De Jonge vindt het niet zo erg om weg te gaan dr Merenwijkers bezetten kamer staatssecretaris Van Dam v.d. wiel Kraak-gezin moet uit boerderij in Abbenes Woningvernieuwing in Kooi en Noord Plan gecombineerd bad 'De Zijl' groeit uw geld met een GROEISPAARBEWIJS aan TOONDER LEIDSE SPAARBANK Meer speelruimte in 'Staalwijk' v.d. wiel Hoge Rijndijk ontlasten I /KJ TROÜW/IKjWIARTËT ZATERDAG 8 JUNI 1974 STAD EN REGIO L3 Schoolhoofd Oosterstraat - na ruim 30 jaar Leiden - met pensioen LEIDEN Op 20 juni hoopt Marinus Izaiic de Jonge afscheid te nemen van de Koningin Julianaschool, Oosterstraat 16. Hij wordt weliswaar pas op 30 oktober vijfenzestig, maar als hij tot aan de pensioengerechtigde leeftijd bleef, zou de in augustus begonnen zesde klas na korte tijd van onderwijzer moeten veranderen en zou zijn opvolger F. Pronk niet meteen met de nieuwe cursus kunnen beginnen. Ook op aandrang van mevrouw De Jonge is er nu voor dat hiaat een elegante oplossing gevonden. De Jonge is van oorsprong een Zeeuw, uit het Zeeuwvlaamse land- bouwdorp Zaamslag. 'Ik hoor graag over Zeeland praten', zegt hij en dan, kennelijk uit het diepst van zijn hart: 'Zeeland is nog altijd hèt land voor mij'. Het jaren lange verblijf 'over de grenzen' in Rotterdam en Leiden, heeft het karak teristieke Zeeuwse accent nauwelijks kunnen aantasten. Hobby's Naar zijn liefhebberijen hoefde ik, bij een rondblik over de boekenrijen in de wandkasten, eigenlijk niet meer te vragen. Maar het gesprek kwam er vanzelf op. Theologie, geschiedenis en biologie zijn z'n grote hobby's. Hij hoopt er nu eens echt veel tijd voor te krijgen. 'Na de kweekschool in Middelburg ben ik in 1929, dicht bij Zaamslag, in de Reuzenhoek begonnen. Als kweke ling-met-akte wel te verstaan. Ik was blij. dat ik, hetzelfde jaar nog, in militaire dienst kon gaan. Je was dan tenminste een tijdje onder dak. Maar je moest toch wel aan léter denken. Ik solliciteerde, als korporaal nog, naar Veenendaal en werd opgeroepen voor een proefles. Het bleek, dat ik een van de honderdveertig briefschrij vers was. Het schoolhoofd bekende, dat hij er maar enkelen op goed geluk had uitgehaald. Nou, het geluk was goed, want ik werd direct be noemd. In maart 1932 moest er een hervorm de leerkracht verdwijnen. Een sollici tatie naar Rotterdam leverde de be noeming aan de Juliana van Stolberg- school, Roderijselaan, op. Ik had telkens het gevoel, dat de klas, met maar vijfentwintig kinderen, niet compleet was. Als je in Zeeland, met zesenvijftig begonnen bent, is dat wel een leeg gezicht. Sukkelen De school had overigens de bijnaam '''onderwijzers-abattoir'. Velen konden het niet bolwerken, omdat er zo hard gewerkt moest worden. De leerstof van drie jaar werd in twee jaar afgehandeld, dank zij iedere dag vier vakken huiswerk. Daarbij kwamen dan nog Frans en Engels. Een zesde klas kon zonder moeite naar hbs en gymnasium overgaan. Het hoofd, de heer Verstraate, regelde en contro leerde alles. Toch kon ik Wel goed; met hem opschieten, ook al omdat we? allebei Zeeurwen waren. In ieder geval heb ik daar in die elf jaar wérken geleerd'. De heer De Jonge heeft ook zijn vrouw in Rotterdam gevonden; zij werkte bij het kleuteronderwijs. Het was midden in de oorlog in 1943, dat hij naar Leiden kwam. 'We moesten erg sukkelen met leer middelen, er was eigenlijk niets. Maar ik moet zeggen, dat penningmeester De Reede er alles aan gedaan heeft, wat hij kon'. In 1946 werd hij benoemd tot hoofd van de Koningin Julianaschool. Een uitzonderingsgeval, want men zocht zo'n functionaris gewoonlijk buitenaf. Hoeveel leerlingen hebt u op 't ogen blik? 'Honderdzestig. De tendens is iets da lend. Toen ik hier begon, waren wij de enige in de omtrek. Maar gaande weg zijn er meer scholen bijgekomen. Ook door afbraak, kleinere gezinnen en vergrijzing is ons terreintje klein geworden. Toch zijn we nog met ons zessen. Ik heb, gelukkig, nog geen klassen hoeven combineren'. Hoe staat u tegenover de vernieu wingsdrang? 'Wat dat betreft, vind ik het niet zo erg om weg te gaan. Wij zijn nu eenmaal anders gevormd. Men schreeuwt om vernieuwing, maar ik ben er nog niet zo zeker van, dat die ook werkelijk verbetering betekent. O ja, de leerkrachten, de kinderen zijn doorlopend bezig, maar heeft het zin? Het doel moet toch zijn, hun zoveel mogelijk mee te geven. Ouders, die minder geleerd hebben, willen graag dat hun kinderen het verder brengen dan zij. Al vergeten die leerlingen dan veel, ze worden toch gevormd'. En de speelleerklassen? 'Die vind ik héél goed, het mag, wat mij betreft, nog wel prettiger als er dan óók maar geleerd wordt' De kerk Omdat ik ervan overtuigd was, dat hem dat onderwerp zeer na aan het hart ligt, bracht ik het gesprek op de kerk. Hoe ziet u de ontwikkeling? 'Een beetje aan de droevige kant; ik zie veel wat afvalt. Er is weinig echte belangstelling, al hebben we hier niet te klagen: de Vredeskerk is altijd vol'. Hij vertelt hoe sterk Van Ruler, Van Niftrik en De Ru hem aanspreken. Zijn tweede zoon, doctorandus in de theologie, denkt óók in die richting. 'Maar in de gereformeerde nieuwere theologie kan ik mij niet goed vin den. Ik ben confessioneel, moet u weten. Wel vind ik, dat gereformeer den en hervormden zoveel mogelijk samen moeten doen en niet tegenover elkaar staan'. U h ebt daar heel wat boeken over kunstgeschiedenis staan. 'Ik heb zelf de tekenacte en heb jarenlang op de kweekscholen voor tekenen geëxamineerd. Daar kwam ook kunstegeschiedenis bij te pas. In Amsterdam maakte ik het eens mee, dat de jongens zoveel wisten, méér dan ik. Toen ben ik direct begonnen, m'n scha in te halen. En dan groeit vanzelf je belangstelling'. Hij was ook jarenlang leraar aan en later directeur van de opleiding tot kleuterleidster in Leiden. 'Ik gaf er bijbelse geschiedenis, teke nen en biologie. Voor ,de tekenacte heb ik geleerd aan de akademie in Rotterdam, juist in de tijd, dat ik het in school zo verschrikkelijk druk had. Elke dag uren lang en dan nog de correctie en de voorbereiding, die ik altijd erg serieus heb genomen. Ik begrijp niet, achteraf gezien, hoe dat allemaal kon. Met de opleiding voor kleuterleidster moesten we, jammer genoeg, stoppen, toen de nieuwe wet er een dagschool van maakte'. Over de kerk en de jeugd raakt De Jonge niet uitgepraat. Veertien jaar lang was hij ouderling, één van de eerste jeugdouderlingen, reisde in een hoorcommissie van Jamperland naar Uithuizermeëden om dominees te be luisteren. In anderhalf jaar tijds wa ren het er eens tweeënzestig. Iedere preek werd uitgewerkt en op de kies- Eis tot gesprek niet ingewilligd Van een onzer verslaggevers LEIDEN Gisterochtend om kwart over acht hebben vijf leden van het Huurderscomité Mercnwijk, al len jongeren, het bureau van staatssecretaris Van Dam op het ministerie van Volkshuisvesting aan de van Alkemadelaan in Den Haag gedurende twee uur bezet gehouden omdat protestbrieven tegen de te hoge huren in de Merenwijk jiiet hielpen. Een woordvoerder van het ministerie verklaarde, dat de staatssecretaris niet is ingegaan op de eis van de bezetters tot een gesprek met hem. Er is ook geen gesprek in de toekomst toege zegd. Het Huurderscomité heeft al eens een gesprek gehad met de heer Van Dam, terwijl deze ook al in de Merenwijk is geweest, aldus de woord voerder. Om kwart over tien verlieten de be zetters, drie mannen van 25, 27 en 28 jaar en twee vrouwen van 26 en 27, zonder verzet de kamer van de staats secretaris op verzoek van een functio naris van het ministerie en bij de eerste sommatie van de politie. De bezetters hebben niets beschadigd en werden voor verhoor naar het hoofd bureau van politie gebracht. Om half een konden ze huns weegs gaan. na dat, procesverbaal was opgemaakt. Solidair vereniging voorgelezen. En nóg een greep uit zijn vroegere aktiviteiten: secretaris onderwijzers vereniging kring Leiden, bestuurslid van (wijlen) de pedagogische vereni ging en, nog steeds, hoewel dikwijls ervoor bedankt, secretaris van de CHU-statenkring. 'Bij mijn komst in Leiden had ik me voorgenomen me niet met politiek te bemoeien. Maar ja, je rolt van 't éne in 't andere. Geen oordeel Jammer dat het jeugdwerk zo goed als weg is. Ook de zondagsschool, waar ik jarenlang verteld heb. De jongelui voelen er gewoon niet meer voor. Waar er nog iets van over is, valt het moeilijk om het karakter te bewaren, 't Is waar, er bestaan nog een paar jeugdkerken en ook de jeugddiensten. Maar wat stellen die voor? We mogen blij zijn, dat er nog ouderen komen'. Misschien moet al dat oude wel plaats maken voor nieuwe vormen van ge loofsbeleving? "t Kan zijn; je ziet tegenwoordig de pinkstergroepen, Youth fot Christ, Je sus-people en zo. Voor ons alles wat vreemd, maar toch doet het me wat, er zit 'léven in. Die mensen durven tenminste voor hun geloof uit te komen. Er wordt tegenwoordig uit de kerk niet meer over de preek nagepraat; de kerkmensen hebben veel te weinig kennis, dus ook geen oordeel. Ja, ik weet wel, dat er ook dode vormen zijn, die gemist kunnen worden. Kui- tert is zo'n vormenbreker. Maar ik geloof niet in een betere wereld, die wij maken. Het zal voor de gelovigen steeds moeilijker worden, staande te blijven, niet met de massa mee te doen. Ik hcop dat er in al die harten nog een lampje blijft branden. De mensen vinden zich te goed, voelen zich onafhankelijk van God. Vroeger hielden ze tenminste nog een slag om de arm: je kunt nooit "weten'. Hoe lang... i gezetting niet het gewenste resultaat had gehad, verlieten de bezet- het toeziend oog van de te hulp geroepen politie, het ministerie. Het Juridisch Adviesbureau te Leiden heeft zijn solidariteit betuigd met de aktie. In een manifest, dat het Huurdersco mité Merenwijk uitgaf, werdt gesteld, dat de nieuwe huizen die gebouwd worden in Leiden onbetaalbaar zijn. Voor de meesten van de 2500 urgent woningzoekenden is er dan ook totaal geen uitzicht op een woning. Ruim driekwart van hen heeft een inkomen, dat de 1200 gulden bruto niet te boven gaat, terwijl de 1349 woning- wetflats en maisonnettes in de Meren wijk in huur variëren van 340 tot 400 gulden. Honderden huizen staan dan ook nog leeg. Er zijn honderden ge zinnen in de Merenwijk, die 1-5, 1-4 en soms 1-3 van hun inkomen aan huur verwonen. Veel jonge gezinnen konden aanvan kelijk de huur opbrengen, omdat man en vrouw werkten. De komst van kinderen heeft echter financiële ellen de veroorzaakt; soms werkt de moeder toch door om de huur te kunnen betalen met als gevolg, dat de kinde ren over straat zwerven. In andere gezinnen wordt de zware huurlast ge dragen door de talloze overwerkuren van de man. Ondanks de grote inspan ningen om koste wat het kost de huren te kunnen dekken is er toch al een huurschuld van zo'n 80.000 gul den ontstaan. Omdat huursubsidie geen soelaas biedt, eisen deze Merenwijkers huur- verlaging, aldus het manifest. Daar een handtekeningenactie niets oplever de hield het comité deze bezettingsac tie. In zijn eisenpakket eist het onder anderen meer verlaging van de huur tot 250 gulden per maand, stopzetting van de inschakeling van het kantonge recht tegen huurweigeraars, meer speelruimte voor de kinderen en ont trekking van de woningbouw aan het particuliere winstbejag. Van een onzer verslaggevers ABBENES De familie H. van der Beek, die enige tijd geleden boerderij De Tonnenkamp, Hoofdweg 1516 in Abbenes, kraakte, moet binnen drie weken vertrokken zijn. viele rechtbank te Haarlem. De zaak werd aangespannen door de eigenaar van de vervallen boerderij, bouwbedrijf L. H. Mulckhuyse jr. Het gezin Van der Beek, man, vrouw en acht kinderen betrok de boerderij toen zij in Hoofddorp hoorden dat voor hen geen passende woning be schikbaar was. Een jaar geleden kreeg het gezin via bemiddelling van de gemeente Haarlemmermeer een huis in Harlingen, waar vooral de vrouw niet kon wennen, die daarom terug keerde naar Hocfddorp. Toen ze nul op het rekest kregen, ging de familie zelf op zoek naar woonruimte en vond die in Abbenes. Mocht de familie Van der Beek niet uit zichzelf de boerderij verlaten, dan zal dat met de sterke arm moeten gebeuren, zo luidde het vonnis. Burgemeester C. van Stam gaf als commentaar; 'Ik voel er niets voor om dat gezin nu een woning te geven. Als wij dat zouden doen was het hek Zo luidt de uitspraak van de ci- van de dam. Er zijn nog zo'n vierdui- zen gezinnen die in Haarlemmermeer een woning zoeken. Die kunnen ook wel zeggen; wij kraken er één want dan krijgen wij een huis. Het gezin heeft een woning in Friesland en kan daar dus heen'. Overigens keerde de man met z'n oudste, 16 jarige dochter direkt na het kraken naar Harlingen terug. De heer De Jonge gaat niet kniezend heen. AL men zou zeggen, dat hij nu aan zijn levensavond begint, is hij geneigd te antwoorden: winteravon den kunnen lang duren. Bovendien: 'Ik heb altijd tegen de kinderen ge zegd: het geeft niet hoe léng, maar hóé je leeft'. De drie dochters van de familie zijn resp. onderwijzeres, secretaresse en verpleegster, de drie zoons resp. clas sicus, wetenschappelijk medewerker aan de Amsterdamse G.U., drs. theolo gie en de derde is nog in militaire dienst. 'We gaan in Soest wonen, vlak bij de koningin. Dat 'past', want m'n vrouw was bestuurslid van de chr. Oranje vereniging en ik van de Vereniging Koninginnedag. Dan wonen we ook wat centraal tussen de kinderen. Ik zal m'n tuin wel missen; we komen daar op een flat terecht. Maar, al ben ik een Zeeuw, Leiden staat bij ons zeer hoog aangeschreven; we zullen het nooit vergeten'. Johan van Wolfswinkel LEIDEN Een bedrag van 85.000 is nodig voor 'verbetering van de openbare verlichting in de woonstra ten van de 'Gasbuurt'. De directeur Gemeentewerken heeft ook een plan ingediend tot verbetering van de rio leringen in het westelijke deel van het Noorderkwartier. Voor de uitvoe ring van de eerste fase is 1.250.000 nodig. Het architectenbureau Herms van den Berg heeft een plan ontworpen voor de renovatie van 65 woningen in complex 3 en 9 woningen in complex 3a van De Eendracht. De kosten wor- .den geraamd op 2.745.150. Dit be treft de Lombokstraat en omgeving. Met de bewoners is overeenstemming bereikt over een huur na renovatie van gemiddeld 120 per maand. De Nationale Woningraad ontwierp een plan voor renovatie van een com plex woningwetwoningen in de omge ving van de Van Hogendorpstraat. In totaal 161 woningen, die in beheer zijn bij de Gemeentelijke Woning stichting. De huurprijs na de renova tie is bepaald op gemiddeld 145 per maand. LEIDEN De gemeenteraad krijgt binnekort een voorstel te behandelen om voor de bouw en aanleg van een open en overdekt zwembad De Zijl, ter vervanging van de huidige open zweminrichting, een voorbereidings krediet van 100.000 te verlenen en de BV. Mij. voor Betonwerken te Eindhoven opdracht te geven eeh de finitief plan te maken. In het investe ringsprogramma 1973-1978 hebben B. en W. een bedrag van 4.200.000 opgenomen voor de aanleg van dit bad volgend jaar. De totale kosten zouden 4.900.000 kunnen bedragen. Het plan omvat een overdekt bad met een bassin van 15 bij 25 meter en een diepte van 2 tot 4 meter, en een instructiebassin van 9 bij 20 meter met een diepte van 0.40 tot 1.60 meter. Het open bad bevat een diep bassin m) van 25 bij 33,3 meter, een ondiep bassin van ruim 1000m2. een kleedaccommodatie en een zomer- weide. De parkeergelegenheid is geprojec teerd op grond die bestemd was voor een chr. kleuterschool, en een strook langs de Paramaribostraat, waar ook de toegang tot het complex is ge dacht. Voor de kleuterschool kan het terrein worden gereserveerd, dat nu in beslag wordt genomen door de metselloods van de bedrijfstechnische school, die binnen drie jaar zal wor den verplaatst naar een nieuw ge bouw in de buurt van de Vondellaan. (ADVERTENTIE) u betaalt 1.000,-en krijgt na 5 jaren 1.500,- LEIDEN Op vrijdag 14 juli om 8 uur zullen de bewoners van de wijk Staalwijk in de school aan de Stad houderslaan worden ingelicht over de gemeentelijke plannen met hun wijk. De Stadhouderslaan, tussen M. Moons- straat en Leuvenstraat, zal worden afgesloten voor het verkeer. Op het veldje komt een speeltuin. Van het stuk Stadhouderslaan tussen M. M.straat en Drie-Octoberstraat zal één rijbaan worden afgesloten. Het dood lopende stuk Duivenbodestraat wordt alleen vooraan voor parkeren be stemd, waardoor achteraan ruimte vrijkomt voor een peuterspeelplaats. De meeste voornemens worden pas na de bouwvakvakantie werkelijkheid. (ADVERTENTIE) montuur siert de mens! Schenkt 'n vrouw dat zelfbewuste gevoel er erg verzorgd uit te zien. 'n Gevoel van veiligheid. U ziet het aan haar open en stralende ogen. Die monter en tevreden de werpld inblikken. Dat siert de mens! weet er het fijne van ....van brillen! Nieuwe Rijn B2 B. en W. Leiderdorp: Leidse universiteit LEIDEN De heer H. van Ormondt te Oegstgeest is gepromoveerd tot doc tor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld 'Sekuence studies in deoxyri bonucleic acid. De promotor was Prof. dr. A. de Waard. Geslaagd voor kand. ex. Spaanse taal- en letterkunde M Steenmeijer de dames M. L. F. van Boekei, E. M. van Eisen en R. C. Wap. LEIDERDORP In een nota inzake rijksweg 11- secundaire weg 6- Burge meester Smeetsweg komen B. en W. van Leiderdorp tot de conclusie, dat ter ontlasting van de Hoge Rijndijk maatregelen genomen moeten worden. Als gevolg van de situering van het industriegebied in de Grote en Barre- poldier is het probleem voor het oost- westverkeer aan de zuizijde van de Hoge Rijndijk gelegen. Daar die weg als belangrijke economische schakel tussen de Rijnstreekgemeente zijn functie blijft vervullen en het tracé van rijksweg 11, tussen de rijkswegen 4 en 44, 'hard' is vanwege de verrich te grondaankopen, lijkt de aanleg van een langs de spoorlijk gesitueerde weg voldoende. Dit betekent dus AF WIJZEN van secundaire weg 6 en van tertiaire weg 36. Teneinde de weg op het tracé van rijksweg 11 te laten aansluiten, kan deze weg rijksweg 4 ongelijkvloers kruisen (geen aansluiting er op) en evenwijdig aan rijksweg 4 meegaan naar het aansluitpunt met rijksweg 11 (ter hoogte van het benzinestation langs rijksweg 4). Rijksweg 4 blijft dan bereikbaar via de aansluitingen Europa weg en Hoge Rijndijk. Ter ontlasting van de noordzijde van de Leidse agglomeratie van veel kust- verkeer verdient het aanbeveling wij ziging aan te brengen in de bewegwij zering op rijksweg 4 door dit verkeer via de afslag Roelofarendsveen over secundaire weg 5 te leiden. Deze ver wijzing is uiteraard van nog groter belang voor het bestemmingsverkeer Leiden Noord en Leiderdorp. Na ge reedkoming van het tussen beide rijkswegen gelegen tracé van rijksweg 11 kan het kustverkeer hierover wor den geleid. Met kracht zal de bevordering van het openbaar vervoer ter hand moeten worden genomen door uitvoering te geven aan de aanbeveLingen gedaan in de nota Openbaar Vervoer op korte termijn. Uitbreiding Rijnsburg alleen nog richting Kamphuizerpolder RIJNSBURG Alleen het voorstel van B. en W. over een herziening van het bestemmiimgsplan Kamphuizerpol der en het voeren van een rechtsge ding over de pachtontbinding van L. van Duijn lokte wat discussie uit in de gemeenteraad. De PvdA maakte bezwaren tegen het bestemmingsplan omdat de bouw te dicht bij de rijksweg zou zijn. De heer J. de Mooy vond dat het voorge stelde rechtsgeding ook moest worden gevoerd over een gedeelte van de grond dat eigendom van Flora is. Burgemeester Koomans en wethouder De Mooy gingen uitvoerig in op het besluit. Alleen in de richting van de Kamphuizerpolder bestaat nog een mogelijkheid uit te breiden. Mevrouw De Haas en de heer De Mooy waren tegen. V, ork-ni ouu-c-ni t-3c-ajeBiöi Vcorl-riinu vc—u it-fle-Te&io kort-nioui'::-uit-3o-Tn^io kort-n i otuctï-ult-Ho-Tc^io kor k-nicu wr.-ui t-d o-ro/rio RIJNSBURG Van 10 tot 15 juni wordt de jaarlijkse collecte gehouden voor Het Zonnehuis, de chr. ver. tot verpleging van langdurig zieken, die in Beekbergen, Doorn, Vlaardingen, Zuidhorn en Zwolle een tehuis heeft. VOORSCHOTEN Het kinderkoor De Lenteklokjes en het meisjeskoor De Alouettes geven woensdag 12 juni om half 8 een uitvoering in het Cultureel Centrum. Instrumentale me dewerking van Sander van Marion piano, Hans Roos fluit, Peter Roos gitaar en Luc Nagtegaal slagwerk. Het geheel onder leiding van mevr. M. Eriks-Zonneveld. HAZERSWOUDE De intrede van ds. Versluijs die ds A. Brink hier opvolgt, is bepaald op zondag 25 au gustus. ZOETERWOUDE Voor de 23e keer zullen zondag de Zöeterwoudse fietstochten- populair 'De Sterrerit'- worden gehouden. De animo blijkt dit jaar wel heel groot want reeds dinsdag avond passeerde het getal van de inschrijvingen de duizend met een dagrekord van 300. HAZERSWOUDE Cornells Bos (76) en Apollonia Johanna Bos-van de Maat (72) hopen op 18 juni te geden ken dat zij vijftig jaar geleden in Zoeterwoude in het huwelijksbootje stapten. In restaurant 'Groenendijk' zal het gouden paar van 16.30 en 17.30 uur die dag reciperen. Twaalf kinde ren telt het gezin van de familie Bos: acht dochters en vier zonen; en dan zijn er achtentwintig kleinkinderen. De Bos-sen waren hun hele huwelijks leven in het Zwaantje woonachtig; eerst in de woning Rijndijk 376, de laatste 43 jaar aan Zonneveldstraat 15. HAZERSWOUDE Chickory Tip, een Engelse top-popgroep, diet tijdens haar Europese toernee op dinsdag 11 juni Hazerswoude aan. Zij treden die avond op in 'Ponderosa', in garage Kooter aan de Dorpsstraat, tegenover de R.K.kerk. HAZERSWOUDE De driejarige Sidney Haaykema uit de Nicolaas Beetsstraat is donderdag van de ver drinkingsdood gered door een van de kermisexploitanten, werkzaam op het lunapark aan de Da Costasingel. Het jongetje was in het water van de vijver aan de Da Costasingel geraakt. Bijtijds wist de kermisexploitant het uit het water te halen. HAZERSWOUDE RIJNDIJK Hazerswoude-Rijndijk, met name de wijk Rhynenburch, staat deze dagen in het teken van de viering van het tienjarig bestaan van de winkelgalerij aan de Da Costasingel. Sedert woens dag 'versiert' een kermis, groter dan coit tevoren in Rhynenburch, de Da Costasingel. En daarnaast doen de winkelier hun best om te demonstre ren wat men in eigen woonplaats ook kan kopen. ALPHEN AAN DEN RIJN Grote belangstelling was er op de voorlich tingsavond over het Montessori-onder- wijs dat in augustus in Alphen van start gaat. In De Bron sprak de heer Eijgenstein, die vroeger als leerkracht verbonden was aan het Montesori- onderwijs en die thans een adviseren de taak heeft hij diverse cursussen op dit onderwijsgebied, over de methode en mogelijkheden van dit onderwijs. Erg belangrijk is de zelfwerkzaamheid van de leerling. VOORHOUT Met ingang van 13 juni zal niet meer op de tweede woensdag van de maand grof huisvuil worden opgehaald, maar op de tweede donderdag. KATWIJK De extra collecte t.b.v. de Hervormde Zeemansraad heeft 3631,29 opgebracht. KATWIJK De watersportvereni ging 'Katwijk' houdt zaterdag 8 juni een gondelvaart, 's Middags wordt gestart vanaf het Prins Hendrikkanaal en gaan de boten naar de Kagerplas- sen. KATWIJK Voor het ophalen van grof huisvuil is donderdag 13 juni aan de beurt de dinsdag- en vrijdag- wijk. ALPHEN AAN DEN RIJN Maan dag 10 juni geeft Rien Ritter, een beiaard-avondconcert in de toren van de Adventkerk aan de Julianastraat. Het concert, dat tussen acht en negen i uur te beluisteren is, bevat onder andere werken van J. S. Bach, Johan Wagenaar, F. Schubert en W. A. Mo zart. WOUBRUGGE Op zaterdag 15 juni om 8.15 zal het Amsterdams Kameror kest, dat bestaat uit leden van het Congresgebouworkest, op uitnodiging van de Culturele Raad onder leiding van Marinus Voorberg een gevari eerd lichtklassiek concert geven in de Hervormde kerk. Het programma om vat werken van B. Marcello, W. A. Mozart, L. Janatsjek en F. Mendel- sohn-Bartholdy. WOUBRUGGE Op maandag 10 ju ni om 8 uur wordt in hotel De Weeger de jaarvergadering gehouden van de sportvereniging 'Smash 1970'. WOUBRUGGE Begunstigd door stralend weer maakten de bejaarden met drie bussen een uitstapje richting Zeeland. Via Zuid- Beveland ging het naar het Mastbos bij Breda, waar de theepauze werd gehouden. Rond zeven uur arriveerde de ruim 100 deelne mers weer in het eigen dorp. Hier had men met de leden van de Feest commissie een gezelLig diner in Het Oude Raedthuys. De Harmonie met drumband bracht de bejaarden na afloop nog een serenade. KATWIJK De uitbreiding en ver bouwing van het gemeentehuis is nu zover gevorderd dat volgende week met de verhuizing kan worden begon nen. KATWIJK Woensdag 12 juni gaat het secretariepersoneel van de ge meente een dag uit, zodat die dag slechts een beperkte bezetting aanwe zig is. KATWIJK Wethouder H. Haasnoot van onderwijs, cultuur, jeugd- en sportzaken heeft tot en met 15 juni vakantie. Wethouder Van Dijk van grondbedrijf, volkshuisvesting, mid denstands- en marktzaken heeft va kantie tot 20 juni. KATWIJK Met ingang van 27 juni wordt tot en met 29 augustus donder dag een toeristenmarkt gehouden. HAARLEMMERMEER LEIMUI- DEN De heer W. Muijs, wethou der van de gemeente Leimuiden, werd donderdagmiddag in het gemeentehuis van Haarlemmermeer gehuldigd door burgemeester C. van Stam, omdat hij vijfentwintig jaar lang als journalist de raadsvergaderingen bijwoonde. Hij kreeg een grote doos sigaren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3