k kan niet wakker liggen an een tegendoelpunt' de ABN Italië: veel te verliezen Rep naar Anderlecht? [ichels lat ilftal Inge- 'ijzigd IMM74 Een goede bank voor hoge -rente - zoekers. Jie maanden geleden geloofde niemand dat Jongbloed jdens het wereldkampioenschap op doel zou staan door Matty Ver kamman Algemene Bank Nederland een goede grote bank Michels stuurt buitenlandse pers weg Problemen voor Newcombe en Smith F/fCSlABiTHT WCXEENlSIEKAlG 19 JÖNI 1974 SPORT TIl/Kll Van onze speciale verslaggever HILTRUP Supervisor Rinus Mi ch els zal vandaag tegen Zweden het zelfde elftal het veld in sturen als voor het openingsduel zaterdag tegen Uruguay. Hoewel Michels zelf op nieuw zegt het team pas een uur voor de wedstrijd bekend te maken, heeft hij geen wijzigingen aangebracht Nederland dus opnieuw met Jan Jongbloed in het doel, Suurbier, Haan, Rijsbergen en Krol in de ach terste vier, Jansen, Neeskens en Van Hanegem op het middenveld en in de aanval Rep, Cruijff en Rensenbrink. Nederland wordt vooral na de 20 zege op Uruguay als de grote favoriet voor het duel met de Zweden en als een van de grote favorieten voor het gehele toernooi ook, afgeschilderd. Een situatie, waar niet iedereen zó gelukkig mee is, al zegt Johnny Rep, de man van van de twee- doelpunten tegen Uruguay: 'Het kan eigenlijk ook niet zoveel kwaad. Iedereen rekende ons al tot de ploegen die wel eens ver zouden kunnen komen. Nu zijn we plotseling favoriet wat de tegenstan ders alleen nog angstiger maakt. Mis schien is het wel een voordeel'. Rinus Michels, de supervisor zelf, ziet dat laatste niet zo zitten. 'Het is maar matigjes. Er zitten bezwaren aan vast want de tegenstanders zullen waar schijnlijk een waterdichte verdediging tegen ons optrekken. En dat maakt het voetballen er verder allemaal niet zo veel gemakkelijker op'. Michels de afgelopen dagen bekeek hij met de selectie nogmaals de beel den van de wedstrijd Nederland-Uru- guay en Zweden-Bulgarije is in ieder geval nog steeds gelukkig met het resultaat tegen Uruguay. 'De druk van zo'n eerste wedstrijd is altijd enorm. Ik vind dat de jongens het onder die omstandigheden heel goed deden. Zij hebben grote zelfbeheer sing getoond en hebben niet gerea geerd op de vele overtredingen die door Uruguay werden begaan. Neem Wim van Hanegem. Hij speelde als een gentleman. Als hij zich zo blijft gedragen kan hij wel in het leger des heils komen'. Een nog niet opgehelderde taktische vraag aan de vooravond van het tref fen met de Zweden is hoe Michels het Zweedse aanvalsduo Sandberg- Edström aan banden wil leggen. Waarschijnlijk krijgt Wim Rijsbergen de taak de lange Edström uit te schakelen. Rijsbergen, zaterdag voor het eerst in de basisploeg opgesteld, voldeed in dat 'debuut' (hij speelde eerder een halve wedstrijd tegen Roe menië in Rotterdam mee) uitstekend en werd met Johnny Rep en Johan Cruijff in Duitsland zelfs aangewezen voor de All-star wereldploeg na de eerste ronde'. 'Tegen Uruguay had ik het gemakkelijk', zegt Rijsbergen zelf. 'Die beroemde Morena gaf mij geen enkel probleem. En wat Edström be treft: ik denk dat wij moeten voorko men dat hij de bal terug kan leggen op een vrijstaande medespeler. In de buurt van het doel zal de keeper ervoor moeten zorgen dat hij niet in kan koppen. We kennen Edström in Nederland nu inmiddels wel. We we ten dat hij ook als voetballer aan de grond gevaarlijk is, hoewel het kop pen natuurlijk zijn specialiteit blijft'. De wedstrijd in het Westfalenstadion van Dortmund, dat rond 50.000 toe schouwers kan bevatten, zal naar het zich laat aanzien volledig zijn uitver kocht. Er waren gisteren nog slechts 2000 plaatsen over. Ter jan jongbloed, keeper van het Nederlands elftal op het voetbal. Een half jaar geleden had niemand et v oor mogelijk gehouden. Ook Jan Jongbloed zelf niet, ondanks avliëeit dat hij overtuigd was van zijn kwaliteiten als keeper: in 15 betaald voetbal vindt hij zich voornamelijk ondergewaardeerd. dit de nu 33-jarige doelman van FC Amsterdam heeft zich er niet ilaë druk op gemaakt. Jan Jongbloed leeft nogal ongecompliceerd. vsc!tns, die indruk maakt hij. Hij keept zo goed als mogelijk is, zet .^ook helemaal in voor hetgeen ook nu nog vooral een hobby is. we i stelt hij: 'Wanneer een bal voor mij een centimeter te hoog is, e chis dat een doelpunt'. Hij voelt als keeper wel dégelijk verant- zelj delijkheid maar zegt: 'Ik kan van een tegendoelpunt niet wakker n zal haar gek zijn'. wellicht deze instelling, die jongbloed na jaren dan toch nog te Ie top heeft gebracht. Op 26 iber 1962 speelde hij eens de drie minuten als vervanger 'iet Lagarde in een interland Pyy Denemarken en werd toen ook en keer gepasseerd. Verder was mmaal reserve voor Oranje OU Jau r Eddy Pieters Graafland, op 9 :ervutiber 1964 in de KNVB-jubileum nd tegen Enigeland. Maar eerst B&jna 12 jaar na zijn 'debuut* als ational lijkt zijn oranje-carrière g_4 clit begonnen. Jongbloed heeft er inmiddels avolle wedstrijden voor het Ne- ids elftal opzitten. In de voorbe- _nlgsinterland tegen Argentinië hem aantreden. Met voor lenwaaht, de nadruk op vervan- n Piet Schrijvers. Maar tijdens Biningskamp in Zeist ontstond VI Altwikkeling waarbij Piet Schrij- J-J-fteeds minder vaste keus werd. lelman van FC Twente ging ook nerveuzer te werk en het was mbliek geiheim dat de spelers ongbloed prefereerden. En toen ït-Di iterdag 15 juni het Nederlands I te voor de eerste maal in het 't tolwereldkampioenschap voetbal ook id stond daar, tegen Uruguay elfverzekerde Jan Jongbloed on- •htsl e lat. Gewoon om te keepen, net j FC Amsterdam. ioed over het Nederlands elftal: irlijk is het fantastisch om dit te maken. Dat vond ik ook al k bij de laatste 22 was gekomen. Ivoor de rest sta ik er nuchter iver. Het klinkt misschien eigen- menb, maar voor mij maakt ihet de uit of ik nu tegen Haarlem of Uruguay speel. Er wordt ook was bijgehaald dal helemaal niet op 1 elang is. Zo wordt vaak gezegd Reüjlk geen internationale ervaring lebben. Wat is dat dan wel taal, internationale ervaring? Ik 15 jaar betaald voetbal. En ik eidsr oet DWS ook Europa Cup-voet- houw leegemaakt. Voor 40.000 gekke Quin' ben hc ook bezig geweest', piUdagavond werd Jongbloed door Michels over zijn opstelling 5 cht. Daarover zegt Jongbloed: gei 'els heeft er niet lang met mij gesproken. Hij zei me alleen dat ik tegen Uruguay aan de noest. En verder nog: 'Dat had- re enkele maanden geleden ook mnnen denken, Jan'. Nou, daar te hem alleen, maar gelijk in Ik kan ook niet zeggen dat "'ij vier£epers hi'er zoveel doen- Michels nma:i haast n00lit met iemand apart, .iipj® met de groep. Maar hij maakt deel uit van die groep. Hij illlki ka?s' maar is niet ongezellig, is niet zo dat je zijn aanwezig als een druk voelt, maar wan- bb er niet is, merk je dat Maar werkelijk, in de groep e ook met hean lachen', rink.®" en sfeer. Jan Jongbloed heeft laerwerpen aangesneden, die bij sson dub FC Amsterdam in bedangrij- Larsfate hebben bijgedragen tot de Kind sssen van de 'Lieverdjes' in het Sand open seizoen. Hij zegt: 'De sfeer >t Nederlands elftal is uniek. Nu _,ftiste> want ik heb ook de voor- pa! m g °P de interland tegen Oos- te meegemaakt, en toen was het moveen chaos. Maar door Michels is en groep ontstaan. Er is sfeer Den. Het is natuurlijk niet met ,sterdam te vergelijken. Er (jj-r bii het Nederlands elftal bij- weid veel meer over voetbal ge* en. En de totale aanpak is veel Naf^oneler. Maar dat stimuleert maar'. die er rond de wedstrijd tegen ®rijk er dus bepaald nog niet Jongbloed: 'Michel heeft het J™, 1 volgens mij op een gegeven mo- rrvk- °.ok 11161 meer zien zitten. Het zcy hopeloos. Je mag gerust we- dat ik op het punt gestaan heb Mef te schrijven om voor de eer dat is niet het belangrijkste. Dat heeft bij mij ook nooit voorop ge staan. Primair heb ik altijd voor mijn plezier gevoetbald. Wat heb ik nou aan de voetballerij verdiend? Vanaf mijn 19de jaar heeft DWS altijd een keeper voor een paar cent gehad. In vergelijking met anideren ben ik altijd matig betaald. Ook nu nog bij FC Amsterdam. Maar wanneer ik straks van het wereldkampioenschap terug kom, zal ik heus geen hoge eisen gaan stellen bij die club.' Ook helemaal geen serieus gesprek met voorzitter Dé Stoop? Jongbloed, zijn humor intussen ventilerend: 'Met Stoop is helemaal niet serieus te pra ten. Maar echt, ik kan bij FC Amster dam niet om een hoog salaris gaan vragen. De club heeft gewoon geen geld, dan heeft het ook weinig zin om eisen te stellen. Nee, wanneer ik geld Een van de weinige keren dat Jongbloed in de wedstrijd tegen Uruguay in aktie moest komen Pavoni is kansloos. wil gaan verdienen, dan zal ik weg moeten bij FC Amsterdam.' Jan Jongbloed zegt niet dat hij weg gaat. Maar wanneer er voor hem een financiële verbetering inzit gezien zijn leeftijd moet het voor de clubs in verband met het alternatieve trans fersysteem een lucratieve zaak zijn Jongbloed in te lijven zal hij zich niet aan FC Amsterdam gebonden voelen. Ondanks het gegeven dat de ouderen Jongbloed, Flinkevleugel en Fransz, een geweldige sfeer bij de tweede Amsterdamse ploeg hebben ge kweekt. In feitte de krachten zijn waar de club In belangrijke mate op drijft. Er is zelfs al sprake geweest van een overstap naar stadgenoot Ajax. Maar Jongbloed desgevraagd: 'Ik ben inder daad Hans Kraay een keer tegen het lijf gelopen en heb toen met hem gesproken. Maar neem Ajax maar niet serieus.' Jan Jongbloed richt zijn aandacht en kel en alleen op het wereldkampioen schap voetbal. Ook vanavond, wanneer Oranje zich via winst op Zweden al kan plaatsen voor de volgende ronde dn het WK-tournooi, zal hij waar schijnlijk het doel verdedigen. Over de confrontatie met Zweden's spits Ralf Edström zegt hij: 'De twee keer dat ik tegen hem heb gespeeld, (ADVERTENTIE) 'anken. Lange tijd heb ik met ito vrouw overlégd óm tot een be- Fac- te komen.' jrinl. Jongbloed h^eft uiteindelijk toch Riva, het Nederlands elftal gekozen en t er achteraf uiteraard geen spijt Hoewel hij zegt, dat hij niet uit f financiële overwegingen heeft 'ten om mee te gaan. 'Je moet begrijpen dat ik het best aardig om die centen te krijgen, maar U maakt dus maar liefst tien procent rente. Met een ABN spaardeposito, dat u 5 jaar lang tien procent rente per jaar garandeert. Er zijn natuurlijk ook nog andere aantrekkelijke spaarvormen voor mensen die korter dan 5 jaar willen sparen. Kom naar de ABN. Men zal u graag adviseren. (en niet alléén voor hoge-rente-zoekers) ging het erg goed. In Amsterdam bij de eerste competitie wedstrijd van het seizoen werd Edström goed be waakt en ook in Eindhoven kon hij niet uitblinken. Het werd in Eindho ven een 2-1 nederlaag. Edström scoor de niet. Thuis wonnen we met 2-1. Eén ding is zeker, wanneer een elftal over een lange spits beschikt, wordt er die hele wedstrijd cp gespeeld.' Wanneer Jongbloed inderdaad weer door supervisor Rinus Michels zou worden uitverkoren Michels heeft al laten doorschemeren, dat het win nende team van zaterdag het elftal zal vormen met slechts de mogelijkheid van mutaties zou dat opnieuw een teleurstelling voor Piet Schrijvers be tekenen. De doelman van FC Twente, dlie tot voor kort de aangewezen keep er voor de WK leek, hoopt nog slechts op een kans. Jan Jongbloed had al eerder met de concurrentie van Schrijvers te maken. In totaal 2 jaar bij DWS. Jongbloed daarover. 'Eerlijk gezegd speelde Piet toen meer dan ik. Op diiit moment kan ik me goed voorstellen, dat hij teleur gesteld iis. Dat zou Ik in zijn positie ook zijn. Ik kan natuurlijk niet in zijn hart kijken, maar Iiij wenst me gewoon allé succes toe.' Stof te over voor het dagboek, dat Jan Jongbloed stringent bijhoudt. Hij is niet bereid, veel over de inhoud te vertellen: 'Ik hou dit nog voor mij zelf, wil voor later ook iets vastleg gen'. Even daarna blijkt dat het opi nieweekblad Vrij Nederland iets met het dagboek te maken heeft. Zegt Jan Jongbloed tenslotte, wanneer dat blad ter sprake komt: 'Ja, ik ben een linkse jonge, altijd al geweest. Maar dat zal op het keepen weinig uitma ken, denk ik'. Chinaglia in conflict met coach Valcareggi LUDWIGSBURG Met Brazilië is Italië het land dat bij het toer nooi om het wereldkampioenschap 1974 het meest te verliezen heeft. Vier jaar geleden drongen de Azurri immers tot de finale door, on der meer door een spectaculaire zege op West-Duitsland in de halve eindstrijd (4-3, na verlenging) Het elftal heeft voorts sinds 13 mei 1972 niet meer verloren en het bezat in Dimo Zoff een doelman die in meer dan 1100 minuten niet was gepas seerd, tot de Haitiaan Emanuel Sanon er zaterdag, om één minuut over zeven een eind aan maakte. Verder zijn er de redelijke recente overwin ning op Engeland (2-0) en het gelijk spel tegen Europees kampioen West- Duitsland (0-0). De Italianen verkaren door dit alles in de positie van mede-favoriet, wat immers de kwetsbaarheid vergroot. De druk wordt nog zwaarder door het feit dat het speltype van de Italianen internationaal nogal gevoelig ligt De ploeg opereert zoals bijkend bij voor keur vanuit de verdediging, scoort door middel van tegenaanvallen op momenten dat de tegenstander even uitblaast en wint meestal met één doelpunt verschil. Het opportunisti sche van deze taktiek wordt de Italia nen onder meer verweten door de 'Engelse school', terwijl het speltype ook in Nederland en Duitsland weinig populariteit geniet. Men gaat er daar van uit dat met spelers als Fachetti, Mazzola, Rivera en Capello een aan trekkelijker gerecht te bereiden moet zijn. Eén van de vedetten is al sinds jaren Gianni Rivera, de middenvel der van AC Milan en één van de dertigers in het Italiaanse elftal. De als immer onberispelijk gekapte 'golden boy' is het een zorg wat men van het Italiaanse voetbal vindt, ook niet als hij wordt gewezen op do mogelijke teruggang in publieke be langstelling door het doelpuntarme spel. 'Het voetbal bestaat nog steeds', aldus Rivera in het brandend hete 'Mon Repos' in Ludwigsburg, de door een opvallend aantal landgenoten voortdurend omzwermde verblijfplaats van de Italiaanse equipe. 'Er zijn tijden dat het wat minder gaat, maar het publiek komt altijd weer terug. Het is net als met de wereld. Een paar jaar geleden met de mini-rok riep iedereen, althans bij ons, dat is het einde. Nu, ik heb er niets van gemerkt', Rivera vermoedelijk de meest begeerde vrijgezel van Italië, eigenaar van een verzekeringsmaat schappij en geestelijk beschermd door en privé-pater, hoeft op 31-jarige leeftijd natuurlijk ook niet zoveel zor gen meer te hebben over het voetbal in de nabije toekomst. Het zal zijn tijd wel duren. Toch zou hij nog één keer (inaar wie niet) een geweldig hoogtepunt willen beleven. Het WK 1974 is wel de uitgezochte gelegenheid daarvoor. Rivera: 'Het moet kunnen. Maar het vervelende is, je hebt het niet zelf in de hand. Het is zo'n lang toernooi met zoveel wedstrijden. Er kan van alles gebeuren. Alleen, het is nu of nooit Voor Mazzola, Burgnich, Fachetti en mij is het de laatste keer. Het elftal is de laatste jaren niet wezenlijk veranderd. We zijn goed •ingespeeld en we hebben de eerste wedstrijd gewonnen'. Hoe, dat acht Rivera van minder belang: 'We zijn er niet werkelijk tegenaan gegaan. Dat is onze stijl niet. Misschien is het wel goed dat we na rust met 0-1 achter kwamen. Toen werden we wak ker. Tegen. Argentinië zal het moei lijker worden. Maar we moeten ge woon rustig blijven. Dan komt de kans vanzelf. Tegen Polen moet het dan niet meer nodig zijn. Als je de laatste vier toernooien om het wereld kampioenschap bekijkt is in 13 van de 16 gevallen een totaal van vier pun ten in de voorronden voldoende*. Wat de wedstrijd tegen Argentinië betreft, de door zijn bond voor één duel geschorste spits Chinaglia zal er in de basis opstelling niet bij zijn. Coach Valcareggi zal aan Anastasi de voorkeur geven, die in de ontmoeting tegen Haiti voor de minder gelukkig werkende Lazio-vedette (Italiaans topscorer met het 'ongelofelijke' aan tal van 25 doelpunten) inviel. Chinaglia, die volgens 'bankbezitter' Beilugi bij zijn uitwisseling coach Valcareggi en landskampioen Lazio de voor een dissonant in de toch al verre van harmonieus verlopende aan loopperiode naar verdere succes. In de aanloopperiode waren er met coach Valcareggi en landsampioen Lazio Roma al grote problemen, omdat Val careggi ondanks alles vast bleef hou den aan zijn oude selectie en de spelers van de heel wat aanvallender ingestelde landskampioen passeerde. Valcareggi koos voor de start van de strijd in Duitsland al voor het be houdende spel en sloot bij voorbaat de Laziospelers uit. De vervanging van Chinaglia was de druppel die de bekende emmer deed overlopen. Chinaglia werd erg boos, werd aanvankelijk slechts door de met de ploeg meegereisde strafcom- missie met een berisping bestraft om tenslotte op_ bevel van Italië's bonds voorzitter dr. Franchi voor één duel te worden uitgesloten. 'Komen er nog meer problemen', zo bepaalde Fran chi, 'dan kan hij direct naar huis gaan'. Chinaglia was tegen Haiti de enige vertegenwoordiger van kampioen Lazio in het elftal (verder zit nog middenvel der Rececconi in de selectie) en Chi naglia wenst deze positie wel te behou den. De 'zondebok?: 'Ik maakte geen doel punten, maar ik spelde niet slecht. Ook Rivera en Mazzola schopten ze er niet in. Ik vond het onjuist dat ik eruit moest. Maar Valcareggi zal wel zeggen dat Anastasi toch maar dade lijk scoorde toen hij erin kwam. Dat zegt niets, vind ik. Nu ik er tegen Argentinië niet bij ben is dat voor mij een zware slag. Ik moet er nog eens over nadenken wat ik zal doen'. Dissidente geluiden in een selectie, waarin bereidheid bestaat te werken, ook voor elkaar. Dit getuige de tevre den uitlatingen van zowel Sandro Mazzola als Rivera over de samenwer king tot dusver. De wedstrijd tegen Argentinië zal veel duidelijk maken. Voor de duizenden Italianen in West- Duitsland zou het een ramp zijn als de 'squadra' verloor, zo geweldig emo tioneel zijn zij erbij betroken. Bij aankomst van de spelersbus voor de .training is het gejuich oorverdovend en worden kinderen hoog in de lucht gestoken om maar een glimp van de vedetten te zien. HILTRUP Rinus Michels heeft gis termiddag bij de training van het Ne derlands elftal elke verslaggever die niet voor een Nederlands publiciteit»- orgaan werkt, van de training verwij derd. Daarna werden taktische varian ten bestudeerd en uitgeprobeerd voor de wedstrijd tegen Zweden. Rinus Michels zal overigens ten minste nog een keer naar Spanje moeten vlie gen tijdens het eindtoernooi in West- Duitsland. Maandag, de dag na Neder lands laatste poule-wedstrijd tegen Bulgarije, speelt Barcelona de tweede wedstrijd tegen Atletico Madrid (zon dag in Barcelona werd het 11) voor de halve finales van het Spaanse be kertoernooi. Michels: 'Gelukkig heeft Spanje die maandag een vrije dag wegens de her- denking van de dood van Johannes de Doper. Anders hadden wij op zondag moeten spelen, tegelijk dus met Ne- derland-Bulgarije. Dat zou veel moei lijkheden hebben gegeven.' Wellicht zal de supervisor ook op 29 juni nog eens naar het schiereiland moeten, in dien zijn ploeg zich plaatst voor de fi nale. Op die dag, de eerste wedstrijden voor de tweede eindronde in West- Duitsland zijn dan afgewerkt, wordt er niet om de wereldbeker gespeeld. NOTTINGHAM John Newcombe. niet al leen eerste geplaatst voor Wimbledon, maar ook met 9-2 favoriet bij de bookmakers en de Amerikaanse favotlet Stan Smith hebben in Nottingham hun eerste 'gras' ervaring van dit Jaar opgedaan. Belden hadden het moeilijk, Newcombe won slechts met uiterste moeite van Charles Passarell (9-7, 8-9. 8-8) en Stan Smith had eveneens moeilijkheden tegen de Amerikaan Bill Brown: 4-6, 8-8, 6-1. Verdere uitslagen van de tweede ronde van het met 40.000 pond gedoteerde toernooi: Jan Kodes (TsJ.sl.)-Syd Ball (Austr.) 6-4, 6-4, Adrlano Pannatta (It.)- Patrclo Cornejo (Ch) 7-5, 8-9, 8-6, Ille Nastase (Roem)-Cllff Rtchey (VS) w.o., Arthur Ashe (VS)-Hans-Jürgen Pohmann (W.D.ld) 6-4. 7-5, Metrevell (Rus)- Patrlck Prolsy (Fr) 6-3, 3-6, 6-3, Tweede ronde: Jim Connors (VS)-Jürgen Fassbender (W.Dld) 6-3, 7-5, Manuel Orantes (Sp)- Georges Goven (Fr) 3-6, 9-7, 6-3, Ille Nastase (Rocm.)-Dlck Crealy (Austr.) 6-3, 6-4, Milan Holecek (TsJ.sl)-BJbrn Borg (Zwed) 5-7, 6-3. 12-10. Ajacied beslist voor vrijdagavond HILTRUP Johnny Rep zal deze week beslissen of hij het aanbod van Anderlecht accepteert De zich zaterdag plotseling weer helemaal In de belangstelling spelende Ajacied heeft zijn contract met de Amster damse vereniging nog niet verlengd en weet dat er voor hem van meer dere kanten belangstelling bestaat Ook nog steeds van Real Madrid, dat voorzitter Don Santiago Bernabeu zelfs hoogstpersoonlijk bij Nederland- Uruguay op de tribunes in Hanno ver had zitten. Desondanks toch een beslissing op korte termijn voor Rep. Anderlecht heeft 'alternatieven' bij een niet doorgaan van een Rep-transfer en verwacht voor vrijdagavond uitsluit sel. Rep: 'Ik heb die aanbieding inderdaad gekregen. Een vorstelijk aanbod, waar ik zeker over zal na denken, ook al had ik me voorgeno men voor het einde van de .wereld kampioenschappen geen beslissing te nemen'. Rep is overigens na zijn twee tref fers een veelgevraagd man geworden voor de Internationale pers. Naast, natuurlijk, Johan Crnijff. IHJ onder ging alle vraaggesprekken opgewekt en groeide er zelfs onder. 'Het was,' zegt hij nog steeds, 'een geweldige wedstrijd. Wel hard en zelfs nu en dan gemeen. Maar we hebben ge wonnen. Nu kunnen we weer alles'. Na een voor hem en voor Ajax mislukt seizoen is Rep op het juiste moment weer teruggekomen. Een karaktertrek blijkbaar van de frêle rechterspits, die in meer zeer belang rijke wedstrijden tot imponerende verrichtingen kwam. 'Het seizoen is voorbij. Daaraan denk ik niet meer. Er Is nu maar één ding, dat is dit toernooi. Dat is alleen nog maar belangrijk. Dit kan weer alles goed maken'. Rep, dit seizoen meer dan eens verguisd bij Ajax, en door George Knobel dikwijls niet op de juiste waarde geschat, op weg naar de titel 'koningsschutter van het tiende wereldkampioenschap?' HIJ lacht eens. 'Dan moet ik er eerst nog een paar maken en dan moet ik ook altijd nog maar meedoen.' AUTO MUNCHEN Antoine Tassy, de trainer van Haiti, zal bij terugkeer ln zijn land van president 'Baby Doe* Duvalier een auto krijgen. De jonge president Is zo enthousiast geworden over de prestatie van zijn land tegen de Italianen (Haiti nam een voorsprong van 10, maar moest toch nog de eer aan de tegen stander laten) dat hij tot dit gebaar overging. ONUST SINDELFINGEN In het Argen tijnse kamp Is grote onrust ontstaan na de mededeling van trainer Cap, dat hij zijn team voor het treffen met de Italianen drastisch zal veran deren. Cap vreest namelijk voor zijn positie, die bij verlies tegen de 'Az- zuri' zeer wankel zal zijn. In de voorhoede zal de Europese topscorer Yazalde vrijwel zeker zijn rentree maken en op het middenveld zal Houseman worden opgesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11