Herziening geldstelsel staat in Washington opnieuw ter discussie "Bezig bedrijf .I.A.M. Grote stroppen drukten winst Nederhorst sterk Engelse Bowater-groep naar Amsterdamse beurs Comité van Twintig set sich aan de hete hangijzers Beurssluiting in West-Duitsland Afzetproblemen bij pantykousen duren nog voort Belang Saoedi-Arabië in Aramco vergroot part-time typiste/ adm. medewerkster B.V. LIAM Speciale trekkingsrechten Jumbo-veerschip in de vaart Giro exposeert werk van rekeninghouders Zeehavengeld Meer vraag naar havenarbeiders Tarieven luchthaven in fasen omhoog Rotterdamse delegatie naar Amerika NEWYORK FLAUW ]'ROt:W/KWARTET WOENSDAG 12 JUNI 1974 FINANCIëN/ECONOMIE AMSTERDAM De ministers van twintig landen, die door de 126 bij het Internationale Monetaire Fonds (IMF) aangesloten landen belast zijn met het voorbereiden van een nieuw internationaal geldstel sel, komen vandaag en morgen in Washington bijeen. Zij moeten dan de balans opmaken van het tot nu toe verrichte werk en proberen overeenstemming te bereiken over enkele hete hangijzers. Enkele van de kwesties die nog moe iten worden opgelost zijn de volgende: Dms m; nd( (Bij Hoe vast moeten 'de vaste maar aanpasbare' pariteiten (wisselkoersver houdingen) eigenlijk zijn. Moet de waarde van de verschil lende munten nu al in nieuwe pari teiten worden vastgelegd? Verdient het de voorkeur om het stelsel van 'zwevende munten' te handhaven en zelfs te veralgemenen, en zo ja, wat moeten dan de spelre gels zijn om een totale chaos te voorkomen? ;In de 'Groep van Twintig' lijkt men 'momenteel het meest te voelen voor 'n gematigd of beheerst zweven, waar bij geprobeerd moet worden door een beperkte interventie op de valuta markt en de scherpe pieken van de koersschommelingen te voorkomen. Het optreden van de overheid moet in zo'n geval de lijn volgen van de ontwikkeling, die een bepaalde munt op een bepaald moment doormaakt en de overheid zou er voor moeten zor gen dat kapitaalbewegingen worden af bakt in plaats van versterkt. Trekkingsrechten Belangrijke hulpmiddelen bij het in ternationale betalingsverkeer zijn de speciale trekkingsrechten (SDR's), die het goud als de spil van het nieuwe wereldgeldstelsel zullen vervangen. Men schijnt het er nagenoeg over eens zijn dat deze SDR's uitgedrukt moeten'worden in een eenheid, die is samengesteld uit de munten van de 16 landen, die één procent of meer van de wereldhandel vertegenwoordi gen. Over de rente die deze SDR's moeten opbrengen is men het nog niet eens kunnen worden. De Verenigde Staten schijnen van mening te zijn. dat 1.5 procent meer dan genoeg is. Wordt de rentevoet hoger gesteld dan zullen, aldus de VS, de centrale banken geneigd zijn SDR's vast te houden waarvoor hun functie als betaalmiddel de mist in gaat. De ontwikkelingslan den staan in dit opzicht aan de kant van Amerika, omdat zij bang zijn de (rente-)kosten niet te kunnen opbren gen. De Europese landen en Japan daaren tegen vinden, dat de rente redelijk hoog moet zijn omdat de SDR's anders niet als betaalmiddel zullen worden aanvaard. Men zal dan blijven eisen dat schulden in (bijvoorbeeld) dollars worden voldaan, aldus redene ren deze landen. Bezwaar De ontwikkelingslanden hebben be zwaar tegen de manier waarop SDR's worden toegekend. Normaal kan ieder land aanspraak maken op een hoeveel heid SDR's die overeenstemt met de stortingen die het bij het IMF heeft gedaan. Worden er nieuwe trekkings rechten uitgegeven dan betekent dat, dat 75 procent daarvan naar de rijke en 25 procent naar de arme landen gaat. De arme landen achten dit niet juist. Het zal de landen uit de Derde Wereld overigens een zorg zijn of ze nu goud krijgen, of speciale trek kingsrechten of dollars, als er maar hulp komt Bij de toekenning van de SDR's mag men volgens de arme landen niet langer uitsluitend rekening houden met het kapitaal dat bij het IMF is gestort. Er moet ook rekening worden gehouden met de behoefte die een bepaald land aan geld heeft. Het zou moeten komen tot een scort sociale herverdeling van de internationale monetaire middelen, aldus deze landen. In Washington zal ook over het goud worden gesproken, maar tot concrete besluiten zal dit gesprek nog niet leiden. Sinds 'Zeist', waar de minis ters van financiën van de EG-landen over de rol van het goud spraken, is men over dit onderwerp op alle ni veaus in de wereld gaan nadenken. De grote moeilijkheid is dat men zich van goud wil blijven bedienen om schulden te voldoen, maar tegelijker tijd de rol van het goud als betaal middel wil afzwakken en het op den duur herleiden tct een eenvoudige, zij het wel kostbare grondstof. ut m Borsumij Wehry: minstens gelijk resultaat in 1974 DEN HAAG Rekening houdend met het bereikte resultaat over het eerste kwartaal, dat iets hoger lag dan in dezelfde periode van 1973, de grote spreiding en de gang van zaken bij de diverse vestigingen verwacht de raad van bestuur van Borsumij Wehry (in ternationale handel) dat het resultaat van 1974 dan van vorig jaar minstens zal evenaren. De omzet steeg in 1973 van 396 min tot 455 min en de ïii- nettowinst van 5,2 min tot 5,9 min. 'Hoewel wij niet ontevreden zijn mqt een 14 pet hogere netto-winst, moeten RSB wij ons wel realiseren dat een groot rigi gedeelte van deze winsttoeneming in uter werkelijkheid een inflatie- of schijn- winst is.' Zo wordt opgemerkt, dat deze schijnwinsten fiscaal even zwaar belast worden als gezonde, wezenlijke winsten is economisch bezien voor het resbedrijfsleven een duidelijk irreële ex tra kostenpost, die op de duur fnui- \Tiei kend zal worden. Relatief gezien droe gen het Verre Oosten en Amerika meer dan hun steentje bij tot bet resultaat over 1973. zwi irdi; JC-- J5 nas re Inkoopcombinatie 'Nederland' verwacht gunstiger omzet "\T| AMSTERDAM Inkoopcombinatie 'Nederland' zag Kkar omzet in 1973 met 2,9 pet stijgen van 383 min tot 394 min. Een betrekkelijk geringe -zrrl stijging als gevol g van de stagnatie van de consumptieve bestedingen. De individuele leden behaalden een pp- middelde omzetstijging van 8 pet. Tabak Philips leed verlies in 1973 VELDHOVEN Tabaksindustrie v.h. ,n Gebr. Philips heeft in 1973 een nega- 'H lief resultaat -geboekt van 409.000 Stegen een positief saldo in 1972 van 729.000. Er werd een belang van rkie ruim 26 pet genomen in Ned. Bontwe- P! verij in Enschede. Door de daling van P' de beurskoersen werd hierop een be itst langrijke afboeking noodzakelijk, die I. het grote verlies over 1973 in hoofd zaak Verklaart. Het Philips-bestuur vertrouwt erop, dat de situatie zich zodanig zal ontwikkelen, dat het ver hes binnen afzienbare tijd teniet zal kunnen worden gedaan. rende de gehele looptijd der lening niet toegestaan. Opneming van de lening in de beurs noteringen van Amsterdam en Rotter dam wordt aangevraagd. Halfjaarwinst Heineken bleef onveranderd AMSTERDAM De nettowinst van Heineken heeft in de periode van 1 oktober 1973 tot en met 31 maart 1974 ƒ30.3 min. bedragen tegen 30,2 min. in de overeenkomstige periode van het vorige boekjaar. Er zijn in het eerste halfjaar van 1973-1974 geen nagekomen dividenden van al geconsolideerde deelnemingen ontvangen. In het vorige halfjaarover zicht was hiervoor ƒ200.000 verant woord. De verkopen ontwikkelen zich over eenkomstig de verwachtingen. De to tale inkomsten gingen omhoog van 621.9 min. tot 720.3 min. Heineken meent, dat ook voor de rest van het boekjaar de al eerder uitgesproken ven achting geldt, dat het winstpeil van het verslagjaar 1972-1973 gehand haafd zal kunnen worden. Kluwer en Erven Tyl praten over Hilarius DEVENTER Gedurende een twaalftal jaren zijn Kluwer in Deven ter en Kon. Drukkerij en Uitgeverij van de Erven J. J. Tijl in Zwolle gezamelijk houders van het gehele aandelenpakket van Hilarius' Couran- tenbedrijf in Almelo. Om de slagvaar digheid bij de bedrijfsvoering in Al melo te vergroten zijn Tijl en Kluwer belde van oordeel, dat het de voor keur verdient het gehele aandelenpak ket óf bij Kluwer óf bij Tijl in een hand te brengen. De twee maatschap pijen zijn daartoe besprekingen be gonnen. FRANKFORT Morgen blijven de Duitse beurzen wegeas Sacrementsdag gesloten. Maandag 17 Juni zijn de beurzen dicht wegens de Dag van de Duitse eenheid. EMMEN Hoewel de laatste weken van een lichte verbetering sprake is waarschijnlijk door de seizoenwis seling blijven de afzetmoeilijkhe- den van pantykousenindustrie Danlon Hin in Emmen onverminderd voort duren. De moeilijkheden zijn voornamelijk het gevolg van importen uit Italië, Frankrijk en Israël, tegen prijzen die 20 tot 30 pet. beneden de kostprijs Van de Nederlandse industrie liggen. De invoer in ons land van panty's heeft ïn 1973 iets meer dan de helft bedragen van de consumptie in ons land, terwijl de uitvoer is teruggelo pen met- ongeveer 25 pet. In de eerste maanden van 1974 is er door de oliecrisis een verhoogde afzet geweest, die tot een tijdelijke verminderde voorraad leidden bij de industrie. Daar stond tegenover een angst psychose bij de inkopers en de handel, die grote partijen uit de goedkope landen kochten. Om de continuïteit van Danlon en daarmee de werkgelegenheid niet in gevaar te brengen, is uitvoerig over leg gaande binnen het bedrijf en met de vakbonden. Er is een commissie gevormd van neutrale externe deskun digen die de verschillende aspecten zullen bestuderen. Ook is er intensief contact op bedrijfstak-niveau, alsmede overleg op regeringsniveau. NEW YORK Saoedi-Arabië en de Arabien American Oil Company (A- RAMCO) hebben een overeenkomst gesloten die bepaalt dat het aandeel van Saoedi-Arabië in de concessierech ten van de maatschappij aldaar wordt vergroot van 25 tot 60 procent. Het is niet bekend hoeveel de Saoedi's voor de vergroting van hun belang in ARAMCO gaan betalen. Saoedi-Arabië verkeeg een belang van 25 procent in de werkzaamheden van ARAMCO in het land door middel van de overeenkomst van 20 december 1972. ARAMCO is een onderneming, die in handen is. van Standard Oil of California. Texaco, Exxon en Mobil Oil. Zij is de grootste oliemaatschap pij ter wereld en levert 96 procent van de olieproduktie in Saoedi-Arabië ter grootte van ongeveer 9 miljoen barrel (van 159 liter) per dag. beperkte handlichting |'i beschikking van de kanton- echler te Leiden van 5 juni is aan Cornells de Mooy, JblMmenhandelaar, wonende te BIÏ Bijnsburg, Dahliastraat 6, gebo- er> 4 maart 1954, beperkte hand- 'ehting verleend strekkende het ln vennootschapsverband 'itoefenen van een groothandel bloemen, planten, bloemlste- Uartikelen en aanverwante ar- 'kelen. S. PASMA, notaris. vraagt voor de BOEKHOUDAFDELING (voor halve dagen). Het werk omvat: het typen van uitgaande fakturen, alsmede administratieve werkzaamheden t.b.v. de debiteurenadministratie. Geïnteresseerden in deze funktie gelieven zich schriftelijk of mondeling te wenden tot: VONDELLAAN 45 LEIDEN Tel. 01710-69303, toestel 16. Er is in het algemeen weinig kans dat de transacties van een land met het buitenland volle dig in evenwicht zijn. De beta lingsbalans, die zowel een lo pende (goederen- en diensten verkeer, giften) als een kapi taalrekening (investeringen, kredieten) orivat, zal in b ijna alle gevallen een overschot of een tekort te zien geven. Een overschot brengt een verhoging met zich van de voorraden in ternationale betalingsmiddelen (ook wel 'internationale liquidi teiten' genaamd). Een tekort heeft het tegengestelde tot ge volg. Er bestaan vier soorten interna tionale betalingsmiddelen: de oude bekenden goud en devie zen (buitenlands geld); de sinds 1945 ingevoerde vorderingen op het IMF, die automatisch in geld kunnen worden omgezet; en 9iinds kort de bijzondere trekkingsrechten, soms 'papier goud' genoemd. Over deze laat ste soort zal het in Washington voornamelijk gaan. Bepaald zal dan moeten worden welke rol het zal spelen, welke waarden het zal hebben en hoe dit 'pa piergoud' zal worden verdeeld over de landen die aan het IMF deelnemen. Wereldhandel SDR's zijn trekkingsrechten, waarvan de 126 lidstaten van het IMF gebruik kunnen maken om tekort©) 'aan deviezen voor betalingen aan het buitenland aan te vullen. Ze zijn destijds door het IMF geschapen om de wereldvoorraad aan betaalmid delen aan te vullen, zodat de wereldhandel zich beter kon ontplooien. Het SDR-systeem, een 'uitvindig' van de Neder landse econoom dr. J. J. Po lak, werkt als volgt: Wanneer daar behoefte is, be paalt 'het IMF een totaalbedrag aan nieuw uit te geven SDR's Ieder lid krijgt daarvan een deel toegewezen. Wanneer nu een land een tekort heeft aan dollars (nog altijd het belang rijkste internationale betaal middel. ofschoon het vertrou wen erin de laatste tijd behoor lijk tanende is) dan kan het aan het IMF melden dat het gebruik wil maken van de aan haar toegewezen SDR's. Het IMF komt dan in actie door naar landen te gaan zoeken met een overschot aan dollars. Het vraagt die landen dan deze dol lar-overschotten te leveren aan het land met tekorten in ruil voor SDR's. De waarde van een SDR werd bij de oprichting van het stelsel (in 1969) gelijkge steld aan één dollar, die toen ƒ3.60 waard was en nu onge veer 2,60. ROTTERDAM De rederij Noordzee Veerdiensten /North Sea Ferries) heeft het eerste van twee jum bo-veerschepen, de Norland ,12.500'brt.) in dienst gesteld. Dit zgn. roll-on-roll-of-schip heeft een capaci teit van 1244 passagiers, 250 personenauto's en 90 vrachteenheden van gemiddeld 12 meter lengte. Het behoort daarmee tot de grootste ter wereld in zijn klasse. In november van dit jaar' zal Noordzee Veer diensten een zusterschip van de Norland in de vaart brengen. AMSTERDAM De gemeentegiro zal in de toekomst in het Amstelpark het voormalige floriadepark in de hoofdstad tentoonstellingen inrich ten, waar in hoofdzaak rekeninghou ders hun werk of verzamelingen to nen. Als eerste is in een van de oude Floriadenpaviljoens, nu. 'Het Pavil joen', een overzichtsexpositie geopend van de Amsterdamse schilder en gra ficus Albert Klijn, van wie schilderij en, gouaches en monotypes zijn te zien. Met vele andere instellingen en be drijven had ook de gemeentegiro tij dens de Floriade in 1972 in het park een paviljoen ingericht, waarin voor lichting werd gegeven. Deze activitei ten waren dermate succesvol, dat be sloten werd het sterk aan Amsterdam gebonden girobedrijf een extra dimen sie te geven. Daarom is een van de paviljoens gehandhaafd en zodanig aangepast dat er geregeld tentoonstel lingen in kunnen worden ingericht, niet alleen door de gemeentegiro, maar ook door alle andere diensten en bedrijven van de gemeente Am sterdam. Albert Klijn, die onder meer heeft meegewerkt aan het interieur van het Scheepvaarthuis in de hoofdstad, heeft in de jaren twintig het gemeentegiro- merk ontworpen, een embleem, dat de tand des tijds heeft weerstaan en nog steeds wordt gebruikt. Weinig steun voor werk in Midden-Oosten GOUDA Bij een van 1201 min tot 1159 min gestegen omzet heeft Nederhorst United (bouw) in 1973 slechts een nettowinst van 124.000 behaald tegen 8,1 min in 1972. Als oorzaken voor deze slechte gang van zaken noemt het bestuur een aantal omvangrijke stroppen. Toenemende belangen op vasteland AMSTERDAM Met ingang van 20 juni a.s. zullen ter beurze van Amsterdam worden verhandeld continental depositary receipts (CDR's) aan toonder, elk vertegenwoordigende 50 gewone aandelen van nominaal 1 elk in The Bowater Corp tDe eerste koers zal worden vastge steld op basis van de notering van de gewone aandelen Bowater aan de Lon- dense beurs dd. 20 juni. De slotnote- ring van deze aandelen bedroeg op 6 juni 150 pence, hetgeen overeenkomt met een koerswaarde Amsterdamse usance van een CDR van 493. Het Engelse Bowater-concern, van oorsprong één van 's werelds voor naamste papierfabrikanten, heeft zich in de periode 19701972 ontwikkeld tot een sterk gediversificeerd interna tionaal concern. Bowater is nu houd stermaatschappij van een internatio nale groep van ondernemingen, welke zich bezighouden met de vervaardi ging van papier en andere produkten, handel, scheepvaart en wegvervoer, met tevens belangen in het bankbe drijf en de financiële dienstverlening. Van de winst is thans 1/3 afkomstig uit het Ver. Koninkrijk, 1/3 uit de DORDRECHT In de gemeenten Rotterd am ,Sch iedam, VI aardiingen Maassluis en Dordt wordt het zeeha vengebied geheven naar uniforme ta rieven. B. en w. hebben na overleg met de andere deelnemers aan de unificatie-regeling besloten de raad voor te stellen de tarieven havengeld zeevaartuigen met 25% te verhogen, gezien de sterke stijging van het alge mene prijspeil. Van deze tariefswijzi- ging mag voor dit jaar een hogere opbrengst van 35.000 a 40.000 worden verwacht en met ingang van 1975 van circa 180.000 per jaar. Ver. Staten en 1/3 uit de rest van de wereld. Het jaar 1973 was er één van sterke organisatorische groei in verband met het samengaan van twee nogal sterk van elkaar verschillende bedrijven (Bowater en Ralli) tot een krachtige internationale combinatie, die in staat is 1974 met vertrouwen tegemoet te zien. In Nederland heeft. Bowater een belang van 71% in AmAs. De dochter maatschappijen van AmAs houden zich bezig met de handel in papier, verpakkingsmaterialen en machines, alsmede de produktie van caravans en aanverwante vrijetijdsartikelen. De belangrijke en toenemende belangen van Bowater op het Europese vaste land is één van de redenen, waarom beursnotering is aangevraagd. Zo werd eeo groot verlies geleden op een funderingswerk in Nigeria. Ver der waren er moeilijkheden bij de uitvoering van een utiliteits- en een woningbouwproject in West-Duitsland en was er een overwacht extra-verlies bij de Nederlandse Constructiebedrij ven en Machinefabrieken (NCM- Delft). In het algemeen was 1973 voor Neder horst een jaar van onzekerheden en sterk wisselende economische situa ties. De conjunctuur in de bedrijfstak was over het algemeen terughoudend, hetgeen in enkele sectoren tot onder bezetting en zeer sterke druk op de prijzen leidde. Nederhorst ontplooide veel aanloopac tiviteiten in het Midden-Oosten om daar het arbeidsterrein te verruimen. Alle kosten die hieruit voortvloeiden zijn afgeboekt. Hoewel de resultaten van de aanloopactiviteiten langzaam aan zichtbaar worden/ vreest het be stuur dat de positie die Nederland op dit moment op het internationale poli tieke vlak inneemt, de inspanningen in het Midden-Oosten bepaald niet ondersteunt. In een enkel geval wordt zelfs rechtstreeks nadeel ondervond-m. De mogelijkheid op het ontplooien van activiteiten op de Noordzee wordt intensief bestudeerd. De mogelijkhe den die zich voordoen, kunnen bijzon- ROTTERDAM In Rotterdam is een stijgende vraag naar havenarbeiders, zo meldt het Gewestelijk Arbeidsbu reau. Ook v in de metaalnijverheid heeft men veel personeel nodig. De vraag steeg in deze sector van 1133 in april tot 1960 in mei. Hiertegenover staat een arbeidsreserve van respectie velijk 975 en 913. Het totaal aantal werkloze mannen in het gewest Rotterdam nam de afgelo pen maand af met 442 tot! 5377. In dezelfde maand vorig jaar waren het er nog 6562. GAB schrijft deze stij ging merendeels toe aan de vraag naar jonge mensen, die dit jaar de school verlaten (1224). De vraag naar arbeidskrachten van 19 jaar en ouder nam toe met 646. Dit duidt volgens de directeur op een voortgaande ver betering van de situatie op de ar beidsmarkt. Van een verbetering van de werkgelegenheidssituatie voor de vrouwen is nauwelijks aprake. der groot zijn. Dezelfde kwalificatie zal echter van toepassing kunnen zijn op de risico's. Alle tegenslagen ten spijt en rekening houdend met de regelmatig terugkerende noodzaak tot aanpassing, blijft het bestuur van me ning dat de verdere ontplooiing van de onderneming volgens de uitgestip pelde lijn kan en moet worden voort gezet. ROTTERDAM Als de gemeente raad akkoord gaat met het voorstel van de minister van verkeer, zullen de tarieven op de luchthaven Zstien- hoven met ingang van 1 augustus ruim 10 pet omhoog gaan. Een half jaar later volgt een tweede tariefsver hoging met eenzelfde percentage. De commissies verkeer en openbare werken en financiën stemden maan dagmiddag in met het voorstel van minister Westerterp. JDe voorstellen van Rotterdam om de tarieven gelijk te schakelen met die van Schiphol stuitten op ernstige ministriële bezwa ren. omdat de faciliteiten op Zestien hoven minder zijn dan die op de Amsterdamse luchthaven. Van de PvdA zijde werd in de com missies kritiek geuit op het voorstel van de minister. Men vond dit een ongehoord ingrijpen in het gemeente lijke tarievenbeleid. Koersen in Montreal Bovis Dom Tai Chem Husky Nat. Gas Mass Ferguson Nat. Resources Shell Canada DOW JONES INDEX indiiKt. Sporen mill. obl. Mud» 7 juni 853.72 175.68 75.12 68.92 791.4 7 juni 853.72 175.68 75.12 68.92 10 juni 859.67 177.54 74.99 68.95 798.0 Aarrd. "hl. lol. II. L. 7 juni 20.340 7 juni 19.020 20.340 1.774 1.086 379 10 juni 13.540 15.600 1.758 788 597 7/0 1 10/6 11/6 1 73 1.84 1.80 26% 26% 28% 16% 16% 16% 8% 8% 8% 17% 17% 17% 1.57L 4."63L - 4.64L 14% 14% 14% ROTTERDAM Een Rotterdamse delegatie onder leiding van burge meester W. Thomassen zal van 24 tot 27 juni deelnemen aan het tweejaar lijkse zusterhavencongres in Seattle. De Rotterdamse groep bestaat uit achttien vertegenwoordigers van de gemeente en het bedrijfsleven. Behal ve Seattle zullen ook andere plaatsen aan de Stille Oceaan worden bezocht. De delegatie zal opereren onder de titel: Rotterdam Europoort Economie Mission. NLW YOKK AC F Industries Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am. American Brands American Can Am Cyanamtd Am Eiectr Rower Am Metal Climas Am Motors Am Smell Hef Am Tel Tel Ampex Anaconda Armcu Steel Allant. Richfield 10/6' 11/6 44% 43% 11% 11% 42 42% 44% 44 35% 35% 29>4 29 20% 20% 39% 38% 6% 6% 21% 21% 48% 48 3% 3% 24 23% 20 20'4 93% Na lang lijden is naar het Vaderhuis gegaan onze lieve Man, Vader, Schoonvader en Opa Jan Matse in de leeftijd van 76 jaar. Amsterdam: 'J. Matse-van Houten Hilversum: Jan en Diet Matse Willie, Joke en Hans-Matthijs Hoofddorp: Gerard en Schoutje Matse Jan, Ria, Peter en Gerard. Uithoorn: Rienk en Jo Matse Edward en Johnny Soest: Bep en Wim van Essen Karin en Richard Oldenzaal: Wim Matse Amsterdam, Helmholtzstraat 24 11 juni 1974 Overeenkomstig de wens van de overledene is zijn lichaam inmiddels ter beschikking gesteld van de Medische Faculteit der Vrije Universiteit. Op zaterdag 15 juni om 11.30 uur zal een rouw dienst worden gehouden in de Koningskerk, Van 't Hofflaan 20, Amsterdam-Watergraafsmeer. Ge legenheid tot condoleren na afloop van deze dienst Liever geen bezoek aan huis. Bendix 28% 29% Bet hl Steel 30% 30% BoeHig 18 17% Burlington Ind. 22% 21% Can Racaflc Hy 15 j4% Celariese 32% 32 Chase Manhattan 43 42% Chesk'ie System 48 47% Chrysler 17% 17% Cities Service 39% 38% Colgate Ralinolive 29% 29% Colt Industries 21% 20% C»mmunw Edison 27% 267» Cons Edison 7% 7% Com. Can 25% 25% Cunt. OU 39% 39% Curtis» Wright 11% 10% Curt!ss Wright A Dart Old. 19% 19% Ueete and Co. 40% 41 Dow Chemical 67% 66% Du Runt (El) 172% 172% Eastman Kodak 114% 114% First Nat City 40% 40 Admiral Corp Allengheny Ruw S 16% 17 Akzona 20 19% Am Standard 14% 14% Amsted Ind. 40% 40% Bait Ohio 48% b 46 Bavuk Cigars 5% 5% Can Breweries 2% 2% Cat to 13% 16% Chadhuurn Goth Chase Select Fd 5.76LS5.90L Columbia Gas 21% 21% CnmitlCO 28% 28% Conl. Telephone 15% 14% Fluor Corp. 29 2» 23% 25% 52% 53 12% v 12 24 23% 117% 116% 34% 35 '.4 21% 21% 25% 25% 21% 21 Gen Electric Gen Fond;. Gen Moturs Gen Rubl lllll Gen Tel Tel Getty OU Gilette Olmbei Brothers Goodyear 1 and B Gulf Oil Illinois Central Ind. Instlco lm Bustri Macb. Intern Harvester int Nick ol Can Irit Haper Int Tel 4 Te) Llng Lemco Vough 10% 10-7» Litlon Ind. 7% 8 Luckheed AircraH 5% 5 Marcor 27 26% Martin Marietta 16% 16% May Dep Store» 24% 24% McDonnell Dnijgl 14% 14% Mobil Oil Corp 43% 43% Nabisco Nal Cash Keglat Nal Distiller* Nal Cypaum Nat Sleel Nat Lead Ind. 35% 35% 35% 35% 15 14% 11% 11% 34% 34% 14% 13% Rac Gas and El l'enn Con li al Repslco Rhelp» Dodge Rhlltp M.irrls Rhlllps Re" Rrocter üaral Republic Steel Reynoldi Ind. Kuyal Dutch Relr Santa Fe Ind. Sears Roebuck Shell "i! Suulhern Co Southern Ractfic Southern Hallway Sperry Hand Stand Oil Calif. Stand Oil Indiana Exxon Corp. Studebaker Worth Sun UI) 32% 32% 89% 88 52% 52% 14% 14'4 33% 32% 46% 45% 41% 40% 29% 27% 85% 84 78 77% >9% 29% 40 40 *i Inl Bank fot Ree Int Flav Fran Int Ra per (S Kansas City Ind Kansas Ruwer KLM Kroger 98% b 98% b 39 38% 37 37% Texas Gulf Texas Inst Transamerlca Unilever Union Carbide Urtl Koyal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel. Westinghouse El. Wuolworth N Am Rhlllps Co occidental Retr. Reliance Group 27% 26% 95% 94% 8 7% 43% 42% 41% 8% 8% 27% 27% 6% 6% 44% 43% 11% 10% 15% 16% 16% 16% 9% 9% 6% 5% 64% 64% 18% 17% 0% 9% 18% 18% 14% 14% 10% 10% 54% 54 15% 15% 13% Tandy Onion Eiectr. United Corps 7% 7% United Gts 11% 12 Western Bancorp 20% 20% uw .VAKVERBOND IS HET "i. J Ravellaan'1 Utrecht

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13