worden )nderworpen aan vergunning v.d.wiel Opbouwwerk wil burger meer invloed geven Goede opkomst bij inenting rode hond cBuita]lands geld Agenda van Leiden Zoeterwouders ontraden vestiging van bedrijf Itf v.d.wiel 'Het Anker' in Hazerswoude moet vele functies krijgen musterring Leiden-Krefeld- Oxford partners Avondvierdaagse in Alphen een succes ichten warmonds kerk 100 jaar STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK i een onzer verslaggevers BIDEiN B. en W. zijn van mening, dtat aan de invoering van een vergunningenstelsel bij het in gebruiknemen van vreemdelingen- emsions niet langer valt te ontkomen. Bij het nu nog bestaande aanmeldingssysteem kan ieder zonder meer een pension gaan exploi- en sren. Wel moet men daarna bij de gemeente zich melden, die dan achteraf door het geven van aanwijzingen kan proberen te bereiken, 'are at de pensions aan de gestelde eisen gaan voldoen. eve! et het vergunningenstelsel is dat Daarom zal er worden gestreefd naar herziening van de bestaande verorde ning op de verblijfsgebouwen van de waarbij op sommige punten gebruik kan worden gemaakt van de model verordening. h'j i'ders geregeld. Een pension kan dan |5 in gebruik worden genomen, na- w> |t van gemeentewege hiervoor ver- inning is verleend. En dat gebeurt is is, als bij onderzoek is gebleken dat vaifen de eisen wordt voldaan. kuimdat bij strakke toepassing hiervan \Jntn6TTinC§ aanhuisvestingsmogelijkheid voor bui- nlandse werknemers in het gedrang hite,u komen, is destijds van die rege- ng afgezien. hel e nieuwe verordening met het ver- unningenstelsel zou aanvankelijk SP« orden geënt op de model-verorde- ing op de verblijfsgebouwen van d eurt ereniging van Nederlandse Gemeen- 1 n maar volledige invoering van deze 0 irordening is nog niet mogelijk. In elk geval zal de ingebruikneming van pensions voortaan afhankelijk worden gesteld van een vergunning van B. en W. Overigens vinden B. en W. het wel noodzakelijk de mogelijk heid open te laten om van een of meer eisen, al dan niet onder bepaal de voorwaarden en-of voor een bepaal de termijn, ontheffing te verlenen. Dit wil het gemeentebestuur vooral voor de bestaande pensions laten gel den. De huidige pensionshouders, zo vindt de gemeente, moeten in de gelegenheid worden gesteld een ver gunning aan te vragen en daartoe een jaar alsnog hun pensions aan te pas sen aan de eisen, die in de nieuwe verordening worden gesteld. Er kan dan alsnog een vergunning worden verleend Overigens vinden B. en W. dat met het vaststellen van een nieuwe ver- dening niet kan worden volstaan. Het ontheffingsbeleid ten aanzien van de wooneisen, dat voorlopig soepel ge hanteerd zal moeten worden, kan pas strakker worden gemaakt, als de huis vestingsmogelijkheden voor buiten landse werknemers zijn verbeterd. Er is wat dat betreft reeds een aanzet gegeven. Afbraak In de eerste plaats zijn in samenwer king met de Stichting Migrantencen tra de panden Morssingel 1 en 2 Ingericht voor de tijdelijke opvang van buitenlandse werknemers. Ook andere in eigendom van de gemeente zijnde panden en een aantal flats zullen wellicht hiervoor worden inge richt. Tenslotte liggen er plannen bij het ministerie om een aantal panden in de Groenesteeg te verwerven, af te breken en na nieuwbouw, met steun van rijk en gemeente te doen exploi teren door de stichting. Een pension aan de Groenesteeg. De pensions zullen, als de plannen doorgaan, worden afgebroken en na nieuwbouw zal er een aantal worden geëxploiteerd door de stichting Migrantencentrale Buitenlandse Werknemers. ADVERTENTIE kijkt in de poppetjes van uw ogen! Kijkt naar de kleur. Kijkt naar de lichtgevoeligheid. En gaat dèn pas naar z'n werkplaats. Om maatwerk te maken. Om u 'n vrolijke kijk op de wereld te geven, en er goed uit te zien! weet er het fijne van ...van brillen! Nieuwe Rijn 62 Leiden. (ADVERTENTIE) HAZERSWOUDE Het bestuur van de stichting Het Anker, dat de tot standkoming van een multifunctioneel centrum in de wijk Rhijnenburch voorbereidt, moet donderdagavond nu niet bepaald de indruk hebben gekre gen dat de gehele bevolking van de wijk bij de realisering van dit project betrokken wil worden. Immers, als er 25 Hazerswoudenaren present waren tijdens de hoorzitting in de raadszaal van het gemeentehuis, houdt het op... In het bestuur van Het Anker hebben drie vertegenwoordigers van de paro chie Michael-Bernardus zitting. En in tussen is het bestuur van het bisdom ermee akkoord gegaan dat de parochi- ie maximaal 600.000 in het multi- funtionele centrum zal investeren. Vast staat dan nu ook dat het cen trum voor diverse activiteiten zal worden gebruikt, maar dat de kerk diensten (in een zaal van ongeveer 350 zitplaatsen) er stééds zullen kun nen worden gehouden. De Hervormde Gemeente en de Gereformeerde kerk van Koudekerk aan den Rijn (die tevens leden telt in Hazerswoude-Rijn- dijk) hebben elk één plaats in het bestuur, maar hebben intussen hun ruimtelijke eisen op het gebruik van het centrum laten 'vallen'. Het Wit Gele Kruis, ook participant, neemt ook een plaats in het bestuur, evenals de gemeente Hazerswoude, die na de besluiten van Hervormde en Gereformeerde Kerken, zoals ge noemd, besloot tot participatie. Voorzitter J. Verlare deelde overigens duidelijk mee dat er nog diverse hoorzittingen zullen volgen, vooraleer kan worden gestart met de bouw van het centrum. Op papier staat er im mers nog niets; over geld beschikt het stichtingsbestuur ook nog niet. Wél heeft donderdag een eerste oriënte rend gesprek plaats gehad met een architect uit Amsterdam ('geheel vrij blijvend uiteraard', aldus voorzitter Verlare- Bestuurslid H Dekker attendeerde de belangstellenden er nog eens op; vele behoeften zijn bij het bestuur nog niet bekend. Vast staat wel, dat het centrum moet dienen voor zo'n 5000 inwoners en voldoen aan alle maat schappelijke behoeften. Het bestuur had al een lijstje; een grote zaal, een ontmoetingscentrum (suggestie uit de zaal; die moet altijd voor iedereen toegankelijk zijn, 'om er een biertje te drinken'), een of meer spreekka mers, een uitleenbibliotheek, een ruimte voor het kruiswek met moge lijkheden voor een groepspraktijk, ruimten voor de jeugd, en een uit vaartcentrum. Het stichtingsbestuur heeft niet de opdracht ook voor sportaccomodatie in het centrum te zorgen (er komt in Rhijnenburch t.z.t. een vergroot gymlokaal van 16 X 26 meter). Wél werd de suggestie aanvaard om te onderzoeken of deze gymzaal in de directe omgeving van het centrum kan worden gebouwd. LEIDEN B. em W. stellen de ge meenteraad voor, de contacten van Leiden met de gemeenten Krefeld (D) en Oxford (E) een officieel ka rakter te geven1. Er is, alldus B. en W., ailte aanleiding om de betrekkin gen met Krefeld en Oxford te verdie pen. Door een uitwisseling van oor konden zal te zijner tijd tot uitdruk king worden gebracht, dat tussen de partnersteden een hechte band is tot stand gekomen. Heit is de bedoeling, dat op. 3 oktober een groot aantal gasten uit deze steden in Leiden aan wezig zal zijn. exclusieve meubelen bij INTERIEURVERZORGING VERDUYN RIJNSBURG Rapenburg lb. tel. (01718)-13036. LEIDEN Vorige maand begon in Leiden een actie om zoveel mogelijk Leidse vrouwen en meisjes in te en ten tegen rode hond. Het gaat hier om een gezamenlijke actie van de G.G. en G.D. en alle Leidse huisart sen. Dè G.D. en G.D. heeft zich bij deze actie speciaal gericht op de hele jaar gang van 12-jarige meisjes in Leiden. Zij ontvingen alleen een oproep om te NIEUWE LEIDSE P AGENDA LEIDEN MAANDAG 17 JUNI Stadhuis, 7.30 uur gemeenteraadsvergade ring Schelpenkade 6, 8 uur afd. Leiden Natuur- hist. Ver. over een reis door Israël (met dia's). DINSDAG 18 JUNI Rapenburg 100, 8 uur: openbare vergadering afd. Leiden PPR. Stadhuis 7.30 uur: gemeenteraadsvergade ring. Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 uur spreekuur sociale raadsvrouw. WOENSDAG 19 Juni Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur spreekuur sociale raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur spreekuur sociale raadsvrouw. DONDERDAG 20 JUNI Gebouw speeltuinver. Ons Eiland Kortenaer- straat 7.30 afscheidsreceptie M. I. de Jonge, hoofd chr. school Oosterstraat. De Lakenhal 8.15 uur Ver. Oud-Leiden, lezing met dia's door A. M. Hulkenberg over de ruïne van Dever, bouw en herstel. Stadhuis 6 tot 8 uur spreekuur soc. raads- ZATERDAG 22 JUNI Burchtrotonde en Hooglandse Kerk 7.15 uur: festivalconcert Werkmans Wilskracht, Con cordia, De Burcht, Leidse koren en solisten. APOTHEKEN KEGIO LEIDEN Apotheken in regio Leiden, De dienst van de apotheken in de regio Leiden wordt van vrijdag 14 juni tot 21 juni waargenomen door de Zuider apotheek. Lammenschansweg Leiden, en de apotheek Van Breest Samal- lenburg te Leiderdorp. Tevens op zat. tot 1 uur door de apotheek Voorschoten en de Oegstgeester apotheek Wilhelminapark. Diaconessenhuis: le kl. dagelijks van 11.00- 12.00 uur van 15.45-16.30 uur en 18.30-19.30 uur. 2e en 3e kl. dag 15.45-16.30 uur en 18 30-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00-19.00 uur alleen voor ouders zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. St. Elisabeth-ziekenhuis klasseafdellngen. Volwassenen dag. van 11.15-12.00 uur van 14- 14.45 uur en van 18.45-19.45 uur: kraamafde- ling dag. van 11.15-12 uur (alleen voor echtgen.) van 15-16 uur en van 18.45-19 45 uur: kinderafdeling dag. van 15-18.30 uur: 3e klasse dag. van 14-14.45 uur en van 18 45- 19.45 uur. Kraamafdeling dag. van 15-16 uur en van 18.45-19.45 uur. kinderafdeling dag. van 15-18.30 uur. Endegeest, dinsdag en vrijdag 13-14 30 uur. eerste klasse de gehele dag Annakliniek klasse afdeling van 11U0-12U(| uur, van 13.30-15.30, van 19.00-20.00 uur. derde klasse van 13.30-14.30 uur, van 18.30- 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woens dagavond van 18.30-19.30 uur. Academisch Ziekenhuis, voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: elke dag 15.00-16.00 uur. 18.30-20.00 uur. Voor de prematurenafdeling gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ouders): maandag tot en met vrijdag 18.30-18.45 uur, Zaterdag en zondag 15.30-15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernsti ge patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan. kan de hoofdverpleegster hiervoor speciale kaarten verstrekken ALPHEN AAN DEN KUN Rijnoord: le en 2e klas 11-11.30 uur. 13.30- 14.15 uur en 18 30-19.30 uur 3e klas- 13.30- 14.15 en 18 30-19 3» uur Kraam'ardeling 13 30- 14 15 uur alleen vuur echtgenoten 19-20 uur. Kinderafdeling 15-15.30 uur alleen voor ou ders 18-18 30 uur. worden ingeënt. Ongeveer 700 meis jes, dat is 85 proc. van de opgeroepen groep, gaven hieraan gehoor. Over dit hoge percentage zijn de organisatoren zeer tevreden. Het is de bedoeling om voortaan elk jaar een nieuwe jaargang van 12- jarige meisjes op te roepen voor een inenting, dus in 1975 de in 1963 geboren groep meisjes. De via de gezamenlijke huisartsen gevoerde campagne was in eerste in stantie gericht op vrouwen van 18 jaar en ouder. Om enige spreiding van de aantallen inentingen te ver krijgen, was aan deze groep verzocht zich voor een intenting te melden in de maand, waarin zij jarig waren. Deze opzet is althans in mei geslaagd, zo goed, dat de huisartsen hebben besloten ook de groep meisjes tussen 12 en 18 jaar desgewenst in te enten tegen rode hond. De verwachting bestaat dat, als de actie via de huisartsen in het huidige tempo voortgaat, tegen het eind van het jaar pl. 4000 meisjes en vrouwen boven 12 jaar zijn ingeënt. De volgende punten blijven voor een inenting tegen rode hond van belang; alle vrouwen en meisjes boven 12 jaar kunnen bij hun huisarts terecht voor een inenting, belangstellenden wordt verzocht zich te melden in de maand waarin men jarig is; de inenting mag niet worden toegepast bij zwangeren; de eerste drie maanden na de inen ting mag men niet in verwachting raken; de kosten van de inenting bedragen 15. en moeten door de patiënt zelf worden betaald: de zie kenfondsen vergoeden deze kosten niet; men dient bij voorkeur een inentingsboekje mee te nemen; als dat er niet is, zorgt de huisarts voor een schri f tel ijik i n e nt in gsb ewij s ALPHEN AAN DEN RIJN De 17e Avondvierdaagse van Alphen is weer een succes geworden. 1531 wandelaars, ruim 300 meer dan vórig jaar, start ten dinsdagavond om een afstand van 10 of 15 km per avond af te leggen. Woensdagavond waren er 12 uitvallers en donderdagavond slechts drie, zodat vrijdagavond tijdens de glorieuze in tocht toch ruim 1500 meest jongere lopers eze Avondvierdaagse hadden voltooid. De laatste tocht ging dwars door het centrum waardoor nog meer belang stellenden dan vorig jaar van het schouwspel genoten. Medewerking verleenden het muziekkops Crescendo te Alphen. het Alphens Majoretten Peloton, de Katholieke Leidse Harmo niekapel en Arti et Religioni uit Ter Aar. De heer P. Woordes, secretaris van de organiserende Wandelkring Leiden, hoopt dat de volgende Avondvierdaag se met wat minder problemen ver loopt dan deze. Een week voordat de wandelmanifestatie begon waren er moeilijkheden wat betreft de beveili ging van de verkeerspunten, of deze nu door de politie dan wel door eigen controleurs moest worden uitgevoerd. F- ehori OVERLEDEN. Jan Nagtegaal. 67 Jaar. Op- penlicimstraat 63 Lelden. Dienst dinsdag 10.30 uur in aula van Rhljnhof. waarna begrafenis. Adrlana Kranendonk, huize Vreewijk Lelden, 90 Jaar. Crematie maandag 2.30 uur te Westcrveld. Cornelis Nap. 63 Jaar, Alexanderstraat 4 Leiden. Rouwdienst dinsdag 12.15 uur In aula Rhljnhof, waarna begrafenis. Hendrik Vergunst, 64 Jaar. Slulsweg lln Katwijk aan Zee. Rouwdienst maandag 1.45 uur In taerv. kerkelijk centrum Voorstraat, waarna begrafenis omslr. 2.30 uur op Duin- rust Parklaan. Barend Knol. 61 jaar. De Genestetstraat 106a Lelden. Begrnfenis maandag 12 uur op Rhljnhof. LEIDEN In een nota over 'Samenlevensopbouw op wijk- en buurt-niveau, opgesteld door de Welzij ns- raad, wordt als middel om tot meer aktieve betrokkenheid van de bevolking bij haar eigen woon- en leef wereld te komen, de niet-politieke weg voorgegaan. Aktie- en wijkcomité's zijn hiertoe meer geschikt dan door buurtverkiezingen tot stand gekomen wijkraden, aldus de nota. WARMOND Op 5 juli zal het honderd jaar geleden zijn, dat de hervormde kerk te Warmond in gebruik werd genomen. Deze dienst werd geleid door ds. N. Osti. Tot die tijd kerkte de herv. gemeente in het herstelde koor van de oude Matthiaskerk, nu de ruïne bij de oude toren. Voor de bouw van de nieuwe kerk was 25.000 nodig. Aannemer was de heer A. Tegelaar. In verband met de vakantie is de herdenking van het 100-jarig bestaan van de kerk verschoven naar het weekeinde van 21 en 22 september. Er wordt o.m. een tentoonstelling gehouden van huisvlljt-voorwerpen met betrekking tot de kerk; schilderijen, tekeningen, foto's, handwerken enz. (ADVERTENTIE) Maak het u gemakkelijk, alle geldzaken aan één adres ook voor Deze nota wil slechts een eerst en zeer voorlopig antwoord geven op een adviesaanvraag van B. en W. over doelstellingen, methoden en wense lijkheid van het opbouwwerk. De dis cussienota is vooral bedoeld om bij welzijnswerkers (Jeugdwerkers, leden van wijkcomité's, maatschappelijk werkers enz) en bij de burgerij in het algemeen de discussie op gang te brengen over het opbouwwerk in Lei den. Die discussie zal nog voor het eind van het jaar, moeten resulteren in een gemeenschappelijk advies aan de gemeente. Elke Leidse burger wordt uitgenodigd zijn commentaar op de nota te geven. De nota kan dan ook gratis worden opgehaald bij de Welzijnsraad. Stationweg 28. Het stuk is voor de gewone burger overigens vrij ontoegankelijk en staat stijf van moeilijke woorden, zodat die uitnodiging van betrekkelijk weinig werkelijkheidszin getuigt, maar niette min wilen we het graag terkennisne ming aanbevelen omdat de Inhoud belangwekkend genoeg is. Wat is eigenlijk opbouwwerk? Het is aldus de nota een techniek, die be oogt de bevolking het gereedschap aan te reiken om zelf aktief verande ring aan te brengen in de directe situatie in de buurt. Het gaat hier dus eigenlijk om vergroting van het bewustzijn van de burger over zijn eigen omstandigheden en om het stre ven de burger zijn (woon; werk- en leven) zaak ook in eigen hand te laten nemen. De burgerij moet niet langer de gemeente maar laten bestu ren. Dit is te meer nodig omdat het vertrouwen van de burgers in de gemeente vrij klein is en zij vaak vervreemd zijn van het ingewikkelde gemeentelijke apparaat. Vroeger was het opbouwwerk meer gericht op wat men noemde de ver heffing van achtergestelde gebieden en groepen en de aanpassing daarvan. Men kan dan denken aan groepen als woonwagenbewoners en krotbewoners en gebieden als het Noorden van ons land, of oude stadsbuurten. Deze doel stelling wordt echter niet langer aan gehangen. Tegenwoordig gaat het bij het opbouwwerk om de activering van alle burgers. Nu kan men die vergroting van in vloed proberen te bereiken via door verkiezingen gekozen buurtraden maar daar zien de opstellers van de nota niet zoveel in. Immers, voor de meer belangrijke besLuiten blijft de gemeenteraad de beslissende instantie en zo'n wijkraad is betrekkelijk mach teloos. Verder wordt er bij de wijk- verkiezingen toch weer uitgegaan van de traditionele politieke partijen, die doordaans bijzonder weinig gericht zijn op de wijk en weinig vertrouwen genieten. Via wijkraden wordt er bo vendien weer een nieuwe bestuurslaag geschapen, wat het verschijnsel van de bureaucratie doet toenemen. De nota geeft daarom de voorkeur aan het werk van aktie- en wijkcomi té's. die zich over concrete problemen buigen, die de burger direct aangaan. De initiatieven van groepen van bur gers. die zich rond bepaalde proble men in de wijk groeperen kunnen dan worden begeleid en gestimuleerd door opbouwwerkers, die deze begelei ding beroepsmatig aanpakken. De organisatorische vorm, waarin de ze begeleiding door opbouwwerkers het best gegoten zou kunnen worden is een belangrijk discussiepunt in de nota. Er worden vijf alternatieven opgesomd. De eerste mogelijkheid bestaat in het aanhaken van opbouwwerkers aan be staande instellingen voor sociaal-cul tureel werk zoals jeugd- en maat schappelijk werk. De opbouwwerker is in deze opzet verantwoording ver schuldigd aan deze instelling, en hij zal zijn werk nauw moeten laten aan sluiten bij de soms anderes soortige aktiviteiten van deze instelling. Een andere mogelijkheid bestaat in het werken van de opbouwwerker vanuit een centrale stedelijke instel ling voor opbouwwerk, die vanuit een centrale regie en planning werkers naar de wijk stuurt. Voor dit alterna tief bestaat weinig enthousiasme bij de opstellers van de nota. Zij zien veel meer in het scheppen van een zogenaamde pool van op bouwwerkers, een rechtspersoonlijk heid bezittend orgaan, dat de werkers een vaste rechtspositie garandeert maar toch een soepele projektgebon- den inzet van hen mogelijk maakt. De burgers kunnen hen dus als het ware naar huis sturen zodra ze overbodig zijn geworden. Het vierde alternatief laat de opbouw werkers aanhaken aan projecten, die voor een beperkte tijd zijn opgezet en alleen tijdelijk worden gesubsidieerd. Soepele inzet is dan ook mogelijk maar een veilige rechtpositie is min der goed geregeld. Het laatste laternatief laat de organi satorische vormgeving van het op bouwwerk geheel afhangen vn de om standigheden en de aard van het ter hand genomen initiatief. Kombinatie van mogelijkheden is na tuurlijk ook mogelijk. Welk 'alterna-, tief uiteindelijk zal worden gekomzen' hangt af van de discussie de komende maanden en het op grond daarvan te nemen besluit van de gemeenteraad. LEIDEN Het bruidspaar L. van den Broek-H. de Zoete, dat gistermiddag na het stadhuis naar de Marekcrk ging om zijn huwelijk te laten inzegenen, kreeg bij de kerk een bijzonder escorte in de vorm van een groep kleuters en een stal paarden. Ze waren er vooral ter ere van mej. De Zoete, die kleuteronder wijzeres is te Sassenlieim (bij de Kinderkorf) en ook lid is van een rulter- vereniging. ZOETERWOUDE Prof. dr. H. L. Booij, hoogleraar medische chemie te Leiden, dr. W. T. Raudenbusch, werk zaam bij het Kon. Shell Laboratorium te Delft, drs. E. Marani. werkzaam bij het laboratorium voor neuro-anatomie te Leiden, F R de Winter, journalist, en A J Baars, student biochemie, allen wonend te Zoeterwoude, hebben B. en W. van Zoeterwoude een brief geschreven naar aanleiding van de aanvraag van een vergunning krach tens de Hinderwet door de handels- maatsshappij Vos en Co. BV te Den Haag die het plan heeft een vestiging te realiseren in het Zoeterwoudse in dustriegebied De Grote Polder. In een bijlage laten de opstellers van de brief enige stoffen uit het leve ringsprogramma van deze handelsmaat schappij- een chemisch bedrijf- de re vue passeren. Het lijkt hun in hoge mate onverantwoord, een dergelijk be drijf toestemming tot vestiging en tot bedrijfsuitoefening te gever in de omgeving van een kleuterschool en van de woonwijk Hoge Rijndijk. Dit klemt temeer omdat bij deze firma een combinatie van uiterst brandbare en giftige stoffen aanwezig is. Een simpele brand kan de afschuwelijkste gevolgen hebben- In geval van toestemming adviseren de ondertekenaars het gemeentebe stuur het bedrijf zo ver mogelijk van kleuterschool en woonwijk te plaat sen. De volgende voorwaarden zijn dan nodig; 1 Verbod van opslag van giftige che micaliën en van chemicaliën die bij brand giftige gassen kunnen opleve ren; 2 Bescherming van het bedrijf tegen baldadigheid door een bijzonder degelijke afrastering; 3 Zeer geregel de, dag- en nachtbewaking van het bedrijf; 4 Werkzaamheden moeten ge schieden onder voortdurend toezicht van geschoold en gediplomeerd perso neel; 5 De firma moet regelmatig een lijst overleggen van de hoeveelheden en de aard van de opgeslagen chemi caliën. Deze lijst wordt door de ge meente aan een deskundige commissie ter beoordeling voorgelegd; 6 De ge meente drage zorg voor voortdurende, deskundige steekproefgewijze en on- daangekondigde controle op de nale ving van de vergunningsvoorwaarden en bestaande of nieuwe wetten, be sluiten, en verordeningen; 7 In ver band met het brandgevaar moet de gemeente zodanige maatregelen ne men, dat het bedrijf door de brand weer zo snel mogelijk bereikt kan wor den; 8 De gemeente drage zorg voor een adequate controle op de naleving van de voorschriften inzake vervoer van gevaarlijke stoffen. De heren De Winter en Baars hebben de brief mede namens de actiegroep 'Stop gifgevaar* ondertekend. 1 lOU'ff/Ki^iAiBCTlET ZATERDAG 15 JUNI 1974 an exploitatie - zonder - meer komt een eind STAD EN REGIO L3

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3