheid en bedrijfsleven, waarbij het de bedoeling is, dat de kosten door die betalingen worden gedekt. Dit brengt mee, dat die afde lingen worden opgeheven, die de kos ten niet opbrengen. Zo zal bijv. geen projectresearch voor een enkel be drijf, waarvan de kosten de baten ver overtreffen, meer kunnen worden ver richt. De regionale afdelingen blijven be staan, zodat het nieuwe instituut, evenals de oude CKH, kamers voor Japan, China enz. zal omvatten. Even als de CKH zal het nieuwe entrum economische missies naar het buiten land en handelstentoonstellingen or ganiseren. Voor het personeel, dat niet zal kunnen aanblijveh is er een afvloeiingsregeling. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonische avond- verkeer kwamen dinsdagavond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes de offici ële slotkoers van dezelfde dag): AKZO (60.00), Hoogovens (72.70), Kon. Olie 77.10-77.30 (76.90), Philips 30.80 gl (30.70), Unilever. 114.00 (114.50), KLM (84.10). DOW JONES INDEX liidusi. Sunren Ullll. obl. Mud* 14 juni 843.09 173.63 72.47 68.67 795.8 17 juni 833 23 171.31 71.29 68.69 803.1 18 juni 830.26 170.11 70.62 68.63 812.1 A»nd. Obl. tul. li. L. 14 juni 10.030 12.730 1.691 368 950 17 juni 9.680 12.820 1.732 328 1.045 18 juni 10.110 12.090 1.730 402 966 le dreigende wolken aan de economi sche en de economisch-politieke he mel verklaarde de heer Ernst voor de branche foto-optimistisch te zijn. Wereldmarkt De foto-wereldmarkt, incl. het Oost blok, is momenteel goed voor een 36 miljard. Het aandeel van de Ver. Staten bedraagt hierin bijna de helft, terwijl Europa 24 pet voor zijn reke ning neemt. Voor Japan en de rest van de wereld komt rond 27 pet. Van de Europese fotomarkt Wordt 51 pet door de vaksector (bureaukopie, mi crofilm, röntgenfilm en bioscoopfilm) ingenomen. De overige 49 pet hebben betrekking op de amateursector. De Duitse import aan fotografische produkten uit Nederland vertegen woordigde in 1973 een waarde van 175 min, tegen 150 min in 1972. Omgekeerd voerde Duitsland verleden jaar voor 139 min dan fotografische produkten naar ons land uit, of 16 pet meer dan in 1972. Wat de verzadiging van de markt met bepaalde produkten aangaat merkte de heer Ernst op, dat begin 1973 71,4 pet van de Nederlandse gezinnen een fototoestel bezit, 13,5 pet van de ge zinnen een elektronisch flitsapparaat, terwijl de marktverzadiging met dia projectoren 17,4 pet beliep. Van het totaal aantal Nederlandse gezinnen had voorts 9,5 pet een "ilmkamera en 8,1 pet een filmprojector. Aan de komende Photokina zal door ca. 770 ondernemingen uit 27 landen worden deelgenomen, w.o. 19 uit Ne derland. Het aandeel uit het buiten land bedraagt 57 pet, hetgeen hoger is, dan ooit is voorgekomen- De groot ste groep buitenlandse exposanten komt uit Engeland, gevolgd door de VS, Japan, Frankrijk, Italië en Zwit serland L13 LUXEMBURG De Europese com- misie zal van haar bevoegdheden ge bruik maken bm de Britten toestem ming te geven hun nationale steun aan de varkensproducenten nog enige tijd te laten voortduren. Nog in de loop van deze week zal de commissie besluiten dat de Britten tot 1 september hun varkensproducen ten 'n steun van 11,9 Europese reken- eenheden (ongeveer ƒ3.60 per 100 kg) mogen geven. Daarna moet die subsidie geleidelijk aan worden afge broken. Op 3 november van dit jaar moet het met deze subsidie, die niet uit het gemeenschappelijk landbouw fonds wordt vergoed, gedaan zijn. Tegenover deze maatregel staat dat de commissie deze week ook zal beslui ten dat de prijs van het rundvlees in Engeland opgetrokken moet worden (per 1 juli) tot het niveau waartoe de Britten volgens de overgangsbepalin gen van het toetredingsverdrag ver plicht zijn. Dat laatste betekent onder meer dat de Britse huisvrouw na l juli toch wat meer voor het rundvlees zal moeten gaan betalen. Dat de landbouwminister in Luxem burg er niet in geslaagd is oplossin gen te vinden voor de varknsvleessi- tuatie in d? Gemeenschap is en blijft een ernstige zaak. Vooral ook in Ne derland zal dat consequenties hebben. De Nederlandse varkensproducenten ontvangen op het ogenblik gemiddeld prijzen die op 2.95 per kilogram liggen, terwijl vorig jaar om deze tijd de prijzen nog 3.99 waren. De kost prijs van een kilo varkensvlees in grote mesterijen in Nederland (500 dieren) ligt nu al op 3.79 per kilogram geslacht gewicht. Bij kleine re mesterijen is de prijs nog ongun stiger. LONDEN (UPI) De koersen op de Londense effectenbeurs hebben giste ren het laagste (niveau sinds twaalf jaar bereikt. De index van de Financi al Times, die algemeen bepalend wordt geacht voor het Londense koers- peil daalde 6 punten tot 262. Belangrijkste oorzaak van de zeer sombere stemming in de 'City' is het gerucht, dat veel ondernemingen te maken hébben met liquiditeitsmoei lijkheden op 26 juni 1974 nam. 3.30 uur in Hotel Rest. „De Beurs" te Lisse. Voorbereiding herziening bestemmingsplannen 'Buiten gebied' en 'Frederiksoord'. De burgemeester van Rijnsburg maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 6 juni 1974 heeft be sloten te verklaren dat voor het op de bij dat besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening aan gegeven gebied een herziening wordt voorbereid van de bstemmingsplannen 'Buitengebied' (gedeelte gelegen tus. sen Rijksweg, Oegstgeesterweg en Rijnsburgerweg) en 'Frederiksoord' (gedeelte gelegen ten oosten van de Rij nsburgerweg) Het besluit ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. Rijnsburg, 19 juni 1974 De burgemeester voornoemd, H. de Mooij,'loco. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt de heer afscheid als leraar van de Juliana Mavo. Ter gelegenheid hiervan biedt het bestuur van de Ver. van Chr. Scholen voor Basis- en Mavo- onderwijs hem een afscheidsreceptie aan op om 19.00 uur, in de aula van de Juliana Mavo. Kon. Julianalaan 122 te Katwijk. Leerlingen, oud-leerlingen en andere belangstel lenden nodigen wij hartelijk uit van deze ge legenheid gebruik te maken om de heer Van Efferink de hand te drukken. NODIGING Een proefrit met de GSpécial is als een proef op de som. Gewoon al rijdend kijken of het uitkomt wat men alom van deze auto zegt; b.v. dat z'n vering zo onnavolgbaar, z'n rij- en zitcomfort zo onovertroffen. Voor zo'n proefrit* nodigen wij u uit om te proeven dat de GSpécial nóg meer is dan de som van zijn goede eigenschappen. Na de proefrit staan 3 proostklare wijnglazen voor u klaar. ■PRIJS VANAF: FLBI AUTOBEDRIJF V.D. VELDE BV Zoeterwoudseweg 23 Leiden BAKKER S AUTOMOBIELBEDRIJF BV Zijlsingel 36, Leiden Hoofdstraat 133, Sassenheim VOOR VEILIGHEID - ZUINIGHEID - COMFORT..

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13